Bezpieczna przystań

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14x20,5 cm
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
424
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 25,85 zł
Audiobooki mp3
za 28,25 zł
Nasza cena: 25,73 zł 34,30 zł Taniej o: 25%

"Bezpieczna przystań" Nicholasa Sparksa, to opowieść o kobiecie, która stawia wszystko na jedna kartę i postanawia uciec od męża, pragnąc rozpocząć swoje życie od nowa.

Katie Feldman - tytułowa bohaterka, opuszcza Boston i przeprowadza się do małego miasteczka Southport położonego na południu USA. Poprzez przeprowadzkę chce uciec przed mężem alkoholikiem, który był wobec niej brutalny i ma nadzieję zamknąć pewien rozdział w swoim życiu. Znajduje nową pracę w restauracji "U Ivana" i chce rozpocząć nowe życie. Unika jednak kontaktów z ludźmi i stara się trzymać na uboczu, co wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Sytuacja zmienia się, gdy na jej drodze staje Alex - były wojskowy, który jest właścicielem sklepu, a od śmierci żony samotnie wychowuje córkę i syna. Wraz z dziećmi zbliża się do niej, a to powoduje, że kobieta planuje pozostać dłuższy czas w Southport.

Jej mąż Kevin ma jednak inne plany, wcale nie zamierza pozwolić Katie na to, aby ułożyła sobie życie bez niego. Jest pracownikiem policji, wysyła więc za nią list gończy, aby ją odnaleźć. Czy Alex pozna prawdę którą skrywa przed nim Katie? Czy Kevin odkryje miejsce pobytu kobiety? Jak ułoży się jej dalsze życie?

Książka w 2013 roku doczekała się swojej ekranizacji w reżyserii Lasse Hallström. W rolach głównych wystąpili Julianne Hough i Josh Duhamel.

Nicholas Sparks - amerykański pisarz. Urodził się 31 grudnia 1965 roku w Omaha w stanie Nebraska w Stanach Zjednoczonych. Autor, takich bestsellerów, jak: "Pamiętnik" (1997), "List w butelce" (1998), "Prawdziwy cud" (2005), "Od pierwszego wejrzenia" (2005), "Dla ciebie wszystko" (2011). Wiele jego powieści zostało zekranizowanych. Jego książki przełożono na 33 języki. Obecnie z żoną i piątką dzieci mieszka w Karolinie Północnej w USA.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nicolas Sparks - autor takich książek jak List w Butelce czy Jesienna Miłość, znany jest z tego, że potrafi opisywać zwykłe historie w niezwykły sposób. Bohaterowie Sparksa są do bólu prawdziwi, mocno zakorzenieni w rzeczywistości - po prostu tacy sami jak my.

  Chyba właśnie dlatego już od pierwszych stron powieści Bezpieczna Przystań polubimy główną bohaterkę Katie i będziemy szczerze kibicować jej w walce o normalność i szczęście. Walce z własnymi lękami, a jednocześnie przeciwnościami losu. Na szczęście Katie nie musi jej toczyć samotnie - spotyka bowiem mężczyznę, na którego ramieniu może się wesprzeć. Niestety komuś bardzo zależy, aby bohaterka nie zaznała szczęścia. Czy mu się uda?

  Bezpieczna Przystań to opowieść o marzeniach i nadziei, ale też życiowej odwadze. Pokazuje, że odwaga to wcale nie jest brak strachu, ale działanie wbrew niemu. Powieść Sparksa można chyba określić mianem ''literatury kobiecej z silnymi męskimi akcentami''. Wątek miłosny przeplata się z kryminalnym, a wszystko to w świetnie zarysowanych realiach amerykańskiej prowincji. Autor szczególną uwagę poświęcił psychologicznemu realizmowi stworzonych przez siebie postaci. Przy ich pomocy daje czytelnikom - a chyba częściej czytelniczkom - wnikliwe studium mechanizmów, które potrafią związać oprawcę i jej ofiarę. Książka skłania do refleksji nad relacjami międzyludzkimi. Dla niektórych może okazać się bodźcem do wprowadzenia zmian we własnym życiu.

  Bo przecież nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od początku. To chyba najważniejsze przesłanie książki Bezpieczna Przystań.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wczoraj potrzebowałam kolejnej lektury przyjemnej, o której wiem, że da mi odprężenie. Książkę mimo sztampowego przebiegu czytałam...no może nie z wypiekami na twarzy, ale z wielka przyjemnością do póżna w nocy.

  Pisarka z reguły w swoich książkach pokazuje świat całkowicie niedostępny dla większości z nas. Jednak co cenne, jej bohaterowie przeżywają problemy, z którymi możemy się także my, zwyczajne czytelniczki utożsamiać. Mimo, iż czasami książki Steel trącą lekkim infantylizmem, ja przy nich doskonale wypoczywam.

  Bezpieczna przystań, to kolejna w dorobku pisarki wzruszająca opowieść o rodzinie naznaczonej cierpieniem, o wielkiej stracie i o ludziach, którzy odnaleźli nadzieję.

  Powrót do normalnego życia po większej lub mniejszej stracie zawsze jest niezwykle trudny, dramatyczny, a droga, którą musi przejść osoba, która kogoś utraciła, naznaczona jest wybojami, trudnościami,z którymi nie chciałby zmierzyć się nikt z nas. Steel pokazuje jednak, że z każdej, nawet najcięższej i najbardziej dramatycznej historii można wyjść obronną ręką, o ile ma się przy sobie kogoś bliskiego, kogoś na kogo można liczyć.

  Bezpieczna przystań, to powieść na każdą porę roku, ale na będącą w pełni zimę, czas okołobożonarodzeniowy w szczególności. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim radość i nadzieja, a także chęć bycia z kimś bliskim. To samo jest kwintesencją Bezpiecznej przystani.

  Czy ta się wspaniale, a po lekturze długo myśli się o treści i z radością (przynajmniej w moim przypadku) wraca się do swojego życia.

  Gorąco zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O Sparksie słyszał każdy, nawet zagorzały przeciwnik sentymentalnych powieści o miłości. Jest jednym z najpopularniejszych autorów literatury obyczajowej na świecie. Część jego publikacji trafiła na wielki ekran i zyskał ON grono wiernych wielbicieli (czy może raczej wielbicielek). Ja również zaliczam się do ich grona, a „Bezpieczna przystań” jest jedną z moich ulubionych powieści Nicholasa Sparksa.

  Za sprawą tej historii poznajemy dramat młodej kobiety maltretowanej psychicznie i fizycznie przez męża, policjanta o nieposzlakowanej opinii. Bohaterka jest zupełnie bezradna wobec przemocy domowej. Nie ma rodziny, do której mogłaby się zwrócić. Mąż zadbał też o to, by nie miała przyjaciół. Na policję również nie może liczyć. No cóż, w końcu nie posadzą na dołku kumpla z pracy. Kobieta obmyśla więc plan, który ma ją ocalić i nie sposób odmówić jej pomysłowości. W końcu od tego zależy jej życie.

  Autor doskonale wczuł się w umysł kobiety, która ucieka przed swoim prześladowcą niczym zwierzę przed drapieżnikiem. Przedstawił też historię z perspektywy antagonisty. Postać Kevina zrobiła na mnie spore wrażenie. Bez wątpienia cierpi ON na zaburzenia psychiczne i fascynuje mnie to, jak Sparks potrafił wczuć się w jego umysł. Kevin rozdarty jest między dwoma skrajnymi uczuciami, które żywi do żony „Zabierze ją do domu, bo ją kocha, a potem ją zastrzeli, bo jej nienawidzi.” Kolejny raz Sparks przemycił też do powieści odniesienia do swojej rodziny. Przypadek żony Aleksa do złudzenia przypomina to, co spotkało Danę, siostrę Nicholasa Sparksa.

  Wydaje się, że „Bezpieczna przystań” to powieść typowa dla Nicholasa Sparksa, jednak jest w niej coś, co sprawia, że jest wyjątkowa. Może to poruszająca historia Kate, która sprawia, że z całego serca kibicuje się bohaterce. Albo dylemat Aleksa – samotnego ojca dwójki dzieci, który rozdarty jest między lojalnością wobec uczuć do zmarłej żony, a perspektywą przyszłości z nową miłością. Pewne jest jednak, że Nicholas Sparks nigdy nie zawodzi swoich czytelników i dostarcza im porządną dawkę wzruszeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bezpieczna przystań - Nicholas Sparks - recenzja

  Nicholas Sparks – amerykański pisarz, którego książki w łącznym nakładzie przekraczają już 85 milionów egzemplarzy. Jego słowa

  wzruszają, rozmiękczają i chwytają za serce każdą kobietę.

  "Bezpieczną przystań" zaczęłam czytać, ponieważ bardzo spodobał mi się film zrealizowany na jej podstawie. Powiem szczerze, że po przeczytaniu tej historii stwierdziłam, że film nie oddaje tego co książka. Jest to cudowny dramat, świetna historia – warta przeczytania! Autor przedstawia nam młodą kobietę Katie, która ucieka przed mężczyzną, którego kiedyś poślubiła. Kobietę, która po długim czasie powiedziała STOP poniżaniu, przemocy, alkoholowi i każdym innym wybrykom jej męża- policjanta. Jej życie było pełne zawirowań, łez, strachu do czasu aż udało jej się wyrwać ze świata „terroru” do miasta, w którym zatrzymał się czas, gdzie w końcu mogła odsapnąć i cieszyć się wolnością, żyć tak jak już dawno żyć powinna. Zmieniła tożsamość, co pozwoliło jej zacząć wszystko od początku. Z czasem poznajemy drugiego bohatera - Alexa. Mężczyznę, który pracuje i żyje w tym mieście od wielu lat, wdowiec wychowujący dwójkę dzieci, stęskniony za zmarłą miłością swojego życia, próbujący ułożyć je na nowo. Kto by pomyślał, że tę dwójkę coś połączy… A jednak. Tylko połączyć to jedno, ale czy obie strony dadzą radę i staną oko w oko z przeciwnościami losu. Czy Alex jest tak zakochany by narażać siebie i swoje dzieci na niebezpiecznego męża Katie? Czy Katie pokocha dzieci mężczyzny, którego kocha? W tej książce bardzo dużo się dzieje.

  Nicholas Sparks stworzył totalną mieszankę wybuchową emocji. Łzy, śmiech, złość a nawet nienawiść do niektórych bohaterów. Bardzo ujęło mnie to, że autor pokazał osobę uważającą się za wierzącą, żyjącą zgodnie z tym jak nakazywał Bóg, nie widział jednak nic złego w swoim zachowaniu co do żony. Pokazał jak „dobry” człowiek w społeczeństwie może być okrutny w prywatnym życiu, gdy już nikt nie patrzy. Z drugiej strony w tej książce pięknie są opisane sceny miłości (mam na myśli wyznania miłosne). Pierwszy raz spotkałam się z tym, że to mężczyzna był bardzo otwarty, można by nawet powiedzieć, że otworzył serce i przedstawił kobiecie wszystko co czuje, jego wyznania były przedstawione w taki piękny i niespotykany sposób, że każda kobieta chciała by usłyszeć takie deklaracje od partnera, coś niesamowitego...

  W tej książce poruszone są problemy społeczne, psychologiczne, rodzinne myślę, że jest to dobra książka na takie chwile w życiu kiedy myślimy, że lepsze jutro nie nadejdzie. Tę książkę powinna przeczytać każda kobieta, która doświadczyła przemocy domowej i uwierzyć, że można odciąć się od tego i zacząć żyć na nowo! Da się, naprawdę. Życzę każdej takiej „Bezpiecznej przystani” w swoim życiu.

  Ducky, lat 17

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Bezpieczna przystań. Bracia Warner. Tom 2 4/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezpieczna przystań. Bracia Warner. Tom 2

Tylko miłość może być najlepszym schronieniem Sutton Warner czuje, że zawiódł wszystkich. Szczególnie kobietę, o której nie może zapomnieć. Tę, która prawie straciłaby przez niego życie. Emry Santos czuje w swoim życiu wielką pustkę i chciałaby wreszcie to zmienić. Dochodzi do wniosku, że musi...
eBook Bezpieczna przystań. Bracia Warner. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Bezpieczna przystań. Bracia Warner. Tom 2 mobi epub

Tylko miłość może być najlepszym schronieniem. Sutton Warner czuje, że zawiódł wszystkich. Szczególnie kobietę, o której nie może zapomnieć. Tę, która prawie straciłaby przez niego życie. Emry Santos czuje w swoim życiu wielką pustkę i chciałaby wreszcie to zmienić. Dochodzi do wniosku, że musi...
Czary codzienności. Pakiet 3. Siostry. Przyjaciele i rywale. Słoneczna przystań 0/5 Nasza cena:
54,74 zł 84,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czary codzienności. Pakiet 3. Siostry. Przyjaciele i rywale. Słoneczna przystań

"Czary codzienności", bestsellerowa saga Agnieszki Krawczyk! Trzy tomy: "Siostry", "Przyjaciele i rywale" i "Słoneczna przystań" w jednym pakiecie.  Niech uwiodą was czary codzienności zaklęte w magii górskiego miasteczka, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk.  Piękna saga o małym,...
Anielska przystań 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anielska przystań

Bohaterka książki - Alicja - jest tarocistką i anielską terapeutką, postanawia zmienić swoje życie tuż przed pięćdziesiątymi urodzinami. Zostawia za sobą wszystko co było dotychczas jej całym światem i wyrusza w podróż na drugi koniec kraju. Poznaje przyjaciół, którzy również muszą zmierzyć się z...
Słoneczna przystań czary codzienności Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słoneczna przystań czary codzienności Tom 3

Trzeci tom bestsellerowej serii "Czary Codzienności" Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie. Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało - w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi...
Przystań Julii. Seria Kwiatowa. Tom 3 0/5 Nasza cena:
27,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przystań Julii. Seria Kwiatowa. Tom 3

Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość skrywa wiele niespodzianek, nie zawsze radosnych…Julia postanowiła zacząć wszystko od nowa. Spakowała do samochodu dorobek całego życia i ruszyła przed...
Wigilijna przystań 4/5 Nasza cena:
19,76 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilijna przystań

Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta! Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w...
Chorwacka przystań 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chorwacka przystań

Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę. Anna, jako korespondentka ogólnopolskiej gazety, wyjeżdża do Chorwacji, by relacjonować wojnę bałkańską. Jest mężatką, ale nie potrafi okiełznać rodzącego się uczucia i zakochuje się w Blażu -...
Przystań nadziei 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 41,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przystań nadziei

Tracy Campbell nigdy nie chciała wyjeżdżać z Przystani Nadziei w pochmurnym Oregonie ani opuszczać należącej do jej rodziny od trzech pokoleń sielskiej plantacji żurawiny, na której dorastała. Jednak perypetie życiowe (i miłosne) pokrzyżowały jej plany. Kiedy tragiczne wydarzenia ponownie wywracają...
Spójrz na mnie 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spójrz na mnie

Bohaterowie książki "Spójrz na mnie", Collin i Maria, różnią się od siebie, a ich historie życiowe brzmią, jakby były z zupełnie innych bajek. Jednak najwyraźniej przeciwieństwa przyciągają się do siebie.
Z każdym oddechem 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z każdym oddechem

Jeśli chodzi o opowieści o miłości, Nicholas Sparks jest ich niekwestionowanym królem Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego,...
I wciąż ją kocham 5/5 Nasza cena:
29,08 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I wciąż ją kocham

Kiedy czas wcale nie leczy ran... John, młody żołnierz, nigdy nie zastanawiał się nad swoimi życiowymi wyborami. Bawił się, surfował, podrywał kobiety, nawet zawód żołnierza wybrał spontanicznie. Nie myślał o przyszłości, nie wiedział, czy w ogóle będzie mu dana... Dopóki nie spotkał Savannah....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula