Metro 2034

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
410
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Audiobooki mp3
za 34,49 zł
Nasza cena: 27,99 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Drugi tom cyklu science fiction “Metro 2034”, autorstwa Dmitrija Glukhovsky’ego.

Dowiedz się, jakie zagrożenie wisi nad ludzkością tym razem.

“Metro 2034” to kolejna powieść wchodząca w skład serii science fiction zatytułowanej “Metro”. Tym razem głównym bohaterem zdarzeń jest Homer, pewien starszy mężczyzna, który bardzo ucierpiał w wyniku atomowego konfliktu. Stracił praktycznie wszystko. Szukając nowego sensu życia, postanowił pełnić obowiązki w Metrze. Poświęca się swojemu zajęciu bez reszty. W głębi duszy wciąż nosi marzenie, by napisać powieść, która urośnie do rangi ogromnego eposu. Książkę tę miałaby poznać każda osoba na świecie.

Któregoś dnia, karawana transportująca towary do stacji Homera przepada bez wieści. Co więcej, nie można też nawiązać kontaktu z sąsiednią stacją. Niespodziewanie zjawia się wówczas Hunter, aby sprawdzić całą sytuację. Oprócz niego w podróż mają się wybrać także Homer oraz młody Ahmed. Mało kto daje im szansę na powrót w całości. Jaki finał będzie mieć ta niebezpieczna ekspedycja?


O autorze

Dmitry Glukhovsky, a właściwie Dmitrij Aleksiejewicz Głuchowski, jest rosyjskim pisarzem, dziennikarzem, a także felietonistą i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 12 czerwca 1979 roku w Moskwie. W świecie literatury zadebiutował postapokaliptyczną powieścią “Metro 2033” (napisaną w wieku 18 lat). Początkowo książka została opublikowana w całości w Internecie, by każdy mógł ją przeczytać za darmo, dopiero później ukazała się także drukiem i trafiła do księgarni na całym świecie. Powieść doczekała się kontynuacji w formie drugiego i trzeciego tomu serii – tak powstała kompletna trylogia “Metro”.

Recenzje (8)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  17 z 27 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka chyba trochę bardziej tajemnicza niż Metro 2033. W tej części metra bardziej zapoznamy się z mieszkańcami poszczególnych stacji. Oba tomy przeczytane jednym ciągiem i tak je chyba trzeba traktować - jako nierozerwalną całość. Nie ma co opisywać - naprawdę warto przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsza część Metra wywołała u mnie nie mały zachwyt. Styl, fabuła, świat... wszystko idealnie się ze sobą zgrywało i po prostu chciałam więcej. Dlatego też gdy nadarzyła się okazja od razu sięgnęłam po kontynuacje, stawiając jednak jej dość wysoko poprzeczkę.

  Metro 2034 przynajmniej pozornie nie ma wiele wspólnego z częścią pierwszą. Poznajemy w niej Homera - starszego mężczyznę, któremu wybuch atomowego konfliktu odebrał wszystko. Od tamtej pory wykonuje sumiennie swoje obowiązki w Metrze, głęboko w sobie kryjąc marzenie o tym, aby napisać powieść, wielki epos, który pozna każdy żyjący w jego świecie. Gdy pewnego dnia karawana transportująca towary do jego stacji znika, a kontakt z sąsiednią urywa się, tajemniczy Hunter zgłasza się, aby zbadać sytuacje. Wraz z nim w podróż wybrać ma się Homer wraz z młodym Ahmedem. Wkrótce odchodzą. Nikt z żyjących nie spodziewa się zobaczyć ich znów żywych.

  Gulkhovski znów zachwyca lekkim stylem, klimatycznymi, celnym porównaniami oraz niezwykle żywym światem. Metro 2034, podobnie jak poprzednia część, może wciągnąć i skończyć się niezwykle szybko. Poza tym nie raz odnosiłam wrażenie, że to nie sama linia fabularna jest w powieści najważniejsza, a to, co dzieje się wokół. Autor znów wypełnił treść legendami, historiami pojedynczych jednostek, opisami zniszczonej Ziemi i bólem tych, którzy przeżyli. To sprawia, że sama podróż do jego uniwersum jest czymś niezwykłym - mamy wrażenie, że trafiamy do realnego świata, a nie odseparowanej, płaskiej rzeczywistości.

  Choć świat dalej jest niezwykły, a bohaterowie dobrze skonstruowani, kontynuacja jest jednak zdecydowanie słabsza od pierwszej części. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób nie przepada za drugim tomem przez nikły wątek dotyczący Artema, bohatera pierwszej części, jednak myślę, że nie to stanowi sedno problemu, jaki ma Metro 2034.

  Pierwszy tom był czymś zupełnie zaskakującym. Nowym, świeżym. Świat chciało się poznawać, fabuła zachwycała zmiennością i tempem akcji, za każdym rogiem czaiła się nowa przygoda. W tej części Gulkhovski jakby trochę się rozleniwił. Wykorzystuje te same schematy, dość łatwo przewidzieć, co się stanie dalej. I choć sama akcja brnie, jest cały czas obecna, może znudzić co mniej wytrwałych czytelników.

  Ta powieść jest dobrą, lecz nie genialną kontynuacją Metra 2033. Oczywiście, dla fanów uniwersum jest to lektura obowiązkowa i nie wątpię, że ci ją polubią, ale jeśli jesteś po lekturze pierwszego tomu, który nijak przypadł Ci do gustu nie licz na to, że kolejna część poprawi Twoją opinię o serii. No, chyba, że akurat dostrzeżesz w niej coś, czego nie mogłam dostrzec ja :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Metro 2034 jako kontynuacja wypada doskonale. Opowiada losy zaginionego Huntera oraz Homera o Saszy. Rzecz dzieje się rok po wydarzeniach ostatniej części, kiedy to Artem zgładził Czarnych, ponoć zagrażających życiu ludzi skrywających się w moskiewskich tunelach.

  Unicestwienie jednych, nie zapewniło jednak ochrony przez atakiem innych. Metro dziesiątkuje zaraza, której wytępienia podejmuje się Hunter – mężczyzna-legenda, łowca, przed którym sieć tuneli nie ma, zdawałoby się, żadnych tajemnic. Dodatkowym problemem staje się utracona łączność ze stacją zapewniającą dostawę amunicji, bez której nie ma co liczyć na przetrwanie. Obie sprawy wydają się ze sobą powiązane.

  Książkę tę czytało się znacznie lepiej niż tom pierwszy, bowiem bardziej angażuje ona czytelnika w wątki obyczajowe, rozwija historie głównych postaci, zarysowuje ich psychikę i trudy zmagań po spotkaniu z czarnymi.

  Przeczytałam ją właściwe na jednym wdechu, później nie mogąc zasnąć – to stanowić może chyba najlepszą rekomendację, tym bardziej, że do książek o tej tematyce podchodzę z dużą dożą ostrożności.

  Tym, co oceniam bardzo wysoko jeśli idzie o Metro 2034 są rozważania o kondycji ludzkiej, sednie człowieczeństwa, jego istocie i tym co decyduje o naszym byciu lub nie człowiekiem. Świetnie poprowadzone rozważania, pokazujące jak niewiele trzeba, by utracić status prawdziwej istoty ludzkiej, jak krucha jest nasza psychika i jak łatwo ją nadszarpnąć, czyniąc straty nie do odrobienia. Autor pyta o to, co stawia ludzi wyżej niż zwierzęta, co czyni nas lepszymi? Jego refleksje mają charakter ogólnoludzki i uniwersalny: bez względu na to, kto i kiedy weźmie je pod lupę, wciąż będą aktualne. Nieważne czy pyta człowiek średniowiecza, czy osoba żyjąca w świecie po katastrofie. Pytania i odpowiedzi pozostają niezmienne, co bardzo sugestywnie widać na tle zarysowanego uniwersum. Tutaj nabierają one nowego sensu.

  W mojej opinii jest o wiele lepsza niż tom pierwszy, nie tylko pod względem łatwości i lekkości lekturowej. Metro 2033 skupiało się właściwie na zarysowaniu świata postapokaliptycznego i głównych osi narracyjnych. Stanowiło ono świetne wprowadzenie w uniwersum, jednak to dopiero tutaj można zaangażować się w lekturę w pełni, także poprzez identyfikowanie się z postaciami. Mniej jest już chaosu, więcej się wyjaśnia, zostaje dopowiedziane w jakiś, chociażby naskórkowy sposób, zapewniając większy komfort czytania. Przy tym wszystkim pojawiają się w końcu jakieś uczucia – okazuje się (uff!), że nie wszyscy utracili zdolność kochania, współczucia i bycia serdecznym.

  Choć wiem, że Metro 2035 nie rozwija wątku, który chciałabym aby został dopowiedziany, sięgnę po kolejny tom z nieskrywaną przyjemnością.

  Kto by pomyślał!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Metro 2034" to druga część powieści "Metro 2033", opowiadająca dzieje ludzkości po nuklearnej katastrofie. Tym razem akcja dzieje się rok później, po przeciwległej stronie moskiewskiego metra, na stacji Sewastopolskiej, walczącej o przetrwanie z nowymi formami życia. Gdy dostarczające amunicję karawany nagle giną bez wieści, trójka śmiałków podejmuje się misji wyjaśnienia sytuacji. Mamy tu więc schemat fabularny ogólnie podobny do tego z pierwszej części - nieznane zagrożenie, bohater, misja i próba realizacji tej misji polegająca głównie na żmudnym przedzieraniu się przez poszczególne stacje. "Metro 2034" budzi we mnie mieszane odczucia. Z jednej strony mamy niepowtarzalny klimat metra, ale w porównaniu do pierwszej części autor przedstawił je zdecydowanie zbyt skąpo, jedynie jako tło wydarzeń; brakuje tu charakterystycznej tajemniczości czającej się w tunelach i na poszczególnych stacjach, mrok wcale nie wydaje się być już tak gęsty, a poczucie zagrożenia podczas wędrówki bohaterów przypomina bardziej nocną przeprawę przez las, niż przez śmiertelnie niebezpieczne metro. Dalej - akcja i fabuła. Przymykając oko na wspomnianą wcześniej schematyczność, ale mając na uwadze tak zwane lekkie pióro autora, "Metro 2034" jest dziełem ogólnie dobrym. Fakt, zaskoczenia i nagłych zwrotów akcji jest tu jak na lekarstwo, a sporą część powieści cechuje przewidywalność. Wszystko jakby zbyt szybko (i niepotrzebnie!) staje się zbyt jasne. W pewnych momentach można nawet odnieść wrażenie, że w metrze jest po prostu nudno (powiedzieć to samo o pierwszej części byłoby ciężkim grzechem). Glukhovsky jednak broni się kreacją głównych bohaterów. Każdy z nich jest postacią dość klarowną i na swój sposób oryginalną. Ponadto autor tchnął w nich sporą dozę człowieczeństwa, pozwalając im zapomnieć o brutalnej przyziemności metra i zająć się wartościami ponadczasowymi, od wieków bliskimi człowiekowi i niejako definiującymi jego wyższość nad innymi gatunkami - literaturą, muzyką, filozofią, miłością. I jeszcze język. Widać, że pisząc "Metro 2034" Glukhovsky był pisarzem dojrzalszym. Filozoficzne rozważania oraz wtrącone (szkoda, że tak rzadko) fragmenty pisanej przez Homera powieści czynią z "Metra 2034" coś więcej, niż tylko płytką historyjkę fantasy. Jednak po lekturze pierwszej części czytelnik w pełni zasłużenie ma prawo oczekiwać kontynuacji zdecydowanie ciekawszej i co najmniej równie wciągającej. Niestety oczekiwania te w dużej mierze zostają niespełnione. Tak jak pierwsza część niosła ze sobą spory bagaż emocji i w literacko pozytywny sposób pozostawiła czytelnika z wieloma pytaniami bez odpowiedzi, tak druga część, mniej emocjonalna, ale bardziej refleksyjna, pozostawia duży niedosyt i czyni magię metra zdecydowanie zbyt ulotną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna książka z tego uniwersum i kolejny sukces autora. Świat przedstawimy zachwyca, klimat fantastyczny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Dmitry Glukhovsky
 • Wydawnictwo Insignis
 • Seria Trylogia Metro
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 410
 • Format: 14x21 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365315038
 • Język: polski
 • Tłumacz: Podmiotko Paweł
 • Nr wydania: 3
 • ISBN: 9788365315038
 • EAN: 9788365315038
 • Wymiary: 14.0x21.0x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Metro 2033 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033

Nowe wydanie pierwszego tomu fantastyczno-naukowego cyklu Metro Dmitrija Glukhovsky’ego – Metro 2033. Rok 2033. Świat po zagładzie nuklearnej. Ocalali walczą o przetrwanie w sieci moskiewskiego metra. Ich los trafia w ręce młodego Artema. W związku z polską premierą niezwykle wyczekiwanej powieści...
Metro 2033. Uniwersum - Za horyzont 0/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum - Za horyzont

Petersburskie metro pogrąża się w kolejnej wojnie - tym razem imperium wegan próbuje podbić niezależne stacje. Jednocześnie doświadczony stalker Taran trafia na ślad projektu Alfejos, który daje nadzieję na oczyszczenie powierzchni ziemi ze śmiercionośnej radiacji i wyjście ocalałych z tuneli i...
Metro 2033. Uniwersum - Do światła 5/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum - Do światła

Do światła Andrieja Djakowa to w Rosji największy sukces w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 od czasu niezapomnianego Metra 2033 Dmitra Glukhovskiego. Porzucony świat, leżący na powierzchni, nie chciał przyjąć ludzi z powrotem. Mamiące, tajemnicze światło zgasło, skryło się jak widmo, jak...
Metro 2033. Uniwersum - W mrok 0/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum - W mrok

Druga część bestsellerowej trylogii Andrieja Diakowa z serii Uniwersum Metro 2033, projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Poznaj dalsze losy stalkera Tarana i jego wychowanka, Gleba. Na oczach załogi pływającej platformy wiertniczej Babel mieszkańcy wyspy Moszczny giną straszną i niespodziewaną...
Metro 2033. Uniwersum. Otchłań 5/5 Nasza cena:
34,19 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum. Otchłań

Druga po "Dzielnicy obiecanej" Pawła Majki książka z serii Uniwersum Metro 2033 w polskich realiach. Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności,...
Metro 2033. Uniwersum - Dziedzictwo przodków 0/5 Nasza cena:
31,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum - Dziedzictwo przodków

Moskwa i Kaliningrad. Wspaniałe stołeczne metro i zbudowane przez faszystów w podziemiach Königsberga bunkry oraz tajne bazy. Intrygujące zestawienie. Choć ci, którzy o moskiewskim metrze wiedzą wszystko, żyją pośród nas, milczą ze względu na podpisane zobowiązania. Tymczasem tajemnice podziemnego...
Dzielnica obiecana. Uniwersum Metro 2033 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzielnica obiecana. Uniwersum Metro 2033

Dwie dekady po atomowej zagładzie, czasy Pożogi. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej. Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica...
Mrówańcza. Uniwersum Metro 2033 5/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mrówańcza. Uniwersum Metro 2033

"Wrak milionowego miasta, głównego ośrodka obwodu i okręgu, bramy Kaukazu, portu pięciu mórz..." A pod nim nieukończone metro z tymi nielicznymi mieszkańcami, którzy mieli szczęście przetrwać. Szczęście? Ze zmiennym powodzeniem bronią swoich podziemnych enklaw przed agresją nowych gospodarzy...
Metro 2033. Uniwersum - Piter 3/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro 2033. Uniwersum - Piter

Piter – jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg – to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033” Dmitry’a Glukhovsky’ego.Atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie – przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula