Tania
książka

Niewyjaśnione tajemnice

Autor:

Joel Levy

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 24,95 zł
Nasza cena: 16,99 zł 49,90 zł Taniej o: 66%

"Niewyjaśnione tajemnice" autorstwa Joela Levy to niesamowita lektura, obok której żaden czytelnik nie powinien przejść obojętnie. Jeśli fascynują Cię tajemnicze historie z dziejów ludzkości, chciałbyś poznać rozwiązywanie klasycznych zagadek oraz ujawnić sekrety tkwiące w legendach musisz przeczytać tę książkę

W niniejszej pozycji znajdziesz historie z różnych regionów naszej planety, a nawet wszechświata a także wszystkich epok, od starożytności aż po współczesne zjawiska. Znane większości opowieści jak zagadka Kaspara Hausera, młodzieńca bez przeszłości, który pojawił się w Norymberdze w 1828 roku czy tajemnicze zniknięcie Amelii Earhart, której szczątki znaleziono, z 99% pewnością, choć pierwotnie uznano je za kości niskiego, krępego mężczyzny, na bezludnym atolu Nikumaroro w 1940 roku.

Równie ciekawe są zagadki z bliższych nam czasów, jak choćby dzieje zaginionej/zniszczonej słynnej Bursztynowej Komnaty Fryderyka I, której replikę stworzono na 300 rocznicę założenia Sankt Petersburga. Bezcennego skarbu przez lata poszukiwali urzędnicy, historycy, amatorzy, służby specjalne a nawet radiesteci oraz jasnowidze. Zbadano kilkadziesiąt hipotez, przeszukano wiele lokalizacji, lecz tajemnica dzieła sprzed ponad dwóch wieków nie została rozwiązana. Albo tajemnica niezwykłego, jednorazowego, być może nadanego przez istoty myślące, sygnału radiowego który dotarł na Ziemię z otchłani Wszechświata.

Nie tylko Kosmos, ale i nasza ziemska rzeczywistość zaskakuje nas niemal codziennie, a możliwe wyjaśnienia każdej z opowiedzianych (oraz wielu innych, dla których zabrakło miejsca) w książce zagadek są fascynujące i pobudzające wyobraźnię. Wielkie teorie współczesnej fizyki i ukryte prawdy, światy równoległe, mechanika kwantowa, tajne stowarzyszenia, wiedza ezoteryczna.

Książka Levy'ego jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 120 fotografii, rysunków, map. Każdej zagadce omówionej w książce towarzyszą informacje o jej tle historycznym, teoriach dotyczących jej rozwiązania i zgromadzonych dowodach. Ale wnioski musimy wyciągnąć sami, wybrać najbardziej prawdopodobne dla nas wyjaśnienia albo przyznać iż "Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło", a nasza wiedza, choć ogromna, nie jest w stanie wyjaśnić (jeszcze?) wszystkich tajemnic.

Prawdopodobnie po przeczytaniu książki stwierdzisz, że ciągle Ci mało. Sięgnij więc po inne pozycje Joela Levy'ego: "Pobudź swój umysł", "50 typów broni, które zmieniły bieg historii", "Zaginione miasta", "Atlantyda i inne zaginione cywilizacje". Książki, które mogą się również spodobać to: "Mózg, władca czasu", "Dlaczego dzień może być krótszy niż godzina, a minuta dłuższa od dnia" Deana Buonomano, "Krótka historia czasu słynnego" Stephena Hawkinga. Każda z tych książek pomimo wszystkich dzielących je różnic, to wspaniała przygoda i trening szarych komórek.

Joel Levy jest pisarzem i dziennikarzem z Londynu. Jest autorem kilkunastu książek o nauce i historii, w tym: "Pobudź swój umysł" czy "50 typów broni, które zmieniły bieg historii". Pisał także artykuły dla "British National Press", pojawiał się w krajowej telewizji i wielu lokalnych i krajowych programach radiowych. Wieloletni student historii nauki i medycyny, Joel posiada tytuł licencjata nauk biologicznych i tytuł magistra psychologii.
Recenzje (9)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książce tej zebranych i opisanych zostało wiele spośród zagadkowych zdarzeń/przedmiotów, których współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić. Każda tajemnica opisana została na kilku stronach. Książka ta nie przypadła mi do gustu, ponieważ znałam już wcześniej wiele z opisywanych tajemnic i uważam, że autor streścił je za bardzo powierzchownie, w wielu przypadkach nie przytoczył istotnych informacji na temat danego zdarzenia/obiektu, co wypacza zupełnie odbiór, jeżeli ktoś czyta o danym zjawisku po raz pierwszy. W kilku przypadkach autor stwierdził wręcz, że jakieś teorie są błędne, podczas gdy z mojej wiedzy wynika, że do tej pory nie została ona stanowczo odrzucona, ponieważ mamy zbyt mało informacji na jej temat. Ponadto nie wydaje mi się właściwe używanie przez autora określeń "alternatywna historia/archeologia" lub słów "dziwaczne teorie", kiedy przytacza proponowane wyjaśnienia, które uważa za błędne - jak na przykład teorie pana Ericha von Danikena lub innych osób, które wierzą na przykład w istoty pozaziemskie. Można się z tym nie zgadzać, ale jeżeli nie znamy wyjaśnienia danego zjawiska, to chyba nie powinniśmy pisać, że pewne teorie są "bardziej poważne" a inne "dziwaczne", czyż nie? Nauka powinna być obiektywna. Zwłaszcza, jeżeli piszemy książkę, która w zasadzie nie zagłębia się specjalnie w żadne z opisywanych zdarzeń/artefaktów. Książka ma jedynie 224 strony (z czego dużą część zajmują zdjęcia) i uważam, że wystarczyło to jedynie, aby "napomknąć", że istnieją pewne niewyjaśnione tajemnice.

  Jedynym plusem dla mnie jest ładne wydanie książki.

  Polecam sięgnąć po jakąś inną lekturę, na przykład taką, która bardziej szczegółowo opisuje interesującą nas tajemnicę, ponieważ na temat wielu z nich rozpisano się znacznie obszerniej i ciekawiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z pierwszą bardzo podobną w tematyce do "Niewyjaśnionych tajemnic" książką miałam do czynienia już kilkanaście lat temu. Dostałam ją na zakończenie V klasy, więc domyślcie się ile to już czasu minęło, a jednak fascynacja wszelkimi tajemnicami, nierozwiązanymi zagadkami czy sekretami, które od czasu do czasu wychodzą na światło dzienne dalej trwa. Stąd też nie waham się by czytać tego typu pozycje. Tylko sprawdzam, czy zawarte w nich treści są w miarę realistyczne, czy bliżej im do 100% mistycyzmów i parapsychologii, bo to już nie koniecznie mój teren łowiecki.

  Książka "Niewyjaśnione tajemnice" jest przedewszystkim świetnie napisana. Podzielona na cztery różne działy, a każdy z nich w rozdziały daje nam możliwość czytania o konkretnych sprawach i w wybranej przez nas kolejności.

  Tajemnicze miejsca:

  Pierwszy dział daje nam możliwość zapoznania się z ciekawymi miejscami takimi jak Wyspy Wielkanocne, Atlantyda czy Stonehenge. Są jednak mniej znane miejsca jak Studnia Pieniędzy na Wyspie Dębów czy Kaplica Rosslyn.

  Tajemnicze zdarzenia:

  Drugi dział to przedewszystkim niewyjaśnione zaginięcia tj. Bursztynowa Komnata, Zniknięcie samolotu MH370 Malaysia Airlines czy wręcz przeciwnie niewyjaśnione pojawienie się mężczyzny bez przeszłości czyli historia Kaspara Hausera.

  Dziwne doniesienia:

  Któż z nas nie kojarzy historii słynnego potwora ze szkockiego jeziora Loch Ness? Jest i ON właśnie w dziale o doniesieniach. Poza tym mamy tu Trzecią tajemnicę fatimską, czyli przekazaną przez Matkę Boską tajemnicę, która była ukrywana w Watykanie aż do 2000 roku. Są też informacje o yeti, UFO oraz płaczących i krwawiących posągach.

  Zagadkowe artefakty:

  Najbardziej znanym i to na całym świecie artefaktem jest chyba Całun Turyński. Tu prócz niego dowiecie się co nieco o Arce przymierza czy np. Dysku z Fajstos.

  To, co wspomniałam to nie wszystko co skrywa na swych kartach ta intrygująca pozycja. To tylko część - jest tu o wiele więcej niewyjaśnionych spraw i co jedne to wydają się być ciekawsze. Fajne jest to, że prócz zarysu historycznego i faktów są ciekawostki oraz "odlotowe teorie" zawarte w specjalnych ramkach. Jednym może być do prawdy bliżej drugim wręcz przeciwnie. Dodatkowo mnóstwo fotografii, rysunków czy map daje nam możliwość wglądu co i jak mogło się prezentować. Zdecydowanie polecam tę pozycję jako ciekawostkę. Ja sięgnę pewnie po jeszcze niejedną w tym typie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To co tajemnicze i niewyjaśnione zawsze człowieka fascynowało.

  Ludzie w procesie ewolucji nauczyli się opowiadać historie, szukać wzorów czy rozwiązywać problemy.

  To ciekawość kieruje nami wszystkimi-od bawiącego się dziecka, po uczonego odkrywającego tajemnice wszechświata.

  Rozwiązywanie zagadek daje satysfakcję-obojętnie czy będzie to poranna krzyżówka, czy działanie fundamentalnych sił natury.

  Wciąż fascynują nas tajemnice: szukamy ich, mamy na ich punkcie obsesję i często wolimy żeby pozostały nierozwiązane.

  Przypadki, które zostały opisane w tej książce zostały podzielone na cztery szerokie kategorie: tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia i zagadkowe artefakty.

  W pierwszej kategorii-tajemnicze miejsca to głównie zagadki związane z konkretnymi miejscami, które same w sobie są zagadkowe np. Moai z Wyspy Wielkanocnej, olbrzymie kamienne posągi skrywające tajemnice wyspy i jej zaginionej cywilizacji.

  Tajemnicze zdarzenia skupiają się przede wszystkim na tajemnicach ludzi, a zwłaszcza na zagadkowych zniknięciach np. zniknięcie załogi i pasażerów Mary Celeste w 1872 roku i zniknięcie latarników na szkockiej wyspie Eilean Mor w 1900 roku oraz innych dziwnych zdarzeń.

  Dziwne doniesienia to przegląd niezwykłych zdarzeń i doświadczeń.

  W tym rozdziale poznacie Skocznego Jacka w obcisłym kombinezonie, wizje Matki Boskiej przekazującej wielkie tajemnice chłopskim dzieciom oraz płaczące i krwawiące pomniki.

  Dowiecie się o wizytach gości z kosmosu (zdjęcie UFO).

  I wreszcie w zagadkowych artefaktach przyglądniecie się niezwykłym, nieprzystającym do epoki i miejsca obiektom i technologiom.

  Ten rozdział to siedem niezwykłych przedmiotów, które posiadają nadzwyczajną moc i sprawiają kłopot archeologom.

  Zaś Całun Turyński i Arka Przymierza to najważniejsze religijne artefakty.

  Książka ”Niewyjaśnione tajemnice” jest po prostu fantastyczna i myślę, że nie trzeba Was specjalnie zachęcać do jej przeczytania.

  Zaś jej bogata szata graficzna(ponad 120 fotografii, rysunków i map)to tylko dodatkowy atut.

  Zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Loch Ness, Wyspa Wielkanocna, Norymbergia, UFO, Atlantyda i wiele więcej - Levy wszystko prześwietla i rzuca nowe światło na zdarzenia, które miały (a czasem nie miały) miejsca w historii. Napisana w punkt, zaciekawia, pozostawia z głodem szperania i poszukiwania odpowiedzi na sprawy, które do tej pory nie doczekały się wyjaśnienia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kopalnia dobroci dla łowców tajemnic. Są tu opisane kolejno (rozdziałami): tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia oraz zagadkowe artefakty. Mamy opowieści o Bursztynowej Komnacie, Całunie Turyńskim, Stonehenge, UFO, potworze z Loch Ness, Eldorado, Atlantydzie, Wielkiej Stopie... i wiele, wiele więcej. Wszystko napisane naprawdę sprawnie, tak aby zainteresować czytelnika. Moja ulubiona książki ostatnich miesięcy :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Joel Levy
 • Wydawnictwo Alma-Press
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 224
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788370207403
 • Język: polski
 • Podtytuł: Dziwne wydarzenia, których nie potrafią wyjaśnić najtęższe umysły
 • Tłumacz: Malinowski Jerzy
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788370207403
 • EAN: 9788370207403
 • Wymiary: 17.0x23.0x1.3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Tajemnice numerologii 5/5 Nasza cena:
25,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice numerologii

Każdy z nas zna cyfry i potrafi wykonywać różne działania matematyczne, ale kto wie, ile ma w swoim imieniu i nazwisku 1, a ile 2 czy 7? Dlaczego osoba, która ma w swoim imieniu dużo liter A jest bardziej energiczna niż ta, która ma kilka B? Czy każdy urodzony pierwszego ma takie same cechy, czy...
Wyjawione Tajemnice Księga 1 5/5 Nasza cena:
51,33 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyjawione Tajemnice Księga 1

Wyjawione Tajemnice opisują spotkanie głównego bohatera - inżyniera górnictwa i studenta teozofii z Wniebowstąpionym Mistrzem Saint Germain, władającym mocami umożliwiającymi mu bezpośredni, natychmiastowy wpływ na matrycę rzeczywistości. Główny bohater opisuje serię podróży w czasie i przestrzeni...
Wędrówka dusz. Tajemnice życia po życiu 5/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wędrówka dusz. Tajemnice życia po życiu

Książka "Wędrówka dusz" w sposób dogłębny dociera do najlepiej skrywanych sekretów naszego istnienia, tłumacząc istotę nieśmiertelności ludzkiej duszy. Tajemnica ludzkiego istnienia towarzyszy każdemu z nas od zawsze. Jak powstaliśmy, dlaczego jesteśmy...
Ukryte tajemnice 0/5 Nasza cena:
23,40 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryte tajemnice

Błyskotliwość wypowiedzi i łatwość formułowania myśli przez Osho sięgają w tej książce zenitu. Tematy wykładów tu zawartych należą do najbardziej intrygujących nas, współczesnych poszukiwaczy duchowych prawd. Tym lepiej więc, że możemy skonfrontować nasze zachodnie widzenie tych zjawisk z...
Skarby Tarota. Pagan Tarot, czyli tajemnice Talii Pogańskiej 0/5 Nasza cena:
26,35 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skarby Tarota. Pagan Tarot, czyli tajemnice Talii Pogańskiej

Pagan Tarot to talia, która powstała w 2005 roku. Znaczenia poszczególnych kart odwołują się do prastarych pogańskich rytuałów i tradycji głęboko zakorzenionych w ludzkiej podświadomości, jednocześnie przenosząc je do czasów jak najbardziej nam współczesnych. Doskonale nadaje się zarówno do...
Tajemnice świata 0/5 Nasza cena:
12,75 zł 17,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice świata

Pojawianie się zjaw, manifestacje poltergeistów, przeloty UFO, rzucanie klątw i praktykowanie magii. Rozmaite domniemane cuda i zdarzenia paranormalne. Wreszcie niezwykłe odkrycia nauki, wykraczające poza dotychczasowe granice wiedzy. Do zajść takich dochodzi każdego miesiąca w wielu miejscach kuli...
Tajemnice zaginięć Ludzie, skarby, cywilizacje 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice zaginięć Ludzie, skarby, cywilizacje

Kto skradł Monę Lisę? Co się stało z Arką Noego? Gdzie jest Święty Graal? Czy mieszkańcy Atlantydy zamieszkiwali Syberię? Czy istniało Eldorado? Co się stało z Glenem Millerem? Kto widział pociąg-widmo? Czy Yeti mieszka w Tybecie? Co ma wspólnego Saint Exuperry z Machu Picchu? Gdzie tak naprawdę...
Tajemnice stworzenia świata 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice stworzenia świata

Człowiek widzący nadzmysłowo nie powinien się ograniczać do mówienia o tym tylko tym ludziom, którzy również widzą już świat nadzmysłowy. Musi kierować swoje słowa do wszystkich ludzi, mówi bowiem o rzeczach, które dotyczą każdego człowieka. Co więcej, wie ON dobrze, że bez znajomości tych rzeczy...
Tajemnice życia pozagrobowego 0/5 Nasza cena:
16,44 zł 18,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice życia pozagrobowego

Książka odpowiada na najbardziej nurtujące każdego człowieka pytania, dotyczące śmierci, czyśćca, piekła i nieba. Ma na celu skłonić nas do refleksji nad sensem życia, jego kruchością, ulotnością i przemijaniem. Wyjaśnić co może dziać się dalej z nieśmiertelną duszą, jaką posiada każdy człowiek,...
Tajemnice kabały 0/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice kabały

Kim jest anioł? Jaka jest ukryta struktura wszechświata? Jak rozszyfrować tajemne kody Biblii? Jak osiągać stopniowo kolejne poziomy duszy? Dlaczego liczba 13 jest formą wyrażania miłości? Na te i wiele innych pytań odpowiada "kabała", nauka o tajnikach mistyki żydowskiej. Znajdziemy w niej...
Astrologia współczesna Tom I Lilith ujawnia ... 0/5 Nasza cena:
20,32 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Astrologia współczesna Tom I Lilith ujawnia ...

Tą pozycją rozpoczynamy nowy cykl książek astrologicznych „Astrologia współczesna” wybitnej rosyjskiej astrolożki Eleny Suszczynskiej. Niniejsza książka jest pierwszą częścią monografii poświęconej Czarnemu Księżycowy, czyli Lilith. Omawia ona jej wpływ na życie jednostki uwzględniając także...
Astrologia współczesna Tom II 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Astrologia współczesna Tom II

Dlaczego w jakiejś sferze życia człowiekowi się nie wiedzie? Dlaczego mimo wysiłków i starań, wszystko idzie nie tak, jak by się chciało? A może przyczyna takiego stanu rzeczy nie leży w danej jednostce, lecz w grzechach, jakie popełnili jej Przodkowie? Dokonując szczegółowej analizy pozycji Lilith...
Wybrane bestsellery
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,95 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
29,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
42,20 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie! Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką. Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w...
Bestia z Buchenwaldu 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia z Buchenwaldu

Historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Człowiek jest zdolny do wszystkiego. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula