Pewnego dnia

Autor:

Emily Giffin

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
14.0x21.0cm
Rok wydania
2012
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Nasza cena: 38,17 zł 44,90 zł Taniej o: 15%

Gdyby pewnego dnia Twój największy sekret wyszedł na jaw?
Gdyby pewnego dnia przeszłość wróciła i zmieniła wszystko?
Gdybyś pewnego dnia dostała szansę, by odbudować najważniejszą więź w swoim życiu? Pewnego dnia w drzwiach Marianne staje osiemnastoletnia Kirby. Jedno spojrzenie wystarcza i Marianne wie, że odnalazła ją córka. Jej idealny świat rozpada się, a wspomnienia o młodzieńczej namiętności ożywają.
Czy Marianne i Kirby zbliżą się do siebie? Czy zrozumieją, czego chcą? Czy wreszcie odważą się pójść za głosem serca? 
W najnowszej i wyczekiwanej powieści „Pewnego dnia” poznajemy trzydziestosześcioletnią, odnoszącą sukcesy producentkę telewizyjną Marianne Caldwell, która ciężko pracowała na to, by żyć tak, jak sobie wymarzyła. Kiedy w jej drzwiach staje osiemnastoletnia Kirby Rose, Marianne musi zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości i zastanowić nad swoim obecnym życiem. Kirby jest córką Marianne oddaną przed laty do sekretnej adopcji. Marianne, mierząc się z przeszłością odkrywa, że ani praca, ani związek Peterem, ani życie, które prowadzi, nie są tym, czego naprawdę chce…
O nowej książce Emily Giffin, sekretach i podążaniu za głosem serca
Od wydania jej debiutanckiej powieści „Coś pożyczonego” miliony kobiet na całym świecie kochają Emily Giffin i jej książki. Czterdziestoletniej Giffin nie jest obce podążanie za głosem serca. W 2001 roku porzuciła posadę prawniczki w Nowym Jorku, by w pełni poświęcić się pisaniu. Najwyraźniej była to bardzo dobra decyzja, ponieważ wszystkie powieści Giffin: „Siedem lat później”, „Sto dni po ślubie” „Dziecioodporna”, „Coś niebieskiego” i „Coś pożyczonego”, stały się bestsellerami. Książka „Coś pożyczonego” doczekała się nawet ekranizacji z udziałem Kate Hudson, Ginnifer Goodwin i Johna Krasinskiego, a także samej Emily Giffin, która w jednej ze scen czyta książkę na ławce w parku.
W najnowszej i wyczekiwanej powieści „Pewnego dnia” poznajemy trzydziestosześcioletnią, odnoszącą sukcesy producentkę telewizyjną Marianne Caldwell, która ciężko pracowała na to, by żyć tak, jak sobie wymarzyła. Kiedy w jej drzwiach staje osiemnastoletnia Kirby Rose, Marianne musi zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości i zastanowić nad swoim obecnym życiem. Kirby jest córką Marianne oddaną przed laty do sekretnej adopcji. Marianne, mierząc się z przeszłością odkrywa, że ani praca, ani związek Peterem, ani życie, które prowadzi, nie są tym, czego naprawdę chce…
Kirby to nieco zbuntowana osiemnastolatka. Jest mądrzejsza od swoich rówieśników, to indywidualistka. Postanawia odnaleźć biologiczną matkę, żeby przekonać się, kim jest. Poszukiwania prowadzi w tajemnicy przed adopcyjnymi rodzicami, których w gruncie rzeczy bardzo kocha – głównie po to, by zamanifestować swoją niezależność. Kirby działa spontanicznie, usiłując odkryć, co jest dla niej najważniejsze. I mimo że jest w oku emocjonalnego cyklonu, wydaje się dojrzalsza niż Marianne.
W najnowszej książce Emily Giffin niezwykle subtelnie i pięknie opisuje historię budowania przyjaźni i zrozumienia między Marianne i Kirby. Pokazuje również bardzo silny związek między Marianne i jej mamą oraz mocną więź łączącą Kirby i jej mamę adopcyjną. To bardzo wzruszająca i prawdziwa opowieść o tej najważniejszej, a często najtrudniejszej relacji w życiu.
Giffin opowiada historię z perspektywy obu bohaterek. Po raz kolejny pokazuje, że jest mistrzynią pisania o kobiecych emocjach. Jej bohaterki (i bohaterowie) tylko z pozoru prowadzą idealne życie. W głębi duszy każdy z nich ma problemy i wszyscy popełniają błędy. Postaci, które mają wady, wydają się Giffin o wiele bardziej interesujące niż te idealne. Lubi wyzwanie, jakim jest sprawienie, by czytelnicy kibicowali bohaterom mimo ich kontrowersyjnych życiowych wyborów. Uważa, wszystko rozgrywa się w odcieniach szarości, że nic nie jest zdecydowanie białe albo czarne – bez względu na to, jak bardzo byśmy chcieli, by było odwrotnie, i co uważamy za sprawiedliwe. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy i starają się postępować słusznie. Jednak wszyscy popełniamy błędy i zdarza nam się ranić tych, których kochamy. I właśnie dlatego, że Giffin to rozumie i o tym pisze, czytelnikom tak łatwo utożsamić się z jej bohaterami.
„Pewnego dnia” opowiada też o sekretach i o tym, co dzieje się z nami i z naszymi najbliższymi, kiedy udaje się utrzymać je w tajemnicy. Potęga sekretów bardzo intryguje Giffin. Pisarka zastanawia się, kiedy ukrywanie czegoś przed tymi, których kochamy, jest usprawiedliwione i czy posiadanie dobrze strzeżonych sekretów nieodwracalnie wpływa na to, jacy jesteśmy. Oddanie dziecka do adopcji, co bohaterka książki ukrywa przed wszystkimi, wydało się Emily świetnym pretekstem, by głębiej rozważyć te zagadnienia.
W powieści „Pewnego dnia” są bohaterowie, których lubimy i z którymi możemy się utożsamić. Jest piękna i wzruszająca historia matki i córki. Jest także opowieść o prawdziwej miłości. Jest to wszystko, za co kobiety kochają książki. Po raz kolejny można się przekonać, że nikt nie rozumie nas lepiej niż Emily Giffin…
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  "Prawda ma tyle odcieni i można ją interpretować na tak wiele sposobów, że właściwie nie istnieje."

  Delikatnie i z wyczuciem prowadzi nas autorka przez temat adopcji, towarzyszących jej silnych emocji, świadomie podarowanej miłości, konsekwencji życiowych decyzji, bezpowrotnie straconych szans. Interesujące tło dla rozgrywanych w powieści wydarzeń, mocno znaczące i ciekawie rozbudowane. Scenariusze losów głównych bohaterów często spotykane w życiu rzeczywistym, bardzo bliskie wielu parom, rodzicom i dzieciom. Pięknie oddane różnorodne uczucia, aspekty zawiedzionej miłości, poszukiwania biologicznych korzeni, własnej tożsamości i miejsca na świecie. Niezwykle trudne i skomplikowane życiowe wybory przedstawione z dużą wrażliwością, pełnym zrozumieniem ludzkich namiętności, oczekiwań, nadziei, pragnień i marzeń. Wspaniale przenosimy się w świat bliski naszym sercom, wywołujący ciepłe myśli i skojarzenia, zachęcający do przemyśleń i refleksji. Interesująca powieść, łatwo angażujemy się w opowiadaną historię, zagłębiamy w intrygujące ludzkie losy. Starannie przemyślana i atrakcyjnie przedstawiona fabuła, ciekawie i przekonująco wykreowane postaci, zaskakujące obroty spraw, tajemnice, sekrety, oraz lekki, naturalny i niewymuszony styl narracji, powodują, że czerpiemy z lektury dużą satysfakcję czytelniczą.

  Życie trzydziestosześcioletniej Marianne tylko z pozoru wydaje się bardzo udane i szczęśliwe, ukochany partner u boku, wyśmienita kariera zawodowa, świetne zarobki, spora popularność, wiele możliwości realizowania własnych ambicji. Jednak pod tym obrazem kryje się niezwykle bolesne doświadczenie z przeszłości, niezagojona rana duszy, zawiedziona nadzieja i utrata poczucia własnej wartości. Pewnego dnia, w drzwiach mieszkania Marianne staje córka Kirby, oddana przez nią osiemnaście lat temu do adopcji. W jednej chwili świat kobiet diametralnie zmienia się. Jak pojawienie się młodej dziewczyny w poukładanym życiu producentki seriali telewizyjnych odmieni przyszłość? Czy można miłością próbować cofnąć czas i naprawić krzywdy wyrządzone najbliższym? Jak uleczyć poczucie winy z powodu zatajenia prawdy i bezpowrotnie utraconych lat? Czy kiedykolwiek można zrzucić z siebie taki ciężar i ugasić wstyd? Dlaczego tak trudno nabrać rozsądnego dystansu do tego co było, skupić się na bieżących możliwościach i okolicznościach, wykorzystać chwile podarowane przez los? Niezwykle interesująco przedstawia się postać Kirby, nastoletniej dziewczyny, rozdartej między dwoma światami. Pragnie ona połączyć z teraźniejszością brakujące dotąd ogniwa przeszłości, uzyskać pełne spełnienie znajdując odpowiedzi na pytania związane z własną tożsamością i przynależnością.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  " Pewnego dnia" to książka godna polecenia!

  Pokazuje nam, jak łatwo można zburzyć ułożone i spokojne życie oraz to jak ważne jest podejmowanie odpowiednich decyzji. Historia matki, córki i miłej rodziny zastępczej, przepełniona uczuciami takimi jak: miłość, zaufanie, tęsknota i przynależność. Kirby jest bardzo interesującą postacią i w gruncie rzeczy każda nastolatka mogłaby powiedzieć, że ma "czadowych rodziców". Dziewczyna stoi przed wieloma wyborami i powoli wkracza w dorosłe życie. Na jej drodze staje miłość w postaci Philipa, kłopoty z przyjaciółką, wybór szkoły oraz przeszłość, z którą chce się za wszelką cenę zmierzyć.

  Naprawdę dobra pozycja, jedna z moich ulubionych.

  Emily Giffin postarała się o to, by przedstawić nam sytuację, o których - jak sądzę - nie wiele ludzi myśli na co dzień, a które bywają bardzo skomplikowane i trudne.

  Może grubość odrzuca niektórych ludzi, bo 480 stron to wprawdzie dużo, ale dzięki wciągającej fabule czyta się bardzo miło i szybko.

  Jeszcze raz polecam kobietom w każdym wieku!

  Piętnastolatka x

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Marianne ma ułożone życie – świetną pracę, mieszkanie i idealnego faceta. Pewnego dnia w jej drzwiach pojawia się Kirby. Kobieta od razu rozpoznaje w niej swoją córkę – tę, którą oddała do adopcji. Jej życie wywraca się do góry nogami, wracają wspomnienia z młodości – Marianne rozgrzebuje popełnione błędy i zastanawia się „co by było, gdyby?”. Czy porozumie się z Kirby i odważy się wyjawić prawdę o swojej przeszłości? A może w końcu zacznie prawdziwie żyć, w zgodzie ze sobą, bez kłamstw i oszukiwania się?

  Ile razy pisałam, że „Giffin wydała naprawdę skomplikowaną powieść”? Autorka po raz kolejny nie daje za wygraną i tworzy historię, która nie ma prostego rozwiązania – drogi głównych bohaterek są wyboiste, pełne żalu, ale również miłości. Mam jednak wrażenie, że pisarka ukazała dosyć przewidywalny rozwój fabuły, nie wprowadzając do powieści gwałtownych zwrotów akcji czy burzliwych konfrontacji pomiędzy bohaterami. Wątek jest ciekawy, bohaterowie skonstruowani są jak zwykle – mają wady i zalety, są wyraziści i z łatwością mogę ich sobie wyobrazić. Jak już wspomniałam, Giffin trochę poszła na łatwiznę, zabrakło mi większej dynamiki akcji oraz szerszego ukazania problemu.

  „Pewnego dnia” przypomina mi trochę „Ten jedyny”, inną książkę autorki, która podobnie wyróżnia się dosyć nużącym prowadzeniem fabuły. Ponownie mamy szokujący początek i następnie nieco ciągnącą się akcję – przy tak trudnym temacie, tylu emocjach, które towarzyszyły bohaterom, autorka mogła wnieść więcej zamieszania w swojej książce, co dałoby czytelnikom mocniejszy odbiór prezentowanych wydarzeń. Czy oddanie dziecka do adopcji nie jest kontrowersyjnym motywem w powieści? Jest i to bardzo! Córka i jej biologiczna matka spotykają się po osiemnastu latach, a wszystko przebiega zbyt spokojnie, zbyt idealnie, jakby postaci były ustawione na dany program i postępowały według określonego scenariusza. Giffin w tym przypadku wyidealizowała swoich bohaterów, oczywiście mają oni wady, jednakże ich postępowanie jest zbyt opanowane i pełen zrozumienia dla wszystkich stron tej historii.

  Giffin po raz kolejny postawiła na narrację pierwszoosobową oraz ukazanie dwóch perspektyw: Marianne oraz Kirby. Mimo iż nie jestem fanką tego typu prowadzenia fabuły, to cieszę się, że możemy poznać punkt widzenia obu bohaterek, co daje nam szerszy obraz ukazywanego przez autorkę świata. Jeśli chodzi o sam styl, to niestety muszę trochę przyczepić się do początku powieści, który składa się w dużej mierze z opisów. Niestety dopiero po kilku rozdziałach wciągnęłam się w tę historię i z uśmiechem przywitałam pojawiające się dialogi.

  Książkę polecam, to typowa literatura obyczajowa — mamy rodzinne problemy, niespełnione miłości i popełniane przez postaci błędy. Książkę czyta się szybko, jest idealną pozycją na relaksujący wieczór. Nie jest to idealna powieść, jednak i tak wciągnęłam się w „Pewnego dnia”, czekałam na wielki finał, który teraz widzę jak otwarte zakończenie, którego kontynuacji możemy się tylko domyślić.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobra , fajnie sie ja czyta ale bardziej z dedykacja dla mlodych czytelnikow.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Pewnego dnia
 • Autor: Emily Giffin
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 480
 • Format: 14.0x21.0cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 58390700149KS
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Where We Belong
 • Tłumacz: Martyna Tomczak
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375152265
 • EAN: 9788375152265
 • Wymiary: 136 x 205 mm
Warto zwrócić uwagę na...
Dotknięcie dnia Tom 3 0/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dotknięcie dnia Tom 3

Tom 3 trylogii Dotknięcie Ciebie Od obietnicy do przekroczenia granic i spełnienia Dwudziestoośmioletni Matt Sky ma olbrzymi spadek, cztery bestsellery napisane pod pseudonimem M. Pierce i piękną Hannah. Ich namiętny, szalony związek trwa. Ale obsesje Matt a ciągle wystawiają ich miłość na próbę......
Siedem lat później 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat później

Podobno siedem to szczęśliwa liczba.Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat.Podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach.Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację...
Czerwona Królowa. Królewska klatka 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwona Królowa. Królewska klatka

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czerwona Królowa”.Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic.Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 4/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 1

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz...
Trylogia arturiańska. Tom 2. Nieprzyjaciel Boga 5/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia arturiańska. Tom 2. Nieprzyjaciel Boga

Nieprzyjaciel Boga to drugi tom Trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella. Artur zjednoczył brytyjskie księstwa i powstrzymał najazd Sasów. Spokojne czasy jednak nie nadchodzą. Ambicje wodzów, żądza władzy, nowa religia, zdrady i namiętności ponownie kierują Brytanię w stronę chaosu. Wydaje się, że...
Duchowe życie zwierząt 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchowe życie zwierząt

Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi? Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i...
Sekretne życie drzew 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretne życie drzew

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben...
Gotuj jak Top Chef 0/5 Nasza cena:
32,95 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gotuj jak Top Chef

Lubisz gotować i chcesz doskonalić swoje umiejętności kulinarne? A może chciałbyś rozpocząć przygodę z gotowaniem, ale nie wiesz, od czego zacząć? Oto książka dla Ciebie! Doświadczeni kucharze – jurorzy i uczestnicy drugiej edycji programu 'Top Chef' Telewizji Polsat – proponują praktyczne przepisy...
Zimowy monarcha. Trylogia arturiańska tom 1 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowy monarcha. Trylogia arturiańska tom 1

Książka polecana przez R.R. Martina! Pierwszy tom "Trylogii arturiańskiej" "Zimowy monarcha" Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach. Gdy król Brytanii Uther...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula