Niewidzialne życie

Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
256
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,50 zł
eBook, mobi, epub
za 24,50 zł
Nasza cena: 28,12 zł 37,00 zł Taniej o: 24%

Powieść Marthy Batalha przywołuje na myśl książki Isabel Allende i Eleny Ferrante.

Jest błyskotliwa, sugestywna, przesycona brazylijskim duchem, napisana z ciepłą ironią i dystansem. O autorce mówi się, że jest nadzieją najnowszej literatury brazylijskiej i nową mistrzynią opowiadania.

To historia dwóch sióstr, które dorastają w latach 40. XX wieku w Rio de Janeiro i nieustannie podejmują próby, by rola żony i matki nie była jedyną rolą w ich życiu.

Eurídice jest młodsza i poważniejsza, a Guida starsza, pewna siebie i zdeterminowana, by pójść własną drogą.

Pewnego dnia Guida ucieka z domu i zrywa kontakty z rodziną. Życie jednak nie szczędzi jej rozczarowań. Wkrótce sama musi zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko.

Eurídice stara się być dobrą córką i poślubia mężczyznę, przy którym będzie się czuła bezpiecznie. Choć jest uzdolniona i ma liczne talenty, to mąż oczekuje od niej tylko jednego: by była perfekcyjną panią domu. Jak wiele ówczesnych kobiet, Eurídice akceptuje taką rolę. Ale do czasu...

Towarzysząc Guidzie i Eurídice, czytelnik poznaje galerię fascynujących postaci: Zélię, sąsiadkę plotkarkę, jej ojca Álvara, na którego rzucił klątwę potężny szaman, Filomenę, byłą prostytutkę, która została niańką, jednego z pierwszych milionerów Republiki, a także starego kawalera Antônia - podkochującego się w Eurídice właściciela składu papierniczego na rogu.

Powieść wciąga od pierwszej strony swoim rytmem i spójną konstrukcją, potwierdzając, że jej autorka jest doskonałą opowiadaczką historii.

Prawa do wydania powieści sprzedano do siedemnastu krajów, trwa jej ekranizacja w reżyserii Karima Aïnouza (premiera planowana na 2019).


Opinie o książce

Niezwykła. Nie będziesz w stanie odłożyć tej książki.

Vogue

Unikalna i czarująca powieść

Elle

Idealna dla fanów Julii Alvarez i Gabriela Garcíi Marqueza

Bustle


O autorce

Martha Batalha (ur. 1973) – pisarka brazylijska, przez wiele lat była dziennikarką w swoim rodzinnym kraju. W 2008 przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie pracowała w branży wydawniczej. Dziś jest nazywana przez media jednym „z najbardziej obiecujących nowych głosów w literaturze światowej”.

Recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Sekretne życie pisarzy 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretne życie pisarzy

Każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i sekretne... - Gabriel García Márquez Fascynująca powieściowa łamigłówka stworzona przez gwiazdę współczesnej literatury francuskiej. W 1999 roku, opublikowawszy trzy kultowe powieści, sławny autor Nathan Fawles ogłosił koniec pisarskiej kariery i...
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 2. King. Tom 6 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 2. King. Tom 6

Zawsze był gotów nieść pomoc najbliższym. Teraz sam jej potrzebuje. Mimo że Preppy powrócił do świata żywych, jeszcze nigdy nie czuł się tak martwy w środku. Nie wierzy w to, że rany, których doznał, kiedykolwiek się zagoją. Najbardziej jednak nie może pogodzić się z tym, jak bardzo skrzywdził Dre....
Lista, która zmieniła moje życie 4/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista, która zmieniła moje życie

Bestsellerowa powieść Olivii Beirne "Lista, która zmieniła moje życie" zabierze was w zabawną podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy żyć… Georgia kocha wino, programy reality show i siedzenie na kanapie po pracy. Nie znosi wysokości, sprawdzania swojego konta bankowego, chodzenia na randki...
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5

Kontynuacja bestsellerowej serii King – historia Preppy’ego Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół, pyszne naleśniki, dobre awantury i ostry seks. Kiedy jeden z jego najlepszych kumpli trafia do więzienia, postanawia zrobić wszystko, aby jego córki nie zabrała...
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 3. King. Tom 7 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 3. King. Tom 7

Wielki finał bestsellerowej serii King, która przyprawia o szybsze bicie serca. Kiedy myślisz, że wiesz o jej bohaterach już wszystko, T.M. Frazier w ostatnim tomie gwarantuje emocjonalną jazdę bez trzymanki! Gdy się poznali, Dre była dla niego piękną nieznajomą potrzebującą pomocy i wsparcia....
Anna. Nowe życie 5/5 Nasza cena:
12,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anna. Nowe życie

Piękna, wzruszająca opowieść o pasji, marzeniach i wysokiej cenie, jaką czasem trzeba zapłacić, by móc je spełnić… Mała Anna ma wielkie ambicje – pragnie zostać primabaleriną, jednak wypadek samochodowy, któremu ulega, nie tylko niszczy jej życie, lecz również ogromną szansę na zrobienie kariery....
Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 4/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 1

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 0/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom...
Sekretne życie pszczół 5/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretne życie pszczół

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł. Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula