Moja Lady Jane

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 43
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2017
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,96 zł
eBook, mobi, epub
od 25,28 zł
Nasza cena: 30,33 zł 37,91 zł Taniej o: 20%

"Moja Lady Jane" to przezabawna i błyskotliwa, choć nie do końca prawdziwa opowieść autorstwa Jodi Meadows, Ashton Brodi i Cynthii Hand.

Przenieśmy się do szesnastowiecznej Anglii, w czasy dynastii Tudorów. I już na wstępie warto rozwiać obawy tych wszystkich, którzy z historii w szkole bądź mieli nie najlepsze stopnie, bądź też po prostu ich ona nie pasjonowała. Niniejsza książka to nie żaden podręcznik czy też zbeletryzowana biografia, lecz raczej spojrzenie na historię z ogromnym przymrużeniem oka. Co byłoby, gdyby w naszym świecie obecne było choć odrobinę magii? Czy młoda, bo szesnastoletnia zaledwie władczyni straci głowę pod katowskim toporem? A może tym razem historia potoczy się nieco inaczej? Tutaj niczego nie można być pewnym. Zacznijmy jednak od początku.

Henryk VIII był królem okrutnym, a przy tym niezwykle przebiegłym i skutecznym. Do realizacji swych celów dążył niczym lodołamacz przez arktyczne wody i nic nie mogło mu się przeciwstawić. Umierając pozostawił państwo silne, lecz wstrząśnięte jeszcze niedawnymi przemianami religijnymi i skandalami, które kilka kolejnych królowych zaprowadziły na szafot. A pozostawił je Henryk swojemu synowi imieniem Edward, który od małego niestety był dzieckiem chorowitym. Gdy młody władca poczuł, że i jego koniec jest bliski, zwrócił się o pomoc do swej kuzynki i najlepszej przyjaciółki zarazem - Lady Jane Grey. Tej nie w głowie było dotąd rządzenie krajem. Wolała raczej zaczytywać się romansami, żyjąc w świecie marzeń i fikcyjnych przygód. Zgodziła się mimo wszystko ulec prośbom kuzyna i wyszła za mąż. I w ten oto sposób rozpoczęła się jej własna przygoda, wielka, romantyczna i pełna niezwykle zabawnych perypetii. Już w noc poślubną Jane odkrywa, że jej nowo poślubiony wybranek jest? Ewianinem.

Oczywiście wiele wątków i postaci, które spotkać możemy na kartach tej książki obecnych jest także i w historycznych źródłach, lecz tutaj nieokiełznana fantazja autorów nie zna granic i wiele zagadek z przeszłości wyjaśnia po prostu magią. W ten sposób dostajemy do rąk cudowną, historyczną fantasy, a i lekki romans przy okazji. W powieści tej udało się znaleźć jedyną w swoim rodzaju równowagę między tymi trzema, fabularnymi drogami. Wszystko to sprawia, że czyta się ją po prostu jednym tchem, a niespodziewane salwy śmiechu czekają nas niemal na każdej stronie. Salwy te, dodajmy, wywołane będą przez typowo angielski, inteligentny humor rodem z Monty Pythona. A zatem niezależnie od tego, czy lubisz fantasy, czy może zupełnie obca jest Ci historia Anglii, czy może brzydzisz się kostiumowymi romansami, sięgnij po tę jedyną w swoim rodzaju powieść i zacznij najzwyczajniej w świecie dobrze się bawić!
Recenzje (43)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy trzy cenione autorki łączą się w trio i piszą wspólną książkę wiadomo, że będzie wybuchowo. Wlicza się w to również niekontrolowane wybuchy śmiechu i wybuchową fabułę, która w przypadku książki "Moja Lady Jane" po prostu rozkłada na łopatki.

  Szesnastoletnia Jane jest kuzynką Edwarda, obecnego króla Anglii. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że choroba Edwarda zmusza go do wydania za mąż jego kuzynki. Jane pada ofiarą zaaranżowanego małżeństwa z Giffordem i może zaczęłaby się martwić, gdyby w międzyczasie nie wmieszała się w intrygę mającą na celu obalenie króla. Nieświadomie oczywiście. Pech chce, że jeden problem ciągnie za sobą drugi, więc w konsekwencji Jane zaplątuje się w naprawdę zawiłą nić intryg i wielkich nieporozumień. Jak wybrnie z całej tej, pokręconej sytuacji?

  Fabuła tej książki to jeden wielki misz-masz, który jednocześnie wciąga na całego. Każdy ruch bohaterki to ciąg przyczynowo skutkowy, który prowadzi czytelnika w nieznanym kierunku. Powieść historyczna płynnie przechodziła w młodzieżową, by za moment wprowadzić zaskakujące elementy fantasy. Przyznaję, że autorki spisały się na medal, bo podobnej lektury jeszcze w swoich rękach nie miałam. Patrząc z góry mam poczucie, że jest to przecież książka oparta na prawdziwych historycznych wydarzeniach (Jane Grey żyła w rzeczywistości), zatem mogę śmiało Was zapewnić, że pośród perypetii głównej bohaterki i jej przyjaciół wyciągniecie kilka cennych faktów historycznych. Ale jednocześnie jest to książka niezwykle optymistyczna, trochę przygodowa a trochę komediowa, w której dosłownie wszystko jest możliwe.

  Ciekawa fabuła to także przemyślany pomysł. Bohaterowie to wiarygodne i charyzmatyczne postacie, których nie sposób nie polubić a wydarzenia - wbrew pozorom - stanowią logiczną całość. Jednak to co zaskoczyło mnie najbardziej to radość jaka biła z każdej czytanej strony. Lekcja historii na wesoło w połączeniu z naprawdę ważnymi tematami to pomysł, który przypadnie do gustu każdemu. Kto by pomyślał, że walka o tron, dworskie intrygi i konflikt kościoła anglikańskiego z katolickim mogą tak sprawnie połączyć się z wartościami takimi jak miłość, przyjaźń i bezsprzeczne oddanie? W dodatku autorki wplotły w fabułę uzupełnienia, które okazały się idealnym komentarzem do czytanej treści.To najlepsza propozycja z aktualnych literackich nowości.

  Jest w tej książce świeżość i blask, które wyróżniają ją na tle innych. Szczere poczucie humoru, brak schematów i dojrzałość połączona z młodzieńczą nieprzewidywalnością - oto przepis na historię zwartą na stronach "Moja Lady Jane". Inna niż wszystkie, niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju. Każde pozytywne słowo wypowiedziane na temat tej książki ma w sobie ziarno prawdy, ale dopiero w połączeniu może oddać jej wartość. Jednak całą prawdę odkryjecie sami, kiedy zdecydujecie się na lekturę. A jest ona absolutnie warta każdego poświęconego jej czasu. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Brodi Ashton, autorka cyklu Everneath oraz książki Diplomatic Immunity, Cynthia Hand, autorka bestsellerowego cyklu „New York Timesa” Unearthly i powieści The Last Time We Say Goodbye, oraz Jodi Meadows, autorka cyklu Incarnate AND Orphan Queen, po raz pierwszy spotkały się w roku 2012, gdy ich wydawcy wysłali je razem na książkowe tournée. W sumie napisały 13 powieści, garść opowiadań oraz kilka naprawdę kiepskich wierszy, ale dopiero teraz po raz pierwszy postanowiły zrobić coś wspólnie. Są przyjaciółkami. Naprawiają historię, pisząc na nowo co smutniejsze fragmenty. Więcej informacji na stronie: [Adres usunięty]*

  Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ na zakończenie wakacji chciałem przeczytać coś lekkiego, coby odstresować się przed szkołą i nabrać sił do działania. Przyznam, że utwór spełnił swoje zadanie.

  Szesnastoletnia Jane musi wyjść za mąż za jakiegoś mężczyznę, którego na oczy nigdy nie widziała. Jest trochę przerażona, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miał ON ogromny nos (tak jak jego rodzina), ale jest jeszcze gorzej… Bowiem jest on… (nie, nie zdradzę Wam kim. Sięgnijcie po książkę, aby się przekonać). Wszystko to zrobiono po to, aby obalić młodego króla, Edwarda. Co stanie się z Jane? Czy jej małżeństwo przetrwa? Czy Edward zakończy swój żywot?

  „Moja Lady Jane” to połączenie fantastyki historycznej z literaturą młodzieżową i romansem. Owo połączenie daje wspaniałą książkę, od której trudno jest się oderwać. Autorki posługują się lekkim i prostym językiem, mają bardzo przyjemny styl pisania, co przekłada się na szybkość pochłaniania przedstawionej historii oraz radość z lektury. Wpadły na bardzo ciekawy i oryginalny pomysł, który został świetnie wykonany. Akcja często pędzi szybko i trzyma w napięciu. Niekiedy jest mrocznie, czasem radośnie, a czasami smutno. Pisarki pochwaliły się także swoimi umiejętnościami pisania wierszy, bowiem wewnątrz utworu się one znajdują i szczerze powiedziawszy są świetne.

  Edward jest szesnastoletnim chłopcem, który miał to (nie)szczęście zostania królem. Na początku jest osobą, którą łatwo manipulować, nie przykłada się do swoich obowiązków, bo chce czerpać radość z każdej chwili życia, co przekłada się na późniejsze wydarzenia. Czasem widać w nim to, że czuje wyższość nad innymi, jest łatwowierny i ufny. A przede wszystkim zakochany. Jako czytelnicy mamy tę przemiłą okazję śledzić jego przemianę (zarówno fizyczną, jak i psychiczną). To, co na kartach powieści przeżywa, bardzo mocno wpływa na niego i sprawia, że z chłopca staje się mężczyzną. Facetem, który zmienia swój światopogląd, nie jest tchórzem, tylko odważną osobą. Jane jest w takim samym wieku, co Edward. To zakochana w książkach nastolatka, której życie mogłoby opierać się tylko na czytaniu. Przede wszystkim cechuje ją mądrość, jasność umysłu oraz rozwaga. Pokazuje, że kobiety nie są słabą płcią, która powinna zajmować się domowymi sprawami, oddając władzę w ręce mężczyzn.

  Dzieło opiera się na historii rodu Tudorów. Szczerze powiedziawszy nie miałem dużej wiedzy na ich temat. Dzięki książce bliżej poznałem dzieje tej rodziny, ale oczywiście zachowałem pewien dystans do przedstawianych faktów, ponieważ wiadomo, że nie wszystko, co autorki napisały w tym utworze, to prawdą.

  Utwór pokazuje, że stereotypy są złe i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych z uwagi na ich płeć, fizyczność czy pochodzenie jest bezsensowne. Kobiety są słabsze od mężczyzn? Niektóre tak, ale są też i takie, które mają większe jaja (oczywiście takie mentalne; nic nie sugeruję) niż pięciu mężczyzn razem wziętych. Nie mogą rządzić? Jeśli ktoś urodził się inny od reszty to znaczy, że trzeba go zabijać?

  Bardzo spodobały mi się opisy. Gdy opisywany jest krajobraz, język, którym autorki się posługują, jest bardzo plastyczny, co sprawia, że nie odczuwa się nudy. Natomiast podczas walk zdania często są krótkie, tym samym przyspieszając akcję i sprawiając, że bicie serca czytelnika przyspieszy. Zostały one napisane dokładnie i ciekawie. Widać, że autorki mają talent pisarski oraz doświadczenie.

  „Moja Lady Jane” w pewnym sensie pokazuje, że warto czytać książki, ponieważ są one źródłem ogromnej wiedzy, która może przydać nam się w różnych sytuacjach – gdy będziemy otruci albo kiedy zaatakuje nas jakiś ogromny stwór. Poza tym dostarczają one rozrywki, umilając długie podróżne. No i jak się nie chce z kimś gadać, to można czytać.

  Humor w książce towarzyszy od samego początku do końca. Widać go w potyczkach słownych, lekkich uszczypliwościach, pewnych sytuacjach oraz kreacjach postaci. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z komizmem słownym i postaci, i sytuacyjnym. Jest ON prosty, ale nie banalny. Zabawne są także komentarze autorek.

  Z jednej strony jestem trochę zawiedziony okładką książki. Wydawnictwo mogło zrobić ją taką, aby bardziej przykuwała uwagę i była ładniejsza (jest sporo osób, które kupują powieści, patrząc na okładkę), ale z drugiej strony rozumiem zamysł – jest ona zabawna i wpasowująca się w klimat dzieła (jeśli będziecie w jakiejś stacjonarnej księgarni, koniecznie obejrzyjcie ją z każdej strony). Wyróżnia ją estetyka i minimalizm.

  Przyczepić się muszę do tego, że bohaterzy podczas sytuacji, które mogą skończyć się dla nich bardzo źle, nagle odkrywają, iż mają moc, która im pomaga. Jest to naciągane. Poza tym zauważyłem, że bohaterki starają się, aby bohaterom nie stała się jakaś ogromna krzywda. Uważam, że nuta dramatyzmu, większa ilość śmierci itp. mocniej oddziałałby na czytelnika oraz sprawiła, iż książka byłaby mniej ckliwa.

  Wielkie ukłony należą się Cynthii Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows za to, że we trzy napisały tak świetną książkę. Napisanie utworu samemu to bardzo trudne zadanie, a co dopiero w trójkę, gdy każdy ma inną koncepcję, chce aby losy bohaterów potoczyły się inaczej itd. Bardzo trudne jest się zgrać i dogadać.

  Jestem usatysfakcjonowany lekturą tego utworu. „Moja Lady Jane” sprawiła, że zapomniałem o codziennych problemach. Podczas czytania świetnie się bawiłem. Szkoda, że dzieło jest tak krótkie. Najbardziej spodobał mi się pomysł wplecenia w historię rodzinę Tudorów oraz to, że książka wyróżnia się na tle młodzieżówek, w których bohaterzy często ratują świat. Za kreację bohaterów również należą się gratulacje.

  Tytuł: „Moja Lady Jane”

  Tytuł oryginału: „My Lady Jane”

  Autor: Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

  Wydawnictwo: Sine Qua Non

  Seria: Ladyjanistki

  Tłumaczenie: Maciej Pawlak

  Korekta: Aneta Wieczorek

  Okładka: Jenna Stempel

  Adaptacja okładki: Paweł Szczepanik

  Wydanie: I

  Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)

  Liczba stron: 399

  Data wydania: 19.07.2017

  ISBN: 978-83-65836-18-2

  * Źródło – książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem w ogromnym szoku, ponieważ dowiedziałam się, iż ta książka jest oparta na faktach! I najlepsze jest to, że dowiedziałam się o tym dopiero po przeczytaniu tej historii. Doznałam po prostu szoku, bo podejrzewam, że jak wiedziałabym o tym wcześniej, przed zapoznaniem się z tą historią, to pewnie bym nie sięgnęła po nią z taką ochotą.

  Ta książka spowodowała, że śmiałam się z fabuły godzinami. Zresztą już sama bohaterka była genialna, jej postać i ogólne ubarwienie jej spowodowało, że nie mogłam przestać o niej myśleć. Od razu jednak dopowiem, że nie jest to książka w stu procentach oparta jedynie na faktach. To tylko niewielki procent, reszta zaś to fikja literacka. Tutaj też zatrzymam się i powiem na wstępie, że sama fabuła jest po prostu przegenialna. Ciekawa, dynamiczna, oryginalna i zachwycająca!

  Wiecie co? Nie jest to typowa powieść historyczna z nutką fikcji... raczej zawiera ona również i elementy fantastyczne. Na czym tak naprawdę polega akcja? To wydarzenia historyczne lub ewentualnie fikcyjne przedstawione w bardzo humorzasty i nietypowy sposób.

  Ciekawy jest również sposób narracji. Prowadzony dwutorowo, ponieważ z jednej strony wydarzenia są nam przekazywane przez narratorki a z drugiej właśnie przez szczególnych bohaterów. Z początku myślałam, że to będzie raczej nietrafione, ale akurat w tym przypadku wszystko idealnie współgało ze sobą, tworząc świetną fabułę. Dodatkowo, jak już wspomniałam, bohaterowie są fantastyczni! Barwni, zabawni, ciekawi, nietuzinkowi, powiedziałabym nawet, że szczególni.

  Czy coś w tej historii nie przypadło mi do gustu? Raczej nie... Może troche te przeplatanie wydarzeń historycznych i fikcyjnych, ale z czasem się do nich po prostu przekonałam.

  To pozycja, którą wszystkim zdecydowanie polecam! To szczególna i pomysłowa książka. Nie jest to literatura górnolotna, ale i tak warta uwagi.

  Opis fabuły

  Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy poznajemy Edwarda oraz Jane. Bardzo szybko dowiadujemy się o tym, iż Edward jest chory i prawdopodobnie niedługo umrze. I tym właśnie sposobem owy mężczyzna wraz z doradcami decyduje się przekazać tron nikomu innemu jak Jane.

  Nie jest to takie proste, ponieważ tak od tak Jane nie może być królową, oczywiste jednak jest, że musi mieć u swego boku króla, oraz następnie potomków.

  I teraz uwaga, bo akcja zaczyna się robić bardzo dziwna ( tutaj właśnie pojawia się ten motyw fantastyczy) - Jane musi mieć męża, zaś Edward wraz z doradcami dobiera i poszukuje odpowiedniego kandydata i w międzyczasie go znajduje. Idealny kandydat, wybranek jakich mało. Pięny, przystojny, elegancki, można by rzec, że to idealny kandydat dla Jane, ale jest jeden szkopół. Owy książe jest postacią fantastyczną. Przez jakaś część dnia staje się koniem, przybiera dziwną postać. I najlepsze jest to, że księżna Jane o tym nie wie!

  Dopiero w tym momencie okazuje się, że w tym świecie wszystko jest możliwe i na dodatek jest pełne dziwnych, mitycznych stworzeń. Oznacza to, że w tym świecie są normalni ludzie i jeszcze Ewianowie- właśnie te dziwne, mityczne stworzenia, ale mało kto o tym wie, ten drugi świat jest raczej owiany tajemnicą.

  To wszystko zaczyna robić się pogmatwane, ponieważ Jane o tym nie wie, na dodatek parze naszych bohaterów zaczyna grozić niebezpieczeństwo z zewnątrz. Dodatkowo, wszystko jeszcze bardziej jest utrudnione, ponieważ oboje muszą walczyć również o zagrożony kraj.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Fantasy
  to zdecydowanie nie mój konik książkowy, ale zawsze trzeba przełamać pierwsze lody. Fantasy pomieszane z prawdziwymi wydarzeniami Anglii XVI wieku to na prawdę ciekawe! Lady Jane to siedemnastoletnia dziewczyna, która za sprawą Edwarda VI Tudora ma wkroczyć na tron. Aranżowane małżeństwo, koronacja, walka o tron i w tym wszystkim młoda Jane. Przedstawienie historii w alternatywnej rzeczywistości, która wydarzyła się naprawdę jest ciekawym zabiegiem jaki zastosowały autorki.

  FABUŁA:

  Król Anglii Edward choruje na krztusicę, która oznacza tylko jedno: śmierć. Edward, który jest kuzynem Lady Jane nie zamierza pozostawić tronu bez następcy i jak najszybciej zabiera się za poszukiwania kandydata na męża dziewczyny. Idealny okazuje się Gifford, który jak się okazuje nie jest do końca tym kim jest, ale żebyście połapali się w tej musicie ją po prostu przeczytać. Cała historia nabierze biegu, kiedy okaże się, że nie wszyscy mają dobre zamiary wobec Jane i króla. Czy dziewczyna, która jeszcze buja w obłokach z nosem w książkach zostanie królową? Jak poradzi sobie z wieloma przeszkodami na drodze? O tym dowiecie się z książki!

  MOIM ZDANIEM:

  Oczywiście moja miłość do historii, była silniejsza i co nie co sobie "wygooglowałam". Czytam, czytam - myślę: "No za długo dziewczyna się nie narządzi tym krajem". Lady Jane według wszelakich źródeł rządziła Anglią 9 dni, ale od początku...

  Jane to młoda rudowłosa dziewczyna, która jest niezwykle ambitna i oczytana. Budzi naszą sympatię już od pierwszych stron. Dostaje propozycję nie do odrzucenia, może zostać królową pod warunkiem, że poślubi konkretnego mężczyznę. Jane nie jest do końca zadowolona, szczególnie gdy zaczyna podejrzewać, że facet, który ma zostać rzekomym mężem coś przed nią ukrywa. Przyszły mąż - pan G. rozwali was swoimi tekstami! Dodanie do całej tej historii elementów fantasy stworzy naprawdę ciekawy obraz. Poznacie dwie grupy - Nieskalanych oraz Edianów. Kim są? Dowiecie się z książki, bo cokolwiek więcej wam napisze to będzie spojlerem, a tego bym nie chciała.

  Trzy kobiety tworzące jedną książkę to potrójne WOW! Ich szare komórki były w euforii tworząc tą pozycję. Nie braknie tutaj fantazji, domieszek historii, zabawy i śmiechu. Nie doszukacie się tutaj miłosnej historii - i nie polecam tak podchodzić do tej książki. To po prostu lekka książka z dużą dozą śmiechu, który w pewnym momencie pojawi się na waszych twarzach. Nie ukrywam, że koniec historii został lekko zmieniony, aniżeli miało to miejsce w rzeczywistości, ale to zdecydowanie lepiej. Obeszło się bez brutalności i tragizmu, dzięki temu książka ma inny, oryginalny wymiar i za to bardzo ją cenie!

  Na lubimycztać[Adres usunięty] jest ponad 2000 recenzji książki i ocen! To o czymś świadczy. Wiele osób ją przeczytało i wielu osobom "chciało się" napisać kilka słów o książce, co oznacza jedno "zaciekawiła" niektórych negatywnie, ale w większości pozytywnie. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Książkę weźcie w ręce i przymrużcie lekko oko, zobaczycie, że popłyniecie z nurtem! Nie będę owijać w bawełnę, że same OCH i AH, ale było przyjemnie, nie zanudziłam się, nie odłożyłam w kąt. Na pewno nie jest to mój ulubiony typ literatury i sięgam po niego rzadziej, ale było warto przeczytać w końcu coś odmiennego :)

  DLA KOGO:

  Fani fantasy nie będą zawiedzeni, miłośnicy historii poznają inny wymiar tragicznej historii Jane Grey, a poszukiwacze nowych wrażeń się nie zawiodą!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tudorowie plus Monty Python!

  Fantasy historyczne plus parodia młodzieżowej "opowieści o dorastaniu" z pewną dozą romansidła ;) - oto w skrócie "Moja Lady Jane" :) Lecz to i tak niepełny opis... Pełny stanie się ON dopiero wtedy, gdy dodamy do niego mega dawkę absurdalnego, sytuacyjnego poczucia humoru! :) :)

  Powyższy mix stylów i treści fantastycznie sprawdza się na papierze :) Szczerze mówiąc, w życiu bym się nie spodziewał, że pewne wątki historyczne dotyczące brytyjskiej korony i rodziny królewskiej mogą stać się tłem tak prześmiewczej opowieści ;) Opowieść ta oparta jest bowiem na wątkach historycznych... z domieszką czystej fikcji i typowo brytyjskiego, absurdalnego poczucia humoru :) (dość powiedzieć, że pewien lord, jedna z kluczowych postaci w machinacjach małżeńskich dotyczących fabuły, hasa sobie po pastwisku pod postacią konia ;) - jako postać istotna dla fabuły wspomniany lord-koń traktowany jest zaś śmiertelnie poważnie ;) ).

  Pomimo prześmiewczego stylu i wbrew wydźwiękowi tej lektury, można się z niej też sporo dowiedzieć o samej historii XVI-wiecznej Anglii. Stuartowie, Tudorowie, wszystko w przededniu panowania Marii Stuart (znanej w historiografii jako - co znamienne - Krwawa Maria). Ciekawe to wszystko, nie powiem... :)

  Walory historyczne to jednak tylko tło tej książki. Najważniejsza jest w niej dobra zabawa! :) I pokaźne pokłady absurdu totalnego, który w niniejszym wydaniu zadowoli chyba każdego wielbiciela brytyjskiego poczucia humoru (zwłaszcza w stylu Monty Pythona :) ).

  Cóż więcej dodać... Bawcie się dobrze! :)

  Polecam :)

  Dziękuję Wydawnictwu SQN za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja także na:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 38 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Ashton Brodi, Cynthia Hand, Jodi Meadows
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365836182
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: My Lady Jane
 • Tłumacz: Pawlak Maciej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365836182
 • EAN: 9788365836182
 • Wymiary: 13.5x21.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Enola Holmes. Tom 2. Sprawa leworęcznej Lady 4/5 Nasza cena:
22,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Enola Holmes. Tom 2. Sprawa leworęcznej Lady

Enola Holmes powraca i wpada na trop nowej zagadki! Polscy czytelnicy poznali młodszą siostrę słynnego Sherlocka w listopadzie zeszłego roku, kiedy to rozwiązała swą pierwszą sprawę, odnajdując zaginionego markiza. W „Sprawie leworęcznej lady”, której premiera zaplanowana jest na 18 września,...
Jesteś moja, dzikusko 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesteś moja, dzikusko

Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko gniew...
Dzienniki Nikki To nie moja bajka 0/5 Nasza cena:
28,71 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzienniki Nikki To nie moja bajka

Dzienniki Nikki to najbardziej zakręcona seria książek dla młodzieży, która zasłużenie znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Po tym, jak Nikki zostaje uderzona piłką w trakcie lekcji WF na sali gimnastycznej, przenosi się do równoległego wymiaru, gdzie spotyka mnóstwo bajkowych...
Będziesz moja 4/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Będziesz moja

Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać, aby spędzić razem wieczór. Imprezato idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie po szkole. Lylah ma teżnadzieję, że szaleństwa na parkiecie z Chace’em, jej najlepszym przyjacielem, zbliżąich do siebie. W końcu wzdycha do niego, odkąd tylko...
Podpalacze książek T.2 Moja siostra wojowniczka 0/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalacze książek T.2 Moja siostra wojowniczka

Drugi tom trylogii “Kodu Leonarda da Vinci dla nastolatków”. Kontynuacja przygód Augusta Marsa i jego siostryCezaryny. Czytelnicy pierwszego tomu nie będą zawiedzeni. Akcja toczy się wartko, a bohaterowie, choćpostawieni w trudnej sytuacji, nie zamierzają się poddać i nie opuszcza ich poczucie...
Podwieczność Trylogia Podwieczność Tom 1 0/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwieczność Trylogia Podwieczność Tom 1

„Podwieczność” to pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach zaczerpniętych z mitologii. „Podwieczność” jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally...
Wieczna prawda 5/5 Nasza cena:
26,45 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczna prawda

Długo wyczekiwane zakończenie bestsellerowej trylogii autorstwa Brodi Ashton, która podbiła serca czytelników na całym świecie dwoma poprzednimi tomami –„Podwieczność” oraz „Podwieczność. Wieczna więź”.Teraz, kiedy Nikki uratowała Jacka, jedyne czego chce, to być z nim i ukończyć szkołę. Lecz Cole...
Dziewczyna z zaświatów 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z zaświatów

Pięć lat temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, nastoletnią Holly odwiedziły trzy duchy. Pokazały jej, jak bardzo stała się samolubna i zepsuta. Próbowały ją przekonać, by się zmieniła. Nie zrobiła tego. No i umarła.Teraz musi pracować dla supertajnego Projektu Scrooge, wcielając się w rolę Ducha...
Moja Jane Eyre 4/5 Nasza cena:
28,61 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja Jane Eyre

Możesz ci się wydawać, że znasz tę historię (ale tak naprawdę, to wcale nie). Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochestera. Pomimo dużej różnicy wieku (!) i jego nieznośnego temperamentu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula