Klątwa fortuna i namiętności Tom 1

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Produkt niedostępny

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna oskarżona o czary. Przed śmiercią rzuca klątwę na winnych swojej krzywdy. Odtąd pech nie przestanie im towarzyszyć... Tymczasem w kraju zaczyna się gorący czas: śmierć króla Augusta II i wolna elekcja. Dwa przeciwne obozy zjeżdżają do Warszawy, by wybrać następcę. W tym barwnym okresie historycznym toczą się losy dwóch bohaterek: skromnej Zofii i namiętnej Cecylii. Która z nich skradnie serce zuchwałego infamisa?

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  23 z 40 osób uznało recenzję za przydatną

  Buzia w ciup, ręce w małdrzyk, wzrok skromnie skierowany w dół, to przystoi kobiecie. Każde inne zachowanie może zostać poczytane jako nieobyczajne. Jak w takich warunkach zdobyć to czego się pragnie? Sposób zawsze się znajdzie, chociaż czasem trzeba sięgnąć po środki bardzo radykalne ...

  Rzeczpospolita podzielona, Korona i Litwa objęte wrzeniem elekcyjnych sojuszy, spisków i intryg. Mogłoby się wydawać, że najważniejsze jest dobro państwa, zresztą właśnie pod takim sztandarem wciąż rodzą się nowe konfederacje, ale niektórzy mają własny interes na oku. W takiej atmosferze szczęście osobiste jest najmniej ważną kwestią, szczególnie kiedy decyzje do siebie samego są nie tyle niemile widziane, lecz w ogóle uważane za bardzo szkodliwą fanaberię. Piękna kasztelanka Cecylia i skromna miecznikowa Zofia, różne od siebie jak noc i dzień lub ogień i woda, wiedzą, iż ich dalszy los mało zależny jest od nich samych. Jedna zuchwała i umiejąca osiągnąć swój cel, druga żyjąca zgodnie z zasadami i raczej poddająca się losowi, lecz obie jak do tej pory, godząc się lub nie, spełniały rodzicielską wolę. Może nadszedł dobry moment by i one głośno wyraziły swoje zdanie? Czy w tak gorącym czasie nie będzie im łatwiej zdobyć to o czym marzyły? Cecylia wybrała już drogę spełniania swych pragnień, a te nie należą ani do skromnych, ani tym bardziej do ogólnie przyjętych za stosowne. Kto jednak oprze się zuchwałej piękności jeżeli umie ona owinąć sobie wokół paluszka największego, miejscowego, buntownika? Co innego cicha Zofia, jak mogłaby sprzeciwić woli rodziny? Chociaż co ryje się za jej spokojnym obliczem nie zdradza ona ani słowem. Czyżby miała zaskoczyć wszystkich siłą charakteru, jakiej nawet sama nie spodziewała się po sobie? Jej nie w głowie amory i przygody, ale by zdobyć upragniony spokój umie pokazać pazury. Jeszcze niektórzy gorzko pożałują, że nie docenili jej, zresztą swoją porcję zmartwień dołoży im i Cecylia. Obie panie, każda na swój sposób, walczą by zrealizować swoje plany. Nie do końca z własnej woli, w samym centrum kobiecych rozgrywek, znajduje się buntowniczy infamis - Kacper Hadziewicz, umiejący poradzić sobie z kaprysami pana kasztelana i z lokalnymi zbójcami, lecz kobiece sztuczki to już całkiem sprawa i to o wiele bardziej groźna ...

  Jeszcze jedna kobieta ma swój udział w tej historii, ale czy to możliwe, że kilka słów rzuconych pośród płomieni może mieć wpływ na cokolwiek i kogokolwiek? Jedni wierzą w klątwę wypowiedzianą, inni zbywają ją machnięciem dłoni, bo ludzie sami są odpowiedzialni za swój los. Ale czy przeznaczenie nie zmieniło swej drogi gdy ogień zaczął palić młodą dziewczynę?

  Wielka polityka sięga swymi mackami daleko i niejeden odczuje jej wpływ na sobie, nawet Zofia i Cecylia będą musiały ją uwzględnić w swoich planach. Jedna z nich okazuje się zręcznym graczem, który umiejętnie zdobywa sojuszników, wymyka się wrogom i zaczyna rozumieć, że pewnych uczuć wcale nie musi się wyrzekać ...

  Czy zwycięży zuchwałość i pewność siebie? A może kobieca intuicja i honor?

  Rzeczpospolita doby osiemnastego wieku oraz elekcyjna gorączka jako tło wplecione w historię dwóch kobiet, które chcą urzeczywistnić swoje marzenia. Gorące uczucie, rodzicielski gniew, łaska pańska na pstrym koniu jeżdżąca, polskie dwory i zamki, panowie szlachta oraz spiski i intrygi dworskie. W takiej atmosferze nuda nikomu nie grozi, zwłaszcza kiedy okazuje się, że pierwsze wrażenie może mylić, a za spokojnym obliczem i nieśmiałym spojrzeniem kryje się silna wola i spryt. "Fortuna i namiętność. Klątwa" to opowieść w jakiej nie brak dużej dawki emocji, konnych pościgów, ucieczek przed zbójcami i zagniewanymi ojcami, unikaniem katowskiego miecza oraz zakazanej miłości. Pierwszy tom sagi z rozmachem wprowadził czytelników w świat Polski szlacheckiej i liberum veto, lecz to drugi plan, na pierwszym znajdują się losy kobiet, jak niezwykłych to trzeba przekonać się samemu podczas lektury, oraz mężczyzny, który wplątuje się w ich walkę o wolność. Litewskie knieje i warowne zamki są niemymi świadkami dopiero co rodzących się uczuć, wielkich namiętności, politycznych spisków oraz tajemnych schadzek. Małgorzata Gutowska-Adamczyk dała czytelnikom lekturę, podczas której znudzenie fabułą nie grozi, a czas płynie podczas jej poznawania zdecydowanie zbyt szybko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Poprzedni cykl powieściowy autorki, Cukiernia pod Amorem, owszem podobał mi się, lecz zachwytu podobnego do tych na blogach i forach nie wzbudził. Ot doskonale napisana, lekka opowieść. Jeżeli chodzi o najnowsze dzieło Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk to sprawa ma się inaczej. Klątwa to po prostu doskonała, dopracowana w każdym calu, niezwykle wciągająca powieść. Niecierpliwie czekam na kolejny tom.

  Akcja rozpoczyna się na Litwie w I połowie XVIII wieku. Jest to okres niezwykle niespokojny w Rzeczypospolitej. Kilka miesięcy temu zmarł król August II. Trwa walka o schedę po nim. Nakreślając niezwykle dokładnie i ciekawie historyczne tło, autorka snuje fascynującą opowieść.

  Klątwa, to coś znacznie więcej niż sugeruje to w opisie na okładce wydawca. Rozpoczynając lekturę spodziewałam się wciągającej lecz lekkiej historii z historią i miłością w tle. Dostałam za to dużo więcej. Autorka nie stroni od historii zarówno tej wielkiej opisującej perypetie w Rzeczypospolitej, jak i tej, która bezpośrednio dotyczy bohaterów.

  Obok świetnie ukazanej historii mamy bardzo dużo opisów ówczesnych strojów, obyczajów ot chociażby młodych panien wobec kawalerów, czy dzieci wobec rodziców. Sporo miejsca zajmują waśnie naszych rodaków, zarówno te na szczeblu ogólnokrajowym często kończące się zrywem z bronią w ręku, jak i ten o miedze, czy pędź ziemi.

  Wspaniale opisane są stroje i zajęcia dotyczące poszczególnych profesji. Ot chociażby taki majstersztyk, jak opis zakresu obowiązków ówczesnego kata.

  Pierwsze, co rzuca się w oczy w trakcie lektury to doskonałe i niezwykle dokładne przygotowanie merytoryczne autorki. Widać, iż tło historyczne i wszystko, co z nim związane, co stanowi kwintesencję powieści zostało przygotowane w najdrobniejszym szczególe, a pisarka musiała zadać sobie sporo trudu, żeby wygrzebać co poniektóre smaki i smaczki. Dodatkowym atutem jest zastosowanie języka adekwatnego do czasu rozgrywania się opowieści. Widać, iż Gutowska-Adamczyk tworząc Klątwę siedziała bardzo mocno w epoce. Efekt całościowy jest świetny.

  Na wielki plus zasługuje także szata graficzna książki. Strona edytorska doskonale dopasowała się do klimatu książki.

  Lektura Klątwy wciągnęła mnie od pierwszej strony. Od książki nie mogłam się oderwać. I ogromnie żałuję, że II tom ukaże się dopiero w przyszłym roku. W sumie może nie powinnam zaczynać lektury teraz. Może lepiej byłoby poczekać, aż oba tomy będę mieć w swoim ręku. Ale kto to wiedział, iż Klątwa okaże się tak doskonałą powieścią. Gorąco zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Premiera drugiego tomu jest zawsze doskonałym pretekstem do sięgnięcia po pierwszy. Zwłaszcza, gdy ten pierwszy został nabyty niewiadomo kiedy i od kilkunastu miesięcy leży przy łóżku z zakładką sterczącą z wyrzutem spomiędzy stron. Uwielbiam historyczne powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, kocham ich styl, wysmakowane słownictwo, sugestywne opisy. O ile nie mogę się przekonać do Jej powieści współczesności dotyczących, o tyle te, z historią w tle są dla mnie obietnicą pięknej podróży i dobrej lektury. Jako, że drugi tom tej książki od zeszłego tygodnia gości pod mą strzechą, uznałam, że czas najwyższy doczytać pierwszą książkę w tej serii. Dwa dni i lektura już za mną.

  Jest osiemnasty wiek, na stosie zostaje spalona kobieta. Nie korzysta z łaskawej propozycji kata, który proponuje uwolnienie jej od stosu i małżeństwo. Oskarżona o czary kobieta rzuca klątwę na kasztelana. Ten zaś wydaje się być panem świata, ma majątek, zbójów na swoich usługach, właśnie wydaje za mąż swą córkę. Małżeństwo, z człowiekiem panującego króla wydaje się być świetnym pomysłem na wzmocnienie znaczenia rodu. Kasztelan ma też dwóch synów, których planuje wżenić w możne rody. Nie wie, że jeden z nich zapałał afektem do młodej wdowy, która jemu również oddała serce i teraz odrzuca każdego kandydata pod pozorem ślubów złożonych po śmierci męża. Gdyby tylko historia Polski w osiemnastym wieku nie była tak burzliwa. Na horyzoncie zbierają się ciemne chmury, a nad rodem kasztelana zaczyna krążyć klątwa.

  Tym razem Małgorzata Gutowska-Adamczyk zabiera nas w czasy, rzadko opisywane w literaturze dla kobiet. Czasy w których procesu o czary są normą, w których kobieta z jednej strony jest własnością męża, ale mimo wszystko może wywalczyć pewną swobodę. Wiek dziewiętnasty będzie bardziej radykalny, sprowadzi kobiety do roli ładnych ozdób. Tutaj czuć bardziej klimat sienkiewiczowskiej trylogii(tak wiem, że okres nie ten), kobiety są silne, gdy muszą zająć się majątkiem, muszą walczyć z wieloma przeciwnościami losu i potrafią to czynić z powodzeniem. Ta powieść, to kolejny zbiór ciekawych kobiecych portretów, oczywiście Zofia budzi naszą natychmiastową sympatię, podczas gdy Cecylia, aż się prosi o solidny łomot. Czyta się to wszystko bardzo szybko i dobrze. Bo Autorka przykłada wielką wagę do słów, Jej książki zawsze są napisane piękną polszczyzną. Można! Można i trzeba pisać powieści ładnie. Tylko wtedy poszerzanie słownictwa za pomocą książek ma sens.

  Jestem ciekawa co będzie dalej, nie można narzekać na nudę, dzieje się sporo i zanosi się na jeszcze więcej różnych perturbacji. Zrobię sobie dwie książki przerwy i drugi tom będzie mój : D

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Fortuna i namiętności. Zemsta Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fortuna i namiętności. Zemsta Audiobook mp3

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem!Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu...
Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą

Pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”, dalsze losy Hryciów, którym los nie oszczędza dramatycznych przeżyć. Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn Waldemara...
Wystarczy, że jesteś 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wystarczy, że jesteś

Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta „Zmierzch” i skrycie marzy o wielkim, wyjątkowym uczuciu oraz księciu, zbyt doskonałym, by mógł być prawdziwy. Idealny chłopak rodzi się w wyobraźni dziewczyny i żyje w...
Audiobook Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami Cukierni pod Amorem CD 0/5 Nasza cena:
19,14 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami Cukierni pod Amorem CD

Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami "Cukierni pod Amorem". Audiobook. Czas nagrania: 8 godzin 40 minut czytają: Aleksandra Bożek, Agata Góral, Aleksandra Długosz, Marta Chyczewska, Diana Zamojska, Martyna Kowalik Małgorzata Gutowska-Adamczyk swą „Cukiernią Pod Amorem” uwiodła...
Audiobook Fortuna i namiętności Zemsta mp3 0/5 Nasza cena:
25,13 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Fortuna i namiętności Zemsta mp3

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem! Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu...
Cukiernia Pod Amorem Tom 2 Cieślakowie mp3 Audiobook Małgorzata Gutowska-Adamczyk CD 0/5 Nasza cena:
15,95 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cukiernia Pod Amorem Tom 2 Cieślakowie mp3 Audiobook Małgorzata Gutowska-Adamczyk CD

Dalszy ciąg losów Hryciów i Zajezierskich w barwnej powieści "Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie" spod pióra autorki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk.Autorka znowu przenosi nas do Gutowa, gdzie Iga Hryć w dalszym ciągu stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego pierścienia, jednak zamiast wyjaśnienia...
Audiobook Fortuna i namiętności. Klątwa mp3 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Fortuna i namiętności. Klątwa mp3

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna...
Fortuna i namiętności. Klątwa. Audiobook CD 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fortuna i namiętności. Klątwa. Audiobook CD

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna...
eBook 220 linii mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,33 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 220 linii mobi epub

Mikołaj, pasjonat gry na perkusji, rozpoczyna naukę w gimnazjum i otrzymuje swoją pierwszą Warszawską Kartę Miejską. Staje się ona jego biletem do dorosłości – chłopak może teraz samodzielnie, bez kontroli rodziców, poruszać się po stolicy. Przemierzając trasy 220 li­nii autobusowych, nie tylko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula