Książki medyczne - Stomatologia

Mimo ogromnego postępu w medycynie, problem chorych zębów i jamy ustnej nadal dotyka wielu osób. Higieny uczymy się w domu i w szkole. Niestety nadal spore jest grono Polaków, którzy nie posiadają nawet własnej szczoteczki do zębów lub zaniedbują ich codzienne mycie. Stomatologa w przeważającej większości odwiedzamy dopiero wtedy, gdy zaczyna nas boleć ząb, a przecież tak często mówi się o konieczności wizyt przynajmniej raz na pół roku. Mimo to wszyscy chcemy przez długie lata cieszyć się olśniewająco białym uśmiechem.
 
Wszechobecny cukier, słodycze, kolorowe napoje niszczą zęby powodując na przykład próchnicę. Tak lubiana przez nas kawa, herbata i czerwone wino zostawiają na szkliwie osad. A zęby, które szpeci osad i kamień niestety nie są już ani piękne, ani specjalnie zdrowe. Na szczęście mamy obecnie praktycznie nieograniczony dostęp do środków higieny: szczoteczek, past, płynów do płukania jamy ustnej czy też nici dentystycznych. Równie ważne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Możemy również we własnym zakresie poszerzać swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej oraz metod leczenia, jakie oferuje nam współczesna stomatologia.
 
W niniejszym dziale prezentujemy zbiór pozycji książkowych dotyczących stomatologii. Znajdziecie tutaj zarówno poważne opracowania naukowe traktujące o materiałach używanych do wypełnień czy też szkodliwości wybielania zębów z użyciem nadtlenku wodoru, jak i poradniki prezentujące wskazówki i zalecenia w zakresie higieny jamy ustnej dzieci czy osób starszych. Możecie zgłębić tajniki radiologii i chirurgii stomatologicznej oraz dowiedzieć się, jakie są naturalne metody na zdrowe zęby. Sprawdźcie, co oferuje nam współczesna medycyna estetyczna, by nasz uśmiech wyglądał pięknie nawet w starszym wieku. Bo przecież czasy, gdy wiejski kowal pomagał współobywatelom za pomocą obcęgów dawno mamy już za sobą.
 
Znajdziecie tu również opracowania dotyczące dziedzin pokrewnych, jak na przykład ortodoncja czy endodoncja. Wszystkie tytuły to rzetelne i sprawdzone źródła wiedzy medycznej, z których skorzystać mogą zarówno specjaliści, studenci, jak i laicy, którzy po prostu chcą lepiej dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Bestsellery - książki medyczne - specjalizacje medyczne

Nowości - książki medyczne

Zapowiedzi - książki naukowe i popularnonaukowe