List. Pamiętaj o mnie. Tom 1

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
464
Nasza cena: 28,11 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Ta niezwykle kobieca i przepełniona silnymi emocjami historia zapadnie Ci w pamięci na wiele tygodni po przeczytaniu! Przeżycia głównej bohaterki bez wątpienia doceni niejedna czytelniczka.

"List" opowiada o życiu Małgorzaty, młodej polskiej pisarki w kwiecie wieku. Jest ona z pozoru szczęśliwą żoną i matką udanych, wesołych dzieci. Jej życie zawodowe wydaje się natomiast prawdziwym pasmem sukcesów i triumfów, z których powinna być dumna. Rodzina i znajomi uważają Małgorzatę za prawdziwą szczęściarę, udane życie, dobra praca, świetny mąż i dzieci oraz piękny dom. Z rodziną najlepiej wychodzi się jednak na zdjęciach, a życie to ciągła gra pozorów. Nie inaczej jest w tym przypadku: udane życie i sukcesy Małgorzaty to jedynie iluzja i nic nie jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka.

Jej małżeństwo nie jest tak udane, jak mogłoby się wydawać, a ona sama żyje cały czas przeszłością i dramatyczną decyzją, którą podjęła lata temu i która sprawiła, że znajduje się obecnie tam, gdzie jest. Kiedy Małgorzata myśli już, że jej nieszczęśliwe życie będzie trwało wiecznie i nic się w nim nie zmieni, kobieta otrzymuje tajemniczy tytułowy list. Zmienia ON wszystko w jej dotychczasowym życiu. Jednak kto jest jego nadawcą? I co najważniejsze, co chciał osiągnąć, pisząc do Małgorzaty?

Pod znakiem zapytania staje również to, czy kobiecie uda się uciec od przeszłości, która tak dramatycznie i nagle próbuje wciągnąć ją w swoje mroki?


O autorce

Autorką "Listu" jest Anna Karpińska, dziennikarka i autorka wielu popularnych książek obyczajowych, które zaskarbiły sobie uznanie szczególnie polskich czytelniczek. Historia ukazana w książce "List. Pamiętaj o mnie. Tom 1" jest początkiem nowego cyklu książek obyczajowych, które przygotowała dla nas ta pisarka. Na szczęście nie karze ona nam długo czekać na kontynuację historii Małgorzaty. Drugi tom o tytule "Postscriptum" jest już w przygotowaniu i niedługo poznamy dalszą część tajemniczego "Listu"!

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Biorąc do ręki książki Anny Karpińskiej należy nastawić się na dość charakterystyczną literaturę. Pani Anna pisze dość spokojnie i bez fajerwerków, ale Jej książki mają wyjątkowo specyficzny klimat. W trakcie lektury zawsze mam wrażenie, że mój dom to moja przystań i życiowe perypetie bohaterów poszczególnych książek są absolutną fikcją. Poczucie to jest tym dziwniejsze, że Pani Anna pisze o zwykłych codziennych sprawach, które tak naprawdę mogą dotknąć każdego z nas. Nie zmienia to faktu, że lektura "Listu" ponownie wprowadziła mnie w stan uwielbienia dla mojej przystani i tego spokoju, który mnie zazwyczaj otacza.

  Małgorzata jest kobietą, która zawsze pozostawała w cieniu swojego męża. Dla niego wstawała rano, gotowała obiady, dla niego się stroiła i wychowywała dzieci, dla niego po prostu żyła. Dwójka dzieci nie zmieniła sytuacji, a Małgorzata nie potrafiła wyrwać się ze złotej klatki, w jakiej zamknął ją mąż. Do czasu. Pewnego dnia odkrywa w sobie talent pisarski i nagle okazuje się, że z szarej myszki zmieniła się w poczytną pisarkę. Początkowo mąż traktował jej pasję jako nic nie znaczące widzimisię, ale szybko zrozumiał, że się myli. Możemy obserwować jak Małgorzata przemienia się w pięknego, pewnego siebie ptaka i dociera do niej, że świat jest większy, niż dom, mąż i dzieci.

  Drugi watek ukazuje nam, jak doszło do tej "małgosinej" uległości. Czytelnik poznaje tajemnicę Małgosi i to, w jaki sposób dała się zamknąć w złotej klatce. Łącznikiem pomiędzy młodością Małgosi, a życiem dojrzałym jest tajemniczy list i pewna postać, która za nim stoi. Tak naprawdę tajemnica goni tajemnicę i czytelnik z ciekawością czeka na zakończenie. Kiedy jednak dochodzimy do końca powieści nic się nie wyjaśnia, a czytelnik musi czekać na drugi tom powieści.

  Autorka zastosowała ciekawy manewr, który bardzo lubię. Rozpoczęła książkę od pewnego wydarzenia, które jest swoistego rodzaju punktem zwrotnym. Wydarzenie to jest początkiem jednego wątku powieści i zakończeniem drugiego. Pozwala to na ocenę życia Małgosi jako żony, matki i autorki poczytnych książek, a jednocześnie obserwację zdarzeń, które doprowadziły do tego, że Małgorzata prowadzi takie życie, a nie inne. Dzięki temu konstrukcja powieści przez cały czas trzyma w napięciu, a czytelnik na bieżąco może obserwować przyczyny i skutki zachowań Małgorzaty i jej rodziny.

  Bardzo podobał mi się sposób wykreowania postaci. Każdy bohater jest wyrazisty i „charakterny”. Każdy jest postacią nietuzinkową, która ma własne zdanie i potrafi rozmawiać o własnych potrzebach. Zakochałam się w babci głównej bohaterki, która - pomimo chorób i niedołężności - bardzo stara się uczestniczyć w życiu wnuczki. Natomiast antypatię moją budzi postać matki Małgorzaty. Co za matka czyni takie piekło swojemu dziecku! Zdaję sobie sprawę, że mocne charaktery są często przerysowane, ale to, co wyrabiała ta kobieta woła o pomstę do nieba.

  Warto sięgnąć po „List”. Jeżeli nie lubicie spokojnych, obyczajowych powieści, to niech Was zachęci tajemnica...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobra książka obyczajowa do połknięcia w jeden wieczór. Czyta się bardzo przyjemnie, bo autorka ma lekkie pióro i akcja toczy się wartko. Główna bohaterka - Małgorzata jest niedocenianą żoną lekarza, który robi karierę i romansuje z pielęgniarkami. Żyją niby razem, ale obok siebie, Małgorzata jest matką trójki dzieci. Poświęciła się całkowicie ich wychowywaniu i prowadzeniu domu, bo mąż nie zgadza się by pracowała zawodowo. Jedyną odskocznią dla niej jest pisanie książek w wolnych chwilach. To zajęcie jej mąż lekceważy. Małgorzata chowa w zanadrzu pewną tajemnicę. To brzemię sprawia, że znosi trudny charakter męża. Gdy pewnego dnia otrzymuje list od nieznajomego czytelnika budzą się wspomnienia i tęsknoty. Tajemnica zaczyna ciążyć, korespondencja się rozwija.

  Czy Małgorzata będzie miała dość siły by zmienić swoje życie?

  Polecam, warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Anny Karpińskiej to balsam dla mej duszy.Kiedy mam dosyć kryminałów,kiedy chcę odsapnąć od morderstw czy pościgów to właśnie książki pani Anny są idealne na odpoczynek.

  "List" to doskonała powieść,która została pięknie napisana,z kunsztem i pewnym smaczkiem.Nie jest przekombinowana,jest za to bardzo życiowa i taka realna,że można by w bohaterach odnaleźć niejedna rodzinę,która boryka się z podobnymi problemami

  To historia o Małgorzacie,kobiecie,jakich wiele.Żona,matka trójki dzieci,która poświęca się w imię kariery męża.Obarczona obowiązkami w zasadzie nie ma swojego prywatnego życia.A gdy chce spełnić swoje marzenia staje pod murem krytyki. Nie dosyć,że jest szarą myszką uwięzioną w toksycznej relacji ze swoim mężem to i z własną matką stosunki nie są najlepsze.Małgorzata niestety godzi się na takie traktowanie,gdyż tajemnica,którą nosi w sobie sprawia ,że czuje się winna i własne potrzeby spycha na dalszy plan.Jaka to tajemnica?...tego nie będę zdradzać.

  Ogólnie książka jest rewelacyjna.Dwutorowo poprowadzona fabuł,gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością to jest to,co lubię w takiej literaturze.Książka pełna emocji,które skradną nam serce,jak i bohaterka, którą najlepiej zrozumie jedynie druga kobieta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeczytałam jednym tchem, nie mogę już doczekać się II tomu, polecam gorąco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "List" to pięknie napisana, nasycona emocjami powieść. Stanowi pierwszy tom z cyklu " Pamiętaj o mnie."

  Główna bohaterka to Małgorzata Korcz. Poznajemy ją w dwóch odsłonach, które w książce się przeplatają; młoda Małgosia, u progu dorosłego życia i dojrzała kobieta, pisarka,żona i matka.

  Małgosia szykuje się do ślubu w wieloletnią miłością Rafałem. Znają się od kołyski, ich rodziny są zaprzyjaźnione. On ma aspiracje zostać lekarzem. Jednak przed samym ślubem Małgosia poznaje Ksawerego i mimo miłości do przyszłego męża nawiązuje z nowym znajomym romans. Jest nawet gotowa nie dopuścić do ślubu. Jednak Ksawery nagle znika. Wyprowadza się ze swojego mieszkania, nie odpowiada na telefony..

  Po dwudziestu latach Małgorzata jest już matka trójki dorastających dzieci i dusi się w swoim małżeństwie.

  Rafał od zawsze poświęcał się studiom, potem pracy, na koniec pracy i licznym kochankom. W domu angażował się minimalnie, a najczęściej wcale. Z żony uczynił swoim postępowaniem kurę domową.

  O ile jednak nasza bohaterka tolerowała zdrady męża, to życie gospodyni znacznie ją uwierało. Zaczęła pisać książki i całkiem nieźle jej to zaczęło wychodzić.

  Rodzinne zawirowania, brak wsparcia ze strony męża zaowocowały w końcu niemocą twórczą. Małgorzata goniona przez terminy powinna pisać kontynuację poprzedniej powieści, lecz całkowicie nie miała pomysł, co zrobić ze swoimi bohaterami. Pomoc przychodzi niespodziewanie:

  "...Wciąż nie wiedziałam, jak potoczą się losy moich bohaterów, ale niebawem doznałam olśnienia. Pomysł na kontynuację podsunął mi list od nieznajomego, który po kilku dniach znalazłam w skrzynce..."

  Rzeczony list jest nie tylko inspiracją do pisania, zapoczątkuje również liczne zmiany w życiu codziennym Małgosi. Czy uda się jej podjąć najtrudniejszą z decyzji?

  Powieść pani Karpińskiej czyta się szybko i przyjemnie. W książce nie brakuje emocji, styl pisania autorki jest niewymuszony i nieskomplikowany. Kreacja bohaterów interesująca, lecz postępowanie Małgosi przyznam szczerze strasznie mnie irytowało. Z jednej strony rozumiałam jej pewne wybory, ale z drugiej były rzeczy trudne do przyjęcia. Nie zdradzę jednak szczegółów, przekonajcie się sami. Może nawet odniesiecie inne wrażenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
List z powstania 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List z powstania

W ostatnich dniach walk powstańczych w pięknej willi na warszawskim Żoliborzu zostają zamordowani Maria i Juliusz Bońkowscy, którzy oczekują na wieści od swojej dzielnej córki Hanki, biorącej udział w powstaniu. Osierocają nie tylko Hankę, ale także młodszą córkę, Julię. To właśnie ona poniesie...
Hate list. Nienawiść 0/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hate list. Nienawiść

Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz.Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ...
Stracony list 5/5 Nasza cena:
27,67 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stracony list

Wzruszająca opowieść o miłości i przetrwaniu, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.Austria, 1938.Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Kiedy jego nauczyciel znika bez śladu podczas „nocy kryształowej”, Kristoff jest zmuszony przygotowywać znaczki na...
List do nienarodzonego dziecka 5/5 Nasza cena:
28,95 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List do nienarodzonego dziecka

Nie jestem kobietą z tej książki. Co najwyżej ją przypominam, tak jak może ją przypominać jakakolwiek kobieta naszych czasów, która żyje w pojedynkę, pracuje i myśli. Właśnie po to, żeby każda kobieta mogła się w niej rozpoznać, nie wyposażyłam jej w twarz, imię, adres, wiek [...]. Nie formułuję...
List z detencji 0/5 Nasza cena:
16,32 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List z detencji

Tom poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego, który dotychczas opublikował dwa arkusze poetyckie: "Kręci się we mnie" (1986) i "Człowiek w szatni" (1994). "Cieszę się, ze Wojciech Hieronymus Borkowski ma swoją książkę poetycką, że te łamiące tabu szalone wiersze docierają, chociaż trochę późno, do...
Do czytającej list 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do czytającej list

Nie są to bynajmniej wiersze sentymentalne. Przepływające przez pamięć wspomnienia nasycają się zachwytem i rozpaczą, nabierając duchowego sensu. Jak chociażby ta zapamiętana podróż dziecka w zatłoczonym wagonie, ciągniętym przez sypiącymi iskrami parowóz, która stała się symbolem boskiego nieomal...
Lista obecności 5/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista obecności

Iga Stelmach jest czterdziestoletnią rzeźbiarką, która otrzymała zaproszenie do zamieszkania w Kunicach. W tej wsi stawia się na więzi międzyludzkie, a wspólnota jest jak rodzina. Ze szczególną estymą traktowani są artyści, których obecność jest chlubą miejscowości. Iga kupuje dom, w którym chce...
Czarna lista Aleksandra Marinina 0/5 Nasza cena:
8,50 zł 17,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna lista Aleksandra Marinina

Kolejna powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i... autorka kryminałów wspólnie zajmują się dochodzeniem! Głównym bohaterem jest - znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału - podpułkownik Stasow z Moskwy, spędzający urlop z...
Lista Schindlera 0/5 Nasza cena:
21,91 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista Schindlera

`Lista jest absolutnym dobrem. Lista jest życiem.` Oparta na faktach, uhonorowana nagrodą Bookera powieść, która powinna stać się lekturą obowiązkową! Oskar Schindler ? niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP, kobieciarz korzystający ze wszystkich uroków życia oraz swojej wysokiej pozycji i majątku,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula