Szczygieł

Autor:

Donna Tartt

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
848
Wydawnictwo
Nasza cena: 45,19 zł 59,90 zł Taniej o: 25%

“Szczygieł” to niesamowita powieść Donnie Tartt, zwanej przez niektórych “nowym Dickensem”.

Wyróżniona Nagrodą Pulitzera i Carnegie Medal, ponadto była również nominowana do National Book Critics Circle Award i Bailey’s Prize. Bestseller w Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Niemczech, który zdecydowanie warto przeczytać.

Powieść jednocześnie zawiera w sobie zagadkę kryminalną i pokazuje jak kształtuje się osobowość głównego bohatera, Theo. Kiedy go poznajemy, jest tylko nieco rozwydrzonym chłopcem, z czasem dorasta, dojrzewa i kształtuje swoje poglądy. Na naszych oczach zmienia się w mężczyznę.

Historia Theo zaczyna się od kłopotów w szkole: chłopak został zawieszony w prawach ucznia. Wraz z matką byli w drodze na spotkanie z dyrektorem, kiedy postanowili odwiedzić przy okazji muzeum sztuki. Pech chciał, że akurat tego dnia w tej właśnie placówce podłożono bombę, a w wyniku eksplozji zginęło wiele osób, w tym matka Theo oraz stary antykwariusz. Chłopak, ogarnięty szokiem, zabiera ze sobą z muzeum ulubiony obraz matki, jeden z najcenniejszych eksponatów. Portret przedstawiający ptaka towarzyszy mu od teraz już zawsze.

Książka opowiada między innymi o walce bohatera z rzeczywistością. Theo, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią matki, podróżuje i cały czas otumania się narkotykami. Jego jedyne kotwice, które trzymają go przy życiu, to tytułowy “Szczygieł” i uczucie do dziewczyny ujrzanej na chwilę przed tragedią. Utknął gdzieś pomiędzy światem sztuki i plastiku. Jak sobie poradzi z pokusami świata, niebezpieczeństwami i swoimi problemami? Chłopak został wprowadzony do podziemnego światka handlarzy sztuką, którego nie da się od tak opuścić.

Książka przeznaczona dla każdego, kto lubi połączenie kryminalnych zagadek z psychologią. Powieść dostarcza wielu emocji i skłania do refleksji. Otrzymujemy ponadto świetny obraz zarówno biedy jak i bogactwa oraz doskonały opis Nowego Jorku, Las Vegas, Amsterdamu i wielu innych ciekawych miejsc.


Opinie o książce

"Szczygieł" to rarytas, który trafia się tylko kilka razy w ciągu dekady: inteligentnie napisana literacka powieść, która trafia zarówno do serc, jak i umysłów czytelników. (...) Triumf literacki z odważnie postawioną tezą: sztuka może uzależniać, ale może też uratować nas przed "bezkształtnym smutkiem istot, które szamoczą się i usiłują jakoś przetrwać kolejny dzień". Donna Tartt stworzyła  niezwykłe dzieło literackie.

Stephen King

"Szczygieł" pokazuje, jak wiele oktaw potrafi objąć swoim głosem Donna Tartt: jak idealnie potrafi połączyć to, co dzieje się teraz i czego można dotknąć, z problemami, które są bardziej uniwersalne – jak potrafi rozwiązywać wielkie, filozoficzne problemy znane nam z dzieł rosyjskich mistrzów, a równocześnie stworzyć wiarygodny obraz tego, jak się czuje człowiek, który zażył niemal śmiertelną dawkę środków przeciwbólowych dostępnych tylko na receptę.

"New Tork Times"

Od pierwszych stron wiemy, dlaczego tak bardzo lubimy Donnę Tartt: wartka akcja, elegancki język, bohaterowie z krwi i kości, idealnie uchwycone miejsca - w tym wypadku głównie Manhattan, ale też Las Vegas i Amsterdam. Tartt rozumie chyba wszystkie te miejsca: proste i wyrafinowane, i doskonale zna wysiłek, jaki ludzie wkładają w to, by swojemu życiu nadać jakiś sens, znaleźć w nim piękno i uchronić je przed brutalną nieuchronnością śmierci. Radość i smutek funkcjonują tu tuż obok siebie, a "Szczygieł" , jeszcze przed końcem lektury, zajmuje ważne miejsca w naszych sercach.

"Vanity Fair"


Fragment książki

Dziewczyna i starszy pan stanęli obok nas. Onieśmielony ich obecnością, pochyliłem się, by bliżej się przyjrzeć obrazowi. Był niewielki, najmniejszy na wystawie, i najprostszy: żółty szczygieł na zwykłym bladym tle, przykuty do żerdzi łańcuchem zwisającym z cieniutkiej jak gałązka nóżki.

– Był uczniem Rembrandta, nauczycielem Vermeera – wyjaśniła mama. – I ten jeden malutki obraz jest tak naprawdę brakującym ogniwem łączącym obu mistrzów: to jasne dziennie światło, widać, skąd się wzięła taka jakość światła u Vermeera. Oczywiście, gdy byłam dzieckiem, nic o tym nie wiedziałam i nic mnie to nie obchodziło. Ale ten obraz ma historyczne znaczenie.

Zrobiłem krok do tyłu, żeby mieć lepszy widok. To małe stworzonko zostało ukazane w sposób bezpośredni i rzeczowy, bez żadnego sentymentalizmu; i coś w sposobie, w jaki złożył skrzydełka, starannie i płasko, jego bystrość i czujne, uważne spojrzenie przywiodły mi na myśl zdjęcia mamy z czasów, gdy była małą dziewczynką: szczygiełek z ciemną czapeczką i nieruchomym spojrzeniem.

– To znana tragedia w historii Niderlandów – opowiadała mama. – Ogromna część miasta została zniszczona.

– Co?

– Katastrofa w Delfcie. Podczas której zginął Fabritius. Nie słyszałeś, jak nauczycielka w tamtej sali opowiadała dzieciom?

Słyszałem. Wisiały tam trzy upiorne pejzaże pędzla niejakiego Egberta van der Poela, różne spojrzenia na to samo tlące się pustkowie: spalone ruiny, wiatrak z poszarpanymi skrzydłami, wrony krążące po zadymionym niebie. Przewodniczka oficjalnym tonem wyjaśniała grupie gimnazjalistów, że w siedemnastym wieku w Delfcie eksplodowała prochownia i zniszczenie miasta tak bardzo dręczyło malarza, że obsesyjnie tylko temu poświęcał kolejne obrazy.

– Cóż, Egbert był sąsiadem Fabritiusa i po wybuchu prochowni musiał postradać zmysły, przynajmniej tak mi to wygląda, ale Fabritius zginął, a jego pracownia została zniszczona. Razem z niemal wszystkimi jego obrazami oprócz tego jednego. – Czekała chyba, aż coś powiem, a że się nie doczekała, mówiła dalej: – Był jednym z najwybitniejszych malarzy swojej epoki, i to w jednym z najświetniejszych okresów malarstwa. W swoim czasie był bardzo, bardzo sławny. To smutne, że z całej jego twórczości zachowało się tylko pięć, może sześć obrazów. Wszystkie pozostałe przepadły – wszystko, czego w życiu dokonał.

Dziewczyna i jej dziadek przystanęli cicho z boku, przysłuchując się mamie, co było trochę żenujące. Odwróciłem wzrok, a potem – nie mogąc się oprzeć – znów spojrzałem w ich stronę. Stali bardzo blisko, tak blisko, że mogłem wyciągnąć rękę i ich dotknąć. Dziewczyna ciągnęła starszego pana za rękaw, żeby szepnąć mu coś do ucha.

– W każdym razie jeśli chcesz znać moje zdanie – kontynuowała mama – to najbardziej niezwykły obraz całej wystawy. Fabritius przedstawia tu coś, do czego sam doszedł, a czego nie wiedział przed nim żaden malarz na świecie, nawet Rembrandt.

Bardzo cicho, tak cicho, że ledwo ją słyszałem, dziewczyna szepnęła:

– Był na uwięzi całe życie?

Też się nad tym zastanawiałem; przykuta łańcuchem nóżka, straszne; jej dziadek wymamrotał jakąś odpowiedź, ale mama (która najwyraźniej zupełnie nie zdawała sobie sprawy z ich obecności, chociaż stali tuż obok) cofnęła się i powiedziała:

– Niezwykle tajemniczy, a taki prosty. Co za subtelność, zachęca, żeby podejść bliżej, rozumiesz? Tam dalej te wszystkie martwe bażanty, a tu ta mała żywa istotka.

Pozwoliłem sobie na kolejny ukradkowy rzut oka w kierunku dziewczyny.

Stała na jednej nodze, z jednym biodrem wypchniętym w bok. I potem – zupełnie znienacka – odwróciła się i spojrzała mi prosto w oczy; a ja, zmieszany, gdy serce zamarło mi w piersi, odwróciłem wzrok.

Jak miała na imię? Dlaczego nie była w szkole? Próbowałem odczytać imię nabazgrane na futerale, ale chociaż wychyliłem się najdalej, jak to było możliwe z zachowaniem dyskrecji, wciąż nie byłem w stanie odczytać tych grubych, spiczastych gryzmołów, raczej narysowanych niż napisanych, jak coś, co namalowano sprayem na pociągu metra. Imię było krótkie, tylko cztery litery, może pięć; pierwsza wyglądała jak R, czy raczej P?

– Ludzie umierają, jasna sprawa – mówiła mama. – Ale to, że tracimy przedmioty, to takie bolesne i niepotrzebne. Przez zwykłe niedbalstwo. Pożary, wojny. Magazyn z prochem w Partenonie. Rzeczywiście cudem jest każda rzecz, którą udaje się ocalić z przeszłości.


O autorce

Donna Tartt napisała wcześniej dwie powieści: "Tajemna historia" ukazała się w 1992 roku i natychmiast zyskała status bestsellera i powieści kultowej. "Mały przyjaciel" miał premierę dziesięć lat później i przyniósł autorce między innymi WH Smith Literary Award i nominację do Orange Prize.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Szczygieł" Donna Tartt

  Theo Decker wchodząc tego dnia do muzeum nie wie, że jego życie odmieni się o 180 stopni. Dzień jak codzień mogło by się wydawać. Nic bardziej mylnego. Ciszę, sakralną wręcz atmosferę galerii sztuki przerywa wybuch, zamach terrorystyczny. Wśród wszechobecnego pyłu, dymu i kurzu, w akompaniamencie syren chłopiec niepostrzeżenie wynosi obraz Fabritiusa, ulubione dzieło jego matki, która w tym muzeum właśnie pożegnała się ze światem...

  "Szczygieł" to powieść najwyższych lotów, wielokrotnie nagradzana, opowiadająca genialną historię. Jest to historia o samotności, porzuceniu przez najbliższych, poszukiwaniu siebie, problemach związanych z dorastaniem głównego bohatera, obsesji, a także jednym wydarzeniu, które jest w stanie na zawsze odcisnąć swoje piętno na duszy Theo.

  Powieść ta opowiada również o miłość i przywiązaniu do matki.

  Donna Tartt przez lata procesu twórczego "Szczygła" skonstruowała powieść bardzo emocjonalną, wywierającą na czytelniku ogromne wrażenie zarówno pod względem merytorycznym jak i z punktu widzenia psychologii bohaterów.

  Podczas lektury odbędziemy wraz z autorką podróż do najgłębszych, najciemniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. Wszystkie rozterki, przemyślenia, kalkulacje, mądrości bohatera Tartt opisała bardzo dokładnie, ujawniając nawet te najmniejsze detale obrazów tworzących się w umyśle chłopca.

  Walorami utworu są przede wszystkim rozbudowane, nieidealne i zawiłe relacje międzyludzkie oraz plastyczne, zręcznie nakreślone opisy.

  Tartt świetnie oddała też realia życia w wielkich miastach amerykańskich, którym to daleko do sielanki i spokoju.

  Czytając powieść miałem wrażenie, że otula mnie ta nowojorska, wielkomiejska i duszna atmosfera, dzięki czemu z łatwością przychodziło mi wyobrażenie sobie poszczególnych scen. Jest to jak najbardziej na plus całej książce.

  Nie mogę również nie wspomnieć o tym, że autorka w bezbłędny, interesujący sposób przekazuje nam ciekawostki i własne spostrzeżenia ze świata sztuki oraz szczegóły pracy konserwatora antyków.

  "Szczygieł" zachwycił mnie od pierwszych stron swoim językiem, wykonaniem oraz dogłębnym przesłaniem. Co tu dużo mówić. Bardzo, bardzo polecam.

  ⭐9,5/10

  Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczygieł mówi sam za siebie – zdobywca nagrody Pulitzera, największe wydarzenie literackie ostatniej dekady, najlepsza książka roku 2013 według dziennika New York Times. W 2013 roku przyniósł Donnie sukces, autorka została za jedną ze stu najbardziej wpływowych ludzi według magazynu „Time”, a sam Szczygieł był najbardziej wyczekiwaną premierą literacką w Ameryce. Czy dziś powieść jest tak samo dobra, jak ponad siedem lat temu?

  Szczygła nie trzeba bronić. Choć książka ma momenty, w których może się dłużyć, to jednak trzyma nas przy sobie swoim niesamowitym urokiem. Sądzę więc, że nawet, gdyby Tartt opisywała obieranie ziemniaków, zdołałaby to opisać w taki sposób, by ponownie oczarować krytyków. W końcu Szczygieł był pisany przez dziesięć lat, co odbija się na długości powieści jak i na dopieszczeniu każdego szczegółu.

  O CZYM OPOWIADA SZCZYGIEŁ ?

  Szczygieł to niezwykły bildungsroman, suspens ze szczyptą zagadki i zabarwieniem psychologicznym. Jest opowieścią o stracie, miłości, wzlotach i upadkach, melancholii, pięknie, samotności i wreszcie sztuce. Jednym słowem jest o życiu. Życiu pewnego chłopca, którego droga przez dojrzewanie i dorosłość nawet na moment nie była usłana różami. Theodore Decker ma zaledwie trzynaście lat, gdy traci matkę w zamachu terrorystycznym w muzeum sztuki. Cudem przeżywa, by wynieść z gruzów ocalały obraz tytułowego szczygła i pierścionek pozostawiony mu przez umierającego obcego. Obraz będzie mu od tej chwili towarzyszył latami – od Nowego Yorku, przez Las Vegas, aż po mroczną stronę Amsterdamu.

  Książka potrafi zaskakiwać, jak i oczarowywać, choć nigdy nie interesowałam się sztuką, to niesamowite opisy kunsztu, artyzmu i magii malarstwa czy stolarstwa zdołały mnie niezwykle zaintrygować. Donna opowiada o rzemiośle, technice i misterności z pasją, która pozwala poczuć zapach ciętego drewna czy farby nabieranej na pędzel. Pozwala skosztować klimatu zacisznego warsztatu stolarskiego albo dotknąć płótna malarskiego arcydzieła.

  Jest to lektura godna uwagi, skłaniająca do refleksji. Wciąga do świata bohatera, sprawia, że jego losy przestają nam być obojętne. Szczygieł na długo zapadł mi w pamięć i zapewne już na zawsze ze mną zostanie. Z kolei niezwykły język Donny pozostanie dla mnie inspiracją i celem, do którego chciałabym dążyć jako autorka tekstów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Theodore cudem ratuje się z wybuchu, w którym ginie jego matka. Z ruin muzeum wykrada niewielki, lecz fascynujący obraz, "Szczygła", ukochane dzieło jego utraconej mamy. Niepozorny obraz będzie towarzyszył Theo przez wiele lat, niezależnie od miejsca pobytu czy to w ekskluzywnych apartamentach przy Park Avenue, omamiającym Las Vegas, czy ciemnych zakątkach Amsterdamu. Jedyna pamiątka po matce, która w najgorszych chwilach przynosiła mu ukojenie, doprowadzi do tego, że Theo znajdzie się w nie lada kłopotach. - "Szczygieł" ukazuje historię niezwykle klimatyczną, pochłaniającą czytelnika w całości i pozostawiającą po sobie gorzki smak, spowodowany świadomością, że ta niezwykła literacka podróż (jaką z pewnością jest "Szczygieł) dobiegła już końca. Jak najszybciej streścić tą powieść? Jest to utwór ukazujący życie Theo Deckera. Chociaż brzmi to prosto, to sama historia do prostych nie należy. Pełna prawdziwości, emocji i nierzadko fragmentów, wywołujących małe uśmieszki czy też innym razem łzy, powieść ta była dla mnie czymś niesamowitym. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, płynny i piękny język, to tylko przykładowe zalety. Nie zniechęcajcie się objętością tej powieści! - każda minuta przy niej spędzona jest tego warta. Już nie mogę doczekać się filmu, aby ponownie ujrzeć tą historię!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Szczygieł” Donny Tartt to jej trzecia i na razie ostatnia powieść w dorobku, książka słusznych rozmiarów, która w 2014 roku została nagrodzona Pulitzerem. W tym roku do kin wchodzi ekranizacja powieści i właśnie z tej okazji wydawnictwo znak przygotowało nowe wydanie tego tytułu, które zachwyca eleganckim, materiałowym grzbietem. Książka naprawdę prezentuje się na półce rewelacyjnie.

  „Szczygieł” to historia Teo. Poznajemy go w wieku 13 lat, na chwilę przed zamachem terrorystycznym, w którym ginie jego matka. Chłopiec wychodzi z tego cało, a przy okazji, za namową pewnego staruszka, zabiera ze sobą ulubiony obraz matki – małego niepozornego Szczygła, który od teraz będzie mu towarzyszył przez całe dalsze życie. Czytelnik jest świadkiem dorastania chłopca, który nie potrafi odnaleźć się w świecie, wpada w kłopoty i ciągle szuka własnego ja. Podróżujemy z nim przez wiele miast, a nawet krajów, poznając jego myśli i odczucia, spotykamy po drodze wiele interesujących postaci....

  Wiem, że książka może trochę straszyć swoją objętością. Jednak obiecuję, że jak tylko zanurzycie się w ten świat, to przestaniecie dostrzegać tę objętość. Książka naprawdę mocno wciąga. Zawiera wszystko to co lubię – narrację pierwszoosobową, bogaty obraz psychologiczny postaci oraz duży miks gatunków. Urzekło mnie też niespieszne tempo i duża uwaga poświęcona szczegółom. Od tej książki pokochałam wszystkie te, w których temat krąży wokół obrazów, za co do końca życia będę ją wielbić :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Nagroda Pulitzera 2014r. Największe wydarzenie literackie tej dekady. Jak daleko można się posunąć, by oszukać los? Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu. Szczygieł, pilnie strzeżony symbol bezpowrotnie utraconego życia, będzie towarzyszył Theo w nieustającej podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Z podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi na niego śmiertelne niebezpieczeństwo. Szczygieł to epicka opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i bezlitosnych kolejach losu, którego nie da się oszukać. Powieść, która łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman. Szczygieł to największe wydarzenie literackie ostatnich lat – powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Bailey’s Prize, znalazła się na listach najlepszych powieści roku ponad trzydziestu opiniotwórczych mediów. Była bestsellerem między innymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Niemczech. Opis z okładki mówi nam bardzo wiele. Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu, w którym ginie jego matka. Kierowany impulsem kradnie ulubiony obraz rodzicielki, tytułowego Szczygła. Osiemset stron opowieści prowadzonej niespiesznym torem o dorosłym już życiu Theo, Długie zdania, staroświecka narracja, wysmakowane zwroty i porównania. Nieliczne sploty akcji dodają smaku całości. Taki właśnie jest Szczygieł, danie z drogiej restauracji na które nie wszystkich stać, ale każdy musi spróbować. Mieszanka która nie powinna przynieść efektów, działa i to znakomicie. Jedna z ciekawszych książek jakie przeczytałem w tym roku. Dziękuję Wydawnictwu Znak za udostępnienie mi tej pozycji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Donna Tartt
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 848
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324069934
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Goldfinch
 • Tłumacz: Jerzy Kozłowski
 • Nr wydania: 3
 • ISBN: 9788324069934
 • EAN: 9788324069934
 • Wymiary: 155x220
Warto zwrócić uwagę na...
Mały przyjaciel 5/5 Nasza cena:
42,44 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały przyjaciel

Alexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w momencie śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę,...
Tajemna historia 5/5 Nasza cena:
40,32 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemna historia

Richard Papen rozpoczyna studia w ekskluzywnym college’u w Nowej Anglii. Dołącza do grupy inteligentnych, ekscentrycznych studentów filologii klasycznej, którzy pod wodzą charyzmatycznego wykładowcy odkrywają sposób myślenia i życia niemający nic wspólnego z monotonną egzystencją ich rówieśników....
Walka kotów 0/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Walka kotów

Najwybitniejsza powieść uwielbianego na całym świecie hiszpańskiego pisarza Madryt 1936 rok. Anglik Anthony Whitelands, erudyta i wybitny znawca malarstwa hiszpańskiego, przyjeżdża do stolicy Hiszpanii, by wycenić tajemniczy obraz znajdujący się w kolekcji pewnego arystokraty. Dzieło okazuje się...
Félix i niewidzialne źródło 4/5 Nasza cena:
27,29 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Félix i niewidzialne źródło

Czasem by odnaleźć sens życia, trzeba wrócić do źródeł swojego istnienia Jego imię znaczy „szczęśliwy“ - Felix wie to od mamy, Fatou, która mieszka w Paryżu i prowadzi kawiarnię, ale pochodzi z Afryki i ma moc nadawania znaczeń, bo widzi i rozumie więcej. Felix o swoim szczęściu nie myśli do czasu,...
Mistrz i Małgorzata 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrz i Małgorzata

"Mistrz i Małgorzata" to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń. Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki...
Włoski nauczyciel 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Włoski nauczyciel

Opowieść o wielkiej sztuce i jednym małym życiu. Pinch miał przywilej i nieszczęście urodzić się jako syn geniusza. Jego ojciec, narcystyczny malarz Bear Bavinsky, ostatni amerykański klasyk, ma w życiu tylko jeden cel: umieścić swoje obrazy w najważniejszych muzeach świata. Mistrz obserwacji Bear...
Wielki Gatsby 4/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielki Gatsby

Nowy Jork, lata 20. Jazz, prohibicja, gangsterskie porachunki. Czas wielkich wyzwań i równie wielkich profitów. Czas, kiedy droga od pucybuta do milionera była najkrótsza. Jay Gatsby dostaje się w tryby przestępczego półświatka i wielkiej finansjery. Marzy o pieniądzach, władzy i tej jedynej...
Madame Pylinska i sekret Chopina 5/5 Nasza cena:
22,56 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Madame Pylinska i sekret Chopina

Czy odważysz się wybrać nieoczywistą ścieżkę, by na jej końcu odnaleźć siebie? Eric pokochał muzykę, gdy pierwszy raz usłyszał Chopina. Od tego momentu trawiła go pasja – nieustannie marzył, by jak najlepiej grać utwory swojego mistrza, lecz jego interpretacjom wciąż czegoś brakowało. Wszystko...
Burzliwe czasy 5/5 Nasza cena:
36,84 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Burzliwe czasy

Dyskretny urok kłamstwa Gwatemala, lata 50. Sam Zemmuray, baron owocowy, zatrudnia w swojej firmie kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa – specjalistę PR. Nie ma pojęcia, że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej, a główną rolę odegra w niej Martita Borrero Parra,...
Zemsta i przebaczenie 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta i przebaczenie

Czy przebaczenie może okazać się najbardziej wyrafinowaną zemstą? Bliźniaczki Barbarin, Lily i Mosette, łączy nierozerwalna, ale i trudna więź. Choć wyglądają identycznie, jedna z nich od najmłodszych lat budzi powszechną sympatię, a druga tylko niepokój. Jedna idzie lekko przez życie i spogląda na...
Frankenstein w Bagdadzie 5/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Frankenstein w Bagdadzie

Światowy fenomen literacki. Finalista Man Booker International Prize 2018. Zdobywca International Prize For Arabic Fiction 2014. Książka przetłumaczona na ponad 30 języków. Gdyby "Księgę tysiąca i jednej nocy" napisał Quentin Tarantino, byłby to "Frankenstein w Bagdadzie". Hadi, zapijaczony...
Bracia Karamazow 0/5 Nasza cena:
59,42 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bracia Karamazow

"Bracia Karamazow" to jedna z najwybitniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, opowiadająca o zbrodni rodzinnej. Historia Fiodora Pawłowicza - kobieciarza i ignoranta pozbawionego moralności, który był dwukrotnie żonaty i z których to związków spłodził trzech synów: Dymitra, prostaka i cynika, z...
Wybrane bestsellery
Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie 0/5 Nasza cena:
67,92 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie

Pakiet 3 książek: Powrót do Jedwabnego, Powrót do Jedwabnego 2, Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem Justice for Uncompensated Survivors Today - Ustawa 447. Kulminacyjna praca...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne 5/5 Nasza cena:
41,56 zł 48,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne

Zawiera treści dotyczące genetyki, biotechnologii, ewolucjonizmu, ochrony przyrody oraz ekologii z elementami ochrony przyrody. Zastosowano w nim szereg rozwiązań umożliwiających skuteczne przygotowanie do matury. Dzięki interaktywnej aplikacji Matura-ROM wspomaga samodzielne przygotowanie do...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
42,20 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Billy Summers 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
31,18 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Nie powinniśmy 0/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie powinniśmy

„Nie powinniśmy” to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland.  Autorka...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Singielka 0/5 Nasza cena:
19,01 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 2, część 1 znajdują się teksty wczesnego romantyzmu, m.in. wiersze poetów jezior (zakres rozszerzony), Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera oraz Faust Goethego, opowiadania Edgara Allana Poego (zakres rozszerzony), a także twórczość dwóch największych poetów...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula