Motyl i skrzypce

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Nasza cena: 26,66 zł 37,99 zł Taniej o: 30%

“Motyl i skrzypce” to wzruszająca opowieść o miłości i sile kobiecego charakteru.

Młoda, utalentowana skrzypaczka trafia do obozu w Auschwitz. Kilkadziesiąt lat później właścicielka galerii sztuki próbuje odnaleźć jej portret.

Była utalentowaną skrzypaczką. Żyła w Wiedniu – mieście, gdzie muzyka królowała od zawsze i zdawało się, że tak będzie na wieki. Lecz i po Wiedeń, i to za przyzwoleniem ogromnej większości Austriaków, sięgnęło w 1938 roku zbrodnicze ramię III Rzeszy. Choć jej własny ojciec, oficer w generalskim mundurze, był zwolennikiem reżimu, Adele von Bron nie porzuciła swoich ideałów. Za wszelką cenę starała się ratować ostatnich wiedeńskich Żydów i właśnie dlatego z rozkazu własnego ojca trafiła do obozu Auschwitz-Birkenau. Świat skrzypaczki runął, a przerażająca rzeczywistość obozu zagłady stała się jej codziennością.

Kilkadziesiąt lat później Sera James, właścicielka galerii sztuki na Manhattanie, gorąco pragnie odnaleźć portret pewnej młodej skrzypaczki, który ujrzała po raz pierwszy, gdy była jeszcze dzieckiem. W trakcie poszukiwań na jej drodze staje William Hanover. Być może to jego dziadek posiada w swym ręku klucz do rozwiązania zagadki zaginionego arcydzieła i osoby, które ono przedstawia...

Czy w samym sercu piekła można jeszcze wierzyć w Boga? A może to właśnie tam wiara jest najsilniejsza? Wielu ją traci i nie ma się czemu dziwić. Ludzie otoczeni drutami i wieżami strażniczymi obozu koncentracyjnego Auschwitz każdego dnia żyli w nieustannym lęku przed śmiercią i cierpieniem. Po wielokroć wyrzekali się Boga, bluźnili Mu i nie można ich za to potępiać. Tym piękniejsza wydaje się więc wiara tych, którzy jej nie utracili, o czym w zachwycający sposób mówi niniejsza powieść.

“Motyl i skrzypce” to książka, która na zawsze zagości w Waszych sercach i pamięci. Jest to wciągająca bez reszty i wzruszająca opowieść o tym, jak zachować człowieczeństwo i wiarę w dramatycznie nieludzkich warunkach. To opowieść o piekle, jakie jedni ludzie zgotowali innym oraz o tym, które człowiek nosi w najmroczniejszym zakamarku własnej duszy. “Motyl i skrzypce” to pierwsza część cyklu “Ukryte arcydzieło” autorstwa Kristy Cambron.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia malowana słowami

  „Życie jest doprawdy zabawne (…) Lepiej nie brać go za pewnik, bo może znienacka się skończyć. I zniknąć bez śladu.”

  „Motyl i skrzypce” jest debiutem Kristy Cambron, która pisze chrześcijańskie powieści historyczne osadzone w czasach II wojny światowej. Fascynuje się tym okresem historii od chwili, gdy usłyszała opowieści dziadka o jego doświadczeniach, jako drugiego pilota B-17 w czasie wojny. Dzięki @Wydawnictwu Znak 12 lutego ta powieść miała swoją premierę w Polsce.

  Obawiałam się trochę tej książki. W zalewie powieści, które ostatnio się pojawiają, dotykających tematyki obozowej opartych na romantycznej często błahej historii trudno nastawić się pozytywnie na kolejną książkę tego typu. Powieść „Motyl i skrzypce” odbiega jednak od tego schematu. Jest tu miłość na tle zagłady, ale z dodatkiem bardzo silnego motywu religijnego, zapewne, dlatego, że autorka jest osobą głęboko wierzącą i fabuła powieści z założenia miała mieć odniesienie do Boga. W powieści splatają się dwie powiązane ze sobą historie przedstawione w dwóch płaszczyznach dziejowych. Klamrą łączącą przeszłość i teraźniejszość jest tajemniczy obraz, który powstał w miejscu wydawałoby się zapomnianym przez Boga – Auschwitz Birkenau. Niełatwo jest napisać powieść, która ma dwie linie fabularne, które jednakowo przyciągałyby uwagę czytelnika, spleść losy bohaterów tak, by wzajemnie się przenikały i były ze sobą ściśle powiązane. Kristy Cambron w miarę się to udało. Stworzyła dwie historie, Adele Von Bron, eterycznej skrzypaczki, której nie uchroniło przed przerażającymi doświadczeniami w obozie koncentracyjnym nawet to, że była córką wysokiego rangą oficera w Trzeciej Rzeszy i Sery James, współczesnej właścicielki galerii NYC poszukującej obrazu, który zobaczyła przypadkiem w dzieciństwie. Historia Sery i Williama jest moim zdaniem lżejsza, bardziej romantyczna i pełna humoru, jest swojego rodzaju oddechem, przerywnikiem mrocznej i intensywnej historii Adele i Vladimira. Obie mają interesujących bohaterów i delikatne romantyczne elementy, ale to historia z przeszłości bardziej mi się podobała, to o niej chciałam czytać.

  Książkę pomimo trudnego tematu czyta się bardzo dobrze i z wielkim zainteresowaniem. Jest to fikcja, ale nie nagina faktów, nie przekłamuje rzeczywistości nie udaje tego, czym nie jest. Nie skupia się na dramacie życia obozowego, ale też nie jest sielanką czy romansem w scenerii obozowej. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę, to przede wszystkim sztuka, malarstwo, muzyka, bo moim zdaniem to jest kluczowym motywem powieści. „Motyl i skrzypce”, to dla mnie swego rodzaju lekcja historii, bo nie miałam pojęcia, że w Auschwitz istniała kobieca orkiestra, nigdy wcześniej też nie słyszałam o tym, że więźniowie pisali wiersze czy malowali obrazy, ryzykując przy tym życiem.

  Przeżyłam emocjonalną przygodę z tą urzekającą historią, bo nic nie jest w stanie tak wzruszyć czytelnika jak historia miłości trudnej, niemożliwej. Ta wzruszająca zapierająca dech w piersiach powieść opowiada prosto i otwarcie o niektórych sytuacjach w Auschwitz, nie epatuje potwornością, ale opowiedziana jest z szacunkiem dla ofiar Holokaustu. Jest tu dużo wiary w Boga, przekonania o Jego wszechmocy, ale dzięki temu nie ma taniego erotyzmu często występującego w tego typu powieściach, wątki miłosne są bardzo delikatne i subtelne. Ponadczasowa, porywająca historia o przetrwaniu i wierze. Wzrusza, zasmuca, ale też jest pełna nadziei, muzyki, malarstwa i miłości oczywiście. Polecam czytelniczkom romansów obyczajowo - historycznych.

  Czy można znaleźć piękno w najciemniejszych miejscach, najbardziej bolesnych czasach? Jak trzymać się Boga, skoro istnieją wszelkie powody, by porzucić nadzieję?

  Dziękuję za przyjemność przeczytania książki przedpremierowo dziękuję Wydawnictwu Znak.

  „Widziała wszystkich, którzy odeszli – zdawali się dopingować ja do gry, szepcząc, ze w końcu odpocznie …Że motylowi wystarczy do tańca jedynie cudowna pieśń płynąca z jej skrzypiec.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękna opowieść o miłości, siłę wytrwania, tragedii wojennych losów bohaterów. Rodzice, którzy nie rozumieją córki, ślepo wierni ideologii nazistowskiej gotują jej dramat na początku dorosłego życia. Wspaniała przyjaźń ze wspólwięźniarką. Miłość, która przezwyciężyła zło, okrucieństwo. A przy tym połączenie wątku współcześności z przeszłością stwarza ogromną ciekawość wydarzeń. Wzruszyłam się do łez. Polecam każdemu zwłaszcza w dzisiejszych tak dogodnych dla nas czasach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo, ale to bardzo czekałam na tę książkę. Nie ze względu na tematykę obozową (takich książek pojawiło się w księgarniach mnóstwo) ile ze względu na skrzypce. Wiedziałam, że motyw austriackiej skrzypaczki albo mnie uwiedzie i zakocham się w książce na umór, albo rozczaruje, przez co cała powieść będzie zaliczona do lektur nieudanych. Powieść dość szybko po premierze znalazła się w moich rękach i pochłonęłam ją w kilka dni. Wrażenia? Zupełnie odmienne od tych, jakich oczekiwałam...

  Adele von Bron to ulubienica faszystowskiej Austrii. Młoda, utalentowana skrzypaczka jest perełką w orkiestrze i często gra dla wysoko postawionych urzędników Rzeszy, do których zalicza się także jej ojciec. Adel nie jest jednak pustą dziewczyną, której sukces uderzył do głowy. Potrafi czujnie obserwować rzeczywistość i wie, że na świecie dzieje się wiele zła. Podejmuje próbę uratowania rodziny żydowskiej przed zagładą, przez co trafia do obozu w Auschwitz. Jej świat się diametralnie zmienia. Jak można się domyśleć przed komorą gazową ratuje ją talent. Żyje, ale co to za życie...

  Drugi wątek przenosi czytelnika w czasy współczesne. Poznajemy Serę James, właścicielkę galerii sztuki na Manhattanie. Sera jest opętana portretem młodej skrzypaczki, a właściwie jego brakiem. W dzieciństwie raz jeden widziała ten portret, jednak ślad po nim zaginął. Pewnego dnia Sera dostaje tajemniczą przesyłkę od Williama Hanovera, który w niesamowity sposób powiązany jest z dziewczyną z obrazu. Parę łączą skomplikowane uczucia, ale przede wszystkim poszukiwania oryginału obrazu.

  Powieść bardzo, ale to bardzo podobała mi się, jeżeli mówimy o wątku wojennym. Miłość do muzyki i skrzypiec wylewa się ze słów powieści. Autorka bardzo sugestywnie przedstawia losy Adele, (choć omija oczywiście najbardziej brutalne i znane wszystkim elementy, przez co wątek jest mimo wszystko trochę cukierkowy) Nie ulega jednak wątpliwości, że to muzyka i skrzypce pozwoliły Adele przetrwać. Zakończenie czytałam ze łzami w oczach pochłaniając poszczególne strony z nadzieją, że wszystko się wyjaśni.

  Z drugiej strony wątek Sery zupełnie do mnie nie przemówił. Autorka zrobiła z tego ckliwe romansidło, a poszukiwania obrazu zepchnęła całkowicie na drugi plan. Rodzące się uczucie pomiędzy Serą a Wiliamem w ogóle mnie nie interesowało. Gdybym chciała czytać o spacerach po plaży, nieporozumieniach sercowych i romantycznych zbiegach okoliczności to sięgnęłabym po twórczość prezentowaną w ramach serii Harlequin. Tu jednak musiałam to śledzić chcąc wiedzieć jak skończy się ta powieść. Mierziło mnie to bardzo. A można było z tego wątku zrobić świetną historię z sensacyjnym zacięciem.

  Powieść „Motyl i skrzypce” mimo wszystko bardzo mi się podobała. Pomijając to, co książkę zepsuło, czyli wątek miłosny - powieść jest godna polecenia. To, jaka miłość do muzyki bije ze słów autorki to jest coś cudownego. Muzyka pozwala Adele (i nie tyko jej) przetrwać najgorsze koszmary. Kiedy Adele bierze do ręki instrument, kiedy zatraca się w muzyce, palce śmigają po strunach w poszukiwaniu przejrzystego dźwięku... Piękne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Urzekająca historia. Nic nie jest w stanie bardziej wzruszyć czytelnika niż historia miłości trudnej i niemożliwej, z góry skazanej na niepowodzenie. A gdy jeszcze dodamy, że dzieje się w czasie wojny i realiów obozowych to serce się smuci już na wstępie. Przy tej książce łzy same się napraszają, delikatnie spływają po rozpromienionym policzku …

  Historia opisana przez Kristy Cambron dzieje się na dwóch płaszczyznach dziejowych. Poznajemy utalentowaną austriacką skrzypaczkę, Adele. Jej losy, skazanie na zesłanie do obozu koncentracyjnego przez ojca, wydają się trudne do wyobrażenia. A jednak. Niewłaściwie ulokowane uczucia były początkiem jej tragicznej drogi życiowe, drogi, która nie miała szans doprowadzić jej do spokojnej przyszłości. Tak się zapowiadała, a jak było naprawdę, warto przekonać się samemu. Akcja również przenosi się do czasów nam współczesnych, gdzie właścicielka galerii sztuki Sera poszukuje obrazu, na którym jest właśnie postać … Adele. W poszukiwaniu zaginionego obrazu przebędzie daleką drogę, pozna ciekawe osoby i – co najważniejsze – odnajdzie miłość. Czy jednak będzie to prawdziwe uczucie, czy tylko wspólne interesy? Zastanawiające i intrygujące …

  Motyl i skrzypce to bardzo smutna i wrażliwa historia, wprawia w zadumę i nostalgię, zresztą jak każda lektura, która opisuje życie obozowe. Historia raczej z tych nierealnych i trudnych do wyobrażenia, z dzisiejszej perspektywy. A jednak warto uzmysłowić sobie, że ludzie żyli w takich warunkach, w ciągłych strachu i obawie, czy będzie im dane dotrwać do rana. Widokiem codziennym była śmierć i cierpienie, a brak jedzenia, posłania i choroby to normalność. Żyli i pracowali w ciężkich warunkach, zabawiali niemieckich żołnierzy, organizowali dla nich koncerty, a obok, w wielkich piecach ginęli ludzie. Nawet nie mogę o tym pisać, ogarnia mnie wzruszenie, które jest nie do opisania.

  „Nie musisz rezygnować z wszystkiego w teraźniejszości, by żyć przeszłością. Możesz stworzyć dla siebie nową przyszłość”.

  Autorka opisuje nam historię trudnej miłości, która zakwitła w czasie wojny. Nie miała szans na przetrwanie. Ale wiara w Najwyższego napełniała serca bohaterów ufnością i nadzieją, że Pan ich nie opuści w tych trudnych chwilach i pozwoli przetrwać. Codzienne modlitwy dodawały im otuchy i jeszcze bardziej przybliżały do Boga. Przecież On nie akceptuje zła i przemocy, dlaczego więc pozwolił na takie bestialstwo?

  Ta wzruszająca i zapierająca dech w piersiach opowieść pokazuje, że do końca trzeba mieć wiarę i nadzieję, nie można się poddawać, należy walczyć do końca. Historia o sile tkwiącej w kobietach, o codziennej walce o nowy, lepszy dzień. Ta powieść zmienia nasze patrzenie na świat i ludzi. Warto po tej lekturze zadać sobie pytanie, czym są nasze dzisiejsze codzienne problemy z nieustająca walką o kolejny dzień? Można śmiało stwierdzić, że żyjemy w czasach luksusu i już samo narzekanie jest grzechem. Jesteśmy niecierpliwi i roszczeniowi. A jacy byli więźniowie obozu? Pokorni i cierpliwi, mieli w sercu Boga i pokładali w nim nadzieję.

  „-Wydaje nam się, że wiemy, czego chcemy, prawda? Zawsze myślimy, że wiemy więcej niż Bóg. W szczegółach planujemy całą naszą życiową podróż. Czasem jednak jest tak, że spakowaliśmy już walizki i kupiliśmy bilet, a Bóg raptem ma dla nas inne plany. A Jego mądrość jest nieskończona”.

  Motyl i skrzypce to poruszająca wewnętrznie, znakomicie przedstawiona historia. Gorąco polecam, lekcja pokory dla każdego. Wzruszy wrażliwe serce i nauczy, jak warto doceniać i szanować to co mamy i dziękować Panu za wszystko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Motyl i Skrzypce” należy do literatury pięknej bo i wartość estetyczna jest na wysokim poziomie. Tu czytelnik przeżywa niesamowitą „przygodę”,czytając wyobraźnia działa na najwyższych obrotach a odczucia i przemyślenia po jej przeczytaniu pozostają jeszcze na długo.

  Bardzo dziękuję wydawnictwu Znak i [Adres usunięty] za możliwość recenzji powieści „Motyl i Skrzypce” jeszcze przed premierą,książka ta mnie zachwyciła ale i pozostawiła nutkę niedosytu. Autorka doskonale buduje napięcie,pomimo,że to nie jest kryminał to nie mogłam się doczekać kiedy otrzymam odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

  Sama okładka książki jest dość tajemnicza. Młoda kobieta wpatrzona gdzieś za siebie ,gdzie w oddali widać męską postać ,a tuż na dole zdjęcie niemieckiego obozu. Wiadomo już ,że nie będzie to łatwa książka,bowiem tematyka wojenna nie jest łatwa do „przetrawienia”. Książka została tu podzielona na dwie historie:te z okresu drugiej wojny światowej oraz z lat współczesnych. Autorka w doskonały sposób łączy wątek z 1944 roku oraz współczesny. Dwa różne światy ,dwie historie ale mają wspólny punkt zaczepienia.

  Rok 1944 to historia utalentowanej skrzypaczki Adele,która poświęca sporo,a wręcz wszystko by ratować wiedeńskich Żydów. Austriaczka Adele von Bron ,córka dygnitarza Trzeciej Rzeszy jest ulubienicą salonów i utalentowana skrzypaczką,którą miała czekać świetlana przyszłość a uwikłała się w potajemny wywóz Żydów z miasta. W całym tym procederze pomaga jej ukochany Vladimir,który jest wiolonczelista w tej samej filharmonii co Adele. Niestety podczas próby wywozu rodziny Haurbechów,wszyscy zostają rozstrzelani przez Niemców a Adele rani się w dłonie .Dziewczyna wie,że jeśli Niemcy dowiedzą się,że brała w tym udział czeka ją wyrok śmierci. Niestety, nie spodziewała się tego,że jej ojciec Friedrich wkrótce ją i Vladimira wyda w ręce niemieckich żołnierzy i zostanie wywieziona do obozu w Auschwitz .Tym samym jej cały świat legnie w gruzach.

  Lata współczesne to historia Sery James ,która jest właścicielką galerii sztuki na Manhatanie. Razem z przyjaciółką angażuje się w poszukiwaniu portretu młodej skrzypaczki,który po raz pierwszy ujrzała,będąc jeszcze dzieckiem. Kiedy jako ośmiolatka ujrzała portret nieziemskiej urody kobiety,nie mogła o nim zapomnieć...”kobiety o nieskazitelnej,promiennej cerze i świdrujących,niemal zwierzęcych,błękitnych oczach. Miękkość jej warg,smutek jej rysów..surowy chłód ogolonej głowy,ukazujący młodą piękność pozbawioną korony i splendoru...wytatuowane cyfry,krzyczące z lewego przedramienia tulącego skrzypce.”

  Na drodze poszukiwań staje przystojny Wiliam Hanover,którego dziadek ma sporo wspólnego z portretem pięknej skrzypaczki i jest kluczem do rozwiązania zagadki portretu.

  W tej części historii natkniemy się na również na testament,który będzie „kolcem” w całej sprawie o portret,jest Paryż a jak i to miasto, będzie i miłość,spotkamy tajemniczą Sophy,która sporo wniesie w rozwikłaniu tajemnicy portretu. Jest i wiara w Boga,która zarówno w życiu Sery jak i Adele będzie odgrywać ogromna rolę.

  Nie będę zdradzać co dalej i o czym jest dokładnie książka ,bo to nie ma sensu a i odebrałabym frajdę z czytania ale ogromnie polecam ta pozycję. Zachęcam abyście dali tej książce szansę i chwile nad nią pomyśleli, bo naprawdę warta jest uwagi. Autorka stworzyła niesamowitą fabułę,gdzie akcja tu może nie gna na łeb na szyję,bardziej tu bowiem autorka skupiła się na wewnętrznych doznaniach czytelniczych .Odkrywa z każdą strona sekrety i ukryte tajemnice ,które dają książce niesamowity klimat. To powieść ,w której sporo cierpienia,jest muzyka,która jest wyznacznikiem życia i śmierci,jest i motyw odkrywania piękna w najstraszniejszych miejscach jakim jest Auschwitz i zakamarkach złamanych serc .To opowieść o holokauście i walce o ludzką godność w miejscu ,gdzie ta godność była poniewierana .

  Książka ta jest może prosta w formie ale bardzo dobitna w przekazie. Kristy Cambron nie używa bowiem tu skomplikowanych metafor ale opisuje tu niesamowite emocje czekające na odpowiedni moment aby dać o sobie znać i wybuchnąć.

  „Modliła się ,aby następne pokolenia nigdy nie zapomniały o tych,którzy zginęli. By zawsze nosiły w sobie pamięć o chłodnych świtach w Auschwitz”

  Powieść „Motyl i Skrzypce”jest niesamowita,wciąga i niesamowicie ciekawi, a wątek główny, potrafi nie raz nawet wzruszyć. Styl K.Cambron jest na wysokim poziomie, dlatego tę historię czyta się z zapartym tchem i jeśli ktoś się jeszcze waha czy warto wziąć w ręce ,ja zdecydowanie jestem na tak.Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Motyl i burza / Walka Cieni 0/5 Nasza cena:
34,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl i burza / Walka Cieni

To nie tylko brawurowy thriller z polityczną międzynarodową intrygą i bohaterką jak „dziewczyna z tatuażem”- niebezpieczną, wrażliwą i nieodgadnioną, ale i intrygująca opowieść o utraconej miłości i zaprzepaszczonych ideałach. Tom 1 Trylogii Hartlandzkiej Na ciele ma blizny. Potrafi zabić jednym...
Motyl i burza 5/5 Nasza cena:
38,95 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl i burza

Holenderska odpowiedź na Millennium Stiega Larssona.Tom 1 trylogii Heartland"To nie tylko brawurowy thriller z polityczną międzynarodową intrygą i bohaterką jak Lisbeth Salander: niebezpieczną, wrażliwą i nieodgadnioną, ale i intrygująca opowieść o utraconej miłości i zaprzepaszczonych ideałach". -...
Jesienny motyl 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienny motyl

Lidia - dojrzała kobieta, która poświęciła życie prywatne dla pracy w korporacji, zostaje wyrzucona za malwersacje finansowe swojej zastępczyni. Olgierd - student, który po traumatycznym romansie sprzedaje się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, traci kontrolę nad swoim życiem. Przypadkowe spotkanie...
Motyl Wisławy 0/5 Nasza cena:
38,25 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl Wisławy

Krzysztof Lisowski wygotował książkę niezwyczajną, użyteczną i piękną. Ten wybitny poeta, wytrawny eseista, miłośnik i subtelny znawca antyku, niestrudzony wojażer znalazł czas, by z cierpliwością i precyzją koronczarki, z wielką dbałością o każdy szczegół, ogromną, trudną do zliczenia liczbę...
Czarna zima /Papierowy Motyl 0/5 Nasza cena:
22,10 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna zima /Papierowy Motyl

Zima trwa w nieskończoność. Siarczysty mróz, niebo zaciągnięte czarnymi chmurami, dni tak ciemne, że trudno odróżnić je od nocy. Brutalne ataki nieznanego zwierzęcia nasilają się. Przygnębienie i niemoc ogarnia wszystkie stany: chłopów, rycerzy i arystokrację. Nadciągają ponure czasy dla każdego...
Motyl na bucie 0/5 Nasza cena:
12,75 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl na bucie

Parafrazując słowa Wincentego Pola dotyczące miłości, można powiedzieć śmiało po lekturze utworów Zygmunta Kowalczuka: czym jest poezja, jak nie wiecznym trwaniem, wiecznym natchnieniem i wiecznym kochaniem...? Tak, motyl poezji poety mieni sie kolorami życia, uczuć, ludzi i cudowności świata i...
Dzieci doktora Motyla 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci doktora Motyla

„Dzieci doktora Motyla” to przygodowa powieść autorstwa Wojciecha Mikołuszko, cenionego dziennikarza naukowego, który zyskał popularność wśród czytelników książkami „Tato, a dlaczego?” i „Tato, a po co?”„Dzieci doktora Motyla” to dowcipna, dynamiczna i zaskakująca opowieść o młodych ludziach,...
Taniec z motylami 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec z motylami

„Kiedy zawodowo zajmujesz się malowaniem portretów poznajesz tysiące twarzy, szkicujesz ołówkiem ich zmarszczki, uśmiechy, dotykasz ich troski zapisane w głębinach spojrzeń i zgadujesz marzenia, które tak szczelnie starają się ukryć” Od takich słów zaczyna się kolejna powieść Anny Wysockiej...
Gniew motyla 0/5 Nasza cena:
22,72 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniew motyla

Gniew motyla; to zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej Marokanki, która uciekając przed niebezpieczeństwem w swoim kraju, trafia do Francji, gdzie wpada w świat wielkich pieniędzy i ekskluzywnych prostytutek. Jak losy biednej dziewczyny z przedmieścia Marrakeszu połączą się z losem...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula