Bestsellery - książki ekonomiczne

Nowości - książki ekonomiczne

Książki o finansach publicznych

Finanse publiczne obejmują zasoby pieniężne państwa. Zajmują się procesem gromadzenia tych środków, a także ich podziałem i dystrybucją oraz możliwością dyspozycji nimi przez władze publiczne. Finanse publiczne to przede wszystkim budżet państwa, a także fundusze gromadzone przez państwo poza budżetem.

Środki dysponowane w finansach publicznych pochodzą głównie z przychodów od majątku publicznego, a także od przychodów zwrotnych, czyli kredytów pożyczek oraz emisji papierów wartościowych. To również środki pochodzące z wszelkich podatków. Gdyby nie to nie byłyby możliwe liczne inwestycje, takie jak: budowa szkół, odcinków dróg oraz realizacja zadań publicznych. Państwo wykorzystuje finanse publiczne, aby realizować swoje cele i poprawiać efektywność gospodarczą.

W tej kategorii produktów znajdą Państwo masę podręczników oraz książek akademickich poświęconych finansom publicznym. To nieskończone kompendium wiedzy dla wszystkich planujących ścieżkę kariery ukształtowaną w tym kierunku. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z finansami publicznymi, to prawdopodobnie w przyszłości będziesz jedną z osób odpowiedzialnych za funkcję alokacyjną, redystrybucyjną oraz stabilizacyjną. Każda strona przeczytana w chwili obecnej przyczyni się do lepszego funkcjonowania państwa w przyszłości. Zachęcamy do lektury książek zebranych w tej kategorii.