Baśnie i legendy polskie

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
288
Rok wydania
2016
Nasza cena: 37,57 zł 49,90 zł Taniej o: 25%

Kto z nas nie kocha wyjątkowych historii, które zawierają w sobie ponadczasowy przekaz? Ta książka przedstawi Ci najciekawsze baśnie i legendy, warte poznania i zapamiętania.

"Baśnie i legendy polskie" to pozycja idealna do rodzinnej biblioteczki. Mogą z niej bowiem skorzystać zarówno młodsi, jak i starsi domownicy. Zawiera ona w sobie liczne historie pochodzące z różnych regionów Polski. Wszystkie te opowieści są dla nas bardzo istotne, ponieważ stanowią element wieloletniej, wciąż pielęgnowanej tradycji. W wielu spośród utworów znalazły się wydarzenia ważne historycznie, a także opisy wierzeń i zwyczajów, jakie panowały w danej chwili. Dzięki legendom i baśniom czytelnik może rozwijać swoją wyobraźnię i poszerzać horyzonty, natomiast młodszy odbiorca zyska okazję do dostrzeżenia cienkiej granicy pomiędzy dobrem a złem.

Choć niegdyś historie, takie jak te, zgromadzone w "Baśniach i legendach polskich", były przekazywane wyłącznie z ust do ust, z czasem zostały spisane, a Elżbieta Brzoza wybrała te, jej zdaniem najistotniejsze i najciekawsze, po czym zebrała je w jednym miejscu. Nie zabraknie więc opowieści o władcach, nadnaturalnych stworzeniach, diabłach, smokach czy rycerzach. Można przyjrzeć się bliżej legendzie o królu Popielu, odwiedzić Pana Twardowskiego, przeczytać historię Warsa i Sawy, a także poznać dzielnego Szewczyka Dratewkę.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Z ogromną przyjemnością sięgnęłam po zbiór baśni i legend , którego wyboru dokonała Elżbieta Brzoza. Pięknie wydane przez „Naszą Księgarnię”, w twardej oprawie, zdecydowanie przyciągają uwagę. Dodatkowym atutem są interesujące, barwne ilustracje Mirosława Tokarczyka, którego prace już w drugiej części serii „Poczytaj mi mamo” przypadły mi do gustu. Nie udziwnione, proste, ogromnie barwne rysunki, świetnie ilustrują tekst i są zrozumiałe dla młodego czytelnika. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie wprowadzenia, w którym podano definicje baśni, legend i podań. Pomaga to, zwłaszcza młodemu czytelnikowi w odróżnieniu tekstów o treści fantastycznej, od tych opartych na historiach autentycznych postaci, czy dotyczących danego regionu. Ich twórcami są znakomici polscy autorzy : Maria Krüger, Janina Porazińska, Ewa Szelburg- Zarębina, Hanna Zdzitowiecka, Franciszek Fenikowski, Zdzisław Nowak i wielu innych. Spotkamy tu tak charakterystycznych bohaterów jak Pan Twardowski, diabeł Boruta, Szewczyka Dratewka, Janosik jak i tych mniej znanych jak kamieniarz Daniel Eggert czy Elżbietka, córka rycerza Bolecha zwanego Wielgoszem. Poznamy legendy związane z Poznaniem, Krakowem, Warszawą czy też Toruniem.

  Zarówno baśnie jak i legendy to elementy tradycji, które w sposób ogromnie interesujący przybliżają wydarzenia ważne naszej historii, ówczesne realia i wierzenia. Najważniejsze jednak dla mnie są ogromne emocje w nich zawarte. Dziecko nie tylko ma możliwość odróżnić dobro od zła, lecz uczy się pewnej wrażliwości, zauważa jak z pozoru błaha pomoc drugiej osobie może skutkować wielkim sukcesem. Teksty nie tracące nic na aktualności, wciąż ogromnie żywe, zapraszają do podróży w świat, gdzie problemy rozwiązywane są na bieżąco, bohaterowie nie boją się trudnych wyzwań a marzenia urzeczywistniają się.

  Baśnie zawarte w tomie są niedługie, idealnie nadają się na wieczorne, wspólne czytanie.

  Zbiór ten, będzie bardzo dobrą pomocą również do szkoły, legendy tutaj zawarte (np. krakowskie i warszawskie) omawiane są na zajęciach z języka polskiego.

  Warto przybliżyć sobie, lub po prostu powtórzyć ten zapomniany czas, kiedy opowieści przekazywane były z pokolenia na pokolenie a wierzenia stanowiły ogromną siłę. Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka tekstowo bardzo dobrze wydana i zredagowana. Niestety strona ilustracyjna wychodzi słabo, to nie ten poziom który był kiedyś, a nic tak nie rozbudza wyobrażni dziecka jak czytany tekst i ilustracja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Baśnie
  i legendy Polskie. Czyż to nie obowiązkowa pozycja każdego Polaka? Zarówno tego mieszkającego w Polsce, jak i za granicą. Zawsze należy pamiętać o swoim pochodzeniu, o tradycji.

  Książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia to idealna pozycja dla małych i dużych. Ta pięknie wydana książka (twarda oprawa, szycie) zawierająca ponad pięćdziesiąt legend, baśni, podań z różnych stron naszego kraju. Znajdziemy tu legendy warszawskie, krakowskie, poznańskie, znad Wigier oraz baśnie śląskie. Część z nich wpajano nam od dzieciństwa, ale znalazły się tu też takie, o których istnieniu nie każdy może mieć pojęcie. Historie o skarbach, zbójach, rycerzach, smokach. Ale nie tylko. Również o bohaterstwie, miłości, przyjaźni.

  Każdemu potrzebne są marzenia o innym świecie. Pięknym i sprawiedliwym.

  "Człowiekowi nie wystarcza to, co widzi i czego doznaje na co dzień. Zawsze pragnął, jak jest tam, gdzie jego wzrok nie sięga. Za górą, za lasem. Chciał poznać to, co było, i domyślać się tego, co będzie."

  "Baśnie i legendy Polskie" nie pozwalają zapomnieć o przeszłości. Wanda Chotomska, Janusz Korczak, Marian Orłoń czy Maria Kruger i inni autorzy opowiadają nam o Piaście, wianie Świętej Kingi, złotej kaczce, łomżyńskich wiedźmach, czy pierścieniu orlicy. W baśniach, legendach i podaniach nie tylko ukazany jest baśniowy, fantastyczny świat, demoniczne, przedziwne postacie, ale bohaterowie, którzy walczą ze złem, by ostatecznie zwyciężyło dobro.

  Poświęćmy kilka minut dziennie tej wspaniałej lekturze. Sięgnijmy chociażby po jedną baśń. Sprawmy, by nasze dzieci znały historię przodków, by umiały odróżniać dobro od zła, by w ich małych sercach kiełkował patriotyzm. Dzisiaj w dobie internetu, gier komputerowych to niezwykle ważne. Nie na darmo mówili nasi rodzice "czym skorupka za młodu nasiąknie...". Wydawnictwo Nasza Księgarnia oddaje sprawę w Państwa ręce.

  Izabela Nestioruk

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  TRADYCJA WIELU POKOLEŃ

  Baśnie, legendy, opowieści. Przekazy ustne i pisemne. Wszystko to towarzyszy nam od zarania dziejów, bawiąc, ucząc, pouczając i starając się w typowy dla siebie sposób wprowadzić nieco niezwykłości do naszego życia, a także usiłując wytłumaczyć to, co wytłumaczenia jeszcze nie miało. Warto więc je znać, co tam warto, trzeba!, a teraz jest ku temu kolejna dobra okazja, wraz z tomem zbierającym najważniejsze z nich.

  Co znalazło się na jego łamach? Właściwie wszystko to, co powinno, czyli ponad pięćdziesiąt legend i baśni polskich. Nie zabrakło wśród nich opowieści o Twardowskim, który chciał przechytrzyć diabła, księciu Popielu i myszach, a także historii poznańskich koziołków. Wśród tekstów możemy przeczytać tak znane legendy, jak ta o Warsie i Sawie, Złotej Kaczce, Bazyliszku, Janosiku czy Wandzie, która nie chciała Niemca. Oczywiście swoje miejsce znalazły też podania mniej znane, choć wcale nie mniej znaczące. Zresztą trudno jest oceniać je z perspektywy popularności, która zależy przecież nie od faktu, iż któreś są mniej rozpowszechnione, a od regionu, którego dotyczą. Każda jednak to wspaniała, wartościowa opowieść dla każdego, niezależnie od wieku.

  Za spisanie wszystkich zebranych tu legend i baśni wzięła się grupa pisarzy, którzy zasłynęli dzięki twórczości dla dzieci. Wśród nich znalazła się autorka „Karolci” Maria Krüger, twórca Detektywa Noska Marian Orłoń, poetka Wanda Chotomska oraz człowiek, któremu zawdzięczamy choćby „Króla Maciusia Pierwszego” Janusz Korczak. O jakość literacką można więc być spokojnym. Podobnie jest także z treścią – czytelnicy dostają do rąk dokładnie to, czego oczekiwali. Nie ma tu więc zaskoczenia, ale przecież nie o to chodzi. Jest natomiast wielkie świadectwo historyczne i kulturalne Polski, jest imponująca tradycja, która stoi za każdym tekstem i jest także wielki sentyment, bowiem każdy z nas w większym bądź mniejszym stopniu wychował się na tych historiach. Może opowiadali nam je rodzice, może przedstawiała je szkoła, a może trafiły do nas jeszcze inaczej, nie mniej wiele z nich jest czymś wspólnym dla każdego z nas.

  Jednak „Baśnie i legendy polskie” to nie tylko absolutna klasyka, jeśli chodzi o teksty, podana w kompleksowy sposób, ale także i bardzo ładne wydanie. Świetnie zilustrowane, staranne edytorsko, zamknięte w twardej oprawie pięknie prezentuje się na półce i zachęca by po nie sięgnąć. I zachęcam również ja, jeśli jeszcze nie posiadacie tej pozycji w swojej kolekcji, nadróbcie ten błąd jak najszybciej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Słyszeliście o jakimś bajarzu w Waszej okolicy? Nie wiem, czy opowiadanie bajek można nazwać zawodem, ale jeżeli tak to, ten zawód jest już nieaktualny.

  Legendy, podania, baśnie od dawien dawna przekazywane były w formie ustnej. Opowiadano je, by oderwać się od ciężkiej rzeczywistości, by zaspokoić ciekawość ludzi, czy po prostu dla rozrywki. Dziś chyba już nikt nie opowiada, a w każdym razie nie tak jak dawniej. Jednak legendy i baśnie nadal trwają. Zostały spisane i ubrane w piękne, twarde okładki, dzięki temu możemy je poznać i przekazać ich treść następnym pokoleniom.

  "Baśnie i legendy polskie" to praca zbiorowa wielu znakomitych twórców literatury. Wśród nich pojawiają się nazwiska znane większości, choćby ze słyszenia: Janusz Korczak, Wanda Chotomska, Gustaw Morcinek, Jan Kasprowicz, Ewa Szelburg-Zarembina i wiele innych.

  W książce zebrano ponad 50 tekstów, a wśród nich pojawiły się baśnie i legendy, jak sam tytuł zresztą sugeruje, ze wszystkich regionów Polski. Znajdziecie w nich opowieści z Torunia, Warszawy, Poznania, Krakowa i wielu innych miejscowości. Opowiadają one o znanych postaciach, o wydarzeniach, miejscach, czy też wyjaśniają znaczenie pewnych rzeczy.

  Zerkając już w sam spis treści, w oko wpadają nam postacie tak znane jak Twardowski, Popiel, Wars i Sawa, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka, Janosik ... Znani są nam oni czy to z lekcji polskiego, czy z legend opowiadanych przez przewodnika na wycieczce, czy też z bajeczek czytanych w dzieciństwie przed snem. Pojawiają się również postaci mniej znane, jak Bulandra i Zuzanka, czy Bolko z Poznania, których dzięki tej książce mamy okazję poznać.

  Zagłębiając się w kolejne utwory dowiadujemy się skąd wzięły się na ratuszu poznańskim koziołki, jak powstała Smocza Jama pod Wawelem, kto pierwszy zapalił ogień na Rozewiu ... a nawet skąd wzięło się Gniezno.

  "Baśnie i legendy Polskie" ze względu na język, nie należą do lektur łatwych dla młodego czytelnika, jednak biorąc pod uwagę ich treść i różnorodność występujących w nich postaci i stworzeń, z pewnością zainteresują one nie jedne dziecko. Zresztą, legendy są naszą tradycją, powinniśmy dbać o to, by nasze dzieci, poznały chociaż te najbardziej znane legendy.

  "Baśnie i legendy polskie" to książka, która wyjątkowo mnie cieszy. Po pierwsze nie miałam do tej pory zbioru tak wielu i tak dobrze opracowanych legend. Po drugie ta, książka jest bardzo ładnie wydana, a jej ilustracje zwyczajnie przyciągają moje oczy. Już sama okładka co w pada w oko, to wywołuje uśmiech. Lubię książki i cieszę się z nich jak dziecko, ale na prawdę, ta pozycja wyjątkowo mi się spodobała i choć jest to książka przeznaczona dla dzieci, to czytałam ją sama sobie.

  Polecam "Baśnie i legendy polskie", bo jestem pewna, że w każdej rodzinie znajdzie się choć jedna osoba, którą ta książka ucieszy, ale również dlatego, że zawiera ona legendy i podania, które znać powinniśmy i których znajomość przyda się dzieciom w szkole.

  Na moim blogu możecie zobaczyć zdjęcia książki, zapraszam [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Polskie legendy. Kocham Polskę 0/5 Nasza cena:
3,45 zł 3,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polskie legendy. Kocham Polskę

Kolorowanki z serii Kocham Polskę! wydane zostały z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i składają się z 10 zeszytów: - Kocham Polskę! Polskie wojsko - Kocham Polskę! Polskie zamki - Kocham Polskę! Polskie tradycje - Kocham Polskę! Polskie samochody i motocykle - Kocham Polskę! Polskie...
Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie 0/5 Nasza cena:
28,00 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie

"Baśnie i legendy polskie" w opracowaniu Liliany Bardijewskiej w bardzo przystępny sposób przybliżają dzieciom elementy historii i kultury oraz różne zakątki Polski, a także przekazują im wiele cennych wartości. Opowieści te mają pozytywne, budujące przesłanie. To pomysł na wartościowy podarunek...
Baśnie i legendy polskie 0/5 Nasza cena:
18,40 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnie i legendy polskie

„Baśnie i legendy polskie” to nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów funkcjonujących w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd wyrastamy i jakie są nasze korzenie. Nasz wybór prezentuje nie tylko te najbardziej znane opowieści, ale idzie nieco dalej, wyszukując...
Legendy polskie - Królowie i święci wer. angielska 0/5 Nasza cena:
5,52 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Legendy polskie - Królowie i święci wer. angielska

We present two books from the series Polish legends containing collection of legends from the region of Lesser Poland. The journey into the mythical past begins from the Wawel Hill. Youll read the unforgettable stories about brave knights, terrible dragons, wise kings and cruel warriors.
W orlim gnieździe. Legendy, podania i baśnie wielkopolskie 5/5 Nasza cena:
40,26 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W orlim gnieździe. Legendy, podania i baśnie wielkopolskie

W Wielkopolsce, kolebce polskiej państwowości, w ciągu wieków narodziło się mnóstwo opowieści. Przekazywane z ust do ust w różnych zakamarkach regionu, przez lata ulegały modyfikacjom, a ich obecny kształt znajdziemy w zbiorze Błażeja Kusztelskiego. „Baśnie wielkopolskie” prezentują 43 opowieści od...
Baśnie polskie 0/5 Nasza cena:
5,63 zł 5,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnie polskie

Wydanie Baśni polskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - ,,pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Legendy polskie - U kolebki Państwa Polskiego 0/5 Nasza cena:
4,05 zł 4,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Legendy polskie - U kolebki Państwa Polskiego

Skąd wzięły się rzeki, jak powstały miasta, jakie tajemnice kryją ruiny, co szepczą stare drzewa? O tym opowiadają piękne i mądre legendy, dzięki którym zwiedzimy cały kraj. W prezentowanym pierwszym zeszycie serii przedstawiamy opowieścio kształtowaniu się państwowości polskiej.
Wiano świętej kingi i inne opowieści legendy polskie 0/5 Nasza cena:
9,52 zł 11,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiano świętej kingi i inne opowieści legendy polskie

Zbiór dziewięciu legend, które przetrwały w pamięci wielu pokoleń; opowieści o znanych i nieznanych miejscach na mapie Polski, historycznych i baśniowych postaciach. Wszystkie one, spowite magią, zdradzają tajemnice świata, w którym zawsze zwycięża dobro.
O lechu czechu rusie i inne opowieści legendy polskie 0/5 Nasza cena:
9,52 zł 11,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O lechu czechu rusie i inne opowieści legendy polskie

Zbiór jedenastu legend, które przetrwały w pamięci wielu pokoleń; opowieści o znanych i nieznanych miejscach na mapie Polski, historycznych i baśniowych postaciach. Wszystkie one, spowite magią, zdradzają tajemnice świata, w którym zawsze zwycięża dobro.
Wybrane baśnie polskie i europejskie 0/5 Nasza cena:
14,82 zł 19,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybrane baśnie polskie i europejskie

Wywodzące się z folkloru ludowego baśnie odegrały ogromną rolę w kształtowaniu się świadomości kulturowej Polaków i innych narodów europejskich. W tym pięknie ilustrowanym zbiorze zebrano utwory, które wpisały się do kanonu literackiego wszystkich narodów europejskich. Wątki, na których są oparte...
Lech Czech i Rus i inne historie legendy polskie 0/5 Nasza cena:
9,11 zł 11,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lech Czech i Rus i inne historie legendy polskie

Najważniejsze to rano wstać i odpieprzyć się od siebie.Powiedział kiedyś Wiktor Osiatyński Dorocie Wodeckiej. Do najistotniejszych pytań powrócili pod koniec życia Profesora, w ostatnich bolesnych i niepewnych miesiącach, naznaczonych chorobą. Ta wyjątkowa rozmowa domyka tom wywiadów, w którym...
Podania i legendy polskie. Z krótkim opracowaniem 0/5 Nasza cena:
3,97 zł 6,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podania i legendy polskie. Z krótkim opracowaniem

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych...
Wybrane bestsellery
Terapeutka 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 0/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Sezonowe Alaantkowe BLW 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezonowe Alaantkowe BLW

Nowa książka autorek najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci! Sto świeżych jak sezonowe potrawy przepisów i jak zawsze sto procent pewności, że wszystko się uda! Joanna Anger i Anna Piszczek proponują tym razem przepisy dla całej rodziny powiązane z...
Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4

Już nie była jego ptaszyną. Stała się feniksem, który odrodził się z popiołów. Celia i Edward pokonali wspólnie wiele przeszkód. Choć to, co połączyło ich na początku, było podszyte mrocznymi intencjami, teraz ich relacja stała się naprawdę głęboka. Wspólnie dokonana zemsta okazał się dokładnie tak...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula