Kurier z Teheranu

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
544
Rok wydania
2020
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
od 23,35 zł
Audiobooki mp3
za 21,20 zł
Nasza cena: 26,33 zł 42,99 zł Taniej o: 39%

Zawierucha wojenna już dawno minęła, jednak wciąż pozostaje skarbnicą tematów dla pisarzy, którzy dostrzegają w niej wiele kwestii wartych opisania i rozpowszechnienia.

W kolejnej książce Wojciecha Dutki pojawia się ponownie hrabia Antoni Mokrzycki. W "Kurierze z Teheranu" możemy znowu, z zapartym tchem, śledzić losy szpiega - agenta Dwójki, który ma do wypełnienia poważną misję.

Hrabia Antoni Mokrzycki wrócił do ojczyzny z trudnej misji w Hiszpanii (opisanej w "Kurierze z Toledo") i stara się ułożyć sobie życie. Żona i dziecko mają zapewnić mu stabilizację i ukojenie po trudach tułaczki. Niestety, bycie szpiegiem zobowiązuje. Szpieg nie bierze urlopu. Nie ma tu miejsca na porywy serca. Czas spokoju się skończył – znowu nadszedł czas wojny i wyrzeczeń. Agencja dopomina się o swojego pracownika. Zleca podporucznikowi zadanie wywiezienia dokumentów dotyczących agentów polskiego wywiadu i ukrycia ich na terenie ZSSR. W drodze do celu żołnierza dosłownie dopada radziecka armia.

Ostatecznie Mokrzycki trafia do kozielskiego obozu i cudem udaje mu się zachować życie w Katyniu, jednak nie oznacza to, że jest już bezpieczny. Wręcz przeciwnie – widział zbyt wiele, by mógł dalej spokojnie realizować misję. Co czeka bohatera na jego dalszej drodze? Kogo spotka? Czy powróci do rodziny? Mimo że podejmowana tematyka nie należy do łatwych, książkę czyta się dobrze. Autor wykazał się w niej wielką wrażliwością w podejmowaniu trudnych wątków oraz wnikliwością i rzetelnością historyczną. Potrafi oddać okrucieństwo wojny, drastyczność zbrodni, ale też szlachetność charakterów.


O autorze

Wojciech Dutka to historyk z wykształcenia i zamiłowania. Zanim został pisarzem, publikował m.in. w "Przeglądzie Historycznym" i "Kwartalniku Historii Żydów". Jest autorem opowiadań, tomu poezji oraz pięciu powieści historycznych, m.in. "Krew faraonów", "Czerń i purpura" oraz "Kurier z Toledo", pierwszej części opowiadającej o losach hrabiego Antoniego Mokrzyckiego.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszy tom historii polskiego dyplomaty, hrabiego Antoniego Mokrzyckiego wywarł na mnie duże wrażenie, ale drugi wzbudził dużo mocniejsze emocje, wstrząsnął mną do głębi. Z pewnością ma to związek z przeniesieniem akcji na teren Polski, dużo bliższy memu sercu, niż odległa Hiszpania i to w tak tragiczny czas jakim jest okres drugiej wojny światowej.

  Mokrzycki po powrocie do kraju nie cieszy się długo rodzinną stabilizacją. Wybuch drugiej wojny światowej burzy tę namiastkę szczęścia, którą nauczył się już cieszyć. Niszczy również nadzieje na pomoc sojuszników, Anglii i Francji. Mokrzycki otrzymuje trudną misję związaną z ukryciem części dokumentacji polskiego wywiadu, jednak w wyniku splotu wydarzeń trafia do obozu kozielskiego, cudem unikając masakry w Katyniu.

  Wojna odciska na nim swoje piętno. Widzi jej makabryczne oblicze, egzekucje własnych ludzi, niczym nieuzasadnione okrucieństwo jakie człowiekowi może zgotować tylko drugi człowiek. Jako świadek masakry oficerów pod Smoleńskiem i tragicznych wydarzeń na Gibraltarze, dla jednych bezcenny, dla innych niewygodny, żyje w ciągłym poczuciu zagrożenia. Jego wiedza może zmienić losy wojny.

  Wstrząsające losy Polaków i Żydów mordowanych, bombardowanych, torturowanych na ulicach, w obozach poruszyły mnie do głębi. Podobnie jak losy Polski rozszarpywanej na strzępy w politycznych rozgrywkach. Autor pisze niezwykle sugestywnie i z ogromnym wyczuciem budząc emocje, które na długo zapadają w serce. I po raz drugi zadziwiła mnie jego niesamowita umiejętność łączenia historii z fikcją literacką. Po trzecim i ostatnim tomie obiecuję sobie równie dużo, jednak już teraz szkoda mi rozstawać się z hrabią Mokrzyckim, którego szalenie polubiłam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Antoni Mokrzycki po powrocie do kraju z misji w Hiszpanii próbuje na nowo ułożyć sobie życie u boku żony i dziecka. Jednak nie jest mu dane zbyt długo cieszyć się spokojem i bliskimi. Zbliża się wrzesień 1939 roku i Polska jest u progu wojny z Niemcami. Mokrzyckiemu zostaje powierzone zadanie wywiezienia i ukrycia dokumentów polskiego wywiadu na terenie ZSRR. Niestety kampania wrześniowa komplikuje jego plany, Mokrzycki staje do walki z Armią Czerwoną i trafia do obozu kozielskiego. Cudem udaje mu się uniknąć Katynia, jednak przez przypadek poznaje okrutną tajemnicę, od której zależeć będą losy Polski w czasie wojny światowej.

  Druga część przygód hrabiego Mokrzyckiego podobała mi się dużo bardziej. Jest po proatu genialna. W tej części autor zagłębia się w historii Polski z czasów drugiej wojny światowej, co akurat uwielbiam. Książka wywołuje w czytelniku ogrom emocji, śledzimy losy Żydów, poznajemy historię o Katyniu. Autor znakomicie potrafi łączyć fikcję literacką z historią, co sprawia, że od jego książek ciężko się oderwać. Już nie mogę doczekać się kolejnej części.

  Polecam z całego serca.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lira.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest rok 1939. Dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, po burzliwym, hiszpańskim okresie („Kurier z Toledo”) wraca do Polski. Żona Monika i nowo narodzone dziecko wprowadzają w jego życie, tak potrzebną mu, stabilizację. Jednak czy można cieszyć się spokojem domowego ogniska w przededniu wybuchu drugiej wojny światowej?

  Hrabia jako wyśmienity agent Dwójki zostaje powołany do wojska i w randze porucznika dostaje do wypełnienia kolejną misję - tym razem ma wywieźć z kraju i ukryć dokumenty agentów polskiego wywiadu w ZSRR. To trudne i niebezpieczne zadanie dość szybko okazuje się być niewykonalne. Mokrzycki chowa dokumenty w rodzinnym majątku i wyrusza na front. Kampanię wrześniową kończy w Kutach (dzisiejsza Ukraina) broniąc mostu – jednej z nielicznych dróg ewakuacji z ogarniętej wojną Polski. Schwytany, jako jeniec wojenny, dostaje się w ręce radzieckiego okupanta i trafia do obozu w Kozielsku. Pułkownik hrabia Antoni Mokrzycki dla czerwonoarmistów nie jest osobą anonimową. I choć owa „rozpoznawalność” przysporzy mu wiele kłopotów i cierpień to paradoksalnie ratuje go przed tragiczną śmiercią w lasach katyńskich. Po wieloletniej zsyłce na Syberii udaje mu się opuścić ZSRR i wraz z generałem Sikorskim dotrzeć na Wyspy Brytyjskie. Będąc agentem polskiego wywiadu i jednym z nielicznych, żyjących świadków stalinowskiego ludobójstwa jest osobą niewygodną zarówno dla dla strony radzieckiej, jak i dla depczącemu mu po piętach agentów angielskiego wywiadu. Hrabia musi nieustannie zmieniać swoją tożsamość i ukrywać się. Czy powrót do okupowanej Polski pozwoli oddalić mu od siebie grożące śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony sprzymierzonych sił brytyjsko - sowieckich?

  Mokrzycki niejednokrotnie musi rezygnować ze swojego szczęścia osobistego stawiając na pierwszym miejscu obowiązki względem Polski. Misje, których podejmuje się wymagają od niego wielu poświęceń i niejednokrotnie wykonuje je z narażeniem swojego życia.

  Hrabiemu nie jest również obca romantyczna, nieszczęśliwa miłość. W jego przypadku, za każdym razem uczucie, którym obdarza kochaną przez siebie osobę, łamie ówczesne tabu i jest nieakceptowalne społecznie. W okresie dwudziestolecia międzywojennego, w świecie, gdzie liczą się przede wszystkim konwenanse i ustalone przez społeczeństwo i kościół normy obyczajowe przyznanie się do związku z żydowską fam-fatale, Goldą Cwajnblum, czy miłości do dużo młodszego, hiszpańskiego socjalisty, Teo (Związek jest jednym z głównych wątków „Kuriera z Toledo”. W drugiej części hrabia wraca myślami do romansu z tragicznie zmarłym Hiszpanem), jest równoznaczne z „śmiercią towarzyską” i mogłoby definitywnie zaprzepaścić jego karierę w polskich służbach dyplomatycznych. Mogłoby, ale jak przystało na bohatera romantycznego Antoni Mokrzycki przechodzi swego rodzaju przemianę. Oboje, Hrabia i jego narzeczona, córka profesora Skirmunta, Monika, postanawiają naprawić swoje, mocno nadszarpnięte, relacje. Wstępują w związek małżeński mimo zdrad, których oboje się dopuścili. Monika nie wspomina o jego zakazanej, homoseksualnej miłości, a ON uznaje jej dziecko ze związku z kuzynem, Leszkiem Piotrowskim.

  W „Kurierze z Teheranu” dzieje się dużo i każdy, zaczynając od wielbicieli powieści historycznych po osoby czytające książki obyczajowe, będzie mógł z przyjemnością tę książkę przeczytać. Wojciech Dutka, poza świetnie skonstruowaną fabuła, zachwyca swoich czytelników również pięknem języka polskiego, co w dzisiejszej literaturze nieczęsto się już zdarza.

  Jeśli jeszcze nie czytaliście „Kuriera z Teheranu” to zróbcie to jak najszybciej. I, chociaż jest to drugi tom przygód hrabiego Mokrzyckiego, to możecie z powodzeniem zacząć przygodę z „Kurierem” właśnie od niego i później sięgnąć po „Kuriera z Toledo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu odkryłam Wojciecha Dutkę - pisarza, który tworzy powieści bardzo mocno osadzone w historii, najpierw była historia rozgrywająca się w Auschwitz, którą pochłonęłam jednym tchem, bo chociaż ostatnio modne jest przedstawianie obozu jako po prostu ciekawego tła do romansu, to jednak autor nie idzie w tę zgubną stronę. A później, już wydaje mi się, że niedawno pojawiła się powieść Kurier z Toledo, hiszpańska wojna domowa była książką fantastyczną i mnie pochłonęła. Kiedy zobaczyłam wśród nowości kolejną powieść to zapaliłam się jak suche siano. Kurier z Teheranu kusił przyjemną objętością i intrygował fabułą.

  Antoni Mokrzycki wrócił do Polski, urlop jednak się przeciąga, bo to czego doświadczył w Hiszpanii zmieniły go jako człowieka. Ogrom okropieństwa, utrata miłości, przegrupowały mu priorytety. Wrócił do Polski i stara się zacząć z Moniką od nowa, daje nazwisko jej synowi i próbują sobie wybaczyć, w prawdzie i w szczerości. Jest rok 1939, głównym tematem jest wojna, ale Polacy mają ją wygrać, w sukurs mają przyjść nasi sojusznicy z Zachodu. Przełożeni Mokrzyckiego wiedzą więcej. Dwójka wzywa go i powierza mu pilną misję, która ma zaważyć na losach wojny. Nadchodzi wrzesień a Antonii rusza z bezcennym ładunkiem na Wschód, nie wie jaka podróż się zaczyna, podróż przez bezkres Wschodu w samym oku cyklonu.

  Ta powieść to niesamowicie wciągająca i jest bardzo rozległa tematycznie. Dowiemy się o wielu, mniej znanych epizodach z czasów wojny, o ile ucieczka dygnitarzy z Polski w Kutach do Rumunii jest powszechnie znanym fakcie, ale już postawa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza już jest smaczkiem. Walki na Kresach, kolaboracja mieszkańców z Sowietami, a w końcu obóz, osławiony Kozielsk. Autor uczyni Mokrzyckiego jednym z oficerów, którzy przeżyją, rozłączony na jednej stacji z oficerami, którzy szli na rozstrzelanie, trafi do Moskwy, spotka starych znajomych i prawdziwych historycznych bohaterów. Przez łagier, do polskiego wojska, a że ma być świadkiem losu polskich oficerów, no i jest jedyną osobą, która wie, gdzie są bardzo tajne i ważne materiały. Nie da się od tej książki oderwać. Okupacyjna rzeczywistość, rozgrywki wywiadów. Ta ksiażka jest tak ciekawa i wciągająca, że czyta się ją fenomenalnie, chociaż jest wymagająca. Zmusza do refleksji nad naturą człowieka w ekstremalnych sytuacjach, nad różnymi reakcjami w obliczu zła totalnego. Bardzo nie mogę się doczekać następnej części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W drugiej części książki autorstwa Pana Wojciecha Dutki pt. ''Kurier z Teheranu'' tym razem główny bohater hrabia Antoni Mokrzycki bardzo często wspomina o tym, co go spotkało w trakcie toczonej w I części książki pt. '' Kurier z Toledo '' wojny domowej hiszpańskiej, w której był naocznym świadkiem wydarzeń podczas pełnionej tam zawodowej funkcji.

  Chwilami ujmującymi w trakcie czytania było dla mnie, kiedy to hrabia Mokrzycki podejmuje się kolejnych zawodowych misji, a co najważniejsze potrafi mieć własne zdanie w każdej sytuacji mającej miejsce pod jego baczną czujnością i obserwacją.

  Zdecydowanie drugą część nie czyta się tak łatwo, jak pierwszą część, ale za to jest ona nieco trudniejsza w pojmowaniu wielu niezrozumiałych dla mnie zachowań, co poniektórych występujących w tej części bohaterów drugoplanowych.

  Hrabia Mokrzycki dzięki temu, że lubi czytać i poznawać nowych autorów wierszach, a przy okazji umie zrozumieć przesłanie płynące od nich samych. Polubił nowo poznanego przyjaciela poetę Józefa Czechowicza.

  W tej oto II części uważam, że autor skupił się głównie na tym, aby Czytelnik mógł poznać hrabiego Mokrzyckiego pod każdym względem w myśleniu, jak i również podczas jego indywidualnych działań oraz w trakcie podejmowanych przez niego trudnych wyzwaniach oraz nie zawsze trafnych decyzjach.

  Podoba się mi w szczególności to, że autor w przedstawia barwnym językiem opisy w rozdziałach, które są, bardzo mocno zapadają w pamięć, ale przy tym posiada ON niezwykły talent do doboru w sposób szczególny i delikatny trafnie słów pozostałym występującym bohaterom drugoplanowym.

  Pojawiają się również w tej części okazywane przez bohaterów emocje, tęsknota za miłością bliskich, za utratą wolności, osób im bliskich.

  Opisywane przez autora momenty dokonywanych dramatycznych mordów przez Niemców pozostawią wiele śladów w psychice dla osób wrażliwych na tego rodzaju sytuacje związane z utratą życia. Prawdziwa prawda na temat życia zawsze pozostawia tajemnicę, którą nie każdy chciałby poznać.

  Podziwiam autora za to, że swoją pasją potrafi umiejętnie podzielić się z Czytelnikami, a przy okazji może spowodować w nich przemyślenia po zapoznaniu się historią, która nie była łatwa dla wielu ludzi, a którzy przeżyli ten trudny dla nich czas wojny.

  Powieść ta składa się z 36 rozdziałów podzielonych na 5 części.

  Elementem dodatkowym w tej książce są: trafnie dobrany do całości epilog w postaci wyjątku z poezji Antoniego Mokrzyckiego, trafnie dostosowana czcionka tekstowa oraz bardzo ładnie zaprojektowana okładka nawiązująca do podjętego przez autora tytułu.

  Jeśli musiałabym dokonać wyboru dotyczącego, która z przeczytanych do tej pory przeze mnie obu książek podobała, mi się bardziej to muszę jednak stwierdzić po dokładnym zapoznaniu się z ich obiema treściami, że nie potrafię dokonać oceny, ponieważ przedstawione w nich historie przez autora mi się podobały.

  Polecam przeczytać tę powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kurier z Toledo 4/5 Nasza cena:
24,75 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurier z Toledo

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o dramacie miłości niemożliwej. Hrabia Antoni Mokrzycki wyjeżdża na zlecenie wywiadu do ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Na jego drodze pojawia się młody anarchista, torreador Teo…...
Czerń i purpura 5/5 Nasza cena:
27,40 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerń i purpura

Opowieść oparta na faktach. Miłość młodego esesmana do żydowskiej więźniarki. I przerażające piekło Auschwitz. Słowacja, 1939. Wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej, niezwykle uzdolniona muzycznie Milena Zinger właśnie zostaje studentką konserwatorium. Jej beztroskie życie...
Audiobook Czerń i purpura mp3 0/5 Nasza cena:
32,75 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czerń i purpura mp3

Słowacja, 1939. Urząd prezydenta zależnej od Niemiec Republiki Słowackiej obejmuje katolicki ksiądz Jozef Tiso, faszysta, gorliwy współpracownik Hitlera. Latem tego samego roku Milena Zinger, piękna, uzdolniona muzycznie dziewczyna, wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej, zostaje...
eBook Czerń i purpura mobi epub 5/5 Nasza cena:
28,07 zł 32,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czerń i purpura mobi epub

Słowacja, 1939. Urząd prezydenta zależnej od Niemiec Republiki Słowackiej obejmuje katolicki ksiądz Jozef Tiso, faszysta, gorliwy współpracownik Hitlera. Latem tego samego roku Milena Zinger, piękna, uzdolniona muzycznie dziewczyna, wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej, zostaje...
eBook Kartagińskie ostrze mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,36 zł 30,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kartagińskie ostrze mobi epub

  Młody Grek z Megalopolis, Polibiusz, zostaje sprzedany na targu niewolników w Tarencie, greckim mieście na południu Italii, będącym pod rzymską okupacją. Trafia do domu kupca Hiperbolosa, podwójnego szpiega, który spiskuje z wysłannikiem wrogiego państwa – Kartagainy. Celem spisku jest pomoc w...
Audiobook Kurier z Toledo mp3 0/5 Nasza cena:
23,02 zł 25,57 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kurier z Toledo mp3

Najnowsza powieść autora bestsellera "Czerń i purpura"! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć... Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki...
eBook Czarna pszczoła mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,85 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarna pszczoła mobi epub

  WSPÓŁCZESNA INTRYGA KRYMINALNA SIĘGAJĄCA KORZENIAMI DO LAT CZTERDZIESTYCH XX WIEKU. I DETEKTYW MAX KWIETNIEWSKI – BOHATER, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO W POLSKIEJ LITERATURZE! Francja 1940. W Biarritz, francuskim kurorcie nad brzegiem Atlantyku zostaje odkryte ciało polskiego malarza, Józefa...
eBook Lunatyk mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,85 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Lunatyk mobi epub

Kraków, 1986. Oficer SB Kazimierz Wiśniak zostaje oddelegowany na spotkanie z grupą oficerów tajnych służb radzieckich i enerdowskich, którzy zajmują się operacją Lunatyk. Pod pozorem powołania wielkiego banku na zachodzie komuniści przygotowują sobie grunt pod przetrwanie. Trwa pierestrojka i...
eBook Kurier z Toledo mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,04 zł 25,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kurier z Toledo mobi epub

  Najnowsza powieść autora bestsellera "Czerń i purpura"! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć... Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki...
eBook Kurier z Toledo epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kurier z Toledo epub

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć… Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki...
Audiobook Kurier z Toledo mp3 0/5 Nasza cena:
26,95 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kurier z Toledo mp3

  Nowa powieść autora bestsellera "Czerń i purpura"! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć... Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki...
eBook Kurier z Toledo mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,23 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kurier z Toledo mobi epub

Najnowsza powieść autora bestsellera "Czerń i purpura"! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć... Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula