Razem będzie lepiej

Autor:

Jojo Moyes

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
464
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Pocket, op. miękka
za 11,03 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Jess jest kobietą, której nie straszne są przeciwności losu. Powinna chodzić w koszulce z komunikatem "Damy sobie radę", gdyż każdego dnia walczy o lepszą przyszłość. Bohaterka Razem będzie lepiej, aby związać kobiec z końcem, pracuje w dwóch miejscach. Cały rok chodzi w jednych dżinsach, a niezbędne artykuły spożywcze kupuje tylko na promocjach. Nieciekawa sytuacja, w której się znajduje, jest wynikiem tego, że były małżonek Jess nie płaci alimentów. 


Pewnego dnia córka Jess staje przed wielką szansą. Może zdobyć stypendium w wymarzonej szkole. Co na to Jess? Rusza na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą niestandardowy pakiet:

1) jednego problematycznego nastolatka,
2) jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3) jednego kudłatego psa o wielkim sercu

o raz...

4)  przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.

Koniecznie przekonajcie się, czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Odkładałam przeczytanie tej książki na bliżej nieokreślony czas, bo wydawało mi się, że to niepozorna historia o codziennych kłopotach i zmaganiach. Spodziewałam się kolejnej ckliwej powieści obyczajowej a tu spotkało mnie miłe zaskoczenie. Jest zupełnie inna od wszystkich znanych mi książek obyczajowych, w których zazwyczaj wszystko układa się w bardzo prosty i pozytywny sposób. Miałam wrażenie, że „ Razem będzie lepiej „ ma odniesienie do autentycznych historii, problemów ludzi, jest do bólu prawdziwa a jednocześnie nie pozbawiona zwykłej , prostej nadziei. Trochę smutna i refleksyjna ale przepełniona życiową mądrością i inteligentnym humorem. Historia o niewątpliwej sile i determinacji oraz walce z problemami. Przeczytałam również o braku pieniędzy, zaufania, kłamstwach, samotności i dramatach. Autorka zaskoczyła mnie znajomością wszelkich zawiłości ludzkich charakterów.

  „ Właściwie być bogatym to by znaczyło nie myśleć w kółko o pieniądzach „

  Przypadł mi do gustu sposób pisania Moyes – ma lekkie przyjemne pióro, plastyczne dialogi i towarzyszący dreszczyk co będzie dalej ?

  Powieść świetnie skonstruowana językowo. Narrator trzecio osobowy pozwalał mi śledzić wydarzenia z różnych perspektyw a każdy kolejny rozdział umożliwiał mi spojrzeć na wydarzenia oczami każdego z bohaterów. Wczuwałam się w ich sytuację i z nimi się utożsamiałam a Jess , no cóż po prostu chyba nie ma w życiu rzeczy czy przeciwności, której by nie pokonała.

  „ Razem będzie lepiej „ moim zdaniem to lektura z przesłaniem . Historia , która mną zawładnęła i nie wypuściła aż do końca zmusiła mnie do refleksji i wyciągnięcia własnych wniosków.

  Pozwoliła mi dostrzec co jest najważniejsze w życiu , jak istotne jest dbanie o relacje międzyludzkie i czasem warto dać sobie drugą szansę aby nie stracić w życiu pięknych chwil. Autorka pokazuje, że nigdy nie wolno się poddawać oraz uświadamia, a każdy czyn pociąga za sobą określone konsekwencje. A najważniejsze to być razem bo wtedy pokona się wszystkie przeszkody .

  Oto jedna z książek, które jeszcze długo po odłożeniu jej na półkę zostanie w mojej pamięci i z przyjemnością będę o niej wspominać . Polecam z całego serca .

  „ Kto to powiedział kiedyś, że człowiek jest tylko tak szczęśliwy jak jego najszczęśliwsze dziecko ? „

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja Razem będzie lepiej, Jojo Moyes

  Książka nie tylko dla samotnych matek, zawiedzionych byłych żon czy kobiet, które pracują na dwa etaty i ciągle nie mają, co włożyć do garnka. Ta historia jest o kobietach w ogóle, ich niezwykłej sile, którą biorą chyba z kosmosu, nadziei, która pcha je do przodu, kiedy wydaje się, że wszystkie światła już zgasły. To jedna z tych książek, o których mówi się: wiem, jak to jest, też tam byłem/am.

  W książkach Jojo Moyes czytelnicy odnajdują skrawki swojego własnego życia, być może dlatego tak bardzo kochają tą autorkę. Jej opowieści zawsze mają odniesienie do autentycznych historii, problemów wielu ludzi, są brutalnie prawdziwe, jednocześnie niepozbawione pewnej życiowej słodyczy i zwykłej, prostej nadziei.

  Książka Razem będzie lepiej, która właśnie debiutuje na polskim rynku, nie jest najnowszym dziełem pisarki. Na amerykańskim rynku ukazała się w 2014 roku, ale prawdopodobnie na fali ogromnej popularności książek Jojo Moyes, trafia właśnie do rąk czytelników na całym świecie, w tym także na polski rynek.

  Być może wielu z Was nie było usatysfakcjonowanych po przeczytaniu sequela książki Zanim się pojawiłeś pt. Kiedy odszedłeś. Wrażenia dotyczące książki były mocno rozbieżne, jedni się zachwycali, inni narzekali. Nie wiem, do której grupy należycie, jednak książka Razem będzie lepiej z pewnością nie umieści Was po żadnej czytelniczej stronie, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będzie żadnych podziałów - ta pozycja jest bardzo dobra. I bez względu na to, czy sięgacie po nią, ponieważ wielkimi literami na okładce zostało napisane: Jojo Moyes czy dlatego, że ktoś Wam ją polecił, możecie mieć pewność, że nie będziecie rozczarowani.

  “Leczenie złamanego serca to luksus, niedostępny dla samotnego rodzica”

  Razem będzie lepiej to historia samotnej matki - Jess, która ma w życiu naprawdę pod górkę. Mąż ją zostawił i nie chce płacić alimentów. Jej nastoletni przyrodni syn jest gnębiony przez rówieśników za swoją odmienność, a jej niezwykle uzdolniona matematycznie córka, nie może wykorzystać życiowej szansy, którą daje jej los, bo najzwyczajniej w świecie Jess na to nie stać. Jednak w tej całej beznadziei dnia codziennego, ciągłej walce o byt, pojawia się światełko nadziei. Jess spotyka mężczyznę, który zgadza się zawieźć całą rodzinę na Olimpiadę Matematyczną. Okazuje się, że jest milionerem i stoi po zupełnie innej stronie życiowej barykady niż Jess. Jednak szybko wychodzi na jaw się, że sam dźwiga wiele problemów i być może dwoje tak odmiennych ludzi nie dzieli wcale tak wiele?

  Ciepła, bardzo mądra książka, która po raz kolejny potwierdza, że Jojo Moyes w 100% zasługuje na uwielbienie, które otrzymuje od czytelników na całym świecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  RAZEM BĘDZIE LEPIEJ pokazuje jak wiele można poświęcić dla drugiej osoby, jak cieszyć się z tego, co się ma, jak wierzyć, że lepsze "jutro" wkrótce nadejdzie.

  Jess może być inspiracją i wzorem dla wszystkich, którzy nie wierzą w siebie!

  WARTO PRZECZYTAĆ!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Historia
  Jess, jej dwójki dzieci - uzdolnionej matematycznie Tanzie i outsidera Nicka oraz ich psa Normana napisana jest lekko i z dużą dawką humoru, mimo że często bohaterom nie jest do śmiechu. Historia o tym jaka siła drzemie w pozytywnym podejściu do życia oraz w ludziach, których spotykamy na swej drodze. Polecam jako naturalny antydepresant :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Jess nie ma łatwo – jej mąż ma depresję i siedzi u matki, jej syn jest bity, ponieważ należy do subkultury, której nikt nie rozumie, a córka to geniusz matematyczny i właśnie zaproponowano jej stypendium w prestiżowej szkole. Niestety, to nie wszystko – Jess nie ma pieniędzy, by posłać Tenzie do szkoły, nie umie poradzić sobie z problemem syna, ma dwie słabo płatne prace i brak perspektyw na przyszłość. Gdy kobieta dostaje wiadomość o konkursie matematycznym, którego główna wygrana pokryłaby czesne w wymarzonej szkle Tenzie, waha się tylko chwilę. Bierze samochód i rusza z dziećmi w drogę. Niestety, łapie ich policja. Rodzinę z opresji ratuje Ed Nicholls, który zaszył się w ich mieście, by uniknąć skandalu. Kilka tygodni wcześniej poznał wspaniałą kobietę, która jednak okazała się namolna. By ją spławić, podpowiedział jej, jak może szybko zarobić trochę pieniędzy. Zdradził tym samym sekret firmowy i od tej pory trwa proces przeciwko niemu. Ed chce pomóc nieznajomym i zawieść ich na konkurs matematyczny. Nieważne, że jest na drugim końcu kraju.

  Narrator trzecioosobowy pozwala śledzić wydarzenia z różnych perspektyw. Opowieść snuje z punktu widzenia Jess, Eda, Tanzie i Nicky’ego. Każdy z nich ma nieco inne spojrzenie na sprawy, a narrator dostosowuje się do ich temperamentów i charakterów. Dlatego każda postać zyskuje swój styl – opowieść widziana zza pleców Tanzie jest nieco naiwna, Nicky to narracja nastolatka (ta postać mówi również w pierwszej osobie, gdy pisze bloga, wraca się wtedy bezpośrednio do czytelnika). Dorośli bohaterowie nie odstają od tego schematu. Narrator, który zajmuje się Edem często zwraca uwagę na wygląd Jess. Natomiast opowieść, w której główną postacią jest Jess, oddaje doskonale jej emocje i zmartwienia.

  Powieść to słodko-gorzka historia o problemach pewnej rodziny. Czytelnik jak mantrę powtarza za Jess „wszystko będzie dobrze” i naprawdę chce w to wierzyć. Oczywiście jest też historia Eda, która jest równie skomplikowana. Mnie jednak bardziej przyciągnęła dziwna rodzina Jess.

  Można powiedzieć, że to bardzo nowoczesna familia. Kobieta, która musi utrzymywać dzieci, niewierny mąż, który kłamie, nie płaci alimentów i nie interesuje się swoimi potomkami. Do tego jeszcze mały geniusz matematyczny, który wciąż jest dzieckiem i nie można o tym zapomnieć i nastolatek w okresie buntu, który maluje oczy, pali trawkę i ciągle gra. W tym trójkącie pojawia się nowa postać – bogaty i przystojny mężczyzna, który nie budzi w Jess sympatii... oczywiście, z czasem się to zmienia.

  Większość historii to podróż na konkurs matematyczny. W drodze przydarza się wiele przygód, bohaterowie lepiej się poznają, zmieniają, dojrzewają i podejmują odważne decyzje. Popełniają też błędy, lecz razem jakoś dają radę wszystko naprostować. Morał jest jeden – możesz liczyć na najbliższych.

  Oprócz podróży mamy też wątek miłosny, którego można się było spodziewać. Nie jest to jednak uczucie, które trafia bohaterów jak grom z jasnego nieba. Muszą dojrzeć w sobie rzeczy, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie istnieją. Jess zaczyna rozumieć, że bogaty mężczyzna, który wiezie ich z dobroci serca na drugi koniec kraju, nie jest zadufanym w sobie gogusiem, który ma czas i wyjaśnienie na wszystko. Natomiast Ed zauważa, że kobieta, która siedzi obok niego w samochodzie, to waleczna matka, której najważniejszym marzeniem jest zapewnienie godnego życia dzieciom.

  Ogólnie książka jest naprawdę dobra. Mimo przewidywalności czyta się ją szybko. Dobry styl, nie za dużo postaci, płynna opowieść, dopuszczenie do głosu różnych charakterów, odrobina humoru, wzruszeń i miłości – to wszystko sprawia, że nie można się nudzić. Całości dopełnia najpiękniejsza okładka, jaką w życiu widziałam.

  Polecam tym, którzy szukają krzepiącej opowieści z happy endem. To powieść, która wciągnie was do swojego świata i nie wypuści przed ostatnią stroną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wszystko się spieprzyło ale chyba będzie lepiej 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko się spieprzyło ale chyba będzie lepiej

Jedna z najważniejszych powieści amerykańskich lat 60, wydana w 1966 roku przez Random House. Zabawny i przenikliwy obraz uniwersyteckiego campusu ogarniętego rebelianckim wrzeniem. Psychodeliczna podróż przez świat, w którym jak w alchemicznym tyglu zmieszane są erotyka i narkotyki, gargantuiczne...
Dziewczyna, którą kochałeś 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, którą kochałeś

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś” Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne...
Kiedy odszedłeś 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy odszedłeś

Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj. Will Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy...
We wspólnym rytmie 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

We wspólnym rytmie

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… Świat Natashy rozsypał się wraz...
After You 0/5 Nasza cena:
31,71 zł
Do koszyka dodaj do schowka

After You

Lou Clark has lots of questions. Like how it is she's ended up working in an airport bar, spending every shift watching other people jet off to new places. Or why the flat she's owned for a year still doesn't feel like home. Whether her close-knit family can forgive her for what she did eighteen...
Klub miłośników ginu i zupy z ostryg 0/5 Nasza cena:
11,92 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klub miłośników ginu i zupy z ostryg

Dla Colemanów i Shepherdów wybrzeże Cape Cod było letnim rajem. Co roku przyjeżdżali tu, by cieszyć się słońcem, słonym zapachem morza, wyprawami do latarni morskiej i długimi wieczorami, połączonymi ze wspólnym gotowaniem. Tego lata jednak wszystko się zmienia. Uczucie Asy Colemana do żony...
Córka wiatrów 5/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka wiatrów

Nowa seria autorki bestsellerowego "Anioła do wynajęcia" Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia. Kiedy...
Hotel pod jemiołą 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hotel pod jemiołą

Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści. Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o...
Sezon na cuda 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezon na cuda

Uroczysko - to tutaj anioł zagląda przez okno, a czasem zdarzają się cuda. Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu można rozwinąć skrzydła i na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula