Krwawy szlak

Autor:

Moira Young

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
496
Nasza cena: 30,91 zł 39,99 zł Taniej o: 23%

Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Anna C. w dniu 2014-04-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 18 osób uznało recenzję za przydatną

  Moira Young przedstawiła nam kolejną katastroficzną wizję świata, wyniszczonego i wyjałowionego przez żywioły. Na odludziu, na kawałku suchej i jałowej ziemi żyje rodzeństwo z ojcem. Ludzi widują niezwykle rzadko, są skazani na siebie. Saba i Lugh są bliźniętami urodzonymi podczas Zimowego Przesilenia, które noszą charakterystyczny tatuaż na twarzy. Są jak dzień i noc, zupełnie do siebie niepodobni, ale bardzo mocno związani. Lugh jest błękitnookim blondynem, a Saba ma ciemne oczy i czarne włosy, jak ojciec. Towarzyszy im młodsza siostra, Emmi.

  Pewnego dnia, na ich ziemi pojawia się czterech, tajemniczych jeźdźców odzianych w czarne peleryny, którzy zabijają ojca i porywają Lugh. Saba nie może się z tym pogodzić. Zabiera Emmi i wyrusza śladami Lugh, nie pozostawi go na pastwę losu. Pozostawia Emmi u znajomej, Mercy, a sama wyrusza oswobodzić brata. Mała jednak jest sprytna, ucieka opiekunce i dołącza do siostry. Razem wyruszają do nieznanego Miasta w poszukiwaniu brata. Ich droga jest wyboista, pełna niebezpieczeństw i bólu.

  Czy uda im się odnaleźć Lugh i go uwolnić? Co spotka je w nieznanym Mieście?

  „Krwawy Szlak” to barwna i niezwykle obrazowa opowieść, przemawiająca do wyobraźni i do serc czytelników. Powieść jest ciekawa, bardzo zróżnicowana, a akcja mknie wartko do przodu i porywa czytelnika. Sceny zmieniają się jak w kalejdoskopie, a bohaterów czekają nie lada perypetie. Podobała mi się kreacja bohaterów, którzy na naszych oczach dorastają i mężnieją. Najlepszym przykładem jest Emmi, która z dziecka musi szybko dorosnąć i nauczyć się zadbać o siebie, bo inaczej grozi jej śmierć. Nagle malutka siostrzyczka robi się sprytną dziewczyną i zaskakuje siostrę swoją zaradnością. Całość tej pasjonującej przygody ubarwia wątek miłosny, którego nie mogło zabraknąć.

  „Krwawy szlak” to świetnie napisana powieść młodzieżowa, klimatyczna i intrygująca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Magdalena O. w dniu 2015-12-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Wciągająca, ciekawa, momentami zaskakująca. Głównej bohaterki nie da się nie polubić, z początku uważa się tylko za cień własnego brata, lecz później przekonuje się o własnej wartości. Jest zaradna z ciekawą osobowością.

  Pozostali bohaterowie nie są ani trochę gorsi, Jack wraz z Wolnymi Jastrzębiami są bardzo intrygujący.

  Do sposobu zapisania dialogów da się w miarę szybko przyzwyczaić i po chwili już nie przeszkadzają.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Adriana B. w dniu 2015-01-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Sama okładka, jak i opis wprowadził mnie w niezłe zakłopotanie, ponieważ już od samego początku chciałam sięgnąć po tę książkę, jednak przez jakiś czas się przed nią wzbraniałam. Nie byłam pewna, czy będę potrafiła się w nią zatopić, w szczególności, gdy po obejrzeniu w szybkim tempie stron, nie dostrzegłam żadnych dialogów. Pomyślałam: Jak to możliwe?

  Saba w jednej chwili traci grunt pod nogami. Jej brat bliźniak zostaje porwany przez tajemniczych jeźdźców, ojciec zostaje zabity, a ona zostaje sama ze swoją młodszą siostrą. Tam gdzie był jej brat Lugh, była i ona, dlatego nie mogła pozwolić na to, by został ON jej wiecznie odebrany, wyrusza za nim w pościg, obiecując mu, że go znajdzie za wszelką cenę. Tak rozpoczyna się jej wędrówka i ciężkie chwile w całkowicie nowym świecie, którego wcześniej niedane jej było zobaczyć.

  Już na samym początku muszę sprostować wcześniejsze zdanie o dialogach. Oczywiście, że występują, lecz trochę w innej postaci, co odebrałam nieco z przymrużeniem oka. Ponieważ w większości książek, znajdziemy dialogi wypunktowane od myślników, tutaj tak nie jest, oto przykład: „To ja sobie chyba daruję, mówię.” Brak myślników i przecinki odznaczające sposób wykonania tego dialogu (nawet nie wiem jak to po polsku określić), jest dziwaczny i po pierwszych stronach mózg jednak przyjmuję to już za cechę i wcale nie przeszkadza to w odbiorze tej historii. Może ktoś z was wie, dlaczego została tutaj zastosowana taka forma rozmów?

  Nie mniej jednak, pomimo tego książka jest genialna. Dawno nie miałam tak, by historia mną zawładnęła, a ja tylko bym oczekiwała, co znajdziemy na kolejnej stronie. Autorka wykonała kawał świetnej roboty, tworząc dla nas niecodzienne uniwersum, który w większości jest pustynią, lecz żądzą w niej niezwykłe prawa. Barter jest czymś codziennym, niezliczone bijatyki i rozlew krwi, nie jest czymś, co powinno was zdziwić w tej historii.

  Kreacja bohaterów jest bardzo realistyczna. Relacja między Sabą i Emmi (jej młodszą siostrą) jest nacechowana wieloma względami, jakie i wy posiadacie, gdy koło waszego boku myszkuje młodsze rodzeństwo. Nie odczuwa do niej więzi, a wyłącznie pewną powinność, a to sprawia, że wydaje się ona wyjęta z świata rzeczywistego. Saba jest twardą dziewczyną, która musi sprostać wielu wyzwaniom, mocne i zdecydowane bohaterki to coś, co uwielbiam dostrzegać w książkach.

  Dystopia to taki gatunek, po który chętnie sięgam i dziwię się, że tak długo zajęło mi dotarcie do tej lektury. Niewątpliwym smaczkiem dla mnie teraz jest, że Ridley Scott nabył prawa do zekranizowania tej książki. Czegóż chcieć więcej. Ta książka naprawdę zasługuje na zekranizowanie, ponieważ gdy przewracałam kolejne strony w mojej głowie odtwarzał się film w zwolnionym tempie. Chwytałam te smaczki, jako coś niecodziennego, bardzo wysublimowanego, a jednocześnie czegoś prostego. Ponieważ Autorka kieruje tę książkę dla młodzieży, więc nie znajdziemy tutaj niezrozumiałych słów, potajemnych przejść do myśli głównej bohaterki czy jej towarzyszy. Jest to nieskomplikowana książka, która opowiada o świetnej historii.

  Najważniejsze: Jest to książka zaskakująca. Nigdy nie wiesz, co może zdarzyć się na kolejnej stronie. Nie masz pojęcia, czy Saba wyjdzie z opresji cało i czy w ogóle uda jej się znaleźć brata. Historia dorasta wraz z główną bohaterką, tworzą się nowe więzi zarówno z jej siostrą, jak i nowo poznanym mężczyzną Jackiem. W takim książkach nie może zabraknąć wątku miłosnego, ale jest ON świetnie opisany.

  Chciałam też wspomnieć o tym, że gdy przeczytałam od razu pierwszy tom, to sięgnęłam raz dwa po drugi, tutaj niestety po połowie książki odłożyłam ją na bok. Nie potrafię określić, co się takiego stało, że druga część nie zawładnęła mną tak jak pierwsza. Postanowiłam, że jednak zakończę spotkanie z twórczością Moiry Young wyłącznie na krwawym szlaku. Nie chcę sobie psuć opinii na temat tej książki. Po pierwszą część sięgajcie, więc bez żadnych obaw, jestem pewna, że wam się spodoba. A co do drugiej... Może to nie był mój czas by od razu się zagłębiać w kontynuacji, dam jej jeszcze jedną szansę, ale to już w późniejszym terminie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Wiesława S. w dniu 2018-01-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chwilę trwało zanim przyzwyczaiłam się do stylu pisania,ale gdy się już wczytałam książka mnie pochłonęła.Mroczny,trudny świat pełen przemocy, niewolnictwa i zgnilizny moralnej.Wszechobecny piach i susza.

  Pierwsza część opisuje przygody Saby, kiedy tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, ona rusza na poszukiwanie musząc stawić czoła nieznanemu światu i niezliczonym niebezpieczeństwom.Żeby przetrwać musi się zmienić i znaleźć w sobie siłę do walki o przetrwanie swoje i rodzeństwa.Nie może ufać nikomu a jednak na swojej drodze spotyka też ludzi godnych zaufania i przyjaźni.Sama bohaterka zmienia się w trakcie trwania powieści.Poznajemy ją jako egoistkę zapatrzoną w sobie i w swoim bracie bliźniaku , jest trudna , impulsywna, liczy się tylko ona i jej cel. Przeżycia ją zmieniają, rozwija się, staje się lepsza.Wpływ na tą przemianę ma także chłopak o imieniu Jack, przy którym serce bije jej szybciej...

  Ja osobiście jestem zauroczona innym bohaterem - krukiem :) to ptaszysko skradło moje serce ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Anna K. w dniu 2014-04-24
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

  O książce ,,Krwawy szlak" naczytałam się dużo pozytywnego zanim zdążyłam ją przeczytać. Przeczytane słowa zaciekawiły mnie na tyle, że w końcu zabrałam się za czytanie książki. Początkowo nie dowierzałam, że książka może być aż tak dobra, jak twierdzą, lecz szybko się przekonałam o tym na własnej skórze.

  Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po otwarciu książki było zdziwienie pod tytułem ,,W tej książce nie ma dialogów?". Gdy zaczęłam czytać przekonałam się, że jednak są, lecz nie są one niczym wyróżnione, żadnymi myślnikami. Nie raz część zdania była wypowiedzią bohatera, a kolejna słowami narratora. Do takie sposobu prowadzenia rozmów między bohaterami dość szybko się przyzwyczaiłam, lecz pomimo tego bywały momenty, kiedy musiałam zatrzymywać się i przeczytać jeszcze raz dane zdanie, aby zrozumieć kto się teraz wypowiada.

  Zastanawiając się teraz o czym jest ta książka stwierdziłam, że w niej strasznie dużo się dzieje. Nie ma żadnych postojów w akcji. Jedna przygoda po drugiej. W jednym momencie mamy ukazaną rodzinę, która na swój sposób jest szczęśliwa, a chwilę potem te szczęście jest zburzone i Saba wyrusza w podróż, aby odnaleźć swego brata. Mig!, a na drodze Saby pojawiają się poważne przeszkody. A to wszystko sprawia, że czytelnik nie chce oderwać się od książki, pragnie tylko czytać dalej i dalej.

  Jeśli wydaje ci się, że nie jest to książka dla ciebie albo po prostu nie jest ona dobra, sięgnij po nią i przekonaj się na własne oczy, jaką historię niesie ze sobą. Mnie się spodobała, tobie też może.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Krwawy Pierścień 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawy Pierścień

Daniel niezbyt przyjemnie przeżywa przeprowadzkę na stałe do Barcelony, w której dotąd często spędzał wakacje z rodzicami. Tęskni za dawną szkołą, kolegami, a przede wszystkim denerwuje go nowy kolega z ławki - Jakub, szwajcar, z którym nie bez powodów nie rozmawia prawie nikt w klasie. Wszystko...
Następcy. Powrót na Wyspę Potępionych 4/5 Nasza cena:
25,50 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Następcy. Powrót na Wyspę Potępionych

Jak Dobrze ŹLE być znów w domu. Mal jest ekspertką w zastraszaniu wrogów, ale zerwała z tym zwyczajem, gdy odcięła się od swych łotrowskich korzeni. Kiedy więc ona i jej przyjaciele: Evie, Carlos i Jay zaczynają odbierać złowrogie wiadomości, ponaglające ich do powrotu do domu, Mal po prostu nie...
Następcy. T, 3 Bunt na Wyspie potępionych 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Następcy. T, 3 Bunt na Wyspie potępionych

Płyniemy z prądem!Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla...
Następcy. Wyspa potępionych 4/5 Nasza cena:
25,50 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Następcy. Wyspa potępionych

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej...
Strażnicy Historii Tom 2 Circus Maximus 0/5 Nasza cena:
15,12 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnicy Historii Tom 2 Circus Maximus

Strażnicy historii ponownie są w wielkim niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake zostaje wybrany do odpowiedzialnej misji – ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak...
Zerwij z nią! 5/5 Nasza cena:
23,09 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zerwij z nią!

Kolejna po „Nie do pary” i „Błahostce i kamyku” znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników.Jacek to nieśmiały i wrażliwy, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Emilka jest oczkiem w głowie rodziców, ma przejąć rodzinny interes i wypełnić wielopokoleniową...
High School Musical 1 0/5 Nasza cena:
17,31 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

High School Musical 1

W szkole East High każdy ma swoją paczkę i każdy jest zaszufladkowany. Artyści nie chcą gadać z koszykarzami, a skejci - z kujonami z koła naukowego. Na korytarzach powiało grozą, gdy wydało się, że Troy Bolton, gwiazda koszykówki, walczy o rolę w szkolnym musicalu! W dodatku śpiewając w duecie z...
Sprawa trzech desperado. Tajemnice Dzikiego 0/5 Nasza cena:
15,00 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa trzech desperado. Tajemnice Dzikiego

Kiedy P.K. Pinky Pinkerton przyjeżdża do Virginia City, wydaje się, że jest w beznadziejnej sytuacji. To miasto nie jest dobrym miejscem dla kogoś bez grosza przy duszy, dachu nad głową, a na domiar złego ściganego przez bezwzględnych bandytów. Jednak dzięki siedmiostrzałowemu rewolwerowi Smith &...
Violetta. Wszystko dla muzyki. Drugi sezon 0/5 Nasza cena:
14,78 zł 16,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Violetta. Wszystko dla muzyki. Drugi sezon

Leon zrywa z Violettą, i choć ona robi wszystko, żeby go odzyskać, Diego wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Violettą targają rozterki sercowe, gdy niespodziewanie Pablo i Moretti składają jej niesamowitą propozycję: chcą, aby została gwiazdą 8211;solistką portalu You Mix.Sytuacja w domu również...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula