Maria Curie

Autor:

Ewa Curie

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
504
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 39,59 zł
Audiobooki mp3
za 40,42 zł
Nasza cena: 42,51 zł 54,99 zł Taniej o: 23%

Szczegółowa biografia, pozwalająca poznać życie jednej z najwybitniejszych kobiet w gronie naukowców.

"Maria Curie" autorstwa Ewy Curie, a więc córki słynnej fizyk i chemik, to pierwsze w Polsce wydanie biografii pozbawione cenzury, z którą przyszło jej się mierzyć za czasów PRL-u. Pierwotna wersja napisana została w języku francuskim i wydana w 1937. Po dziś dzień książka ta jest jedynym tak obszernym źródłem wiedzy o życiu najwybitniejszej polskiej badaczki.

Autorka ze szczegółami opisuje dzieciństwo Marii Skłodowskiej, pracę naukową i czas studiów, wyjątkowe małżeństwo z Piotrem Curie, jak i śmierć Marii, do której przyczyniło się jej własne odkrycie. Wiarygodność przedstawionych faktów i wydarzeń jest niekwestionowana, wszak wszelkie informacje czerpane były wprost z pierwszej ręki. Bez wątpienia jednak jest to dzieło subiektywne, pełne emocji córki względem matki. Książka była wielokrotnie nagradzana i ekranizowana. Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o dotychczas niepublikowane, wyjątkowe zdjęcia.

Ewa Curie to młodsza córka Marii i Piotra Curie. Autorka była pisarką, dziennikarką, pianistką i politykiem. Po kapitulacji Francji podczas II wojny światowej Ewa opuściła Paryż i wraz z innymi uciekinierami przedostała się do Anglii, gdzie poznała Winstona Churchilla. Większość okresu wojny spędziła na Wyspach Brytyjskich, gdzie wygłaszała odczyty i pisała do amerykańskich wydawnictw. W 1941 roku przebywała w USA, gdzie wraz z polskim reżyserem, Romualdem Gantkowskim, stworzyła film pod tytułem "Land of My Mother", który miał przypomnieć zachodnim państwom o wciąż okupowanej przez III Rzeszę Polsce.

Do innych dzieł autorki należą m.in. "Podróż wśród wojowników", "Maria Curie i córki. Listy".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ewa Curie "Maria Curie" Pierwsze pełne wydanie biografii noblistki,

  Kilka lat po śmierci Marii Skłodowskiej-Curie jej młodsza córka, Ewa Curie napisała wspaniałą, wydaną po raz pierwszy w 1937 roku, biografię słynnej noblistki. I chociaż doczekała się ona w Polsce wcześniejszych dwudziestu wydań, to dwudzieste pierwsze jest tym bardziej wyjątkowe, ponieważ za zgodą spadkobierców tłumaczki Hanny Szyllerowej, zostało ponownie przejrzane i uzupełnione o brakujące w poprzednich fragmenty tekstu przez Agnieszkę Rasińską-Bóbr. Była to, tym bardziej trudna i mrówcza praca, bo należało również usunąć część tekstu dodanego przez jego pierwszą tłumaczkę.

  Tylko córka mogła stworzyć napisany z taką wrażliwością portret matki, nie tylko wielkiej uczonej, noblistki, ale także osoby niezwykle skromnej, odrzucającej tytuły, przez wiele lat borykającej się z problemami finansowymi. Kobiety przez lata tęskniącej za Polską, której zależało, żeby również w jej rodzinnym kraju powstał Instytut Radowy. Osoby pracującej naukowo do ostatnich dni życia. Kochającej żony, matki dwóch córek, którym pozostawiła wolną rękę w wyborze swojej przyszłości. Irena, jak Maria, kontynuowała karierę naukową, zdobywając tak jak matka Nagrodę Nobla, Ewa natomiast została dziennikarką. Spod jej pióra wyszła niesamowicie napisana biografia matki.

  Biografia jest nie tylko wyrazem hołdu złożonego wielkiej matce, która wraz z mężem Piotrem Curie poświęciła wszystko dla nauki, jednocześnie nie zapominając o rodzinie. Potrafili wokół siebie zjednoczyć ludzi, którym przyświecał ten sam cel, nie oczekując sławy, tytułów ani poklasku.

  Pięknie pisze Maria do swoich córek już u schyłku swego życia w jednym z listów, datowanym na 3 września 1929 roku. "Często myślę o roku pracy, który się dla nas zaczyna. Myślę też o każdej z Was, i o tym, ile dajecie mi pociechy, radości i troski. Jesteście doprawdy wielkim bogactwem dla mnie i chciałabym, żeby los mi pozwolił jeszcze kilka dobrych lat z Wami przeżyć." Tym razem los okazał swoją łaskawość. Maria Skłodowska-Curie umiera pięć lat później.

  "Maria Curie" nie jest zwykłym, ubranym w daty i wydarzenia, życiorysem noblistki. To przede wszystkim znakomity portret wyprzedzającej epokę kobiety, której udało się spełnić swoje marzenia, ale również barwny portret czasów, w których przyszło jej żyć. Fantastyczny, wystawiony matce literacki pomnik napisany w pełnych czułości i serdeczności słowach, który nie raz spowoduje, że w oku zakręci się łza. Biografia uzupełniona jest o liczne zdjęcia i listy (część z nich dodana została do najnowszego wydania), z których wyłania się pasjonująca opowieść dotycząca nie tylko pracy naukowej, ale również trudów codziennego życia uczonej, która na zawsze chciała pozostać przede wszystkim zwykłym człowiekiem.

  Na koniec jeszcze fragment autobiograficznego tekstu, opublikowanego po raz pierwszy w 1923 roku w książce "Pierre Curie". "Ludzkość bezwzględnie potrzebuje jednostek praktycznych, które umieją wyciągnąć maksymum korzyści ze swej pracy i, nie zaniedbując dobra powszechnego, stać jednak na straży własnych interesów. Ale potrzebni są także marzyciele, dla których bezinteresowne wyniki ich dzieła tak są ważne, iż nie potrafią już oni myśleć o zapewnieniu sobie materialnych zysków.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsze w Polsce pełne i niecenzurowane wydanie biografii Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, kobiety legendy o genialnym umyśle i niezmordowanej w pracy. Autorką biografii jest młodsza córka małżeństwa Curie - Ewa: pisarka, pianistka, dziennikarka. Biografię po raz pierwszy wydano w roku 1937, trzy lata po śmierci Marii Skłodowskiej -Curie, wielokrotnie wznawiana, zekranizowana w 1943 roku.

  Książka, tak jak życie genialnej fizyczki, matematyczki i chemiczki, jest pasjonująca. Pochodząca z ubogiej rodziny, wcześnie osierocona przez matkę, marzyła o studiach, ale wyjazd do Paryża wydawał się mało realny ze względów finansowych. A jednak udało się, o chlebie i wodzie, w zimnych pokojach, żyje nauką, pokonuje trudności, zdaje wszystkie egzaminy, ale wciąż żyje w ubóstwie. W starej szopie z dziurawym dachem, razem ukochanym mężem, również genialnym fizykiem, prowadzą badania nad promieniotwórczością radu. Oboje nadzwyczaj skromni, nie szukają bogactwa ani zaszczytów, od rana do nocy pracują w swoim biednym laboratorium, osiągając niesamowite wyniki.

  Poznajemy życie zawodowe i prywatne Marii Curie, jej córki podziwiały jej zapał do pracy i niezłomny charakter, była sławna na całym świecie, zawsze skromna i nieśmiała, wciąż głodna wiedzy, uwielbiana przez swoich uczniów. Niesamowita kobieta, genialny naukowiec.

  Tę książkę trzeba przeczytać, tym bardziej, że czyta się naprawdę przyjemnie. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Marii Skłodowskiej-Curie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, przyznam, że jej postać imponuje mi od podstawówki, gdzie na lekcjach wychowawczych słuchałam na zmianę instrukcji BHP, z życiorysem naszej noblistki. Niedawno swoją premierę miała jej biografia, napisana przez córkę Ewę Curie, którą postaram się w kilku zdaniach polecić.

  To książka subiektywna, napisana bez dystansu, autorka idealizując swoją matkę pomija kilka niewygodne fakty z życia Marii. Jednak dlatego, że autorka i bohaterka książki są ze sobą tak bardzo związane, możemy poznać tę wielką uczoną od strony bardziej ludzkiej. To portret kobiety oddanej swojej rodzinie i ojczyźnie, odnoszącej wielkie naukowe sukcesy jednocześnie pozostając osobą niezwykle skromną, która swoim uporem i wytrwałością burzy stereotypy i wyprzedza epokę.

  Świetnie napisana, raczej jak intrygująca powieść niż sucha biografia sprawia, że śledząc codzienne problemy i życiowe dramaty noblistki, trudno było mi oderwać się od lektury. Dlatego uważam, że warto sięgnąć po tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,89 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -36%
  Miasto z mgły

  Miasto z mgły

  Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,51 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Greenpoint. Kroniki Małej Polski

  Greenpoint. Kroniki Małej Polski

  Nowojorski Greenpoint – przedsionek ziemi obiecanej, do którego od ponad stu pięćdziesięciu lat przybywają Polacy w poszukiwaniu lepszego życia. Budują swoje kościoły, sklepy, kluby. Niektórzy dorobili się milionów, inni poszli na dno. Książka Ewy Winnickiej to wciągająca kronika tego zakątka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,61 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Ziemia obiecana

  Ziemia obiecana

  We wspomnieniach z czasu prezydentury Barack Obama przedstawia dzieje nieprawdopodobnej przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty pierwszej kadencji swojej prezydentury,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 39,00 zł 65,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie

  Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie

  Wielowymiarowy portret Marii Skłodowskiej-Curie, którą świat poznał jako wybitną osobowość nauki. Pasja i naukowa dociekliwość, triumf i sukces przeplatają się tu z odrzuceniem, hipokryzją i dyskryminacją, której Maria doświadczała jako kobieta, naukowiec, a także imigrantka z Polski. Curie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,08 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Kobiety z obrazów

  Kobiety z obrazów

  Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes – to tylko niektóre z kobiet kryjących się za dziełami wielkich mistrzów. Tamara Łempicka w czasach największej biedy za sprzedawane obrazy kupowała diamentowe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,63 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Opowieść Podręcznej

  Opowieść Podręcznej

  Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,20 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Nasz ostatni dzień

  Nasz ostatni dzień

  Bestsellerowy autor Raczej szczęśliwego niż nie i Zostawiłeś mi tylko przeszłość zachwyca nową poruszającą powieścią.Piątego września, krótko po północy, Mateo Torrez i Rufus Emeterio otrzymują wiadomość telefoniczną: dzisiaj bezpowrotnie odejdą z tego świata. Mogą jednak odpowiednio przygotować...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,07 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  27 śmierci Toby'ego Obeda

  27 śmierci Toby'ego Obeda

  To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,78 zł 42,00 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Polscy superbohaterowie. Maria Skłodowska-Curie 0/5 Nasza cena:
19,24 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polscy superbohaterowie. Maria Skłodowska-Curie

Urodziła się w Warszawie. Starsze rodzeństwo i rodzice nazywali ją pieszczotliwie Anciupecio. Kiedy usiadła w szkolnej ławce, okazało się, że największą jej pasją jest... fizyka i chemia. Marzyła o pracy naukowca. W jej czasach w Polsce rządzonej przez zaborcę kobiety nie mogły studiować. Ale od...
Maria Skłodowska-Curie 0/5 Nasza cena:
15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maria Skłodowska-Curie

Życie Marii Skłodowskiej-Curie może być inspiracją dla wielu osób, pokazuje, jak stawić czoła wszelkim przeciwnościom i jak konsekwencje dążyć do realizowania postawionych sobie celów. Oto osoba wywodząca się z niezbyt zamożnej rodziny mieszkającej w mieście znajdującym się na kulturalnych i...
Idol. Maria Skłodowska-Curie 5/5 Nasza cena:
30,34 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idol. Maria Skłodowska-Curie

„Maria Skłodowska-Curie” jest pierwszą książką serii "Idol" o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania. Na kanwie biografii wielkiej polskiej badaczki Marii Skłodowskiej-Curie powstała książka, która ma rozbudzać...
Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia 0/5 Nasza cena:
49,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia

Zamiarem tego szczególnego edytorskiego przedsięwzięcia jest pokazanie niepospolitej, wielowymiarowej osobowości Marii Skłodowskiej-Curie-. W Polsce i na świecie znany jest jej ogromny dorobek naukowy. Inaczej rzecz się ma z szerszą wiedzą na temat życia i dokonań wybitnej Noblistki. Umiemy docenić...
Maria Skłodowska-Curie - Listy 0/5 Nasza cena:
80,85 zł 105,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maria Skłodowska-Curie - Listy

Bogato ilustrowany album, którego szatę graficzną stworzył Michał Batory, jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie, wydany w trzech językach - po polsku, francusku i angielsku. Maria Skłodowska-Curie. Pierwsza studentka Sorbony na wydziale nauk ścisłych. Pierwsza uczona uhonorowana...
Marie Curie. Światło w ciemności 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marie Curie. Światło w ciemności

Jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla, która dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. Maria...
Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie

Wielowymiarowy portret Marii Skłodowskiej-Curie, którą świat poznał jako wybitną osobowość nauki. Pasja i naukowa dociekliwość, triumf i sukces przeplatają się tu z odrzuceniem, hipokryzją i dyskryminacją, której Maria doświadczała jako kobieta, naukowiec, a także imigrantka z Polski. Curie...
Radowa księżniczka. Historia Ireny Joliot-Curie 0/5 Nasza cena:
27,36 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Radowa księżniczka. Historia Ireny Joliot-Curie

Oto historia genialnej córki genialnej matki, która pierwsze naukowe szlify zdobyła pod okiem Marii Skłodowskiej-Curie. Jako dziewięciolatka została osierocona przez ojca-noblistę, jako siedemnastolatka, nie mając jeszcze matury, pojechała za matką na front Pierwszej Wojny ratować życie żołnierzy...
Audiobook Maria Curie mp3 5/5 Nasza cena:
40,42 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Maria Curie mp3

Pierwsze w Polsce pełne i niecenzurowane wydanie kultowej biografii Marii Skłodowskiej-Curie napisanej przez jej córkę, Ewę Curie - pianistkę, dziennikarkę i pisarkę. Wielokrotnie wznawiana, nagrodzona American National Book Award, w 1943 roku sfilmowana przez Metro-Goldwyn-Meyer opowieść o...
Polak z Ukrainy 0/5 Nasza cena:
32,89 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polak z Ukrainy

Ukraińskie serce na polskiej ziemi! Dima Garbowski zaprasza czytelników do swojego świata imigranta, w którym życie tylko  z pozoru wydaje się proste i nieskomplikowane. Opowiada o drodze, jaką musiał przejść, by spełnić marzenie o lepszej przyszłości dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego...
Zabójca 3/5 Nasza cena:
33,59 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójca

Wstrząsający reportaż włoskiego dziennikarza o jednym z najbardziej poszukiwanych zabójców na świecie. Nikt nie uosabia nowej ery przestępczości tak jak Julius Sinanaj. Ten niezwykle niebezpieczny przestępca był tak biegły w gubieniu śladu, że według Interpolu władze nawet nie wiedziały, że szukają...
Kim Dzong Un. Historia dyktatora 4/5 Nasza cena:
34,78 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim Dzong Un. Historia dyktatora

Jung H. Pak, była analityczka CIA i znawczyni problematyki polityki międzynarodowej, z reporterską dociekliwością opisuje nieznane fakty z życia przywódcy Korei Północnej. Kim jest tajemniczy dyktator, który tak bardzo lubi znikać? Jakie sekrety skrywa jeden z najbardziej brutalnych reżimów świata?...
Wybrane bestsellery
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Potomek 0/5 Nasza cena:
27,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 0/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula