Maria Magdalena. Kapłanka, Dama, Apostołka

Autor:

Ewa Kassala

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
526
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 21,43 zł
Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Przed Państwem Maria Magdalena, druga ? po Królowej Saby ? powieść Ewy Kassali o silnych kobietach w Biblii.
Czy byłą kochanką Jezusa? Jawnogrzesznicą opętaną przez demony? Kapłanką Izydy, głoszącą własną ewangelię? Kto i dlaczego nazwał ją doskonałością nad doskonałościami?
Maria Magdalena Ewy Kassali jest jedną z nas. Możemy się z nią utożsamiać, bo tak jak my kocha, błądzi, cierpi, waha się, marzy o miłości wiecznej i ponadczasowej. Jest wykształcona i wrażliwa, dobra i obdarzona niezwykłą duchową mocą, ale bywa też naiwna, zarozumiała i próżna. Wychowywana w hermetycznym świecie dobrobytu, nie do końca rozumie rzeczywistość i problemy „zwykłych ludzi”. Jednak przechodzi przemianę, a po upadku na samo dno odradza się do nowego życia. Z wychowanki kapłanek Izydy i salonowej damy staje się apostołką. Po długiej duchowej wędrówce odkrywa swoją życiową misję. Jej zadaniem jest przenoszenie przez czas wiecznego ognia i kobiecej cząstki boskiej energii. Zostaje towarzyszką Jezusa i obok jego matki staje się najważniejszą kobietą w jego życiu.
Ta opowieść jest jak wciągający hollywoodzki film ? wartka akcja, mocne charaktery, dynamika zdarzeń. Jest też jak lustro ? każdy może zobaczyć w niej swoje własne odbicie. I swoją Marię Magdalenę.
W swoich książkach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda powieść powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Możesz iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się najpotężniejsze kobiety, jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Autorka przywołuje do życia mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku, by dostawać to, czego chciały.
Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maria Magdalena to postać uznawana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych bohaterek znaną nam nie tylko z literatury czy religii. Przez jednych umiłowana i wielbiona, a przez drugich znienawidzona i szykanowana. Przyznaję, że sięgnęłam po nią akurat z czystej ciekawości. Chciałam się przekonać, jak Pani Ewa ukazała ją na kartach swojej powieści oraz ku której opcji bardziej się skłaniała. Jesteście ciekawi? Serdecznie zapraszam na dalszy ciąg.

  Absolutnie nie spodziewałam się tego, co było skrzętnie ukryte pod intrygującą okładką. Mimo że jest to lekki grubasek, to pierwsze 400 stron pochłonęłam w ekspresowym tempie. Ostatnie sto stronic natomiast czytałam dość długo, ale to tylko dlatego, że każdy z nas doskonale wie, jak skończył się proces u Poncjusza Piłata. Autorka dopracowała książkę pod każdym możliwym kątem. Współpracowała z historykami, aby fikcja literacka podparta była prawdziwymi faktami i to się czuje. Chylę czoła nad włożoną pracą i ogromem poświęconego czasu. W efekcie otrzymaliśmy przepiękną opowieść o młodej silnej kobiecie, tak bardzo niezrozumiałej przez otaczające społeczeństwo, w jakim przyszło jej żyć. Udowodniła, że nauka i wiedza były tępione i nie mile widziane. Zawiść i zniesławienie potrafiły przynieść bardzo wiele zła i cierpienia. Autorka przez podzielenie swojego dzieła na trzy części pokazała ważne etapy w życiu Marii, dzięki czemu mogliśmy ją zrozumieć i przede wszystkim polubić. Faktem jest, że Pani Kassala połączyła w jednej osobie występujące w przekazach historycznych trzy kobiety: Marię z Betanii, Marię z Magdali oraz tą okrzykniętą jawnogrzesznicą uratowaną przed ukamienowaniem przez Jezusa. Naszą wykreowaną Marię poznajemy już w pierwszym dniu jej życia. Od tego momentu akuszerka, która pomogła jej przyjść na świat, widzi na jej dłoniach i stopach symbole gwiazd. Dostrzega, że ma przed sobą dziewczynkę, która będzie dla świata kimś szczególnym i niepowtarzalnym. Razem z czytanymi kolejnymi fragmentami, obserwujemy Marię, jak rośnie i dojrzewa. Jak obdarza każdego miłością i zaufaniem. Widzimy i rozumiemy, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Mimo iż w swoim życiu zmierzyła się z różnymi przeciwnościami losu, jej miłość do świata pozostała niewzruszona. A wszystko, co ją spotkało, miało swój cel.

  Tak jak już wspominałam „Maria Magdalena” to dopracowana i inspirująca powieść. O kobiecie silnej, która stała się wzorem dla innych kobiet. Jeżeli chcielibyście udać się w niesamowitą podróż do konserwatywnej Jerozolimy a później podążać uliczkami tolerancyjnego i eklektycznego Egiptu, to ta lektura zapewni Wam niesamowite wrażenia. Ja bardzo dziękuję Wydawnictwu Videograf za możliwość poznania cudownej wykształconej kobiety, którą rzeczywiście mogła być Maria Magdalena.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Ewy Kassali i tak naprawdę nie wiedziałam do końca, czego mogę się spodziewać po "Marii Magdalenie". Przyznaję się, że obawiałam się suchej biografii, naszpikowanej suchymi datami i niewiele znaczącymi faktami o kobiecie która żyła tysiące lat przed nami.

  Co dostałam?

  Dostałam przepiękną opowieść o kobiecie niezwykle współczesnej i otwartej jak na standardy starożytnego (biblijnego) świata, mądrej, pięknej, wykształconej- co wtedy nie było zbyt dobrze przyjmowane, szczególnie przez mężczyzn.

  Jest to historia kobiety, z którą każda z nas może się utożsamić, znaleźć wspólne cechy, doszukać się wspólnych celów, które są takie same jak setki lat temu. Ale zaznaczam, nie jest to powieść tylko dla kobiet, myślę, że i wielu mężczyznom przypadnie ona do gustu.

  Autorka w posłowiu wyjaśnia, że tak naprawdę Maria Magdalena, która funkcjonuje w naszej świadomości to "zlepek" trzech różnych kobiet, występujących w Biblii, stworzona przez papieża Grzegorza Wielkiego.

  Książka podzielona jest na trzy części o tytule: Kapłanka, Dama, Apostołka. Szczerze przyznam, że najbardziej do gustu przypadła mi część pierwsza i druga.

  W tych częściach obserwujemy dzieciństwo, dorastanie i codzienne życie Marii. Jej życie po ukończeniu nauk w świątyni Izydy i służbę bogini, pierwsze prawdziwe zauroczenie. Powrót do Izraela i olbrzymie dramaty, które prowadzą do olbrzymich tragedii, w wyniku których kobieta popada w obłęd i zostaje wykluczona z izraelskiej społeczności. W części trzeciej Maria spotyka się z Jezusem, dzięki jego pomocy kobieta wraca do zdrowia i zaczyna również głosić jego słowo...

  Śmiało mogę napisać, że przez tę historię się płynie, nie sposób się od niej oderwać. Jest absolutnie genialna.

  Powieść czyta się szybko, łatwo dać się jej porwać w wir wydarzeń. Akcja toczy się szybko, pojawia się wiele zaskakujących zwrotów. Momentami ta powieść jest tak prawdziwa, że aż boli, nie sposób przejść obojętnie wobec problemów alkoholowych, przemocy fizycznej i psychicznej, gwałtów.

  Bohaterowie są niezwykle wyraziści i spójni, łatwo obdarzyć ich uczuciami, wielu z nich wzbudzało we mnie zarówno podziw jak i współczucie.

  Autorka wtłoczyła życie w tę powieść, czytając ją, czułam się jakbym była wśród tych ludzi. Mogłam dzielić z nimi smutki i radości, mogłam być tuż obok i trzymać ich za rękę w czasie największego bólu.

  Plastyczny język, barwne opisy krajobrazu i architektura, rozbudzają wyobraźnię i ciekawość. Niemal czuć na skórze palące słońce Egiptu i powiew oliwnych gajów Izraela.

  Z wielką przyjemnością sięgnę po inne książki tej autorki.

  Czy polecam?

  Zdecydowanie. To jedna z najlepszych powieści, które przeczytałam w ostatnim czasie. O ile nie najlepsza.

  Polecam każdemu- każdy się w tej historii odnajdzie.

  POLECAM...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od dawien dawna, tłumaczono mi, że Maria Magdalena mimo tego, że była dobra to była nałożnicą Jezusa. Nie wiedzieć czemu nie przyjmowałam tego do świadomości, może z racji słabego połączenia z wiarą, a może po prostu miałam to w nosie. Również nie miałam problemu dobrać sobie imienia na bierzmowaniu „Magdalena” – co w efekcie z imion tworzy Marię Magdalenę. Dzisiaj jako dorosła kobieta, poznaje ikonę siły, która już wieki temu pokazała, że chcieć to przecież i móc.

  Co tu dużo gadać – hasłem „kościół” można wykurzyć mnie gdzie pieprz rośnie. Stąd też moje wstępne podejście po zobaczeniu tej książki u Paulinki (@ayla_black_), że to raczej nie będzie literatura w moim guście, mimo że zdjęcie naprawdę było świetne (możecie je zobaczyć tutaj). A co otrzymujemy? Myślę, że historię, której raczej nie spotyka się na rynku (często, albo i wcale!). Kobieta, którą przestawia autorka, żyje w czasach gdzie to mężczyzna jest tym WAŻNYM. Przecież płeć piękna nie mogła się uczyć, nie było równa w małżeństwie, nie miała własnego zdania.

  Pani Ewa ukazuje nam Marię Magdalenę trochę z innej strony – jako silną, majętną, wykształconą; tą, która napisała własną ewangelię; tą, która może być nie tylko wzorem do naśladowania. Zdecydowanie to nie jest biografia jaka każdemu z nas (tak zakładam) obiła się o uszy. Maria jest tajemnicza, nie odkryta, ledwo wspominana, a co za tym idzie – porusza ogromne pragnienie, by wiedzieć o niej więcej. Nasza bohaterka toczy bój z tym co ją spotyka, a mniemaniem, że przecież to i tak wiele i więcej dobrego mieć już nie może. Pani Kassala ubiera całość w dobrą historię obyczajową – przybliża nam obyczaje tamtych czasów, wiarę trochę w inny sposób, a może tylko z innej strony – to już rozterka dla każdego indywidualnie.

  Przyjemnie czyta się lekturę, w której autorka jest świadoma tego co pisze, nie ma nie domówień, a fakty są faktami – żadne tam bajdy wyssane z palca. Przyznam, że to robi wrażenie. Świetnie trafia taka historia do kobiet, a pominięcie jej było by niemalże grzechem. Nie ważne jakiej się jest wiary, w co się wierzy, albo czego nas nauczono za młodu, ta powieść może odkryć przed nami małe, zagadkowe co nieco, a co za tym idzie, na pewno będziemy chcieli do tej książki wracać. Sama jestem mile zaskoczona 🙂

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maria Magdalena. Postać biblijna. Jedna z najważniejszych kobiet religii chrześcijańskiej. Główna i tytułowa bohaterka książki Ewy Kassali wydanej za pośrednictwem wydawnictwa videograf. Postać inspirująca, niezwykła i budząca kontrowersje. Mnie intryguje od wielu lat, dlatego musiałam sięgnąć po książkę o niej. Budziło moją ciekawość jak zostanie opisana. Czy będzie to opowieść skierowana do bogobojnych chrześcijanek ukazująca Marię jako wzór kobiety nawróconej? Czy będzie bazować na kontrowersji i przedstawi nam Marię jako oblubienice Jezusa? Czy będzie czystą fantazją autorki, czy też będzie mieć w sobie ciekawe ale i rzetelnie sprawdzone informacje? Jaka jest odpowiedź? Że na każde z tych pytań można odpowiedzieć twierdząco. Powieść pani Kassali jest fikcją literacką jednak niewątpliwie autorka odrobiła swoją lekcję i rzetelnie się przygotowała do napisania swej książki. Dzięki temu historia jaką nam opowiada jest inspirująca i przemawia do nas, trafiając prosto do kobiecego serca. Jest to książka o sile kobiecości, skierowana do każdej z nas, bez względu na wyznanie i przekonania. Poznajemy losy Marii Magdaleny od lat jej dzieciństwa, do momentu zmartwychwstania jej Mistrza. Na kartach powieści śledzimy jak z inteligentnej dziewczynki staje się pojętną uczennicą, a w końcu kapłanką, tylko po to by wrócić do zacofanego kraju jej ojca, gdzie z szanownej damy staje się potępioną za życia. Poznajemy historie jej upadku i odrodzenia się, a w końcu spotkania jej przeznaczenia.

  Jest to historia warta poznania. Intrygująca i inspirująca.

  książka ta mnie wręcz zachwyciła. Zwłaszcza dwa pierwsze rozdziały. Jest to jedna z tych pozycji, która sama się czyta. Przyjemny styl autorki jej opisy tego, jak mogło wyglądać ówczesne życie w Egipcie, Aleksandrii i Galilei, przemyślenia i filozoficzne rozważania o naturze czlowieka i boskości sprawiły, że lektura dawała niesamowitą wręcz przyjemność. Ku mojej uldze nie jest to książka skierowana tylko do osób jednego wyznania. Nie! Ta książka skierowana jest przede wszystkim do kobiet. Niezależnie od tego w co wierzą. Nie ukrywam, że mam w sobie duszę filozofa i uwielbiam wszelkie rozważania na tematy natury, boskości i człowieczeństwa. A tutaj to dostaję. I to w bardzo dobrym wydaniu! Książka Ewy Kassali to pięknie opisane, nie zawsze łatwe losy silnej i mądrej kobiety, które w nas samych pomagają dostrzec siłę i mądrość. Na niemal każdym kroku pani Ewa podkreśla jak wielką moc ma w sobie każda z nas. Dlatego uważam, że warto sięgnąć po Marie Magdalenę i ją przeczytać. Z uwagą, zagłębiajac się w każdą myśl jaką ma nam do przekazania autorka. Nie zrażajcie się tym, iż główna bohaterka jest postacią biblijną. Skreślanie z tego powodu książki byłoby dużym błędem, bowiem tak jak napisałam, książka ta skierowana jest do osób o różnych wierzeniach, sądzę wręcz, że radykalni katolicy mogliby w pewnych momentach, czytając niektóre przemyślenia, kręcić z oburzeniem głową. Jednak nie ja. Ja w pełni podpisuję się pod tym co w swej książce wyraziła pani Ewa. I zachęcam Was byście również sięgnęli po jej małe dzieło. Bo na prawdę warto jest to zrobić.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ave Maria En El Morro CD 0/5 Nasza cena:
37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ave Maria En El Morro CD

Lista utworów1. Ave Maria en el morro - Jacek Silski2. Teraz lub nigdy - Jacek Silski3. W gwiazdach twoich oczu - Jacek Silski4. Jesteś mą myślą - Jacek Silski5. Cucurucucu - Jacek Silski6. Maria - Jacek Silski7. Hej - Jacek Silski8. Dwa oblicza - Jacek Silski9. Besame mucho - Jacek Silski10....
Wojna i miłość. Andrzej i Halina 5/5 Nasza cena:
38,59 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna i miłość. Andrzej i Halina

Jeszcze na dobre nie przebrzmiały echa poprzedniej wojny, gdy świat stanął na krawędzi kolejnej katastrofy. Katarzyna nie sądziła, że będzie musiała drżeć o życie synów, Andrzeja i Piotra, bo ludzkość nie wyciągnie z przeszłości żadnych wniosków. Zmienia to wrzesień 1939 roku. Gdy na Wawelu powiewa...
Pierwsze czytanki. Tosia i jej pupilki (poziom 2) 0/5 Nasza cena:
4,79 zł 5,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsze czytanki. Tosia i jej pupilki (poziom 2)

Pierwsze czytanki to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania.Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany do wieku dziecka ułatwia...
Karty pracy z ćw. korekcyjno-kompensacyjnymi 0/5 Nasza cena:
35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karty pracy z ćw. korekcyjno-kompensacyjnymi

Ćwiczenia w tej teczce zostały podzielone na sześć działów dotyczących umiejętności, z którymi uczniowie w wieku wczesnoszkolnym najczęściej mają problemy. Są to: sprawność manualna, grafomotoryka, percepcja wzrokowa, percepcja słuchowa, pisanie, czytanie.
Znany szum morza. Saga nadmorska. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,53 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znany szum morza. Saga nadmorska. Tom 3

1998–2019 Jagoda Jagoda pragnie przełamać koło międzypokoleniowych kłamstw. Spędzając całe dnie na rozmowach z babką, stara się zrozumieć zawikłaną historię rodziny. Wiedziona przekonaniem, że los można odwrócić, stawia wszystko na jedną kartę. Tworzy wyjątkowe miejsce, które przyciąga kobiety...
Twój make-up z gwiazdami 5/5 Nasza cena:
41,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twój make-up z gwiazdami

Sekrety makijażu Magdy Pieczonki! Cześć! Nazywam się Magda Pieczonka. Jestem makijażystką. Tak najczęściej witam się z widzami na moim kanale YouTube, gdzie od lat regularnie publikuję tutoriale makijażowe z udziałem gwiazd i modelek, oraz na warsztatach makijażu, które prowadzę w Polsce i za...
Mój dom w ptasim świecie 0/5 Nasza cena:
75,65 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój dom w ptasim świecie

„Mój dom w ptasim świecie” to książka o bardzo osobistych spotkaniach z ptakami, sięgających w czasy dzieciństwa, następnie podczas częstych wizyt w Parku Narodowym Ujście Warty oraz wnikliwego podglądania wielu gatunków śpiewających i gniazdujących w ogrodzie, położonym w jego sąsiedztwie. Bogato...
A w konopiach strach 0/5 Nasza cena:
39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A w konopiach strach

W świecie współczesnej medycyny napędzanej różnicami stanowisk autorytetów naukowych niewiele jest tematów budzących tyle kontrowersji, co w przypadku medycznych zastosowań marihuany. Konopie były podstawą leczniczego arsenału dla uzdrowicieli w starożytnych Chinach, Indiach czy Grecji. Dziś w...
Chile południowe 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chile południowe

Jak wygląda życie ludzi na niemal rzeczywistym końcu świata, gdzie nieokiełznana przyroda wciąż szykuje nowe wyzwania? Jak sobie radzą z ciągłym poczuciem zagrożenia katastrofami oraz brakiem zainteresowania i pomocy ze strony rządu? Jak na nich wpływa dominujące na chilijskim południu poczucie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula