Lato utkane z marzeń

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 23,25 zł 36,90 zł Taniej o: 37%

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć…

W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.
Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym?
W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.
Kontynuacja „Wieczoru takiego jak ten” to prezent dla wszystkich czytelniczek powieści Gabrieli Gargaś.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gabriela Gargaś ma w swoim dorobku już kilkanaście pozycji. Postanowiłam sięgnąć po drugi tom nowości, czyli ,,Lato utkane z marzeń" jej autorstwa.

  Ponownie wracamy w Bieszczady, gdzie możemy poznawać dalsze losy Miśki. Dziewczyna spotyka się ze swoim mężczyzną, jednak coś zaczyna psuć się w ich związku. Jej brat Kuba jest prześladowany przez kolegów z powodu koloru skóry, pani Jadwiga pogodziła się z córką, a babcia Zofia nadal prowadzi kawiarnię.

  Pierwszy tom serii, czyli ,,Wieczór taki jak ten" bardzo mi się spodobał. Nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa kontynuacji, na którą przyszło nam poczekać kilka miesięcy. Moim zdaniem, pierwszy tom miał w sobie niepowtarzalny urok, którego zabrakło już w części drugiej.

  Bohaterowie są dobrze wykreowani, czasami za bardzo mazgajowaci, przewidywalni, jednak takie osoby też spotykamy na swojej drodze, a czasem sami się takimi ludźmi stajemy. Całość czyta się naprawdę szybko. Zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało, nie pogniewałabym się, gdyby powstała jeszcze trzecia część.

  ,,Lato utkane z marzeń" to kawał dobrej literatury obyczajowej. Na upartego można ją czytać jako oddzielną powieść, gdyż co nieco zostało na początku przypomniane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Niekiedy kilka razy się podtopisz, niekiedy wywalisz na tym samym zakręcie trzeci czy któryś tam raz. Niekiedy zaufasz niewłaściwej osobie. Ale takie właśnie jest życie. Niesprawiedliwe? Sprawiedliwe, pewnie, że tak... czegoś musimy się od tego życia nauczyć''.

  Miłość można wyrazić na wiele sposobów. Nie ma jednej definicji tego uczucia. Miłość odnaleźć można w każdym geście, słowie, a nawet spojrzeniu.

  W ,,Lato utkane z marzeń'' poznajemy dalsze losy bohaterów, których mogliśmy poznać we wcześniejszej części ,,Wieczór taki jak ten''. Cieszę się, że mogłam powrócić do tego urokliwego miejsca. Do Złotkowa w którym czas biegnie powoli, nikt się nie spieszy, a mieszkańcy są wobec siebie serdeczni, uczynni i szczęśliwi. Jednak każdy z nich boryka się z problemami, trzymają w sobie wiele cierpienia, urazy i bólu.

  ,,Tęsknota jest jak przewlekła, nieuleczalna choroba. Nie ma na nią lekarstwa''.

  Dzięki autorce mogłam na nowo poznać bohaterów do których zapałałam sympatią, a także zapoznać się z postaciami, które wcześniej zostały zepchnięte na dalszy plan. Jak próbują uporać się z zaistniałymi wydarzeniami, jak próbują odbudować więzi z bliskimi, jak cieszą się własną obecnością, co czują, co przeżywają. Żyłam razem z nimi, odczuwałam wszystkie emocje jakie im towarzyszyły. Uśmiechałam się pod nosem gdy było dobrze i płakałam gdy coś nie szło po myśli bohaterów.

  Gabrysia porusza wiele wartości, przemyśleń, opowiada o prawdziwym życiu, o takim które może się dziać wokół nas samych. Mówi o tym, że nastolatkowie, pomimo iż nie okazują rodzicom, że potrzebują ich uwagi, zainteresowania, tak naprawdę zawsze potrzebują miłości, przytulenia, rozmowy. Bez tego czują się nieważni, porzuceni i są skore do podejmowania złych decyzji. Każdy potrzebuje miłości. Nieważne ile ma się lat uwaga drugiego człowieka zawsze jest najbardziej potrzebna. Autorka porusza również temat wybaczania. Wiele osób błądzi w życiu, popełnia błędy, które ciągną się za nim przez lata, ale nie warto trzymać w sobie urazy. Trzeba rozmawiać o emocjach, o tym co się naprawdę czuje. Trzymanie wszystkiego w sobie nie jest dobrym rozwiązaniem. Niedomówienia, niejasności, brak wyrażania tego, co czujemy nie powinny przesłaniać tego, co dobre, nie możemy poddawać się złym emocjom, bo gdy będzie za późno możemy tego strasznie żałować.

  ,,Nigdy nie przestawaj słuchać swojego serca. Tylko musisz się liczyć z tym, że serce nie raz wyprowadzi cię w pole''.

  Szczęście jest zawsze na wyciągnięcie ręki. A miłość czeka tuż za rogiem, wystarczy jej tylko otworzyć drzwi do swojego serca. Książka jest piękna, wartościowa, pouczająca. Opowieść przeżywa się wszystkimi zmysłami, a przez kolejne rozdziały po prostu się płynie. Pochłania się ją jednym tchem, z wypiekami na twarzy. Jak zakończy się historia bohaterów, którzy od samego początku trafili do mojego serca? Autorka jednak ich nie szczędzi. Rzuca im pod nogi liczne kłody, sprawdza ich ile są w stanie wytrzymać i czy są w stanie zrezygnować ze swoich marzeń. Nie mogę doczekać się ostatniej części historii. Gabrysia zakończyła powieść w takim momencie, że apetyt na trzeci tom gwałtownie wzrósł. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lektura ta jest kontynuacją książki "Wieczór taki jak ten" i przenosi czytelnika do Złotkowa w Bieszczadach, miejsca magicznego, z dala od zgiełku dużych miast, otoczonego urokliwym krajobrazem w którym czas płynie wolniej a ludzie są otwarci i życzliwsi dla siebie...

  Historia opowiedziana przez autorkę przybliża czytelnikowi życiorysy dwóch młodych, choć bardzo doświadczonych przez los kobiet. Pierwsza z nich Michalina prowadzi piękny Różany Pensjonat w Złotkowie. Kobieta jest w związku z Arturem, mężczyzną, który mieszka w wielkim mieście, jest rozwiedziony ale ma dzieci, z którymi często się spotyka. Miśka wychowuje brata po śmierci matki a poza tym prowadzenie pensjonatu sprawia, że zupełnie nie ma dla siebie czasu. Artur przyjeżdża do niej tylko raz w miesiącu, dlatego przez większą część czasu kobieta czuje się samotna. Marzy o ślubie, dzieciach ale jak się okazuje jej ukochany nie specjalnie ma ochotę porzucić swoje dotychczasowe życie aby osiąść na stałe w Bieszczadach. Michalina też nie chce opuszczać pensjonatu i dotychczasowego życia dlatego ich drogi rozchodzą się. Pewnego dnia w jej drzwiach staje Przemek, kolega z dzieciństwa, który jest nią oczarowany i postanawia zdobyć jej serce...

  Równocześnie z historią Michaliny czytelnik poznaje perypetie Amelii. Autorka cofa się nawet niejednokrotnie w czasie ukazując jej wcześniejsze decyzje będące konsekwencją obecnego stanu rzeczy. Otóż Amelia w wieku siedemnastu zachodzi w ciążę. Ojciec zmusza ją do aborcji dlatego wraz z ukochanym postanawia uciec z domu. Trafia w ten sposób do Niemiec. Gdy jednak chłopak dowiaduje się o ciąży znika. Amelia trafia do domu samotnej matki. Tam poznaje Klarę, zaprzyjaźnia się z kobietą i wkrótce wspólnie zamieszkują. Amelia wychowuje córkę, pracuje i powoli osiąga stabilizację. Wszystko jednak kończy się gdy poznaje Aleksa i powtórnie zachodzi w ciążę. Historia powtarza się. Mężczyzna opuszcza ją i kobieta powtórnie zostaje sama z dzieckiem. Po latach postanawia skontaktować się z matką. Odwiedza ją wraz z dwoma córkami w Złotkowie i od razu zakochuje się w tym miejscu. Tu poznaje Marka i odnajduje spokój...

  Bohaterki książki w różnych momentach swojego życia podejmowały różne decyzje. Nie wszystkie były udane. Można by nawet rzec śmiało, że niektóre były wręcz tragiczne. Niemniej jednak życie toczyło się dalej a one same musiały dźwigać na plecach konsekwencje swoich czynów. Kierowały nimi różne uczucia, był młodzieńczy bunt, były zaślepione miłością, naiwnie wierzyły w szczęśliwe zakończenie. Kiedy jednak przychodziła porażka los dawał kolejną szansę. Trzeba było tylko odważyć się i spróbować zawalczyć o własne szczęście.

  Autorka w swojej powieści porusza ciekawe, bardzo przyziemne tematy. Amelia ucieka wszak z dobrego na pozór domu. Rodzina jest bogata, dziewczynie nie brakuje właściwie niczego. To jednak tylko złudny obraz jej życia. Amelia jest samotna, nierozumiana przez zapracowanych rodziców, zdana na samą siebie. Niestety jako nastolatka nie zna życia a to w wyniku jej niefortunnych decyzji doświadcza ją bardzo mocno. Michalina z kolei naiwnie wierzy, że ukochany porzuci dla niej dotychczasowe życie. Nie chce liczyć dni od spotkania do spotkania, a tylko mieć ukochanego przy swoim boku. Ten jednak ucieka przed poważnymi deklaracjami i nie chce rozpoczynać od nowa swojego życia. Jest też brat wytkany przez ludzi palcami ze względu na inny kolor skóry i ojciec, który rozpala w chłopcu nadzieje a potem niespodziewanie znika by w nieoczekiwanym momencie znów się pojawić i namącić mu w głowie.

  "Lato utkane z marzeń" to piękna powieść dla kobiet, bardzo klimatyczna i pełna emocji. Autorka opowiada w niej o marzeniach, które przecież posiada każdy z nas i każdy z nas liczy na to, że kiedyś się spełnią. Opowiada też o wybaczaniu, o trudach dorastania i macierzyństwa oraz o odpowiedzialności za każdy krok, każdą podjętą decyzję. Jest w niej miejsce na wszystko, na miłość, tęsknotę, marzenia, nadzieję. Bohaterowie wykreowani przez autorkę są bardzo różnorodni przez co jej opowieść jest niezwykle barwna. Nie brak w niej humoru, ciepła czy nutki optymizmu, nie brak uśmiechu i łez. Historie bohaterek na swój sposób dobrze się kończą choć właściwie żadna nie jest dopięta na ostatni guzik. Powieść ta zdecydowanie potrafi oczarować i dlatego zachęcam wszystkich do odwiedzenia Złotkowa i poznania jego niezwykłych mieszkańców oraz gości...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć…

  W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.

  Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym?

  W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.

  "Nauczyła się już, że w życiu nie należy za bardzo przywiązywać się do swoich planów, bo bardzo często los daje nam prztyczka."

  Czarodziejka kobiecych uczuć tym razem czaruje w iście letnim klimacie. Sielska atmosfera bije z kart powieści i sprawia, że ma się ochotę wstąpić do Różanego Pensjonatu.

  Już od pierwszych stron, gdy tylko zagłębiłam się w tę opowieść, nie mogłam nie odczuwać wraz z bohaterami wszystkich rozterek, obaw i uczuć. Nie wszystkie ich decyzje były dla mnie do zaakceptowania, a mimo to polubiłam ich, zarówno tych pierwszego, jak i drugiego planu. Lektura ta daje na ważną lekcję, z której warto wyciągnąć właściwe wnioski. Dzięki zastosowanej retrospekcji poznajemy nastoletnią Amelię oraz towarzyszące jej problemy i uczucia. Dziewczyna tuż przed maturą uciekła z domu z chłopakiem, gdyż nie czuła się przez nich kochana. Wątek ten doskonale oddaje współczesne realia, jakie wcale nie tak rzadko spotykamy i w naszych rodzinach. Zapracowani rodzice zapominają o tym, że ich prawie już dorosłe dzieci wciąż potrzebują z ich strony uwagi i zainteresowania.

  "Tęsknota jest jak przewlekła, nieuleczalna choroba. Nie ma na nią lekarstwa."

  Historia ta przypomina o tym, że nie można nikogo osądzać oraz że nie warto zbyt długo chować do naszych bliskich urazy. Trzeba nauczyć się wybaczać, by nie okazało się, że na wszystko jest za późno. Podobnie jak nie można zbyt łatwo rezygnować, poddawać się, przegapiać szans, jakie daje nam los. Tak rzadko mówimy o tym, co czujemy, co nosimy w sercu. Nie pozwalamy, by emocje kłębiące się wewnątrz nas miały szansę dotrzeć do właściwej osoby.

  "Tak rzadko mówimy o tym, co czujemy. Myśli, emocje i uczucia pozostawiamy w głowie, w sercu, nie wypuszczamy ich na światło dzienne. Dlaczego nie mówimy, że za kimś szalejemy, kogoś kochamy, kogoś pragniemy? Bo zazwyczaj boimy się odrzucenia."

  Muszę przyznać, że spodziewałam się, iż wszystko zakończy się szczęśliwie i po myśli bohaterów. Jednak autorka mnie zaskoczyła zostawiając otwartą furtkę na ciąg dalszy ich losów, który z przyjemnością poznam. Już kolejny raz Pani Gabrysia sprawiła że trudno było mi wybrać kilka cytatów. Zdecydowanie jest w czym przebierać, a każde zdanie, które wyszło spod jej pióra trafia w czytelnika i nie pozostawia go obojętnym.

  "Lato utkane z marzeń" to klimatyczna i ciepła powieść ubrana w całą paletę uczuć, gdzie prym wiedzie miłość, tęsknota, samotność, relacje rodzicielskie i drugie szanse. Z chęcią ponownie zawitam do Złotkowa i kawiarenki babci Zosieńki "Cynamonowe Serca".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Każdy z nas popełnia w życiu błędy. Czasami zrozumiemy, przeprosimy, wybaczymy, albo przynajmniej będziemy próbować. Innym razem jednak zwyczajnie uciekniemy i trudno będzie wyciągnąć rękę na zgodę. Czy każdemu i niezależnie od okoliczności powinno się wybaczyć? Niezależnie od tego co nam zrobili? O tym opowie czarodziejka kobiecych uczuć - Gabriela Gargaś - w swojej najnowszej powieści z przepiękną okładką.

  "Do życia czasem potrzeba tylko marzeń" *

  "Lato utkane z marzeń" jest kontynuacją losów mieszkańców Złotkowa w Bieszczadach, znanych nam z książki "Wieczór taki jak ten". Spędziłam cudowną sobotę goszcząc w tym urokliwym zakątku, z dala od zgiełku, pośród łąk, pól, sadów oraz spacerując nad strumykiem. Wynajęłam pokój u Michaliny, która doskonale radzi sobie z prowadzeniem "Różanego pensjonatu", choć oczywiście zdarzają jej się chwile słabości, zmęczenia czy złości... Na gości, na Artura (tak, ich związek trwa, ale niezupełnie po myśli młodej kobiety), na ojca wciąż bywającego u dzieci na chwilę, na ludzi wytykających palcami młodszego brata...

  Ostatnio schudłam, więc nie przejmując się dodatkowymi kilogramami jestem częstym gościem kawiarni "Cynamonowe Serca" prowadzonej przez babcię Zosię. Słodkości, które można u niej zjeść zapadają na długo w pamięci!

  Jeśli chcecie sprawdzić jakie nieprzyjemności spadły na Bartka, kogo babcia Zosia zatrudniła do pomocy w kawiarni, jakie historie przywożą ze sobą w Bieszczady goście pensjonatu Miśki oraz co dzieje się w jej życiu uczuciowym koniecznie sięgnijcie po tę powieść.

  Poznacie wielu nowych bohaterów, którzy wnoszą powiew świeżości, humor, radość, ale i liczne problemy. Wasze serca podbije - jestem o tym przekonana - Fred, zamarzycie o ławeczce pod jabłonką czy leżaku z widokiem na góry.

  "Czym jest szczęście?

  Tą ciszą o poranku, która rozdziera jedynie pianie koguta; rześkim wiatrem, który wpada do pokoju, kiedy tylko otworzymy okno. Jaka to przyjemność - móc wyjść na spacer i niczym się nie martwić. Chodzić wśród łanów zbóż i dotykać kłosów pszenicy rękoma. Szczęście to niebo o kolorze akwamarynu. (...) Szczęście czuje się w całym ciele, nawet w opuszkach palców" **

  Myślicie, że nic Was nie zaskoczy? Że wszystko wiecie? Gwarantuję, że doświadczycie zarówno uśmiechu, jak i łez smutku. Niejedno wyznanie bohaterów wprawiło mnie w konsternację (a sądziłam, że Neo mnie już niczym nie zadziwi), niektórym kibicowałam, innych 'wyprawiałam' w daleką podróż :) Odkrywałam uroki życia w Złotkowie, piękno przyrody i poznawałam różne charaktery opisanych postaci.

  "Nie powinniśmy zbyt łatwo rezygnować ani się poddawać. Życie bywa niesprawiedliwe, dokonujemy złych wyborów. Ale zawsze można zawrócić i wszystko naprawić. (...) powinniśmy przepraszać i kochać (...)" ***

  Pamiętacie jak pod koniec powieści "Wieczór taki jak ten" Jadwiga została w sprytny i podstępny sposób wysłana do Londynu? Ogromnie cieszy mnie to, że mogłam poznać szczegóły dotyczące tej wizyty. Dzięki retrospekcyjnym fragmentom sięgającym głównie do roku 1998, dowiedziałam się dlaczego jej córka - Amelia - uciekła z domu. Co się wtedy wydarzyło w sercu i życiu nastolatki, że podjęła tak trudną dla niej samej decyzję. Jak ułożyło się jej na obczyźnie? I czy matka i córka będą w stanie odbudować łączącą je wiele lat temu więź...

  "Czasami nie jest łatwo wybaczyć" ****

  Podsumowując - "Lato utkane z marzeń" to książka o marzeniach, które każdy z nas posiada i dąży do ich spełnienia czasami krocząc niewłaściwymi ścieżkami. Powieść o wspomnieniach, które uwierają, łzawiących sercach, odnajdywaniu wewnętrznej ciszy, nieszczęśliwej miłości oraz pragnieniu szczęścia. Przepięknie upleciona historia o odpowiedzialności, lub jej braku, wczesnym macierzyństwie, ludzkich tragediach, gnijących małżeństwach, ale i o wybaczeniu oraz pojednaniu. To powieść, która zaczaruje czytelnika i sprawi, że nie oderwie się póki nie skończy. Gorąco polecam a po cichu liczę na kolejną wizytę w Złotkowie.

  * G. Gargaś, "Lato utkane z marzeń", Wyd. IV Strona, Poznań 2018, s. 207

  ** Tamże, s. 180

  *** Tamże, s. 123

  **** Tamże, s. 318

  recenzja pochodzi z mojego bloga: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula