Zapomniany i nigdy niewznawiany debiut Marii Nurowskiej.
„Nie strzelać do organisty” to opowieści o miłości i grze brutalnych ludzkich namiętności w świecie dobrze znanym z doświadczenia, jednak zarysowane w niespodziewany i zaskakujący sposób.
Literacki debiut Marii Nurowskiej przed laty budził emocje, ale pokazał dojrzały talent rozpoczynającej wówczas swą literacką karierę pisarki. Czytany po latach nic nie stracił ze swojej świeżości i staje się prawdziwym literackim świętem!
Twarde i pozornie szare życie, jego podskórne arterie, będące także jego treścią, ludzkie słabości i wielkości są tematem książki Marii Nurowskiej.
- „Kierunki”
Maria Nurowska jest odważną debiutantką.
- „Nowe Książki”
Utalentowana a bardzo młoda pisarka.
- „Literatura”
Maria Nurowska - jedna z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Jej powieści podbijają serca kolejnych pokoleń
Mów do niej
Pakiet: Był sobie pies, O psie, który wrócił do domu
Ostatnie życzenie. Wiedźmin. Tom 1
O psie, który wrócił do domu
Trzy życzenia. Seria mazurska. Tom 4
Był sobie pies
Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1
Tatuażysta z Auschwitz
Król. Tom 1
Diamentowa góra
Powroty. Owoc granatu. Tom 4
Kiedy odszedłeś
- Autor: Maria Nurowska
- Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2017
- Ilość stron: 224
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788380970724
- Język: polski
- ISBN: 9788380970724
- EAN: 9788380970724
- Wymiary: 13.0x20.1x1.5 cm
- Powiązane tematy: Walentynki 2018, Noc Wyprzedaży
Recenzje książki Nie strzelać do organisty (1)
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Katarzyna M. w dniu 2017-03-17Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: książka
1 z 1 osób uznało recenzję za przydatnąNie strzelać do organisty to zbiór kilkunastu opowiadań, które można uznać za początek twórczości Marii Nurowskiej.
Wiem, opowiadania oraz inne krótkie formy cieszą się umiarkowaną popularnością, ale tym stworzonym przez Nurowską warto dać szansę.
17 opowiadań różni się od siebie zarówno pod względem bohaterów, treści jak i tempa akcji. Jednak motyw przewodni pozostaje ten sam. jest nim polska wieś blisko pół wieku temu, człowiek z nią związany oraz jego problemy.
Brawa dla pisarki za spostrzegawczość i umiejętność celnego zobrazowania ludzkich zachowań, przywar, ale i zalet. Do tego spora porcja czasami kuriozalnego poczucia humoru. Całość to mieszanka, która uczy, bawi, porusza.
Nurowska prezentuje obraz wsi, której często już nie ma. I choćby dlatego warto po tę książkę sięgnąć.
Kolejnym powodem skłaniającym do lektury jest fakt, iż każde z opowiadań to wspaniała uczta literacka, prawdziwa perełka, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, iż powstały one na początku kariery Nurowskiej, gdy jej warsztat pisarski dopiero się kształtował.
Mimo, iż od powstania zbioru minęło ponad 40 lat, to treść i poruszane problemy pozostają nadal aktualne. Pisarka w treść wplata tak ponadczasowe kwestie, jak dobro, miłość, poczucie krzywdy, sprawiedliwość i wiele innych.
Gorąco zachęcam do lektury.