Morderstwo po północy

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Nasza cena: 30,79 zł 39,99 zł Taniej o: 23%


Anglia, lata 20. XX wieku
W Asthall Manor, siedzibie arystokratycznej rodziny Mitfordów, trwa przyjęcie urodzinowe jednej z córek. Nastrój wesołej zabawy przerywa tragiczne wydarzenie. Dulcie Long, pokojówka powszechnie nielubianego arystokraty, odnajduje zwłoki swego pracodawcy. Natychmiast zostaje oskarżona o morderstwo, i rzeczywiście wszystko wskazuje na jej winę. Nie tylko znaleziono przy niej skradzioną podczas balu biżuterię, ale też na jaw wychodzą jej powiązania ze znanym londyńskim gangiem.
Jednak Louise Cannon, służąca Mitfordów, nie wierzy w winę Dulcie. Rozpoczyna własne śledztwo. Szybko odkrywa powiązania między światem arystokracji i przestępców, a oba środowiska wydają się równie bezwzględne. Dążąc do prawdy, Louisa naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Jessica Fellowes to pisarka i dziennikarka, znana z książek towarzyszących powstaniu serialu filmowego „Downton Abbey”, w których zarysowała społeczno-historyczny kontekst, będący tłem wydarzeń. „Morderstwo po północy” to jej kolejna powieść kryminalna zainspirowana losami arystokratycznej rodziny Mitford.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Blichtr, szampan, świetna zabawa — czy na luksusowym przyjęciu cokolwiek może pójść nie tak? Okazuje się, że musi paść odpowiedź twierdząca, gdy jeden z gości zostaje brutalnie zamordowany. Czy za zabójstwem na pewno ta osoba, którą się o to podejrzewa?

  Co skłoniło mnie do sięgnięcia po tę książkę? Rodzina Mitfordów! Żywo się nimi interesuję od czasu przeczytania publikacji Laury Thompson. Tak na marginesie, serdecznie polecam! Tym razem, Mitfordowie zostali sfabularyzowani na rzecz powieści kryminalistycznej, osadzonej w szalonych latach dwudziestych — bezapelacyjnie jedna z najbardziej fascynujących epok. Byłam ciekawa, czy autorce uda się odpowiednio oddać atmosferę tamtych dni. To sztuka, zwłaszcza w sytuacji, gdy opisujemy prawdziwych bohaterów. Swoją drogą, dopiero w trakcie czytania zorientowałam się, że mam do czynienia z drugim tomem! Jakoś umknęła mi informacja o istnieniu pierwszego. Nieco się zmartwiłam, ale postanowiłam dzielnie stawić temu czoła, głęboko wierząc, iż nie pogubię się w akcji. Na szczęście, dość gładko wyszłam z tej próby, więc jeśli macie podobny problem, to nie przejmujcie się. Spokojnie możecie zacząć lekturę od części drugiej, dacie sobie radę.

  Historia przedstawiono z perspektywy służącej Louisy Cannon, oglądamy świat jej oczami. Muszę przyznać, że polubiłam tę postać. Posiada dar obserwacji, który wplątuje ją w niespodziewane śledztwa, rodzinne tajemnice. Posługuje się przede wszystkim dedukcją, intuicją, niczym Sherlock Holmes, szukając jakichkolwiek śladów. Z lektury wywnioskowałam, iż w poprzedniej części poświęcono sporo miejsca przeszłości kobiety, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej, toteż koniecznie muszę sięgnąć po „Morderstwo w pociągu”. Ach, frustrujące, gdy czytamy naprawdę przyjemną książkę, a nie omija nas czekanie na wcześniejsze lub kolejne tomy! Naturalnie, nie zamierzam nikogo zniechęcać, wręcz przeciwnie! Uznajmy, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

  Jessica Fellowes napisała tę powieść w sposób bardzo przystępny, całość czyta się szybko, skutecznie umila wolny wieczór. Nie jest to pozycja ambitna, wymagająca kompletnego skupienia. Jej zadanie to zabicie nudy towarzyszącej chwilom, kiedy zwyczajnie chcemy odpocząć przy przyjemnej fabule. To dobry kryminał, trudno mi było rozwikłać zagadkę, więc mogę stwierdzić — „Morderstwo po północy” znakomicie spełniło swoją rolę. Autorka podsuwała mnóstwo fałszywych tropów, wywodząc nas w przysłowiowe pole. Daleko mi do koneserki tego typu literatury, ciągle się uczę, ale twórczość Fellowes mnie zaciekawiła.

  Rzeczywiście, pisarce udało się nieźle odwzorować tło historyczne. Jak wspominałam wyżej, to ciężka praca, z racji specyfiki lat dwudziestych, które kojarzą nam się najczęściej z prywatkami, pawiami piórami. Trzeba uważać, aby nie przesadzić, uniknąć karykatury, swoistego pastiszu. Otoczenie świetnie się zgrywa z postaciami, są bardzo wyraziste. Nie dziwię się, że Fellowes postanowiła poświęcić swoją serię siostrom Mitford. To były charakterne, dość kontrowersyjne osoby, nawet jak na ich czasy. Podobnie Alice Diamond, znana kryminalnej „kariery”. Spostrzegłam jednak, iż książka subtelnie porusza temat roli kobiet, które wówczas tylko pozornie mogły cieszyć się wolnością. To interesujący zabieg, zdecydowanie wart uwagi.

  „Morderstwo po północy” jest świetną propozycją dla czytelników pragnących odpoczynku przy intrygującej fabule. Tajemnica zbrodni nie należy do tych oczywistych, rozwiązujących się już w połowie akcji. Naprawdę mam nadzieję, że uda mi się zdobyć poprzedni tom i poznać przeszłość Louisy. Czekam też na kolejne części. Oby zostały wkrótce wydane! Trzymam kciuki za Jessicę Fellowes, niech wena jej nie opuszcza, bo ta pisarka rzeczywiście ma talent do takich „retro-kryminałów”. Serdecznie polecam wszelkim miłośnikom klimatu lat dwudziestych!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jessica Fellowes jest angielską pisarką i niezależną dziennikarką. W 2017 roku zadebiutowała powieścią „Morderstwo w pociągu”, rozpoczynającą cykl kryminałów o arystokratycznej rodzinie Mitfordów, choć była to tak naprawdę jej dziesiąta już książka. Autorka napisała pięć oficjalnych książek towarzyszących powstawaniu serialu telewizyjnego „Downton Abbey”, który został stworzony przez jej wuja Juliana Fellowesa.

  Były to przewodniki do sześciu sezonów, w których naszkicowany został społeczno-historyczny kontekst wydarzeń przedstawionych w serialu. Książki te doprowadziły Fellowes do międzynarodowej kariery, dzięki czemu podróżowała po Ameryce od wybrzeża do wybrzeża i miała okazję rozmawiać z publicznością, która liczyła nawet do dwóch i pół tysiąca osób. Autorka występowała także w radiu i telewizji, jest współtwórcą wielu publikacji, między innymi „The Daily Telegraph” i „Sunday Times Style”. Mieszka w Oxfordshire z rodziną i energicznym Labradoodle, ale w sercu pozostaje londynką.

  Akcja książki rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Anglii. W Asthall Manor, posiadłości należącej do arystokratycznej rodziny Mitfordów odbywają się osiemnaste urodziny jednej z córek – Pameli. Zgromadzona na przyjęciu młodzież postanawia wziąć udział w zabawie „Polowanie”, która polega na poszukiwaniu skarbu, gdzie do wygranej przybliżają kolejne rozwiązania rymowanych zagadek. Zwycięzcą jest ten, kto jako pierwszy odgadnie wszystkie zgadywanki. Gra toczy się do momentu, w którym uczestnicy zabawy słyszą przerażające krzyki dobiegające z kościelnego cmentarza znajdującego się w otoczeniu rezydencji. Gdy docierają na miejsce, pod kościelną wieżą dostrzegają pokiereszowane zwłoki Adriana Curtisa i stającą nad nimi Dulcie Long – pokojówkę rodziny Curtisów. Wszystkie podejrzenia padają na dziewczynę, więc zostaję natychmiast aresztowana. Okazuje się, że Dulcie w czasie trwania gry ukradła biżuterią należącą do Mitfordów. Szybko wychodzi też na jaw, że należy do kobiecego gangu złodziejek, na czele którego stoi Alice Diamond. Dulcie przyznaje się do kradzieży kosztowności, ale wciąż twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią Adriana Curtisa. Jedyną osobą, która wierzy w niewinność służącej Curtisów jest pokojówka Mitfordów – Luisa Cannon, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo z pomocą zaprzyjaźnionego policjanta, by oczyścić koleżankę z zarzucanych jej czynów. Kto tak naprawdę jest winien śmierci Adriana? Jaki miał motyw i jak w ogóle doszło do tej tragedii?

  Nie sięgam po książki, których akcja toczy się w tak odległych czasach. Zawsze boję się, że nie będę potrafiła odnaleźć się w tamtych realiach. Nigdy też nie miałam w rękach powieści Agathy Christie. Nie wiem, dlaczego skusiłam się na „Morderstwo po północy”. Z ciekawości? Pewnie tak. Potrzebowałam przeczytać książkę, jakiej jeszcze nigdy dotąd nie czytałam. I był to strzał w dziesiątkę. Teraz bardzo żałuję, że nie miałam okazji zapoznać się z pierwszym tomem cyklu o arystokratycznej rodzinie Mitfordów. Nieznajomość poprzedniej części nie miała żadnego wpływu na lekturę „Morderstwa po północy”, jestem pewna, że ten tom można potraktować jako osobną powieść. To nie zmienia faktu, że zżera mnie ciekawość, o czym jest „Morderstwo w pociągu”. Koniecznie muszę nadrobić tę serię.

  Dalsza część recenzji na blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jessica Fellowes to angielska pisarka i dziennikarka, niejednokrotnie również felietonistka oraz asystentka redaktora magazynów. W swojej piśmienniczej karierze zasłynęła [Adres usunięty]. z powieści pt. „Morderstwo po północy".

  Po XX-wiecznej Anglii, w świecie arystokratów, można by się spodziewać żądzy władzy, egoizmu, ale również i harmonii, której zdecydowanie zabrakło w życiu rodziny Mitfordów. Podczas hucznych urodzin córki, Pameli, dochodzi do zabójstwa jednego z gości. O morderstwo podejrzana jest pokojówka, która znalazła ciało mężczyzny. Na szczęście jest ktoś, kto chce udowodnić niewinność kobiety. Nie jest to łatwe, ponieważ przy kobiecie znaleziono skradzione rzeczy. Ma ona również przeszłość, która jednoznacznie wskazuje na to, że jest morderczynią.

  W książce został poruszony problem niewierności i nieufności nawet najbliższym osobom, którym poświęcamy swój czas. Ta pozycja daje do zrozumienia, że nawet w mniej znaczących sprawach, poszukiwanie winowajcy jest bardzo uciążliwe i tylko odpowiedni charakter i mobilizacja są w stanie doprowadzić do sukcesu. Jednak nie każdy ma takie umiejętności, a to skutkuje niewyjaśnionymi sporami ciągnącymi się przez lata i pozbawianiem wolności niewinnych osób.

  Warto wspomnieć, że ta książka jest drugim tomem po „Morderstwie w pociągu". Co za tym idzie... wielu wątków trzeba się domyślać. Pojawiają się nowe postaci, w momencie, gdy ciężko je nawet ze sobą powiązać. Miałam duży problem z tym, żeby dowiedzieć się, kto jest kim dla danej osoby i często musiałam cofać się o kilka stron, aby nie zaplątać się w fabule.

  Nie przekonał mnie również styl pisania autorki. Miałam nadzieję, że mówiąc o Anglii, o roku 1925 będę mogła rzeczywiście wczuć się w klimat tamtych czasów.

  Oryginalne było na pewno tło historyczne i autentyczni bohaterowie. Dochodzenie do śledztwa, krok po kroku, zmuszało do całkowitego zagłębienia się w lekturę. Podchody głównej bohaterki, błędy, które popełniała sugerując się myślami innych osób i zawiłość, sprawiły, że książkę czytało się stosunkowo dobrze.

  Poleciłabym ją czytelnikom, którzy przeczytali już „Morderstwo w pociągu" oraz tym, którzy lubią dokładność i szczegółowość w rozwiązywaniu trudnych problemów.

  Zuzia, lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "W życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, która bezsprzecznie świadczy o tym, że właśnie przestał być dzieckiem i wkroczył w dorosłość."

  Prosta i przystępna wakacyjna przygoda czytelnicza, utrzymana w swobodnym kryminalnym stylu, ubarwiona subtelną nicią obyczajową, stawiająca na przyjemność czytania i lekką rozrywkę intelektualną. Zagadka detektywistyczna stosunkowo łatwa, szybko można się zorientować, kto stoi za jakimi czynami, ale tu chodzi o wniknięcie w angielski klimat połowy lat dwudziestych dwudziestego wieku.

  Sprzymierzeńcami w prowadzeniu dochodzenia są wyostrzona spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów, stare metody dedukcyjne, bez wspomagania technologii, a nawet zwykłych baz danych ukrytych w przykurzonych archiwach. Liczy się obserwacja, intuicja i łączenie faktów. Podobało mi obsadzenie w roli śledczego nie tylko mężczyzny, ale również kobiety, poszukiwanie tropów i wskazówek odbywa się dwutorowo. Powieść nawiązuje do klasycznych dzieł z gatunku kryminału, jednak nie ma się co oszukiwać, dużo jej do nich brakuje. Trochę ślamazarni i mało bystrzy detektywi, nie można im natomiast odmówić determinacji, choć z odwagą to już gorzej. Niekiedy w narrację wpleciono delikatny humor, żałuję, że nie było go więcej, bo z wyczuciem i trafnością prowadzony. Książka nie należy do ambitnych, ale w pewien sposób ujmuje, zwłaszcza atmosferą imperialnej Anglii i ówczesnym tłem społecznym. Sprawdzi się przy odciąganiu myśli od problemów codzienności, chwilowe przeniesienie się w fikcyjną przeszłość bazującą jednak na kilku prawdziwych wydarzeniach.

  W drugim tomie serii pozostajemy w kręgu zbrodni krążących wokół bogatej i szanowanej rodziny Mitfordów. Nancy Mitford nie jest już nastolatką, udziela się towarzysko w londyńskich klubach, płynie w niej gorąca krew, chętnie angażuje się w ryzykowne, jak dla tamtej epoki, działania. To właśnie jeden z jej przyjaciół zostaje zamordowany podczas przyjęcia Pameli Mitford. Podejrzenie o zrzucenie mężczyzny z wieży posiadłości pada na służącą. Jednak Louisa Cannon, pracująca u Mitfordów, nie daje temu wiary, nie dowierza miejscowej policji i zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Możliwości ma ograniczone, dlatego z czasem wciąga w sprawę Guya Sullivana, kiedyś funkcjonariusza policji kolejowej, a teraz za sprawą dobrze rozwiązanej zagadki kryminalnej realizującego marzenie o zrobieniu kariery w Scotland Yardzie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Minęło kilka lat od ostatniego zamieszania w Asthall Manor. Louisa wiedzie stateczne, ale i nudne życie, które powoli przestaje jej wystarczać. Szczególnie, że najstarsza córka jej pracodawców należy do młodej śmietanki towarzyskiej i doskonale wie, jak korzystać z życia. Louisa, dzięki Nancy, ma okazję zobaczyć inne życie: świat bogatych i rozpieszczonych młodych ludzi, których jedynym celem w życiu jest dobra zabawa. Jedną z ich rozrywek jest organizowanie poszukiwań kończących się wygraną tego, kto najszybciej rozwiąże wszystkie podpowiedzi w postaci rymowanych zagadek. „Polowanie” ma być więc główną atrakcją osiemnastych urodzin młodszej siostry Nancy, Pameli. Zabawa toczy się swoim rytmem, dopóki nie zakłóci jej odkrycie martwego ciała jednego z jej uczestników. Wszystko wskazuje na winę służącej, która miała nieszczęście znaleźć zwłoki. Louisa jednak przeczuwa, że za tym zabójstwem kryje się coś więcej i postanawia na własną rękę udowodnić, że najbardziej oczywisty podejrzany jest w istocie zupełnie niewinny.

  Całość recenzji pod adresem: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jessica Fellowes
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327637680
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Bright young dead
 • Tłumacz: Ginalski Robert
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327637680
 • EAN: 9788327637680
 • Wymiary: 14.5x21.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Siedem minut po północy - okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem minut po północy - okładka filmowa

Światowy bestseller już na ekranach kin! Książka, która stała się inspiracją dla filmu z udziałem gwiazd Hollywood.   Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu, zmieniając je na zawsze.   To arcydzieło...
Siedem minut po północy (wydanie ilustrowane) 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem minut po północy (wydanie ilustrowane)

Światowy bestseller! Niezwykła książka, która stała się inspiracją dla filmu z udziałem gwiazd Hollywood. Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu, zmieniając je na zawsze. Arcydzieło współczesnej...
Morderstwo w Mezopotamii 4/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderstwo w Mezopotamii

Agata Christie, żona archeologa Maxa Mallowana, znała realia życia na wykopaliskach. Narratorką powieści uczyniła pielęgniarkę wynajętą przez szefa ekspedycji do pomocy wyczerpanej żonie. Żona ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Ma też temperament, który żadnego mężczyzny nie pozostawia...
Komisarz Maciejewski. Tom 1. Morderstwo pod cenzurą 4/5 Nasza cena:
29,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komisarz Maciejewski. Tom 1. Morderstwo pod cenzurą

9 listopada 1930 r. serce Lublina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego "Głosu Lubelskiego" pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy...
Morderstwo w szabatowy poranek 0/5 Nasza cena:
29,60 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderstwo w szabatowy poranek

Batya Gur (1948–2005), pisarka i krytyczka literacka, twórczyni postaci inspektora Michaela Ochajona, jest najbardziej znaną na świecie izraelską autorką kryminałów. Seria powieści o przystojnym, niebanalnym, nieco melancholijnym policjancie zyskała sławę w Izraelu i kilkunastu innych krajach....
Około północy 5/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Około północy

Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna, Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie. Nie będzie też ostatnią. Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: "człowiek bez przydziału", naznaczony wojenną i...
Gwiazda Północy 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazda Północy

Zdrajca, szpieg i przestępca Troje obcych ludzi poświęca wszystko, aby stawić opór reżimowi Korei Północnej. W tym świetnie przemyślanym thrillerze autor ujawnia nieznane sekrety kraju, do którego wstęp ma niewielu – a jeszcze mniej może się z niego wydostać. W 1988 roku nastolatka o...
O północy w Bieszczadach 0/5 Nasza cena:
40,19 zł 46,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O północy w Bieszczadach

"O północy w Bieszczadach" czytałam z wielkimi emocjami . Nie jest to klasyczny kryminał, choć zbrodnia, morderstwo młodej dziewczyny, łączy wszystkie wątki. Powieść wielowątkowa, obyczajowo--kryminalna z elementami bieszczadzkiej duchowości, obyczajowości i bieszczadzkimi legendami - świetnie...
Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 2. Morderstwo przy rue Dumas 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 2. Morderstwo przy rue Dumas

Druga książka z porywającej serii „Verlaque i Bonnet na tropie” przedstawia kolejną intrygującą zagadkę kryminalną. Tym razem akcja rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. Kiedy dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie w Aix zostaje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula