Między światłem a ciemnością

Średnia: 2.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
190
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,42 zł
Nasza cena: 20,78 zł 26,99 zł Taniej o: 23%


Kiedy kochasz naprawdę, nic nie jest niemożliwe.

Szesnastoletnia Julia dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Diagnoza nie pozostawia żadnych złudzeń: zostało jej najwyżej pół roku życia. Dziewczyna, nie chcąc tracić czasu na pogrążanie się w rozpaczy, postanawia żyć każdą chwilą i cieszyć się towarzystwem najbliższych sobie ludzi. Wkrótce Julia przekona się, że śmierć wcale nie oznacza końca życia. Trafia do Jasności, którą zamieszkują dobre dusze. Jednak pobyt w raju zostaje nagle przerwany przez wiadomość, że jej ukochana właśnie została skazana na Ciemność. Jeśli Julia chce ją uratować, musi wyruszyć w niebezpieczną podróż i zmierzyć się z otaczającymi ją mrocznymi siłami…

Życie przemija za szybko. Nim się obejrzysz, stoi przed tobą kostucha z listem, w którym jest napisana data Twojej śmierci. Wtedy rozmyślasz, czy dokonałeś tego, co sobie w dzieciństwie wyznaczyłeś. Rachunek sumienia. Bieg po prawdziwe życie został zatrzymany. Witaj, śmierci? –pomyślała. Siedziała w długim korytarzu, czekając na ostateczny wyrok. Patrzyła na dyplomy wiszące na jasnozielonych ścianach, ich zdaniem było uspokojenie pacjenta. Ona nie była spokojna. Co jakiś czas zerkała na siedzącą obok mamę. Czuła rosnący w niej smutek i ból. Czas stał w miejscu. Nie mogła doczekać się, aż wywołają jej nazwisko. Chciała już usłyszeć: „Pani Julia Szeword”, wejść do gabinetu i poznać diagnozę.

Oliwia Więcek – urodziła się w 1999 roku, mieszka w małej miejscowości na Podkarpaciu i jest absolwentką technikum fotograficznego. Od dziecka interesowała się wykonywaniem zdjęć, a od pięciu lat pasjonuje się pisarstwem. Już jako dziewczynka wymyślała historie, które opowiadała swojemu młodszemu bratu na dobranoc. Rozwijana z wiekiem umiejętność kreowania fabuły i bohaterów zaowocowała pierwszymi próbami pisarskimi. Pozytywny odbiór utworów wśród najbliższych pchnął ją do podjęcia decyzji o napisaniu książki.

„Między światłem a ciemnością” jest jej debiutem literackim.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nasze życie jest ulotne. Niesie ze sobą wiele wspaniałych chwil, które będziemy wspominać do końca naszych dni, ale niesie również ze sobą mnóstwo cierpienia i goryczy. To paradoks konieczny, niezmienny, który można akceptować w momentach szczęścia lub gdy dzień wygląda tak jak poprzednie. Jednak gdy już czas na smutek i nieoczekiwany zwrot akcji w naszym życiu, większość ludzi nie może w sobie odnaleźć tych pokładów akceptacji. A co zrobić w sytuacji, kiedy na papierku dostaniemy podpisany wykaz naszej śmierci z przybliżoną datą odejścia z tego świata? W tym momencie prawdopodobnie ktoś na świecie dowiaduje się, że ma raka, a rokowania są tragiczne. Nie brzmi to przerażająco? Nie wywołuje wspomnień, gdzie część z nas musiała być w tamtym momencie przy bliskiej osobie?

  Julka stanęła przed obliczem śmierci. Pół roku – tyle jej zostało i nieprzewidziane są żadne zmiany. Chyba że te negatywne. Przez ten czas musi załatwić dużo spraw, by móc odejść w spokoju i z poczuciem przeżycia szczęśliwego życia. To wyzwanie trudne, ale możliwe do wykonania. Trzeba zacząć od tego, co się ma, by iść dalej i spełniać swoje ostatnie marzenia. Tak też robi nastolatka, tylko jeszcze nie wie, że czeka ją coś więcej niż mogła kiedykolwiek planować. Dni mijają szybko, a czas się kończy. Czy aby na pewno? A co z obiecanym życiem pozagrobowym?

  Do samej książki przyciągnęła mnie przede wszystkim okładka. Zdaję sobie sprawę, że to dość próżne podejście, które nie powinno być stosowane przez weteranów czytelnictwa, ale sami doskonale wiecie, jak wygląda nasza rzeczywistość. Na szczęście mogę się obronić pomysłem, bo to ON ostatecznie zadecydował, że zapragnęłam przeczytać tę powieść. Niesztampowy i łamiący cały schemat opowieści o przewlekłych chorobach. Jak można się nie oprzeć historii, gdzie jest coś dalej, gdzie możemy razem z bohaterem przejść koniec i wcale się nie zatrzymywać? Brnąć przez nieznane i wierzyć, że być może wyobraźnia nas uratuje? Czy to nie jest intrygujące?

  Niestety tyle wychwalania na ten moment, ponieważ w kolejnym kroku ze smutkiem i żalem przyznaję, że cały warsztat pisarski autorki jest do poprawy. Teraz to dopiero brzmi przerażająco. Przede wszystkim na pierwszy ogień idą zdanie pojedyncze albo łączone wyłącznie spójnikiem "i". Perfekcyjnie się sprawdzają, gdy chcemy zbudować napięcie i przyśpieszyć akcję, jednak są niedopuszczalny jako całościowy styl. Prawie całe życie popełniam w pisaniu dokładnie ten sam błąd i doskonale wiem, jak ludzie to odbierają – wprowadza chaos i burzy całą językową płynność. W efekcie brakuje podstaw, a cała historia staje się tylko rozmazanym tłem... Uratować mogłyby to wyłącznie dialogi, które okazały się po prostu nienaturalne. Ale w tym zamęcie i otchłani błędów jest olbrzymi promyk nadziei w postaci poczucia, że winę za to ponosi zbyt szybkie wydanie książki. Czuję, że jeśli pisarka poświęciłaby jeszcze trochę czasu na ćwiczenia, to mogłaby być to naprawdę fantastyczna powieść. Może kolejna...

  Początek jest bardzo typowy, ale nie uważam tego za wadę – w końcu trudno jakoś inaczej poprowadzić tak często opisywany w literaturze wątek. Wraz z kolejnymi rozdziałami robiło się coraz ciekawiej. Tylko tutaj cały czas daje o sobie znać to niedopracowanie i w wielu miejscach niespójności. Brakowało logicznego poprowadzenia linii fabularnej i brakowało emocji. Sprawę ratowały tak bardzo lubiane przeze mnie refleksje. Było ich pełno, a ja z olbrzymią radością czerpałam wszystko, co się dało.

  Tematyka jest zarazem niezmiernie ważna, ale też mocna i wyjątkowo przygnębiająca. Trudno się czyta powieści, gdzie trzeba się pogodzić z tak wczesną i okrutną śmiercią szesnastolatki. To porusza i podejrzewam, że jest zbyt zgodne z prawdziwym życiem, by machnąć na to rękę i powiedzieć, że to przecież tylko wymyślona fabuła. Ta może i tak, ale niczym się nie różni od tego, co przeżywają na co dzień ludzie. "Między światłem a ciemnością" bierze na warsztat uczucia samej Julki, ale również jej bliskich. Podkreśla, że to olbrzymie cierpienie młodej osoby, ale za tym stoi też tragedia jej bliskich.

  Jeszcze warto spojrzeć na bohaterów, których jak na tak krótką pozycję, jest naprawdę wielu. Niestety razem z nimi idzie kolejny raz niedopracowanie. Brakowało widocznych cech i całego portretu psychologicznego. W samej Julce nie podobał mi się jej spokój. Było wiele opisów przedstawiających emocjonalne sceny, lecz one nadal pozostawały na płaszczyźnie słów, a nie prawdziwie odczuwalnych emocji. To był czyny, a żadnych odczuwalnych przeżyć wewnętrznych. Podobnie miałam z Izą, którą naprawdę polubiłam, ale jeśli miałabym wskazać za co, to nie miałabym najmniejszego pojęcia...

  "Między światłem a ciemnością" należy do powieści tak zwanym z potencjałem. Tutaj głównym czynnikiem, który nie pozwala na fajerwerki, jest niedopracowanie i jeszcze raz niedopracowanie. Niemniej na pewno była to ciekawa przygoda, a jeżeli pisarka zdecyduje się na napisanie kolejnej powieści, z olbrzymią ciekawością zajrzę do niej, żeby sprawdzić, czy rozwija swoje umiejętności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia opowiada o szesnastoletniej Julii, która dowiaduje się, że przez chorobę nowotworową zostało jej pół roku życia. Dziewczyna tworzy listę rzeczy do zrobienia, którą stara się zrealizować i postanawia żyć każdą chwilą. Gdy po śmierci trafia do raju zwanego Jasnością i dowiaduje się, że jej ukochana została skazana na Ciemność, Julia jest gotowa zrobić wszystko by ją ocalić.

  Jest to debiut, a w takiej sytuacji można wiele autorce wybaczyć, jednak ta historia była naprawdę niedopracowana i moim zdaniem została wydana o wiele za wcześnie. Bardziej przypomina ogólny, szkicowy zarys fabuły niż ukończoną powieść. Podczas czytania irytowały mnie chaotycznie wprowadzane skoki czasowe i zbyt prosty, ubogi język. Bohaterowie również nie przypadli mi do gustu, byli wręcz pozbawieni charakterów, a przez to bardzo schematyczni i niewiarygodni. Niejednokrotnie ich zachowanie pozbawione było sensu i logiki. Przeszkadzał mi również brak większej ilości przemyśleń i uczuć głównej bohaterki.

  Od połowy jednak zaczynało mi się bardziej podobać i sam finał zapowiadał się całkiem obiecująco, ale niestety końcowa scena okazała się okrutnie naciągana, co wpłynęło na moją ostateczną ocenę tej książki.

  Podsumowując, jeśli autorka w przyszłości wyda kolejną pozycję to myślę, że chętnie ją przeczytam, bo widać w niej mimo wszystko potencjał, który na ten moment nie jest jeszcze wystarczająco wykorzystany. Myślę, że naprawienie kilku niedociągnięć i wątków oraz większe skupienie nad kreacją bohaterów, sprawiłyby, że byłaby to całkiem dobra książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jaka jest różnica między światłem a ciemnością? Między jasną a ciemną stroną życia pośmiertelnego? Czym one się różnią i jak dostać się do jednej z nich?

  O czym właściwie jest książka Między światłem a ciemnością? To historia o szesnastoletniej Julii, która dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Żadna chemioterapia czy inne sposoby leczenia nie są w stanie powstrzymać choroby. W końcu dowiadujemy się, że po życiu jest… inne życie?

  Życie po śmierci

  Chyba nie ma osoby, która nie zastanawiałaby się: „co jest po śmierci?”. To jest coś niewytłumaczalnego i niepoznanego. Mówi się, że odkryliśmy niewielki procent życia w oceanie, a pozostałe organizmy to jedna wielka zagadka. Ale czy Bóg, niebo i piekło nie są jeszcze bardziej tajemnicze? Z logicznego punktu widzenia niemożliwe jest przewidzenie tego, co się z nami stanie, kiedy przyjdzie po nas śmierć.

  Istnieje jednak wiele teorii. Razem ze spaleniem naszego ciała, spalona zostaje nasza dusza. Po prostu „byliśmy”. Nie „jesteśmy” i nie „będziemy”. To nasz koniec. Kolejna to reinkarnacja. Po śmierci trafiamy w nowe ciało, nie pamiętając o swoim poprzednim. Inna to teoria chrześcijańska, gdzie nasza dusza jest wieczna i jeśli byłeś dobrą osobą, pójdziesz do nieba. Piekło natomiast czeka na grzeszników.

  Jeśli jesteście ciekawi, jaka teoria kryje się w książce Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc, zajrzyjcie do niej.

  Fabuła

  Cała akcja rozpoczyna się od zapoznania czytelnika z główną bohaterką i jej rodzicami oraz największym wrogiem — rakiem. Pasożytem, który znajduje się w jej organizmie i za nic w świecie nie chce z niego wyjść. Ale co, jeśli napiszę, że jej lokatorem był Tomasz? Czy nie poczujecie się dziwnie? „Jak to, człowiek żyjący w czyimś organizmie?”. Tak, mnie też to zaciekawiło. I przyznam, że ten wątek był jednym z najciekawszych,

  Jako że sama mam szesnaście lat, przyznam, że podziwiam Julię. Nie wyobrażam sobie teraz stanąć w progu drzwi do gabinetu lekarza i usłyszeć, że jestem śmiertelnie chora. Jednak ona się z tym pogodziła i poradziła sobie. Według mnie należy się szacunek dla tej postaci.

  W książce poruszone zostały tematy także te bliżej znane nastolatkom. Czy nieraz spotkaliście się z sytuacją, że łatwiej komuś coś napisać niż powiedzieć w cztery oczy? Autorka świetnie pokazała, że to faktyczne zjawisko, tym bardziej, gdy chodzi o coś ważnego. Jednak właściwie dlaczego tak jest? Boimy się reakcji drugiej osoby? W internecie czujemy się pewniej?

  Mamy także wątek homoseksualizmu. I to ciekawe posunięcie, bo temat, choć dla niektórych kontrowersyjny, jest ciekawy. Jednak zabrakło mi szerszego rozwinięcia, ponieważ gdyby autorka wykorzystała potencjał tego wątku, historia byłaby znacznie lepsza. Przyznajmy sobie szczerze, ludzie nie lubią obnosić się ze swoją seksualnością. Wolą żyć w samotności niż przyznać się, że „jestem lesbijką” czy „jestem transseksualna”. I tutaj tego potrzebowałam – jakichś głębszych rozmyślań na ten temat: „może moi przyjaciele mnie znienawidzą?”, „może moja rodzina się ode mnie odsunie?”. Żyjemy w takich czasach, gdzie inne orientacje seksualne są po prostu inne. Nie różne, nie nienaturalne. Inne.

  Podsumowanie

  Pozwolę tutaj sobie użyć młodzieżowego słówka „cringe„. Dlaczego? Cóż, niekiedy ten „cringe” odczuwałam, głównie podczas dialogów. Może to mnie tak zraziło? Słowem wytłumaczenia – niektóre teksty wydawały mi się nienaturalne, sztuczne. Papierowość i nuda sprawiły, że sama nie odczuwałam głębszych emocji, czytając tę pozycję.

  Kolejnym minusem powieści była pędząca akcja. Poświęcenie jednej lub dwóch stron więcej dla opisania uczuć bohaterki mogłoby zmienić wszystko. Bylibyśmy w stanie poznać ją lepiej, dokładniej, bo oprócz tego, że miała dobre oceny i raczej była lubiana (chociaż miała kilku wrogów), nie wiemy o niej nic.

  Chociaż książka Między światłem a ciemnością nie była najgorsza, nie jestem w stanie jej polecić. Wybór czy ją przeczytacie, czy nie, należy tylko i wyłącznie do Was. Choć historia sama w sobie miała potencjał, uważam, że temat był zbyt wymagający dla autorki, aby mogła ująć go dokładniej. Mimo wszystko jestem przekonana, że inne pozycje pisarki mogą być dobre i z pewnością po nie sięgnę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Między erosem a agape 0/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między erosem a agape

Przedmiotem książki Między Erosem i Agape są relacje partnerskie człowieka, zwłaszcza te wynikające z potrzeb seksualnych i emocjonalnych. Poruszana problematyka oscyluje pod względem metodologicznym pomiędzy przyziemną sferą zmysłowości a subtelnym uczuciem miłości. Treściowy i metodyczny wachlarz...
Między ekranem a sceną - muzyka filmowa.. 2CD 0/5 Nasza cena:
38,50 zł 46,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ekranem a sceną - muzyka filmowa.. 2CD

Kompozycje wybrane spośród filmów kinowych, seriali TV i ponad 100 realizacji teatralnych w Polsce ( Ateneum, Teatr 6 Piętro), rosji (moscow Sovremennik Theater, Bolshoi Drama Theater, sankt Petersburg), Kanadzie (Vancouver, Popular Theater), Francji (Atelier - Theatre Paryż), na Węgrzech (Nemzeti...
Między jawą a snem 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między jawą a snem

Nowy tomik poetycki, drugi z kolei po Podróży w głąb siebie, autorstwa Tamary Marioli Tarasek noszący tytuł Między jawą a snem...w sposób oczywisty nawiązuje i jest kontynuacją rozmowy poetki z czytelnikiem za pomocą wierszy wypływających z głębi serca i duszy autorki.To poezja piękna, kobieca,...
eBook Między Hitlerem a Stalinem. Wspomnienia dyplomaty i oficera niemieckiego 1931-1945 mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Między Hitlerem a Stalinem. Wspomnienia dyplomaty i oficera niemieckiego 1931-1945 mobi epub

Sekretarz ambasadora Niemiec w Moskwie kilka godzin po zawarciu paktu Ribbentrop-Mołotow ujawnił pracownikowi ambasady USA treść tego złowrogiego porozumienia. A więc Zachód wiedział, ale nie zrobił z tej wiedzy żadnego użytku. Nie powiadomił o niczym polskiego sojusznika. Nie zapobiegł...
eBook Błękit między niebem a wodą mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,72 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Błękit między niebem a wodą mobi epub

Przepiękna, nasycona emocjami opowieść o silnych, niedoskonałych kobietach; o emigracji, rozdzieleniu i cierpieniu; o odrodzeniu, rodzinie, wytrwałości i miłości. Jest rok 1947. W spokojnej palestyńskiej wiosce otoczonej gajami oliwnymi mieszka rodzina Baraka. Najstarsza córka, Nazmija, opiekuje...
Język polski 7. Między nami. Ćwiczenia 0/5 Nasza cena:
14,26 zł 14,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język polski 7. Między nami. Ćwiczenia

Nowa wersja ćwiczeń w wersji jednozeszytowej zawiera więcej różnorodnych zadań. Objętość zwiększyła się do 152 stron. W publikacji znajdują się przede wszystkim zadania sprawdzające. Służy pomocą w przygotowaniu się na przykład do sprawdzianów. Ćwiczenia sprawdzają i utrwalają wiedzę i wszystkie...
Mikser ze światłem 114200 0/5 Nasza cena:
33,09 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikser ze światłem 114200

Robot kuchenny posiada efekty świetlne i dźwiękowe oraz realistycznie przypomina prawdziwy sprzęt domowy. Ściągana pokrywka umożliwi dzieciom włożenie do środka zabawkowego jedzenia i udawane przygotowywanie napoi. W środku miksera znajdują się plastikowe nożyki, które obracają się jak w prawdziwym...
Dolny Bóbr - Nysa Łużycka 1945. Walki na obszarze między Bobrem i Nysą Łużycką w lutym 1945 r. 0/5 Nasza cena:
29,27 zł 35,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dolny Bóbr - Nysa Łużycka 1945. Walki na obszarze między Bobrem i Nysą Łużycką w lutym 1945 r.

Dolny Bóbr- Nysa 1945 to rekonstrukcja wydarzeń i przebiegu bojów o miasta i wioski w rejonie na południe od Odry,pomiędzy Bobrem a Nysą Łużycką w lutym 1945 roku. Przede wszystkim szczegółowo przedstawiono militarne zmagania o Przemków, Szprotawę, Żagań, Krzystkowice/Nowogród Bobrzański, Bieniów,...
Czołg Wojskowy z dźwiękiem i światłem MEGA CREATIVE 462671 0/5 Nasza cena:
14,53 zł 18,63 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czołg Wojskowy z dźwiękiem i światłem MEGA CREATIVE 462671

Zalety produktu rozwijanie wyobraźni, zdolności ruchowych i koncentracji. Czołg MEGA CREATIVE to prawdziwa gratka dla fanów zabaw wojennych Maszyna na baterie posiada efekty dźwiękowe oraz świetlne. Gąsienicowy układ jazdy doskonale imituję jazdę prawdziwego czołgu. Pojazdem można kierować do...
Audiobook Noc między tam i tu CD 0/5 Nasza cena:
26,06 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Noc między tam i tu CD

Oto wzruszająca historia siedmioletniego Bratmiła. Pewnej letniej nocy samotnie wyrusza na poszukiwanie swojej siostrzyczki, małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend, które pomogą mu odnaleźć nie tylko ją, ale przede wszystkim siebie.Marta Krajewska z wdziękiem porusza...
Tęczowy konik 11cm ze światłem 3-kolory 0/5 Nasza cena:
10,65 zł 12,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęczowy konik 11cm ze światłem 3-kolory

Jednorożec plastykowy 12x7x4cm zasilany bateriami guziokowymi 2x1.5VAG1 , po nacisnięciu włącznika w kształcie serca , jedorożec świeci pulsującym światełkiem . Pakowany pojedyńczo w pudełeczko 10,5x15,5x4,5cm . display 33x20x16cm pakowanie 12/144
Robot ze światłem i dźwiękiem mix 0/5 Nasza cena:
12,72 zł 16,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Robot ze światłem i dźwiękiem mix

Mini Robot z dźwiękiem od Mega Creative to prawdziwa gratka dla miłośników przyszłości. Przenieś się razem ze swoją pociechą w świat robotów i kosmicznych pojazdów Robot posiada efekty dźwiękowe oraz świetlne, ruchome ręce oraz nogi. Zabawka wykonana z plastiku. Wymiary/waga/baterie wymiary...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula