Marvel Now 2.0 Tajne imperium

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
485
Nasza cena: 81,99 zł 99,99 zł Taniej o: 18%

Steve Rogers poświęcił życie walce o wolność. Dziś jednak jest jej największym wrogiem i jako agent faszystowskiej organizacji Hydra nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć władzę nad światem. Jego autorytarnym rządom sprzeciwią się Czarna Wdowa, Kapitan Marvel, Doktor Strange i inni superbohaterowie, ale ich ruch oporu ma niewielkie szanse w starciu ze zbrodniczym reżimem, który opanował nie tylko media i państwowe instytucje, lecz także serca wielu ludzi. Czy mimo to znajdą sposób na ocalenie uniwersum Marvela? Oto wielki finał sagi o upadłym Kapitanie Ameryce, na którą składają się także album "Avengers. Impas - Atak na Pleasant Hill" i dwa tomy serii "Kapitan Ameryka. Steve Rogers". 

Scenariusz tego niepokojąco aktualnego thrillera politycznego napisał Nick Spencer - autor historii zebranych w albumie "Ant-Man. Druga szansa" oraz serii "Iron Man 2.0" i "The Amazing Spider-Man". Twórcami rysunków są: Daniel Daniel Acuña ("Uncanny Avengers"), Steve McNiven ("Wojna domowa"), Rod Reis, Jesús Saiz, Andrea Sorrentino ("Staruszek Logan") i Leinil Francis Yu ("Inhumans kontra X-Men").

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajne Imperium to jeden z tych wielkich intrygujących komiksowych eventów Marvela, obok którego nikt nie będzie mógł przejść obojętnie. Nick Spencer i jego Kapitan Ameryka to naprawdę „kawał” solidnej roboty, która odciśnie trwałe piętno w historii całego marvelowego uniwersum. Nie trzeba chyba już większej zachęty, aby sięgnąć po tytuł wydany niedawno na naszym rynku nakładem wydawnictwa Egmont?

  Co bardziej świadomi fani Marvela, z pewnością doskonale wiedza o tym, że Steve Rogers, lepiej znany jako Kapitan Ameryka, wielki obrońca demokracji i wolności, jest agentem Hydry. Nie ma sensu mocniej się tutaj rozpisywać jak do tego doszło, bo powitałby z tego elaborat na co najmniej kilkadziesiąt stron. W dużym skrócie: Kobik (świadoma kosmiczna kostka), zmienia wspomnienia Kapitana Ameryki, który wierzy w to, że cały czas był uśpionym agentem tajnej faszystowskiej organizacji, który czekał na dogodny moment „aktywacji”. Następuje ona w chwili kiedy w wyniku wielu przemyślanych działań, siły superbohaterów zostają rozdzielone w celu poradzenia sobie z wieloma problemami w tym samym czasie. Mniejsze grupy stają się więc łatwą zdobyczą dla wypełzającej z cienia Hydry, która dosyć szybko przejmuje władzę w Stanach Zjednoczonych. Na czele „odrodzonego” kraju, nie może stanąć nikt inny jak właśnie ON – „bohater”, który przekonany jest, że każde jego działanie podyktowane jest dobrem ludzi. Z nową wizją państwa nie każdy jednak się zgadza, na czele wątłego ruchu oporu stają niektórzy ocaleni superbohaterowie (Czarna Wdowa, Hawkeye), którzy muszą strącić z piedestału legendę, jeśli chcą marzyć o dawnej „wolności”.

  Scenariusz może się początkowo wydawać mocno naciągany, a w niektórych miejscach wręcz absurdalny. Zapewniaj jednak, że cała historia jest tutaj doskonale przemyślana, tworząc spójną naprawdę dobrze przestawioną opowieść.

  Tajne Imperium to prawdziwy Marvelowy róg obfitości, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Jest widowiskowa akcja, są emocjonalne i momentami przytłaczające ludzkie dramaty, są znani superbohaterowie pokazywani często w nowych rolach, są nawiązania do historii czy ciekawe spojrzenie na politykę obecnych czasów, jeśli by dobrze poszukać można byłoby nawet znaleźć szczyptę bardziej „romantycznej” treści. Czyli dla każdego coś dobrego i nie ma tutaj mowy o przesycie czy przekombinowaniu tematu.

  Scenarzysta Nick Spencer zdecydował się wyjść poza barierę typowego rozrywkowego dzieła superbohaterskiego. Widowiskowość pełni w tytule nadal pewną istotną funkcję, zapewniając czytelnikowi solidną porcję komiksowej przyjemności, jednak jest ona tutaj tylko dodatkiem do „głębszej” treści, którą jest wizja faszystowskich Sanów Zjednoczonych pod rządami Kapitana Ameryki. Autor sięga w tym aspekcie dzieła nie tylko do wyraźnych odniesień historycznych z okresu II Wojny Światowej, ale również w bardzo ciekawy sposób prezentuje swoje postrzeganie współczesnego świata (szczególnie przez pryzmat „brudnej” polityki, z którą sam swego czasu miał do czynienia).

  Nic nie jest w fabule jednak nazbyt oczywiście, nawet podział na typową dobra i złą stronę, często się tutaj rozmywa. Spencer stara się więc ukazać wydarzenia z dwóch różnych stron, dzięki czemu czytelnik otrzymuje szerszy obraz całości. USA stające się krajem faszystowskim, który kształtuje umysłu obywateli przez liczną symbolikę i pisanie historii na nowo. Państwo, na którego czele stoi prawdziwa „ikona”, która niegdyś była synonimem demokracji. Steve Rogers nie jest tu jednak pokazany jako synonim zła. Owszem pełni ON rolę dyktatora, który swoimi decyzjami wpływa na życie innych. Jednak jest ON świadomy tego, że wydawane przez niego rozkazy powodują cierpienia ludzi, nie ma jednak możliwości innego działania, jeśli chce się utrzymać stabilność jego Imperium. Jest ON przekonany, że obywatele prędzej czy później docenią jego starania, szczególnie, że stara wersja kraju była tak przeżarta polityczną zgnilizną, że i tak czekał ja upadek.

  Na przeciwległym biegunie mamy zaś Ruch Oporu, który toczy choroba ambicji ocalałych superbohaterów. Herosi, zamiast zjednoczyć się wspólnej walce, ciągle znajdują nowe powodu do waśni, doprowadzając tym samym cały Ruch Oporu na skraj całkowitego załamania. Hawkeye, Czarna Wdowa i kilka innych znanych postaci, muszą znaleźć wspólną nic porozumienia. Spencer prezentuje ten wątek dosyć ciekawie, niestety jednak nie obywa się tutaj bez kilka mocno chaotycznych scen, które niewiele wnoszą do samej fabuły, a mogą tylko zaciemnić bardziej istotne elementy.

  Tajne Imperium jako zbiór materiałów opublikowanych w różnych zeszytach jest dosyć mocno zróżnicowane pod względem graficznych. Artyści odpowiedzialni za poszczególne części mieli swoje wizje przedstawienia historii autorstwa Nicka Spencera. Na prawie 500 tronach komiksu, mamy więc do czynienia z naprawdę mocną falową amplitudą stylów graficznych. Począwszy od prac bardziej typowych dla Marvela, kończąc na zdecydowanie mocniej „artystycznych” wizjach twórczych. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie, co mocniej wpadnie mu w oko. Spora zaleta oprawy graficznej jest również to, że poszczególne wizje rysowników, pomimo widocznych różnic, potrafią łączyć się w spójną całość, nie powodując w zbiorczym wydaniu wrażenia rwanej historii.

  Tajne Imperium prezentowało się jako potencjalnie ciekawy pomysł, który jednak mocno przerósł wszelkie oczekiwania fanów. Nick Spencer nie tylko stanął na wysokości powierzonego mu zadania, ale stworzył dzieło, o którym brać komiksowa będzie rozmawiać latami, a no samo znajdzie swoje miejsce w panteonie komiksowych klasyków. Zasadnicze pytanie na koniec nie powinno brzmieć – czy warto to dzieło kupić (bo to jest oczywiste), tylko dlaczego jeszcze się tego nie zrobiło?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Tajne Imperium” to nowy, duży event od Marvela. Jak to podobne eventy, tak i ten został skrojony według tego samego schematu, co wszystkie poprzednie. Ma swoje trafne momenty, ale też i nie brak w nim sztampowych scen.

  Warto zauważyć, że „Tajnego Imperium” nie ma większego sensu czytać bez znajomości obu tomów o „Kapitanie Ameryce”. Wszystko się tu łączy w jedną opowieść, która miała wywrócić życie kapitana do góry nogami, ale jak zwykle nic z tego nie wyszło. Rzecz jest prosta, epicka, pełna walk i strat, ale w ostatecznym rozrachunku nie zmienia się nic.

  Szata graficzna jest podobna do komiksu: dobra, ale niespójna. Różni artyści, czasem lepsi, czasem gorsi, serwują nam najróżniejsze stylistycznie zeszyty. Ogląda się to miło, ale lepiej wypadłoby jakby stworzył całość jeden autor. Kto jednak lubi kapitana, śmiało może sięgnąć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  KAPITAN HYDRA

  Saga
  o odrodzeniu i upadku Kapitana Ameryki właśnie dobiega końca. Wszystko za sprawą kolejnego wielkiego eventu od Marvela – wielkiego także jeśli chodzi o ilość lektury, spójrzcie tylko na ten liczący niemal 500 stron tom – który miłośnikom epickich wrażeń dostarczy niemało przyjemności. Bo chociaż zabrał się za niego Nick Spencer, scenarzysta, którego trudno nazwać naprawdę znakomitym pisarzem, „Tajne imperium” (swoją drogą tytuł nawiązuje do wymyślonej w 1966 roku odnogi Hydry o takiej właśnie nazwie) to nie tylko świetne zwieńczenie opowieści, która zaczęła się w „Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill”, ale też i po prostu świetne, pokazane z rozmachem superboahterskie wydarzenie, które z chęcią zobaczyłbym na wielkim ekranie.

  Najpierw Kapitan Ameryka stał się stary, kiedy serum superżołnierza straciło swoją moc. Potem jednak, dzięki zdolnościom kosmicznej kostki odmłodniał i wrócił do formy. Nikt jednak nie wiedział, że kostka zmodyfikowała mu pamięć tak, że sądzi teraz, iż od zawsze był członkiem Hydry – nazistowskiej organizacji terrorystycznej dążącej do władzy nad światem…

  I teraz Hydra jest bliższa osiągnięcia tego celu, niż kiedykolwiek wcześniej. Kapitan Ameryka, działając coraz bardziej otwarcie, ma po swojej stronie media i państwowe instytucje. Jego Tajne imperium rośnie, a chociaż superbohaterowie opowiadają się przeciwko niemu, sytuacja wydaje się przesądzona, a ich walka z góry skazana na porażkę. Tym bardziej, że także zwykli ludzie zaczynają popierać Kapitana. Czy herosi w takiej sytuacji zdołają przywrócić dawny ład? A może nie zabraknie takich, którzy przyłączą się do Kapitana Ameryki?

  Pomysł na zmienienie Kapitana Ameryki, najbardziej patriotycznego z bohaterów, w agenta nazistowskiej organizacji był genialny w swej prostocie. Problem w tym, że Spencer a szybko pokusił się o jego wyjaśnienie w serii poświęconej tej postaci. Zabieg ten zabił napięcie, jakie można było z całości wycisnąć, choć i tak trzeba przyznać, że jego historia była udana. I teraz dociera ona do punktu kolimacyjnego i robi to w naprawdę świetnym stylu. Epicka, dynamiczna, pełna walk, szybkiego tempa, plejady marvelowskich gwiazd i prób odświeżenia skostniałego uniwersum i drobnego w nim namieszania.

  Tak wyglądają wszystkie eventy, powiecie i… będziecie mieli rację. Ale czy nie za to tak chętnie po nie sięgamy? Żeby zobaczyć kolejną wielką wspólną przygodę najważniejszych bohaterów, poczuć ten dreszcz niebezpieczeństwa na skalę, jaka w normalnych seriach nie występuje i choć na chwilę zobaczyć nieco odmieniony świat superbohaterów. Ma być szybko i spektakularnie, ma być też tak, by odnalazł się w tym czytelnik, który nie śledzi wszystkich serii, których bohaterowie biorą udział w evencie i dokładnie to tutaj dostaje. Dobrze narysowane, równie dobrze wydane… Czego chcieć więcej? Oczywiście tie-inów, ale że i tych nie brakuje na naszym rynku, miłośnicy komiksów Marvela będą zadowoleni.

  Reasumując: warto. Jeśli lubicie Kapitana albo eventy, poznajcie ten solidnej grubości tom. Wart jest i czasu i pieniędzy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Star Wars Legendy. Mroczne Imperium II Kres... 0/5 Nasza cena:
57,39 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars Legendy. Mroczne Imperium II Kres...

Mroczne Imperium II to kontynuacja jednego z najbardziej znanych komiksów z uniwersum Star Wars. Imperium jest w odwrocie, a Luke Skywalker próbuje odbudować zakon Jedi. Zanim jednak uda mu się odtworzyć tę grupę obrońców galaktyki, musi popracować nad sobą, bo pokusy ciemnej strony mocy wciąż...
Marvel Classic Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi`ar 4/5 Nasza cena:
84,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel Classic Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi`ar

Gabriel Summers, mutant znany jako Wulkan, wiele wycierpiał jako niewolnik w kosmicznym Imperium Shi’ar. Teraz, stokroć potężniejszy, wraca do dawnego domu, aby dokonać krwawej zemsty. Podążający jego śladem X-Men muszą działać ostrożnie. Ich przybycie oznacza koniec spokoju w Imperium, którego...
Star wars legendy Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone 0/5 Nasza cena:
37,64 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star wars legendy Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone

Twórcy kultowych Karmazynowego Imperium i Karmazynowego Imperium II po kilkunastu latach powrócili do swojej opowieści. Kir Kanos, ostatni ocalały członek Gwardii Imperialnej, jest gotów wyrównać rachunki z Lukiem Skywalkerem i innymi, których obwinia o śmierć swojego Imperatora. Na jego drodze...
Star wars film Star Wars 1/2018. Imperium kontratakuje. Epizod V 0/5 Nasza cena:
16,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star wars film Star Wars 1/2018. Imperium kontratakuje. Epizod V

Kolejny komiks na podstawie filmu z gwiezdnej sagi. Mimo zniszczenia Gwiazdy Śmierci Imperium wciąż stara się ostatecznie zmiażdżyć Rebelię. Jej bohater, Luke Skywalker, trenuje, aby stać się rycerzem Jedi, tak jak było mu to pisane. Musi się jednak strzec, gdyż Darth Vader chce go pojmać za...
Star wars legendy Star Wars. Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi 0/5 Nasza cena:
37,64 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star wars legendy Star Wars. Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi

Kontynuacja świetnie przyjętego komiksu „Karmazynowe Imperium”, opowiadającego o losach członków Gwardii Imperialnej. Po śmierci zdrajcy, Carnora Jaxa, który zginął z ręki ostatniego gwardzisty, Kira Kanosa, Imperium Galaktyczne traci przywódcę. Do czasu wyboru nowego władcy rządzi Tymczasowa Rada....
Agent Imperium. Żelazne zaćmienie. Star Wars Legendy 0/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agent Imperium. Żelazne zaćmienie. Star Wars Legendy

Klasyczna historia akcji rozgrywająca się w świecie Gwiezdnych wojen. Jahan Cross jest asem wywiadu imperialnego – świetnie wyszkolonym, przystojnym, inteligentnym, wyposażonym w gadżety niespotykane nawet w odległej galaktyce, a przy tym niezłomnie lojalnym. Kolejna misja wiedzie go do Sektora...
Marvel Now Tajne wojny. Amazing Spider-Man. Odnowić śluby 4/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel Now Tajne wojny. Amazing Spider-Man. Odnowić śluby

W świecie, w którym superbohaterowie są bezlitośnie prześladowani, Peter i Mary Jane Parkerowie ledwo wiążą koniec z końcem. Mimo niebezpieczeństwa Spider-Man nie cofnie się przed niczym, żeby ochronić swoją rodzinę. Zmierzy się nawet z Regentem, przeciwnikiem o niemal boskiej mocy! I nie będzie...
Marvel Now 2.0 Amazing Spider Man. Globalna sieć. Upadek imperium. Tom 7 0/5 Nasza cena:
40,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel Now 2.0 Amazing Spider Man. Globalna sieć. Upadek imperium. Tom 7

Ulepszony Doc Ock sprzymierzył się ze Steve’em Rogersem i Hydrą, a kieruje nim osobista zemsta: chce zniszczyć Parker Industries - firmę, którą przecież pomógł stworzyć! Peter musi wykorzystać wszystkie środki swojego przedsiębiorstwa, aby powstrzymać Octopusa i Hydrę. Ale czy to wystarczy? W życiu...
Kingsman. Tajne służby 0/5 Nasza cena:
58,50 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kingsman. Tajne służby

Mark Millar scenarzysta KICK-ASS, Dave Gibbons rysownik legendarnych STRAŻNIKÓW oraz Matthew Vaughn reżyser niezwykłych przebojów kinowych ponownie połączyli siły, aby odrodzić gatunek historii szpiegowskich na miarę XXI wieku w jednym z najwspanialszych komiksów, jakie powstały w ostatnich latach....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula