Wyspa Camino

Autor:

John Grisham

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2019
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
za 38,25 zł
eBook, mobi, epub
za 26,56 zł
Audiobooki mp3
za 31,13 zł
Nasza cena: 27,11 zł 37,50 zł Taniej o: 28%

“Wyspa Camino” to wciągający thriller, w którym świat książek i niepozorni antykwariusze ukazują nam się z zupełnie innej strony, o wiele bardziej niebezpiecznej i mrocznej!

Czy zawód bibliotekarza, czy antykwariusza może być niebezpieczny? Wydawałoby się, że nie ma takiej szansy. Jak się jednak okazuje w powieści “Wyspa Camino”, kiedy w grę wchodzą pieniądze, nie ma rzeczy niemożliwych.

Wszystko zaczyna się od jednej sprawy. Przestępcy kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton manuskrypty. Byłaby to niezwykle dziwna i nietypowa kradzież, gdyby nie fakt, że zostały one ubezpieczone na 25 milionów dolarów. Jak to możliwe, że coś znajdującego się w bibliotece jest tak cenne?

Całą sprawę należy połączyć z niepozornym Bruce’em Cable’em, pracującym w księgarni w małym miasteczku Santa Rosa na wyspie Camino. Niewiele osób wie, że tak naprawdę Bruce zarabia ogromne pieniądze na handlu białymi krukami. To nielegalne, ale bardzo dochodowe zajęcie. Mercer Mann młoda pisarka zostaje wynajęta przez tajemniczą kobietę i ma za zadanie poznać skrywane sekrety księgarza. Czy połączy te dwie sprawy i dojdzie do prawdy? A może Bruce nie pozwoli jej na to?

“Wyspa Camino” to powieść wciągająca, inna i oryginalna. Nie ma mowy o zwykłym przestępstwie, poszukiwaniu i odnalezieniu sprawcy. Tutaj wszystko dzieje się w wielkiej tajemnicy i dotarcie do prawdy wymaga o wiele więcej czasu i poświęcenia.


Opinie o książce

Świetna rozrywka, doprawiona niesamowitym tempem akcji.

The New York Times Book Review

Smaczne! To świeża, przyjemna książka z ostrą jak brzytwa intrygą. Wyspa Camino to świetny pomysł na letnią lekturę.

USA Today

Urzekająca mieszanka skomplikowanej intrygi kryminalnej i letniego romansu z doskonale poprowadzoną, niejednoznaczną postacią głównego bohatera.

The Sunday Times

Autor otwiera przed czytelnikiem mroczne podziemie handlarzy nielegalnymi białymi krukami. Klimat tej książki to połączenie „,Kodu da Vinci“, z Sherlockiem Holmesem.

The Sun

Fani będą się zachwycać klasycznie zbudowanym spiskiem i ciekawym zakończeniem. Ekstaza dla miłośników książek!

The Florida Times - Union

Grisham to najlepszy żyjący autor thrillerów na świecie.

Ken Follett


Kilka słów o autorze

John Grisham urodził się w 1955 roku. Jest amerykańskim pisarzem, który zadebiutował w 1988 roku powieścią “Czas zabijania”. Tworzy głównie thrillery prawnicze, powieści kryminalne, ale również i powieści dla młodszych czytelników.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Za co kochasz stare książki?

  Książki, a szczególnie te stare, kojarzą ci się z zakurzonymi antykwariatami, wyczuwalnym zapachem pleśni, zagiętymi rogami świadczącymi o tym, że dana pozycja była wielokrotnie czytana? Jeśli tak, to koniecznie musisz zweryfikować swoje poglądy. Okazuje się bowiem, że posiadanie, trzymanie w ręku książki, którą mógł mieć w dłoni również autor, jego podpis na pierwszej stronie, tub też sama świadomość, że dany egzemplarz ma wiele lat i służył wielu ludziom, mogą być ekscytujące. Ale czy na tyle, żeby dla książki popełnić przestępstwo? Co więcej, by wartość tego czynu przestępczego była naprawdę znacząca?

  Przekonamy się o tym dzięki Johnowi Grishamowi, znanemu ze wspaniałych, w wielu przypadkach zekranizowanych thrillerów prawniczych. Tym razem mamy do czynienia z mocną sensacją, choć biorąc pod uwagę przedmiot zainteresowania autora, czyli książki, może to brzmieć niczym oksymoron. Jeśli jednak dodamy przymiotnik stare, a właściwie zamienimy określenie książki na rękopisy, sprawa robi się bardziej interesująca. Szczególnie, że w opublikowanej nakładem Wydawnictwa Albatros pozycji pt. „Wyspa Camino” chodzi o rękopisy pięciu powieści F.Scotta Fitzgeralda, znanego przede wszystkim z takiego bestselleru, jak „Wielki Gatsby”. Jeśli doprecyzujemy jeszcze, iż owe rękopisy o olbrzymiej wartości, zostały w brawurowy sposób skradzione z Uniwersytetu w Princeton, możemy się spodziewać, że Grisham zrobił z tego tematu fascynującą powieść, pełną zwrotów akcji, od której nie można się oderwać. Poza tymi bardziej znanymi, głownie za sprawą szklanego ekranu, książkami mistrza, to chyba jedna z jego najlepszych pozycji w literackim dorobku. Pokochają ją nie tylko miłośnicy Grishama, ale również wszyscy ci, którzy kochają książki (nie tylko te stare), a także lubią zastrzyk adrenaliny.

  Włamanie do uniwersyteckiej biblioteki, przeprowadzone w mistrzowski sposób, stawia na nogi nie tylko FBI i jej specjalną komórkę zajmującą się odzyskiwaniem dzieł sztuki i cennych przedmiotów o historycznej wartości, ale i ubezpieczyciela skradzionych rękopisów. Mimo kilkumiesięcznego śledztwa i schwytanych dwóch sprawców, miejsce ukrycia łupu pozostaje nieznane. Wszystko wskazuje jednak na to, że rękopisy zostały wywiezione i sprzedane na czarnym rynku, zaś śledztwo prowadzone przez firmę ubezpieczeniową prowadzi na sielską wyspę Camino, leżącą na rafie koralowej na północ od Jacksonville. Tu, swoje małe imperium zbudował Bruce Cable, kupując za niewielką kwotę małą księgarnię Bay Books, a następnie, wraz z upływem lat, przekształcając ją w niezwykle popularne miejsce na wyspie.

  Chodzą słuchy, że fortuna Cable`a pochodzi nie tylko ze sprzedaży nowych i starych książek czy kawy i kanapek podawanych na piętrze księgarni, ale z … nielegalnego obrotu pierwszymi wydaniami, których zgromadził niemałą kolekcję. Czy to jednak ON znajduje się w posiadaniu skradzionych rękopisów? Do śledztwa ubezpieczyciela w tej sprawie zostaje wciągnięta młoda pisarka z twórczym kryzysem, Mercer Mann. Właśnie zakończył się jej kontrakt z uniwersytetem, na którym prowadziła zajęcia z literatury, więc teraz została bezrobotną pisarką o minionej świetności, znaną tylko z jednak książki i kilku opowiadań, przytłoczoną na dodatek kredytem studenckim.

  Propozycja, jaką składa jej tajemnicza kobieta, początkowo wydaje się Mercer nieetyczna i niemożliwa do zaakceptowania. Dziewczyna miałaby wrócić na wyspę Camino, gdzie w dzieciństwie spędzała z babcią niemal każde wakacje, i spróbować zbliżyć się do Cable`a licząc, że księgarz zdradzi się z czymkolwiek, co potwierdziłoby podejrzenia odnośnie będących rzekomo w jego posiadaniu rękopisów. Za pół roku pobytu na wyspie, Mercer Mann otrzymać ma sto tysięcy dolarów i to ostatecznie to wynagrodzenie przekonuje ją do przyjęcia oferty tej nietypowej pracy…

  Jak potoczy się ta opowieść? Czy Mercer Mann wykona swoje zadanie? Czy uda jej się na wyspie napisać kolejną książkę? Czy Cable rzeczywiście handluje nielegalnie rękopisami? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści „Wyspa Camino”, która nie tylko zabiera nas na pełną uroku wyspę, ale odsłania przed nami brutalną rzeczywistość rynku wydawniczego i księgarskiego. Autorowi udało się nie tylko w mistrzowski sposób uknuć intrygę, ale i stworzyć całą plejadę niezwykłych postaci, wśród których najbarwniejsi są twórcy zamieszkujący wyspę. Dzięki niezwykle plastycznemu językowi Grishama, przywiązywaniu dużej wagi do szczegółów, niemal czujemy atmosferę Camino, czy aromat kawy przebijającej się przez zapach książek w księgarni Cable`a. Zanurzamy się w ten świat i … chcemy jeszcze!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Białe kruki, zaginione monoskrypty, kryminalna zagadka, artystyczny światek pisarzy, skorupowani antykwariusze, książki warte fortunę, piękna i klimatyczna (w moim odczuciu) okładka, i nazwisko, którego nie trzeba nikomu przedstwiać. To chyba najprostszy skrót jakim można opisać Wyspę Camino od Johna Grishama.

  Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, którego raczej kojarzę z prawniczymi i poważnymi powieściami. Dlatego też trochę się obawiałam, bo jednak nie dokońca taki temat mi odpowiada. Jednak to powieść o książkach, i dla każdego mola książkowego to pozycja obowiązkowa.

  Początek nie zachęcał, nie mogłam się wgryźć w styl i sposób jakim były opisywane zdarzenia. Jednak po trochę nudnawym wstępie, gdzie dokładnie poznajemy sposób jaki zostały skradzione drogocenne rękopisy, przechodzimy do częsci bardziej rozbudowanej i o wiele ciekawszej. I tutaj czytanie szło już wartkim strumieniem. Chociaż akcji nie nazwałabym bym szaleńczym wyścigiem, raczej statecznym spacerem, to mialo to swój urok. Fabuła jest prosta, ale dobrze przemyślana, spójna, a wątki prowadzą do rozwiazania zagadki.

  Nie wiem jak "ten Grisham" wypada na tle "innych Grishamów", ale ja czuję się zadowolona z lektury. Przyjemna, ciekawa i wciągająca. Przeczytana w jedno popołudnie co chyba samo w sobie jest światną recenzją.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Złodzieje, w świetnie zorganizowanej akcji, wykradają bezcenne rękopisy Fitzgeralda z biblioteki Firestone'a na Uniwersytecie Princeton. FBI staje na głowie i już po kilku dniach ma w areszcie dwóch mężczyzn, którzy wzięli udział we włamaniu. Śledztwo utyka jednak w martwym punkcie, bo oskarżeni milczą, nie ma śladu pozostałych wspólników ani rękopisów. Rozpoczyna się gra na przeczekanie.

  Na wyspie Camino małomiasteczkowy księgarz gromadzi białe kruki. Czy może być również w posiadaniu rękopisów Fitzgeralda? Na zlecenie firmy ubezpieczeniowej, za hojną opłatą, Mercer, bezrobotna wykładowczyni i pisarka, ma spróbować rozeznać się w sytuacji.

  Czy obrotny księgarz rzeczywiście jest w posiadaniu bezcennych, zaginionych rękopisów? Czy Mercer uda się do niego dotrzeć i odkryć prawdę?

  To jedna z moich ulubionych książek Grishama, bo mówi o książkach i to jakich. Czytając, aż czuje się zapach pierwszych wydań, bezcennych białych kruków i rękopisów ukrytych gdzieś w głębokich piwnicach prywatnych kolekcjonerów, którzy zrobią wiele, by je zdobyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak, czekałam na tę pozycję od Wydawnictwa Albatros z dwóch powodów: po pierwsze – John Grisham, którego darzę miłością już od ponad dwudziestu paru lat. Po drugie – zapowiedź tej książki – zaintrygowała mnie. Tym razem jest to książka o pisarzach, o wydawaniu i sprzedaży książek, kolekcjonerach i złodziejach. Czy Wyspa Camino spełniła moje oczekiwania? Zaraz o tym napiszę.

  Tytułowa Wyspa Camino, to miejsce leżące na rafie koralowej na północ od Jaksonville. Tu właśnie w roku 1996, swoją księgarnię Bay Books założył Bruce Cable. W roku 2006 był już właścicielem znanej księgarnia i członkiem zarządu Amerykańskiego Towarzystwa Sprzedawców Książek. Sprzedawca ma swoje hobby, o którym nie wszyscy wiedzą. Gromadzi pierwsze wydania książek, tzw. białe kruki. Namiętnie je zbiera i kolekcjonuje, przechowuje w swoim tajnym pokoju pod księgarnią.

  W tym samym roku ze skarbca Uniwersytetu Princeton ginie pięć manuskryptów powieści Scotta Fitzgeralda. FBI prowadzi śledztwo, a ślady prowadzą do Bruce’a. Nie ma jednak dowodów że to właśnie ON przechowuje cenne zbiory. Firma, w której zbiory były ubezpieczone, prowadzi równoległe śledztwo. Postanawia wprowadzić do towarzystwa księgarza młodą, początkującą pisarkę – Mercer Mann. Dziewczyna zgadza się zamieszkać na wyspie, na której kiedyś spędzała każde wakacje u swojej babci. Zamieszkuje w domu, którego jest współwłaścicielką i próbuje przeniknąć do grupy przyjaciół Bruce’a.

  Książka jest wciągająca i interesująca od samego początku. Czyta się ją lekko i przyjemnie. To powieść o miłości do książek, a także o ich gromadzeniu. Ja osobiście nigdy nie będę miała ich dość, zawsze jest coś do przeczytania i kupienia. I choć w swoich zbiorach nie mam białych kruków to cieszy mnie każda pozycja.

  Wyspa Camino to książka dla tych którzy lubią czytać, zbierają książki. Opowiada o chorobliwej miłości do książek. O miłości, która może przerodzić się w chęć posiadania rzadkich dzieł, które często są własnością np. muzeów, uczelni. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić duże pieniądze za to, by móc posiadać dane dzieło – często zdobyte w nielegalny sposób.

  Dla tych co się zastanawiają nad napisaniem czegoś swojego, autor podpowiada kilka trików. Kto wie? Może kiedyś skorzystam z rad doświadczonego pisarza?

  Wszystkim książkomaniakom i wielbicielom pióra autora, polecam ten thriller.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: John Grisham
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381253376
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Camino Island
 • Tłumacz: Kraśko Jan
 • ISBN: 9788381253376
 • EAN: 9788381253376
 • Wymiary: 12.5x19.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Operacja Wyspa 0/5 Nasza cena:
14,93 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Operacja Wyspa

Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Młodzi detektywi Tiril i Olivier znów mają do wyjaśnienia niezwykłą zagadkę... Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na pomoście i odkrywają trzy łódki dryfujące w stronę lądu. Na pokładzie nikogo nie ma i nic nie wskazuje...
Wyspa 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa

Twój świat też może stanąć nad przepaścią. Co wtedy zrobisz? Najważniejsza islandzka książka ostatnich lat. Błyskotliwa powieść o miłości, władzy i manipulacji. Prawdopodobna i przez to przerażająca wizja naszej przyszłości. Świat jaki znamy, przestaje istnieć. Z dnia na dzień Islandia, uznawana za...
Wyspa nieprawdy wyd. kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa nieprawdy wyd. kieszonkowe

Pragnąc odmienić swoje życie i zaskoczyć bliskich, Kate pisze książkę na podstawie dzienników ciotki Caroline i babki Lany. Odkrywa dzięki nim historię burzliwego i tragicznego w skutkach romansu - historię, która ujawni ukrywane od lat fakty z życia rodziny i sprawi, że zarówno Kate, jak i jej...
Wyspa nieprawdy 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa nieprawdy

Pragnąc odmienić swoje życie i zaskoczyć bliskich, Kate pisze książkę na podstawie dzienników ciotki Caroline i babki Lany.Odkrywa dzięki nim historię burzliwego i tragicznego w skutkach romansu – historię, która ujawni ukrywane od lat fakty z życia rodziny i sprawi, że zarówno Kate, jak i jej...
Wyspa we krwi 0/5 Nasza cena:
23,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa we krwi

Na pokładzie walczącej z nieprzychylnym wiatrem galery zaczyna się niecodzienna znajomość. Przy sterach walczą o utrzymanie kursu statku dwaj młodzi mężczyźni: jeden z nich należy do najbogatszych ludzi trzynastowiecznej Europy – to Jakub I, król Aragonii; drugi, Pedrito, jest przybranym synem...
Wyspa Alice 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa Alice

„Uważam, że ta powieść jest moim najlepszym filmem, gdyż to Ty, czytając, będziesz go kręcił”.Daniel Sánchez ArévaloKiedy Chris ginie w wypadku samochodowym, życie jego żony, Alice, ich sześcioletniej córki i drugiej, dopiero mającej się urodzić, zostaje zrujnowane. Alice nie potrafi pogodzić się...
Zielona wyspa 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zielona wyspa

Nowa powieść autora książki "Noc żywych Żydów" nominowanej do Literackiej Nagrody Nike!Ekskluzywne wakacje dla zamożnych. Bezludna wyspa, na którą można dotrzeć tylko helikopterem. Magda przyjeżdża tu, by w samotności odpocząć i zebrać myśli. Okazuje się jednak, że nie jest sama… Zaczyna się walka...
Wyspa Hobsona 0/5 Nasza cena:
29,05 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa Hobsona

Pozycję literacką zdobył Themerson jako autor powieści groteskowo-filozoficznych ogłaszanych po angielsku w Londynie i po polsku w kraju. Te cechy pisarstwa Themersona znajdujemy również w jego ostatniej (wydanej pośmiertnie) powieści Wyspa Hobsona. Tytułowa wyspa, odcięty od świata spłachetek...
Wyspa gwiazd 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa gwiazd

Kapryśna gwiazda pop i jej gotowa na wszystko świta czyli szalony świat celebrytów oczami nadwornego amerykańskiego satyryka.Dwudziestodwuletnia gwiazdka pop Cherry Pye potrafi przysporzyć swej świcie nie lada kłopotów. Stała bywalczyni suto zakrapianych branżowych imprez lubi się ostro zabawić,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula