Tania
książka

Niewyjaśnione tajemnice

Autor:

Joel Levy

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 24,95 zł
Nasza cena: 17,59 zł 49,90 zł Taniej o: 65%

"Niewyjaśnione tajemnice" autorstwa Joela Levy to niesamowita lektura, obok której żaden czytelnik nie powinien przejść obojętnie. Jeśli fascynują Cię tajemnicze historie z dziejów ludzkości, chciałbyś poznać rozwiązywanie klasycznych zagadek oraz ujawnić sekrety tkwiące w legendach musisz przeczytać tę książkę

W niniejszej pozycji znajdziesz historie z różnych regionów naszej planety, a nawet wszechświata a także wszystkich epok, od starożytności aż po współczesne zjawiska. Znane większości opowieści jak zagadka Kaspara Hausera, młodzieńca bez przeszłości, który pojawił się w Norymberdze w 1828 roku czy tajemnicze zniknięcie Amelii Earhart, której szczątki znaleziono, z 99% pewnością, choć pierwotnie uznano je za kości niskiego, krępego mężczyzny, na bezludnym atolu Nikumaroro w 1940 roku.

Równie ciekawe są zagadki z bliższych nam czasów, jak choćby dzieje zaginionej/zniszczonej słynnej Bursztynowej Komnaty Fryderyka I, której replikę stworzono na 300 rocznicę założenia Sankt Petersburga. Bezcennego skarbu przez lata poszukiwali urzędnicy, historycy, amatorzy, służby specjalne a nawet radiesteci oraz jasnowidze. Zbadano kilkadziesiąt hipotez, przeszukano wiele lokalizacji, lecz tajemnica dzieła sprzed ponad dwóch wieków nie została rozwiązana. Albo tajemnica niezwykłego, jednorazowego, być może nadanego przez istoty myślące, sygnału radiowego który dotarł na Ziemię z otchłani Wszechświata.

Nie tylko Kosmos, ale i nasza ziemska rzeczywistość zaskakuje nas niemal codziennie, a możliwe wyjaśnienia każdej z opowiedzianych (oraz wielu innych, dla których zabrakło miejsca) w książce zagadek są fascynujące i pobudzające wyobraźnię. Wielkie teorie współczesnej fizyki i ukryte prawdy, światy równoległe, mechanika kwantowa, tajne stowarzyszenia, wiedza ezoteryczna.

Książka Levy'ego jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 120 fotografii, rysunków, map. Każdej zagadce omówionej w książce towarzyszą informacje o jej tle historycznym, teoriach dotyczących jej rozwiązania i zgromadzonych dowodach. Ale wnioski musimy wyciągnąć sami, wybrać najbardziej prawdopodobne dla nas wyjaśnienia albo przyznać iż "Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło", a nasza wiedza, choć ogromna, nie jest w stanie wyjaśnić (jeszcze?) wszystkich tajemnic.

Prawdopodobnie po przeczytaniu książki stwierdzisz, że ciągle Ci mało. Sięgnij więc po inne pozycje Joela Levy'ego: "Pobudź swój umysł", "50 typów broni, które zmieniły bieg historii", "Zaginione miasta", "Atlantyda i inne zaginione cywilizacje". Książki, które mogą się również spodobać to: "Mózg, władca czasu", "Dlaczego dzień może być krótszy niż godzina, a minuta dłuższa od dnia" Deana Buonomano, "Krótka historia czasu słynnego" Stephena Hawkinga. Każda z tych książek pomimo wszystkich dzielących je różnic, to wspaniała przygoda i trening szarych komórek.

Joel Levy jest pisarzem i dziennikarzem z Londynu. Jest autorem kilkunastu książek o nauce i historii, w tym: "Pobudź swój umysł" czy "50 typów broni, które zmieniły bieg historii". Pisał także artykuły dla "British National Press", pojawiał się w krajowej telewizji i wielu lokalnych i krajowych programach radiowych. Wieloletni student historii nauki i medycyny, Joel posiada tytuł licencjata nauk biologicznych i tytuł magistra psychologii.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z pierwszą bardzo podobną w tematyce do "Niewyjaśnionych tajemnic" książką miałam do czynienia już kilkanaście lat temu. Dostałam ją na zakończenie V klasy, więc domyślcie się ile to już czasu minęło, a jednak fascynacja wszelkimi tajemnicami, nierozwiązanymi zagadkami czy sekretami, które od czasu do czasu wychodzą na światło dzienne dalej trwa. Stąd też nie waham się by czytać tego typu pozycje. Tylko sprawdzam, czy zawarte w nich treści są w miarę realistyczne, czy bliżej im do 100% mistycyzmów i parapsychologii, bo to już nie koniecznie mój teren łowiecki.

  Książka "Niewyjaśnione tajemnice" jest przedewszystkim świetnie napisana. Podzielona na cztery różne działy, a każdy z nich w rozdziały daje nam możliwość czytania o konkretnych sprawach i w wybranej przez nas kolejności.

  Tajemnicze miejsca:

  Pierwszy dział daje nam możliwość zapoznania się z ciekawymi miejscami takimi jak Wyspy Wielkanocne, Atlantyda czy Stonehenge. Są jednak mniej znane miejsca jak Studnia Pieniędzy na Wyspie Dębów czy Kaplica Rosslyn.

  Tajemnicze zdarzenia:

  Drugi dział to przedewszystkim niewyjaśnione zaginięcia tj. Bursztynowa Komnata, Zniknięcie samolotu MH370 Malaysia Airlines czy wręcz przeciwnie niewyjaśnione pojawienie się mężczyzny bez przeszłości czyli historia Kaspara Hausera.

  Dziwne doniesienia:

  Któż z nas nie kojarzy historii słynnego potwora ze szkockiego jeziora Loch Ness? Jest i ON właśnie w dziale o doniesieniach. Poza tym mamy tu Trzecią tajemnicę fatimską, czyli przekazaną przez Matkę Boską tajemnicę, która była ukrywana w Watykanie aż do 2000 roku. Są też informacje o yeti, UFO oraz płaczących i krwawiących posągach.

  Zagadkowe artefakty:

  Najbardziej znanym i to na całym świecie artefaktem jest chyba Całun Turyński. Tu prócz niego dowiecie się co nieco o Arce przymierza czy np. Dysku z Fajstos.

  To, co wspomniałam to nie wszystko co skrywa na swych kartach ta intrygująca pozycja. To tylko część - jest tu o wiele więcej niewyjaśnionych spraw i co jedne to wydają się być ciekawsze. Fajne jest to, że prócz zarysu historycznego i faktów są ciekawostki oraz "odlotowe teorie" zawarte w specjalnych ramkach. Jednym może być do prawdy bliżej drugim wręcz przeciwnie. Dodatkowo mnóstwo fotografii, rysunków czy map daje nam możliwość wglądu co i jak mogło się prezentować. Zdecydowanie polecam tę pozycję jako ciekawostkę. Ja sięgnę pewnie po jeszcze niejedną w tym typie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To co tajemnicze i niewyjaśnione zawsze człowieka fascynowało.

  Ludzie w procesie ewolucji nauczyli się opowiadać historie, szukać wzorów czy rozwiązywać problemy.

  To ciekawość kieruje nami wszystkimi-od bawiącego się dziecka, po uczonego odkrywającego tajemnice wszechświata.

  Rozwiązywanie zagadek daje satysfakcję-obojętnie czy będzie to poranna krzyżówka, czy działanie fundamentalnych sił natury.

  Wciąż fascynują nas tajemnice: szukamy ich, mamy na ich punkcie obsesję i często wolimy żeby pozostały nierozwiązane.

  Przypadki, które zostały opisane w tej książce zostały podzielone na cztery szerokie kategorie: tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia i zagadkowe artefakty.

  W pierwszej kategorii-tajemnicze miejsca to głównie zagadki związane z konkretnymi miejscami, które same w sobie są zagadkowe np. Moai z Wyspy Wielkanocnej, olbrzymie kamienne posągi skrywające tajemnice wyspy i jej zaginionej cywilizacji.

  Tajemnicze zdarzenia skupiają się przede wszystkim na tajemnicach ludzi, a zwłaszcza na zagadkowych zniknięciach np. zniknięcie załogi i pasażerów Mary Celeste w 1872 roku i zniknięcie latarników na szkockiej wyspie Eilean Mor w 1900 roku oraz innych dziwnych zdarzeń.

  Dziwne doniesienia to przegląd niezwykłych zdarzeń i doświadczeń.

  W tym rozdziale poznacie Skocznego Jacka w obcisłym kombinezonie, wizje Matki Boskiej przekazującej wielkie tajemnice chłopskim dzieciom oraz płaczące i krwawiące pomniki.

  Dowiecie się o wizytach gości z kosmosu (zdjęcie UFO).

  I wreszcie w zagadkowych artefaktach przyglądniecie się niezwykłym, nieprzystającym do epoki i miejsca obiektom i technologiom.

  Ten rozdział to siedem niezwykłych przedmiotów, które posiadają nadzwyczajną moc i sprawiają kłopot archeologom.

  Zaś Całun Turyński i Arka Przymierza to najważniejsze religijne artefakty.

  Książka ”Niewyjaśnione tajemnice” jest po prostu fantastyczna i myślę, że nie trzeba Was specjalnie zachęcać do jej przeczytania.

  Zaś jej bogata szata graficzna(ponad 120 fotografii, rysunków i map)to tylko dodatkowy atut.

  Zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Loch Ness, Wyspa Wielkanocna, Norymbergia, UFO, Atlantyda i wiele więcej - Levy wszystko prześwietla i rzuca nowe światło na zdarzenia, które miały (a czasem nie miały) miejsca w historii. Napisana w punkt, zaciekawia, pozostawia z głodem szperania i poszukiwania odpowiedzi na sprawy, które do tej pory nie doczekały się wyjaśnienia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kopalnia dobroci dla łowców tajemnic. Są tu opisane kolejno (rozdziałami): tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia oraz zagadkowe artefakty. Mamy opowieści o Bursztynowej Komnacie, Całunie Turyńskim, Stonehenge, UFO, potworze z Loch Ness, Eldorado, Atlantydzie, Wielkiej Stopie... i wiele, wiele więcej. Wszystko napisane naprawdę sprawnie, tak aby zainteresować czytelnika. Moja ulubiona książki ostatnich miesięcy :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książki z serii popularnonaukowe sięgam rzadko, jednak „Niewyjaśnione tajemnice” są pod tym względem wyjątkiem. Dlaczego?

  Trójkąt Bermudzki, UFO, Potwór z Loch Ness, czy Bursztynowa Komnata obrosły legendami, w których fakty pomieszały się z fikcją. „Niewyjaśnione tajemnice” w przystępny sposób systematyzuje wiadomości i oddziela to, co faktycznie jest od tego, co nam się tylko wydaje. Książkę podzielono na konkretne rozdziały, co pozwala dość szybko odnaleźć interesujące nas zjawisko czy miejsce. Jednak książka wzbogacona jest o fakty, o których ja nie miałam kompletnie pojęcia — człowiek, który wyskoczył z samolotu i zniknął, teoretycznie można powiedzieć co w tym nadzwyczajnego? W końcu wysoko da się logicznie wyjaśnić prawda? Zachęcam jednak do zgłębienia tego tematu, bo nie zawsze ta najprostsza odpowiedź jest tą właściwą.

  „Niewyjaśnione tajemnice” sprawdzi się idealnie u osób ciekawych świata, lubiących wiedzieć co w przysłowiowej trawie piszczy. Jej zaletą na pewno jest wydanie, bogato ilustrowane, pełne interesujących zdjęć. Sięgnijcie, warto :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Joel Levy
 • Wydawnictwo Alma-Press
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 224
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788370207403
 • Język: polski
 • Podtytuł: Dziwne wydarzenia, których nie potrafią wyjaśnić najtęższe umysły
 • Tłumacz: Malinowski Jerzy
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788370207403
 • EAN: 9788370207403
 • Wymiary: 17.0x23.0x1.3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej 3/5 Nasza cena:
33,03 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej

Zagadkowe wydarzenia, osobliwe zbiegi okoliczności, zadziwiające fakty, nierozwiązane zagadki, ludzie, którzy zniknęli, niesamowite przeczucia, dziwne spotkania. • Próba generalna przed Pearl Harbor? • Kto podpalił „Normandie” w nowojorskim porcie? • Duch w bazie Scapa Flow • Japoński próbny alarm...
Wyjawione tajemnice księga 1 5/5 Nasza cena:
50,15 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyjawione tajemnice księga 1

Wyjawione Tajemnice opisują spotkanie głównego bohatera - inżyniera górnictwa i studenta teozofii z Wniebowstąpionym Mistrzem Saint Germain, władającym mocami umożliwiającymi mu bezpośredni, natychmiastowy wpływ na matrycę rzeczywistości. Główny bohater opisuje serię podróży w czasie i przestrzeni...
Tajemnice Ewangelii św. Łukasza 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice Ewangelii św. Łukasza

Człowiek współczesny może wybrać dwie drogi, by otrzymać wieści z minionych czasów. Gdy chce się czegoś dowiedzieć o zdarzeniach zewnętrznych, może się oprzeć na zewnętrznych dokumentach, na źródłach historycznych albo, jeśli chce się dowiedzieć czegoś o duchowych stosunkach, może się oprzeć na...
Niewyjaśnione fakty II wojny światowej 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyjaśnione fakty II wojny światowej

NIEWYJAŚNIONE FAKTY II WOJNY ŚWIATOWEJ - to poruszająca opowieść o tragedii ostatniej wojny, podczas której nie tylko znani politycy i wybitni dowódcy, ale także zwykli ludzie często stawali się bohaterami. Opisywane przez Stanisława Zasadę spektakularne akcje wywiadu, ucieczki z obozów zagłady,...
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 4/5 Nasza cena:
43,74 zł 50,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Tajemnice Dworu Sułtana. Księga III. Mihrimah. Córka odaliski 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice Dworu Sułtana. Księga III. Mihrimah. Córka odaliski

Silni mężczyźni władają światem. Mądre kobiety władają silnymi mężczyznami. Książka, która zainspirowała twórców serialu Wspaniałe stulecie. Mihrimah, córka Sulejmana i pięknej Hürrem, ma świadomość, że jej uroda, spryt, a przede wszystkim miłość ojca dają jej wpływy, o jakich inni mogą tylko...
Tajemnice Dworu Sułtana. Księga VI. Nurbanu. Synowa odaliski 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice Dworu Sułtana. Księga VI. Nurbanu. Synowa odaliski

Książka, która zainspirowała twórców serialu Wspaniałe stulecie Życie na skraju przepaści. Droga z piekła haremu do raju. Piękna kobieta, która poszła pod prąd, stworzyła własną historię i pokierowała losem dynastii osmańskiej. Nurbanu zrobi wszystko, by jej mąż Selim został sułtanem. Nawet jeśli...
Tajemnice kodowania Edukacja polonistyczna 0/5 Nasza cena:
12,24 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice kodowania Edukacja polonistyczna

Kreatywna zabawa i innowacyjne nauczanie w domu i szkole! Ucz się, rozwijaj, myśl algorytmami! Sięgnij po nowatorską serię wykorzystującą kody QR! Różnorodny zestaw ćwiczeń, krok po kroku, pomoże Ci zdobyć podstawowe umiejętności programisty. Odkryj tajemnice kodowania! Układaj ciągi logiczne,...
Tajemnice kodowania Edukacja matematyczna 0/5 Nasza cena:
12,24 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice kodowania Edukacja matematyczna

Kreatywna zabawa i innowacyjne nauczanie w domu i szkole! Ucz się, rozwijaj, myśl algorytmami! Sięgnij po nowatorską serię wykorzystującą kody QR! Różnorodny zestaw ćwiczeń, krok po kroku, pomoże Ci zdobyć podstawowe umiejętności programisty. Odkryj tajemnice kodowania! Układaj ciągi logiczne,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula