Mogło być gorzej

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
300
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,85 zł
Nasza cena: 18,03 zł 37,90 zł Taniej o: 52%

Jak rzecze stare porzekadło "Kto się czubi, ten się lubi". Podobnie jest w przypadku Miry i Fabiana, bohaterów nowej powieści Teresy Rudzkiej, których połączyły osobiste tragedie, jakie dotknęły ich rodzin. Czy wzajemna niechęć przerodzi się w coś więcej?

Książka "Mogło być gorzej" autorstwa Teresy Moniki Rudzkiej to słodko-gorzka opowieść o życiowych perypetiach tzw. ludzi po przejściach. Ona, czyli Mira, próbuje odciąć się od tragicznej przyszłości i wszystkie swoje uczucia, pragnienia oraz nadzieje przeniosła, a może raczej obarczyła nimi, syna Marlona. Jak żartuje, liczyć może tylko na swoją kotkę Bożenkę.

On, czyli Fabian, stracił nie dawno w wypadku żonę i stara się znaleźć ukojenie dla swej poszarpanej duszy w wirze obowiązków zawodowych radcy prawnego. A nie jest mu łatwo, bo cały czas żyje w konflikcie ze swoją ciągle nieszczęśliwą córką Justyną, anorektyczką, która od kilku lat nie może poradzić sobie ze zdaniem matury.

Gdy Mira i Fabian poznają się pewnego dnia, nie można powiedzieć, że zapałali do siebie sympatią. Coś jednak cały czas zbliża ich do siebie i chociaż wielokrotnie temu zaprzeczają, na końcu i tak będą musieli zmierzyć się z prawdą.

Teresa M. Rudzka - polska pisarka, krytyczka oraz dziennikarka. Autorka ponad dziesięciu powieści, zadebiutowała satyryczną powieścią pt. "Bibliotekarki" (2010 r.). Oprócz literatury obyczajowej ma na swoim koncie także kryminał. Wśród jej najbardziej znanych publikacji znajdują się takie pozycje, jak: "Singielka" (2011), "Zawsze będę Cię kochać" (2014), "Wszystkie dżinsy M." (2017) oraz "Carska droga" (2019)
Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tragedie pozornie rożnych ludzi, dodatkowo z innych sfer mogą czasem ich ze sobą zjednoczyć. Takie przypadki się zdarzają, z tymże początki w takich przypadkach bywają dość trudne i niekiedy mogą nie przetrwać próby czasu. Wsparcie bliskich osób może pomóc w budowie takich nowych relacji, pomimo ewentualnych przeciwności losu.

  Zarys fabuły

  W książce spotykamy właśnie taki przypadek, otóż Fabian Jurek traci żonę (prowadzącą rozwiązłe życie), a Mimi (Mirosława) syna Mateusza. Bohaterka poznaje owego mężczyznę, porządkując rzeczy po zmarłej jego żonie. Robi to za swoją przyjaciółkę Ksenię, która się wcześniej zobowiązała tego zadania, jako znajoma zmarłej. Początkowo się kłócą, ale później zaczyna coś między nimi iskrzyć. Dodatkowo Marlon (Marcin), syn Mimi przypada do gustu Justynie córce Fabiana, niestety początkowo bez wzajemności. Dodatkowym kłopotem jest opieka nad psem Lolem i kotką Bożenką, które niechętnie zmieniające swoje nawyki i upodobania, co bardzo przypomina ich właścicieli. Jak dalej potoczą się losy bohaterów? Co takiego wydarzy się w życiu Justyny? Co z Bożenką i Lolem? O tym wszystkim w książce „Mogło być gorzej” Teresy Moniki Rudzkiej.

  Ciekawy pomysł

  Niby książka opowiada o normalnych kolejach losu zwykłych ludzi, no może pochodzących z różnych światów, zwłaszcza finansowych, ale jednak dość często, gdy już myślałem o konkretnym finale, to nagle następował niespodziewany zwrot akcji. Dodatkowo pojawiający się sarkazm i wielkie skąpstwo Fabiana, wywoływały u mnie coraz większe zaciekawienie lekturą. Sytuacje bywały dość komiczne, tak jak sprawa ceny perfum, jak się okazało zbyt drogich dla Fabiana, który jest prawnikiem. Ciekawe, że one występują w normalnym życiu, ale tak zostały ukazane przez autorkę, że nie wywołują jakiegoś przesadnego wzburzenia u czytelnika, a wręcz niekiedy salwy śmiechu. Trafiały się również sytuacje przykre związane z czyimś zachowaniem, albo zdarzeniem losowym. Pojawiają się również sytuacje romantyczne, no z pewną dozą komizmu, ale bardzo trafnie ukazujące różnice w postrzeganiu świata mężczyzn i kobiet. W ogóle same postacie są tak realistyczne, że czytając o nich możemy bez problemu je porównać do naszych bliskich, bądź znajomych. Wszystko to daje obraz ciekawej, niepowtarzalnej książki.

  Podsumowanie

  Książka wciąga już od pierwszych stron, jest lekka i przyjemna i można ją pochłonąć na jeden raz. Mi się to dosyć rzadko zdarza, a w tym wypadku tak było, co było miłym zaskoczeniem. Warsztat pisarski autorki jest niewątpliwie na wysokim poziomie, gdyż nie każdy potrafi ukazać problemy dnia codziennego, w trochę takim krzywym zwierciadle ukazując zachowania w taki sposób, by jednocześnie były prawdziwe i i zaskakująco komiczne, co w rzeczywistości wcale takie nie jest. Dzięki temu otrzymujemy ciekawy i nieprzewidywalny romans, który niesie przesłanie dla potencjalnego odbiorcy, a mianowicie to, że wiek i potencjalne przeciwności losu nie stają na przeszkodzie, by spróbować ułożyć sobie nowe życie z inną osobą, bo kto nie próbuje ten nigdy się nie przekona, czy tak naprawdę było warto to zrobić.. Gorąco polecam książkę czytelnikom szukającym czegoś lżejszego, a jednocześnie o prawdziwym życiu, a może znajdziecie tutaj odpowiedzi na nurtujące, ważne pytania dotyczące ich spraw sercowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po książkę “Mogło być gorzej” @teresamonikarudzka myślałam, że dostanę coś innego, niestety troszkę się zawiodłam.

  W książce poznajemy dwie rodziny, które straciły bliskie osoby. Mirka i Marlon stracili syna i brata. Natomiast Fabianowi i Justynie w wypadku samochodowym owianym skandalem zginęła żona i matka. Drogi tych dwóch rodzin przypadkowo się krzyżują. Na początku nie pałają do siebie sympatią, po czasie się to zmienia. Przede wszystkim zbliżają się do siebie Mira i Fabian. Jednak ich związek wiele przechodzi.

  Zaczynając czytać “Mogło być gorzej” myślałam, że książka trochę bardziej będzie skupiała się na przeżyciach związanych po stracie bliskich osób, pokaże jak wpłynie na zachowanie takich osób. Mimo, że książka odnosi się do takich ciężkich przeżyć ja nie odczułam, aby dużo się o nich było.

  Fabuła bardziej skupiona jest na relacji związku Fabiana i Mirki. Do bohaterki poczułam sympatię, natomiast do niego w ogóle. Jest sknerą, jakich mało, mimo posiadania dużego majątku.

  Odnosiłam wrażenie, że relacja między bohaterami to bardziej taka młodzieńcza, szczeniacka a nie dorosłych, dojrzałych ludzi, których spotkała tragedia.

  Także pod tym względem książka nie przypadła mi do gustu, ale...

  Potraktowałam ją jako poprawiacz humoru, spotkania i rozmowy między Fabianem a Mirą były przezabawne. Książka jest pełna sarkazmu a także zawiera w sobie czarny humor. To bardzo mi się podobało. Książkę czytało mi się bardzo szybko, czasami głośno się przy niej śmiałam.

  “Mogło być gorzej” dla mnie jest średniaczkiem, właśnie ze względu na małe skupienie się na emocjach po stracie bliskich. Ale na taką lekką, poprawiającą humor historię sprawdzi się świetnie.

  @onaczytanoca

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książkę sięgnęłam dzięki ciekawemu opisowi i intrygującej okładce. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, i raczej ostatnie. Nie wiem, czy to przez to, że mam chyba już nadmiar lekkich historyjek czy jednak faktycznie fabuła nie wciągała tak jak oczekiwałam.

  O czym jest ta powieść? O dwójce dojrzałych ludzi – tak by się mogło wydawać. Każde z nich w swoim życiu doznało cierpienia. Mira straciła starszego syna, zaś Fabian żonę. Ich drogi przez przypadek się krzyżują i pierwsze spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych.

  W tej historii jest również Marlon – dorosły syn Miry, który po śmierci brata musiał zająć się matką i jej pomóc. Oraz Justyna – córka Fabiana, która poprzez bunt próbuje zagłuszyć żal po stracie matki.

  Powieść jest dość emocjonalna. Przesycona bólem i smutkiem, jednak przede wszystkim niezdecydowaniem bohaterów – a to się schodzą, a to się zaraz rozchodzą. Wiele wątków zostało przesadzonych. Te wahania nastrojów w pewnym momencie już męczyły i robiły się nudne – no bo ileż można.

  Cały pomysł na fabułę był całkiem dobry, jednak zabrakło zdecydowania i ujarzmienia pewnych kwestii, które wprowadziły zbyt dużo chaosu i wątpliwości. Mimo, że się starałam, to nie udało mi się dokończyć książki. Męczyłam się, bohaterowie mnie drażnili co chwilę swoim zachowaniem i postępowaniem. Historia mnie niestety nie wciągnęła.

  Opis naprawdę mnie zaintrygował. Spodziewałam się dojrzałej powieści z ciekawymi i „dorosłymi” ludźmi – ja tego nie znalazłam. Ciężko było mi się tu odnaleźć i znaleźć chociaż cień czegoś, co by zaintrygowało.

  @zaczytany_swiat_mamy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książce poznajemy Mirę poetkę, redaktorkę, Kinga jej przyjaciółka prosi ją o pomoc, kobieta ma iść do domu pewnego mężczyzny, który w wypadku stracił żonę. Ma uporządkować garderobę i pozbyć się jej rzeczy. Kobieta wie jak to jest kogoś stracić, ponieważ bardzo przeżyła śmierć syna. Kiedy poznaje Fabiana, nie jest to dla niej miłe spotkanie.

  Fabian jest radcą prawnym, ma swoją kancelarię. Pół roku temu jego żona zginęła, mężczyzna nie dogaduje się z nastoletnią córką Justyną, która jest anorektyczką. Ucieka w pracę i jeszcze mniej czasu spędza z dziewczyną . Pewnego dnia do jego domu przychodzi kobieta uporządkować rzeczy żony. Fabian od razu czuje niechęć do Miry. Czy to przypadkowe spotkanie odmieni ich życie? Czy Fabian przeprosi za swoje zachowanie?

  Książka to opowieść o zdradzie, relacjach rodzinnych, zmianach w życiu i miłości.

  Główna bohaterka książki Mira próbuje się podnieść po stracie syna na jej drodze staje Fabian. Który na początku jej nie cierpi, później chce stworzyć z nią związek. Moim zdaniem mężczyzna sam nie wie czego chce, raz chce być z Mirą. Innym razem mówi jej że jest dla niego za stara. Miałam wrażenie że mężczyzna szuka kobiety która by mu usługiwała. Robiła pyszne obiadki których nie jadł od wieków. Na dodatek był strasznie skąpy, a kwiaty w foli z Lidla chyba przebiły wszystko. Nie interesował się bardzo swoją jedyną córka która tak naprawdę robiła co chciała. Nie wiem jak duże zaćmienie mózgu miała Mira, kiedy zaczęła się z nim spotykać. Jedyną rozsądna osobą w całej książce był Marlon syn kobiety.

  Polecam przeczytać książkę alby wyrobić sobie o niej własne zdanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książce "Mogło być gorzej", spotykają się ludzie, których łączy ta sama rzecz - strata. Bohaterowie tej książki stracili bliskie sobie osoby.

  Mira - przez całe życie była krytykowana przez swoją matkę, dlatego też nie miała poczucia własnej wartości. Straciła swojego starszego syna w wypadku samochodowym.

  Marlon - po stracie brata musiał ogarnąć dom, matkę Mirę, ukończyć studia i trzymać się pracy.

  Justyna- straciła matkę i boryka się z anoreksją.

  Fabian - stracił żonę i próbuje pomóc swojej córce w ogarnięciu jej życia.

  Są to tak naprawdę dwie rodziny, które spotykają się na swojej drodze życia.

  Czy będą w stanie nawzajem sobie pomóc?

  Książka autorstwa T. M. Rudzkiej napewno skłania do refleksji.

  Jest to słodko - gorzka opowieść z elementami czarnego humoru.

  To jest pierwsza moja książka tej autorki i mam nadzieję, że nie ostatnia.

  Polecam ja naprawdę każdemu 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pan Podstolic albo czym jesteśmy, czym być możemy 0/5 Nasza cena:
34,96 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Podstolic albo czym jesteśmy, czym być możemy

W historii literatury Pan Podstolic Edwarda Tomasza Massalskiego wymieniany jest czasem wśród kilku powieści-traktatów będących naśladownictwami Pana Podstolego Ignacego Krasickiego. Nawiązanie do tego utworu dziewiętnastowieczny autor sygnalizuje już samym tytułem i koncepcją głównego bohatera,...
Nie mogę być z Wami 0/5 Nasza cena:
12,16 zł 12,54 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie mogę być z Wami

Nie mogę być z Wami - akcja dramatu toczy się w ciągu jednej nocy w celi śmierci hitlerowskiego więzienia w Dreźnie, w listopadzie 1942 roku. Skazana na śmierć młoda kobieta, harcerka z Włocławka, Janina Lech, wspomina swoją konspiracyjną pracę w patriotycznych organizacjach, działających na Ziemi...
Pussy Faceci mają gorzej 0/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pussy Faceci mają gorzej

Skrząca się dowcipem i przeniknięta erotyzmem inteligentna powieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Piotr Surmaczyński jest mistrzem łączenia prawd fizyki z prawdą wyobraźni i psychiki ludzkiej. Przypomina w tym znakomitego Wiktora Jerofiejewa. Rozwija fabułę kompletnie...
Świtezianki 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świtezianki

Czary oraz wyłaniające się z zakamarków duszy marzenia i pragnienia mają szansę ujrzeć światło dzienne. A jeśli dostaniemy, to czego pragniemy najbardziej? Czy da nam to szczęście? Odpowiedź w Świteziankach. Serdecznie polecamAłbena GrabowskaNathalie, Polka po matce i Francuzka po ojcu, spotyka...
Carska droga 0/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Carska droga

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Czekoladowa dynastia. Czas Karola 5/5 Nasza cena:
22,61 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czekoladowa dynastia. Czas Karola

Nie tylko dla miłośników Downton Abbey. I czekolady! Siedemnastoletnia Joanka Miller dostaje propozycję pracy i wyjeżdża do Berlina. Chlebodawcom podobają się skromność i pracowitość dziewczyny. Nakazują jej solenne wypełnianie obowiązków oraz trzymanie języka za zębami. Panna zamieszkuje przy...
Bibliotekarki 0/5 Nasza cena:
18,31 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarki

Myślicie, że biblioteka to spokojne miejsce? Myślicie, że przychodzą tam ludzie mili, inteligentni, oczytani i kulturalni? Myślicie, że w bibliotece nie spotkacie pijaczka, wariata czy dresiarza? Mylicie się jak cholera. Myślicie, że w bibliotece jest nudno? Że w bibliotece nic się nie dzieje i nie...
Zawsze będę Cię kochać 5/5 Nasza cena:
28,19 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zawsze będę Cię kochać

Patrzę na Twoje zdjęcia, takie wyraziste, takie realne, nic, tylko uśmiechnąć się do Ciebie i przytulić i nie pojmuję, że już Cię nie dotknę, nie porozmawiam z Tobą. Znowu obudziłam się o piątej rano i nie mogłam zasnąć, mimo ćwiartki relanium i łyka wódki. (…) Ty zawsze rozdawałaś karty i...
Wszystkie dżinsy M. 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie dżinsy M.

Ogrodniczki, rurki, rozszerzane, proste – różne fasony i we wszystkich odcieniach niebieskiego …dżinsy były obecne w życiu jedenastoletniej Michaliny nieomal od urodzenia. Zajmowały ważne miejsce nie tylko w szafie, ale przede wszystkim w sercu. Pojawiały się na urodziny, pierwszy dzień szkoły i...
Ona przyszła ostatnia 4/5 Nasza cena:
27,75 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona przyszła ostatnia

Tajemnicza śmierć wydawcy podczas panelu literackiego w hotelu Przepióreczka w Nałęczowie.Józef Mulawa, właściciel wydawnictwa Piękne Słowa, nie rozliczał się z pisarzami w terminie, uwodził, zwodził i manipulował. Właściwie wszyscy uczestnicy spotkania żywili wobec niego przynajmniej urazę.Podczas...
Audiobook Carska droga CD 0/5 Nasza cena:
26,06 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Carska droga CD

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Audiobook Carska Droga mp3 0/5 Nasza cena:
21,20 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Carska Droga mp3

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Wybrane bestsellery
Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
133,80 zł 199,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna...
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2 5/5 Nasza cena:
55,02 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,75 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Eiger wyśniony 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eiger wyśniony

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
33,56 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,76 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula