Miłość i kłamstwa

Autor:

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
416
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
eBook, mobi, epub
za 23,72 zł
Nasza cena: 26,87 zł 34,90 zł Taniej o: 23%

Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie.

A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś?

Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia kłamstwa. Człowiek, przy którym spędziła całe dzieciństwo, nagle staje się kimś zupełnie obcym.

Niespodziewany przełom w monotonnym, rutynowym rozkładzie dnia pozostawia jej tylko jeden dzień na poznanie sekretów mężczyzny, którego rzekomo tak dobrze znała. Dzień, który wydobywa na światło dzienne wspomnienia, historie i ludzi, o istnieniu których nie miała dotąd pojęcia. Dzień, który na zawsze zmieni ją i wszystkich wokół niej.

"Miłość i kłamstwa" to zachęcająca do rozmyślań powieść o tym, w jaki sposób pozornie najzwyklejsze decyzje, które podejmujemy, mogą wywierać nadzwyczaj ważki wpływ na całe nasze życie. I jak czasami wystarczy strumień światła, skierowany na kogoś innego, żebyś w pełni mógł poznać samego siebie.

Czytaj całość

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłość i kłamstwa to ciepła i miła historia. Nie zagości w moim sercu na długo, raczej już nie sięgnę po nią po raz kolejny, ale wzbudziła we mnie wiele emocji i zmusiła mnie do refleksji, a to cenie sobie w książkach. Ta powieść nie była zła, ale też nie była rewelacyjna, była zwyczajnie dobra i sympatyczna. Klimat, jaki w niej panuje, może rozczulić, złapać za serce i ukazać inne wymiary życia...

  Myślę, że książka spodoba się przede wszystkim kobietom wielbicielkom powieści obyczajowych.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Zarówno tytuł tej książki, jak i jej okładka sugerują, że czytelnik będzie miał do czynienia z tanim romansidłem. Nic bardziej mylnego, ponieważ w żadnym wypadku nie jest to tego typu historia.

  Cecelia Ahern debiutowała jakże popularną powieścią "PS Kocham Cię". Jest producentką telewizyjną i scenarzystką seriali. "Miłość i kłamstwa" to pierwsza książka autorki, którą miałam przyjemność przeczytać.

  Publikacja ta zaskoczyła mnie, ponieważ choć pozornie wyglądała na zwyczajną powiastkę obyczajową, okazała się mieć tak zwane drugie dno. Urzekła mnie w momencie, w którym przestałam czytać, by zastanowić się głębiej nad tym, z czym miałam okazję się zapoznać. Próbowałam zrozumieć. Zmusiła mnie do refleksji, nie zawsze wesołych, często gorzkich i trudnych do zaakceptowania, ale mimo wszystko potrzebnych.

  Czy w ciągu jednego dnia możemy nadrobić wszystkie stracone lata? Dowiedzieć się jak najwięcej o osobie, którą uważaliśmy za jedną z najważniejszych w naszym życiu, a która, jak się okazało, miała przed nami wiele sekretów? Wreszcie, czy mamy szansę w ciągu zaledwie dwudziestu czterech godzin poznać prawdę o nas samych?

  Gdyby nie niezwykła przesyłka, o której zupełnie przypadkowo dowiaduje się Sabrina, zapewne prawda nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Córka nigdy nie poznałaby tajemnic ojca, nie dowiedziałaby się, że miał swoje sekrety. Odkrycie to wywołało ból, ale nie zatrzymało jej przed próbą ułożenia wszystkich elementów układanki w całość.

  "Miłość i kłamstwa" to bardzo życiowa powieść, poruszająca czytelnika i wywołująca w nim wiele trudnych do opisania emocji. Dowiemy się z niej, jak dziecko reaguje na stres, jak próbuje sobie poradzić z kłopotami, jak to jest wychowywać się w rodzinie wielodzietnej, a mimo to znaleźć sposób, by nie czuć się jednym z wielu. By być kimś wyjątkowym. Najtrudniej jest zdać sobie jednak z tej oryginalności i niesztampowości sprawę. Książkę polecam zdecydowanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Sabrina Boggs otrzymuję rzeczy należące do jej taty, który przebywa w szpitalu. Zabiera je do domu, ponieważ nie chce, aby ojcu było przykro, że ich nie pamięta. W pudłach odkrywa niezwykłą kolekcję szklanych kulek. Na początku wydaję się jej, że nie mają większego znaczenia. Ze spisu zbioru wynika, że brakuje bardzo wartościowych okazów i kobieta czuję się zobowiązana odnaleźć zaginione marmurki. Jednak podczas całego dnia poszukiwań odkrywa prawdę o swoim ojcu. Okazuję się, że żyła cały czas w kłamstwie i nigdy nie poznała prawdziwego oblicza tak bliskiej dla niej osoby.

  Powieść napisana została z perspektywy ojca i córki co bardzo ułatwia nam poznanie całej historii. Dowiadujemy się, jak wyglądało życie mężczyzny od samego dzieciństwa i co znaczyły dla niego marmurki. Książkę bardzo przyjemnie się czyta, a akcja wciąga. Cały czas coś się dzieje, poznajemy coraz to nowe fakty z życia bohaterów.

  Byłam zaskoczona ogólną tematyką powieści, pierwszy raz się spotkałam z takim tematem i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Znalazłam w niej wszystko, co powinno być w dobrej książce. Historia wzruszyła mnie nie raz, pokazując ciężkie życie młodego chłopaka, który znalazł sposób, aby być szczęśliwym.

  Jedynym minusem jest to, że tak mało autorka opisała Sabrinę, poznajemy jeden dzień z jej życia i są wplątane w to jakieś jej wspomnienia. Jednak za mało opisu tej osoby sprawiło, że nie do końca mogłam ją sobie wyobrazić. Na szczęście nie wpłynęło to znacząco na komfort czytania.

  "Miłość i kłamstwa" to coś nowego, coś, czego nie czytałam do tej pory. Temat fabuły może wydawać się dziwny, ale na swój sposób oczarował mnie swoją prostotą. Nie będę ukrywała, że zabrałam się za szukanie marmurków w swoim rodzinnym domu :)

  Okładka tak samo, jak i tytuł kojarzy się z typowym romansem, ale jednak nim nie jest. I mimo że nie otrzymałam takowej historii, to nie jestem wcale zawiedziona. „Miłość i kłamstwa” to książka warta uwagi.

  Przyznam, że jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, mimo że wiele dobrego słyszałam o jej poprzednich książkach. Oczywiście postaram się przeczytać resztę jej powieści i mam nadzieję, że również będą zachwycające jak "Miłość i kłamstwa".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu 2016-08-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio mam pecha trafiać na książki nijakie. Ani dobre, ani złe. Nie budzące żadnych emocji, a tego właśnie najbardziej nie lubię - gdy nowo poznana historia pozostawia mnie obojętną na losy bohaterów. I do takich książek niestety zalicza się także najnowsza powieść Ceceli Ahern.

  Miłość i kłamstwa to powieść o więzach łączących najbliższą rodzinę. O tym jak ojciec i córka mogą żyć pod jednym dachem, a jednocześnie nic o sobie nie wiedzieć. O kłamstwie, które stopniowo wyniszcza wszystkich dookoła. I wreszcie o pasji, która staje się prawdziwą obsesją. Sabrina odkrywa pokaźną kolekcję marmurków należącą do jej ojca, który w wyniku udaru cierpi na zaniki pamięci i nie może udzielić jej satysfakcjonujących odpowiedzi. Kolekcja opatrzona jest spisem wraz z wyceną poszczególnych egzemplarzy, a fakt, że tych naprawdę cennych brakuje zmusza Sabrinę do podjęcia prywatnego śledztwa w przeszłość Fergusa. Najbliższe dwadzieścia cztery godziny okażą się przełomowe w życiu kobiety, która odkryje, że wszystko co do tej pory wiedziała o swoim ojcu to kłamstwo.

  Powieść Ahern pełna jest retrospekcji, które pomagają nam lepiej poznać Fergusa i zrozumieć jego decyzje. Początkowo ta częsta zmiana narracji wydała mi się chaotyczna, jednak można z tym szybko przejść do porządku dziennego i traktować jako element urozmaicający książkę. A tych urozmaiceń jest tutaj jak na lekarstwo, bo fabuła toczy się właściwie tylko wokół kolekcji marmurków, która - bądźmy szczerzy - nie jest szczególnie pasjonująca dla przeciętnego człowieka. Nawet dla mnie, osoby która z reguły lubi czytać o wszystkim co nieznane, by dowiedzieć się czegoś nowego i choć odrobinę poszerzyć własny horyzont. Brak akcji aż zanadto rzuca się w oczy i sprawia, że całość jest po prostu nijaka, a przy tym czytanie Miłości i kłamstw bardzo się dłuży, mimo że książka napisana jest naprawdę nieźle. Cecelia Ahern to bez wątpienia dobra pisarka i widać to nawet, gdy pokazuje się w słabszej formie. Niestety dobry warsztat to za mało by porwać czytelnika. Potrzebna jest jeszcze interesująca fabuła i właśnie tego tutaj zabrakło.

  Z założenia miała to być powieść o spirali kłamstw, która z czasem coraz bardziej się nakręca i rujnuje pozornie poukładane życie. Bo nie da się zbudować trwałej relacji od samego początku podszytej nieszczerością, a kłamstwo w dobrej wierze nie istnieje. Tylko czy jest w tym wszystkim coś odkrywczego? Nihil novi sub sole, a sama historia w przeważającej mierze nudna jak flaki z olejem. A tak na marginesie to zastanawia mnie okładka. Ładna, ale przecież w żadnym stopniu nieodnosząca się do treści i mylnie sugerująca, że Miłość i kłamstwa to romans.

  Niestety jestem zmuszona uznać tę powieść za co najwyżej przeciętną. Chociaż lubię taki refleksyjny styl pisania i chwilami myślałam nawet, że przekaz zawarty w Miłości i kłamstwach spodoba mi się na tyle, by choć trochę podnieść ocenę, w ostatecznym rozrachunku jestem rozczarowana i żałuję, że aż tyle czasu poświeciłam książce, która nic do mojego życia nie wniosła. Bo ani się dobrze nie bawiłam, ani nie miałam nad nią chwili zadumy, ani nawet nie mogę jej dopisać do krótkiej listy prawdziwych gniotów. Istna przeciętność.

  A życie jest za krótkie, by marnować je na przeciętne książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2016-08-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Swego czasu usłyszałam o tej książce bardzo niepochlebną opinię, która lekko mnie zniechęciła do przeczytania "Miłości i kłamstw". Stwierdziłam, jednak że nie warto polegać tylko na jednej opinii, zwłaszcza przecież, ze ile osób na świecie tyle gustów. :) Zabrałam się zatem za czytanie!

  Książka okazała się dla mnie sporym szokiem. Dlaczego? Często przy wybieraniu książki, czy też ocenianiu jej tematyki sugeruję się okładką. Przy wyborze tej, oczywiście czytałam opis, ale od tamtego czasu, do jej bezpośredniego przeczytania minęło trochę czasu. Łapiąc za te książkę z zamysłem jej przeczytania sugerowałam się zatem okładką. A tu klops, bowiem zdjęcie które prezentuje się na książce podpowiada nam tematykę typowo romantyczną. Wewnątrz znajduje się jednak historia typowo rodzinna i dość tajemnicza. I dlatego przez pewien czas czytając czekałam na coś co tak na prawdę w ogóle w tej książce nie miało miejsca.

  W gruncie rzeczy historia sama w sobie była bardzo ciekawa. Autorka dobrze buduje napięcie i wprowadza w życie bohaterów. Przeszkadzało mi jednak to, że skupiła się ona jedynie na tym głównym wątku związanym z tajemnicami ojca głównej bohaterki. Brakowało i scen typowo z życia Sabriny. Ciekawym jednak zabiegiem okazało się podzielenie fabuły na dwie perspektywy. Pierwsza jak już wiecie należy do Sabriny, a druga do młodego chłopca. Kim ON jest jak się ma do całej historii? Tego musicie się przekonać sami. Powiedzieć mogę jedynie tylko że dla mnie bardziej interesująca była jednak historia Sabriny.

  Głowna bohaterka sama w sobie nie jest tak wyjątkowa jak początkowo się wydaje. Przy bliższym poznaniu sprawia wrażenie bardzo typowej i zwyczajnej kobiety jakich wiele mamy wśród swoich znajomych. Bardzo kontrastuje z nią jej ojciec. I choć jest to postać, która tak naprawdę przez całą książkę leży w szpitalnym łóżku w śpiączce, to poprzez odkrywane tajemnice, staje się ON osobą bardzo zagadkową a przez to interesującą.

  W zasadzie książka podobała mi się ale nie do końca. Czegoś jej brakowało. Można by rozwinąć jej fabułę, niektóre części pominąć, a niektóre rozwinąć. Dobra jeśli chodzi o jednorazowe przeczytanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Miłość i kłamstwa
 • Autor: Cecelia Ahern
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328703421
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Marble Collector
 • Tłumacz: Lipska-Nakoniecznik Agnieszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328703421
 • EAN: 9788328703421
 • Wymiary: 20.5x13.2x2.7 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula