Las zna twoje imię

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
576
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,03 zł
Nasza cena: 31,02 zł 42,90 zł Taniej o: 28%


"Las zna twoje imię", poznaj tajemniczą i mroczną historię zdeterminowanych kobiet walczących o przetrwanie w świecie rządzonym przez mężczyzn. Sięgnij po porywającą powieść o miłości, zdradzie i zemście.

Koniec lat dwudziestych minionego stulecia. Na klifie nad burzliwym Morzem Kantabryjskim, w otoczeniu lasów, mieści się Villa Soledad. Estrella i Alma, siostry bliźniaczki, córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastają w luksusie. Choć na pierwszy rzut oka są identyczne, to bardzo różnią się od siebie charakterem i usposobieniem. Alma jest spokojna, cicha i grzeczna, Estrella natomiast stanowi jej przeciwieństwo, jest dziewczęciem śmiałym, buntowniczym i silnym. Obie są spadkobierczyniami niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii ich rodziny: Alma widzi dusze zmarłych, zaś Estrella potrafi rządzić siłami natury.

Życie wystawi je na ogromną próbę lojalności, gdy w ich życiu pojawi się Tomas, w którym zakochają się obie, ale on wyraźnie będzie preferował Almę, która, z pozoru słodka i uległa, jest w rzeczywistości przebiegła i wyrachowana, stawiając swą siostrę w niekorzystnym świetle. Tymczasem życie sióstr naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich ma umrzeć zanim skończy piętnaście lat. I faktycznie, w wyniku strasznego wypadku Alma ginie gwałtowną, przedwczesną śmiercią. Estrella, oskarżona o to, co się stało, zmuszona jest do opuszczenia Villa Soledad i udaje się do Kalifornii. Czy bohaterce uda się obronić swoją ziemię i dziedzictwo? Czy wróci do rodzinnej posiadłości?

Alaitz Leceaga to hiszpańska pisarka, urodzona w 1982 roku. Napisała i opublikowała kilka opowiadań w języku hiszpańskim i angielskim. "Las zna twoje imię" jest jej powieściowym debiutem.
Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przekleństwo daru

  takie rodziny, które wydają się w swojej historii mieć zapisane cierpienie. Być może dzieje się tak za sprawą grzechów ojców, a może to po prostu zbieg okoliczności, że spada na nich cios za ciosem. Są również takie osoby, które tym cierpieniem płacą za osobliwe cechy osobowości czy też za swój dar.

  Bliźniaczki Estrella i Alma, córki markiza, również były obdarzone pewnymi niezwykłymi umiejętnościami. To dziedzictwo babki Soledad, przywiezionej z Meksyku przez ich dziadka Martina. Pomimo upływu lat kobieta nigdy nie zapomniała ani o swoim kraju, ani o swoich korzeniach, nigdy też zresztą nie poczuła się częścią lokalnej społeczności Basondo. I nie miało znaczenia bogactwo męża, ani luksusowa willa, nazwana na jej część Soledad, w której czuła się niczym w więzieniu. Może właśnie dlatego sama postanowiła zadecydować o swojej śmierci, woląc rzucić się z klifu i być pochłoniętą przez wodę, niż spocząć na nieprzyjaznej jej ziemi, w rodzinnym grobowcu.

  Zanim jednak Soledad odeszła na wieki, zostawiła potomnym przepowiednie. To właśnie Alma, jedna z bliźniaczek, obdarzona darem rozmowy ze zmarłymi i widzenia ich, powtórzyła słowa babki dotyczące przyszłości dziewcząt, a właściwie tej, która miała dołączyć do krainy zmarłych w wieku piętnastu lat. I choć tak naprawdę nikt nie traktował tej przepowiedni poważnie, to dziewczynki wiedziały, że stanie się ona faktem. Wiedziały wzajemnie o swoich mocach, bowiem i Estrella posiadała mroczną, niszczycielską moc, która rosła w siłę nie tylko w miarę dojrzewania dziewcząt, ale pogłębiania się pomiędzy nimi przepaści. O ile bowiem Alma była czysta i niewinna, to Estrella nosiła w sobie zawiść i zazdrość, która szczególnie obejmowała osobę siostry. Nic zatem dziwnego, że w przeddzień ich piętnastych urodzin, to ona dała impuls wydarzeniom, które doprowadziły do tragicznej śmierci Almy.

  To dopiero początek tej niezwykłej historii o ludzkich ułomnościach, tęsknotach, o pożądaniu i chciwości. Przychodzi nam zatem śledzić dalsze, burzliwe losy ocalałej siostry, Estrella. Na przestrzeni kolejnych lat, a wszystko to dzięki niezwykłej powieści autorstwa Alaitz Leceaga, pt. „Las zna twoje imię”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros mroczna powieść, jest wybuchową mieszanką gatunków, której lektury długo się nie zapomina. Mimo daru, którym obdarzone są siostry nie jest to powieść fantastyczna, to raczej rodzinna saga, powieść obyczajowa, przesiąknięta ludzkimi wadami, ograniczeniami, słabościami. Sięgnąć po nią mogą zarówno zwolennicy książek silnie nacechowanych emocjami, jak i ci wszyscy, którzy lubią tajemnicze, podszyte grozą opowieści, które wprowadzają niezwykły nastrój.

  Towarzyszymy Estrelli w dorastaniu, obserwujemy proces stawania się kobietą, jednocześnie podziwiając jej zagadkową, zdolną do kłamstwa i podłości naturę, dzięki której toruje sobie drogę w męskim świecie, a jednocześnie tęsknimy za delikatną Almą i jej dobrocią. Zagłębiamy się w akcję bez reszty, lektura pochłania nas, sprawia, że stajemy się bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń opisanych w powieści, a jednocześnie czujemy lekki dystans, być może wywołany początkowymi rozdziałami, przesyconymi atmosferą magicznego realizmu.

  Nie tylko demoniczna, przesiąknięta zawiścią i chorobliwą ambicją Estrella przyciąga uwagę – Leceaga każdemu ze swych bohaterów poświeciła sporo uwagi, dopracowując go, czyniąc postaci niezwykłymi i godnymi zauważenia, a nawet zapamiętania. I mimo iż fragmenty książki (szczególnie początek lektury) charakteryzują się przywiązywaniem zbytniej wagi do nieistotnych szczegółów i spadkiem dynamiki akcji, to mimo wszystko powieść pozostawia w naszej duszy ślad, podobny do wilczego pazura. Zresztą ta niezależność i dzikość przebija z kolejnych stron książki, czai się w słowach i zdaniach, nie tylko w zachowaniu samej Estrelli. Być może dlatego jest to jedna z tych powieści, którą chętnie zobaczyłabym na dużym ekranie. Z niecierpliwością wypatrywać będę też kolejnej książki autorki, która – skoro potrafiła tak spektakularne zadebiutować – zapewne nie raz nas jeszcze zaskoczy.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chociaż momentami mogłoby się wydawać, że niektóre przeskoki czasowe są nieudane, bo czytelnik za dużo traci, to jest to złudne wrażenie. Autorka w odpowiedni sposób prezentowała poszczególne etapy życia bohaterów, ich rozwój, postępowanie. Akcja toczy się odpowiednim rytmem, ma dobre tempo, a i z pewnością nie ma tutaj czasu na nudę, bowiem w życiu wszystkich postaci sporo się dzieje. Piękny język dopełnia tę magiczną opowieść, która naprawdę ma w sobie coś wyjątkowo urzekającego, jakąś nieuchwytną magię – niczym las otaczający willę Soledad.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Las zna twoje imię to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Na długo pozostanie w moje pamięci, jest niesamowicie mroczna, tajemnicza, a przy tym napisana z polotem, piórem, które odmalowuje sceny jak na filmie - to idealna powieść do ekranizacji kinowej. Jej się nie czyta, ją się przeżywa i ogląda oczami duszy. Zabrałam ją na urlop i nie mogłam się oderwać :)

  Las zna twoje imię to pełna pasji opowieść o sile i determinacji kobiet, o magii, walce o przetrwanie, miłości, zazdrości i pasji. Tutaj nic nie jest zwyczajne, magia, ciemne moce, tajemniczy las, wilki i dwie siostry-bliźniaczki, wokół których została usnuta cała opowieść.

  Estrella i Alma to siostry, córki markiza de Zualonga, zamieszkujące hiszpańską posiadłość swego ojca, łączącą się z tajemniczym lasem, do którego nie wolno im chodzić, a uwielbiają go i stale ten zakaz łamią. Dziewczynki obdarzone są nadrzyrodzonymi mocami - Alma rozmawia ze zmarłymi, a Estrella ma ogień w dłoniach.

  Pewnego dnia ich babcia popełnia samobójstwo skacząc z mostu, a Alma przekazuje siostrze słowa zmarłej babci. Jedna z nich umrze przed ukończeniem 15 roku życia..... Dziewczynki kochają się, ale również ze sobą rywalizują - o względy rodziców, o miłość Tomasa, o ogólne zainteresowanie. Alma jest uważana za tą dobrą, a Estrella za tą złą siostrę. Budzą respekt wśród okolicznych ludzi, którzy pracują w kopalni markiza. Kiedy umiera Alma, całe życie w Willi Soledad zmienia się nieodwracalnie. Estrella zostaje wysłana do szkoły z internatem, z zakazem powrotu do domu. Nie odwiedza rodziny przez wiele lat, aż w końcu niestety musi wrócić. Nie wraca na długo, bowiem wychodzi za mąż i wyjeżdża do Ameryki, gdzie jej mąż prowadzi rancho. Tam Estrella wykorzystuje swoje moce walcząc o życie i przetrwanie rancza. Jest sprytna, piękna i ma władze w rękach, ale z czasem okazuje się, że dar może być też przekleństwem. Stale towarzyszy jej róznież duch siostry Almy, z którą jest związana nierozerwalnie....

  Las zna twoje imię to cudowna książka, niezwykle malownicza, niezwykle klimatyczna, a przy tym mroczna i pełna tajemnic. Czytałam delektując się każdą stroną - urzekł mnie klimat, piękne, bogate słownictwo i niezwykłe bohaterki tej powieści. To opowieść o sile kobiet w czasach, kiedy były one podporządkowane mężczyznom. Opowieść jest fascynująca, niezwykle barwna i porywająca. czyta się ją z wypiekami na twarzy, a kolejne sceny opisywane na kartach powieści przewijają się w umyśle czytelnika niczym najlepszy film.

  Ta powieść jest jedyna w swoim rodzaju - to lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela dobrych książek, bo powieść Las zna twoje imię jest po prostu rewelacyjna!!!!!!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Las zna twoje imię jak przeczytałam opis tej książki to postukałam się w czoło markizy bale i w tym wszystkim magii co ja kupiłam za książkę, przecież to nie moja bajka.

  Ta książka dowodzi że czasami warto łamać swoje ograniczenia, bo zostałam zaczarowana, książka mnie urzekła, oraz połknęła mnie w całości i nawet nie wiedziałam kiedy ja ostatnią stronę czytam.

  Rewelacyjnie napisana i opisuję takie rzeczy że w pewnych momentach miałam "ciarki".

  Dwie siostry jedna grzeczna,spokojna druga ta zła. Wielka zazdrość i dokuczanie sobie. Jedna z nich ginie a druga musi żyć w cieniu zmarłej siostry.

  Kobieta w świecie mężczyzna. Markiza która jest tłem dla męża, i która ponosi konsekwencje swojego niestosownego zachowania.

  Magia która w tej historii jest świetnie wpleciona i ma znaczenie, siłę ...

  Polecam Gorąco jest o czym czytać, książka połyka czytelnika choć jest to gruby tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książkach które czytam bardzo cenię sobie trud autora w wykreowanie postaci. Przynajmniej główni bohaterowie powinni być charyzmatyczni, nietuzinkowi, wyróżniający się na tle innych. Nie mam problemu z tym że głównym bohaterem jest kobieta czy mężczyzna, nie ma to dla mnie większego znaczenia. Nie wiem, czy ktoś jeszcze wierzy w podział na słabą i silną płeć, ciężko jednak nie zgodzić się z tym że jeszcze do niedawna panował deficyt na literaturę wspierającą siłę kobiet. Dlatego też cieszy mnie, że coraz więcej wydawanych książek bazuje na ciekawych i silnych kreacjach kobiecych. Jedną z takich pozycji jest niedawna premiera od Wydawnictwa Albatros „Las zna twoje imię” autorstwa Alaitz Leceagi, która idealnie pokazuje że silne kobiety są ponad tego rodzaju podziałami.

  Akcja powieści rozpoczyna się pod koniec lat 20 XX w. Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, jako córki majętnego markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastają w luksusie. Nieliczni wiedzą że dziewczynki dźwigają brzemię daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie wśród kobiet rodziny de Zualonga. Według przepowiedni ich babci jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Czy dar spływający na kobiety okaże się nieoczekiwanym prezentem czy przekleństwem? Jak potoczą się losy rodziny? Czy ich dziedzictwo przetrwa?

  Ciężko opisać wrażenia po przeczytaniu tej książki. To prawie 600 stronnicowe tomiszcze czytałam dosyć długo, nie wynikało to jednak z tego że ta historia była nudna, trudna czy ciężka do przebrnięcia. W jej przypadku wolałam dozować sobie wątki i informacje by niczego nie przegapić i mieć czas na przemyślenia. Fabuła nie pozwala się nudzić, akcja prze do przodu, świetnie zostało nakreślone tło społeczno-polityczne aż ciężko uwierzyć ze to debiut tej autorki.

  „Las zna twoje imię” przenosi nas w niesamowite miejsca. Dzięki obrazowym i ciekawym opisom czułam jakbym to ja biegała po pokojach willi Soledad, patrzyła ze skalistego klifu na wzburzone morze Kantabryjskie, poznawała zakamarki przenikniętego magią lasu, oddychała kalifornijskim piaskiem i czuła ogień buzujący tuż pod moją skórą.

  Autorka stworzyła niezwykły klimat, tajemniczy i mroczny. W pamięci szczególnie wyrył mi się opis lasu Basondo, który wydał mi się miejscem niezwykle ciekawym, hipnotyzującym, pełnym magii, budzącym grozę ale i fascynującym, przyciągającym z nieokreślonych powodów. W tej powieści świat realny i duchowy się przenikają, nawzajem na siebie wpływają. Przeczucia, obecność duchów, przepowiednie i tajemnice to naturalne elementy życia tej rodziny i domu. Pisarka umiejętnie wciąga nas w cały ten wir wydarzeń.

  Alaitz Lecega napisała książkę, w której w pamięć nie zapada tylko ciekawa, przesiąknięta magią historia ale postacie, które są świetnie nakreślone, nietuzinkowe i przede wszystkim są kobietami. To właśnie kobiety grają tutaj pierwsze skrzypce, wyróżniają się na tle brutalnych, kierujących się niskimi pobudkami mężczyzn. Szczególnie główna bohaterka nie daje o sobie łatwo zapomnieć. Jest charyzmatyczna, nieoczywista, targają nią sprzeczne emocje, przechodzi swoistą metamorfozę, udowadnia że czasem warto być egoistką by móc się rozwijać i zawalczyć o swoje, gdy jednak chodzi o dobro najbliższych jest w stanie zrobić rzeczy niemożliwe. Niezależna, niepokorna i zbuntowana w czasach kiedy kobieta była nikim. Niezwykle mnie zainspirowała, dzięki niezwykłej odwadze i sile do walki o siebie.

  Trzeba zaznaczyć że nie jest to książka łatwa, wymaga ona od czytelnika uwagi, ale na tym polega jej oryginalność nie przeczytamy jej w jeden wieczór ale również o niej w jeden wieczór nie zapomnimy. Przyznam że początkowo spodziewałam się ckliwej historii, romansu, którego perypetie bohaterów uwikłane będą w meandry historii, całe szczęście moje przypuszczenia były błędne. Owszem pojawiają się wątki miłosne, jednak nie są one głównym tematem, a tłem ubogacającym historie i podkreślającym jeszcze bardziej kreacje bohaterów.

  Piękna, niezwykła historia z magią w tle o determinacji i sile kobiet w czasach kiedy nie miały za dużo do powiedzenia. O więzach rodzinnych, siostrzanych i rodzicielskich, które czasach są zdecydowanie bardziej skomplikowane niż wydaje się na pierwszy rzut oka. O sytuacjach, które jak kajdany wiążą nas z przeszłością i które przypominają nam o sobie przez całe życie.

  To ksiązka o której można dużo mówić, dużo dobrego oczywiście. Oryginalna i wartościowa, przyjemnie jest mi ją zatem polecić. Naprawdę warta przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Alaitz Leceaga
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Zintegrowana
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 576
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381256209
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: El Bosque Sabe tu Nombre
 • Tłumacz: Bardadyn Barbara
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381256209
 • EAN: 9788381256209
 • Wymiary: 14.0x21.0x3.6 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Jesienna miłość 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienna miłość

Rok 1958. Landon Carter rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort. Razem z Jamie Sullivan, którą traktuje jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jamie nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, z nikim się nie przyjaźni, cały czas poświęca opiece nad owdowiałym ojcem. Kiedy...
Wyznania gejszy 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyznania gejszy

Tajemnica serca kobiety, która nie miała prawa kochać.Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych opowieści o miłości. Opowieść Sayuri, córki prostego rybaka, zaczyna się w 1929 roku, gdy jako dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana przez ojca do renomowanej szkoły gejsz w Kioto. Oczami...
Nieznajomy 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznajomy

Na solidnym kłamstwie można zbudować całkiem udane życie, ale jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, w mgnieniu oka można stracić wszystko… Nieznajomy pojawia się znikąd. Możesz spotkać go w barze, na parkingu albo w sklepie spożywczym. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Jego pobudki są niejasne. Ale...
Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe) 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe)

Antologia krótkich form prozatorskich autora Buszującego w zbożu, jednego z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku.Wydana po raz pierwszy w 1953 roku książka zawiera dwa z jego najsłynniejszych opowiadań – Idealny dzień na ryby (1948) i Opowiadanie dla Esme (1950).W pierwszym Salinger...
Współlokatorzy 5/5 Nasza cena:
26,53 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Współlokatorzy

Przewrotna historia miłosna bezbłędnie oddająca ducha naszych czasów! Tiffy i Leon dzielą mieszkanie. Tiffy i Leon dzielą jedno łóżko. Tiffy i Leon nigdy się nie spotkali… Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich...
Geniusz. Rewolucja 0/5 Nasza cena:
24,51 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geniusz. Rewolucja

Troje przyjaciół. Jeden cel: uratować świat. Decydujący pojedynek dobra ze złem. Ostatnia runda. Troje geniuszy. Blogerka z Chin, inżynier samouk z Nigerii, programista z Meksyku. Każdy ma inny talent. Wszyscy mają wspólny cel. Jaki? Zatrzymać zło. Uratować świat. Misja 1: rozbić gang...
Wiedźmie drzewo 5/5 Nasza cena:
38,61 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedźmie drzewo

Nowa, błyskotliwa, trzymająca w napięciu powieść irlandzkiej pisarki, którą „Washington Post” uznał za najważniejszą autorkę kryminałów ostatniego dziesięciolecia. W korzeniach kryje się zło! Toby jest rozpieszczanym przez los lekkoduchem. Ma wspaniałych przyjaciół, świetną dziewczynę i pracę,...
Jack Reacher. Uprowadzony 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Uprowadzony

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja!Życiem Reachera, „jeźdźca znikąd”, rządzi przypadek. Tym razem znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Pomoc udzielona przypadkowo spotkanej kobiecie nie wyjdzie mu na dobre – oboje zostają uprowadzeni, w biały dzień, w centrum Chicago.Skuty...
Bez śladu 0/5 Nasza cena:
34,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez śladu

W życiu liczy się tylko kilka chwil. Dla Franka Mackeya to te, kiedy miał dziewiętnaście lat i jego dziewczyna Rosie nie pojawiła się w umówionym miejscu. I nie chodziło o zwykłe spotkanie zakochanej pary. Zamierzali wspólnie uciec z Dublina do Londynu. Rosie zniknęła, zostawiwszy list, z którego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula