Moje nowe życie

Autor:

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
Produkt chwilowo niedostępny
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
192
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,50 zł
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Nasza cena: 20,99 zł 34,99 zł Taniej o: 40%

Chwilowo niedostępny

Zaskakująca i mądra książka o dorastaniu w świecie, który zmienia się na zawsze.

Piętnastoletnia mieszkanka Nowego Jorku, Daisy, zostaje wysłana do Anglii do swojej ciotki i kuzynów, których nigdy wcześniej nie miała okazji poznać. Daisy nie długo cieszy spokojnym pobytem na farmie. Tuż po jej przyjeździe ciotka wyjeżdża w biznesową podróż, a w Londynie wybuchają bomby. Miasto zostaje zaatakowane przez nieznaną armię.

Mieszkańcy wioski zostają odcięci od sieci elektrycznej, co czyni farmę jeszcze bardziej odizolowaną od centrum dramatycznych wydarzeń. Mimo toczącej się wojny dom ciotki jawi się jako najbezpieczniejsze miejsce na ziemi, w którym między Daisy a jej kuzynami rodzi się niezwykła więź.

Ale konflikt zbrojny rozwija się, zostawione same sobie dzieci muszą stawić czoła nieznanemu i przerażającemu światu, który zmieni je na zawsze…

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-07-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

  Kolejna książka
  o życiu bez rodziców.Żadnych zakazów, nakazów, sprzeczek, przymusowej organizacji czasu. O tym jakie to cudowne i niesamowite. Niestety do czasu. Bo gdy przychodzą kłopoty to i dorośli zaczynają być potrzebni...

  Daisy jest piętnastoletnią mieszkanką Nowego Jorku, zostaje jednak wysłana przez ojca do swojej ciotki i kuzynów do Anglii. Nigdy wcześniej nie miała okazji ich spotkać, więc jest to dość krępująca sytuacja. Mimo początkującego strachu i złości na ojca, trafia na farmę i odnajduje się tam idealnie. Życzliwa ciotka, kuzyni, wspaniałe miejsce i cisza, których nie zapewniał jej Nowy Jork.

  Nie dane jej jest jednak długo cieszyć się spokojnym pobytem na farmie. Gdy zaraz po jej przybyciu ciotka wyjeżdża służbowo w Londynie wybuchają bomby. Nieznana armia atakuje miasto. Wszyscy mieszkańcy są całkowicie odcięci od świata. Brak prądu, zerwane linie telefoniczne... Można rzec - koniec świata. Dzięki lokalizacji dom ciotki wydaje się najbezpieczniejszym miejscem w całym szaleńczym zgiełku. W obliczu wojny relacje między kuzynami zacieśniają się. Nawet za bardzo. Między Daisy a jednym z kuzynów rodzi się uczucie...

  Czy w obliczu wojny miłość przetrwa? Czy wpłynie to na relacje rodzinne? Jak dzieci poradzą sobie w nowym, przerażającym świecie? Jak ciężko utrzymać się przy życiu grupie dzieciaków, które mają tylko siebie?

  Książka "Moje nowe życie" to książka o dorastaniu w świecie, który zmienił się na zawsze. To opowieść o dzieciakach, które są skazane same na siebie, w obliczu wojny pozostawione same sobie. Pomysł wykorzystywany w młodzieżówkach dość często, ale ten niecodzienny wątek miłosny nadaje książce świeży powiew. Książka na jeden wieczór. Zdecydowanie za krótka. Autorka powinna dużo bardziej rozbudować historię, dać nam szansę na lepsze poznanie bohaterów, o których tak naprawdę wiemy bardzo mało. Przyjemna i lekka, ale trochę niepełna.

  Naprawdę nie wiem o co chodzi z tymi książkami z wojną w tle. Ta zdecydowanie za krótka, seria "Jutro" za długa. Nikt nie umie tego wypośrodkować i jednocześnie zachwycić, ale nie zanudzić i nie przytłoczyć czytelnika? ;)

  Co ciekawe książka doczekała się swojej ekranizacji. Powstał film pt. Jeżeli nadejdzie jutro. Koniecznie będę musiała obejrzeć.

  Podsumowując, świetny pomysł, super historia, dziwny wątek miłosny. Książka za krótka, chciałabym więcej. Pochłonęłam ją. I wam również ją polecam!

  PS pierwszy raz spotkałam się z książką, która sama sobie spojleruje... :D Przeczytacie - będziecie wiedzieć o co mi chodzi ;)

  Izabela Nestioruk

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2016-09-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzę do Was z książką, która zaintrygowała mnie już na samym początku. Tak do końca nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać, ale miałam nadzieję, że autorka mnie nie zawiedzie. Chciałam, żeby "Moje nowe życie" było powieścią pełną emocji i nowych dla mnie doświadczeń. Zdawałam sobie sprawę, że tematyka tej pozycji nie należy do łatwych i przyjemnych, ale byłam również ciekawa jak Meg Rosoff poradziła sobie z przedstawieniem świata w trakcie wojny. Jeśli zastanawiacie się czy warto poświęcić swój czas na przeczytanie "Mojego nowego życia", zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie. Ja lekturę mam już za sobą, dlatego teraz mogę z chęcią wam o niej opowiedzieć.

  Daisy to piętnastolatka, której życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni niemalże w jednej chwili. Dziewczyna musi wyprowadzić się z Nowego Jorku i zamieszkać ze swoją ciotką oraz kuzynostwem, którzy mieszkają w Anglii. Bohaterka nie może jednak długo cieszyć się spokojem jaki panuje na farmie. Niedługo po jej przybyciu ciotka wyjeżdża w sprawach służbowych, a w Londynie zaczynają wybuchać bomby. Rozpoczyna się wojna podczas, której nikt nie jest bezpieczny. Początkowo młodzież zaskakująco dobrze radzi sobie w zaistniałej sytuacji, jednak później wszystko bardzo się komplikuje. Czy bohaterowie przetrwają ten trudny dla nich okres? Czy żadnemu z nich nie stanie się krzywda?

  Fabuła tej powieści zapowiadała się naprawdę ciekawie. Autorka poruszyła wątek wojny, który z pewnością mógł zrobić wrażenie na niejednym czytelniku. Problem w tym, że już po przeczytaniu kilku pierwszych stron zauważyłam, że Meg Rosoff bardzo powierzchownie przedstawia wszystkie wydarzenia. Miałam nadzieję, że wszystkie sytuacje, w których uczestniczą bohaterowie będą bardziej rozbudowane, a my dokładnie poznamy ich myśli oraz emocje. Rozdziały są bardzo krótkie i nie zawierają zbyt dużo informacji. Muszę przyznać, że autorka dosyć mocno rozczarowała mnie sposobem przedstawienia fabuły i niestety przez to ciężko mi było dokończyć czytanie "Mojego nowego życia". Cały czas miałam jednak nadzieję, że być może pod koniec powieści będzie trochę lepiej, jednak z bólem serca muszę stwierdzić, że bardzo się pomyliłam.

  Bohaterowie wykreowani przez autorkę również pozostawiają nam wiele do życzenia. Są to zaledwie zarysy postaci, których niestety nie możemy zbyt dobrze poznać. Daisy wielokrotnie bardzo mnie denerwowałam i raczej nie zapałałam do niej pozytywnymi emocjami. Nie potrafiłam prawidłowo zżyć się z bohaterami "Mojego nowego życia" i jakoś specjalnie nie przejmowałam się ich losem. Oczywiście ich historia okazała się niezwykle bolesna i trudna, ale nic poza tym. Być może gdyby Meg Rosoff troszkę bardziej przyłożyła się do kreacji postaci, cała opowieść wypadłaby dużo lepiej.

  Język jakim posługuje się autorka jest lekki i łatwy w odbiorze, co sprawia, że powieść czyta się szybko. "Moje nowe życie" to książka skierowana do młodzieży i myślę, że to głównie ta grupa wiekowa sięgnie po tę pozycję. Starsi czytelnicy raczej nie znajdą w tej książce elementów dla siebie, ale oczywiście decyzję co do przeczytania "Mojego nowego życia" pozostawiam wam.

  Podsumowując - niestety "Moje nowe życie" to książka, która okazała się dla mnie dużym rozczarowaniem. W tym przypadku spodziewałam się kompletnie czegoś innego i jak widać mocno się zawiodłam. Nie żałuję czasu spędzonego z tą pozycją, jednak wątpię abym kiedykolwiek do niej powróciła. Mam nadzieję, że dla was okaże się ona bardziej trafiona i będziecie zadowoleni ze stylu jakim posługuje się Meg Rosoff.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2016-08-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Daisy, piętnastoletnia mieszkanka Nowego Jorku, zostaje wysłana do Anglii do swojej ciotki i kuzynów, których nigdy wcześniej nie miała okazji poznać. Dziewczyna niedługo cieszy się spokojnym pobytem na farmie. Tuż po jej przybyciu ciotka wyjeżdża służbowo, a w Londynie wybuchają bomby. Nieznana armia atakuje miasto.

  Mieszkańcy wioski zostają odcięci od sieci elektrycznej. Mimo toczącej się wojny dom ciotki wydaje się najbezpieczniejszym miejscem na ziemi, zaś miedzy Daisy a jej kuzynem rodzi się niezwykła więź. Dzieci muszą same stawić czoło nieznanemu światu. Z dala od dorosłych i dotychczas obowiązujących zasad wiodą zupełnie nowe życie."

  Główną bohaterką i narratorką książki jest piętnastoletnia Daisy. Jeżeli ktoś się obawia, że narracja takiej dziewczynki może być mało interesująca, to się myli. Jak na swoje piętnaście lat Daisy jest wyjątkowo dojrzałą nastolatką. Dziewczyna zostaje „rzucona” w wir wydarzeń, które diametralnie odbiegają od tego, do czego jest przyzwyczajona. Jest zmuszona porzucić Nowy Jork i wyjechać do Anglii. Nie byłoby to straszne, ale rodzina do której się wybiera jest jej całkowicie obca. Niby ciotka i kuzynostwo, Daisy co najwyżej coś niecoś o nich słyszała ale ich nie zna. Nieciekawie jest być zmuszonym do przebywania [kto wie jak długo] z nieznajomymi. Sytuacja na pewno nie do pozazdroszczenia. Ale młodzi ludzie mają to do siebie, że bardzo szybko się przystosowują. Czy w tym przypadku też tak będzie?

  Moje nowe życie można opisać w jednym zdaniu, tylko wariant będzie zależał od czytelnika. Może to być opowieść z wojną w tle, bądź książka wojenna z wątkiem miłosnym. Mimo wojny, ja skłaniam się do tej pierwszej wersji. Książeczka krótka, bo zaledwie 190 stron, a napchane do niej mnóstwo wszystkiego. Mamy tutaj powieść obyczajową, młodzieżową, historię z wojną, miłość, która nie powinna się zdarzyć [chociaż, dlaczego nie!]. Sporo tego i książce na dobre, niestety nie wychodzi.

  Moje nowe życie jest powieścią niedopracowaną. Autorka powinna albo dołożyć stron, albo coś pominąć. W ten sposób na niewielkiej ilości stron występuje zbyt dużo spraw, które wprowadzają niepotrzebny zamęt i są potraktowane po macoszemu. Brakowało mi solidnych opisów tak postaci, jak i miejsc, w których rozgrywa się akcja książki. Może to taki styl pisania Meg Rosoff. Jeśli tak, to ja tego nie kupuję i po pierwszym kontakcie z jej prozą zamierzam powiedzieć stop.

  Jak widzicie powieść Rosoff mnie nie porwała. No cóż, nadaje się dla osób, które szukają takiej sobie historyjki, do poczytania na ławce w parku. Powieść napisana poprawnie i muszę przyznać, że dość sprawnie i szybko się czyta. Jednak nie jest to książka, jakiej oczekiwałam w tym momencie. Może kiedy indziej bardziej by mi się spodobała.

  Dla kogo Moje nowe życie? Zdecydowanie dla młodego czytelnika. Dla tych, którzy szukają nieskomplikowanej historii, do połknięcia. Dla tych, którzy nie lubią opasłych booków. Dla wielbicieli prozy Meg Rosoff. Nie polecam i nie zniechęcam. Decyzję, czy dać książce szansę pozostawiam wam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-07-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść Meg Rostoff znajdzie sporą rzeszę wielbicieli wśród młodzieży jest lekko napisana, a przy tym mądra i zaskakująca.

  Główną bohaterką powieści jest Daisy, amerykańska nastolatka, która zupełnie nie znajduje wspólnego języka z ojcem i jego drugą żoną, która w dodatku spodziewa się dziecka. Ich relacje nie są najlepsze, a nie ułatwia ich skryta animozja ojca. Otóż mama dziewczyny umarła przy jej narodzinach i ona sama wini się za to, bo nikt nie chce z nią rozmawiać o niej. Nie zna swej mamy, a ojciec ją odsuwa od siebie....

  Wreszcie zostaje wysłana do Anglii, do siostry swojej matki i jej rodziny. Daisy nigdy ich nie poznała, a odnosi wrażenie, że ojciec z przyjemnością odsuwa ją ze swego nowego życia. Po przylocie zamiast ciotki, spotyka sympatycznego młodzieńca, Edmonda, który okazuje się jej kuzynem. Szybko nawiązuje się między nimi nić sympatii, a chłopak wręcz czyta w jej myślach.

  W starym, zrujnowanym domu poznaje resztę kuzynostwa i ich inwentarz, ciotka jest w pracy i poznają się później. To pierwsza osoba, która opowiada jej o mamie.

  Daisy przyzwyczaja się do nowej rodziny i nowego otoczenia. I wtedy wybucha wojna, ciotka akurat jest w podróży służbowej, więc dzieci są zdane same na siebie. Trudna sytuacja bardzo zbliżą Edmonda i Daisy, chyba za bardzo.....Jednak zostają rozdzieleni - na bardzo długo....

  Spotkają się dopiero po latach.

  "Moje nowe życie" to opowieść o dorastaniu, chęci akceptacji i poszukiwaniu swojej drogi w młodym życiu. Kiedy dodamy do tego bardzo trudne czasy wojenne, zakazaną miłość, przyjaźń - otrzymamy naprawdę wciągającą lekturę dla młodych ludzi. Niby cienka i niepozorna, a jednak głęboka i mądra. Na pewno wzbudza wiele refleksji, ale i kontrowersji. I myślę, że właśnie dlatego zapada w pamięć.

  Bardzo podobały mi się konstrukcje bohaterów i pomysł na fabułę, choć uważam, że nie do końca został wykorzystany. Powieść na pewno zaskakuje na finale, ale też nie wszystko wyjaśnia i pomiędzy Anglią i powrotem do Ameryki a potem z powrotem, jest czarna dziura, po obu stronach. Można się tylko domyślić i dopowiedzieć sobie, co się działo u naszych bohaterów.

  Przeczytajcie sami, a ja z chęcią porównam nasze refleksje :)

  http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/07/moje-nowe-zycie-meg-rosoff.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Moje nowe życie
 • Autor: Meg Rosoff
 • Wydawnictwo Ya!
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 192
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328026612
 • Język: polski
 • Tłumacz: Janczarska Berenika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328026612
 • EAN: 9788328026612
 • Wymiary: 13.5x20.5x1.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula