Dworek w Miłosnej

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Audiobooki mp3
za 20,67 zł
Nasza cena: 25,44 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Jeśli interesują Cię książki o tematyce obyczajowej to "Dworek w Miłosnej" jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej wszystkie tematy, które zdarzają się w normalnym życiu: miłość i zdrada najbliższej osoby, spadek i śmierć. Do tego ciekawe opisy przyrody i bardzo rzeczywiste przedstawienie postaci i wydarzeń sprawiają, że chce się sięgnąć po nią jeszcze raz.

Bogna Rytter jest staruszką, której życie zmierza ku końcowi. Mieszka w dworku w Miłosnej, gdzie też postanawia zaprosić swoje krewne: Monikę i Adę razem z ich rodzinami. W trakcie świętowania swoich kolejnych urodzin Bogna postanawia uporządkować swoje sprawy i przedstawia decyzję, jaką podjęła odnośnie spadku. Kobieta postanawia przepisać dworek i majątek Adzie i Monice. Jest jednak pewien warunek. Krewne muszą przeprowadzić się do dworku i zaopiekować się przyjacielem i ogrodnikiem Bogny, Antonim. Na tym rozmowa się kończy, kobiety opuszczają dworek i wracają do swojego dotychczasowego życia.

Dwa lata później Bogna umiera, a do kobiet wraca sprawa spadku i prośby ich krewnej. Przez te dwa lata życie obydwóch kobiet uległo zmianom. Ada razem z synem spakowała walizki i przeprowadziła się do dworku, żeby zacząć nowe życie. Życie Moniki i jej męża Igora było w rozsypce, małżonkowie zaczęli się od siebie oddalać. Wszystko przez stratę córki w wypadku samochodowym. Do tego nieszczęścia dołączył jeszcze ich syn, który przestał mówić, w związku z traumą, jaką wywołała śmierć siostry. Koniec końców Igor podjął męską decyzję i postanowił, że przeprowadzają się do dworku w Miłosnej, aby tam na nowo poukładać ich wspólne życie.

Ogrodnik Antoni na początku nie umiał się pogodzić z faktem, że po jego terenie chodzą obcy ludzie. Po pewnym czasie doszedł do wniosku, że jest to najlepsza decyzja, jaką podjęła Bogna. Ada razem z synem bez problemu odnaleźli się w nowym miejscu, Igor również coraz bardziej przekonywał się do słuszności podjętej przed siebie decyzji. Dzięki czemu poświęcał więcej czasu swojemu synowi. W najgorszej sytuacji była Monika, która nie potrafiła pogodzić się ze śmiercią swojej córki, nie odnalazła się w nowym miejscu i cały czas tęskniła za swoim kochankiem. Ostatecznie podjęła najtrudniejszą decyzję, odeszła od męża i wróciła do swojego dawnego życia.

Agnieszka Olejnik z wykształcenia jest polonistką i anglistką, z zamiłowania pisarką. Uwielbia podróże, spokój i ciszę. Prowadzi bloga "Barwy i smaki mojego życia", w którym opowiada o książkach, fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni i pysznych nalewkach. Jest autorką książek dla dzieci "Ava i Tim. Droga na północ", powieści młodzieżowej "Zabłądziłam" oraz kobiecego kryminału "Dante na tropie".
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Na łamach książki "Dworek w Miłosnej" poznajemy losy Moniki, Igora, Antoniego, Bogny, Dawida, Patrycji i Radka. Wśród tych postaci najwięcej negatywnych emocji wzbudziła we mnie Monika. Kobieta, która nie potrafiła cieszyć się tym co ma, a była nią rodzina. Ciągle żyła tym co oczekuje od niej świat, w domyśle jak wielką chce rozwinąć karierę zawodową. Nie dostrzegała jak bardzo jest potrzebna mężowi i dzieciom. Wydawało się jej, że szczęście jest gdzieś indziej. Wiadomo, że zawsze wydaje się, że gdzie indziej z kim innym zaznamy więcej szczęścia i radości. Tej ułudzie dała się zwieść właśnie Monika, która uwikłała się w romans z żonatym mężczyzną. Jak zakończy się ta historia, no cóż, ja wam tego nie powiem. Musicie sami przeczytać książkę. Jedyne co mogę wam zdradzić, to nie spodziewałam się takiego zakończenia. Oj nie. Pani Agnieszko mam nadzieję, że szybko ukaże się drugi tom tej wspaniałej historii i dowiem się jak potoczyły się losy mieszkańców dworku w Miłosnej.

  Z pewnością wiele osób po przeczytaniu książki stwierdzi, że tematy poruszane przez autorkę są oklepane. Wielokrotnie opisane przez innych autorów. Ale nic bardziej mylnego. Takie jest życie, które nie zawsze nas rozpieszcza. Może się wydawać, że podobną historię już czytaliśmy, ale jest tak dużo ludzi, którzy z podobnymi problemami muszą się zmierzyć, że aż trudno w to uwierzyć. Ważne jest to jak rozwiążą swoje problemy i jakimi staną się ludźmi pomimo doznanych krzywd.

  Pani Agnieszka w przepiękny sposób opisała dramat jakim jest choroba, zdrada, brak akceptacji przez rówieśników, śmierć dziecka, samotność. Nie zabrakło scen, w których można obserwować relacje pomiędzy dziećmi a starym panem Antonim. Mężczyzna ów jest skarbnicą wiedzy i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem życiowym nie tylko z dziećmi, ale i z dorosłymi. To taki dobry duch dworku w Miłosnej, który swoim dobrym słowem potrafi nakierować rozmówcę na odkrycie dobrego rozwiązania w trudnej sytuacji.

  Pełna opinia na Czytam dla przyjemności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiadająca moje życiowe sytuacje. Bardzo polecam. Pozycja godna uwagi jak irównież nne tej autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pióro Agnieszki Olejnik jest mi już doskonale znane i właściwie w ciemno mogę sięgać po kolejne jej powieści, są bowiem mądre, piękne, napisane niezwykle lekko i . W przypadku pierwszego tomu nowej trylogii, czyli książki "Dworek w Miłosnej" nie można przejść obojętnie wobec okładki, na której króluje wizerunek dworu w angielskim stylu, aż proszący by zajrzeć do jego wnętrz i rozwikłać tajemnice przeszłości. Otwieram zatem drzwi...

  Osiemdziesięcioletnia Bogna Rytter całe życie była sama i nie obchodziła urodzin. Swego ukochanego utraciła dawno temu, ale teraz licząc się z rychłym końcem swych dni, urządza rodzinne spotkanie i zaprasza wnuczki swojej siostry z rodzinami. Podczas czterodniowego pobytu w Miłosnej Monika Suchecka i Ada Rytter dowiadują się, że ciotka zapisała im w spadku dworek oraz resztę majątku, pod warunkiem, że tutaj zamieszkają. Czy w chwili śmierci Bogny kuzynki zdecydują się porzucić dotychczasowe życie w Poznaniu i Gdyni i osiąść w małomiasteczkowej społeczności? Czy w nowej rzeczywistości wystarczy jedynie ich zgoda? A może demony i tajemnice drzemiące w przeszłości każdej z nich staną im na drodze?

  Między chwilą, gdy kobiety dowiedziały się o spadku a musiały podjąć decyzję czy przyjmują spadek mijają dwa lata, które znacząco zmieniają życie rodziny Sucheckich. Tragedia, w obliczu której stanęli nie scaliła ich, nie trwali przy swoim boku, by się wspierać... Dotychczas tworzyli jednolity obraz ułożony z puzzli, który teraz rozsypał się i zagubił gdzieś pod meblami. Każdy nałożył winę na swoje barki, nie rozmawiając ani nie wyznając prawdy nie byli w stanie się porozumieć. Tylko czy prawda ich ocali?

  "...jak w człowieku dusza wyje, to łzy są potrzebne." *

  Agnieszka Olejnik sięga w swojej opowieści do czasów wojny, kiedy to dwóch braci Iwo i Lesław, przodkowie współczesnych bohaterów, przeżywali swoje miłości - nie zawsze spełnione - karmili się nadziejami, marzeniami i pasjami. Później wkracza historia Bogny i jej utraconej miłości oraz niewykorzystanej szansy na kolejną a finalnie pojawiają się dwie kuzynki, z jakże odmiennymi ścieżkami życiowymi. Jedna to z pozoru szczęśliwa mężatka z dwójką dzieci oraz niezrealizowanymi marzeniami o własnej firmie; druga - zapracowana samotna matka, która chętnie zmieni środowisko, by syn uniknął problemów w szkole. Dlaczego Ada sama wychowuje Dawida a Monika nadal nie otworzyła salonu i jest tylko złudnie szczęśliwa?

  "Przestałam czekać (...) Zaczęłam żyć." **

  Powieść pokazuje liczne życiowe problemy z jakimi się zmagamy - konflikt małżeński, zdrada, wakacyjna miłość, trauma u dziecka, insulinooporność, dojrzałe zakochanie - tylko z czym jesteśmy w stanie walczyć a czemu powinniśmy się poddać? Czasami wystarczy skupić się na prostych czynnościach, które przynoszą nam radość - pospacerować po parku, poszperać w starych pudłach z pamiątkami, zaopiekować się kimś bliskim w chorobie, zjeść pyszny deser czy usiąść z lampką wina i porozmawiać z przyjacielem.

  Na przykładzie bohaterów i ich straty widać, że nie należy się zatracać w żałobie, ale zająć tymi, którzy pozostali. Wszyscy, oprócz rodziców, dostrzegli że trzeba pomóc Radkowi, by chłopczyk się odblokował i cieszył dzieciństwem. Ogromnie wzruszyła mnie scena z piórkiem sójki a finałowe, niespodziewane pojawienie się jednego z bohaterów w drzwiach dworu wywołało zaskoczenie.

  "Czekanie to szczególnie wyrafinowana forma cierpienia (...)" ***

  Podsumowując -"Dworek w Miłosnej" to miejsce pełne tajemnic, nie tylko współczesnych, ale również tych z przeszłości, kryjących się na strychu. Jest to historia o czekaniu, cierpliwości, nadziei, wyrzutach sumienia, samotności oraz niespełnionej miłości. Duży nacisk autorka położyła na bycie samotną matką, rozpacz po stracie bliskiej osoby, trudne decyzje dotyczące rozstań oraz urokach życia w podeszłym wieku. Gorąco polecam i już wypatruję kolejnego tomu!

  *A. Olejnik, "Dworek w Miłosnej", Filia, Poznań 2019, s. 150

  ** Tamże, s. 184

  *** Tamże, s. 201

  recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Super wciągająca historia....niestety na końcu okazało się że to koniec części 1 ...kiedy będą następne?już nie mogę się doczekać jak potoczą się losy Igora Agi Moniki i reszty fajnych ludzi...polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Dworek w Miłosnej Agnieszki Olejnik to bardzo wciągająca historia. Ktoś kto lubi powieści obyczajowe z pewnością się że mną zgodzi.

  Główna bohaterką jest starsza pani Bogna Rytter, właścicielka dworku w Miłosnej.

  Otoczenie dworku jak i sam budynek to cudowne miejsce o które starsza pani wraz z jedynym przyjacielem dba wkładając w to dużo uczucia i finansów.

  Gdy zbliżają się 80 urodziny Bogny ta zaprasza na nie jedynych krewnych. Kuzynki Adę i Monikę z rodzinami.

  W Miłosnej kobiety dowiadują się że zostały właścicielami dworku.

  Jak po śmierci Bogny potoczą się losy dworku i ludzi którzy tam zamieszkają dowiemy się z lektury.

  Mi lektura bardzo się podobała. Cieszę się że będzie kolejny tom.

  Lubię książki tej autorki za piękne historie, opisy miejsc, lekkie pióro i przyjemnie spędzony czas.

  Jest to typowa powieść obyczajowa, ze schematem który gdzieś już w innych książkach był. Może nie każdemu się to podoba.

  Ja polecam 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dworek pod Lipami 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dworek pod Lipami

Gabriela Strzelecka marzy o napisaniu czegoś zupełnie innego niż jej dotychczasowe powieści. Poszukiwania nowej bohaterki utrudniają jednak nie tylko małżeńskie problemy, lecz także sekret, który Gabrysia samotnie dźwiga na swoich barkach. Ponieważ w domu swojego niedawno poślubionego męża – wdowca...
Wiśniowy Dworek 4/5 Nasza cena:
25,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiśniowy Dworek

Ania Kraska ma dziesięć lat. Na jej twarzy powinny gościć uśmiech i beztroska, jednak jej spojrzenie pełne jest bólu i smutku. Ania właśnie straciła wszystko, oprócz nadziei, która daje jej siłę, by walczyć o to, co jest dla niej najcenniejszego. Edward Jabłonowski to mężczyzna, który ma wszystko....
Leśny dworek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Leśny dworek

Anna przed laty schowała doktorat do szuflady, zajęła się domem, dziećmi i… mężem. Wszystko dla nich, nic dla siebie. Pewnego dnia jej ukochany uświadczył, że poznał inną. Rozwodzą się i kobieta zostaje z pustą kieszenią. Na szczęście Anna dziedziczy Leśny Dworek. Jedzie tam, aby otworzyć...
Cuda i cudeńka 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cuda i cudeńka

W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje. Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość,...
Szukam właśnie Ciebie 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukam właśnie Ciebie

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna? Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości? Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze...
Jeszcze będzie przepięknie 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeszcze będzie przepięknie

Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna.Zapraszamy do pięknego dworku w stylu angielskim. Wybierz się na przechadzkę parkową alejką i zachłyśnij się zapachem wiosny.Życie w Miłosnej tylko pozornie wraca na dawne tory. W rzeczywistości pod pozorami spokoju i harmonii...
Randka pod jemiołą 3/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Randka pod jemiołą

Czy pocałunek pod jemiołą zawsze przynosi szczęście? Joanna jest szczęśliwą mężatką. Nie przeszkadzają jej nawet staroświeckie poglądy jej męża dotyczące tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się jego żona. Musi mieć długie włosy, zapinać guziki bluzki niemal pod samą szyję i zawsze trzymać w...
Ławeczka pod bzem 4/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ławeczka pod bzem

Wyobraź sobie, że wygrywasz 20 milionów… Czy pieniądze sprawią, że zapomnisz o szczerej przyjaźni i uczuciach?Gdy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze wysoką wygraną. Iga od razu zaczyna...
Rozmerdane święta 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmerdane święta

Szukasz bożonarodzeniowej powieści o miłości? Jesteś na najlepszym tropie! Olgierd oddaje się pracy polonisty. Krystyna ubolewa nad kawalerskim życiem swojego syna. Świat Sary kompletnie się zawalił. Stanisława opuściła żona, a Małgorzata odczuwa trudy samotnego macierzyństwa. Pewne zbiegi...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula