Legendy Archeonu. Nocne słońce

Autor:

Arnold Thomas

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
854
Rok wydania
2019
Nasza cena: 60,03 zł 69,00 zł Taniej o: 13%

Po upadku Hellekina Królestwem Archeonu, do niedawna uznawanym przez wielu za centrum świata, zaczęli władać padlinożercy. Jedynie czasem płoszyła ich Śmierć, gdy przechadzała się zarastającymi drogami i zaglądała do opuszczonych chat w poszukiwaniu bytów, które postanowiły rzucić jej wyzwanie - skryć się przed zagładą, jaką horda sprowadziła na te ziemie. Archeończycy, którzy przeżyli czarną falę, wierzyli, że po śmierci przywódcy Venenów jego słudzy wrócą do tuneli i tam dokonają żywota. Tymczasem mroczne legiony jedynie się przegrupowały - generałowie odzyskali wolną wolę, co doprowadziło do licznych konfliktów. Rozpoczęły się walki o strefy wpływów, a głównym obiektem sporu stała się przerzedzona wojną ludność Archeonu.Na początku każdy pragnął jedynie przeżyć, lecz ci, którym to się udało, szybko pojęli, że to śmierć jest łaską, a nie życie.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niespełna rok temu Thomas Arnold wydał książkę i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że należała ona do gatunku fantastycznego, nie kryminalnego, chociaż i takie wątki można odszukać w literaturze. Do świata Legend Archeonu nie trzeba było mnie przekonywać, czy też specjalnie zapraszać. Zdawałam sobie sprawę z tego, że z pewnością autor przygotuje dla nas „cegiełkę”, a mając sporo recenzji do napisania może być ciężko z czasem, jednak warto ryzykować. Kierując się wspomnieniami poprzedniego tomu wiedziałam, że choćby nie wiem, co sięgnę po nią! Nawet sam Thomas Arnold mnie nie powstrzyma, hi hi chociaż z całą pewnością nie ma nic przeciwko moim podróżom w świat Archeonu.

  Królewstwo Archeonu wraz z upadkiem Hellekina zaczyna się rozpadać, władza wpadła w dłonie niewłaściwych osób, padlinożercy na dobre zadomowili się w tamtych terenach. Królestwo nie miewa się najlepiej, legionu czarnej fali przegrupowują się, a ich niszczycielskie zapędy podsycają rządzę podbicia reszty jego terenów. Czy istnieje nadzieja na to, że sytuacja się unormuje?

  Głównym bohaterem „Nocnych słońc” jest Hagan, w którego żyłach płonie chęć zemsty za śmierć króla Aoshana i sytuację w Królestwie. Trudno mu się dziwić. Hagan jest byłym strażnikiem króla i księcia, dlatego sprawienie, że plan się zrealizuje jest sprawą osobistą. Dzięki temu zabiegowi przyszło nam bliżej poznać świat wykreowany przez autora, a także spotkać znajomych bohaterów. Władza miała swoje mroczne sekrety, które stopniowo zaczną wychodzić na światło dzienne. Nic nie jest tylko czarne lub białe, problemy są o wiele bardziej złożone niż przypuszczamy.

  Archeon staje się nam bardziej bliski i namacalny, mogłam poczuć na własnej skórze, jak to jest obserwować jego złożoność, oczami autora i wykreowanych bohaterów.

  „Nocne słońca” są udana kontynuacją, ucztą dla czytelnika fantastyki, w której możemy dostrzec, że sam Thomas Arnold czuje się coraz lepiej w tej tematyce, coraz pewniej. Cytaty, które zostały przedstawione w kronikach Odda są fenomenalne, taka skarbnica wiedzy, po którą sięga się z ogromną przyjemnością. Podróż głównego bohatera na nieznane tereny jest bardzo pasjonująca, a misja wysokiej wagi. Odbudowa Królestwa Archeonu spoczywa na jego barkach. Czy ziemie Archeonu zostaną skąpane w Czerni? Czy ludności uda się ochronić swój dom?

  „Nocne słońca” czyta się bardzo szybko, a przede wszystkim przyjemnie, to wszystko dzięki autorowi, który włożył w swój cykl wiele pracy, którą widać na każdej czytanej przeze mnie stronie. Przyznam szczerze, że nie znam Thomasa Arnolda z perspektywy tej bardziej kryminalnej, ale w wersji fantastycznej skradł moje serce. To kolejny dobrze rokujący pisarz, który w to, co robi wkłada całe serce. Legendy Archeonu są cyklem, o którym warto pamiętać, póki, co wyczekuje trzeciego tomu i mam nadzieję, że będzie równie dobry, jak jego poprzedniczki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Głównym bohaterem Nocnych Słońc jest Hagan, dawny królewski strażnik króla i księcia Archeonu. Wiele miesięcy tułał się po świecie, szukając sprzymierzeńców, dla których słowo Archeon wciąż coś znaczy, za co warto walczyć. Spotyka go jednak tylko rozczarowanie, ponieważ ci, którzy przeżyli Czerń, służą ocalałym generałom i ich wojskom. Sytuacja nie przedstawia się więc za ciekawie… Hagana napędza zemsta i chęć wymierzenia kary osobom odpowiedzialnym za inwazję Czerni, ale jest to zadanie zdecydowanie trudniejsze niż bohater myślał. Zaś ocaleli generałowie mają własne zamiary, które zmuszą głównego bohatera do zmiany planów. W książce obserwujemy głównie zmagania i przygody Hagana, ale również, jakie mają plany i co robią generałowie oraz kilkoro postaci pobocznych. Pozwala to poznać szerszy kontekst wydarzeń i lepiej zrozumieć jak wielkim zagrożeniem jest Czerń dla tych, którzy żyją, nawet daleko od Archeonu.

  W Nocnych słońcach dowiadujemy się wielu nowych informacji o bytach – dobrym Ano i złym Angorze. Autor opisuje dokładniej proces przemiany i roli imerytu, który pozwala zatrzymać byt w ciele i go wzmocnić. Rzuca to nowe światło na wiele wydarzeń z tego, jak i poprzedniego tomu Legend Archeonu. Ponadto, wraz z Haganem i innymi bohaterami odwiedzimy wiele nowych terenów i dalekich krain na wschodzie, szczególnie dowiemy się więcej o Błękitnych Wyspach, skąd nadeszła inwazja Czerni. W trakcie podróży bohaterowie uświadamiają sobie, skąd pochodzą Archeończycy i jakie kłamstwa, których korzenie sięgają zamierzchłych czasów, kryją się wykorzystywaniem imerytu. Mamy zatem okazję jeszcze lepiej poznać świat, różne narody i kultury wykreowane przez Thomasa Arnolda, dzięki czemu świat nabiera głębi i wyrazistości.

  Czytając Nocne słońca odniosłem wrażenie, że autor coraz lepiej odnajduje się w literaturze fantasy. W pierwszym tomie można to było chwilami poczuć, że jest to dla niego jeszcze troszkę obce medium, w drugim już zdecydowanie mniej. Świat, stworzony przez autora, wydaje się być bardziej realny i wiemy o nim więcej szczegółów. W kwestii kreacji postaci jest lepiej, choć jest wciąż nad czym popracować, ponieważ niektóre postacie pozostają dla czytelnika zagadką i nie wiemy o nich zbyt wiele. Co więcej, chwilami można odnieść wrażenie, że w książce brakuje jednego, głównego wątku wokół którego rozgrywałyby się losy postaci, ale końcówka dobrze zamyka wszystkie wydarzenia i czekam na trzeci tom. Pomimo drobnych wad, książka czyta się przyjemnie i zanim się obejrzałem ponad 800 stron było już za mną.

  Nocne słońca jest to drugi tom bardzo dobrego cyklu high fantasy Legendy Archeonu. Thomas Arnold coraz lepiej odnajduje się w pisaniu fantastyki, co dało się odczuć w trakcie lektury tej książki. Mamy okazję poznać świat Archeonu, nowe krainy na wschodzie, jak również dowiemy się więcej informacji o Ano i Angorze. Polecam!

  Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję autorowi, Thomasowi Arnoldowi!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętacie mój zachwyt po przeczytaniu pierwszej części Legend Archeonu?

  I tym razem nie mogłoby inaczej.

  Jeśli nie znacie jeszcze tej historii, koniecznie zajrzyjcie na wcześniejszy post, aby choć troszkę poczuć klimat świata, jakiego nie znacie.

  "Możemy zapanować nad sobą, a nawet nad przyrodą, ale nigdy nad myślami innego człowieka".

  W tej części, jak i poprzedniej, każdy rozdział rozpoczyna się fragmentem z kroniki Odda. Nie przypominam sobie, bym miała kiedyś w rękach książkę, z której miałabym ochotę dzielić się cytatami w nieskończoność. W Nocnych słońcach zawartych jest tyle mądrości życiowych, które, mimo że odnoszą się do fikcyjnego świata, mogą być inspiracją w życiu codziennym.

  Czy są gdzieś jeszcze bezpieczne i bezkonfliktowe miejsca na Mapie znanego świata? Czy ktoś zasiądzie na spowitym Czernią Archeonie?

  Inwazja wciąż trwa..

  Ja już wiem, jak potoczyły się losy bohaterów i znam odpowiedzi na postawione pytania.

  Odbyłam kolejny raz niesamowitą podróż, ba nawet rejs, w którą zabrał mnie Thomas Arnold. Była to wędrówka, której nie miałam ochoty zakończyć.

  "Każda ziemia wydaje się dobra, dopóki nie wychynie z niej zło".

  Wraz z Haganem, królewskim strażnikiem, poprzez niebezpieczne krainy, lasy i morza, wypatrywałam każdej kolejnej przygody, której przyświecała zemsta. Przyznam, że ten honorowy mężczyzna, zajął szczególne miejsce wśród moich ulubionych bohaterów książkowych.

  Hagan wraz z poznanymi kompanami, niejednokrotnie staje do walki z wrogiem. Liczy się nie tylko siła, ale taktyka, a nawet manipulacja.

  Cenna okaże się postura Olbrzyma Jerra, który mimo niespecjalnie wysokiej inteligencji, świetnie radzi sobie w otoczeniu i nowej roli. Służyć mu będzie nietypowe zwierzątko, awikar, karmione ludźmi.

  Nie zabrakło również nowych osób, w tym kobiet, które towarzyszą w niekończącej się walce o centrum świata, Archeon. Choć przyznam, że odczułam rozstanie z kilkoma z nich.

  W drugiej części czytelnik bardziej swobodnie już porusza się wśród postaci i stworzonych krainach. Co nie oznacza, że Thomas Arnold poprzestał na ich dalszym kreowaniu. Dalej jest krwawo, mrocznie i niebezpiecznie. Nie tylko Veneni opętani są chciwością i złem. Wśród rozlewu krwi nie zabraknie jak zwykle charakterystycznych dialogów z nutką humoru i ironii.

  Tu najbardziej poboczne postacie, czy też wątki mają znaczenie, a przeszłość cały czas wpływa na koleje losu. Opowieść o bytach i boskim minerale, imerycie, wciąż tworzy kolejną historię. Nie pozostaje mi nic innego, jak wyczekiwać następnej części przygód bohaterów.

  Kto lub co tym razem wypełznie z kart powieści?

  Gorąco namawiam fanów fantastyki, jak i czytelników, którzy dotąd omijali, jak ja, ten niesamowicie wciągający gatunek literacki.

  Ps. Tutaj znajdziecie fragmenty książki. Dodatkowo lektura wzbogacona jest o czarno-białą grafikę, która świetnie odzwierciedla klimat powieści. Autorem ilustracji jest Franciszek Nieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Legendy Archeonu. Strach stary I nowy 5/5 Nasza cena:
60,03 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Legendy Archeonu. Strach stary I nowy

Po ucieczce pierwszych ludzi z Terenów Centralnych i opanowaniu tych ziem przez olbrzymów, gigantów i niszczycieli, Archeon pozostawał przesiąknięty strachem, śmiercią oraz pierwotnym złem powołanym do życia przez Stwórców. Ku swej uciesze sprowadzali oni na świat kolejne monstra pustoszące lądy i...
Średniowieczne legendy T.1 Łowczyni 3/5 Nasza cena:
31,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Średniowieczne legendy T.1 Łowczyni

Niebezpieczeństwo i miłość spotykają się w Ciernistym Lesie…Odette Menkelsza dnia uczy czytania sieroty z pobliskiego miasteczka, a nocami kłusuje w lesie margrabiego Rainharta, by upolowaną zwierzyną wykarmić najuboższych.Dla Jorgena Hartmana złapanie kłusownika to nie tylko obowiązek, lecz...
Leśne licho. Przebudzone legendy. Tom 5 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Leśne licho. Przebudzone legendy. Tom 5

Lata 80. XX w. Odmowna decyzja władz nie zniechęciła proboszcza małej wsi Szumno na Podlasiu. Miast kościoła postanowił zbudować kaplicę, na którą zgodę szczęśliwie otrzymał. Kaplica, droga krzyżowa, aż w końcu na jej miejsce kościół, który zbierał będzie ludność okolicznych wiosek. To wypróbowany...
Mistrzowie komiksu Legendy naszych czasów 0/5 Nasza cena:
79,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrzowie komiksu Legendy naszych czasów

Album dwóch znakomitych europejskich twórców komiksowych – Enkiego Bilala i Pierra Christina, będący zapisem nastrojów panujących we Francji w latach 70-tych XX wieku. Składa się z trzech luźno powiązanych fabularnie części, których tematem są społeczno-polityczne realia ówczesnego świata....
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt 0/5 Nasza cena:
36,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars Legendy. Yaviński artefakt

Komiks poświęcony przestępczemu półświatkowi w uniwersum Star Wars. Trzej Huttowie zakładają się, który z nich zatrudni najlepszych pomagierów do zdobycia bardzo cennego, mitycznego skarbu. Do ścigających się po artefakt, konkurencyjnych ekip trafiają między innymi przemytnicy i najsłynniejsi łowcy...
Horyzont umysłu 0/5 Nasza cena:
30,80 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Horyzont umysłu

Thriller medycznyZnany prawnik i jego żona trafiają do szpitala po poważnym wypadku samochodowym. Następnego dnia kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać - jest przekonana, że kogoś potrąciła. Z kolei świadkowie zdarzenia są pewni, że Culberthowie uderzyli w zwierzę. Potwierdzają to oględziny...
33 dni prawdy 5/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

33 dni prawdy

Gdy Dona Jonson mieszkanka spokojnego osiedla w Cleveland wraca do domui otwiera drzwi, strach paraliżuje jej ciało. Nie jest w stanie zrobić kroku. To, co widzi, budzi w niej demony przeszłości. Rozpoznając za oknem sylwetkę mężczyzny, barykaduje się i próbuje wezwać pomoc.Dwa dni później policja...
Anestezja 4/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anestezja

WZNOWIONA WERSJA DEBIUTANCKIEJ POWIEŚCI AUTORA - THRILLER MEDYCZNYW podziemiach waszyngtońskiego centrum handlowego zostaje uprowadzony Russell Miller. Wzorowy ojciec i mąż znika bez śladu. Nikt nie żąda okupu, a poszlaki prowadzą donikąd.Kate Frost dziennikarka i zarazem narzeczona detektywa...
Efektor 5/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efektor

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan, gdzie zniknął jego były towarzysz broni, z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula