Ludzie potrafią latać

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
332
Rok wydania
2019
Nasza cena: 31,44 zł 36,99 zł Taniej o: 15%

“Ludzie potrafią latać. Antologia radosnych opowiadań” to garść opowieści, które wywołają uśmiech na Twojej twarzy.

Daj się porwać optymizmowi i zapomnij na chwilę o trudach codzienności!

“Ludzie potrafią latać. Antologia radosnych opowiadań” to zbiór historii, które mają sprawić, że niezależnie od tego, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujesz, zrobi Ci się na sercu po prostu lżej. Czasem przecież każdy potrzebuje chwili oddechu, wytchnienia, przerwy w wyścigu o najlepsze miejsce w życiu. Właśnie na takie momenty najlepsza jest odpowiednio dobrana lektura, która podtrzyma na duchu, pozwoli się odprężyć i zebrać siły do dalszych wyzwań.

Dziesięć opowiadań przygotowanych przez różnych autorów zaskoczy różnorodnością stylów i podejść do przedstawianych fabuł. Nie ma tutaj utworów, które mogłyby przytłoczyć swoją formą czy wywołać w odbiorcy negatywne emocje. A warto przecież od czasu do czasu spojrzeć na świat przez różowe okulary i poczuć się choć trochę lepiej. Zmierz się koniecznie zarówno z historiami tak nieprawdopodobnymi, że trudno w nie uwierzyć, jak i tymi całkiem zwyczajnymi, które także skutecznie podniosą Cię na duchu. Warto myśleć o porażkach tak, jakby były tylko drobnymi potknięciami w drodze do sukcesu, bo przecież każdy z nas ma możliwość zmieniać je na swoją korzyść. Trzeba tylko przyjrzeć im się na chłodno i zacząć działać!


Kilka słów od redaktora naczelnego

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie ludzie wiecznie gdzieś się spieszą i nigdy nie mają czasu, a do tego za rzadko na ich twarzach gości serdeczny, niewymuszony uśmiech, postanowiliśmy oddać w ich ręce chwilę wytchnienia zamkniętą w tym krótkim tomie radosnych opowiadań. Możesz je czytać w drodze do pracy lub na uczelnię, siedząc w poczekalni czy przed snem. Nie zajmą Ci wiele czasu, a dostarczą mnóstwa pozytywnej energii. Taki właśnie był nasz cel.

Wojciech Gustowski, redaktor naczelny


Autorzy

Za opowiadania zebrane w antologii odpowiadają następujący autorzy: Małgorzata Warda, Daniel Koziarski, Daniel Radziejewski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Jolanta Kosowska, Rafał Cichowski, Anna Kasiuk, Alicja Sinicka, Anna Szafrańska oraz Magdalena Knedler.

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy ludzie potrafią latać ? Z pozoru może wydawać się to nam głupie, albo kojarzyć się z samolotami. Ale czy ludzie są w stanie unosić się nad ziemią i fruwać o własnych skrzydłach ?

  Mam przed sobą barwną okładkę usłaną motylami. Kojarzą się jak najbardziej z lataniem, ale i z motylami w brzuchu, które budzą się kiedy się zakochamy, albo kiedy jesteśmy szczęśliwi i unosimy się tysiąc metrów nad ziemią.

  I właśnie tutaj analogia radosnych opowiadań nawiązuje do momentów w których ludzie są szczęśliwi. Czasem na szczęście musimy czekać bardzo długo i właśnie ono przychodzi cichutko, kiedy tego się najmniej spodziewamy w cichy, ponury, deszczowy dzień.

  Dziesięć opowiadań polskich autorów, którzy w różny sposób prezentują swoją wizję szczęścia. Opowieści są różne. Od śmiesznych do tych romantycznych. Pośród tej dziesiątki znalazłam swoich trzech ulubieńców, Pewnie jesteście ciekawi, które to opowiadania. Już śpieszę z odpowiedzią. „Jeden dzień Nataszy Figiel”, „Słodkie robaczywi” oraz „Plecak”. Szczególnie drugie z nich przypadło mi do gustu, ze względu na poczucie humoru i treści oraz morał, który z niej wynika.

  Każdy z bohaterów ma swoją definicję i wizję szczęścia. Tak naprawdę ludziom nie potrzeba wiele, aby byli szczęśliwi, ale czasami ciężko jest nam te szczęście dostrzec, nawet kiedy mamy je tuż na wyciągnięcie ręki.

  Lubię od czasu do czasu właśnie sięgać po krótkie opowiadania, gdzie każde jest na inny temat i każde ma innych bohaterów. Z każdego z tych opowiadań można wyciągnąć odrębną lekcję i czasami poprawić sobie humor. Bo powinniśmy się cieszyć, gdy ktoś jest szczęśliwy, a nie narzekać i złościć się z tego faktu.

  Porażki i niepowiedzenia zdarzają się nam wszystkim. Na zawsze w życiu jest łatwo, czasem brakuje nam już łez, ale warto pamiętać, że po największej burzy wychodzi słońce i wszystko w końcu będzie dobrze.

  Polecam te krótkie opowiadania, które podnoszą na duchu i dają nadzieję na lepsze jutro.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo rzadko sięgam po zbiory opowiadań kilku autorów, wydanych w jednej pozycji - najzupełniej w świecie, boję się tego, że moja ocena mogłaby być pokierowana osobistymi sympatiami lub antypatiami i źle to wpłynie na jej całokształt.

  Obawiałam się, że i tak samo stanie się tym razem, jednak widząc większość nazwisk osób, które naprawdę lubię i cenię, a w większości czytałam już ich wcześniejsze powieści, postanowiłam zaryzykować.

  Nie zawiodłam się...

  Jak to przy takich przedsięwzięciach bywa, dostaliśmy w ręce prawdziwą mieszankę wybuchową, ale pojawia się tu również pewność, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie. I moim skromnym zdaniem w "Ludziach potrafiących latać" jest to znakomite posunięcie, zebrać znanych i lubianych w jednym miejscu.

  Osobiście nie powiem Wam które opowiadania przypadły mi najbardziej do gustu, a które tylko troszkę mniej- jednak kto śledzi mojego bloga, bez problemu się domyśli, które zostało dla mnie tym najlepszym.

  Opowiadania są krótkie, czyta się je z olbrzymią przyjemnością. Autorzy w swoich bohaterach obsadzają "zwykłych" ludzi, dzięki czemu możemy ich poznać i wczuć się w ich sytuację, zrozumieć emocje, rozterki i dylematy nimi targające, a równocześnie cieszymy się ich szczęściem, niemal tak, jakby byli to nasi prawdziwi przyjaciele.

  Czy polecam?

  Polecam z całego serca, wszystkim, którzy lubią takie ciekawe połączenia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A uśmiech i niejedna łza wzruszenia pozwolą Wam się zrelaksować i wyrzucić do krwi wiele endorfin.

  POLECAM...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ludzie potrafią latać - Opracowanie zbiorowe

  Wyjątkowa pełna pozytywnej energii praca zbiorowa, która nawet w najbardziej pochmurny dzień wywoła uśmiech na naszej twarzy i rozwieje wszelkie troski. Dziesięć opowiadań reklamuje hasło "Czytajcie radosne książki! Bo kto się śmieje -ten żyje dłużej" przyznam szczerze, że jak to w pracach zbiorowych bywa jedne opowiadania są świetne, inne po prostu przyjemne. Znajdziemy tutaj pracę takich autorów jak Rafała Ciechowskiego, Daniela Radziejowskiego, Daniela Koziarskiego, Jolanty Kosowskiej, Anny Kasiuk , Anna Szafrańskiego,, Magdaleny Knedel, Alicji Świnickiej, Małgorzaty Wardyi Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.Każdenna osoba, co doskonale widać po stylu i klimacie opowiadania. Nie ma osoby, która nie znalazłaby tutaj czegoś dla siebie, ja przyznam, że moimi ulubionymi opowiadaniami są: Słodkie robaczywki- Anny Szafrańskiego, Plecak- Jolanty Kosowskiej i Jeden dzień Nataszy Figiel- Agnieszki Ligas-Łoniewskiej. W jednym z opowiadań świetnie widać jak plan przyjaciela może zesłać na nas miłość naszego życia. Jest tutaj też historia kobiety, która stała się rodzicem swojej siostry i przez to miłość ja omija, że strachu przed obowiązkiem rodzicielstwa, ale i na to znajduje się sposób. W każdej z tych historii spotykamy ludzi prawdziwych i takich, z którymi możemy się porównać, nie ma tu wydziwiania w postaciach, których istnienie mogłoby być mało prawdopodobne. Bohaterowie każdego opowiadania mają swoje wady i problemy, borykają się z nadwagą, zdradą, mają kłopoty w pracy, ale też przeżywają miłość, szczęście i znajdują spokój ducha. Czytając codziennie po jednym wyjątkowym opowiadaniu, nie czujemy nawet, kiedy kończy się ta wspaniała w swojej prostocie lektura i odrazu mamy chęć na więcej i więcej a te dziesięć opowiadań nam nie wystarcza. Ja osobiście czuje niedosyt i z wielką chęcią sięgnę po kolejne podobne publikacje wydawnictwa Novae Red. Nie ma nic przyjemniejszego, niż poczytanie o ludziach takich jak my, których spotyka radość i szczęście, to daje nam nadzieję że będzie lepiej i uświadamia nam jak wyjątkowe jest życie i jak w różny sposób może objawiać się szczęście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Małe przyjemności mają wielką moc.

  Spontaniczne wyjście do kina, pyszny obiad w gronie przyjaciół, długa wieczorna kąpiel czy kilka stron ulubionej książki potrafią wygłuszyć złe emocje i skutecznie poprawić nastrój. Jeżeli lubicie opowieści, które nie przytłaczają formą, inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech – sięgnijcie po tom „Ludzie potrafią latać”.

  Znajdziecie tu dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie bywa całkiem znośne, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Może w tym pomóc znaleziony na plaży plecak, nieoczekiwane spotkanie w wirtualnym świecie, zaskakujący finał sportowej rywalizacji czy… różowy aligator, który ukazuje się tylko wybranym!

  "Ludzie potrafią latać" to dziesięć z pozoru różnych historii, łączących w sobie radość, optymizm i pragnienie szczęścia. Zabawne, szalone, wzruszające, nieprawdopodobne, z przesłaniem, leciutkie... Jak widzicie, znajdziecie w nich dosłownie wszystko.

  "Ludzie potrafią latać" - przyznajcie, że dość dziwny i intrygujący tytuł. Mi od razu skojarzył się z mitycznym Ikarem i jego nieudanym lotem. Ale potem, po głębszym zastanowieniu, pomyślałam, że może chodzić o motyle w brzuchu, które odczuwamy będąc szczęśliwymi, kochając... Czy właśnie o jaki lot i takie motyle chodzi w tej książce? Sprawdźcie koniecznie!

  Ilu ludzi na świecie, tak i każdy z bohaterów pojawiających się w poszczególnych opowiadaniach posiada inną wizję szczęścia. Czytelnikowi zaś nasuwa się konkluzja, iż tak naprawdę nie potrzeba nam wiele, by być szczęśliwym. Jednak zdarza się, że nie dostrzegamy tego, co mamy lub możemy mieć choćby zaraz. Czasem wystarczy dosłownie jakiś drobiazg, miły gest czy dobre słowo. To w codzienności powinniśmy szukać szczęścia. Każde opowiadanie opatrzone zostało morałem i lekcją na życie. Chyba nie ma człowieka, który czegoś, by komuś nie zazdrościł, nie poczuł zawiści, choć raz nie powiedział: dlaczego ON to ma, a ja nie? Ta antologia uczy nas, by przebaczać, cieszyć się ze szczęścia i sukcesu drugiej osoby. A przytrafiające się po drodze potknięcia warto przekuwać w coś pozytywnego, zaufać drugiemu człowiekowi, bo dobrzy ludzie naprawdę istnieją.

  "(...) warto zaufać drugiemu człowiekowi, czerpać radość nawet z niepowodzeń i kochać całym sercem. W końcu jesteśmy tu ba chwilę, więc nie można zaprzepaścić szansy na szczęście. I nigdy nie można zapominać, jak to jest po prostu świetnie się bawić."

  Tematyka poszczególnych opowiadań jest różnorodna i takowe wywołuje emocje oraz odczucia. Możecie spodziewać się zarówno poważniejszego wydźwięku, nuty refleksji, jak i komizmu czy humoru.

  Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o okładce. Motylki znajdziemy nie tylko na niej, ale i w środku rozpoczynają każde z opowiadań. Przepiękna oprawa!

  Zbiór opowiadań "Ludzie potrafią latać" dostarczył mi mnóstwo pozytywnej energii, chwil z uśmiechem na twarzy i relaksu. I co najważniejsze, przypomniał, co w życiu jest najcenniejsze oraz gdzie tego szukać. Otóż to w małych przyjemnościach i gestach trzeba upatrywać swojego szczęścia. I nie przestawać marzyć... Zamierzam się tego trzymać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Antologie radosnych opowiadań stworzyło dziesięciu różnych autorów. Dziesięć różnych opowiadań.

  Każde z opowiadań ma inne przesłanie, ale cel ten sam.

  Trochę radości w życiu każdemu z nas się należy. Często jesteśmy zabiegani od samego rana, nasze dni są takie same, brak nam czasu na cokolwiek innego niż domowe obowiązki. Proponuję usiąść na chwilę chociaż i przeczytać opowiadania.

  Wstyd się przyznać, ale nie czytałam wcześniej żadnej książki autorów opowiadań. Bardzo podobało mi się opowiadanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej " Jeden dzień Nataszy Figiel ". Poczucie humoru autorki jest wspaniałe. Inne opowiadania także pokażą nam prozę dnia codziennego zabarwioną humorem i niesamowitością.

  Antologia Radosnych Opowiadań to wspaniała dawka humoru, wytchnienia od codzienności. Możemy także poznać twórczość różnych pisarzy.

  Polecam ją każdemu kto chce zapomnieć chociaż na chwilę o szarości dnia codziennego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 332
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381474993
 • Język: polski
 • ISBN: 9788381474993
 • EAN: 9788381474993
 • Wymiary: 13.0x21.0x2.2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zwykli ludzie 3/5 Nasza cena:
35,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwykli ludzie

Co sprawiło, że przeciętni policjanci z Hamburga przeistoczyli się w bestie! Zwykli ludzie to prawdziwa historia niemieckiego 101. Rezerwowego Batalionu Policji, którego członkowie odpowiadali za prowadzone w 1942 roku na terenie okupowanej Polski łapanki, deportacje do obozów i masowe egzekucje...
Dziesięciu dzielnych ludzi 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziesięciu dzielnych ludzi

"Kołakowskiego nie należy drukować, korzyść będzie dając ten papier na podręczniki dla dzieci szkolnych (...). Odpowiadając na pytanie Fourier, jak wyobraża sobie sytuację, gdyby Polska w 1945 r. znalazła się pod innymi rządami, Tyrmand stwierdził, że osiągnęłaby poziom gospodarczy dzisiejszej...
Słownik biograficzny wielkopolskich emigrantów, podróżników i ludzi morza. 0/5 Nasza cena:
23,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słownik biograficzny wielkopolskich emigrantów, podróżników i ludzi morza.

Słownik biograficzny wielkopolskich emigrantów, podróznikow i ludzi morza jest pierwszą tego typu publikacją o charakterze encyklopedycznym w historiografii polskiej. W układzie alfabetycznym ukazane zostały biogramy ludzi, którzy w czasie swojego życia byli związani zawodowo z pracą na morzu,...
Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości

Miłość niejedno ma imię i najczęściej spada na nas w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Intrygująca kobieta w hotelowej portierni, której to damie młodzieniec pomaga rozwiązać niecodzienną sytuację, młoda modelka pozująca do nowego obrazu i osamotniony artysta-malarz, gwiazda estrady i...
W rytmie dwunastu łap. Bim 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W rytmie dwunastu łap. Bim

Powieść dla wszystkich kochających zwierzęta Bim to mały kundelek, który pewnej nocy przybłąkał się pod dom, w którym mieszkały już dwa psy. Szybko podbił serca domowników i zjednał sobie czworonogi. Rezolutne, ciekawskie „psie dziecko” dopiero uczy się życia, wszystkimi zmysłami odkrywając...
Perveriada 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perveriada

Diaboliczna intryga z wielką sztuką w tle.Znany kreator mody Herro przegrywa aukcję dwóch obrazów z końca XVI wieku autorstwa holenderskiego malarza van der Hoesa. Wkrótce otrzymuje zaproszenie od zwyciężczyni aukcji, tajemniczej Larfy d’Arras, która proponuje mu bezterminową dzierżawę obrazów w...
W szponach szaleństwa 5/5 Nasza cena:
21,10 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W szponach szaleństwa

Bieszczadzka sekta, energiczna komisarz, wielka miłość i Wrocław, który nie jest już bezpiecznym miejscem. Gdy komisarz Ewa Barska zostaje wezwana na miejsce znalezienia okaleczonych zwłok młodej dziewczyny, nie wie jeszcze, że to dopiero preludium szaleństwa, które ogarnie cały Wrocław. Ko-lejne...
Blask szminki 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blask szminki

Życie nie jest skomplikowane. Wystarczy ktoś do kochania, coś do roboty i odrobina nadziei.Co robi dwudziestolatek, który dla dziewczyny zostawił swoje dotychczasowe życie, rodzinę i kolegów, przeprowadził się na drugi koniec Polski, po czym został porzucony przez ukochaną? Zaczyna pić. A po kilku...
Czarownica 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownica

Nad Mrumią zbierają się czarne chmury. Mieszkańcy kraju Mrgas, sąsiad z łatwością pokonany przez Mrumian wiele lat temu, zbiera siły i rozpoczyna regularne napady na przygraniczne wioski, a potem posuwa się coraz dalej w głąb kraju. Z wiosek docierają niepokojące sygnały, że naciera na nie jedynie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula