Łączniczka

Autor:

Magda Knedler

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2023
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, epub
za 40,12 zł
Nasza cena: 32,12 zł 49,90 zł Taniej o: 36%

Odważna powieść o Annie Smoleńskiej, zapomnianej bohaterce i twórczyni Znaku Polski Walczącej

Wojna ma wiele imion. Jednym z nich jest KOBIETA

Anna nie nosi sukienek, ma krótkie włosy i zawsze usuwa się w cień. Zamknięta we własnym świecie, nie lubi rozmawiać. Kiedy wybucha wojna, przestaje liczyć się dla niej cokolwiek oprócz pomocy innym. I to za wszelką cenę, bo przełamuje swoje bariery i angażuje się w walkę. Podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom. Pewnego dnia dowiaduje się o konkursie na projekt Znaku Polski Walczącej. Anna rysuje kotwicę i… zwycięża!

Symbol coraz częściej straszy nazistów z murów i ścian kamienic, a Polakom dodaje otuchy w walce. Wtedy Anna zostaje nakryta przez gestapo. Poddana torturom, nie wydaje nikogo i trafia do obozu w Auschwitz. Chociaż nie może aktywnie walczyć, jej znak wciąż niesie nadzieję na zwycięstwo.

Łączniczka to poruszająca opowieść o tym, że inność to siła, która zmienia świat. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, rzuca też nowe światło na rolę kobiet w okupowanej Warszawie.


Opinie o książce

Opowieść o sile, odwadze i wojnie. Wzruszająca i wstrząsająca.

BABKA OD HISTY, Agnieszka Jankowiak-Maik

Anna Smoleńska została aresztowana w Warszawie za działalność konspiracyjną. W 1942 roku przewieziono ją do obozu Auschwitz-Birkenau i oznaczono numerem obozowym 26008. Zmarła 19 marca 1943 roku. Miała 23 lata. Powieść Magdy Knedler powraca do dramatycznych wydarzeń z okupowanej Warszawy.

Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Recenzje książki Łączniczka (8)

 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kojarzycie symbol Polski Walczącej- litery P i W wpisanej w kotwicę? Jego autorką była Anna Smoleńska, o której możecie przeczytać w najnowszej powieści Magdy Knedler pod tytułem "Łączniczka".

  Jest ona biografią Anny Smoleńskiej- kobiety dość zamkniętej w sobie, nie lubiącej rozmawiać.

  Anna od zawsze była inna: nie lubiła nosić sukienek, miała krótkie włosy i często usuwała się w cień. Jednakże kiedy wybucha II wojna światowa przestaje się dla niej liczyć cokolwiek oprócz pomocy innym. Anna podaje paczki i grypsy, monitoruje więzienia, przekazuje informacje o ofiarach ich rodzinom. 📨

  Któregoś dnia bierze udział w konkursie na projekt znaku Polski Walczącej i wygrywa go. Znak coraz częściej pojawia się na murach i ścianach kamienic i dodaje Polakom otuchy w walce. 💪

  Pewnego dnia do rodzinnego mieszkania Anny wpada gestapo i zabiera całą jej rodzinę. Poddana torturom nie wydaje nikogo i trafia do obozu w Auschwitz.

  Po kilku miesiącach w marcu 1943 roku umiera na tyfus. 😢

  "Łączniczka" to bardzo ciekawa i poruszająca opowieść o czasach przed wojną i w jej trakcie.

  Opisuje jak wyglądało życie w przedwojennej i okupowanej Warszawie a także o tym jak wyglądała codzienność w obozach koncentracyjnych.

  To historia o sile, odwadze i wojnie.

  Książka wywołała we mnie wiele emocji: wzruszenie, radość, dumę, strach, wściekłość, bezradność i współczucie.

  Ogólnie to jestem zachwycona tą książką, bo lubię tego typu opowieści i jak dla mnie jest to jedna z najlepszych biografii jakie przeczytałam.

  Serdecznie polecam! ♥️👍

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś przychodzę do Was z książką wymagającą szczególnej uwagi… „Łączniczka” autorstwa Magdy Knedler. Są historie, które oplatają serce cierniami, ranią, burzą spokojne osadzenie w tu i teraz, przywołując przeszłość, przypominają poświęcenie innych… Są ludzie, którzy czują bardziej, angażują się mocniej i dostrzegają więcej.

  Bohaterką wspomnianej powieści jest Anna Smoleńska, członkini Szarych Szeregów działająca w organizacji Wawer, zaangażowana w „mały sabotaż”, łączniczka w Biurze Informacji i Propagandy KG AK. Kobieta niezwykle skryta, nieśmiała, ukrywająca się w tłumie, skoncentrowana na zadaniu – walce o wolność… codziennej, przekraczającej siły walce. Anna pragnęła robić więcej, działać intensywniej, pomagać najwytrwalej… walczyć z ogarniającą Polaków rezygnacją. Dać innym i sobie nadzieję na lepsze jutro. Smoleńska „nie wie, czy sama w to wierzy, czy coś jeszcze kiedykolwiek może się poukładać. Czy sklejone życie nie będzie przypominać sklejonej filiżanki – na pozór identycznej jak wcześniej, ale tak naprawdę wcale nie. Chce dać im nadzieję. Powiedzieć, że pewnego dnia znowu wyjdą na spacer, a niebo nie będzie buczało jak wściekły owad, nic nikomu nie spadnie na głowę, nikt nagle nie przewróci się na chodnik i nie zaleje krwią. Że kiedyś wyrzucą z pamięci obrazy brudu, kurzu i śmierci.”

  Niestrudzona bohaterka, by nieść pomoc innym, by dać nadzieję innym, w pierwszej kolejności musi pokonać własne bariery… małomówność, nieśmiałość. Wewnętrzna walka splata się z bojem o Polskę. Niestrudzona „schyla się, podnosi kamień i ciska jeszcze raz, mocniej. Wreszcie szyba pęka, a Anna rzuca się do ucieczki. Biega coraz szybciej, coraz bardziej zdziera podeszwy butów, dokładnie tak jak chciała. To niebezpieczne, wie, a jednocześnie czuje się bardziej wolna, znika napięcie w ramionach, ucisk pod mostkiem, przemożne poczucie bezsilności. Przez chwilę ma się wrażenie, że razem z szybą pęka coś jeszcze. Lęk i rezygnacja, brak wiary w jutro.”

  Pragnienie wiary w jutro, pragnienie przeżycia, pragnienie normalności. Bo Anna pragnie przyszłości… pragnie otoczenia dzieci… pragnie ukończyć studia… pragnie kolorowych domów. „Anna uwielbia dzieci i wszyscy się temu zawsze dziwią, że ona, taka chłopięca, chłodna, daleka od wszelkich sentymentów, która nie cierpi się przytulać i chodzić pod rękę, która rzadko się uśmiecha, nic nie ma przeciwko małym rączkom oplecionym wokół jej szyi.” Zwykłe marzenia, brutalnie zdeptane przez wroga. Pragnienia zniszczone przez tortury, nieludzkie warunki w Auschwitz, utratę najbliższych.

  Jednak póki jest nadzieja, trzeba walczyć o zwycięstwo i dać innym znak, że Warszawa walczy, że wiele kobiet i mężczyzn codziennie naraża życie, walcząc o wolność. Gdy Biuro Informacji i Propagandy KG AK ogłosiło konkurs na znak dla organizacji podziemnej, Smoleńska złożyła swoją propozycję… znak kotwicy łączącej litery „P” (Polska) i „W” (Walka).

  „- Czyli kotwica oznaczałaby powrót do domu.

  - Myślę… że oznaczałaby wiele rzeczy. Kontrolę nad sytuacją. Oparcie. Może… zahaczenie w świecie, w rzeczywistości dookoła. Pokazanie, że ta rzeczywistość jest moja i będę o nią zabiegać. Walczyć. Może coś, co ludzie mogą mieć wspólnie. Czyli świat to statek, a kotwica to coś, co ratuje nas wszystkich, niezależnie od tego, kim jesteśmy. Dopóki dzielimy ten sam pokład, kotwica ocala każdego.” Ten znak był wspólny i według Anny nie mógł mieć jednego autora. Był symbolem wszystkich i wyrażał myśli i emocje wszystkich walczących.

  Magda Knedler w swej powieści zwraca również uwagę jak „sporo jest informacji o brawurze młodych mężczyzn, a niemal nic o odwadze, poświęceniu, mrówczej pracy, ryzyku i determinacji młodych i starszych kobiet, całego zastępu harcerek, które każdego dnia poświęcają swoje życie, spychają na margines własne sprawy, własne szczęście, ambicje, problemy, strachy, słabości, kruszą wszelkie ograniczenia, jakie zawsze przed nimi stawiano, i z jednej pracy idą do drugiej, po drodze może zrywając jakiś plakat”. Autorka po raz kolejny pokazuje historię widzianą oczyma kobiet, często przemilczaną, zepchniętą na margines… a niezwykle ważną. Oddając głos kobietom, daje im szansę na pamięć… a my jesteśmy zobowiązani pamiętać.

  Gorąco polecam lekturę książki „Łączniczka”, bo to niesamowita historia wielkiej postaci opowiedziana cudownym językiem. To boleśnie piękna opowieść o inności, poświęceniu, walce (z wewnętrznymi i zewnętrznymi demonami), z tymi którzy narzucają sposób myślenia i bycia. To historia o kobiecej sile i wewnętrznym pięknie… pięknie nieszablonowym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anna Smoleńska miała 23 lata, gdy zmarła wycieńczona nieludzkimi warunkami i katorżniczą pracą w obozie Auschwits-Birkenau, nie została jednak zapomniana i dziś wraca w książce Magdy Knedler z należnym sobie szacunkiem. Harcerka, bohaterka, opiekunka, dobra, mądra i troskliwa młoda kobieta, która miała przed sobą całe życie.

  Mówi się, że historie piszą zwycięzcy, że wielcy tego świata urabiają ją jak glinę i serwują maluczkim odpowiednią wersję. Ja uważam, że prawdziwą historię piszą zwykli ludzie, Ci którzy są jej świadkami, którzy przekazują ją kolejnym pokoleniom i spisują na pożółkłych od czasu i wspomnień stronnicach. Anna Smoleńska była jedną z takich osób, młodą i pełną ideałów, utalentowaną ale nieśmiałą i cichą, przez całe swoje życie pomagała innym, próbując czuć się potrzebna i pożyteczna.

  Łączniczka to kolejna książka Magdy Knedler, która dotyka bardzo trudnych tematów okołowojennych. Autorka nie boi się pokazywać okropieństw wojny i zniszczeń które ze sobą niesie, poświęcenia jakiego wymaga od wszystkich i odwagi, której potrzeba by przetrwać kolejny dzień w okupowanym mieście. Tym razem główną bohaterką czyni Annę Smoleńską – autorkę znaku POLSKI WALCZĄCEJ – ale przede wszystkim młodą kobietę pełną życia, nadziei i marzeń o przyszłości.

  W książkach Magdy Knedler szczególnie cenie sobie to z jaką sympatią i taktem podchodzi do swoich bohaterów. Jej sposób pisania i stosunek do postaci sprawiają, że bohaterowie zamknięci w stronach książki nagle stają się żywi i bliscy a ich problemy zaczynają obchodzić nas ciut bardziej. Tak też Anna Smoleńska z postaci historycznej, z kolejnego nazwiska na kartach historii nagle staje się kimś więcej. Koleżanką, przyjaciółką, inspiracją… mimo, że nie żyje od 80 lat to nagle przestaje być tylko nazwiskiem na kartce.

  Dla mnie Łączniczka jest niczym okno, przez które ponownie mogłam zajrzeć w przeszłość. Świat pędzi na przód a my często zapominamy, że przed nami byli przecież inni ludzie, dziś liczymy się tylko my i nasze problemy. Ta fabularyzowana biografia Anny pozwala przypomnieć sobie, że może być inaczej, że my możemy być inni, zwłaszcza teraz, gdy tak blisko naszego domu toczy się wojna, która niesie terror i zniszczenie. Zaś postawa samej Hanki wymusza na czytelnikach głębsze przemyślenia, próbę wejrzenia w siebie i zastanowienia się, jakim człowiek okazalibyśmy się, gdyby to do naszych drzwi zapukała trwoga i zniszczenie.

  Dla mnie 8/10 Naprawdę polecam tę książkę nawet tym, którzy nie interesują się historią, ot tak, żeby przemyśleć kilka spraw i przypomnieć sobie, że od II Wojny Światowej wcale nie mięło tak wiele czasu….

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu MANDO

  #współpracabarterowa

  #współpracarecenzencka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, oczywiście słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji żadnej przeczytać, postanowiłam to w końcu zmienić przy okazji książki "Łączniczka", która ogromnie zaintrygowała mnie swoim opisem i przyciągnęła piękną okładką. Na początku muszę wspomnieć, że historia zapisana na kartach tej powieści inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Stylistyka i język jakim posługuje się jest bardzo przyjemny w odbiorze, co sprawia, że książkę czyta się nad wyraz szybko. Ja od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata głównej bohaterki - Anny i z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam jej losy. Fabuła książki została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. To postaci z którymi śmiało (mimo dzielących nas lat i okoliczności) moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Akcja powieści rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej i uważam, że autorka w niesamowicie realistyczny, plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób kreśli obraz tamtych czasów i opisuje przeżycia głównej bohaterki, że miałam wrażenie jakbym razem z nią uczestniczyła we wszystkich poczynaniach dotyczących wspierania rodaków w tym trudnym i pełnym zgrozy okresie. Autorka w swojej powieści skupia się w głównej mierze na roli kobiet w trakcie trwania wojny (która mam wrażenie została potraktowana trochę po macoszemu i cieszę się, że pisarka postanowiła podjąć właśnie ten temat), a była równie ważna jak mężczyzn, ponieważ to właśnie kobiety opatrywały rannych, dbały o słabszych i potrzebujących czy też rozklejały plakaty ryzykując swoje życie w imię ojczyzny. Tutaj z każdej przeczytanej strony wylewają się emocje, które ja osobiście chłonęłam całą sobą podczas czytania tej historii! Troska. Strach. Przerażenie. Niesprawiedliwość. Bezsilność. Dziękuję autorce, że dzięki niej miałam okazję bliżej poznać Annę Smoleńską i której tak mało się mówi, a której postawa jest godna naśladowania i rozpowszechniania. "Łączniczka" to poruszająca, emocjonująca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości i prawd o kobiecej sile, odwadze i heroizmie! Cudownie spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wiecie, jaką rolę odgrywały kobiety w czasie drugiej wojny światowej w okupowanej Warszawie? Czy kobiety to słaba płeć?

  W dniu kobiet postanowiłam przeczytać niezwykle wzruszającą książkę Magdy Knedler "Łączniczka". Tutaj zobaczyłam walkę głównej bohaterki nie o siebie a o innych. Anna nie jest typową dziewczynką. Nie lubi chodzić w sukienkach. Uwielbia mieć krótkie włosy. Z tego powodu dużo osób myli ją z chłopcem. Anna nie Ania pokazała mi, o co tak naprawdę chodzi w życiu. Pokazała odwagę, męstwo i honor. Nie jeden mężczyzna by przy niej wymiękł. Ta dzielna bohaterka narysowała kotwicę, która stała się Znakiem Polski Walczącej.

  Anna Smoleńska bierze czynny udział w drugiej wojnie światowej. Przekazywała grypsy i paczki. Przykrymi dla niej momentami byłe te, w których musiała informować rodziny o śmierci ich bliskich. Czy swoją patriotyczną postawą naraziła się nazistom? Przekonacie się, poznając jej historię.

  Przyznam szczerze, że nic nie wiedziałam o Annie Smoleńskiej. Nie wiedziałam, że ta osoba zrobiła tyle dobrego dla naszego narodu. Szkoda, że tak o niej zapomniano.

  Anna Smoleńska była młodą dziewczyną, kiedy wybuchła druga wojna światowa. Urodziła się w 1920 roku. Niestety los jej nie oszczędził i w 1942 roku trafiła do obozu Auschwitz-Birkenau. Jej numer obozowy to 26008. Czy wyszła z niego żywa, czy niestety martwa?

  Magda Knedler doskonale opisała tę historię. Dzięki temu poznałam rodzinę Anny i jej codzienne życie. Uczestniczyłam w jej akcjach.

  Czytając "Łączniczkę" nie obyło się bez łez. Znalazłam tutaj mnóstwo emocji. Warto przeczytać tę książkę. Nie wolno nam zapominać o cichych bohaterach takich jak Anna Smoleńska.

  Historia Anny wciągnęła mnie od samego początku. Z zapartym tchem śledziłam jej losy. Bardzo bałam się o naszą bohaterkę i jej rodzinę. Autorka w swoim epilogu daje nam alternatywne rozwiązanie. Co by było, gdyby... W dodatku znalazłam kilka słów o jej ojcu Kazimierzu Smoleńskim oraz kilka słów o "KOTWICY".

  Czy cała rodzina Smoleńskich przeżyła drugą wojnę światową?

  "Łączniczka" to bolesna, tragiczna, wzruszająca i wstrząsająca historia zapomnianej bohaterki Polski Walczącej Anny Smoleńskiej.

  Czy cokolwiek o niej słyszeliście? Czy wiecie, jaką była harcerką? Czy miała przyjaciół? Jeżeli nie, to zachęcam do poznania prawdziwej historii Anny.

  Lubicie czytać historie na faktach z drugą wojną światową w tle, to dobrze trafiliście.

  "Łączniczka" poleca się nie tylko dla miłośników historii.

  Zobaczcie prawdziwą siłę kobiet w najgorszym czasie dla naszego narodu. Czy bylibyście tak silni, jak Anna? Skromna dziewczyna o złotym sercu. Nie chciała jeść, wiedząc, że inni cierpią z głodu.

  Dziękuję autorce za to, że przybliżyła nam historię Anny Smoleńskiej.

  Ps.

  Okładka zasługuje na uwagę. Jest przepiękna. Twarda oprawa daje jej niesamowitego charakteru. Warto mieć ją w swojej kolekcji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

 • Sydonia. Słowo się rzekło

  Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do Szczecina. Tam, w 1620 roku stracono Sydonię von Bork. Jej procesem żyło całe Księstwo, bo oskarżona należała do najstarszego szlacheckiego rodu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 37,90 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,58 zł
 • Pogrom 1905

  Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i prostytutkach. W tym samym czasie generał-gubernator warszawski Konstantin Maksymowicz po nieudanym zamachu na swoje życie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,00 zł 33,15 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,15 zł
 • Wszyscy niestety normalni

  Po raz pierwszy zebrane w jednym tomie dwie kultowe książki Marii Czubaszek: "Na wyspach Hula-Gula" i "Dziewczyny na ścianę i na życie"! Słyszałem i widziałem już tysiące Marii Czubaszkówien: wąsatych i siedzących na wózkach inwalidzkich, garbatych i zatrudnionych w usługach, mundurowych i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,00 zł 30,29 zł
  dostępny za 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,17 zł
 • Chołod

  Nowa powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora. Wielka podróż przez Arktykę - ocean, łagry, miłość i przemoc. Pochodzący z Górnego Śląska Konrad Widuch jest weteranem Wielkiej Wojny, komunistą całym sercem oddanym rewolucji. Po wojnie razem z Karolem Radkiem wyjeżdża do...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 34,95 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 32,93 zł
 • Doll story

  Mroczna, psychologiczna powieść o samotności i tajemnicach rodzinnych. Wolfgang Rajchert mieszka z apodyktyczną matką i wycofanym ojcem. Jest nastolatkiem inteligentnym i wrażliwym, ale niestety okaleczonym społecznie ? przez problemy zdrowotne nie może wychodzić na zewnątrz. Nie uczęszcza do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 29,10 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,96 zł
 • Jak płakać w miejscach publicznych

  Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście. Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję? Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem o toksycznych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,99 zł 35,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,13 zł
 • Filip. Wydanie filmowe

  Losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, w grupie młodzieży pochodzącej z krajów okupowanych przez Niemcy. W tym wrogim świecie odnajduje całkiem niespodziewanych sojuszników. Są nimi wszyscy, których dosięgła wspólna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 59,90 zł 40,34 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 39,77 zł
 • Amerykanka

  Poruszająca opowieść o kobiecym losie, miłości i bałkańskim Auschwitz! Jane Coulfield, studentka filozofii Uniwersytetu Harvarda, w 1936 roku udaje się do Niemiec, by poznać lepiej filozofię Martina Heideggera i zrozumieć naturę Rzeszy pod rządami Hitlera. Nawiązuje tam przelotny, jak wówczas...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,99 zł 31,31 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,66 zł
 • Hikikomori

  Co jest gorsze, samotność wśród ludzi czy w pojedynkę? Maria chce schować się przed światem. Matyldę wpędza w samotność pijany kierowca. Kacper wycofuje się z życia z powodu przeszłości. Izolują się, uciekając w różne miejsca: do łóżka, do świata wirtualnego, do innego kraju. Przygnieceni presją,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 28,51 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,40 zł
 • Położna z Auschwitz

  Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 46,90 zł 30,49 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,49 zł
 • Tango

  Wydając Tango w nowej szacie graficznej chcieliśmy przypomnieć, że ten dramat to nie tylko bardziej lub mniej lubiana lektura szkolna, ale najbardziej znany i najważniejszy utwór Sławomira Mrożka o społecznych zagrożeniach. Warto go poznać, warto do niego wracać – mamy nadzieję, że to nowe wydanie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 25,00 zł 17,88 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 16,52 zł
 • Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

  Poznajcie Joannę. To Bareja w spódnicy - w loży szyderców czuje się jak ryba w wodzie. Siedzi z tyłu, ale czujnym okiem skanuje każdą sferę życia. Wykpi, obśmieje, wścieknie się, sama niejedną gafę palnie, czasem zagra na nerwach, ale robi to z wdziękiem i polotem, jakich mało. Gdy trzeba, to i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 33,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,93 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Epilog

  Zwieńczenie szesnastu tomów uwielbianej przez czytelników sagi z cyklów powieściowych: Zemsta i przebaczenie, Zanim nadejdzie jutro, Prawda zapisana w popiołach i Duchy minionych lat. Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to dla Polski okres nowego początku i powiewu wolności. Obrady...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 31,37 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,25 zł
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 2

  Choć ma kilkanaście lat i nie grzeszy pewnością siebie, owinęła sobie Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego wokół palca. Starsi bracia Hailie pójdą za siostrą w ogień i zrobią dla niej wszystko. A ponieważ nie ma silniejszego człowieka od tego, za którym stoi rodzina, najmłodsza z Monetów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,72 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Trzy kobiety

  Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 39,55 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,79 zł
 • Amerykanka

  Poruszająca opowieść o kobiecym losie, miłości i bałkańskim Auschwitz! Jane Coulfield, studentka filozofii Uniwersytetu Harvarda, w 1936 roku udaje się do Niemiec, by poznać lepiej filozofię Martina Heideggera i zrozumieć naturę Rzeszy pod rządami Hitlera. Nawiązuje tam przelotny, jak wówczas...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,99 zł 31,31 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,66 zł
 • Most pomiędzy słowami

  W surowej rzeczywistości Polski Ludowej można mówić tylko o tym, co wygodne dla partii, ale zupełnie nieistotne dla szarego obywatela. Codzienność przypomina jeden wielki pochód pierwszomajowy, w czasie którego sztuczne uśmiechy obywateli i entuzjastyczne propagandowe hasła maskują strach,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 35,94 zł
  wysyłka w 24 godziny
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,50 zł
 • Prosta zemsta

  Kontynuacja niesamowitej historii bohaterów Prostego zakładu! Szkolne życie Caleba runęło w gruzach. Chłopak ma zszarganą opinię, w dodatku cała sytuacja odbiła się również na jego rodzicach. To jednak nie znaczy, że zamierza się poddać. Przeciwnie – jest wyjątkowo zdeterminowany, by odnaleźć...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 34,86 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,62 zł
 • Skazaniec i panna

  Młodziutka Krysia Podolska traci w bitwie pod Frydlandem ukochanego Michała. Nie dane jej będzie go długo opłakiwać, ponieważ rodzice chcą ją wydać za mąż za majętnego sąsiada. Kiedy dziewczyna ucieka od znienawidzonego konkurenta, nie przypuszcza, że los rzuci ją na pole bitwy, a na jej drodze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,99 zł 28,00 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,60 zł
 • Oczy małej dziewczynki

  Szukam twojej śmierci. Znajdę ją, bo jesteś bezbronna jak liść na wietrze. Jestem tym, który daje i odbiera. Wielka Sobota, 1905 rok. Dwunastoletnia Julia, córka zamordowanej przed laty Idy Witt, wychodzi z domu. A ponieważ często przepadała na całe godziny, nie wywołuje to niczyjego niepokoju....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,90 zł 32,48 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 32,74 zł
 • Tata Oli rusza do akcji. Tata Oli. Tom 11

  Trwa karnawał. Ola chce się przebrać za robota, więc tata chwyta za narzędzia, rozkręca odkurzacz i strój jest gotowy. Oryginalny, choć bardzo niewygodny. Edek nie potrzebuje niczyjej pomocy, ale on przebrał się za... toaletę. Ku przerażeniu dzieci tata Oli jako jedyny dorosły postanawia wziąć...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 34,99 zł 21,69 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 18,90 zł
 • Tata Oli nie umie przegrywać. Tata Oli. Tom 9

  Tata Oli może wyprzedzić każdego na swoim rowerze. Jest też najszybszym biegaczem i to ON jest mistrzem w jedzeniu słodyczy. Za każdym razem, gdy wygrywa, przechwala się tak, że nie da się tego słuchać. To dość irytujące, zwłaszcza że tata bezczelnie oszukuje! Ola postanawia dać mu nauczkę. Tylko...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 29,99 zł 18,92 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 18,14 zł
 • Domek na drzewie. Najgłupsze historyjki

  Nowy tom ?Domku na drzewie? ? najśmieszniejszej serii od czasów ?Dziennika cwaniaczka?! Czytelniku! Natychmiast odłóż tę książkę! W środku nie znajdziesz wcale trzynastu nowych pięter, tylko trzynaście najgłupszych historyjek, jakie kiedykolwiek wymyślili Andy i Terry. Te opowiastki są tak...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,99 zł 22,74 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 18,75 zł
Wybrane bestsellery
Z jednym wyjątkiem. Lipowo. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 49,99 zł 31,86 zł Do koszyka dodaj do schowka

Z jednym wyjątkiem. Lipowo. Tom 4

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo. Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce, a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i...
najniższa cena z 30 dni: 33,21 zł
Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 45,90 zł 29,67 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją...
najniższa cena z 30 dni: 29,39 zł
Monster. Boston Belles. Tom 3 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 26,35 zł Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Boston Belles. Tom 3

Czy dobre, uczciwe serce i mroczna, zepsuta dusza mogą iść w parze? Aisling Fitzpatrick nie zakochała się ani w księciu, ani w rycerzu. Zamiast tego darzy wielkim uczuciem potwora, który ją przeraża, ale jej obsesja nie wygasa mimo upływu kolejnych lat. Kiedy cały Boston drży przed obliczem Sama...
najniższa cena z 30 dni: 26,84 zł
Upadek króla Artura 0/5 Cena detaliczna 45,00 zł 30,40 zł Do koszyka dodaj do schowka

Upadek króla Artura

„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla...
najniższa cena z 30 dni: 28,28 zł
LOL Surprise Hair Hair Hair lalka z włosami mix Mga Entertainment 5/5 Cena detaliczna 90,57 zł 62,36 zł Do koszyka dodaj do schowka

LOL Surprise Hair Hair Hair lalka z włosami mix Mga Entertainment

Lalka LOL (Surprise Hair, Hair, Hair) firmy MGA ENTERTAINMENT. W zestawie znajduje się mała laleczka z dużymi oczkami w ubranku. Posiada kolorowe włosy. Dostępne są również akcesoria (gumki do włosów, spinki, korona, grzebień, buteleczka do picia). Możemy karmić laleczkę przez butelkę, ponieważ w...
najniższa cena z 30 dni: 75,96 zł
Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 2 0/5 Cena detaliczna 79,91 zł 55,16 zł Do koszyka dodaj do schowka

Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 2

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
najniższa cena z 30 dni: 54,01 zł
Babel, czyli o konieczności przemocy 5/5 Cena detaliczna 99,90 zł 71,33 zł Do koszyka dodaj do schowka

Babel, czyli o konieczności przemocy

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony...
najniższa cena z 30 dni: 72,53 zł
Florystki 5/5 Cena detaliczna 44,99 zł 34,99 zł Do koszyka dodaj do schowka

Florystki

Mistrzyni thrillerów psychologicznych powraca z nową książką! W jej pięknych oczach mieszkał strach i było mu tam bardzo wygodnie. Helena Bardo - utalentowana florystka i właścicielka kwiaciarni Chloris, tworząca zachwycające bukiety, z których każdy zdaje się opowiadać jakąś tajemniczą historię -...
najniższa cena z 30 dni: 28,98 zł
Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 42,00 zł 28,80 zł Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Langerów. Opowieść warmińska. Tom 1

Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego...
najniższa cena z 30 dni: 28,46 zł
Red, White & Royal Blue 0/5 Cena detaliczna 59,99 zł 41,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Red, White & Royal Blue

Rozszerzone wydanie powieści, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie! Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z...
najniższa cena z 30 dni: 40,97 zł
Pieśń bogini Kali 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 47,05 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń bogini Kali

`Pieśń bogini Kali` to książka od której zaczęła się wielka kariera Dana Simmonsa zwieńczona arcydziełami science fiction (`Hyperion`) i powieści historyczno-przygodowej (`Terror`), które jeszcze przez długie lata zachwycać będą miłośników literatury. Debiutancka powieść Simmonsa zwiastowała styl...
najniższa cena z 30 dni: 44,46 zł
The Darkest Star. Magiczny pył 0/5 Cena detaliczna 49,90 zł 31,44 zł Do koszyka dodaj do schowka

The Darkest Star. Magiczny pył

Siedemnastoletnia Evie Dasher zostaje wciągnięta przez wir niebezpiecznych wydarzeń w klubie, jednym z niewielu miejsc, w którym ludzie i Luksjanie mogą się ze sobą swobodnie kontaktować. Kiedy dziewczyna poznaje Luca, który jest obłędnie przystojny, początkowo zakłada, że jest on członkiem rasy...
najniższa cena z 30 dni: 30,92 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula