Mrok we krwi. Tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
327
Nasza cena: 36,71 zł 39,90 zł Taniej o: 8%

Jeśli jesteś wielbicielem literatury fantasy i szukasz lektury, od której nie będziesz w stanie oderwać się aż do samego końca, to książka Pawła Kopijera "Mrok we krwi" jest właśnie dla Ciebie.

"Mrok we krwi" stanowi pierwszy tom cyklu fantasy "Kroniki Dwuświata". Autor, Paweł Kopijer, wprowadza nas w mroczny, magiczny świat, w którym na tle konfliktów, globalnych intryg i walki o władzę rozgrywa się emocjonująca historia młodych ludzi, Skry oraz Norana.

Nie do końca zwykła kobieta ani nie w pełni potężna magiczka musi zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i narzuconą jej rolą, które może dać wielu ludziom nadzieję na lepszy los, ale jednocześnie wiąże się z bólem i wyrzeczeniami dla niej samej. Noran, młody wyszkolony zabójca, który również ma do odegrania ważną rolę dla losu Dwuświata, musi żyć z mrokiem, który coraz silniej wkrada się w jego życie i przejmuje nad nim kontrolę. Jak potoczą się losy bohaterów oraz magicznego świata, w którym przyszło im żyć? Czy oboje zaakceptują zadania, jakie narzuca im przeznaczenie? Do jakich zdarzeń doprowadzą knowania i manipulacje bogów światła? "Mrok we krwi" stanowi emocjonującą i wciągającą historię, od której nie sposób się oderwać.

Paweł Kopijer jest absolwentem studiów w Wyższej Szkole Zarządzania, kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Pracował między innymi jako szef projektu zagranicznych misji studyjnych oraz również dyrektor zarządzający w Polskim Stowarzyszeniu Zarządzania Kadrami. Obecnie jest wykładowcą studiów podyplomowych oraz dziennych na takich uczelniach jak SWPS, Politechnika Gdańska oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wkrótce ukaże się jego kolejna książka z cyklu "Kroniki Dwuświata" pt. "Czempion Semaela".
Recenzje (8)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Siedemnastoletnia Skra jest darzańską kandydatką na szamankę. Na wyspie Orin pobiera od siedmiu lat nauki i szkoli się, by spełnić swoje największe marzenie – zostać Szarim i zyskać uznanie społeczności Darzan. Kiedy udaje jej się przejść bez szwanku ostateczną próbę, zostaje uznana qi-szamanką, czyli nowicjuszką. Przyjmuje imię Winea, które jak się później okazuje, nosiła jedna z błogosławionych. Niestety Winea nie jest zwykłym Szarim. To, co stało się w Sali Objawień w czasie zaprzysiężenia na szamankę, wprawiło w osłupienie wszystkich zgromadzonych. Dziewczyna posiada ogromną, niewytłumaczalną moc. A w związku z tym zostaje wybrana przez Najstarszego – arcymistrza, do zwiadowczej misji, by zdobyć jak najwięcej informacji o Starym Kontynencie Amadal. W czasie tego niebezpiecznego zadania towarzyszyć ma jej dwóch doświadczonych Szarim. Tuż przed wyruszeniem na misję Winea poznaje historię swojej imienniczki, a także dowiaduje się prawdy o swoim prawdziwym pochodzeniu. Czy nowe fakty będą miały negatywny wpływ na powodzenie tej niezwykłej misji?

  Noran to młodzieniec, którego demoniczny wygląd jasno wskazuje na to, że został skażony mrokiem, a przez to społeczeństwo stara się go unikać jak ognia. W wieku siedmiu lat został uratowany przed śmiercią i przygarnięty przez Gildię Zabójców. Jest dobrze wyszkolonym zabójcą, który często pakuje się w kłopoty. Kiedy łamie zasady Ukrytego Miasta i zabija niewłaściwych ludzi, naraża się przywódcy południowego kartelu z Lwieszna. Chcąc zostać przy życiu, musi opuścić Ukryte Miasto i wykonać zlecenie, które Gildia otrzymała od Druwiana, doradcy króla. Noran wraz z towarzyszami wyrusza na misję, by zabić maga.

  „Mrok we krwi” to pierwszy tom cyklu „Kroniki Dwuświata”. Akcja powieści rozgrywa się na dwóch oddalonych od siebie kontynentach: Starym i Nowym – Amadal i Elise. Paweł Kopijer stworzył niesamowity świat pełen magii i fantastycznych postaci. Fabuła została poprowadzona dwutorowo, raz towarzyszymy Skrze, zwanej Wineą, innym razem Noranowi. Przyznam szczerze, że wątek Norana mnie nie porwał tak bardzo jak wątek qi-szamanki.

  Niełatwo było mi się też wciągnąć w wir wydarzeń przedstawionych w książce. Autor używa wielu niezrozumiałych czytelnikowi nazw, wprowadza dużo postaci o ciekawych imionach, buduje nieznany nam świat i nie spieszy się z wyjaśnieniami. Te pojawiają się często dopiero później w fabule. „Mrok we krwi” wydał mi się powieścią mocno polityczną, pewnie przez liczne wzmianki o prawach i zasadach panujących w wykreowanych przez autora krainach i wśród stworzonych przez niego społeczności. To wszystko sprawiło, że nie czytało mi się tej książki lekko, musiałam się na niej bardzo mocno skupić, bo każde rozproszenie sprawiało, że gubiłam się w fabule i nie wiedziałam, o czym czytam. Zalecam więc powolną i uważną lekturę.

  Akcja jest dość powolna, dopiero pod koniec powieści nabiera tempa. Niestety z początku lektura troszkę mi się dłużyła, a lekkie znudzenie potęgowały przydługie opisy. Były jednak na tyle dokładne, że bez problemu mogłam wyobrazić sobie miejsca, bohaterów, jak i wydarzenia przedstawione w książce.

  Tak jak już wcześniej wspomniałam, wątek Winei podobał mi się bardziej, więc i tę postać obdarzyłam większą sympatią. Główna bohaterka to nastoletnia dziewczyna, której brak jest doświadczenia w byciu szamanką. Jest zagubiona, przerażona, lecz nie brak jej odwagi, cechuje ją wytrwałość, waleczność i upór w dążeniu do celu. Spełnia marzenie o byciu Szarim, chce być podziwiana przez społeczeństwo.

  Noran jest jej przeciwieństwem. Młodzieniec naznaczony skazą mroku niejedno ma już za uszami. Wśród ludzi budzi wstręt, a nie uznanie. Tak samo jak Winea, jest zagubiony, nie wie, co się z nim dzieje, gdy mrok coraz bardziej przejmuje jego duszę. Mimo tych wszystkich złych uczynków, które ma na swoim koncie, gdzieś w głębi serca czai się w nim dobro. Mam nadzieję, że wątek tej postaci zostanie szerzej rozwinięty w kolejnych tomach serii. Myślę, że autor potraktował tego bohatera nieco po macoszemu.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Plemię Darzan od wieków strzeże mieszkańców kontynentu przed magią, w której szkolić mogą się tylko wybrani. Młode pokolenie pragnie zmian, ale czy uda im się przekonać zgromadzenie do swoich racji? Tymczasem zaprzysiężona zostaje nowa, bardzo wyjątkowa qi-szamanka. Od powierzonej jej misji zależeć będą losy całego świata. Czy zdoła ją wypełnić, gdy na jej drodze staną istoty, o jakich nigdy dotąd nie słyszała?

  Szkolenie 17-letniej Skry właśnie dobiega końca. Przed nią jeszcze tylko ostatnie zadania i wreszcie uzyska upragniony tytuł Szarim, zasilając grono szamanów plemienia Darzan. Dziewczyna zupełnie się jednak nie spodziewa, jak wielką rolę przyjdzie jej odegrać. Najstarszy wysyła ją na tajemniczą, pełną niebezpieczeństw misję, od której zależą losy całego Dwuświata. Razem z powiernikiem życia (Darem) i doświadczonym łowcą (Benen) wyrusza w podróż przez kontynent, gdzie każde spotkanie niesie za sobą ryzyko - nie tylko ze strony ludzi, ale także istot o dużo mroczniejszej naturze.

  Paweł Kopijer wykreował ciekawy, różnorodny świat, który bardzo mnie zaintrygował. Z jednej strony mamy tu wyspę Orin, gdzie szkoli się przyszłych szamanów. Uczą się nie tylko korzystania z kilku rodzajów magii, ale poznają również historię, podstawy polityki czy strategii, trenują walkę, ćwiczą wytrzymałość. Gdy bohaterka wyrusza na kontynent, jakby znalazła się w innym świecie. W związku ze złożoną przed wiekami Wielką Przysięgą korzystanie z magii jest tam zakazane, a do tego trudno jej przywyknąć. Zwłaszcza w obliczu licznych niebezpieczeństw czyhających na jej drodze.

  Skra wywarła na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Odważna, inteligentna, ale nie zarozumiała. Pełna pasji i gotowa do poświęceń. Aby spełnić swoje marzenia, dawała z siebie wszystko. I choć czasem reagowała porywczo i nieroztropnie, to zawsze kierowała się w swoich wyborach dobrem innych, nie potrafiła przejść obojętnie wobec czyjejś krzywdy, nawet jeśli oznaczało to kłopoty dla niej i jej towarzyszy. Przeogromnie intrygowała mnie także postać Norana. Już sam demoniczny wygląd i złote oczy wystarczył, żeby przyciągnąć moją uwagę. Ale gdy dodać do tego owianą tajemnicą przeszłość, przynależność do Gildii płatnych zabójców i mroczną siłę próbującą przejąć nad nim kontrolę... fragmenty skupiające się na losach tego bohatera czytałam z zapartym tchem. Zresztą nie było chyba postaci, której los by mnie nie interesował. Autor wykreował je tak umiejętnie, że każda z nich ciekawiła, każda była wyjątkowa, o każdej chciałam się dowiedzieć czegoś więcej.

  Jeśli chodzi o styl i język powieści, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Mało tego, dawno nie spotkałam się z tekstem napisanym i zredagowanym na tak wysokim poziomie. Nie zauważyłam w nim żadnych literówek, błędów, niejasności ani nawet przecinków w niewłaściwych miejscach. A to naprawdę rzadko się zdarza. Dodajcie do tego mnóstwo akcji, tajemnic, niespodziewanych zwrotów i idealnie wyważone opisy. Prawdziwa czytelnicza uczta!

  Pierwszy tom Kronik Dwuświata ogromnie mnie zaintrygował i zachwycił. Rozbudowany i cieszący różnorodnością świat przedstawiony sprawił, że nie nudziłam się ani chwili. Losy nieprzewidywalnych i pełnych tajemnic bohaterów śledziłam z nieustającym zaciekawieniem i nie mogę się już doczekać ponownego spotkania z nimi w drugim tomie. Szczerze polecam tę powieść miłośnikom fantastyki, jest prawdziwie magiczna!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętacie jak pani Rowling wypuściła swoją serię z Potterem? Ja pamiętam i pamiętam też jak Margit Sandemo kupowało się tomami raz w miesiącu po kilkanaście złotych. I pamiętam to oczekiwanie na dalszy ciąg historii. Takie uczucie to oznaka tego, że książka, którą trzyma się w dłoniach to strzał w dziesiątkę!

  Pan Paweł tworzy świat, zabiera nas do niego na wycieczkę i w pewnej chwili porzuca, żebyśmy mogli poznać nie byle jakich bohaterów i poczuć tą magiczną aurę tamtejszych zdarzeń. Akcja trzyma ww swoich ryzach, nie pozwalając odłożyć się na bok. Postacie mają hardy temperament, a to co się dzieje, nie odbiega od całej historii stumilowymi krokami. Trudne wybory i kształtowanie charakteru wbrew pozorom w fantastyce jest wyzwaniem, bo często prowadzenie naszego ulubieńca tym tokiem kończy się niestety fiaskiem. Tu pan Paweł podołał w zupełności! Mimo, że nie jestem fanem długich opisów, to nie mogę powiedzieć, że się nudziłam – poznawanie pewnych rzeczy ze szczegółami było kwintesencją tej opowieści!

  Czy czekam na kolejne tomy? Oczywiście! I myślę, że o takiej literaturze nie tylko warto, ale i powinno się mówić! I taka kończąc, mała anegdotka, kiedy krzywe spojrzenia w autobusie padały tylko na mnie z racji CZYTANIA, ale i z powodu pięknej pani z okładki ♥

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czym jest "Mrok we krwi"? To pierwsza część trylogii Mitrys, z serii Kronik Dwuświata. To polski fantastyczny debiut autora, Pawła Kopijera. To dwa kontynenty i dwie osoby, które nie znają swojej przeszłości, a przed sobą mają niebezpieczną przyszłość.

  Pierwszą poznajemy Skrę, dziewczynę, która właśnie podchodzi do próby, ostatniego egzaminu na pełnoprawną szamankę. Jest młoda i niedoświadczona, ale bardzo pojętna i jeszcze nie wie, że jej opiekunowie zaplanowali dla niej o wiele trudniejsze zadanie. Muszę przyznać, że jej wątek odrobinę mnie nużył. Początki lektury były ciężkie, bo nie umiałam poczuć tej postaci, wydawała mi się trochę papierowa. Wydarzenia, które się rozgrywały kojarzyły mi się z odhaczaniem kolejnych punktów w planie autora, ale im dalej, tym bardziej wciągałam się w tę historię i było lepiej.

  Noran, drugi bohater, o! to jest godny uwagi charakter. Cichy profesjonalny zabójca, na którym ciąży klątwa, w każdej chwili może zawładnąć nim jego demoniczna natura. Rozmowy z nietypowymi kompanami, z którymi przyjdzie mu podróżować (bojowy druid?!) są bardzo interesujące i pozwalają czytelnikowi poznać spory kawałek tego rozległego fantastycznego świata. Odniosłam tylko wrażenie, że za duży nacisk położony jest na dialogi w tej części. Długa rozmowa przerwana jest krótkim fragmentem z określeniem miejsca akcji, a po nim następuje kolejna długa dyskusja. Nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, po prostu podświadomie czułam, że nie jest zachowana równowaga.

  Ta książka dostaje na pewno duży plus za wprowadzenie do bogatego uniwersum. Magia istnieje, ale jest zakazana. Czytelnik pozna różne profesje, fantastyczne istoty, doświadczy walk na miecze i dworskich intryg. Nie jest idealnie, zdarzają się błędy (o bohaterze, który wręcz teatralnie delektuje się posiłkiem ciężko powiedzieć, żeby zachowywał się stoicko, prawda?), ale nie było tutaj nic, co popsułoby radość z lektury.

  Myślę, że warto dać tej powieści szansę, szczególnie jeśli ktoś przepada za tym gatunkiem. Lecę czytać drugi tom!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hej, hej, hej! Jakiś czas temu otrzymałam od samego Autora książkę do przeczytania i zrecenzowania i to jest właśnie ta, którą widzicie na zdjęciu, czyli "Mrok we krwi". Czy była warta uwagi?

  Paweł Kopijer chciał stworzyć świat fantastyczny, pełen magii, pochłaniający czytelnika w całości i jak myślicie, udało mu się to?

  Zacznijmy od tego, co znajdziecie w tej książce, w jej wnętrzu. Poznajemy dwoje głównych bohaterów. Szamankę i Zabójcę skażonego mrokiem. To już zachęca i przypuszczam, że nie tylko mnie. Świat, który został wykreowany przez Autora wciąga czytelnika w swoje czeluści by mógł poznać królewskie rody, oczywiście także mroczne stworzenia, magiczne, a jakże!

  Ale o co właściwie chodzi? Jak to w podobnych książkach, o władzę. Ale oprócz tego, gdzieś między wewnątrz tej książki, jeśli tylko po nią sięgniecie, przekonacie się, że nie tylko jest to prawdziwa powieść fantasy ale także książka, która niesie jakieś przesłanie, wartości. Bohaterowie są bardzo młodzi i te dwie wyżej wspomniane historie mają duże znaczenie. Bo przecież w światach magii to bohaterowie grają pierwsze skrzypce, później stworzony przez Autora świat, a później potwory, stwory i magia!

  Myślę, że każdy miłośnik powieści fantasy z przyjemnością przeczyta tę książkę, ale trzeba się liczyć z tym, że nie jest ona lekka i przyjemna. Nie, jak na prawdziwy mrok przystało, jest właśnie mroczna. Podobało mi się to ogromnie.

  A czy polubiłam bohaterów? I tak i nie. Z jednej strony wczułam się w każde z nich bardzo mocno, bo Paweł Kopijer wykreował postacie bardzo charakterystyczne, wyraziste. Czuć jak by się patrzyło ich oczyma na świat, który ich otacza. Za to ogromny plus.

  Odczuwam jednak wielki niedosyt, ale zdaję sobie sprawę, że jest to dopiero pierwszy tom, a ma to być przecież trylogia. A może w międzyczasie się to przerodzi w serię? Przekonamy się z czasem. Czemu niedosyt? Jeśli chodzi o fantastykę, to osobiście uwielbiam opasłe tomiszcza. Świata magicznego według mnie nie da się zmieścić na 300-500 stronach. Po prostu nie. Każdy element, każda postać, potwór, akcja, wojna, walka o władzę muszą być stworzone na kartach powieści, a tego nie da się rozpisać w tak małej ilości znaków. Aczkolwiek, to moje osobiste, bardzo subiektywne zdanie.

  Podsumowując: polecam. Choć naprawdę zagorzałym fanom fantastyki i bez zbyt wygórowanych oczekiwań. Jeśli ktoś zechce zacząć czytać ten gatunek i trafi akurat na "Mrok we krwi" to myślę, że może się zrazić. A jak wiemy, jeśli ktoś kocha fantasy, to pochłania je naprawdę bez względu na ilość stron, a nie się męczy zerkając ile jeszcze do końca. Dlatego ode mnie 4/10 gwiazdek. Z jednej strony nie rozumiem tych ocen i opinii zachwycających się książką, a z drugiej nie rozumiem tych, które są oceniane na najniższe oceny. Ot, każdy z nas ma swój gust, ale warto w każdej książce znaleźć zalety i wady :)

  Bardzo dziękuję Autorowi za egzemplarz, choć czy po kolejny tom sięgnę, to szczerze mówiąc, nie wiem. Zwyczajnie dla mnie to za mało, za ubogo i liczyłam na coś więcej. To nie Gra o tron, w porządku, ale kurczę, jeśli ktoś poprosi o polecenie czegoś ciekawego, to nawet na naszym rodzimym rynku książki jest dużo ciekawszych nazwisk. Chociażby Paulina Hendel i jej dwie wspaniałe serie fantasy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Kompendium zarządzania szkoleniami 0/5 Nasza cena:
42,63 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kompendium zarządzania szkoleniami

"Kompendium zarządzania szkoleniami" to pozycja adresowana przede wszystkim do praktyków odpowiedzialnych w organizacjach za realizację polityki szkoleniowej. Może stanowić użyteczne wsparcie w bieżącej pracy specjalistów lub menedżerów ds. szkoleń czy menedżerów personalnych, w których zakresie...
Audiobook Mrok we krwi mp3 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Mrok we krwi mp3

W magicznym świecie roi się od konfliktów i intryg, w które zaangażowani są ludzie, bóstwa, magowie i niezwykłe stworzenia. Świat podzielony jest tu na dwa niezależne kontynenty: Amadal i Elise. Pierwszoplanowi bohaterowie to młoda szamanka Skra i płatny zabójca Noran, który, zabiwszy niewłaściwego...
eBook Mrok we krwi. Kroniki Dwuświata pdf mobi epub 5/5 Nasza cena:
13,45 zł 19,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mrok we krwi. Kroniki Dwuświata pdf mobi epub

Powieść "Mrok we krwi" to pierwsza część serii KRONIKI DWUŚWIATA. Ukazuje dwie różne historie bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy...
eBook Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie pdf 0/5 Nasza cena:
52,39 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie pdf

Praktyczny przewodnik "krok po kroku" po planowaniu i realizacji projektów szkoleniowych, zawierający narzędzia i komentarz wdrożeniowy. Polityka szkoleniowa wielu organizacji nadal jest nastawiona na sprawną realizację szkoleń, tymczasem chodzi o to, by była efektywnym narzędziem biznesowym...
eBook Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom II pdf mobi epub 5/5 Nasza cena:
13,45 zł 19,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom II pdf mobi epub

Powieść "Czempion Semaela" to drugi tom trylogii Mitrys, cyklu KRONIKI DWUŚWIATA. Młody, skażony Mrokiem zabójca Noran i utalentowana szamanka Winea, zostają ostatecznie wciągnięci w strumień swojego przeznaczenia. Ich losy w nieunikniony sposób prowadzą ich ku sobie, ale także ku fundamentalnym...
eBook Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie pdf epub 0/5 Nasza cena:
53,02 zł 58,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie pdf epub

Praktyczny przewodnik krok po kroku po planowaniu i realizacji projektów szkoleniowych, zawierający narzędzia i komentarz wdrożeniowy Polityka szkoleniowa wielu organizacji nadal jest nastawiona na sprawną realizację szkoleń, tymczasem chodzi o to, by była efektywnym narzędziem biznesowym...
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (wydanie ilustrowane) 5/5 Nasza cena:
44,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (wydanie ilustrowane)

Fantatstyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Wydanie ilustrowane Zachwycające wydanie leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandera ilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu...
Wysłannik. Zapomniana księga. Tom 4 5/5 Nasza cena:
27,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wysłannik. Zapomniana księga. Tom 4

Nowy tom bestsellerowej serii „Zapomniana Księga” zmieni Wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów! Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią! Hubert wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu sprzymierzeńców. Wkrótce przekona się, jak niewiele wiedział o otaczającym go świecie oraz...
Michnikowszczyzna 0/5 Nasza cena:
34,37 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Michnikowszczyzna

Michnik nie sprawuje już rządu dusz, ale jad, który wsączył w polskie umysły, wciąż je zatruwa. Fałsze, które upowszechniała jego propaganda, wciąż˙ pokutują w publicznych sporach, a absurdy, które podniósł do roli aksjomatów, wciąż dla wielu pełnią rolę drogowskazów. Nie wolno milcząco przejść nad...
Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki. W trzewiach ziemi pradawny wróg budzi się z tysiącletniego snu Dom Berethnet włada Inys od stuleci. Wciąż niezamężna królowa Sabran IX musi wydać na świat córkę, by uchronić swoje królowiectwo przed zgubą – lecz u jej wrót kłębią się skrytobójcy. Ead...
Dzieci zapomniane przez Boga 4/5 Nasza cena:
26,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci zapomniane przez Boga

Masterton powraca i mrozi krew w żyłach swoich fanów! Do londyńskiego szpitala trafia młoda kobieta cierpiąca na straszliwe bóle brzucha. Dowiaduje się, że jest w ciąży. Lekarze odbierają zdeformowany płód. Wbrew logice i wiedzy współczesnej medycyny nowo narodzony organizm żyje… Podobne płody...
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 6. Zachód słońca 5/5 Nasza cena:
26,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 6. Zachód słońca

Zanim zapanuje pokój, poleje się krew, a jezioro spłynie czerwienią... Duchy przeszłości nadal nawiedzają las, a Jeżynowego Pazura odwiedza mroczna, żądna zemsty postać, która przetestuje jego lojalność wobec Klanu Pioruna. Dla niektórych wojowników nadchodzi czas, by dokonać wyborów, które...
Wybrane bestsellery
Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
40,72 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 0/5 Nasza cena:
16,27 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony 0/5 Nasza cena:
40,66 zł 44,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
50,51 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
46,46 zł 50,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi Sposób na zadania...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
43,15 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
43,15 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do biologii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Ewolucjonizm 2. Ekologia 3. Różnorodność biologiczna Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści...
Nie wiesz nic 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wiesz nic

Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik. Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia. Przyspiesza naukę...
Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach 4/5 Nasza cena:
23,19 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet...
Pacjenci 4/5 Nasza cena:
37,34 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci

Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula