Miasto cieni

Autor:

Ransom Riggs

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
460
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 28,00 zł 38,96 zł Taniej o: 28%

"Miasto cieni" autorstwa Riggsa Ransoma to druga część bestsellera, jakim z pewnością jest "Osobliwy dom pani Peregrine", czyli książki, która doczekała się jakiś czas temu ekranizacji. Historia, skierowana głównie do nastoletnich czytelników, zaintrygowała odbiorców w każdym wieku i szybko podbiła serca ludzi na całym świecie. Jest to świetny młodzieżowy thriller z elementami fantastyki, który do samego końca trzyma w napięciu i z każdą kartką przenosi czytelnika do świata wyobraźni.

Nowa historia zaczyna się dokładnie w tym momencie, na którym kończy stara. Wracamy więc do roku 1940 i ponownie witamy się zarówno z głównym bohaterem, Jacobem, jak i jego nowymi przyjaciółmi. Grupa wyjątkowych dzieci opuszcza wyspę, na której dotychczas mieszkała pod opieką pani Peregrine, a następnie udaje się do Londynu. Podróż tam niesie ze sobą wiele niespodzianek i nowych przygód, niestety raczej niebezpiecznych. To, co można znaleźć na stronach książki niejednokrotnie zaskakuje, a przy tym niezwykle intryguje. Powieść zawiera bowiem takie elementy jak telepatia, niesamowite nadprzyrodzone moce, pętle czasowe, zmiennokształtni czy zaskakujące zwierzęta.

Powieść została zainspirowana prawdziwymi, starymi fotografiami, które od razu rozbudziły wyobraźnię autora i sprawiły, że na sam ich widok dostał gęsiej skórki. Tak właśnie w jego głowie zrodziła się myśl, aby napisać tę powieść.

Ostatnią częścią dla tej serii jest książka "Biblioteka dusz", kiedy to Jacob po raz ostatni musi wyruszyć na ratunek swoim przyjaciołom.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Zwyczajnym
  ludziom nic nie wydawałoby się niezwykłe. Większość pomyślałby z pewnością: "grupka dzieci jak grupka dzieci". Inni stwierdziliby pewnie, że to banda rozwrzeszczanych bachorów, które mają pstro w głowie. Nikt więc nie zwrócił uwagi na dziewczynkę w bucikach na guziki, które nie dotykały ziemi. Nikt nie zauważył chłopca o okrągłej twarzy, ani nawet pszczoły, która wyfrunęła z jego ust. Niczyje spojrzenie nie zatrzymało się na dziewczynce, która trzymała w rączce ogromną walizkę, ani nawet na chłopcu o nadludzko zmęczonej twarzy i podkrążonych oczach, gdyż chłopiec ten nie pozwalał sobie na sen w obawie przed dręczącymi go każdej nocy koszmarami. Nikt nie przyglądał się uważnie dzieciom i nikt nie zauważył w nich nic osobliwego. I bardzo dobrze...

  Jacob Portman i jego nowi, osobliwi przyjaciele wyruszają w niebezpieczną podróż do Londynu, stolicy osobliwego świata. Uciekają z wyspy, by pomóc dyrektorce sierocińca, Pani Peregrine, uwięzionej w postaci ptaka. W ogarniętym wojnie mieście czeka ich jednak niemało przeszkód i wiele okropnych niespodzianek. Misja ratunkowa okaże się jeszcze trudniejsza, niż na początku przypuszczano. Na swej drodze napotkają wielu nadzwyczajnych osobliwców, ale i wrogów, którzy za wszelką cenę będą utrudniać im osiągniecie celu. Przed Jacobem bardzo trudne zadanie. Chłopak musi wyjść z cienia dokonań dziadka i udowodnić, że jest na tyle odważny, by zapewnić bezpieczeństwo swoim przyjaciołom i uratować dyrektorkę. Jednak to wcale nie okazuje się najtrudniejszym zadaniem, gdyż Jacob musi podjąć równie ważną decyzję w kwestii swojej miłości do Emmy Bloom...

  "Miasto Cieni" to kontynuacja książki Ransoma Riggsa "Osobliwy dom Pani Peregrine". Jestem przekonana, że o tych książkach słyszał każdy książkoholik, ba, każdy czytelnik spragniony wrażeń i emocji. Książki z tej serii to przede wszystkim piękne wydania. Twarde oprawy, osobliwe zdjęcia pochodzące bardzo często ze zbiorów kolekcjonerów lub wyszperane przez autora na pchlich targach. Wszystkie zdjęcia są autentyczne, a tylko niektóre z nich są poddane małym obróbkom. Wspaniałomyślne, a zarazem lekko przerażające, gdyż nie wiemy, na których fotografiach dokonano zmian...

  "Miasto cieni" to książka o świecie telepatii i pętli czasowych. Książka o pokazach w lunaparkach, o niebezpieczeństwach czyhających na każdym rogu, o przyjaźni, miłości i poświęceniu, ale przede wszystkim o okrucieństwie wojny, odmienności i braku akceptacji. Miło jest wracać do tego świata. Jednocześnie tak przerażającego i fascynującego. W kontynuacji autor zaserwował swoim czytelnikom jeszcze więcej akcji i przygód. Chwilami wywołuje gromki śmiech, by za chwilę przeszyć dreszczem grozy. I uwaga! Jest jeszcze więcej osobliwców, co gwarantuje magiczną lekturę.

  Kontynuacja "Osobliwego domu Pani Peregrine" sprostała moim oczekiwaniom. Z powieści nadal emanuje charakterystyczny klimat - nieco przerażający, tajemniczy. Są również minusy, a właściwie to jeden. Nie potrafię zrozumieć wątku miłosnego w tych książkach, nie potrafię! Dla mnie motyw wątku miłosnego w tej książki nie jest słodki, jak niektórzy twierdzą, ale niedorzeczny i nieco... przerażający... Serio.

  Podsumowując, książkę polecam czytelnikom w każdym wieku. Nie ma ograniczeń! To świetna, przemyślana opowieść i szansa na powrót do dziecinnych lat. Kto nie wykorzystałby takiej szansy? Gorąco polecam "Osobliwy dom Pani Peregrine" i "Miasto cieni". Osoby spragnione emocjonujących przygód, osobliwych bohaterów i nietuzinkowej historii, muszą sięgnąć po tę książkę. Gorąco polecam!

  Izabela Nestioruk

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Kontynuacja "Osobliwego domu Pani Peregrine "nie odbiega jakością id pierwszej części. W nadzwyczajny sposób splecione są fantazja z jakże realnym tłem min. II Wojny Światowej. Osobliwe dzieci są w równym stopniu dziwne dla "zwykłych ludzi ", jak "zwykli ludzie" dla osobliwca. Akcja toczy się wartko. Stawką jest życie ukochanej ymbrynki jak i osobiście w ogóle. Przeszkód na drodze będzie co nie miara, ale i pomocna dłoń się znajdzie w razie potrzeby.

  Wspaniały, świeży pomysł na serię książek. Nie słodki, nie mdły. Ciekawy, trochę groźny, trochę zabawny, pełen niepokoju, nieporozumień i poszukiwania samego siebie. Pokazano młodzież /dzieci pełne nadziei, ale i chwil zwątpienia. Doprowadzone na skraj wyczerpania psychicznego i fizycznego. Tworzące więzi mocniejsze niż stalową lina, ale wszystko jakby mimochodem, naturalnie.

  Reasumując i nie zdradzając fabuły, książka godna polecenia każdemu, kto posiada choć ciut wyobraźni i umysł ma otwarty na cuda i dziwny tego lub tamtego świata.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Niepowtarzalna i jednocześnie osobliwa podróż przez świat magii i ponadczasowych pętli zaczęła się już w pierwszej powieści o Osobliwym Domu Pani Pregrine prowadząc nas do krain niedorzeczności i dziwnych osobników uwiecznionych w książce, która jest oficjalną kontynuacją pierwszego tomu. Po tragicznym ataku krwiożerczych stworów grupka dzieci wyrusza na poszukiwanie miejsca, w którym mogliby się tymczasowo schronić. Niestety podczas długiej i wyczerpującej podróży tracą jedyną mapę, która ma ich doprowadzić na ląd. Na dodatek są na morzu, w którym zginęło bardzo dużo ludzi i wraki ich statków są centralnie pod łódkami dzieci. Spanikowane zauważają na nocnym niebie statki, które najwyraźniej pilotują niebezpieczne stwory i chcą wszystkich wyłapać. Dzięki sile motywacji i odwagi w końcu dopływają na - ich zdaniem- bezludną wyspę. Uratowana przez Olive książka ratuje dzieci i zaprowadza ich do pętli, w której żyją nowi osobliwcy. Jak się później okazuje na swojej drodze spotykają dużo niebezpieczeństw . Po długiej rozmowie z tajemniczymi mieszkańcami wyspy, Jacob wraz z przyjaciółmi wyrusza do Londynu aby jak najszybciej znaleźć pewną osobę. Gdy jednak już są na miejscu zastają zniszczony ciągłą wojną wrak miasta. Nie ustając w poszukiwaniach dzieci poznają różne inne, które albo wiedzą albo nie zdają sobie sprawy, że są osobliwi. Czas ucieka przez palce przyjaciół a jeszcze nie odnaleźli osoby, która ma pomóc ich dyrektorce, której powoli ucieka nie tylko życie, ale i część człowieczeństwa.

  Jak myślicie czy osobliwe dzieci zdołają pomóc dyrektorce, a zarazem odkryć co takiego robią z ich duszami niebezpieczne potwory?

  Książka bardzo mi się spodobała i cóż, muszę stwierdzić, że jest o wiele lepsza od pierwszej części. Zdjęcia tym razem zawarte w niej są ciekawe a nawet autentyczne i kupione przez autora na pchlim targu. Rozdziały są długie i napisane bardzo interesująco, dlatego czytanie ich nie nudzi. Powieść jest podzielona na dwie części, a ponadto jest dłuższa od pierwszej części. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ czytając książkę myślałam, że ten tom skończy tajemniczą podróżą Jacoba. Niestety skończyło się bardzo niejasno i liczę na kolejny świetnie napisany tom przez autora.

  Okładka bardzo mnie zaintrygowała, ponieważ po pierwsze jest w twardej okładce, więc doskonale się czyta, a po drugie przedstawia pewnego osobliwca wymienionego w książce. Kolejnym plusem jest początek w którym znajduje się Pieśń trzecia „Piekła” autorstwa Dantego. Oczywiście jest też niespodzianka załączona od autora, która bardzo dużo mi przypomniała z pierwszego tomu. Książka jak najbardziej godna polecenia.

  Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki Wydawnictwu Media Rodzina.

  Ocena: 10/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Po śmierci dziadka życie Jacoba Portmana zmieniło się w niewyobrażalny sposób. Odkrycie osobliwych dzieci i pętli czasowych jeszcze bardziej spotęgowało jego przekonanie, że nie pasuje do swojego świata. Od tej pory dołącza do wesołej gromadki i wraz z nimi odkrywa nowe rzeczy, miejsca, a także fakty. Jednakże na świecie w pętli czasowej istnieją także złe charaktery, które od lat pracują nad swoim specyficznym i dość władczym planem. Pani Peregrine zostaje przemieniona w ptaka na stałe, a w takiej postaci nie jest w stanie pomóc nikomu. Do akcji wkraczają dzieci wraz z nowym przyjacielem Jacobem i za wszelką cenę chcą odzyskać swoja opiekunkę z powrotem. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie łatwe, a ich podróż jest pełna niebezpieczeństw. Czy dzieci dadzą sobie radę z przeciwnościami czyhającymi tuż za rogiem? A może Jacob Portman okryje swoją pełną osobliwość i okaże się niezwykle przydatny? Przygoda, w którą wkracza niezwykle zżyta gromadka, może być zbawienna. Może być również ich ostatnią.

  Tak jak w pierwszym tomie, mamy do czynienia z grupą młodych, niezwykłych i bardzo utalentowanych bohaterów. Każde z nich jest na swój sposób niezwykłe i jak się okazuje, każda osobliwość może być przydatna w różnych warunkach i sytuacjach. Trzymają się razem i za wszelką cenę chcą wzajemnie się ratować, co pokazane jest w sposób bardzo prawdziwy i można rzec, wzruszający. Mają tylko siebie, a autor dokładnie i subtelnie pokazał, jak bardzo im na sobie zależy. Postawa każdego z nich skradła moje serce i polubiłam ich znacznie bardziej, niż w tomie pierwszym.

  Akcja w drugim tomie biegnie znacznie szybciej, a czytelnik ma okazję poznać jeszcze więcej osobliwości i złych istot. Postaci przedstawione w książce mają przed sobą znacznie trudniejsze zadania, a historia wydaje się być jeszcze bardziej zagmatwana. Porównując część pierwszą z drugą - pierwsza była sielanką, natomiast druga to niejaka walka o dobro ludzkości i swojej rodziny. Bardzo spodobał mi się ten wątek i liczę na to, że w trzecim tomie zostanie rozwinięty jeszcze bardziej.

  Tematyka pętli czasowych, która tak bardzo zachwyciła mnie w "Osobliwym domu pani Peregrine" została kontynuowana, a autor dodatkowy wplótł w to baśnie, które niosą ze sobą wiele przesłań i wskazówek na ciężkiej drodze do celu. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane i łączy się w logiczną całość, dzięki czemu czytelnik szybko odnajduje sens i jest w stanie dalej brnąć w opowieść. Dodatkowym aspektem są stare fotografie, które wydrukowane zostały na kartach powieści w taki sam sposób, jak w pierwszym tomie. Zdjęcia w dość ścisły sposób łączą się z tekstem, więc dodaje mu to jeszcze większego uroku. Powieść wciąga, wzrusza, szokuje, porywa i co najważniejsze - zostaje w głowie na długo. Ma swój niepowtarzalny, magiczny klimat i nastrój.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ransom Riggs
 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Seria Pani Peregrine
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 460
 • Format: 13.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380080102
 • Język: polski
 • Tłumacz: Hesko-Kołodzińska Małgorzata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380080102
 • EAN: 9788380080102
 • Wymiary: 14x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Proroctwo cieni. Elementals. Tom 1 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proroctwo cieni. Elementals. Tom 1

Pierwszy tom serii Elementals, żywiołowej odpowiedzi na Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona! Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym, że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami, którym...
Baśniobór. Tom 3. Plaga cieni 5/5 Nasza cena:
27,64 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśniobór. Tom 3. Plaga cieni

III część bestsellerowego cyklu! Kolejne przygody całkiem zwykłego rodzeństwa w niezwykłym Baśnioborze! W Baśnioborze trwają wakacje. Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia...
Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe miasto. Tom 1. Część 2 5/5 Nasza cena:
34,62 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe miasto. Tom 1. Część 2

Bryce Quinlan jest dziewczyną, która w połowie jest człowiekiem, a w połowie Fae. W świecie pełnym magii, niebezpieczeństw i ognistych romansów poszukuje zemsty! Bryce Quinlan kocha swoje życie. W dzień pracuje dla handlarza antyków, sprzedając nie do końca legalne magiczne artefakty, a nocą...
Dary Anioła. Tom 1. Miasto kości 5/5 Nasza cena:
25,31 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dary Anioła. Tom 1. Miasto kości

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw...
Dary Anioła. Tom 2. Miasto popiołów 0/5 Nasza cena:
25,83 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dary Anioła. Tom 2. Miasto popiołów

Zapierająca dech w piersiach kontynuacja "Miasta kości"!!! Cassandra Clare jest cool. Jest uzależniona od plotkarskich blogów, podróży po świecie I do tego pisze całkiem fajne rozrywkowe książki! Jej pierwsza powieść "Miasto Kości" jest bestsellerem w Polsce i na świecie! Trafiła przebojem na...
Miasto szkła. Dary Anioła. Tom 3 0/5 Nasza cena:
28,78 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto szkła. Dary Anioła. Tom 3

„Miasto szkła“ Cassandry Clare to trzeci tom serii „Dary anioła“ opowiadający o przygodach Clary i Nocnych Łowców. Nocni Łowcy muszą podjąć decyzję, czy walczyć u boku mieszkańców Podziemnego Świata, czy uznać ich za wrogów i podjąć walkę przeciwko nim! Tymczasem główni bohaterowie Jace i Clara...
Miasto snów 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto snów

Nowa seria w uniwersum bestsellerowych "Kronik Jaaru". Poznaj mroczne sekrety magicznej krainy. March Sky jeszcze nie ma pojęcia, kim tak naprawdę jest. Zwykłą dziewczyną z małego, szkockiego miasteczka? A może jednak kimś więcej? Rówieśnicy jej nie oszczędzają, a matka skrywa tajemnice...
Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władca cieni. Mroczne intrygi. Księga 2

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz...
Sfora. Tom 1. Opuszczone miasto 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sfora. Tom 1. Opuszczone miasto

Nadszedł czas, by dzicza? zacze?ły rza?dzic´ psy Fuks to mieszaniec o złotej sierści, który wie, jak przetrwać na własną łapę. Od zawsze samotnie przemierzał ulice wielkiego miasta, ufając wyłącznie swojemu instynktowi. Wprawdzie inne psy przynależą do różnych sfor, ale Fuks jakoś nie tęskni za...
Port Cieni. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 1.5 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Port Cieni. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 1.5

Znakomity powrót kultowych „Kronik Czarnej Kompanii”. Pierwsza po 18 latach powieść z cyklu zaliczonego przez Andrzeja Sapkowskiego do kanonu fantasy. Najemnicy z Czarnej Kompanii nie zadają pytań, biorą zapłatę i robią, co do nich należy. A jednak to, że są faworytami Pani, przyciąga ku nim uwagę...
Korona cieni. Locke & Key. Tom 3 0/5 Nasza cena:
54,94 zł 67,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korona cieni. Locke & Key. Tom 3

Uznany autor bestsellerowych powieści suspensu Joe Hill (Pudełko w kształcie serca, Rogi) przedstawia historie mroku, fantasy i cudów: Locke & Key. Napisany przez Hilla i ilustrowany przez Gabriela Rodrigueza, Locke & Key opowiada o Keyhouse, niezwykłej posiadłości w Nowej Anglii, zawierającej...
Amulet Księga 3 Zaginione miasto 0/5 Nasza cena:
40,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Amulet Księga 3 Zaginione miasto

Emily, Navin oraz ich waleczni przyjaciele zaciągają się na pokład sterowca. Starają się odnaleźć Radę Strażników, której członkowie ukrywają się w legendarnym latającym mieście. Od powodzenia tej misji zależą losy całej Alledii. Załoga Emily prowadzi niebezpieczny wyścig z czasem, a wysłannicy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula