Naznaczeni śmiercią. Tom 1

Autor:

Veronica Roth

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 28
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
536
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
od 32,72 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,45 zł
eBook, mobi, epub
za 26,90 zł
Audiobooki mp3
za 31,42 zł
Nasza cena: 34,71 zł 44,90 zł Taniej o: 23%

Najnowsze dzieło autorki bestsellerowego cyklu “Niezgodna”. Tym razem polscy czytelnicy nie będą musieli czekać na ukazanie się książki na naszym rynku wiele miesięcy po światowej premierze. Książka debiutuje w polskich księgarniach jednocześnie z wersją anglojęzyczną.

Roth przyzwyczaiła czytelników do kreowania świata od podstaw, budowania niesamowitej fantastycznej rzeczywistości w najdrobniejszych, pieczołowicie wybranych szczegółach. I tym razem także nie zawodzi. Stworzony przez nią świat i nakreśleni w nim bohaterowie wciągają czytelnika w wir opowiadanej historii już od pierwszych stron.

Główni bohaterowie, Cyra i Akos, to śmiertelni wrogowie, stojący po dwóch stronach barykady. Ona jest siostrą tyrana, który rządzi ludem Shotet. On pochodzi z narodu Thuvhe, gdzie króluje miłość i pokój. W świecie zamieszkiwanym przez Cyrę i Akosa ludzie zostali obdarzeni niezwykłymi darami. Mocą, którą dysponuje Cyra jest zdolność zadawania niewyobrażalnego bólu. Ten dar wykorzystuje jej brat do torturowania ludzi. Akos także posiada niezwykłą zdolność, potrafi blokować działanie innych darów. Cyrę i Akosa dzieli niemal wszystko, jednak łączy fakt, że kiedy dary innych ludzi zwykle im służą, ich własne sprawiają, że oboje stają się podatni na wykorzystanie własnych mocy przez innych.

Chłopak zostaje pojmany przez żołnierzy Shotet. W ten sposób losy Cyry i Akosa splatają się. I kiedy naturalną koleją rzeczy powinna być ich wrogość, między dwójką bohaterów ma szanse zawiązać się sojusz. Będą musieli zdecydować, czy pomimo dzielących ich różnic zdecydują się sobie pomóc i stanąć do walki przeciwko tyranowi, czy wykorzystując własne dary doprowadzą do swojej zagłady.

Fantastyczna, emocjonująca historia od genialnej Veroniki Roth!

Recenzje (28)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Los niektórych obdarza darami, które jednocześnie wyróżniają ich, lecz i na barki wkładają ciężar niekiedy trudny do udźwignięcia. Jedni godzą się z takim brzemieniem, drudzy walczą z nim, inni zdają się uginać pod jego znaczeniem, lecz ON już na zawsze będzie będzie ich częścią. Czy przeznaczenie da się oszukać bądź zmienić jeżeli wszyscy zdają się być pewni, że raz przypisane do człowieka naznacza go na zawsze? Czasem życie przynosi wyzwania, wymagające rzucenia wyzwania światu i przede wszystkim ludziom.

  Nie jest łatwo być sobą jeżeli ma się w sobie coś co stanowi dla innych źródło strachu, a i nas samych rani. Cyra należy do grupy uprzywilejowanych w plemieniu Shotet, córka i siostra władcy, ale także osoba obdarowana przez nurt. Jej przeznaczenie zostało jasno określone bardzo wcześnie, tak samo jak Akosa. Tych dwoje dzieli wszystko i łączy tylko jedno - dary, których nie wybierali sobie. Naród Thuvhe nie w odznacza się agresją, wolą pokój, niestety ich sąsiedzi są agresywni i nie dają o sobie zapomnieć. Dzieciństwo Akosa kończy się w momencie gdy wraz z bratem zostają uprowadzeni przez wojowników Shotet, Cyra równie brutalnie żegna się z byciem dzieckiem. Nim się poznali zdążyli aż zbyt dobrze poznać gdzie jest ich miejsce i jaką życiową ścieżkę im wyznaczono. Role zostały im przypisane, lecz Akos nie zamierza się podporządkować wyznaczonej egzystencji, ma przed sobą cel i zamierza go osiągnąć za wszelką cenę, chociaż wydaje się ON przekraczać jego możliwości. Cyra żyje rytmem wyznaczanym przez jej dar, to ON jest wpierw dostrzegany, dopiero później ona. Ich życie podporządkowano jednemu - plemieniu Shotet i naznaczone jest śmiercią - dosłownie, bez jakiejkolwiek przenosni. Niezauważenie dla innych wybierają drogę, której nie brano pod uwagę. Powinni być dla siebie wrogami, w najlepszym wypadku jedno miało wykorzystać drugiego, lecz czasem zawierane są przymierza u podstaw mające niespodziewane uczucia. Ale czy nie są jedynie pionkami w o wiele poważniejszej grze, gdzie rozgrywka toczy się o większą stawkę niż ktokolwiek przypuszcza. Cyra i Akos nie pragną wiele, lecz by zdobyć to o czym marzą muszą przeciwstawić się potężnym przeciwnikom i swojemu przeznaczeniu ...

  Po bestselerowym cyklu wymagania stawiane autorom wzrasta do bardzo wysoko postawionej poprzeczki, nie łatwo temu sprostać. Z jednej strony oczekuje się czegoś zupełnie innego, z drugiej tęskni się za tym co już znane, a zadaniem pisarza pogodzić jest przysłowiowy ogień z wodą i po raz kolejny trafić do czytelników. Zaczynając lekturę "Naznaczonych śmiercią" nie chciałam się sugerować tym co już było, liczyła się nowa historia i okazało się, iż się nie zawiodłam, nawet więcej - ale wszystko po kolei. Autorka postawiła na akcję i była ona widoczna, lecz to tylko jeden z elementów fabuły, tajemnice zostały wplecione nie tylko w sam motyw, także bohaterowie mają ich wiele w zanadrzu. Veronica Roth zbudowała bardzo starannie każdą z postaci i przemyślała w każdym detalu ich rolę, nawet te drugo i trzecioplanowe dopracowane są w każdym szczególe. Podobnie rzecz ma się z tłem, oddanym bardzo obrazowo, tak, iż ma się przed oczami to co bohaterowie widzą wokół siebie. Historia, którą poznajemy w "Naznaczonych śmiercią" ma kilka warstw, fantastyczny charakter książki nie przeszkodził w oddaniu emocji, a przede wszystkim ukazaniu dylematów moralnych oraz dobra i zła. Autorka oddaje głos głównym bohaterom - Cyrze i Akosowi co pozwala czytającym na szeroki wgląd w ich myśli, motywy postępowania i uczucia, a oni stają się bliżsi. Powieść Veronici Roth przenosi nas w świat, w którym wojna wydaje się nieunikniona, a zwycięstwo przesądzone, lecz wbrew temu co wydaje się oczywiste, dalszy scenariusz wydarzeń wydaje się mieć co najmniej kilka alternatywnych rozwiązań. Już w pierwszym tomie bardzo rozwój sytuacji następuje dynamicznie, a końcówka dostarcza więcej pytań niż odpowiedzi, co nie tyle wróży ile gwarantuje jeszcze większą porcję wrażeń w drugim tomie. Rozmach "Naznaczonych śmiercią" jest naprawdę olbrzymi, saga o Cyrze i Akosie zawiera w sobie przygodę, dramat i elementy utopijne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwa narody funkcjonujące według odmiennych zasad, posługujące się innymi językami, dzielące tę samą planetę.

  Przepowiednia, scalająca losy politycznych i religijnych wrogów.

  Walka o przywrócenie porządku we Wszechświecie.

  Miłość, dla której warto dopuścić się zdrady.

  Tożsamość, będąca wyborem serca, nie zaś pochodzenia i wpojonych zasad.

  Chociaż świat postaci, wykreowanych przez Veronikę Roth, jest mi jedynie znany z ekranizacji losów Tris Prior, nie odczuwam wstydu z powodu tego, że dopiero Naznaczeni śmiercią zapoczątkowali przygodę z papierową wersją twórczości wspomnianej autorki.

  Intrygująca okładka stanowi preludium historii, która w pełni zasługuje na rozgłos w mediach, towarzyszący premierze książki. Lektura powieści przynosi odpowiedź na dręczące pytanie, związane z pochodzeniem charakterystycznych nacięć, z których wypływa złota ciecz.

  Najmocniejszym atutem Naznaczonych jest fabuła. Bezsprzeczna logika następujących po sobie zdarzeń, konsekwencje dokonanych wyborów, postaci, pojawiające się w danym celu, mające za zadanie odegranie konkretnej roli, opisy wybranych miejsc, czynności, ubioru, sprawiają, że w tej książce nie znajdziecie przypadkowych elementów, zbędnych składników przemyślanej całości. Czytelnik zostaje wyposażony w niezbędną dawkę informacji do tego, by potrafił się wczuć w daną sytuację, nawet jeśli niektóre kwestie otulone zostały woalką tajemnicy i jedynie odrobinę odkryte, by zwiększyć apetyt na kolejną część opowieści, by zburzyć filary zbyt łatwo zdobytej wiedzy.

  Akcja rozgrywa się w różnych miejscach Wszechświata, przez co utwór nabywa cech powieści podróżniczo-fantastycznej. Roth pokusiła się o wymyślenie fauny i flory (Pancerni, szakwiaty), dla których stworzyła idealne warunki bytu na opisanych planetach. Te zaś, zostały wyposażone w charakterystyczne dla siebie właściwości (temperatura, ukształtowanie terenu), zamieszkane przez ludy, odznaczające się atrakcyjnymi umiejętnościami i godnymi uwagi tradycjami (żer narodu Shotet, uhonorowanie śmierci). Uwagę czytelnika zwracają Wyrocznie, przepowiadające losy wybrańców oraz próby ingerowania w przyszłość.

  Relacja, jaka nawiązuje się pomiędzy odwiecznymi wrogami, nie została pozbawiona napięcia. Pomiędzy Cyrą a Akosem niespiesznie rodzi się uczucie. Z jednej strony tych dwoje jest na siebie skazanych. To przecież z inicjatywy obecnego władcy ludu Shotet, najmłodsze dziecko Noaveków wyposażone zostało w kompana, jeńca, chłopca, obdarzonego umiejętnością okiełznania niewyobrażalnego cierpienia. Niemalże nieustanne przebywanie we własnej obecności, prowokuje spodziewane skutki. Z czasem uprowadzony nastolatek zaczyna widzieć w siostrze tyrana przyjaciółkę, partnerkę w zbrodni, jak również obiekt pierwszej, jeszcze niewinnej, aczkolwiek nieplatonicznej miłości. Urok tej historii tkwi w pragnieniu wzajemnego poznawania się, w odwadze, dającej siłę do tego, by odsunąć na bok własne pragnienia, by pomóc ukochanej osobie. Nie liczcie jednak na frywolne sceny. Tych dwoje ledwie przekroczy pierwszą bazę, wystawiając Waszą cierpliwość na próbę.

  Nie potrafię sprawić, by pierwszoplanowe postaci pojawiły się w mojej wyobraźni, wiernie oddając koncepcję Veroniki Roth. Szczątkowe opisy ich aparycji (w powyższym zakresie) podcięły mi skrzydła. Mogę jedynie stworzyć własne wyobrażenie o Cyrze, Akosie, Ryzeku, bazując na nielicznych podpowiedziach autorki. Nie mam jednak o to pretensji, gdyż w tej sytuacji widzę ogromny potencjał, traktuję ją jak umysłowy wysiłek, jeszcze silniej wiążący mnie z bohaterami powieści.

  Tę historię warto poznać dla samego faktu zaobserwowania przeobrażenia ofiary w kata. Syn, względem którego ojciec ma ogromne wymagania, pragnie sprostać oczekiwaniom i bezwzględnością, okrucieństwem udowadnia swą wartość. Uczeń stara się przerosnąć mistrza, zasłużyć na miano jego następcy. Jednak cena, jaką Ryzek musi zapłacić za swą postawę, za podjęte decyzje jest bardzo wysoka. Cyra zaś z marionetki przeistacza się w wojowniczkę, walczącą z wyrzutami sumienia, zmagającą się z niechcianym darem, przyczyniającą się do zgonu przeciwników swego brata, jak i niewinnych osób. Ów dar jest tym, co bohaterów powieści odróżnia od przeciętnych homo sapiens. Prócz wyimaginowanego miejsca we Wszechświecie, w jakim egzystują, postaci noszą pamiątkę po Nurcie- umiejętność czyniącą z nich wyjątkowe istoty. Niektórzy potrafią łagodzić strach, przechwycić i wymienić wspomnienia, nie odczuwają bólu, lub wręcz przeciwnie, muszą z nim funkcjonować, i chcąc zaznać ulgę, obdarzać nim swe ofiary.

  Czy tak naprawdę ważne są motywy, które kierują działaniem człowieka, jeżeli jednym ze skutków jego czynów jest wyzwolenie narodu spod jarzma ciemiężyciela? Cyra wspierała buntowników, mających na celu zgładzenie Ryzeka. Pragnęła się od niego uwolnić, od wpływu, jaki wywierał na jej nurt, od cierpienia, które zadawał z przyjemnością, od roli narzędzia, służącego do torturowania i zadawania śmierci. Zdrada spowodowana była marzeniem o wolności, wymierzeniem kary, zemstą, zadośćuczynieniem, a także miłością do wroga.

  Należy również pochylić się nad Akosem Keresethem, członkiem narodu Thuvhe. Jak możecie podejrzewać, jego prawdziwe pochodzenie nie jest tak do końca pewne, podobnie jak w przypadku Cyry. Autorka kilkukrotnie podsuwa informacje, każące czytelnikowi podważać tożsamość obu postaci, przez co powieść staje się jeszcze bardziej intrygująca. Najmłodsze dziecko Wyroczni i rolnika, wybraniec, którego los skazuje na odegranie roli zdrajcy, musi stanąć po właściwej stronie barykad. Jednakże, która z opcji jest tą dobrą, odpowiednią, najważniejszą? Wszakże każdy z bohaterów broni racji, słusznych, wedle własnego poglądu, staje przed koniecznością przyspieszonego dojrzewania, dokonywania niezwykle trudnych i bolesnych wyborów, wielokrotnego przeprowadzenia rozrachunku z sumieniem. Czy jednak walka z przeznaczeniem ma jakikolwiek sens? Czy można zmienić z góry określony los?

  Śmierć w Naznaczonych odgrywa specyficzną rolę. Jest na tyle istotna, zwłaszcza, gdy dochodzi do niej na skutek morderstwa, że należy ją upamiętnić, do czego służy ludzkie ciało. Symbol, informujący o odebraniu komuś życia, potwierdza siłę, ma również za zadanie odstraszyć potencjalnych wrogów. To jednocześnie pancerz i odznaka, informacja o braku skrupułów oraz hołd złożony ofierze.

  Czytając opisywaną powieść, żałowałam, że ta historia ma nieco ponad 500 stron, a dotarcie do ostatniej z nich będzie równoznaczne z pożegnaniem z Cyrą, Akosem, członkami ich rodzin, przyjaciółmi i wrogami. Ku mej radości okazało się jednak, iż niedokończone wątki znajdą swą kontynuację w następnej odsłonie Naznaczonych. Świadomość kolejnego spotkania z bohaterami napawa mnie optymizmem, ale również wywołuje tęsknotę i obawy. Tak naprawdę wystarczyłoby wyjaśnić pewne kwestie, by postawić kropkę, wieńczącą końcowe zdanie. Początek serii poruszył tak wiele tematów, dotknął tylu spraw. Czy dalsza część nie zawiedzie oczekiwań czytelników, nie będzie stworzona na siłę?

  Powyższa opinia ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  super książka, czyta się ją z zapartym tchem i nie można się od niej oderwać. świetnie napisana kolejna książka tej autorki ("Niezgodna") polecam wszystkim

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiecie co jestem baaaardzo zawiedziona tą książką. Pani Roth należy do grona moich ulubionych autorów. Po trylogii Niezgodnej byłam pewna, że inne powieści tej autorki będą równie świetne. To co stworzyła w Niezgodnej to dla mnie sztos. "Spętani przeznaczeniem" to istna klapa. Prawie przez całą książkę myślałam o tym, czy by, nie rzucić jej w kąt..... Nie tak wyobrażałam sobie ponowne spotkanie z twórczością autorki. I mimo całej sympatii do Pani Roth nie jestem w stanie powiedzieć nic dobrego o tej pozycji. Przez praktycznie całą książkę "akcja" była tak słaba, że szok. Dopiero jakieś 70 stron przed końcem książka mnie w miarę zaciekawiła. I szczerze nie sądzę, że sięgnę po kolejną część. Nie chce sobie zmienić opinii o autorce, a będzie tak na pewno jeśli druga część okazała by się tak samo denna.

  Także ja nie polecam...

  Bardzo mi przykro pisać złą opinię o książce Pani Roth, ale niestety nie mam wyjścia. :(

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  swietna ksiazka, pierwszy raz od bardzo dawna czytam ksiazke z wlasnej woli i uwazam ze to jest wspaniala ksiazka jak i seria, po przeczytaniu tej biore sie za kolejna czesc:)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 23 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cienie śmierci. Uczta dla wron. Część 1. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Wydanie serialowe 4/5 Nasza cena:
35,28 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie śmierci. Uczta dla wron. Część 1. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Wydanie serialowe

Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią. Jest jeszcze kilka inych osób mogących rościć sobie...
Próby śmierci. Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 1 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Próby śmierci. Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 1

Nie wybierasz Akademii, to Akademia wybiera Ciebie! Nie miałam pojęcia, że te słowa zmienią moje życie. Nadszedł dzień, w którym najniebezpieczniejszy człowiek, jakiego kiedykolwiek spotkałam, przekazał mi okrutne wieści. Mój młodszy brat został wybrany do magicznej szkoły ukrytej w czeluściach...
Wyglądasz jak śmierć. Opowieści z akademii Umbrella. Tom 1 0/5 Nasza cena:
50,15 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyglądasz jak śmierć. Opowieści z akademii Umbrella. Tom 1

Pierwsza poboczna seria Umbrella Academy! Gdy osiemnastoletni Klaus zostaje usunięty z Akademii Umbrella i pozbawiony kieszonkowego, wyrusza do Hollywood – miejsca, w którym ludzie docenią jego upiorne talenty. Jednak kontakt z zawartością schowka miejscowego wampira, żyjącego z handlu narkotykami,...
Śmierć Dulgath. Kroniki Riyrii. Tom 3 3/5 Nasza cena:
21,71 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć Dulgath. Kroniki Riyrii. Tom 3

Trzy razy próbowano ją zabić. Potem wynajęto zawodowca. A także Riyrię. Kiedy ostatnia przedstawicielka najstarszego rodu w Avrynie staje się celem zamachów, Royce i Hadrian zostają wynajęci, żeby udaremnić spisek. Minęły trzy lata odkąd Hadrian, znużony wojną najemnik i Royce, cyniczny były...
Siedem czarnych mieczy. Śmierć imperiów. Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,03 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem czarnych mieczy. Śmierć imperiów. Tom 1

Pierwszy tom porywających przygód Sal Kakofonii w cyklu „Śmierć imperiów” Okradziono ją z magii. Pozostawiono na śmierć. Zdradzonej przez tych, którym ufała najmocniej, i odartej z magii Sal Kakofonii nie pozostało nic prócz imienia, sławy i legendarnej broni. Ma jednak wolę silniejszą od czarów i...
Szukając śmierci T.1 4/5 Nasza cena:
34,37 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukając śmierci T.1

Bakly przybywa do Grafzatzy, jednego z największych i najbogatszych miast Imperium Crambijskiego. Zmęczony życiem i do cna wyczerpany, zbiera resztki sił by pomóc jedynej osobie, na której mu zależy. Nie myśli już o przyszłości, po prostu robi to, w czym jest najlepszy. Zabija.Młoda baronowa...
Takeshi 1. Cień Śmierci 4/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Takeshi 1. Cień Śmierci

Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk? Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie. Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w...
Naznaczeni błękitem. Kroniki Drugiego Kręgu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naznaczeni błękitem. Kroniki Drugiego Kręgu. Tom 1

Pierwszy tom "Kronik Drugiego Kręgu" Ewy Białołęckiej, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek fantasy dla młodzieży. Nowe pokolenie młodych czytelników ma okazję poznać młodego maga Kamyka obdarzonego niezwykłym darem Tkacza Iluzji i jego puchatego i całkowicie niegroźnego smoka, Pożeracza...
Tylko Śmierć. Duchy Gaunta. Tom 11 0/5 Nasza cena:
45,08 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko Śmierć. Duchy Gaunta. Tom 11

W trakcie krucjaty o Światy Sabbat komisarz Gaunt i jego ludzie muszą zmierzyć się z duchami przeszłości. Operacja mająca na celu wyzwolenie Światów Sabbat trwa. Komisarz-pułkownik wyrusza wraz ze swoim regimentem na nowy obszar działań wojennych ? na świat-fortecę Jago. Gdy ataki nieprzyjaciela...
Dziesięć Żelaznych Strzał. Śmierć imperiów. Tom 2 5/5 Nasza cena:
39,69 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziesięć Żelaznych Strzał. Śmierć imperiów. Tom 2

Drugi tom niezapomnianej epickiej trylogii fantasy „Śmierć imperiów”! Sal Kakofonia, banitka i Włóczęga, niszczy wszystko, co kocha. Po tym, jak jej kochanka zaginęła, a ona pozostawiła za sobą spalone miasta, zostały jej tylko magiczna broń i nieokiełznane pragnienie wywarcia zemsty na tych,...
Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć 0/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

Lek na śmierć to trzeci tom serii Więzień labiryntu , amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox. Poprzednie tomy to Więzień labiryntu i Próby ognia . Przed tobą jeszcze więcej...
Audiobook Kosogłos. Igrzyska śmierci. Tom 3 CD 0/5 Nasza cena:
16,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kosogłos. Igrzyska śmierci. Tom 3 CD

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi...
Wybrane bestsellery
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
49,14 zł 52,87 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
27,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 0/5 Nasza cena:
27,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
137,54 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia papierowa + książka cyfrowa Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula