Pod podszewką

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
392
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 27,45 zł
Nasza cena: 38,57 zł 49,90 zł Taniej o: 23%

“Pod podszewką” to książka opowiadająca o strojach i szczególnych ubraniach pisarzy. Jak bardzo to, co wybieramy do swojej garderoby mówi o nas i naszym podejściu do życia?

Okazuje się, że wybór ubrań nie jest taki oczywisty i prosty. Wiele osób kieruje się nie tylko tym, aby coś do siebie pasowało. Stroje mogą mieć historię, duszę, drugie imię… O tym dowiadujemy się z książki “Pod podszewką!”

Autorki zapytały kilkunastu pisarzy i pisarki, poprosiły o zdjęcia, rysunki, opowieści. Pozwalają one wejść do ich świata z zupełnie innej strony: od kuchni, a właściwie to od szafy! Co wybierają w sklepach, jak dobierają stroje do specjalnych okazji? Rozmowy dotyczą tego, jak artyści wybierają swoje wizerunki, czym się kierują, co jest dla nich istotne i bez czego nie mogą żyć. Poznajemy na przykład historię stroju, w którym Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Bookera… Czy ktokolwiek spodziewał się, że z jednego wyboru może wyjść tak wspaniała opowieść?

“Pod podszewką” to niesamowity projekt, ukazujący ciekawe podejście do osobowości i stylu. Autorki bardzo dokładnie wykonały swoją pracę, dopytując o najdrobniejsze szczegóły i nie pozostawiając niczego w niedopowiedzeniu. Artyści chętnie podzielili się swoim podejściem, pomysłami i sposobami na to, jak w wyraźny sposób wyrazić siebie.

Sylwia Stano i Zofia Karaszewska to pisarki, dziennikarki i krytyczki literackie. Współpracowały z Polskim Radiem i miesięcznikiem “Elle”, Obecnie piszą o literaturze i czytaniu w “Przekroju”. Autorki bloga “Książniczki mają zdanie”.

O książce


W ubieraniu zawarty jest akt twórczy. - Olga Tokarczuk

Krawata nie noszę. Po to zostałem artystą, żeby być wolnym od tego rodzaju przymusu. Mam ogromną sympatię do spodni dresowych, nie ma ubrania, którego bym bardziej nie kochał. - Łukasz Orbitowski

Po co kobietom sukienki? Dla mnie jest to kwestią zmysłowego bycia w świecie. Wszystkie potrzebujemy piękna. I pięknych sukienek, żeby bez wstrętu patrzeć na siebie w lustrze. - Joanna Bator

Nie mam co na siebie włożyć” jest jakimś refrenem, który pojawia się w naszym życiu. - Anna Dziewit-Meller

Sukienka to mój pancerz, rodzaj tarczy. Żeby mnie nikt nie zranił. Mam oddzielny pokój dla moich sukienek. Każdy kto do mnie przyjdzie, myśli, że jestem kompletną dewiantką. Jestem, a to jest nałóg. Sukienek mam 500! - Katarzyna Bonda

Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić brzydkie sukienki! - Sylwia Chutnik

Dla mnie ubiór nie jest istotny. Lubię po prostu się dziwnie ubierać. - Jacek Dehnel

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza” to książka zdobyta przeze mnie na portalu. Autorki stworzyły kolekcję, której podstawą jest literatura. Kolekcja o literackim DNA dała pisarzom okazję do sprawdzenia się w modzie. Każdy z nich wybierał, jaką część garderoby zaprojektuje i z jakiego materiału. Pomysły pisarzy zamieniała w rzeczywistość projektantka Justyna Ołtarzewska. Autorki towarzyszyły w całym projekcie twórczym i rozmawiały z gośćmi o poszukiwaniu siebie, wizerunku publicznego, o poglądach na życie. Analizują wybór pisarza, wypytują go o historię i kulturowe znaczenia, jakie niesie ze sobą jego wybór, odwołują się do historii ubioru. Pisarze rozprawiają o strojach swoich literackich bohaterów, przytaczane są fragmenty wybranych książek. Zwieńczeniem są fotografie Michała Jaworskiego.

  Podszewki w ogóle są zabawne, stanowią element stylowej indywidualizacji odzieży. Masz coś swojego, co nie jest oczywiste. (s. 218-219)

  Powstały fantastyczne i unikatowe kreacje: sukienka, spódnica, skarpetki, kaszkiet, garnitur, koszula nocna, bielizna, kombinezon, koszula itd. Detale książkowe są widoczne w każdym stroju. W projekcie literackim udział wzięli [Adres usunięty]: Olga Tokarczuk, Katarzyna Bonda, Sylwia Chutnik, Mariusz Czubaj, Jakub Małecki, Michał Rusinek, Marta Guzowska, Wojciech Chmielarz, Grzegorz Kasdepke. Łączy ich bycie niemodnym, choć wizualna sfera istnienia jest dla nich niezwykle ważna i umieją się w niej sprzedać. Bawią się modą, poszukują, eksperymentują, szukają własnego stylu, ale się nie przebierają. Są sobą.

  Bo styl to nie tylko ubrania, to sposób ich noszenia i emocje. (s. 93)

  Strój mówi dużo o osobie, choć z drugiej strony może być ON mylący, gdyż strojem można grać i oszukiwać. Strój może uwieść, może rozproszyć. Jest tarczą, orężem, zbroją, dodającym pewności siebie. pojawia się watek czerwonej sukienki, szpilek i ciucholandów. Z faktem niefarbowania włosów wiąże się tematyka starości, godzenia się ze zmianą wyglądu. Ta publikacja to skarbnica ciekawostek i sekretów. Można się dużo dowiedzieć… od podszewki. Czyja szafa mieści pięćset sukienek o tym samym kroju, a czyja dwieście T-shirtów? Kto trzyma ubrania w szafie po babci? Kto na pierwszy wykład przychodzi w dresie? Dla kogo inspiracją był nosorożec, a dla kogo obraz Józefa Czapskiego Błękitne morze? Na czyje życie miał wpływ pobyt w Japonii?

  Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza to książka, która okazała się niezwykłą i niespotykaną podróżą do świata literatury i mody oraz do poznania osobowości pisarzy od strony szafy, możliwości zajrzenia do ich garderoby.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chociaż szycie nie jest moją pasją, na modzie za bardzo się nie znam lubię czasami poczytać o życiu od kuchni sławnych osób dlatego od razu zachęciła mnie książka "Pod podszewką" która opowiada i ulubionych ubiorach sławnych osób.

  Książka podzielona jest na rozdziały, każdy rozdział to nowa osoba i nowa historia, najbardziej zachęciła mnie Katarzyna Bonda i jej sukienki. "Każda sukienka jest zabudowana, zawsze ma podszewkę, tkaniny są sztywne". Nie mniej uwagi poświęciłam rozdziałowi Jakuba Małeckiego i jego opowieści o bieliźnie. "Bielizna jest dla mnie czymś ogromnie ważnym - każdy dzień, tuż po przebudzeniu, zaczynam od radosnego zastanowienia się nad tym, w co odzieję dziś centralną część mojego ciała. Daje mi to dużo pozytywnej siły, zarówno do pracy twórczej, jak i do życia w ogóle".

  Każdy rozdział jest inny, jeden od drugiego ciekawszy i wbrew tytułowi nie jest opisany tam tylko codzienny strój bohaterów ale też to dlaczego akurat ten krój, ten kolor a nie inny, te buty, dzięki temu poznajemy ich życie i ich historie. Uwielbiam takie książki których nie muszę czytać od początku do końca tylko wybieram te rozdziały które ciekawią mnie najbardziej i zaczynam od nich a dopiero czytam całą resztę, nie jest to takie nudne, banalne tylko bardzo zaskakujące że sama mogę ustalać reguły czytania.

  Poznałam bardziej moich ulubionych autorów książek bo najczęściej na końcu ich książek jest tylko krótki opis skąd pochodzi i co napisał a to właśnie dzięki takiemu głębszemu poznaniu aktora książek które czytamy możemy je lepiej poznać i bardziej zrozumieć. Każda historia napisana jest z humorem, tak żeby zaciekawić czytelnika ale też tak żeby nie zdradzić wszystkiego o sobie, taka biografia ubraniowa a jak wiemy ubranie często to forma buntu, wyrażenia siebie, swoich poglądów oraz życiowej sytuacji.

  Po przeczytaniu tej książki wiem że będę częściej po takie sięgać i bardziej zagłębiać się w życie osób które podziwiam i lubię ich twórczość bo to ważne żeby nie oceniać kogoś bez poznania go bliżej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W dzisiejszych czasach wykreowanie spójnego, dopasowanego do osobowości wizerunku, jest przez odbiorców wręcz pożądane. I nie dotyczy to jedynie osób, które na co dzień spotykają się z większą publicznością - aktorów, piosenkarzy, czy wszechobecnych influencerów, na których niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę skierowane są oczy szczególnie młodszego pokolenia. Okazuje się, że pisarki i pisarze swoim stylem ubierania, dopasowywaniem odpowiednich krojów, charakterystycznych elementów stroju, stają się lepiej rozpoznawalni dla swoich odbiorców - czytelników, z którymi mają styczność na spotkaniach autorskich, targach. A to, wbrew pozorom, jest bardzo istotną kwestią. Dzisiejsze społeczeństwo bardzo zwraca uwagę na wygląd. I chociaż w przypadku pisarzy, mogłoby się wydawać, że jest ON mało istotny (no hej, przecież to o treść książki chodzi, a nie o to, w co ubrany jest jej autor), z pewnością lepiej odebrany, a przede wszystkim zapamiętany, zostanie człowiek, którego wizerunek będzie spójny z jego twórczością, z jego osobowością. Z tym co pisze i jak wypowiada się publicznie.

  Po "Pod podszewką" sięgnęłam z ciekawością. Byłam zaintrygowana opisem na okładce.

  Jednak książka Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej to nie zwarte odpowiedzi na pytania o ubiór. To wiele przemyśleń odnoście wizerunku pisarzy we współczesnym świecie, a jednocześnie ogólnych refleksji na temat dzisiejszego społeczeństwa. W ramach projektu związanego z książką autorki i autorzy mogli zaprojektować wybraną przez siebie część garderoby. Opowiadając o swoim wyborze, uzasadniając go, możemy dowiedzieć się wiele o samych autorach. O ich nawykach, o ich sposobie bycia, o tym co lubią nosić i dlaczego oraz jak wyglądają, kiedy piszą. Dlaczego wykreowali swój wizerunek w taki, a nie inny sposób, czy w ogóle dbają o to jak postrzegają ich czytelnicy? W książce znajdziecie odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań.

  A o kim konkretniej będziecie mogli się tego wszystkiego dowiedzieć? O dziewiętnastu osobach - w tym jedenastu autorkach (Oldze Tokarczuk, Joannie Bator, Katarzynie Bondzie, Sylwii Chutnik, Grażynie Plebanek, Annie Dziewit-Meller, Agnieszce Wolny-Hamkało, Katarzynie Tubylewicz, Aleksandrze Zielińskiej, Marcie Guzowskiej, Justynie Sobolewskiej) i ośmiu autorach (Jacku Dehnelu, Januszu Leonie Wiśniewskim, Wojciechu Chmielarzu, Łukaszu Orbitrowskim, Mariuszu Czubaju, Jakubie Małeckim, Michale Rusinku, Grzegorzu Kasdepke). Ja szczerze mówiąc nie czytałam książek większości z nich, ale poznawanie ich od strony garderoby i tak sprawiło mi wiele przyjemności.

  W dodatku pozycja ta jest pięknie wydania. Co prawda waży swoje, ale to wszystko wina zamieszczonych w książce fotografii - które wymagały odpowiedniego papieru. Mogłaby być wydana w twardej oprawie, to też fakt, ale nie chcę się czepiać drobiazgów, bo ogólny efekt wizualny "Pod podszewką" jak najbardziej do mnie przemawia.

  Cieszę się, że mogłam przeczytać tę pozycję. Poznałam autorów, o których do tej pory słyszałam niewiele. I wiecie co? Mam ochotę poznać ich bliżej - za sprawą książek, które są ich dziełami. Bo choć wizerunek pisarza jest ważny, to jego twórczość zawsze pozostanie na pierwszym miejscu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze pomiędzy strojem a osobowością istnieje bardzo wiele zależności i powiązań.

  Tak jak każdy z nas ma inne linie papilarne, tak ma również inny styl ubioru. Styl ubierania się czyli sposób w jaki komponujemy poszczególne elementy garderoby mówi o nas wiele. To co wybierzemy może świadczyć o naszej indywidualności, usposobieniu, guście ale i emocjach. Elementy stroju są jak słowa lub sygnały w niewerbalnym języku.

  Moda jest niezwykłym paradoksem, z jednej strony pozwala kreować swój indywidualny niepowtarzalny styl, dzięki niemu manifestujemy kim jesteśmy, jaki mamy charakter z drugiej zaś daje wyraz i pozwala zademonstrować przynależność do danej grupy.

  Dzięki książce „Pod podszewką” Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej od wydawnictwa marginesy możemy się przyjrzeć jak swoją tożsamość, swoje „ja” wyraża dziewiętnastu popularnych autorów.

  Co zatem kreacja mówi o pisarzu?

  Strój jest dla nich jak wizytówka. Dla jednych przejaw duszy , dla innych chwilowa zachcianka, jeszcze inni nakładają go jak zbroję. Jedno jest pewne dla nich strój nie jest kwestią przypadku, dany styl, dany ubiór najczęściej współgra z tym co w środku. Pisarze ci zgodnie z profilowaniem kryminalnym mają wyrobiony swój modus operadni –unikalny i charakterystyczny podpis.

  Trochę obawiałam się tej pozycji, jednak nie było czego. Jest to moja pierwsza książka dotycząca mody, w dodatku dla której stała się ona punktem wyjścia zarówno do rozmowy o publicznym wizerunku, przemyśleń jak i poglądów autorów.

  Sylwia Stano i Zofia Karaszewska dały wybranym pisarzom szansę stworzenia projektu i urzeczywistnienia ulubionych elementów ubioru, spójnych z nimi samymi. Pisarze uczestniczyli w tym procesie od a do z, od projektowania do sesji fotograficznej. I muszę przyznać że proces ten jest niezwykle inspirujący. Cieszę się że mogłam zobaczyć go „od podszewki” bo bardzo mnie zafascynował. Efekt: zachwycająca kolekcja literacka z opowieściami, ciekawostkami, strojami których projektowanie i szycie nadzorowała Justyna Ołtarzewska, oraz pięknymi fotografiami spod aparatu Michała Jaworskiego. Pisarze nie stworzyli kostiumów czy przebrań ale stroje ich określające, z małym elementem autokreacji, którego autorki nie były w stanie się pozbyć. A ubrania to tylko początek historii.

  Dotąd autorów takich jak Katarzyna Bonda, Olga Tokarczuk czy Jakub Małecki mogliśmy poznać poprzez książki i bohaterów których stworzyli. Dzięki „Pod podszewką” możliwe staje się wniknięcie w ich świat od zupełnie innej strony.

  Książkę czyta się naprawdę przyjemnie i szybko. Co najważniejsze nie nudzi i ma w sobie ogromny dynamizm. Oprócz ciekawym fotografii, strojów i historii bohaterów znajdziemy tutaj odniesienia do historii, kultury, sztuki, obyczajów i rewolucyjnych przemian życia społecznego.

  Tak więc jeśli chcecie się dowiedzieć czemu Olgę Tokarczyk fascynuje halka, jak Japonia zainspirowała Joannę Bator, po co Katarzynie Bondzie 500 sukienek o takim samym kroju, co stało się inspiracją dla koszuli Jacka Dehnela, co kupuje sobie na poprawę nastroju Sylwia Chutnik, jaką zbroję stworzyła sobie Grażyna Plebanek, jakie są rady Anny Dziewit-Meller by się przygotować do starości, co jest naszyte na marynarce Agnieszki Wolny-Hamkało, czemu Janusz Leon Wiśniewski zdecydował się na zaprojektowanie bikini i małej czarnej, do kogo pasuje kamizelka według Wojciecha Chmielarza, czemu Łukasz Orbitowski utożsamia się z nosorożcem, co przedstawia tiszert Mariusza Czubaja, co trenuje Katarzyna Tubylewicz, co zaprojektowała Aleksandra Zielińska, czemu sesja Jakuba Małeckiego przypominała iście reklamę Calvina Kleina, na czym polega projekt skarpetki Michała Rusinka, co skrywa trencz Marty Guzowskiej, czego symbolem stał się kaszkiet dla Grzegorza Kasdepke czy z kim chciałaby zrobić wywiad Justyna Sobolewska to ta książka jest dla Was.

  Niewiele jest okazji by wejść w świat ulubionych pisarzy „od kuchni” a nawet szafy, „Pod podszewką” stwarza niesamowitą, wręcz niepowtarzalną szansę głębszego poznania tego czym kierują się autorzy popularnych książek przy tworzeniu. Z takie okazji aż żal nie skorzystać. Sama się o tym przekonałam i z całą pewnością mogę polecić tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Sylwia Stano, Zofia Karaszewska
 • Wydawnictwo Marginesy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 392
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365973924
 • Język: polski
 • Podtytuł: Prawdziwy wizerunek pisarza
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365973924
 • EAN: 9788365973924
 • Wymiary: 16.5x23.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pod podszewką świata 0/5 Nasza cena:
29,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod podszewką świata

Czterech podróżników - cztery rozmowy o świecie, o filozofii podróżowania, o przygodach, chorobach, niebezpieczeństwach i kulturowych zaskoczeniach. Dlaczego Adama Karkosza szkolił izraelski Mosad? Czy Matylda Pniewska poznała kanibala? Co łączy Romana Warszewskiego z peruwiańskimi szamanami?...
Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego. Tom 2 0/5 Nasza cena:
78,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego. Tom 2

Pogrom kielecki wciąż stanowi ważny przedmiot debaty publicznej w Polsce. Dotyczyły go dwa śledztwa, prowadzone przez polskie władze powojenne. W pierwszym, które władze komunistyczne rozpoczęły natychmiast po masakrze, usiłowano dowieść, że była ona akcją zbrojnego podziemia. Pod koniec...
Alexander McQueen. Krew pod skórą 0/5 Nasza cena:
41,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alexander McQueen. Krew pod skórą

Biografia wizjonera mody Enfant terrible. Marzyciel. Geniusz. Kim był Alexander McQueen? Mówił o sobie, że jest "pyskatym chuliganem ze wschodniego Londynu" i "różową owcą w rodzinie". Jego życie pod wieloma względami przypominało mroczną baśń. Alexander McQueen. Krew pod skórą to opowieść o...
Pod smaganiem samumu 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod smaganiem samumu

Tym razem jeden z największych podróżników wszech czasów dzieli się z nami pełnymi emocji i barw wspomnieniami z podróży po Algierii i Tunezji. Ossendowski z wnikliwością naukowca i wrażliwością poety wprowadza nas w idyllę egzotycznych lądów, bogactwo kultur i zwyczaje arabskiego świata,...
Manhattan pod wodą 0/5 Nasza cena:
34,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Manhattan pod wodą

Zbiór felietonów „Manhattan pod wodą” to opowieść o życiu w wielkim mieście i jego nieprzewidywalności. Głowacka wspomina dzieciństwo, wolontariat w więzieniu Sing Sing, pracę w "New York Timesie" i związany z tym skandal. Przez pryzmat codzienności opowiada o walce ze stereotypami,...
Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem

Najwybitniejszy współczesny pisarz afrykański "Literatura afrykańska jest nie do pomyślenia bez dzieł Chinuy Achebe. Jego pasja, inteligencja i przenikliwość są wprost niezrównane!". Toni Morrison, laureatka Nagrody Nobla We wszystkich siedemnastu znakomicie napisanych tekstach tego tomu dominuje...
Kraków pod ciemną gwiazdą 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraków pod ciemną gwiazdą

Brutalne zabójstwa, dramatyczne pościgi, bezczelne oszustwa, skandale obyczajowe, drobiazgowe śledztwa, głośne procesy.   Wszystkie opisane w tej książce historie wy darzyły się naprawdę – na ulicach, w bramach kamienic, w modnych kawiarniach i podmiejskich spelunkach, w szacownych mieszczańskich...
Życie pod wiatr 0/5 Nasza cena:
48,52 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie pod wiatr

Książka jest zbiorem moich reportaży i artykułów, dobranych w taki sposób, by zilustrować obraz czasów, w których przyszło mi żyć. Ma ilustrować los mojego pokolenia polskiej inteligencji, obraz kraju i społeczeństwa, ale także świata, nawet bardzo dalekiego. Niektóre teksty są wspomnieniem...
Pociągi pod specjalnym nadzorem 5/5 Nasza cena:
14,11 zł 17,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pociągi pod specjalnym nadzorem

To było tak - opowiadałem wprost w ucho pana zawiadowcy. - Ostatni nocny pociąg osobowy już odjechał, a od zmierzchu siedziała z nami w kancelarii dyżurnego ruchu pewna wytworna dama, pijąc wino i paląc papierosy. Przed północą dyżurny ruchu, pan Całusek, mówi do mnie: "Miłoszu, wprawdzie jesteś...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula