Namiętność pachnąca terpentyną

Autor:

Anna Kasiuk

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
392
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,19 zł
Nasza cena: 25,50 zł 34,00 zł Taniej o: 25%

"Namiętność pachnąca terpentyną" to historia, która będzie w stanie sprawić, że czytelnicze serce zabije nieco mocniej. Przekonaj się, że nigdy nie jest za późno na prawdziwe uczucia i rozpalenie dawnego ognia namiętności.

Sabina ma już czterdzieści lat i praktycznie całe życie za sobą. Do tej pory uważała, że zrobiła z nim już wszystko, co dało się zrobić. Miała męża - bardzo zdolnego malarza, który jednak zmarł jakiś czas temu. Ona natomiast świetnie sobie radzi: ma dobrze płatną pracę, stabilne życie i kochającą córkę.

Po śmierci ukochanego była tak pochłonięta wyprowadzaniem na prostą siebie i córki, że na nic innego nie starczało jej czasu. Dopiero gdy w jej domu pojawia się Jakub - student malarstwa, serce kobiety znów zaczyna szybciej bić? Dawno zapomniany zapach terpentyny przypomina jej przeżywaną dawniej namiętność. Czy zdoła to jakoś wykorzystać?

Anna Kasiuk to polska pisarka, która skupia się na tworzeniu literatury kobiecej. Kocha przyrodę, a w szczególności Mazury i krajobraz polskich gór. Jak sama twierdzi, przygotowuje wyłącznie historie o ludziach dla ludzi. Obecnie mieszka w niedużej miejscowości w pobliżu stolicy.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką książki jest Sabina, czterdziestoletnia wdowa i matka. Z zawodu jest nauczycielką francuskiego natomiast już od wielu lat jej największą pasją jest pisanie. Jest wziętą autorką kobiecych powieści. W wieku szesnastu lat została matką, a pięć lat później jej mąż Jeremi umarł. Musiała poradzić sobie sama z utrzymaniem córki i domu. Do dnia dzisiejszego, a już minęło 20 lat, nie może sobie poradzić ze stratą ukochanego. Pewnego dnia po przyjeździe z Bieszczad jej córka Anita przedstawia jej swojego kolegę - Jakuba. Jest ON studentem. Sabina od razu wpada mu w oko. Czy Sabina ma szansę jeszcze na miłość? Kto pojawi się u jej boku? Przeczytajcie koniecznie...

  "Kiedy nadejdą trudne dni, muszę znaleźć pozytywną myśl,

  jakieś dobre wspomnienie i trzymać się go.

  Za wszelką cenę nie wypuszczać z rąk tego okrucha."

  Z twórczością Anny Kasiuk zetknęłam się dopiero przy okazji czytania tej książki. Wiele razy chciałam sięgnąć po książki autorki ale zawsze brakowało czasu. Muszę przyznać, iż chcę jak najszybciej to zmienić bo styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu.

  Wracając do historii wykreowanej przez autorkę, już od samego początku czytelnik wchodzi w emocje bohaterów. Na początku nie rozumiałam zafascynowania Sabiny, Jakubem, który jest w wieku jej córki. Było to dla mnie odrażające, lecz później zdałam sobie sprawę, iż ON bardzo jej pomógł. Odnalazł w niej kobietę, jej piękno i seksapil. Ona traktowała to tylko, jak przelotny romans, lecz dla niego to była poważna sprawa. Być może pierwszy jego poważny związek.

  "Miłość, jak wiele ma obliczy. Nie zastanawiamy się nad tym,

  dopóki na naszej drodze nie zostanie postawiony ktoś, kto

  zdoła zatrząść naszym światem"

  Autorka w swojej książce porusza wiele ciekawych i trudnych problemów współczesnego świata. Temat odmienności seksualnej, dyskryminacji czy relacji rodzica z dzieckiem nie jest łatwy i nie każdy decyduje się na jego poruszenie. Nie ma w niej zbędnych opisów. Wszystko jest poukładane i tworzy logiczną całość.

  "Przekuj swoją tęsknotę i stratę w siłę"

  "Namiętność pachnąca terpentyną" jest zaliczana do książek obyczajowych, ale o charakterze erotycznym. Nie ma przesadnych i niesmacznych scen seksu. Wszystkie doznania fizyczne przedstawione są w sposób bardzo emocjonujący i pobudzający wyobraźnię czytelnika.

  "Życie jest jak kielich, z którego każdy

  ma prawo czerpać tyle, ile podpowiada

  mu jego pragnienie"

  Książka idealnie nadaje się na jeden wieczór. Polecam :)

  Moja ocena: 8/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasami niewiele trzeba, by zmarnować to, co oszlifowane mogłoby cieszyć do końca życia…

  Sabina to czterdziestoletnia kobieta „na zakręcie”. Choć jej mąż Jeremi, utalentowany malarz, zmarł wiele lat temu, a życie zawodowe kobiety jest od dawna ustabilizowane, właśnie teraz odkrywa, że wszystko, co najważniejsze, przecieka jej przez palce. I postanawia o to zawalczyć. Po śmierci ukochanego, zajęta walką o przetrwanie swoje oraz córki, zapomniała, czym jest namiętność, ale kiedy w domu pojawia się Jakub, student malarstwa, Sabina przypomina sobie, jak podniecający może być zapach terpentyny.

  Zacznę od tego, że Anna Kasiuk zmusiła mnie do zastanowienia się nad wieloma kwestiami i problemami. Emocje i uczucia, które towarzyszą bohaterom w pewnym momencie udzieliły się również mnie. Nie potrafiłam przejść obojętnie obok przedstawionych wydarzeń. Jednym z takich wątków bez wątpienia był romans Sabiny z Jakubem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chłopak jest w wieku jej córki. Jednak analizując relację i to jaki Jakub miał wpływ i jak traktował kobietę, zrozumiałam, że wiek to nie wszystko, ON się tak naprawdę nie liczy, jeśli oboje ludzi czuje się ze sobą dobrze.

  "Był liną rzuconą w odmęty mojego wycofania, ratował mnie ze świata cieni, w którym żyłam."

  Ale jest jeszcze jedna męska postać, która dodaje smaczku tej historii. Jest nią Wiktor. Czy z którymś z nim ostatecznie Sabina postanowi związać się na stałe? Jak myślicie?

  Autorka nie boi się poruszyć wiele istotnych i niełatwych tematów, jak chociażby odmienności seksualnej, tolerancji, akceptacji, dylematów moralnych czy trudnych relacji Sabiny z matką. Ujęły mnie przelane na karty powieści emocje, które okazały się tak bardzo realne i naturalne. Czułam jakby w jakimś sensie niektóre sytuacje były o mnie...

  "Jeśli bierzesz pod uwagę opinie wszystkich, którzy mają kaprys wypowiadać się na temat twojego życia i wyborów, bo ich własne pozbawione jest jakichkolwiek szans na wzloty, to nigdy nie pozwolisz sobie na luksus bycia szczęśliwą."

  Pisarka w interesujący sposób ukazała postać żałoby i cierpienia po stracie ukochanej osoby. Choć od śmierci Jeremiego minęło już 21 lat, Sabina nadal nie potrafi pogodzić się z jego stratą.

  Pojawiające się sceny erotyczne zostały napisane ze smakiem, choć naprawdę rozgrzewają wyobraźnię, są niezwykle sensualne i namiętne. Autorce świetnie udało się przedstawić postać głównej bohaterki, która stopniowo wychodzi ze skorupy i zaczyna po prostu na nowo żyć, odkrywać siebie i swoją kobiecość.

  "Nie warto pogrążać się w rozpaczy, oddawać wspomnieniom i rezygnować z życia. Ono zostało nam dane, by się nim cieszyć. Każdego dnia powinniśmy pić je małymi łyczkami, bo może tylko takie są nam dane, albo zachłannie, czerpać głęboko i odważnie."

  Wszystko w tej książce zgrabnie się łączy w jedną całość. Nic nie jest niepotrzebne, każde wydarzenie czy sytuacja jest po coś. Może kolejny już raz będę pisać, że pisarka posiada lekkie pióro, ale tak rzeczywiście jest. Jednak tym razem dodatkowo otrzymujemy coś naprawdę pięknego, sugestywnego i wymownego swoim przekazie. Tak pisać o uczuciach... Brawo! Chcę więcej takich historii.

  "Namiętność pachnąca terpentyną" to niezwykle sensualna powieść, która pokazuje czytelnikowi, że zawsze można zacząć wszystko od nowa, że życie trzeba przeżyć, a nie tkwić gdzieś obok niego nie zauważając prawdziwych emocji i uczuć. To książka o miłości, namiętności, pożądaniu, poświęceniu, trudnych wyborach, poszukiwaniu spokoju i szczęścia, sztuce, malarstwie. To lektura, która pobudza wszystkie zmysły! Książkę poleciłabym raczej kobietom dojrzalszym lub tym, które już coś w swoim życiu przeżyły. W innym przypadku lektura może okazać się zbyt trudna. Ale to tylko tak moja sugestia.

  sza-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Sabina to czterdziestoletnia kobieta „na zakręcie”. Choć jej mąż Jeremi, utalentowany malarz, zmarł wiele lat temu, a życie zawodowe kobiety jest od dawna ustabilizowane, właśnie teraz odkrywa, że wszystko, co najważniejsze, przecieka jej przez palce. I postanawia o to zawalczyć. Po śmierci ukochanego, zajęta walką o przetrwanie swoje oraz córki, zapomniała, czym jest namiętność, ale kiedy w domu pojawia się Jakub, student malarstwa, Sabina przypomina sobie, jak podniecający może być zapach terpentyny.”

  Anna Kasiuk kolejny raz oddała w moje dłonie piękną, prawdziwą, przepełnioną emocjami i dającą do myślenia historię. W książce poznajemy Sabinę, czterdziestoletnią wdowę, która żyje wspomnieniami o zmarłym mężu. Kobieta zamknęła się w czterech ścianach, odseparowała się od otoczenia i całkowicie oddała się swojej pasji, czyli pisaniu książek. Jednak w pewnym momencie Sabina uświadomiła sobie, że jej życie stało się monotonne i że najlepsze lata jej życia uciekają jej między palcami. Gdy w jej domu pojawia się Jakub, w kobiecie na nowo budzą się uśpione uczucia… namiętność i pożądanie.

  Anna Kasiuk wie, jak pisać książki, które swoją fabułą trafiają w serca czytelników. Wie jak ich zaciekawić, dostarczyć im emocji, a przede wszystkim wie, jak przenieść ich na karty powieści. Mnie ta historia pochłonęła już na samym początku i z drżącym sercem obserwowałam rozwijającą się fabułę. Bardzo polubiłam Sabinę, ale chyba największą sympatią obdarzyłam Anitę, córkę Sabiny oraz Wiktora (tak, tak w książce pojawi się jeszcze jeden mężczyzna, ale nic Wam o nim nie zdradzę). Jeżeli chodzi o Jakuba, to muszę przyznać, że ten młody mężczyzna momentami mnie irytował. Wydawał się mi zbyt narwany i zbyt pewny siebie, ale podejrzewam, że autorka miała na niego właśnie taki pomysł. Poza tym dzięki niemu Sabina ożyła na nowo i poczuła, jak piękna może być wskrzeszona namiętność…

  Nie jest to tylko jednak historia o uczuciach, o namiętności, pożądaniu, czy o nowym odnajdywaniu siebie, bo autorka poruszyła w niej także trudne i kontrowersyjne tematy. Pojawia się wątek homoseksualizmu, braku akceptacji i tolerancji, czy dylematów związanych z moralnością.

  „Jeśli bierzesz pod uwagę opinię wszystkich, którzy mają kaprys wypowiadać się na temat twojego życia i wyborów, bo ich własne pozbawione jest jakichkolwiek szans na wzloty, to nigdy nie pozwolisz sobie na luksus bycia szczęśliwą”

  Namiętność pachnąca terpentyną to powieść, która dostarczy Wam wielu emocji i mimo że nie jest to żaden kryminał, to historia bohaterki trzyma w niewyobrażalnym napięciu i zaskakuje do samego końca. To książka piękna, życiowa, mądra, która naprawdę skłania do wielu refleksji. Poza tym uważam, że z Sabiną utożsami się niejedna z Was i razem z nią będziecie przeżywać jej pełną uniesień historię.

  To piękna historia o miłości, namiętności, poświęceniu i trudnych wyborach. Koniecznie musicie ją przeczytać!

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Podwójna namiętność. Addicted. Tom 1 5/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwójna namiętność. Addicted. Tom 1

Nieśmiała, drobna Lily Calloway, niepotrafiąca powiedzieć „nie”, rumieniąca się nawet w towarzystwie chłopaków, ma poważny problem – jest uzależniona od… seksu. Kolekcjonuje akcesoria erotyczne oraz filmy i praktycznie codziennie zalicza numerki w klubach nocnych. Jej przyjaciel Loren Hale to z...
Turecka namiętność 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Turecka namiętność

Desideria Oliván chciała mieć władzę nad swoim życiem. Planowała podbój świata, ale jedyne, co zaoferował jej los, to małżeństwo z rozsądku. Na jednej z zagranicznych wycieczek Desideria spotyka Yamama, uwodzicielskiego tureckiego przewodnika. Gorąca namiętność doprowadzi do romansu, który...
Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność 5/5 Nasza cena:
23,63 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi...
Życie. Namiętność. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie. Namiętność. Tom 1

Maria De La Torre jest twarda i zdołała ocaleć. Jej życie nie było usłane różami, ale krwią i poświęceniem. W "Trylogii namiętności" towarzyszy swojej duchowej siostrze Gillian, ale ta opowieść jest o jej życiu. Tym, które wybiera i które ktoś, kto wrócił z przeszłości, próbuje jej odebrać. Elijah...
Rosyjska namiętność 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rosyjska namiętność

Miłość silniejsza niż zatruty umysł geniusza Wyjątkowa, piękna i przepełniona głębokim uczuciem jak utwory genialnego kompozytora Siergieja Prokofiewa. Taka była Lina - jego muza, kochanka i żona. Ich wspólna historia rozgrywa się na tle wielkich wydarzeń XX wieku, na tle drapaczy chmur Nowego...
Namiętność Ognia 3/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Namiętność Ognia

Jedynym celem Bartka jest chronienie ludzkich istnień przed niszczącą siłą żywiołów oraz normalne życie. Jako członek jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej musi stawić czoła całemu mnóstwu niebezpieczeństw. Walczy jednak nie tylko z ogniem, ale i z traumą z przeszłości, która daje się bohaterowi we...
Namiętność niejedno ma imię 4/5 Nasza cena:
23,72 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Namiętność niejedno ma imię

„Namiętność niejedno ma imię” Stefanii Jagielnickiej – Kamienieckiej to kolejna powieść, w której autorka porusza delikatna kwestię ludzkiej psychiki i jej wpływu na ludzkie zachowania. Porywająca i dająca do myślenia. Budząca skrajne emocje głównej bohaterki – od zdenerwowania po żal i smutek,...
Trylogia namiętności. Tom 3. Dusza 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia namiętności. Tom 3. Dusza

Byłam martwa. Wreszcie ujrzałam, czym jest prawdziwa miłość, uwielbienie i ten rodzaj oddania, które tylko twoja bratnia dusza, twoja druga połowa może ci okazać... dopóki nie zostałam od tego dosłownie oderwana. Uprowadzona. Stalker mnie przetrzymywał i prawie nie było nadziei, że zostanę...
Klątwa fortuna i namiętności Tom 1 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa fortuna i namiętności Tom 1

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula