Ojciec chrzestny

Autor:

Mario Puzo

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Rok wydania
2019
Inne wersje (4)
Książka, op. twarda
za 39,90 zł
eBook, mobi, epub
od 26,36 zł
Nasza cena: 28,77 zł 38,50 zł Taniej o: 25%

"Ojciec chrzestny" to najsłynniejsza historia gangsterska współczesnej literatury - obok tej legendarnej pozycji nie można przejść obojętnie. Sięgnij po powieść w wielkim stylu, w której śmierć i nienawiść płynnie przeplatają się z wartościami takimi jak miłość czy honor .

"Ojciec chrzestny" to tytuł kojarzony przede wszystkim z filmem wyreżyserowanym przez Francisa Forda Coppolę. Każdy, kto widział ten wciągający dramat gangsterski, w którym główne role odegrali Marlon Brando i Al Pacino, musi koniecznie sięgnąć po książkę autorstwa Mario Puzo. Tę pozycję powinien przeczytać każdy miłośnik opowieści w klimatach mafii.

Vito Corleone, znany też jako Don Corleone, jest Ojcem Chrzestnym jednej z rodzin mafijnych działających w Nowym Jorku. Uchodzi za człowieka honoru, jednak jest też uważany za prawdziwego szantażystę i tyrana, wzbudzającego strach wśród swoich przeciwników. Sprawuje twarde rządy, a jego sojusznicy darzą go szacunkiem, który nie zawsze jest bezinteresowny.

Problem pojawia się, gdy Don Corleone odmawia wzięcia udziału w interesie, którym okazuje się handel narkotykami, mimo iż wydaje się niezwykle opłacalny. Dochodzi wówczas do konfliktu z organizacją przestępczą cosa nostra. Przyszłość rodziny leży teraz w rękach najmłodszego syna Vita, Michaela ? bohatera wojennego, który nie planował mieszać się w brudne interesy. Jak poradzi sobie jako następca Ojca Chrzestnego?

Mario Puzo przyszedł na świat 15 października 1920 roku w Nowym Jorku. Amerykański pisarz, scenarzysta filmowy i dziennikarz włoskiego pochodzenia zmarł 2 lipca 1999 roku na Long Island. W swojej twórczości skupiał się przede wszystkim na przedstawianiu sycylijskiej mafii ? pochodził z rodziny włoskich imigrantów. W czasie drugiej wojny światowej pełnił służbę w Siłach Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych, pracował również na stanowisku cywilnego publicysty prasowego dla Sił Powietrznych w Niemczech. Jego pierwsza powieść pod tytułem "Mroczna arena" została opublikowana w 1955 roku.

Wśród najbardziej znanych książek pisarza należy wymienić następujące tytuły: "Sycylijczyk", "Sześć grobów do Monachium" i "Rodzina Borgiów".
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Lektura... nie do odrzucenia ;)

  Mario Puzo w swoim najlepszym wydaniu. Genialna gangsterska epopeja rodziny Corleone to, mogłoby się wydawać, opowieść wyłącznie o piętrzących się stosach trupów, o szalejących na ulicach przyjemniaczkach z pistoletami maszynowymi w rękach i o ich bossach, wydających półgębkiem krwawe rozkazy w kłębach dymu z cygar, podczas nowego rozdania kart przy pokerowym stoliku. Otóż wcale tak nie jest.

  Książka jest krwawa, to fakt, ale opowiada przede wszystkim o rodzinie jako wartości, o sprawiedliwości i o konieczności walki o nią, nawet jeśli wiodące ku niej metody nie są zgodne z prawem. "Ojciec chrzestny" jest fascynującą historią ojca rodziny, którego twarde i bezlitosne zasady rządzące życiem zmuszają do zapewnienia rodzinie bytu wszelkimi możliwymi sposobami. Prowadzi to rzecz jasna do wielu społecznych patologii o charakterze wybitnie przestępczym, jednak książka - przynajmniej dla mnie - pokazuje, obok całego zła leżącego u podstaw wszystkich mafijnych organizacji przestępczych, że czasem człowiek stoi przed wyborem: czy być uczciwym, lecz zaszczutym i przegranym, czy też żyć godnie, zapewnić rodzinie to, na co zasługuje, lecz grać wbrew zasadom. I jeśli człowiek kocha swoją rodzinę, to poważy się na wszystko.

  Pouczający wniosek. Genialna powieść. Obowiązkiem jest mieć ją na półce.

  Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja znajduje się także na moim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem pewna, że każdy słyszał o słynnym "Ojcu Chrzestnym". Niektórzy przeczytali książkę, inni obejrzeli film, a ja... do tej pory nie znałam zarówno powieści, jak i filmowej adaptacji. Idealną okazją do uzupełnienia braku w wiedzy była premiera nowego wydania kultowej historii sycylijskiej mafii. Przyznam jednak szczerze, że bałam się tego klasyka. Obawiałam się, że poruszane w nim tematy nie przypadną mi do gustu i zawiodę się. Jakie jest więc moje ostateczne zdanie o tej powieści?

  Książka rozpoczyna się krótkimi scenami, które przedstawiają nam powody, dla których pewni bohaterowie udali się z prośbą o pomoc do tytułowego Ojca Chrzestnego. Wiedzieli oni, że po okazaniu należytego szacunku i zapewnieniu o dozgonnej przyjaźni, mogą liczyć na rozwiązanie swoich problemów przez samego Vita Corleone. Wkrótce mieli dowiedzieć się o tym, że don nie robi niczego bezinteresownie i oczekuje od nich wyświadczenia odpowiedniej przysługi. Gdy dochodzi do wojny między Rodzinami, przyjaciele i synowie Vita okazują się być na wagę złota. Niestety, w gronie osób związanych z rodziną Corleone, są podli zdrajcy. Czy Ojcu Chrzestnemu uda się odnieść zwycięstwo i zapobiec najgorszemu?

  Akcję powieści umiejscowiono się w drugiej połowie lat 40 XX wieku i rozgrywa się głównie w Nowym Jorku, ale chwilami przenosi się do innych amerykańskich miast, a także do Włoch. Bohaterów jest mnóstwo, lecz Mario Puzo zadbał o to, aby każda postać miała charakter odróżniający ją od reszty. Nie ma więc obawy o pomylenie się w tym, kto jest kim. Jest jednak jedna wartość, która połączyła w pewien sposób wszystkich bohaterów. Tą wartością była miłość do Rodziny. Dla niej byli gotowi poświęcić swoje życie. Nie mogę również pominąć faktu, że byli bardzo oddani włoskim tradycjom. Przestrzegali ich z największą starannością i przekazywali kolejnym pokoleniom.

  W "Ojcu Chrzestnym" zostały bardzo dobrze przedstawione powiązania mafii z osobami na różnych szczeblach władzy. Dzięki tym kontaktom don Corleone mógł przeprowadzać sprawnie różne nielegalne akcje przestępcze. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko Vito miał takiego asa w rękawie. Inne Rodziny również miały "swoich ludzi" w państwowych instytucjach, a to prowadziło do wielkich nieporozumień i mafijnych porachunków. Były więc sytuacje, w których lała się krew, a nawet dochodziło do obrzydliwych morderstw. Akcja w takich momentach rozpędzała się wraz z każdym słowem, a niektóre fragmenty sprawiły, że otwierałam szerzej oczy ze zdumienia.

  Czytając książkę do głowy przychodziło mi wiele pytań dotyczących bohaterów lub miejsc i początkowo byłam zła, że autor nie udzielał mi od razu na nie odpowiedzi. Na szczęście Mario Puzo w swojej powieści zastosował liczne retrospekcje, w celu przywołania wydarzeń z przeszłości. Dzięki nim dowiedziałam się o historii życia poszczególnych postaci i przede wszystkim dona Corleone. Opowieść o tym, jak udało mu się osiągnąć wielką władzę, pozwalającą na kierowanie jedną z największych Rodzin mafijnych, była niezwykle intrygująca. Już w młodości mógł pochwalić się niebywałą intuicją, przebiegłością i mądrością w prowadzeniu interesów. W kolejnych latach zdobywał doświadczenie, które pomogło mu stać się ważną osobistością w mafijnym świecie. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy tego człowieka. Budził we mnie sympatię, co jest bardzo dziwne, zważywszy na to czym się zajmował.

  Wiem, że rozpisałam się w swojej recenzji. Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że inaczej się nie dało i gdybym mogła, pisałabym dalej. Mario Puzo w przystępnym języku wprowadził mnie w niebezpieczny gangsterski świat, pełen przemocy, nienawiści i wyłudzeń. Książkę czyta się bardzo szybko, pomimo prawie 500 stron i niedużej wielkości czcionki. "Ojciec Chrzestny" to również opowieść o przyjaźni, miłości, ludzkich dramatach, uzależnieniach i przywiązaniu. Jeżeli jeszcze nie czytaliście tej powieści, to koniecznie to nadróbcie! Jestem pewna, że książka przypadnie Wam do gustu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka wciąga i jest super rzeczą na umilenie wolnego czasu którego ma teraz więcej. Tą lekturę polecam każdemu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Arcydzieło „Ojciec chrzestny” autorstwa Mario Puzo to piekielny portret przestępczego podziemia lat 40. XX wieku. Jest to również intymna opowieść o rodzinie Corleone osadzona w samym sercu amerykańskiej mafii. Ciągle szokuje mimo upływającego czasu, ale to fenomenalna historia o szantażu, morderstwach, ale też o więzach i wartościach rodzinnych. Prawdziwa klasyka.

  „Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?”

  Mario Puzo stworzył powieść o fikcyjnej rodzinie przestępczej Corleone, której akcja rozgrywa się tuż po drugiej wojnie światowej w stanie Nowy Jork. Książka podzielona jest na kilka historii o różnych członkach rodziny, niemal jak zbiór opowiadań, a nie ciągła fabuła. Styl pisania Mario Puzo jest łatwy do odczytania, a wszystkie postaci wydają się dobrze przemyślane, z dokładnością i zadbaniem o szczegóły. Po przeczytaniu miałam odczucie, że bohaterowie są przedstawiani bardziej jako przedsiębiorcy kierujący się własnym zestawem praw niż są jakimikolwiek kryminalistami. Pomijając oczywiście czasem nieprzyjemne opisy zabójstw.

  Co podobało mi się w tej książce: Mario Puzo pięknie portretuje kryminalny podziemny świat Nowego Jorku. Nie poświęca zbyt wiele czasu na opisywanie wszystkiego, co jest szczególne w tym okresie; zamiast tego koncentruje się na fabule, a okres w jakim toczy się akcja nie ma na nią wpływu. Oczywiście istnieją odniesienia do tego, co dzieje się na świecie poza mafią, ale autor utrzymuje równowagę między fikcją, a faktem, który należy przedstawić. Wydarzenia z książki są przedstawione w realistycznym świetle; nie ma wątpliwości, że tak właśnie się stało i prawdopodobnie do pewnego stopnia zdarza się to dzisiaj.

  W powieści pojawia się więcej interesujących zagadnień takich jak polityka i moralność wymiaru sprawiedliwości. Świat Vito Corleone jest ukształtowany wokół patriarchatu. Ojciec chrzestny reprezentuje autorytet, któremu muszą podporządkować się jego naśladowcy. Jest wręcz wszechmocny, niczym bóstwo. Panuje nad światem a jego słowo pozwala przekraczać pewne granice.

  Rozumiem, dlaczego jest to tak kultowa książka. Jej ton jest doskonały, ponieważ przedstawia ten mroczny, ponury podziemny świat, który rządzi się swoimi prawami oraz jest tak intrygujący, że chcesz czytać coraz więcej. Ojciec chrzestny w swej intensywności emocji związanych z wydarzeniami, które przedstawia, a zwykły, neutralny styl narracji służy jako doskonała przykrywka. Całkowity brak moralnego werdyktu lub osądowego kolorowania przez autora pozostawia czytelnikowi swobodę wyciągania własnych wniosków na temat bohaterów i być może właśnie dlatego najbardziej podoba się to jego czytelnikom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Druga połowa lat czterdziestych XX wieku, Stany Zjednoczone. Poznajemy rodzinę Corleone, jeden z sześciu wielkich klanów mafijnych działających w Nowym Jorku. Na czele rodziny stoi Don Vito Corleone, zwany ojcem chrzestnym. Człowiek, który zbudował swoje życie i potęgę przelewając krew innych ludzi. Groźny gangster i człowiek głęboko tradycyjny, dla którego szczególnie ważne są wartości rodzinne. Don Corleone kończy swoją karierę i potrzebuje następcy, któremu mógłby powierzyć rodzinny biznes. Ma trzech synów: porywczego Sonny'ego, trochę nieudolnego Freddy'ego i najmłodszego Michaela, który nie wykazuje zainteresowania interesami prowadzonymi przez ojca. Jest również Tom Hogen, niemiecko- irlandzka sierota, którego Corleone jako dziecko przyjął pod swój dach i wychował, czyniąc go condigliori, swoim doradcą. Gdy pozycja dona Corleone słabnie, a na horyzoncie nie widać godnego następcy pozostałe nowojorskie rodziny rozpoczynają kampanię przeciwko Corleone, pragnąc przejąć jego wpływy i kontakty. Vito potrzebuje nowego dona. Pytanie brzmi, kto wzmocni i przejmie kontrolę nad rodziną?

  Epicka powieść Mario Puzo "Ojciec chrzestny" o wojnach mafii zachwyca czytelników już blisko pięć dekad. To historia sukcesji, przekazywania władzy, pałeczki ubroczonej krwią kolejnemu pokoleniu.

  Pisarz oswoił w niej świat mafii, nadając jej wymiar niemal romantyczny. Obserwujemy gangsterskie porachunki, wymuszenia, krwawe zbrodnie, a mimo to postrzegamy członków rodziny Corleone jako postacie fascynujące i co może wydawać się dziwne odbieramy je pozytywnie. Wszystko dzięki tytułowemu Ojcu chrzestnemu.

  Sycylijski imigrant Vito Corleone dostał się na szczyt zbrodniczego podziemia dzięki swojemu rozsądkowi, analitycznemu umysłowi i honorowi. Wyświadczając ludziom większe i mniejsze przysługi, składając "propozycje nie do odrzucenia" i odbiera zaciągnięte długi wtedy, gdy tego potrzebował. Jest pewien, że żaden z dłużników nie odmówi w obawie przed jego potęgą, a także ze względu na lojalność i szacunek wobec swojego dona. Jest uprzejmy, spokojny, najważniejsza jest dla niego rodzina i przyjaciele. Don Vito zawsze dotrzymuje danego słowa, zrobi to czego nie zrobi państwo. W tym brutalnym, pełnym przemocy świecie, przestrzegający swojego kodeksu moralnego don wydaje się być bardziej sprawiedliwym niż sądy.

  "Mój ojciec jest biznesmenem starającym się zapewnić byt żony i dzieci, i tych przyjaciół, których kiedyś może potrzebować w trudnym momencie. Nie akceptuje nakazów społeczeństwa, w którym żyjemy, bo te nakazy zmusiły go do życia nieodpowiedniego da takiego człowieka jak on, człowieka o niezwykłej sile i charakterze. Musisz zrozumieć, że uważa siebie za równego wszystkim tym wielkim ludziom, takim jak prezydenci i premierzy, sędziowie Sądu Najwyższego i gubernatorzy stanów. Nie zgadza się, żeby mu narzucali swoją wolę. Odmawia stosowania się do reguł stworzonych przez innych, reguł, które skazują go na życiową porażkę. Ale jego ostatecznym celem jest wejście w to społeczeństwo z pewną władzą, ponieważ społeczeństwo w gruncie rzeczy nie chroni tych swoich członków, którzy nie mają własnej, osobistej władzy. Tymczasem zaś kieruje się kodeksem etycznym, który uważa za znacznie wyższy od legalnej struktury społeczeństwa."

  Mario Puzo stworzył niezwykłą historię, wielowątkową opowieść, w której poznajemy nie tylko samego dona, postać nietuzinkową, niejednoznaczną, ulepioną ze skrajności, ale każdego z członków jego rodziny, synów, Toma Hogena, jego dwóch caporegime- Clemenzę i Tessia czy kobiet z rodziny Corleone, które gotują, wychowują dzieci, modlą się o zbawienie swoich mężczyzn, płaczą po stracie mężów, ojców i braci, ale rozumieją te ofiary.

  Pisarz zachwyca plastycznymi i barwnymi opisami, z drugiej strony narracja pozbawiona jest większego ładunku emocjonalnego, bije z niej chłód, strach przed otrzymaniem ołowianej kuli i bezduszność sycylijskiej mafii.

  "Za każdą wielką fortuną kryje się wielka zbrodnia" głosi motto "Ojca chrzestnego", jednak najgłośniejsza powieść Mario Puzo to nie tylko przesiąknięta dymem cygar, skąpana we krwi, pełna przemocy opowieść o gangsterskich porachunkach. To historia wielkiej siły rodzinny, przyjaźni, tak potrzebnych w świecie w którym wartości rodzinne powoli umierają, o honorze, lojalności i zemście, która "smakuje najlepiej, kiedy jest zimna". Mistrzowska pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Mario Puzo
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 480
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381255882
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The godfather
 • Tłumacz: Zieliński Bronisław
 • Nr wydania: 26
 • ISBN: 9788381255882
 • EAN: 9788381255882
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mój ojciec jest mordercą 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ojciec jest mordercą

Mój ojciec to potwór. Gwałcił, torturował i zabijał dziewczyny niewiele starsze od nas. Czy ten potwór tkwił w jego wnętrzu cały czas? Drugi tom bestsellerowej ŻONY MORDERCY! Za każdym razem kiedy Gina zamyka oczy, widzi go w swoich koszmarach. Teraz kiedy oczy ma szeroko otwarte, koszmar nie...
Ojciec brown księga wszystkich spraw 5/5 Nasza cena:
37,37 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec brown księga wszystkich spraw

Po raz pierwszy w Polsce wszystkie opowiadania G. K. Chestertona o ojcu Brownie zebrane w jednym tomie! Ojciec Brown to skromny, szczery i przesympatyczny ksiądz, który posiada niebywałą zdolność do rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych zagadek kryminalnych. Tajemnica jego sukcesu leży w...
Ojciec brown trzy narzędzia śmierci 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec brown trzy narzędzia śmierci

Kolejne opowiadania o sympatycznym, bystrym i skromnym ojcu Brownie! Ten niepozorny duchowny, w rzeczywistości nadprzeciętnie inteligentny, obdarzony jest niezwykłą spostrzegawczością i dociekliwością, dzięki którym potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Tajemnice, z...
Ojciec brown najgorsza zbrodnia na świecie 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec brown najgorsza zbrodnia na świecie

Nowa porcja kryminalnych opowieści w stylistyce serialu „Ojciec Mateusz”! Rozwiązywanie intrygujących spraw kryminalnych to dla ojca Browna najbardziej fascynujące zajęcie. Ten sympatyczny, inteligentny i skromny ksiądz potrafi wpaść na trop najbardziej wyrafinowanego kryminalisty. Używając...
Omerta 5/5 Nasza cena:
23,84 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Omerta

Ostatnia wielka powieść o mafii autora OJCA CHRZESTNEGO. ZMIERZCH MAFII CZY TYLKO ZMIANA METOD? Omerta ? zmowa milczenia ? pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta ? PIENIĄDZE. Czy to właśnie...
Ostatni Don 4/5 Nasza cena:
26,83 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Don

Podczas chrzcin swoich wnuków rządzący twardą ręką don Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o wyjściu z przestępczego podziemia. Chce, by odtąd jego krewni zajęli się legalnymi interesami i stali integralną częścią społeczeństwa. Szefom innych...
Ostatni don 5/5 Nasza cena:
26,83 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni don

Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności. Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej...
Dziesiąta Aleja 0/5 Nasza cena:
24,68 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziesiąta Aleja

Przejmujący, miejscami komiczny, miejscami brutalny obraz życia włoskich imigrantów w Nowym Jorku pierwszej połowy XX wieku. Pełna nadziei Lucia Santa porzuca rodzinne Włochy i wraz z tysiącami innych imigrantów przybywa do Nowego Jorku, do poślubionego per procura męża. Z pokorą przyjmuje jego...
Głupcy umierają 0/5 Nasza cena:
26,93 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głupcy umierają

Najwybitniejsza, obok Ojca Chrzestnego, powieść Maria Puzo Barwna saga obyczajowa, która mówi wiele o miłości i seksie, o relacjach między kobietą a mężczyzną, a także o ciemnych stronach ludzkiej duszy - korupcji, zdradzie, żądzy bogactwa i sławy. Puzo portretuje środowiska zawodowych graczy,...
Rodzina borgiów 5/5 Nasza cena:
26,63 zł 35,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina borgiów

Opowieść o korupcji, chciwości, zdradzie i grzechu. Oraz o początkach włoskiej mafii, która sięga XV wieku i... papieskiego urzędu.   Kardynał Rodrigo Borgia został w 1492 r. wybrany na papieża, bynajmniej nie za zalety duchowe i świętość za życia. To człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy,...
The Sicilian 0/5 Nasza cena:
45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Sicilian

Michael Corleone's exile in Sicily is ending, but on the instructions of his father, The Godfather, he must bring back to him the young man known as Salvatore Giuliano - if he can find him. At sea amid the treacheries of a brutal and unfamiliar land, Michael must find a way through the labyrinthine...
eBook Ostatni Don mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,36 zł 30,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ostatni Don mobi epub

Puzo w swojej najwyższej formie „Time” Najlepsza powieść Maria Puzo od czasu OJCA CHRZESTNEGO „The New York Times Book Review” Las Vegas, Hollywood i mafia na jednym talerzu…Znakomite literackie danie!   Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula