Zostań ile chcesz

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Dwie połówki — mężczyzna z bagażem doświadczeń i kobieta skrywająca niejasną przeszłość. Czy oboje przekroczą granicę nieufności i dadzą się porwać miłości? Zostań ile chcesz to romans autorstwa Anny H. Niemczynow opowiadający o życiu Alicji i Macieja, którzy przygnieceni wspomnieniami przeszłości skrycie stąpają przez życie i sceptycznie podchodzą do związków.

Doskonała organizacja, mądrość, talent i piękno to cechy, które opisują Alicję — można stwierdzić, że jej życie jest idealnie zaplanowaną układanką, jednak pod warstwą perfekcjonizmu skrywa się kobieta oszukana i zawiedziona wydarzeniami z przeszłości. Bohaterka próbuje przezwyciężyć ból i dać sobie oraz ukochanemu dziecku piękny świat, a także szczęśliwe życie. Maciej, podobnie jak Alicja, może się wydawać człowiekiem spełnionym, któremu nic nie brakuje, jednak poczucie odrzucenia i doświadczone zdrady to ogromne problemy w życiu bohatera. Gdy oba te światy się spotykają, powstaje nadzieja przezwyciężenia przykrości życia i nieufności wobec związków. Czy oboje znajdą w końcu właściwy kierunek w miłości? O tym marzą.

Książka Zostań ile chcesz Anny H. Niemczynow to lekka i ciepła, około 400-stronicowa powieść inspirowana losami autorki. Pozytywny i pełen nadziei wydźwięk tej lektury może przynieść czytelnikowi ukojenie i pokazać piękne aspekty życia tym zagubionym w miłości. Autorka bardzo emocjonalnie podeszła do napisania tej książki ze względu na bardzo osobisty wydźwięk historii, a fragmenty powieści można odnaleźć na blogu twórczyni.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zostań ile chcesz” Anny H. Niemczynow to chyba najbardziej oczekiwana przeze powieść tego roku. Tak się jednak złożyło, że nie dotarła do mnie drogą pocztową (niestety ludzki brak uczciwości czasem nie zna granic). Długo nie mogłam przeboleć tej straty.

  Jednak nie poddałam się...założyłam więc konto na Storytel – i zanurzyłam się w audiobooku.

  Kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, prawie jak w piosence Osieckiej.

  Piękna, mądra, utalentowana i świetnie zorganizowana, Alicja zdaje się być perfekcjonistką. Tymczasem w środku jest rozbitą na milion kawałków zawiedzioną i oszukaną kobietą, próbującą na nowo zbudować jak najlepszy świat dla siebie i ukochanego dziecka.

  Również Maciej wydaje się człowiekiem, któremu nic nie brakuje. Jednak za zamkniętymi drzwiami ogromnego domu, każdego dnia zmaga się z doświadczeniem odrzucenia, podwójnej zdrady i oszustwa.

  Pewnego dnia ich drogi się krzyżują. Czy przygnieceni bagażem złych doświadczeń spróbują pokonać wzajemną nieufność? Czy miłość, o której oboje marzą, ma szansę się spełnić? Czy warto zaufać słowom, zostań ile chcesz?

  Tę historię napisało samo życie! Książka Anny H. Niemczynow to urzekająca, ciepła i niosąca nadzieję powieść zainspirowana losami autorki.

  „Zostań ile chcesz” to nie jest zwykła powieść...tę historię napisało samo życie, ani lepsze, ani gorsze, po prostu życie. Autorka odważnie podzieliła się z czytelnikami tym co sama przeżyła.

  Kobieta pokiereszowana uczuciowo i duchowo, która wiedzie życie...którego życiem nazwać nie można. Jej codzienność to praca, praca, domowe obowiązki, dziecko i cały ocean emocji w niej drzemiący. Zraniona przez mężczyznę, który miał być jej całym światem, zawiedziona niespełnieniem tak prostych oczekiwań jak dobry i spokojny dom, próbuje odnaleźć się w świecie...stworzyć dla siebie i dziecka bezpieczny azyl, w którym mogłoby zagościć szczęście, radość, a nade wszystko miłość.

  Jak trudno jest zebrać się w sobie, by stawiać czoła światu każdego dnia?

  Jak zaufać innym, kiedy zostało się tak potwornie oszukanym?

  Jak ciężko jest związać koniec z końcem nawet pracując na dwa etaty?

  Jak mocno pragnienie miłości i bezpieczeństwa są w stanie dodać kobiecie sił?

  Nie zrozumie tego nikt, kto tego nie przeżył.

  Mężczyzna poraniony i oszukany przez najbliższe osoby, który stara się wyjść na prostą. W drodze do poszukiwania miłości, błądzi po omacku, czerpiąc z tego co przynosi codzienność. Niosący w sobie wielkie pokłady uczciwości i męskiego honoru. Starający się zrozumieć świat i prawa nim rządzące, którym bliżej niż dalej do jednego wielkiego syfu, beznamiętnego, bezuczuciowego bagna.

  Czy uda mu się znaleźć drogę do miłości?

  Czy da radę wytrzymać nieufność kobiety, którą los postawił mu na drodze?

  Czy jest w stanie wziąć na swoje barki trud wychowania jej dziecka?

  Czy będzie na tyle otwarty by kochając kobietę obdarzyć uczuciem jej potomstwo?

  Jak bardzo wielkie pokłady cierpliwości musi posiadać mężczyzna, by nie poddać się i nie zawrócić w połowie drogi?

  „Zostań ile chcesz” Anny H. Niemczynow wywołała we mnie falę łez, którymi zalewałam się w takcie słuchania. Nie miało znaczenia, że jadę autobusem, że ludzie patrzą na mnie dziwnie. Nic nie było ważne dla mnie w tych momentach.

  Ból, który czuła główna bohaterka, odczuwałam podwójnie, gdyż wszystko to, czego doświadczała bohaterka, jest również moim własnym prywatnym bólem. Samotna matka, bez własnego mieszkania, praca często ponad siły, by zapewnić byt i zaspokoić najbardziej palące potrzeby, przeogromne zmęczenie fizyczne i psychiczne, samotność, strach, o każdy dzień i o przyszłość. Odpowiedzialność spoczywająca na barkach jednej osoby, za życie, które powołało się na ten świat. Pragnienie miłości, domu, spokoju i szczęścia. I marzenia, w które tak trudno, w tym czasie wierzyć.

  Obwinianie się o wszystko, bo przecież nawet jak nie wyszło, to i tak, to moja wina.

  Obezwładniającej uczucie niemocy...braku wiary, braku spełnienia, spokoju i bezpieczeństwa.

  Anna H. Niemczynow wypowiedziała w swej powieści i nazwała słowami wszystko to, co sama noszę w swoim sercu i umyśle. Poraziła mnie świadomość tego, że nie tylko ja to przeżywam, że taki los spotyka wiele kobiet. Tylko jak dotąd nikt, o tym tak głośno i dosadnie nie powiedział.

  Poczułam, że autorka, jak nikt inny (nikt kogo znam) nie zrozumie mnie lepiej. Dlaczego? Tak, jak wspomniałam, nikt nie zrozumie tego, jeśli nie przeżył i nie doświadczył. Łatwo jest mówić: walcz, nie poddawaj się, upadłaś – powstań. Są jednak takie chwile, w życiu takiej kobiety, kiedy nie ma siły, kiedy wszystko wydaje się bez sensu, jeden krok w przód i dwa do tyłu. I tłukąca się w tyle głowy świadomość, że nie ma się takiego komfortu, by powiedzieć „nie dam rady” - bo przecież jest jeszcze to życie, małe, niewinne, o które trzeba zadbać, które się kocha, dla którego się codziennie wstaje i mimo braku siły idzie do pracy. Dziecko dla którego, jest się wszystkim, dziecko które zasługuje na widok szczęśliwej i spokojnej matki.

  Nie da się zrezygnować, mimo braku siły, mimo łez chowanych w poduszkę albo pod prysznicem. Mimo pomyj, które inni na nas wylewają.

  Brak wiary w siebie – też nie pomaga. Bo czy można się kochać za to, że koncertowo spieprzyło sobie życie? Czy można być z siebie dumnym?

  „Zostań ile chcesz” to relacja z punktu widzenia kobiety i mężczyzny. Dwoje ludzi, których los postawił na jednej drodze.

  Skomplikowana ona i nie mniej skomplikowany on.

  Los sprawia, że ich drogi się przecinają w pewnym momencie.

  Czy można znaleźć prawdziwą miłość w internecie? Czy w sieci są osoby, które szukają tego co najważniejsze w życiu a nie jedynie uciech cielesnych i związku bez zobowiązań?

  Czy będąc życiowym poturbowańcem można jeszcze kogo pokochać i być kochanym?

  Czy da się zaufać sobie nawzajem? Ile pracy trzeba włożyć w tak trudną relację? Czy miłość może przyjść do kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach?

  Czy będą oni zdolni do stworzenia pełnej miłości i zaufania rodziny?

  O tym wszystkim przekonacie się sięgając po powieść Anny H. Niemczynow lub słuchając audiobooka dostępnego na Storytel. [Adres usunięty]

  Dla mnie ta powieść jest świadectwem na to, że jeszcze może być dobrze, że może być lepiej...nawet jeśli dziś wydaje mi się, że nie.

  Chciałabym, aby moje życie – tak jak życie bohaterów tej powieści – stałą się ewolucją ku lepszemu. Abym nauczyła się podążać ścieżkami, które są dobre dla mnie, dla mojego dziecka. Abym wybaczyła wszystko, a przede wszystkim sobie samej. Może wówczas życie, we właściwym momencie da mi to na co zasługuję.

  „Boże, daj mi pogodę ducha, abym

  godził się z tym, czego zmienić nie mogę,

  odwagę, abym zmieniał to, co zmienić

  mogę, i mądrość, abym zawsze potrafił

  odróżnić jedno od drugiego.”

  „Panie losie, daj mi kogoś, kto nie zmąci wody w mym stawie.

  Kogoś, kto nie pryśnie jak zły sen,

  gdy ryb w mym stawie zabraknie.

  Gdzie znajdę takiego

  pięknie dobrego?

  Gdzie znajdę takiego

  pięknie dobrego?

  Daj chłopaka,

  nie wariata, daj

  nie palacza,

  nie biedaka, daj

  nie pijaka,

  nie Polaka, daj

  nie brzydala,

  Prześlij mi chłopaka.

  Nie wariata, daj

  nie cwaniaka,

  nie pajaca, daj

  nie pijaka,

  nie Polaka, daj

  nie biedaka.

  Prześlij mi.

  Panie losie, daj mi kogoś, kto nie zerwie róż w mym ogrodzie.

  Kogoś, kto nie zeżre jabłek wszystkich

  i ucieknie za morze.

  Gdzie znajdę takiego

  pięknie dobrego?

  Gdzie znajdę takiego

  pięknie dobrego?”

  recenzja na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autentyczna, prawdziwa, szczera... taka właśnie jest najnowsza książka Anna H. Niemczynow. Taka jest też autorka tej książki, ponieważ to jej historia, historia opowiadająca o niej samej. Przepełniona prawdziwymi, głębokimi emocjami. Jest tu ból, cierpienie, zwyczajna niemoc ale jest też ogrom miłośći, radości i szczęścia. Bo takie właśnie jest życie. Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością odkrywają przed czytelnikami swoje wnętrza, wpuszczają nas do swojego świata. Czytając mamy wrażenie, że jesteśmy czynnymi uczestnikami w ich życiu, towarzyszymy im. Anna H. Niemczynow po raz kolejny udowadnia, że jej historie pisane są sercem. Gorąco polecam każdemu. Książki tej autorki warto przeczytać... wszystkie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zostań ze mną, Karolino 4/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań ze mną, Karolino

Czy wiem, jak niewyraźna jest granica między tym, co jest słuszne, a tym, co jest błędem? Kiedy dotychczasowe życie Karoliny zaczyna się rozpadać, kobieta jest skłonna obwiniać o to wszystkich oprócz siebie. Jej związek z Rafałem stoi pod znakiem zapytania, przyjaciółka od kilku dni nie daje znaku...
Zostań ze mną 5/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań ze mną

Długo wyczekiwana kontynuacja historii, której nie sposób zapomnieć… Matka i jej niemal czterdzieści lat temu oddana do adopcji córka zaczynają się do siebie zbliżać. Ale w życiu nic nie jest proste. Droga do pojednania, zrozumienia i wybaczenia okazuje się wyboista, tym bardziej że każda z kobiet,...
Zostań do rana 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań do rana

Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością i… gromada porzuconych czworonogów. Będziesz śmiać się przez łzy! Bo Agnieszka Krakowiak-Kondracka jak nikt inny opowiada historie z życia wzięte. Dowiodła tego w Jajku z niespodzianką i Cudzych jabłkach. Pieczołowicie wznoszony przez lata szklany...
Ile kroków do domu 0/5 Nasza cena:
15,00 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ile kroków do domu

Dodatkowy rabat 25%.* zainspirowana faktami, trzymająca w napięciu do ostatniej strony, historia trzech ucieczek z PRL-u* bogaty w szczegóły portret polskiej siermiężnej rzeczywistości epoki Gomułki i Gierka* powieść o prawdziwej przyjaźni czterech chłopaków z Powiśla, ich dzikich przygodach,...
Proś mnie o co chcesz i ufaj mi 0/5 Nasza cena:
17,40 zł 34,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proś mnie o co chcesz i ufaj mi

Najpopularniejsza hiszpańska seria romantyczno-erotycznaPięćdziesiąt twarzy Greya w ognistym, hiszpańskim wydaniu!Małżeństwo Erika, niezwykle przystojnego, władczego przedsiębiorcy,i Judith, jego byłej sekretarki, nie zmieniło ich charakterów. Nadalsą zapalczywi, gotowi do kłótni i rozstań....
Zostań ze mną Tom 2 0/5 Nasza cena:
17,40 zł 34,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań ze mną Tom 2

Druga część powieści w dwóch tomach z cyklu rozpoczętego fenomenem wydawniczym Zaczekaj na mnie. Calla wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie najbliższa jej osoba,własna matka, najboleśniej ją skrzywdziła. Zdradziła... Jest jednak Jax, nieziemsko przystojny chłopak, który potrafi oswajać lęki...
Zostańcie z nami 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostańcie z nami

Uhonorowany najważniejszą czeską nagrodą literacką Magnesia Litera zbiór Zostańcie z nami dowodzi, że krótkie formy to wciąż jedna z najmocniejszych stron pisarzy zza naszej południowej granicy, a opowiadanie wcale nie musi być ubogim krewnym wielkiej pani powieści. W ośmiu krótszych i dłuższych...
Dziewczyna z warkoczami 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z warkoczami

Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Przygoda, która miała być tylko przerwą w...
eBook Dziewczyna z warkoczami mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,71 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczyna z warkoczami mobi epub

W życiu nie ma przypadków, wszystko jest przeznaczeniem. Paulina, studentka medycyny, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula