Kroniki Kaitanu. Tom 1. Cień

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
512
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,18 zł
Nasza cena: 28,37 zł 42,99 zł Taniej o: 34%


Lojalność, przyjaźń, skomplikowane intrygi i odwieczna walka dobra ze złem w świecie, gdzie granica między jednym a drugim rzadko jest oczywista. "Cień" to pierwszy tom "Kronik Kaitanu", rozpoczynający niesamowicie wciągającą i mroczną historię osadzoną w odległym kosmosie.

Zatop się w opowieści o przygodach zmagającej się z przeciwnościami losu Qole Uvgamut. Dziewczyna wyrusza w długą podróż, na której końcu czekają odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Jesteś gotów na to, by wyruszyć razem z nią?

Qole Uvgramut należy do poławiaczy cienia z egzotycznej Alaxaku - planety na kosmicznych obrzeżach, na której dobrobyt i rozwój nie należą do częstych zjawisk. Do załogi Qole dołącza Nev, pozornie zwykły ładowniczy. Późniejsze wydarzenia ukazują zaskakującą prawdę, jest on potomkiem jednego z potężnych rodów, które pragną ogromnego źródła energii znanego jako cień. Przez swoje wyjątkowe umiejętności Qole zostaje uwikłana w sieć intryg arystokratycznych rodzin. Każda z nich ma swoje osobiste cele, które zazwyczaj nie są nieskazitelnie czyste.

Dziewczyna nie ma innego wyjścia - musi nauczyć się mieć oczy dookoła głowy i nie pozwalać sobą manipulować. Między Nevem a Quole pojawia się pewna więź, która również komplikuje sytuację młodego dziedzica. Stanie on przed bardzo trudnym wyborem - ochronić Qole przed swoim rodem czy pozostać mu wiernym. "Kroniki Kaitanu" to opowieść o młodych bohaterach, którzy muszą sprostać ciążącym na nich niełatwym obowiązkom.

"Cień" to pierwszy z dwóch tomów opowieści znanej pod nazwą "Kroniki Kaitanu", której autorami są Adrianne Strickland i Michael Miller. Debiutanckie dzieło młodych autorów spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Strickland ma na swoim koncie kilka innych dzieł, m.in. porywające, osadzone w fantastycznych realiach "Lifeless". Na premierę czeka także "Beyond the Black Door". Mimo, że autorka jest dopiero na początku swojej pisarskiej drogi, zebrała już wokół siebie liczne grono fanów czekających z niecierpliwością na jej kolejne książki.

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Bookendorfina I. w dniu 2019-06-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Moralność nie jest grą o sumie zerowej. W różnych sytuacjach te same wybory mogą być dobre albo złe. To zamiary i rezultaty mają znaczenie."

  Przygoda czytelnicza kierowana ku młodym odbiorcom, choć i starsi uznają ją za przyjemną i relaksującą. Nie prezentuje złożonego świata, ale uwzględnia ciekawe pomysły na fabułę. Ludzkość sprawnie porusza się po galaktyce, walczy z grzechami przeszłości i symptomami wielkiego upadku. Dworskie intrygi wyniesiono w kosmiczny wymiar, królestwom przypisano zasięg wielu planet, bogactwa stały się elementem wszechświata, a mroczna natura człowieka pozostała bez zmian, toczy się walka dobra ze złem, a wynik nie jest przesądzony.

  Dynamiczne rytmy i mnogość zwrotów akcji podnoszą walor przybliżanej historii. Podobnie jak atrakcyjnie sportretowane postaci, patrzymy na nie z perspektywy jednostki i grupy. Każda osoba wykazuje się szczególnymi umiejętnościami, a połączone siły przyjaciół i sprzymierzeńców współtworzą efektowną broń i skuteczną tarczę obronną. Spodobała mi się idea oplatania i poławiania cienia, niestabilnego źródła energii, pożądanego przez różne rody jako potencjalne źródło władzy i dominacji. Okazuje się, że coś co powinno łączyć i służyć dobru powszechnemu staje się iskrą zapalną konfliktów i wojen. W burzliwym klimacie nie mogło zabraknąć, niejako dla kontrastu i ubarwienia akcji, wątku romantycznego, zgrabnie i z wyczuciem poprowadzonego. Lekki niedosyt powstał przy prezentowaniu niektórych zdarzeń, czasami wymykających się logicznym uzasadnieniom, czy zbyt młody wiek bohaterów w stosunku do doświadczeń życiowych, jednakże wszystko mieściło się w ramach akceptowalności. Mnóstwo przygód, niebezpiecznych sytuacji, ryzykownych wyzwań, potężnych tajemnic i szpiegowskich działań. Pierwszy tom nie wszystko ujawnia, także w zakresie przeszłości i intencji postaci, zajmująco będzie odkrywać je w kolejnych odsłonach serii.

  Planeta Alaxak, jej ogromne złoża cienia, oraz mieszkańcy wywodzących się z najstarszych rodów, których trudnym losem mało kto się dotąd przejmował, pozostawieni na pastwę kosmicznej samotności, nagle stają się w ścisłym kręgu zainteresowań pozaplanetarnych królestw. Załoga "Dziedzictwa Kaitanu", poławiacza cienia, pod przewodnictwem kapitan o wybitnych zdolnościach szybowania wśród zdradliwych obszarów Alaxaku, wystawiona zostaje na próbę sił. Niedawno dołączył do nich ładowacz Nev, który zdaje się wypełniać sekretną misję, ale też przyciągać niebezpieczeństwa. Kim jest Nev i czym tak naprawdę kieruje się?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Agata W. w dniu 2019-06-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydawnictwo Uroboros przygotowało dla nas wiele ciekawych premier, jedną z nich była książka Michael’a Miller’a i Adrianne Strickland „Cień”. To pierwszy tom cyklu pod nazwą Kroniki Kaitanu, nie jestem pewna ile części zostało przewidzianych, ale uważam, że książka zasługuje na uwagę. Zazwyczaj rzadko decyduję się na coś z pogranicza Science Fiction, jednak, kiedy zobaczyłam opis tej książki, nie mogłam się powstrzymać! Zastawicie się dlaczego? Przyciągnęły mnie postacie, wydają się silne i niesztampowe, z pewnością mają do opowiedzenia ciekawą historię, z którą przyjemnie spędzicie czas. Jesteście ciekawi, jakie mam przemyślenia na temat tej książki?

  Qole Uvgamut ma zaledwie 17 lat, a już została okrzyknięta najlepszym kapitanem poławiaczy Cienia we Wszechświecie. Tytuł do czego zobowiązuje! Zamieszkuje bardzo biedną i stosunkowo zacofaną planetę o nazwie Alaxak. Czym jest tytułowy Cień? Jest niezwykłą substancją, która jest wykorzystywana jako źródło energii, nie do końca zgłębiono jego tajemnice, jest więc idealnym materiałem badawczym. Pani kapitan jest w pewien sposób połączona z tą substancją. Cień potrafi być mieczem obusiecznym ciągnącym cię na dno ze sobą.

  Jaka jest Qole? Przede wszystkim silna i pewna siebie, jest również bardzo lojalna. Sprawia wrażenie odpowiedniej osoby na tak istotnym stanowisku. Nie zawodzi, jest najlepsza w tym, dlatego wkrótce stanie się obiektem wielu intryg. Czy sobie z tym wszystkim poradzi? Czy łatwo jest zdobyć jej zaufanie?

  „Z Nevem było inaczej. On był zbyt skomplikowany. Z jednej strony czułam się dobrze w jego towarzystwie, ale nie znosiłam osoby, w którą się przy nim zmieniałam. Czułam się niemal rozrywana. Jakby to była próba sił pomiędzy silnikami a grawitacją ze mną w środku, a wszystko przez ten g łupi uśmiech i te cholerne oczy”.

  Nev Dracort staje się członkiem załogi Qole, zajmuje się załadunkiem, jednak nie jest szczery ze swoimi współpracownikami. Jego celem jest zaskarbienie zaufania Qole, aby w decydującym momencie ją zwieść. Ukrywa swoją prawdziwą tożsamość, każda tajemnica prędzej, czy później wychodzi na jaw. Tak, jest i w tym przypadku, wiecznie nie można kłamać. Statek poławiaczy zostaje zaatakowany, okazuje się, że Nev jest szlachetnie urodzonym dziedzicem arystokratycznego rodu Dracort. Nie tylko ON jeden ma na celu pozyskanie dziewczyny do własnych potrzeb. Wrogowie depczą im po piętach, czy uda im się uciec? Co zdecyduje Qole, czy podejmie się pomocy w badaniach nad Cieniem? Czy głowa rodu Dracort zdobędzie jej zaufanie? A, co w przypadku, jeśli reszta rodu zamierza poprowadzić sprawę w zupełnie inny sposób? Co zrobi Nev, kiedy się okaże, że życie Qole wisi na włosku? Co jest ważniejsze Cień, czy ktoś na kimś być może zbyt mocno zaczęło mu zależeć? Nev powinien pozostać lojalny rodzinie, w końcu jest jej głową, jest człowiekiem odpowiedzialnym, czy podda się presji, czy sam podejmie się wymyśleniu jakiegoś rozwiązania?

  „Jestem czymś w rodzaju trofeum, które przynosisz do domu, żeby potwierdzić swoją męskość?”.

  Postać arystokraty Neva została przedstawiona bardzo kontrastująco do Qole, nie jest tak mroczny, raczej określiłabym go, jako wyjątkowo optymistycznego człowieka. Nie oznacza to, że jest słaby, czy podatny na wpływy, o nie, Dracort jest silny i twardy, lojalny, skrywa w sobie dumę z powodu rodziny, do której przynależy. Jest jednak życzliwym chłopakiem, nieco lekkomyślnym i raptownym.

  „Cień” jest pomysłową powieścią przepełnioną epickimi bitwami, niesamowitymi scenami akcji, które sprawią, że będziecie zbierać szczękę z podłogi. Niejednokrotnie miałam wrażenie, że pogryzę paznokcie, kiedy postacie, do których się przywiązałam zostają postawione przez autorów w takim niebezpieczeństwie, że ich przeżycie wydaje się mało prawdopodobne.

  Narracja opowieści odbywa się dwutorowo z perspektywy zarówno Neva, jak i Qole, obie bardzo mi się podobały, jak cały wykreowany świat. Muszę przyznać, że jestem nakręcona tą historią w pozytywny sposób, trudno mi zebrać myśli, żeby ukazać jak bardzo mi się podobała bez ochów i wzdychania ku księciu. Postacie zostały ukazane z dbałością o szczegóły, zarówno pozytywne, jak i negatywne dając obraz całości, który na długo zapadnie w mojej pamięci. Oprócz głównych postaci mamy także drugoplanowe, które w niczym nie ustępują, nie są jedynie tłem, są przyjaciółmi gotowymi wspierać na każdym kroku do samego końca. W opowieści każdy ma swoje pięć minut, aby ukazać się w pełnej krasie, gotowi aby zebrać sympatię czytelnika.

  „Cień” najprościej mogę opisać jako, trochę miłości, odrobinę niebezpieczeństwa, mnóstwo sarkazmu i dowcipu, który wypływa z kolejnych stron. Gorąco polecam udać się na wspólny połów cienia z Qole i Nevem, gwarantuję, że będzie ON niezapomniany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Natalia K. w dniu 2019-06-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cień. Niestabilne źródło energii, zabójca ludzi. To przez niego najstarsze rody poławiaczy cieni na Alaxaku wygasły. Nawet nabywana od pokoleń odporność nie ocaliła ich. A ci, którzy cudem przeżyli, są chodzącymi bombami. W każdej chwili mogą popaść w obłęd.

  Qole Uvgamunt to najlepsza poławiaczka cienia, substancji stanowiącej źródło tajemniczej energii. Wkrótce do załogi jej statku dołącza Nevrian, dziedzic rodu Dracotre. Ma za zadanie odnaleźć kapitan "Kaitanu", zdobyć jej zaufanie i przekonać do udziału w badaniach nad cieniem. Wszystko idzie dobrze, do czasu gdy zostają zaatakowani przez rywalizujący z Dracotre ród. Cudem udaje im się wymknąć z rąk wroga. Nev zostaje zmuszony do wyznania prawdy o sobie. Mimo to Qole zgadza się wziąć udział w badaniach.

  Kiedy zobaczyłam, ile stron ma ta książka, przeraziłam się, a jednocześnie ucieszyłam. Jeśli by mi się nie spodobała, to czekałaby mnie męczarnia przez wiele dni. Na szczęście stało się inaczej i mogłam rozkoszować się nią. Rozdziały są pisane z perspektywy Neva i Qole, moim zdaniem to świetny zabieg. Możemy poznać przemyślenia, odczucia każdego z osobna. Kiedy u jednego akcja stoi, to u drugiego coś się dzieje, nie musimy czekać. Cieszę się również, że autorzy nie wprowadzili dominującego wątku miłosnego, tylko rozwijał się ON powoli w tle. Chociaż dla mnie to wyglądało bardziej jak budowanie prawdziwej przyjaźni. Wolałabym, aby zostali przy tym, gdyż jakoś nie widzę ich razem. Kto wie, może tak będzie? Całość jest napisana prosto, widać, że autorzy zgłębili temat, a nie wymyślają nie wiadomo czego. Opisy są cudowne, czułam się, jakbym była tam razem z bohaterami. Te dotyczące polityki również są dobre, nie nudzą, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej zachęcają do czytania.

  Na największą uwagę moim zdaniem zasługuje Nev. Mogło by się wydawać, że skoro jest dziedzicem królewskiego rodu, ma życie usłane różami. W pierwszej chwili tak pomyślałam. Wszystko zmieniło się, kiedy przeczytałam o jego dzieciństwie. W wieku ośmiu lat został poddany Przejściu, próbie, w której musiał udowodnić, że jest godny bycia następcą. Musiał utrzymać ogromny ciężar przez całą noc, nie wolno mu było płakać lub prosić o pomoc. Od najmłodszego uczył się, jak być władcą, jego rodzice skupiali się tylko na tym. A teraz musi wybrać. W co wierzy i komu pozostanie wierny. Pod koniec prawie płakałam, nie zasłużył na to, co go spotkało. Bardzo go polubiłam.

  Qole to również interesująca postać. Szesnastolatka, kapitan statku, posiadaczka mocy związanych z cieniem. Straciła prawie całą rodzinę, od najmłodszych lat zdana sama na siebie, a mimo to przetrwała i jest silniejsza niż ktokolwiek w jej wieku. Zrobi wszystko, by chronić swoich przyjaciół, kocha ich bardziej niż siebie i swoje życie. W głębi duszy marzy o szczęściu, rzeczach prostych, takich jak leżenie na łące i patrzenie w niebo. Dziwne, prawda? Kto mógłby chcieć czegoś takiego? Bardzo ją polubiłam, jednak niekiedy zaczynała mnie wkurzać. Jej rozterki miłosne były nie do zniesienia. Niby lubi Neva, ale w pewnych momentach nagle sobie uświadamia, że skoro jest, kim jest, to nie będzie tą jedyną. Na koniec dodam, że ma świetne poczucie humoru.

  Resztę załogi "Kaitanu" polubiłam. Telu to hakerka, prawdziwa mistrzyni, ze smutną historią. Eton skądś znany naszemu księciu, a także Barsa - najbardziej tajemniczy. Nawet do końca nie wiadomo, jakiej jest płci. Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie o nich jeszcze więcej, bo nie wybaczyłabym tego autorom.

  Podsumowując, zakochałam się w "Cieniu". Świetni bohaterowie, pełni tajemnic do odkrycia, zaskakujący na każdym kroku. To coś, co uwielbiam. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Oby był podobnej objętości, wtedy nie będę musiała narzekać na nudę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wybraniec Bogów Kroniki króla-kapłana tom I Chris Pierson 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybraniec Bogów Kroniki króla-kapłana tom I Chris Pierson

Istar. Najpotężniejsze imperium, jakie kiedykolwiek istniało na Krynnie. Królowie-kapłani od stuleci władali Istar w imieniu Paladine`a, najwyższego boga Dobra. W samym sercu imperium drzemie jednak zło. Król-kapłan przewidział własną śmierć, a wokół świątyni gromadzą się mroczne siły z zamiarem...
Internet rzeczy 0/5 Nasza cena:
56,05 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Internet rzeczy

Szybciej niż nam się wydaje połączone zostaną inteligentne domy, sprzęty, samochody, biura, fabryki, miasta ... świat. Pierwsza na rynku książka w której autor nie tylko wyjaśnia, w jaki sposób internet rzeczy może wpływać na nasze życie i biznes, ale również podpowiada jak do tych zmian się...
eBook Internet rzeczy mobi epub 0/5 Nasza cena:
37,60 zł 47,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Internet rzeczy mobi epub

"Internet rzeczy (Internet of Things, IoT) dotyczy wszystkich przedmiotów, które mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Do tego typu przedmiotów zaliczają się nie tylko smartfony czy laptopy, ale także urządzenia gospodarstwa...
Szklany tron. Tom 6. Królestwo popiołów. Część 2 5/5 Nasza cena:
31,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 6. Królestwo popiołów. Część 2

Finałowy tom epickiej serii Szklany tron. Nadchodzi ostateczne starcie… Ostatnia nadzieja wszystkich, którzy marzą o wolności, tli się na Północy, gdzie Terrasen dzielnie stawia czoła hordom Morath. Tam, gdzie w pierwszej linii szaleje Aedion na czele Zguby. Tam, dokąd zmierzają Aelin, Chaol i...
Dożywocie 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dożywocie

Kolejne wydanie bestsellerowego Dożywocia, w którym fani serii znajdą także nowe opowiadanie Marty Kisiel Szaławiła Pewnego dnia Konrad Romańczuk dziedziczy dom. Świetnie się składa, bo pomoże mu to ułożyć sobie życie i uniknąć niewygodnego związku. Z chęcią przyjmuje spadek, a dopiero później...
Star Wars. Łotr 1. Historie 0/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Łotr 1. Historie

Bestseller New York Timesa. Książka na podstawie filmu, zawierająca dodatkowe materiały. Głęboko w kosmosie czai się tajemnicza i śmiercionośna broń Imperium. Zbyt straszliwa by chcieć się do niej zbliżyć. Światy, które są na łasce Imperium muszą skorzystać z każdej szansy na odzyskanie wolności. A...
Cienie Nowego Orleanu 3/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie Nowego Orleanu

Lata 20. XX wieku, Zaułki Nowego Orleanu tętnią jazzem i spływają przemycanym alkoholem, ale na bagnach coraz wyraźniej słychać szept demonów... Strzerzcie się Śpiącego, wy, którzy sięgacie po tę książkę! Choć John R. Legrasse jest starym policyjnym wygą, ta jedna sprawa od dawna nie daje mu...
Gdzie śpiewają diabły 4/5 Nasza cena:
26,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie śpiewają diabły

Historie o więzi bliźniąt są mocno przesadzone, przynajmniej w ich przypadku. Trudno byłoby znaleźć dwie osoby różniące się od siebie bardziej niż Ewa i Piotr. On – twardo stąpający po ziemi. Ona – wiecznie bujająca w obłokach, pogrążona w swoich fantazjach. A jednak, choć Ewa zaginęła bez śladu...
Star Wars. Tarkin 0/5 Nasza cena:
21,34 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Tarkin

Seria Star Wars Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Seria, która zachwyci fanów Star Wars. Obowiązkowa lektura dla tych, z którymi jest Moc... Wartka akcja, ciekawie skonstruowane postaci, fascynujące światy i odwieczna walka dobra ze złem. Książki z serii opowiadają historię nie tylko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula