Most Ikara

Autor:

Paweł Nowak

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
670
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 35,44 zł
Audiobooki mp3
za 31,49 zł
Nasza cena: 26,07 zł 47,99 zł Taniej o: 46%

"Most Ikara" to porywające dzieło Pawła Nowaka. Jak daleko posunie się człowiek podążający za wszelką cenę za swoimi marzeniami? Do czego doprowadzi go pragnienie miłości i ucieczka od przeszłości?

Antek to chłopak wychowany w tradycyjnej katolickiej rodzinie, w którą od pokoleń wpisany jest patriarchat. Antek widzi, że zbliża się moment, w którym sam musi zawalczyć o siebie i swoje marzenia. Musi podjąć ciężką decyzję i pozostawić swe dawne życie, by móc ścigać marzenia. Spragniony miłości ucieka do Warszawy, która na pierwszy rzut oka wydaje się niesamowitym miastem pełnym możliwości, fascynujących znajomych i związków wypełnionych seksem. Niestety nie wie, że za pożądaną wolnością czyhają na niego zasadzki, które ciężej zauważyć, gdy ślepo podąża się za marzeniami.

Jak daleko posunie się osoba, która jest tak spragniona miłości i uwolnienia? Czym okaże się tytułowy Ikar - symbolem marzeń czy karą za ślepe dążenie do celu?

Piotr Nowak - bloger, pisarz, influencer. Koncept napisania książki "Most Ikara" początkowo spotkał się z krytyką wśród osób z jego otoczenia, lecz znany ze swego uporu Paweł nie poddał się i stworzył ten emocjonalny rollercoaster. Wciągająca od pierwszej do ostatniej strony książka wywołuje wiele wzruszeń, dostarcza wiele radości, ale momentami napawa też smutkiem. Pokazuje, jak bardzo ludzie oddziałują na drugiego człowieka i jak bardzo są w stanie go skrzywdzić, szczególnie gdy jest to ktoś im bliski. Książka jest tak prawdziwa, że aż przerażająca.
Recenzje (15)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Antek jest młodym chłopakiem, wychowanym w tradycyjnej katolickiej rodzinie. Już od jakiegoś czasu zauważa, że jest inny niż większość jego rówieśników. Kiedy zaczyna rozumieć swoją odmienną orientację seksualną i postanawia ujawnić się przed rodzicami, jego świat ulega rozpadowi. Rodzice za wszelką cenę chcą go „uleczyć” nie rozumiejąc, że ich syn nie jest chory. Jedyną osobą, dzięki której ma siłę jest jego najlepsza przyjaciółka Kaśka i to ona wspiera go w większości podejmowanych decyzji. Antkowi nie pozostaje nic innego, jak opuścić dom rodzinny, uciec od przeszłości i zacząć spełniać swoje marzenia w stolicy. To Warszawa jest miejscem, w którym doświadcza miłości, ale również i cierpienia. Pewnej nocy, kiedy myśli, że marzenia jednak nie mają prawa się ziścić poznaje Grzegorza, który na nowo pokazuje mu, że życie może być piękne. Czy ich relacja pozwoli Antkowi zapomnieć o przeszłości i w końcu żyć szczęśliwie?

  Ta książka to emocjonalny rollercoaster. Mimo swojej dużej objętości (ponad 600 stron) angażuje czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Dostarcza wiele radości, wzruszeń, ale również przepełnia smutkiem. Jest tak prawdziwa, że momentami przeraża. W głowie się nie mieści, jak wielkiego okrucieństwa może dokonać człowiek na drugim człowieku, zwłaszcza, kiedy jest to najbliższa nam osoba.

  Autor w tej opowieści przedstawił nam historię młodego chłopaka, który tak jak inni chce kochać i chce być szczęśliwy. Chce być wolny, chce spełniać marzenia i cieszyć się tym, co przyniesie mu przyszłość. Jednak pokazuje nam również, że świat i ludzie na nim są niebezpieczni, i że cena, którą przychodzi czasami zapłacić za to szczęście i wolność jest bardzo wysoka. Decyzje, które podejmujemy pod wpływem chwili i emocji nie zawsze są dla nas dobre. Antek wielokrotnie popełnia te same błędy wierząc, że ludzie z natury są dobrzy. Jest młody i naiwny, gdyż potrzeba bycia dla kogoś ważnym i przez kogoś kochanym jest większa niż zdrowy rozsądek i ON sam.

  Z każdą kolejną stroną współczułam głównemu bohaterowi coraz bardziej. Miałam ochotę krzyczeć, pytałam sama siebie, kiedy ON w końcu będzie szczęśliwy. Oceniałam i krytykowałam jego bliskich oraz osoby, które spotykał na swojej drodze. Przeżywałam z Antkiem wszystkie towarzyszące mu emocje. Jednak zakończenie, które zafundował nam autor spowodowało, że w oczach stanęły mi łzy. Przecież to wszystko nie mogło się tak skończyć. Ale się skończyło.

  Zdaję sobie sprawę, że nie każdego zainteresuje pozycja, która dotyczy odmiennej orientacji seksualnej, ale uwierzcie mi, że warto sięgnąć po tę książkę choćby dla tych emocji. Tak naprawdę głównym bohaterem mógłby być każdy z nas, gdyż czy nie każdy pragnie po prostu być szczęśliwym ?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Akceptacja jest jednocześnie największym wyzwaniem w całej naszej egzystencji, jak i jej fundamentem. Wydaję mi się, że każdy przekonał się jak trudno, jest bez niej funkcjonować i czym skutkuje jej brak. Akceptacja, moi drodzy, jest jak lekarstwo. To stan, w którym godzimy się z czymś, czego nie da się zmienić. Nie chciałabym jednak wspominać tutaj o akceptacji samego siebie, bo chyba każdy wie, że przychodzi ona z czasem i wymaga ogromnego pokładu siły, jak i odwagi. Bardziej chodzi mi o akceptację drugiego człowieka. O ile szacunek wobec niego jest obowiązkowy, tak akceptacja nie. Chyba nie muszę tłumaczyć, iż nie wszystko da się zaakceptować. Są to przypadki, gdy akceptacja tych rzeczy byłaby dla nas czystym masochizmem, jednak akceptacja homoseksualnego syna nim nie jest. O tym, jak bardzo potrzebna jest akceptacja i jak trudne jest życie młodego człowieka w XXI wieku z jej brakiem, zwłaszcza od najbliższych nam osób, opowiada w swojej najnowszej powieści Paweł Nowak.

  Antek to młody mężczyzna, który tak naprawdę dopiero uczy się żyć i funkcjonować samodzielnie w dorosłym świecie. Wychowywany w tradycyjnej katolickiej rodzinie, gdzie od zawsze panuje patriarchat, zdaje sobie sprawę, że nie chce już tak dłużej wegetować i robić wszystkiego, czego oczekują inni. Uznaje, iż czas skupić się na sobie i zawalczyć o własne przekonania i pragnienia. Uwolnienie się z tego narzuconego mu schematu wcale nie jest takie proste, zwłaszcza gdy uświadamia sobie, że jest homoseksualistą. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż w jego rodzinnym domu gejów uznawano za ludzi z rynsztoku, a sam homoseksualizm był synonimem od uleczalnej choroby czy też zboczenia.

  Własne szczęście kosztuje Antka gorzko i już wkrótce wykorzystany i zraniony, zostaje wyrzucony z rodzinnego domu przez agresywnego, toksycznego ojca, zostając z niczym. U jego boku trwa jednak jego wierna, najlepsza przyjaciółka Kaśka, która oferuje mu pomoc i wspiera chłopaka w trudnych chwilach, oferując mu postój w jej własnym mieszkaniu.

  Demony z przeszłości nie odstępują jednak Antka na krok i wbrew własnej sytuacji finansowej oraz znajomości wielkiej stolicy postanawia właśnie tam poszukać pomyślności, utożsamiając z nią piękny most Świętokrzyski.

  Czy Antek odnajdzie swoje szczęście w Warszawie? Jak potoczą się jego stosunki z rodzicami i czy w końcu zaakceptują go takim, jakim jest? A co z miłością? Czy Antek zwiążę się z osobą, która w końcu wypełni jego potrzebę bezpieczeństwa i uleczy stare rany, czy znowu przekona się, jak smakuje zdrada?

  Tego dowiecie się, sięgając po tę emocjonującą, wciągającą, pełną zwrotów akcji i bohaterów wykreowanych z krwi i kości książkę.

  Już na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, że sam opis niewiele nam zdradza. Teoretycznie, decydując się na tę książkę, nie miałam pojęcia, że będzie w niej jakikolwiek wątek homoseksualny, ale gdy zobaczyłam opinię Roberta Biedronia na jednej z zakładek, od razu wiedziałam, że warto ją będzie przeczytać.

  Książka nie tyle, co uczy, czym tak właściwie jest tolerancja i akceptacja oraz jak one wpływają na życie własnego dziecka, ale również pokazuje, jak jest naprawdę. Nie jest to żadna wyidealizowana obyczajówka, która tuszuje pewne fakty i niedoskonałości z życia codziennego, ale za to pokazuje realia typowo katolickiej polskiej rodziny, gdzie odmienne poglądy są jak nieistniejące pegazy albo jednorożce, a wychodzenie poza narzucony system utożsamia się z wyrzuceniem z drzewa genealogicznego na własne życzenie. Oczywiście, jak patriarchat to na całego – ojciec Antka jest typowym, potężnym samcem alfa, a jego matka, mimo iż kocha syna, niestety nie ma nic do powiedzenia, bo jest na samym dnie w tej pokręconej hierarchii.

  Jeszcze bardziej pokręcone są te wszystkie wizyty u rzekomych "specjalistów" by "wyleczyć" Antka. Jego matka nawet oddzieliła taśmą sztućce specjalne dla chłopaka, by nie mieć z nim żadnego kontaktu, gdy dowiedziała się, że jest gejem. Brawo dla autora, bo udało mu się rozbudzić w czytelnikach prawdziwe emocje.

  Spotkałam się jednak z opiniami innych ludzi, którzy zwrócili uwagę na to, że autor podobno zawarł w całej powieści stereotyp typowo nadzianego geja, ale ile jest w tym prawdy, nie będę się wypowiadać, bo można by powiedzieć, iż jestem "nowa" w tego typu powieściach. Na pewno mogę powiedzieć, że tak jak wspomniałam, autor wykreował bohaterów z krwi i kości, na których ciąży bolesne piętno z przeszłości, aczkolwiek znalazłam też parę postaci, które niby miały inne imiona, ale wydawało mi się, iż ich zachowanie było takie same.

  Powieść została napisana prostym językiem, nie zauważyłam żadnych błędów językowych czy gramatycznych. Niektóre dialogi były troszkę zbyt infantylne jak na wiek bohaterów i po prostu żenujące, lecz postanowiłam przymknąć na to oko, bo nie było ich dużo.

  Bardziej skupiłam się na tej dosyć kontrowersyjnej fabule i zdałam sobie sprawę, jak bardzo życie może być niesprawiedliwe wobec niewinnych ludzi, szukających po prostu miłości w normalny sposób jak każdy inny człowiek. Wciąż nie mogę pojąć zakończenia i gwarantuje wam, że wylejecie tonę łez. Przez samą książkę przeleciałam dosyć szybko, bo z każdą kolejną stroną byłam ciekawa co będzie dalej.

  Sam Antek, cóż. W pewnych momentach nie do końca go rozumiałam i miałam wrażenie, że przeczy sam sobie, ale mam nadzieję, iż to specjalny zabieg autora, który pokazuje, jak bardzo został zmanipulowany i skrzywdzony.

  Warto też wspomnieć o Kaśce, bo mało kto o niej mówi. Tak jak rodzice Antka mieli zbyt dużo do powiedzenia, tak rodzice Kaśki zbyt mało i nigdy nie dostała od nich żadnego wsparcia. Podobnie jak Antek musiała szybko dorosnąć i sama pracować na własne marzenia, ale czy one na pewno były własne? Sama zdaje sobie sprawę, że spełnia tylko oczekiwania swojego bogatego ojca. Jej postać doskonale można odzwierciedlić popularną tezą: "Pieniądze szczęścia nie dają".

  Podobała mi się również ta retrospekcja rodziców Antka. Nie mówię, że ich zachowanie jest usprawiedliwione, ale na pewno trauma z przeszłości zagubiła ich w tym, co dobre, a tym, co złe. Teraz rozumiem, czemu niektórzy mówią, że najpierw należy pokochać siebie, by pokochać kogoś innego.

  Po resztę recenzji zapraszam na bloga czytelnika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Głównym bohaterem książki jest młody mężczyzna o imieniu Antek. Życie nigdy nie było dla niego łatwe, a po tym jak jego rodzina dowiaduje się o jego orientacji seksualnej jest jeszcze gorzej. Ojciec nie chce go znać i wyrzuca chłopaka z domu. Antek podejmuje ważną decyzję i wyjeżdża do Warszawy. Jego problemy jednak nie kończą się wraz z wyjazdem. Mężczyzna stara się odnaleźć w nowym otoczeniu w jakim przyszło mu żyć. Jednak będzie musiał zmierzyć się z problemami stawianymi mu na drodze. Musi odkryć czego tak naprawdę chcę od życia. Czy uda mu się odnaleźć szczęście w wielki mieście z którego tak pragnie?

  Książka należy do tych z gatunku jak ja to nazywam bardziej "emocjonalnych". Antek jest osobą, która nie dostała wsparcia w momencie w którym tego najbardziej potrzebowała. Mężczyzna chce poczuć smak miłości, jednak nie przychodzi mu to łatwo. Opisy przeżyć bohatera które zafundował nam autor totalnie mną wstrząsnęły. Z całego serca współczułam Antkowi tego jak był traktowany przez innych. Wielokrotnie miałam złamane serce. Uważam, że autor stworzył bardzo ciekawą postać męską. Bardzo charyzmatyczną, a jednocześnie skryta i tajemniczą. Mogę również wspomnieć, że w książce autor ukazał nam wielką różnorodność jeśli chodzi o bohaterów. W trakcie czytania natrafiamy na wiele diametralnie różnych osobowości. Jednych z nich byłam w stanie polubić na samym początku, innych natomiast nie trawiłam. I muszę tutaj przyznać, że to dla mnie nowość. Nie zdarza mi się często, że czuję niechęć do bohaterów. Co świadczy o tym, że autor idealnie odwzorował ich charaktery, a ja odczuwałam prawdziwe emocje.

  Historia w książce „Most Ikara” była w stanie wywołać u mnie wiele skrajnych emocji. W jednych momentach czułam rozczulenia i zachwyt zachowaniem bohaterów, a w innych poirytowanie i złość. Ale uważam, że jest to książka pełna pasji. Z pewnością nawiązuje do pragnień młodych ludzi w ówczesnym świecie. Chcą oni poczuć wolność oraz zasmakować prawdziwego i szalonego życia. Tak samo jak Antek marzą o tym, aby być lubiani i akceptowani przez innych. Autor z pewnością wykonał świetną pracę przy pisaniu tej opowieści, ponieważ ja nie mogłam się od niej oderwać. Historia Antka jest pełna wzlotów i upadków, dobrych oraz złych decyzji. I tak właśnie wygląda życie. Z pewnością jest to historia bardzo realna, która zostanie ze mną na dłużej. I niech nie przestraszy was liczba stron! Być może jest to lekki grubasek, ale całym sercem zachęcam was do przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie była to dla mnie łatwa lektura, mimo wszystko przeczytanie Most IKara Pawła Nowaka @niezwyklegochlopaka było dużą przyjemnością. Pierwszy raz czytałam książkę poruszającą temat homoseksualizmu. I od razu muszę przyznać, że dużo łatwiej czyta mi się książki o parach heteroseksualnych o czymś co znam, co nie jest dla mnie "dziwne". Pozycja ta jest dość obszerna każda strona przynosiła inne emocje. Autor porusza bardzo trudną tematykę. Odrzucenie przez rodziców przy tym smutek, żal, cierpienie każdego z członków rodziny, bo co ludzie powiedzą.(Nie generalizując, bo nie zagłębiałam się nigdy w tematykę, podejrzewam, że co drugi gej mierzy się ze swoimi rodzicami i zostaje odrzucony). Mam wrażenie, że w tym kraju jak mantrę wszyscy powtarzają "nie mam nic przeciwko". A w rzeczywistości wychowani jesteśmy w przekonaniu, że "normalna" para to kobieta i mężczyzna a pary jednopłciowe to zło, dziwadło, choroba itd. Kim my jesteśmy by oceniać drugiego człowieka. To nie powinno być tak, że każdy zasługuje na szczęście, na to by kochać i być kochanym. Co nas obchodzi co robi ze swoim życiem i z kim. Prowadzenie podwójnego życia. Strach przed przyznaniem się do bycia gejem. Niszczenie siebie samego i kobiety będącej nieświadomej w jakiej relacji funkcjonuje. Jakie to jest NIEUCZCIWE. Przyjaźń. Życzę wszystkim takiej przyjaciółki jaką miał główny bohater. Uwielbiam ją. Jest najlepszą osoba jak mogła stanąć na drodze Antka. Każda rozmowa z nią to coś co sama chciała bym powiedzieć lub usłyszeć. Styl życia homoseksualistów. Trochę potwierdzał stereotyp Pieniądze, seks narkotyki. Tylko czy życie osób heteroseksualnych jest inne? Główny bohater Antek swoją naiwnością doprowadzał mnie do szału, do nerwicy tak bardzo pragnął być kochany, tak bardzo pragnął miłości. "Zakładasz, że ludzie z natury są dobrzy. Nie są, bywają okrutni a im łatwiej im coś przychodzi tym sprytniej potrafią tym zarządzać" Szkoda, że nie zrozumiał swojej przyjaciółki. Sama nie mogę w to uwierzyć, że tyle łez polało się po skończeniu tej opowieści. W mitologii Ikar choć prze chwilę czuł się wolny i szczęśliwy czy Antek dostał taka szansę. Pod względem językowym, stylistycznym książka nie jest wysokich lotów, za to pod względem fabularnym to bardzo dobra historia. Dla mnie trochę za dużo erotyki. Z drugiej strony czytam mocne erotyki o parach heteroseksualnych to dlaczego nie mogą być homoseksualne. Każdy wie po jaka książkę sięga i na co powinien być przygotowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, o której dzisiaj Wam opowiem jest książką trudną, emocjonującą i z pewnością ważną. Porusza tematykę homoseksualną, dlatego jeśli nie masz ochoty na nią to książka w tym momencie ci się może nie spodobać. „Most Ikara” to nie tylko książka o życiu głównego bohatera, ale także znajdziecie w niej wiele wątków autobiograficznych. Uważam, że czasami warto zapoznać się z czymś trudnym, po co zwyczajowo bym nie sięgnęła, przemóc się i odpłynąć na kilka dni i godzin. Co otrzymamy czytając książkę?

  Głównym bohaterem książki „Most Ikara” jest Antek, chłopak, który żyje w sposób, którego nie czuje, który mówi mu, że nie tak powinno wyglądać jego życie. Nigdy jakoś szczególnie nie czuł pociągu do kobiet, wychowywał się w zwyczajnej, tradycyjnej katolickiej rodzinie o nieco twardych poglądach. Chociaż jego przyjaciółka podświadomie wiedziała, że chłopak czuje pociąg do własnej płci nie naciskała go na zwierzenia, a kiedy one nadeszły życie Antka zaczęło wyglądać zupełnie inaczej. Niezrozumienie ze strony rodziny było naprawdę przykre i krzywdzące, matka uważała homoseksualizm za „chorobę”, którą trzeba wyleczyć, natomiast ojciec poczuł się dotknięty, albo oburzony tym faktem, że decyduje się na to, aby wyrzucić syna z domu. Czy tak powinna wyglądać miłość rodzicielska? Czy naprawdę ważniejsze jest, co powie na to społeczeństwo? Czy tak trudno zrozumieć drugiego człowieka, któremu wcale nie jest łatwo się tak bardzo otworzyć i odsłonić? W chwili, kiedy Antek potrzebował wsparcia i zrozumienia musiał się pożegnać z rodzinnym domem i poszukać poczucia bezpieczeństwa, ciepła, swojego miejsca gdzieś indziej. W ten właśnie sposób Antek rozpoczyna pewien rozdział, przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce zacząć w pełni żyć. Nie wie jednak, że wielkie miasta to nie tylko możliwości, ale także zagrożenie, zwłaszcza dla osoby tak zagubionej. Czy chłopakowi uda się odnaleźć w takim świecie? Czy uda mu się uciec przed jego brutalnością i odnaleźć miłość?

  „Most Ikara” jest powieścią autorstwa Pawła Nowaka, przez długi czas zastanawiałam się, co tak właściwie powinnam Wam przekazać o tej powieści. Pewnie już orientowaliście się, że jest to pokaźna cegiełka, jednak mimo wszystko przeżycia i emocje, które przekazuje nam autor sprawiają, że bardzo szybko się ją czyta. W powieści są sceny zbliżeń, przedstawiony świat homoseksualistów, czasami może wydać się szokujący, gdzieś tam brutalny, jednak patrząc na to, jak wiele musiał przejść bohater, jaką trudną toczył batalię z samym sobą i własną rodziną, być może tak to właśnie jest. Życie Antka nie rozpieszczało, po swoim ujawnieniu, zrozumieniu, że kocha na swój inny wyjątkowy sposób próbował rozumieć świat i miejsce, w którym się znalazł. Trafił do miejsca, w którym nie powinien się znaleźć i spotkał ludzi, których spotkać na swej drodze nie powinien, popełniał błędy starając się przystosować do nowej społeczności. „Most Ikara” nie jest książką dla każdego, nie każdy zrozumie zawarte w niej treści, a osoby o dużej wrażliwości mogą zwyczajnie czuć się niekomfortowo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Paweł Nowak
 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 670
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382192940
 • Język: polski
 • ISBN: 9788382192940
 • EAN: 9788382192940
 • Wymiary: 13x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Gliniany most 4/5 Nasza cena:
46,92 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gliniany most

Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu - Złodziejki książek. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim...
The Most Beautiful. Moje życie z Prince`em 5/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Most Beautiful. Moje życie z Prince`em

PRINCE – sławny muzyk, wybitny wokalista, znakomity showman. Takim widzieli go fani na koncertach, płytach i w teledyskach. Jaki jednak był w prywatnym życiu, gdy nie oglądały go tysiące wielbicieli? Niezwykła książka, również dla tak ortodoksyjnych fanów jak ja. Mayte opisała wiele zdarzeń z życia...
Most Przeznaczenia 0/5 Nasza cena:
43,55 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Most Przeznaczenia

Dla środowiska Hollywood lat 50-tych XX wieku, Lena Scott jest najgorętszą wschodzącą gwiazdą srebrnego ekranu od czasu Marilyn Monroe. Niewielu zna jej prawdziwe imię - Abra. Jeszcze węższe grono wie, jaką cenę zapłaciła, żeby w końcu poczuć się kimś.Dla Kaznodziei Ezekiela Freemana, Abra na...
Tentamer albo zbrodnia Ikara 0/5 Nasza cena:
32,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tentamer albo zbrodnia Ikara

Tentamer albo zbrodnia Ikara sam tytuł tłumaczy treść zawierającą problem wynarodowionego młodego człowieka, który wrócił do kraju jako repatriant na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych i ma trudności adaptacyjne. W powieści opisane są perypetie z wrastaniem w nowe środowisko,...
Spalone mosty 1/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spalone mosty

W małym miasteczku nic się nie ukryje. Komuś takiemu jak Rebecca może to przysporzyć sporo kłopotów. Ward w amerykańskim stanie Nebraska, rodzinne miasto Rebekki Meer, jest małe ? tak małe, że nawet po mocno zakrapianym babskim wieczorze Rebecca nie może przemknąć do domu, nie wpadając po drodze na...
Pałacyk za mostem 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pałacyk za mostem

Elżbieta po śmierci męża postanawia zmienić swoje życie. Na okazję nie musiała długo czekać. Pewnego dnia do jej gabinetu przychodzi mężczyzna i składa propozycję pracy w jednej z podhalańskich przychodni. Ela miałaby także zamieszkać w pięknym, zabytkowym domu.Kiedy lekarka przyjeżdża do Ruczaju,...
Samorząd terytorialny w budowie społeczeństwa... 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samorząd terytorialny w budowie społeczeństwa...

Budowa społeczeństwa informacyjnego została wskazana jako jeden z priorytetów rozwojowych Unii Europejskiej na najbliższą dekadę. W prezentowanej monografii Czytelnicy znajdą nie tylko definicję społeczeństwa informacyjnego oraz wyjaśnienie jego roli w rozwoju społecznym i gospodarczym XXI wieku,...
Czwarta droga. Ulepszony System Finansów Osobistych 0/5 Nasza cena:
38,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czwarta droga. Ulepszony System Finansów Osobistych

Twoja obecność na tej stronie niesamowicie dobrze o Tobie świadczy. Nie oznacza ona nic innego jak to, że chcesz zabezpieczyć swoje finanse osobiste i mieć mniejsze wydatki w ciągu roku. A może masz dość życia od pierwszego do pierwszego, niezależnie od tego, ile zarabiasz?
Audiobook CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym. mp3 0/5 Nasza cena:
19,47 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym. mp3

Gdy na początku sierpnia 2009 roku Piotr musiał zrezygnować z pracy, jeszcze nie zdawał sobie sprawy z problemów, jakie go czekają. Początkowo nie bał się bezrobocia, bo otrzymał sporą odprawę. Jednak już cztery miesiące później znalazł się w ciężkiej sytuacji, gdy jedynym wyjściem było...
eBook CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym. pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym. pdf mobi epub

Gdy na początku sierpnia 2009 roku Piotr musiał zrezygnować z pracy, jeszcze nie zdawał sobie sprawy z problemów, jakie go czekają. Początkowo nie bał się bezrobocia, bo otrzymał sporą odprawę. Jednak już cztery miesiące później znalazł się w ciężkiej sytuacji, gdy jedynym wyjściem było...
eBook Samorząd terytorialny w budowie społeczeństwa informacyjnego w Polsce pdf 0/5 Nasza cena:
15,49 zł 17,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Samorząd terytorialny w budowie społeczeństwa informacyjnego w Polsce pdf

  Budowa społeczeństwa informacyjnego została wskazana jako jeden z priorytetów rozwojowych Unii Europejskiej na najbliższą dekadę. W prezentowanej monografii Czytelnicy znajdą nie tylko definicję społeczeństwa informacyjnego oraz wyjaśnienie jego roli w rozwoju społecznym i gospodarczym XXI wieku,...
eBook Komunikacja społeczna w samorządzie terytorialnym pdf 0/5 Nasza cena:
15,49 zł 17,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Komunikacja społeczna w samorządzie terytorialnym pdf

  Oswajanie cyfrowej rzeczywistości XXI wieku nie jest łatwe. Oczekiwania obywateli i przedsiębiorców w zakresie szybkości i łatwości dostępu do istotnych informacji wciąż stanowią problem mentalny i organizacyjny dla administracji publicznej. W książce ukazano, w jaki sposób technologie...
Wybrane bestsellery
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
23,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,75 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
45,10 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula