Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 19
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
348
Rok wydania
2023
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 22,84 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 30,38 zł
eBook, mobi, epub
za 41,72 zł
Nasza cena: 13,69 zł 18,99 zł Taniej o: 28%

PRZERAŻAJĄCA HISTORIA OPĘTANEGO SZALEŃSTWEM PSEUDONAUKOWCA

HISTORIA JOSEFA MENGELEGO, OSŁAWIONEGO ANIOŁA ŚMIERCI Z AUSCHWITZ.

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, ale również opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań.

Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi kilku osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka opisuje znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek.

Bestsellery z kategorii Biografie >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Max Czornyj
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 348
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382805789
 • ISBN: 9788382805789
 • EAN: 9788382805789
 • Wymiary: 17.5 x 11 x 1.2 cm

Recenzje książki Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz (19)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Mengele. Anioł śmierci z Auschwitz" to oparta na faktach historia opętanego szaleństwem pseudonaukowca, który na własną rękę prowadził swoje badania nie bacząc na zdrowie i życie innych ludzi.

  Ten tytuł to wyjątkowo brutalna historia, która została napisana przez samo życie, bo myślę że nawet człowiek nie byłby w stanie wymyśleć tak strasznego okrucieństwa wobec drugiego człowieka. Najbardziej wstrząsnęło mną stwierdzenie, że nie ma znaczenia sto ludzkich żyć żydowskich, jeśli pozwoli to uratować jedno niemieckie istnienie. To przerażające jak bardzo Mengele nie szanował innych, jak wielką nienawiścią do nich pałał i do czego był zdolny.

  Mengele nie liczył się z ludzkim życiem i zdrowiem, za wszelką cenę chciał spełnić swoje pragnienia o badaniach. Jego głównym założeniem było to, aby żydzi przestali istnieć, a Niemcy mogli rozmnażać się szybciej, aby opanować świat. Stąd też jego upodobanie do badań nad bliźniętami i możliwości zachodzenia w ciążę bliźniacze. Niemniej jednak to, w jaki sposób tego dokonywał dosłownie przeraża.

  Okrutne opisy dokonywanych zbrodni na osobach, które nie dostały znieczulenia, bo było go szkoda dla żydów. Dosłownie rozrywanie ludzkiego ciała podczas kobiecych badań ginekologicznych, zszywanie na żywca dwóch oddzielnych istot, które są rodzeństwem bliźniaczym. Te zbrodnie to tylko niewielka namiastka tego, co dokonywał pseudolekarz.

  Książka zawiera brutalne historie i nie jest dla każdego. Trzeba mieć naprawdę nerwy ze stali, aby czytać o tym okrucieństwie. Jednak autor tak intrygująco wszystko opisuje, że mimo wielkiej brutalności i okrucieństwa książkę czyta się szybko i z wielkim zaciekawieniem. Ja nie mogłam się od niej oderwać, mimo iż byłam zaskoczona, oburzona i przerażona. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i wiecie co, żałuję że tak długo z tym zwlekałam, bo pisze naprawdę świetnie i zamierzam nadrabiać zaległości.

  Bardzo serdecznie polecam ten tytuł, bo zawiera wiele historii, można się z niego wiele dowiedzieć i poznać Josepha Mengele, zarówno z życia prywatnego jak i tego obozowego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki Mengele autorstwa Maxa Czornyja. Nie jest to lektura ani łatwa, ani przyjemna. Musiałam ją sobie dawkować bo skala okrucieństw naniesionych na karty powieści jest ogromna. Dotychczas kojarzyłam Josefa Mengele wyłącznie z jego "działalności" w Auschwitz. Autor pokazał tę postać w dużo szerszej perspektywie. Zaczynając od czasów wczesnego dzieciństwa, przez okres dorastania aż do czasu kiedy rozpoczął karierę zawodową. Wszystko to przedstawione jest w pierwszej osobie i w czasie teraźniejszym, co czyni z Josefa Mengele narratora książki. Wielkie ukłony w stronę Maxa Czornyja za to, że zdecydował się wejść w umysł tego psychopaty. Autor wiele miejsca poświęcił trudnym relacjom rodzinnym anioła śmierci z Auschwitz, głównie z ojcem. Jednakże cokolwiek co spotkało go w życiu nie może być usprawiedliwieniem dla bezeceństw, jakich dopuszczał się względem innych ludzi. Dla niego byli to jednak tylko podludzie, gorsza rasa, obiekty eksperymentów naukowych. Sam siebie miał za równego Bogu. Uważał, że będzie żył wiecznie za sprawą swojego wkładu w rozwój nauki, który w jego przekonaniu również miał być wieczny. Brak mi słów, żeby opisać jakie emocje mną targały podczas lektury. Po książkę warto jest sięgnąć, ale należy przygotować się na ostrą jazdę bez trzymanki. Dla autora wielkie brawa za świetny research i kolejną wartościową książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Anioł Śmierci z Auschwitz" Maxa Czornyja doczekał się reakcji Muzeum Auschwitz... jednoznacznie negatywnej reakcji.

  Przeczytałam JEDNĄ książkę tego "autora". Była tak zła, że aż żenująca. Poszła do Bookcrossing. Teraz się okazuje, że miałam rację! Ale nie spodziewałam się kłamstwa, manipulacji, "ukrytego antysemityzmu, ale epatowania przemocą już tak! Do tego dziwaczna maniera, plastikowe postaci, boleśnie przewidywalna "fabuła", język nieporadny, ale zdradzający wielką pewność siebie autora.

  Nie mogę przeżyć, że kierując się opiniami (??!!) kupiłam wtedy 3 książki! Dwie z nich nadal zafoliowane, nietknięte stanowią wstyd dla mojej półki. Może ktoś chce?

  Oczywiście rzeczonego "Anioła..." nie przeczytam. Nie przeczytam już NIC tego zakochanego w sobie, nie szanującego (nie znającego?!) tragicznej historii i jej uczestników aroganta. Mam też nadzieję, że wydawcy i księgarnie nie zechcą z nim współpracować.

  Taki lekceważący stosunek do historii , wykorzystywanie jej swobodnie do "autopromocyjnych" celów powinno być jednoznacznie odrzucane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Max Czornyj

  "Mengele
  Anioł Śmierci z Auschwitz"

  * "Nie chodziło o to, że w świadomości własnej wartości było coś złego. Nie było nic złego również w poczuciu wyższości nad słabszymi, gorszymi czy głupszymi. Na tym polega życie. Drapieżnik zjada ofiarę, myśliwy dopoada zwierzynę, nie na odwrót.

  Mengele. Anioł śmierci z Auschwitz to oparta na faktach historia opętanego szaleństwem pseudonaukowca, który na własną rękę prowadził swoje badania nie bacząc na zdrowie i życie innych ludzi.

  Autor rozpoczął historie od pierwszego eksperymentu Mengele, który jest przerażający by potem zacząć od czasów wczesnego dzieciństwa, przez okres dorastania aż do czasu kiedy rozpoczął karierę zawodową. Wszystko to przedstawione jest w pierwszej osobie i w czasie teraźniejszym, co czyni z Josefa Mengele narratora książki. Dla mnie jest dodatkowym plusem książki, przez co książkę czyta się szybko.

  Lecz znacie mnie i wiecie, że ja musze poznać historie człowieka, aby zrozumieć jego myśli, uczucia i postępowania, ale tutaj to ja nie miałam co rozumieć, Mengele miał kochanych rodziców, których go wspierali, dbali o niego. Lecz tutaj to ja nie chce rozumiec, bo nie da się zrozumieć kogoś kto traktuje ludzi jak przedmioty do eksperymentów, nie ważne czy kobiety, czy dzieci nie ważne jaki wiek. Nie ma w tej osobie nic pozytywnego co mogłabym odnaleźć by zrozumieć, nic kompletnie i moje serce boli, bo w każdym człowieku powinno być chociaż odrobinę dobra, nawet jeśli to zło góruje 💔

  Do opisów się nie przyczepie bo oczywiście autor wykonał kawał dobrej roboty i dodał do nich życia aż tak bardzo, że sama momentami czułam ból, który długo mnie trzymał, by potem znowu poczuć rozdzierający strach i niemoc jaką czuli bezbronni ludzie. Coś niesamowitego i przerażającego zarazem. Dodatkowo rozdziały są krótkie co powoduje, że mimo wszystko chce się więcej i więcej.

  Podsumowując książka zawiera brutalne, a nawet bardzo brutalne opisy i nie jest dla każdego. Trzeba mieć mocne serce, aby czytać o tym okrucieństwie. Jednak autor potrafi tak zauroczyć swoim stylem, że mimo tej brutalności chce się czytać książkę.

  Ja polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Nazwisko Mengele już znałam, wiedziałam gdzie był "naukowcem" i "lekarzem". Jednak zdecydowanie nie miałam świadomości jak bardzo był okrutny i kreatywny, ile potwornych rzeczy tak naprawdę zrobił. Na pewno nie jest to książka do szybkiego przeczytania, raczej trzeba ją sobie dawkować. Czytanie tego też na pewno nie jest przyjemnością. Jest napisana dość dokładnie, w pierwszej osobie i w czasie teraźniejszym więc Mengele jest w sumie narratorem, a to jeszcze bardziej utrudnia przebrnięcie przez nią. Mimo wszystko uważam, że warto ją przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj

Pokaż pozostałe 14 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka...
dodaj do schowka Do koszyka 23,02 zł
WYDARZENIA W TEJ KSIĄŻCE SĄ OPARTE NA FAKTACH.PRAWDA BYWA BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD NAJWYMYŚLNIEJSZEJ FIKCJI.Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS.Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i...
dodaj do schowka Do koszyka 15,29 zł
Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
dodaj do schowka Do koszyka 10,72 zł

Mord

0/5
KONIEC ŚWIATA JEST JUŻ BLISKO. BĄDŹ PRZYGOTOWANY. Takie przesłanie powtarza w swoich mediach Profet, samozwańczy prorok. Z dnia na dzień jego hasła zyskują coraz więcej odbiorców. Tymczasem na obrzeżach Gdańska dochodzi do włamania do domku kempingowego. W jego trakcie ginie mężczyzna, a kobieta w...
dodaj do schowka Do koszyka 13,59 zł
CHCIWOŚĆ PROWADZI PROSTO DO PIEKŁA. POWINNIŚMY TO WIEDZIEĆ. Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić! Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych...
dodaj do schowka Do koszyka 11,92 zł
Komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze! W przerażających okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu kaźni zabójca pozostawia upiorną wiadomość. Czy jej adresatami są śledczy? A może bezpośrednio komisarze Deryło i Haler? Krąg podejrzanych szybko...
dodaj do schowka Do koszyka 11,92 zł
Wybrane bestsellery

Shogun

0/5
Shōgun to bodaj najsłynniejsza (także dzięki kultowemu serialowi) część azjatyckiej sagi  Jamesa Clavella (1924-94) – jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywanego „Mr. Bestseller”, a był także wziętym scenarzystą filmowym (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także...
dodaj do schowka Do koszyka 59,54 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 3,98 zł
„Kicia Kocia zostaje policjantką” to kolejna książka w bestsellerowej serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Kicia Kocia przeżyła z mamą niesamowitą przygodę podczas drogi powrotnej ze sklepu: interwencję prawdziwego policjanta. Sprawdź, czy pan policjant chciał aresztować Kicię Kocię!...
dodaj do schowka Do koszyka 8,91 zł
Kontynuacja Fourth Wing, bestsellerowej serii Empireum. Najlepsze romantasy 2023 roku według Goodreads! Wszyscy spodziewali się, że Violet Sorrengail umrze w trakcie pierwszego roku w Uczelni Wojskowej Basgiath. Jednak Odsiew był zaledwie pierwszym testem mającym na celu pozbycie się kadetów o...
dodaj do schowka Do koszyka 71,99 zł
Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym bez bólu, żalu i poczucia straty usuwa psychiczną potrzebę palenia.   Publikacja prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie...
dodaj do schowka Do koszyka 27,22 zł
Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas - pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy.
dodaj do schowka Do koszyka 9,74 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula