Książki medyczne - Endokrynologia i diabetologia

Endokrynologia jest współcześnie uważana za jedną z najbardziej powszechnych dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnostyką i problematyką związaną z nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego. Już w latach 1835-1840 lekarz Robert Graves i Karl von Basedow nakreślili kluczowe objawy nadczynności tarczycy. Diabetologia jest natomiast dziedziną poświęconą leczeniu cukrzycy, a także powiązanych z nią komplikacji. Już w drugim wieku przed narodzinami Chrystusa pojęcie "cukrzycy" było stosowane przez samego Demetriosa z Apamei. Na przestrzeni XVI i XVII wieku schorzeniu poświęcano coraz więcej uwagi w medycznych publikacjach, natomiast w 1921 roku chirurg Frederick Banting oraz jego uczeń Charles Best odkryli hormon zwany insuliną. W swojej ofercie posiadamy kilkadziesiąt publikacji i opracowań medycznych z zakresu endokrynologii i diabetologii.
 
 
Naszych czytelników z pewnością zainteresuje kilka poniższych pozycji:
 
  • "Leczenie chorób tarczycy" autorstwa Sandry Cabot stanowi zbiór naturalnych i holistycznych metod, które skutecznie poprawiają pracę tarczycy. Jeśli podejrzewasz u siebie problemy endokrynologiczne, koniecznie zaopatrz się w niniejszą pozycję, znajdziesz w niej odpowiedź na wiele nurtujących pytań, a także cenne porady i wskazówki, które sprawią, że poczujesz się lepiej.
  • "Cukrzyca - jak zapobiegać, jak z nią żyć. Zdrowie w pigułce." - to pozycja niezwykle przydatna dla osób cierpiących na zaburzenie wydzielania insuliny w organizmie. Książka zawiera podstawowe informacje dotyczące samej choroby, jak i jej przebiegu. Autorka Sabrina Rampazzo dzieli się z czytelnikami także poradami z zakresu zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety, które pomogą nam ograniczyć objawy cukrzycy.
  • "Książka kucharska dla diabetyków" to tytuł opracowany przez diabetyczkę Louise Hamilton. Autorka w swojej książce zamieściła wiele smacznych i jednocześnie niezwykle prostych w przygotowaniu przepisów, dzięki którym możemy złagodzić uciążliwe symptomy choroby i cieszyć się jednocześnie dobrym samopoczuciem.

Bestsellery - książki medyczne - specjalizacje medyczne

Nowości - książki medyczne - specjalizacje medyczne

Zapowiedzi - książki naukowe i popularnonaukowe