Modele zabawkowe i kolekcjonerskie - modele plastikowe, metalowe, żywiczne, kompozytowe

Bestsellery - Modele zabawkowe i kolekcjonerskie - modele plastikowe, metalowe, żywiczne, kompozytowe

Nowości - Sklep dla dzieci, artykuły dziecięce

“Modele zabawkowe i kolekcjonerskie - modele plastikowe, metalowe, żywiczne, kompozytowe” to kategoria mieszcząca modele samochodów, pojazdów wojskowych, okrętów i samolotów.

Modele pojazdów i statków stanowią doskonałą ozdobę wnętrza. Nadają salonowi, pokojowi dziecięcemu lub gabinetowi osobliwego, wyjątkowego charakteru. Mogą świadczyć o nietuzinkowych zainteresowaniach ich posiadacza. Kolekcjonowanie modeli nie sprowadza się bowiem jedynie do kupowania ich i stawiania na półce. To hobby, któremu poświęcają się pasjonaci. Często skupiają się oni na składaniu i kolekcjonowaniu konkretnych modeli; na przykład kultowych samochodów, pojazdów wojskowych, samolotów lub żaglowców. Kolekcjonerzy posiadają przy tym często wybitną wiedzę specjalistyczną na temat każdego modelu, a dokładniej rzecz ujmując - na temat każdego pojazdu, który model ten prezentuje.

Poniżej znajdziecie bogatą kolekcję modeli, skierowaną do hobbystów. Przeznaczone są one do samodzielnego składania bądź też sklejania ich w domowym zaciszu. Mamy tu modele plastikowe, metalowe, żywiczne, kompozytowe i inne. Odznaczają się one ogromną precyzją wykonania i dbałością o szczegóły. Niektóre posiadają ruchome elementy, jak na przykład obracające się śmigła, otwierane drzwi czy też maski silnika. Dzięki temu stanowią one dokładne odzwierciedlenie swoich pierwowzorów, choć oczywiście w pomniejszeniu.

O solidne i precyzyjne wykonanie poszczególnych elementów zatroszczyli się światowej klasy producenci modeli. Poniżej znajdziemy propozycje od Airfix, IBG, Italeri, Maisto, Mirage, Revell, Siku, Tamiya, Trumpeter, Welly i wielu innych cenionych marek. Zostały one posegregowane w bardziej szczegółowych podkategoriach. Zachęcamy do zapoznania się z ich zawartością.