Moja siostra

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,34 zł
eBook, mobi, epub
za 26,55 zł
Nasza cena: 31,44 zł 36,99 zł Taniej o: 15%

Nazywam się Irini. Rodzice mnie oddali.

Nazywam się Elle. Rodzice mnie zatrzymali.

Przez całe życie Irini myślała, że została oddana, bo rodzice jej nie chcieli. Co jeśli prawda jest znacznie gorsza?

Dwie siostry. Dwa różne losy.

Rodzina połączona przez wstrząsającą tajemnicę.


O autorce

Michelle Adams urodziła się w Anglii, obecnie mieszka na Cyprze, gdzie pracuje jako naukowiec. W wieku zaledwie dziewięciu lat przeczytała jedną z powieści Stephena Kinga i natychmiast się od nich uzależniła. Moja siostra to jej debiut literacki.


Wspaniała, wciągająca i ekscytująca książka - w dodatku oryginalnie i pięknie napisana. Zachwyca!

Gillian McAllister, autorka Everything but the truth

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydawnictwo Czarna Owca tej jesieni przygotowało dla nas pewną historię o dwóch siostrach, za której sprawą autorka debiutowała. Wiemy, jak to bywa z debiutami, jedne są błyskotliwe, świetne i porywające, inne nieco rozczarowują, jak poradziła sobie z tym Michelle Adams? Jesteście ciekawi?

  „...nie da się cofnąć przeszłości, można tylko starać się iść do przodu pośród bałaganu, który się narobiło”.

  Irini Harringford od trzeciego roku była wychowywana przez wujostwo, z niezrozumiałego powodu została oddana przez rodziców. Jej starsza o cztery lata siostra Elle została z nimi, wiodąc spokojne życie. Dziewczyny były ze sobą bardzo zżyte, w dalszym ciągu próbowały utrzymywać ze sobą kontakt. Ich relacja jest daleka od ideałów, stoją za sobą murem, chcąc wspierać przy trudach codzienności. Irini za wszelką cenę chciałaby się dowiedzieć, dlaczego została oddana? Zaczyna czuć, że coś jest z Elle nie w porządku, z biegiem czasu zaczyna jej unikać. Wzrasta w niej poczucie bycia gorszej od siostry, nie potrafi pogodzić się z tym, że to właśnie ona została porzucona przez rodziców.

  „Brzęczenie telefonu jest niczym chrobot karalucha pod łóżkiem”.

  Elle dzwoni do niej pewnej nocy z informacją, o śmierci ich matki, dla przebywające w Anglii dziewczyny jest to szansa, aby wyjaśnić rodzinne tajemnice. Irini postanawia polecieć do Szkocji na pogrzeb, z siostrą umówiła się w Edynburgu, planowała zatrzymać się w hotelu, jednak Elle sprzeciwia się tej decyzji. Zabiera dziewczynę do Horton do rodzinnej posiadłości Harringfordów, gdzie ma się zatrzymać na czas jej wizyty. Po latach spotyka swojego ojca, który nie jest zachwycony z wizyty Irini w domu. Trauma z dzieciństwa odcisnęła na niej mocne piętno. Dziewczyna nie czuje się dobrze we własnym rodzinnym domu, czując na każdym kroku, że nie jest tam pożądanym gościem. Czy dziewczynie uda się dowiedzieć prawdy? Czy jej złe przeczucia względem siostry okażą się prawdziwe, czy wyolbrzymione? Jaki był prawdziwy powód oddania dziecka? Co też takiego złego musiało się stać, że zmusiło rodziców dziewczyny do podjęcia tak dramatycznej decyzji?

  „Jeśli odpychasz kogoś dostatecznie długo, związek staje się słabszy. W końcu urywa się jak stara nić, a ktoś inny łapie za koniec i przyciąga cię do siebie. Wszyscy chcą do kogoś przynależeć”.

  Książka jest średnio zajmująca, fabuła jest ciekawa, lecz nie została wykorzystana w pełni. Niektóre opisy są nudne, miałam problemy, aby przebrnąć przez pewne fragmenty opowieści. Autorka próbowała podsunąć nam wiele mylnych tropów, skupiła się na niepokojących rodzinnych relacjach rodziny Irini. Zaczynaliśmy się gubić, kto jest dobry, a kto naprawdę czarnym charakterem, jednak to działa na plus powieści. Widać, że jest to czytelniczy debiut i Adams musi jeszcze popracować nad językowym stylem, ma ku temu dobre predyspozycje. Myślę, że autorka jest zdolną osobą, ma ogromny potencjał, a historia dziewczynek, chociaż trochę zagmatwana sprawia, że zaczynamy Myślec o tym, do czego zdolny jest człowiek, rodzic z miłości. Adams uczy, że nie wszystko w życiu wygląda tak, jak myślimy, czasem prawda nie jest czymś, co jest w stanie nas wyzwolić. Niesie za sobą konsekwencje, których cofnąć się nie da.

  Nie mogę powiedzieć, że powieść mnie rozczarowała, czy znudziła, miała swoje minusy, jednak patrząc na całokształt przeczytanie jej nie było dla mnie bardzo ciężkie. Jestem przekonana, że będzie miała swoich zwolenników, którym się spodoba. Dobra literatura dla niewymagających fanów psychologicznych thrillerów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Super
  thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia, autorka umiejętnie dawkuje napięcie i do końca nic nie jest przewidywalne. Bardzo ciekawa fabuła powieści. Autorka przedstawia nam życie dwóch sióstr, które zostały rozdzielone w dzieciństwie ze względu na chorobę starszej siostry. Dziewczyny się odnajdują i nawiązują ze sobą kontakt, Elle jako starsza siostra czuje się zobowiązana chronić Irini, pomaga jej gdy dziewczyna jest wyśmiewana, lecz na początku Irini nie zdaje sobie sprawy co jest nie tak z jej siostrą. Prawdziwa natura Elle wyjawia się gdy jej chłopak próbuje zgwałcić Irini a ona odbiera to w inny sposób i wpada w szał, wtedy dziewczyna postanawia uciec od siostry i się przed nią ukrywać ale Elle zawsze udaje się ją znaleźć, a Irini podświadomie chce być znaleziona. Irini zawsze czuła się jako ta gorsza poprzez swoje kalectwo i przez to że rodzice ją oddali. Lecz gdy odkrywa prawdę, że Elle jest chora i nawet była leczona ale została skrzywdzona w ośrodku, w którym przebywała zaczyna rozumieć postępowanie swojej siostry. Elle pragnie być kochana i wielkim ciosem jest dla niej to, że ojciec zapisał cały majątek Irini a nie jej. Po zaginięciu Elle wraca na chwilę do domu żeby wyjawić jeszcze jedna tajemnicę dlaczego blizna po operacji Irini ma dziwny kształt. Autorka przedstawia nam jak trudne jest życie rodziny z osoba chorą psychicznie, kiedy rodzice chcąc pomóc dziecku wysyłają je na leczenie ale okazuje się, że jeszcze bardziej jej zaszkodzili. Jak ciężko jest podjąć straszną dla rodzica decyzję by chronić swoje dziecko muszą je oddać. Każdy może powiedzieć że oddałby chore dziecko ale nie jest to wcale łatwa decyzja. Świetna wstrząsająca ale również wzruszająca powieść z zaskakującym bardzo zakończeniem. Tragiczna historia rodziny, która po odkryciu ma nieodwracalny wpływ na życie obu sióstr.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jesteśmy naszymi rodzicami. Jesteśmy tacy, jakimi oni nas stworzyli, poprzez swoją obecność lub jej brak."

  Zastanawiam się, jak to możliwe, że ludzie są w stanie dać się tak potężnie podporządkować innym, ubezwłasnowolnić psychicznie, wyprzeć własnych potrzeb i pragnień, aby tylko zadowolić otoczenie. I bynajmniej nie chodzi tu o brak umiejętności asertywnych zachowań, ale o niemal całkowite odrzucenie własnego ja, jakby zaprzeczenie jego istnienia, praw do życia na własnych warunkach. Możemy tłumaczyć to szczególnym wychowaniem, osobliwym doświadczeniem, czy wrodzoną cechą przymusu zadowalania bliskich, a może też wyrzutami sumienia, jednak w końcu trzeba zmierzyć się z lękami, niepokojem i paniką. Autorka podejmuje ciekawe zagadnienia natury człowieka, pozwala rozwinąć się im w intrygującej fabule, nadać znamiona niepokoju, a nawet przerażenia. Frapujący pomysł na scenariusz zdarzeń, zestawienie dwóch skrajnych osobowości, wzajemne przenikanie się, wywieranie odmiennego wpływu na różnych etapach znajomości. Chętnie śledziłam losy sióstr, odkrywałam tajemnice towarzyszące ich przeszłości, obserwowałam konfrontację z najciemniejszymi koszmarami, poznawałam prawdziwą tożsamość. Zgrabnie wpleciono także kryminalny wątek, choć jego finalne rozwiązanie nasuwało się już od wczesnych stron powieści, to jego uwarunkowania i wyjaśnienie miało cechy niepewności i zaskoczenia.

  Irini, jedna z sióstr, odrzucona od rodziny jako trzylatka, teraz w dorosłym życiu poszukuje poczucia przynależności, pragnie poznania prawdy skrywającej się za odtrąceniem przez rodziców, chce wiedzieć, co właściwie straciła, dlaczego zmuszona jest do życia z piętnem bycia niechcianą, a to ma pozwolić uporać się z demonami przeszłości, odzyskać część utraconego życia i siebie samej, nauczyć nawiązywać naturalne znajomości i relacje. Dopóki z tym sobie nie poradzi, nie będzie mogła liczyć na udane i szczęśliwe życie, pozbawione zbędnych balastów cierpienia i niezrozumienia. Dlatego na wieść o śmierci matki intuicyjnie decyduje się na powrót w rodzinne strony, gdzie musi zmierzyć się emocjonalnie z ojcem i siostrą. Elle, druga z sióstr, cechuje się skomplikowaną osobowością, trudno z nią nawiązać kontakt, zamiast wzbudzać nić sympatii pozwalającej na pojednanie, wytwarza wokół siebie aurę strachu, dominacji, a może nawet nienawiści. Dynamiczne rytmy akcji pomagają w zaangażowaniu czytelnika, zróżnicowane portrety postaci zapewniają interesującą oprawę psychologiczną, zaś przyjazna narracja daje powieści poczucie lekkości mimo dramatycznych wydarzeń i mrocznych klimatów. Nie wszystko w tej przygodzie do końca mnie przekonało, choćby zbytnia uległość Iriny, czy mała realność zakończenia, ale książkę czytało się przyjemnie i zajmująco, było też wyczekiwane napięcie i ożywienie, jak na debiut całkiem udanie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W najbliższych dniach, premierę będzie miała, debiutancka powieść Michelle Adams pt; „Moja siostra”. Jak sam tytuł wskazuję, historia opisana przez autorkę, przedstawia relację dwóch sióstr. Irini, która w wieku trzech lat zostaje oddana pod opiekę ciotki Jeminy, oraz Elle, która zdaje się, toczy sielskie życie pod okiem kochających rodziców.

  Mimo życia w dwóch różnych światach, siostry nie mogą bez siebie żyć i znajdują sposoby aby nie stracić kontaktu. Jedna stoi murem za drugą i pomaga przetrwać trudy egzystencji. Mimo, iż relację między nimi są dalekie od ideału, to przyciąganie między nimi jest tak silne, że aż uzależniające.

  Mimo wszystko Irini czuje się gorsza od siostry. Jej głowę nieprzerwalnie zaprzątają myśli, dlaczego to właśnie ona została oddana. Łaknąc odpowiedzi na nurtujące ją pytanie, postanawia skonfrontować się z ojcem. Niestety, ktoś bacznie strzeże tajemnicy rodzinnej i zrobi wszystko, by nie ujrzała ona światła dziennego.

  Sięgając po książkę „Moja siostra”, oczekiwałam naprawdę zgrabnie napisanego thrillera, gdzie włos na głowie się zjeży. Niestety, wzbudzenie takich emocji u czytelnika, przerosło możliwości debiutującej autorki. Sama fabuła miała potencjał, niestety stylem Pani Adams położyła wszystko. Jeden główny wątek pozostający bez odpowiedzi, ciągnący się do ostatnich stron, nie daje gwarancji satysfakcji czytelnikowi. Były momenty gdzie czułam się znużona czytaniem, pytając samą siebie, czy coś jeszcze się wydarzy.

  Książka „Moja siostra” lekko mnie rozczarowała. Nie lubię jak akcja książki ciągnie się jak flaki z olejem, a napięcie i emocje dozowane są jak kostka czekolady podzielona na dziesięć kawałków.

  Niemniej jestem przekonana, że książka znajdzie swoich zwolenników. Szczególnie upatruje ich w książkach takich jak: „Na skraju załamania” czy „Dawna znajoma”.

  Zapraszam

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Święta siostra. Trylogia Księga Przodka. Tom 3 5/5 Nasza cena:
35,10 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święta siostra. Trylogia Księga Przodka. Tom 3

Nona Grey staje przed ostatni wyzwaniem, któremu musi sprostać by zostać pełnoprawną siostrą swego zakonu. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by Nona i jej przyjaciółki zdołały osiągnąć ten cel, zanim pod ich drzwi przybędzie wojna. Korytarz staje się coraz węższy, cesarstwo od wschodu...
Siostra 4/5 Nasza cena:
30,63 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostra

Wydawało jej się, że nie ma nic gorszego niż samotność. Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją...
Kości mojej siostry 5/5 Nasza cena:
29,22 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości mojej siostry

Co łączy hygge i Larsa von Triera? Carlsberga i Kierkegaarda? A nawet Szekspira i Metallicę? Odpowiedź znajdziemy w Danii, państwie, które ostatnio zawładnęło naszą wyobraźnią. Okrywamy się ich kocami, oglądamy ich seriale i ustawiamy wieże z ich klocków, ale tak naprawdę ile wiemy o samych...
eBook Moja siostra mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,55 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Moja siostra mobi epub

Nazywam się Irini. Rodzice mnie oddali. Nazywam się Elle. Rodzice mnie zatrzymali. Przez całe życie Irini myślała, że została oddana, bo rodzice jej nie chcieli. Co jeśli prawda jest znacznie gorsza? Dwie siostry. Dwa różne losy. Rodzina połączona przez wstrząsającą tajemnicę. Michelle Adams...
Dziecko ognia 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziecko ognia

Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autora bestsellerowych Bliźniąt z lodu. Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego...
Susza 5/5 Nasza cena:
27,64 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Susza

Agent federalny, Aron Falk, otrzymuje wiadomość wzywającą go do przyjazdu do Kiewarry. Powodem pierwszej od lat wizyty w rodzinnym miasteczku jest pogrzeb jego najlepszego przyjaciela, Luke’a i jego najbliższych. Kiedy dwadzieścia lat wcześniej Falk został oskarżony o morderstwo, Luke zapewnił mu...
Laleczka 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Laleczka

Czy za fasadą łagodności może ukrywać się zło? Lili, uczennica liceum, zostaje porwana spod szkoły. Przetrzymywana w zamknięciu, przez osiem lat nie ma kontaktu ze światem. W tym czasie z dziewczynki staje się kobietą i matką. Pewnego dnia udaje jej się uciec. Powrót Lili jest sensacją, która...
Zima w bikini 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zima w bikini

Nie istnieje zbrodnia doskonała, a tym bardziej doskonałe małżeństwo. Jest pierwszy śnieżny dzień w Sztokholmie. Matilda Havermann, psychoterapeutka zaburzeń odżywiania, otrzymuje telefon z policji. Jej mąż miał wypadek motocyklowy. Jechał razem z młodziutką dziewczyną. Obydwoje zginęli na miejscu....
Apartament 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament

Przerażający thriller o małżeństwie, którego życie zamienia się w koszmar Mrożąca krew w żyłach opowieść o rozpadzie małżeństwa w obliczu traumy Mark, Steph i ich córeczka mieszkają w słonecznym Kapsztadzie. Gdy uzbrojeni napastnicy włamują się do ich domu, rodzina przeżywa traumę, choć fizycznie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula