Kroniki Kaitanu. Tom 1. Cień

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
523
Rok wydania
2019
Nasza cena: 31,08 zł 42,99 zł Taniej o: 28%


Lojalność, przyjaźń, skomplikowane intrygi i odwieczna walka dobra ze złem w świecie, gdzie granica między jednym a drugim rzadko jest oczywista. "Cień" to pierwszy tom "Kronik Kaitanu", rozpoczynający niesamowicie wciągającą i mroczną historię osadzoną w odległym kosmosie.

Zatop się w opowieści o przygodach zmagającej się z przeciwnościami losu Qole Uvgamut. Dziewczyna wyrusza w długą podróż, na której końcu czekają odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Jesteś gotów na to, by wyruszyć razem z nią?

Qole Uvgramut należy do poławiaczy cienia z egzotycznej Alaxaku - planety na kosmicznych obrzeżach, na której dobrobyt i rozwój nie należą do częstych zjawisk. Do załogi Qole dołącza Nev, pozornie zwykły ładowniczy. Późniejsze wydarzenia ukazują zaskakującą prawdę, jest on potomkiem jednego z potężnych rodów, które pragną ogromnego źródła energii znanego jako cień. Przez swoje wyjątkowe umiejętności Qole zostaje uwikłana w sieć intryg arystokratycznych rodzin. Każda z nich ma swoje osobiste cele, które zazwyczaj nie są nieskazitelnie czyste.

Dziewczyna nie ma innego wyjścia - musi nauczyć się mieć oczy dookoła głowy i nie pozwalać sobą manipulować. Między Nevem a Quole pojawia się pewna więź, która również komplikuje sytuację młodego dziedzica. Stanie on przed bardzo trudnym wyborem - ochronić Qole przed swoim rodem czy pozostać mu wiernym. "Kroniki Kaitanu" to opowieść o młodych bohaterach, którzy muszą sprostać ciążącym na nich niełatwym obowiązkom.

"Cień" to pierwszy z dwóch tomów opowieści znanej pod nazwą "Kroniki Kaitanu", której autorami są Adrianne Strickland i Michael Miller. Debiutanckie dzieło młodych autorów spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Strickland ma na swoim koncie kilka innych dzieł, m.in. porywające, osadzone w fantastycznych realiach "Lifeless". Na premierę czeka także "Beyond the Black Door". Mimo, że autorka jest dopiero na początku swojej pisarskiej drogi, zebrała już wokół siebie liczne grono fanów czekających z niecierpliwością na jej kolejne książki.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Moralność nie jest grą o sumie zerowej. W różnych sytuacjach te same wybory mogą być dobre albo złe. To zamiary i rezultaty mają znaczenie."

  Przygoda czytelnicza kierowana ku młodym odbiorcom, choć i starsi uznają ją za przyjemną i relaksującą. Nie prezentuje złożonego świata, ale uwzględnia ciekawe pomysły na fabułę. Ludzkość sprawnie porusza się po galaktyce, walczy z grzechami przeszłości i symptomami wielkiego upadku. Dworskie intrygi wyniesiono w kosmiczny wymiar, królestwom przypisano zasięg wielu planet, bogactwa stały się elementem wszechświata, a mroczna natura człowieka pozostała bez zmian, toczy się walka dobra ze złem, a wynik nie jest przesądzony.

  Dynamiczne rytmy i mnogość zwrotów akcji podnoszą walor przybliżanej historii. Podobnie jak atrakcyjnie sportretowane postaci, patrzymy na nie z perspektywy jednostki i grupy. Każda osoba wykazuje się szczególnymi umiejętnościami, a połączone siły przyjaciół i sprzymierzeńców współtworzą efektowną broń i skuteczną tarczę obronną. Spodobała mi się idea oplatania i poławiania cienia, niestabilnego źródła energii, pożądanego przez różne rody jako potencjalne źródło władzy i dominacji. Okazuje się, że coś co powinno łączyć i służyć dobru powszechnemu staje się iskrą zapalną konfliktów i wojen. W burzliwym klimacie nie mogło zabraknąć, niejako dla kontrastu i ubarwienia akcji, wątku romantycznego, zgrabnie i z wyczuciem poprowadzonego. Lekki niedosyt powstał przy prezentowaniu niektórych zdarzeń, czasami wymykających się logicznym uzasadnieniom, czy zbyt młody wiek bohaterów w stosunku do doświadczeń życiowych, jednakże wszystko mieściło się w ramach akceptowalności. Mnóstwo przygód, niebezpiecznych sytuacji, ryzykownych wyzwań, potężnych tajemnic i szpiegowskich działań. Pierwszy tom nie wszystko ujawnia, także w zakresie przeszłości i intencji postaci, zajmująco będzie odkrywać je w kolejnych odsłonach serii.

  Planeta Alaxak, jej ogromne złoża cienia, oraz mieszkańcy wywodzących się z najstarszych rodów, których trudnym losem mało kto się dotąd przejmował, pozostawieni na pastwę kosmicznej samotności, nagle stają się w ścisłym kręgu zainteresowań pozaplanetarnych królestw. Załoga "Dziedzictwa Kaitanu", poławiacza cienia, pod przewodnictwem kapitan o wybitnych zdolnościach szybowania wśród zdradliwych obszarów Alaxaku, wystawiona zostaje na próbę sił. Niedawno dołączył do nich ładowacz Nev, który zdaje się wypełniać sekretną misję, ale też przyciągać niebezpieczeństwa. Kim jest Nev i czym tak naprawdę kieruje się?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydawnictwo Uroboros przygotowało dla nas wiele ciekawych premier, jedną z nich była książka Michael’a Miller’a i Adrianne Strickland „Cień”. To pierwszy tom cyklu pod nazwą Kroniki Kaitanu, nie jestem pewna ile części zostało przewidzianych, ale uważam, że książka zasługuje na uwagę. Zazwyczaj rzadko decyduję się na coś z pogranicza Science Fiction, jednak, kiedy zobaczyłam opis tej książki, nie mogłam się powstrzymać! Zastawicie się dlaczego? Przyciągnęły mnie postacie, wydają się silne i niesztampowe, z pewnością mają do opowiedzenia ciekawą historię, z którą przyjemnie spędzicie czas. Jesteście ciekawi, jakie mam przemyślenia na temat tej książki?

  Qole Uvgamut ma zaledwie 17 lat, a już została okrzyknięta najlepszym kapitanem poławiaczy Cienia we Wszechświecie. Tytuł do czego zobowiązuje! Zamieszkuje bardzo biedną i stosunkowo zacofaną planetę o nazwie Alaxak. Czym jest tytułowy Cień? Jest niezwykłą substancją, która jest wykorzystywana jako źródło energii, nie do końca zgłębiono jego tajemnice, jest więc idealnym materiałem badawczym. Pani kapitan jest w pewien sposób połączona z tą substancją. Cień potrafi być mieczem obusiecznym ciągnącym cię na dno ze sobą.

  Jaka jest Qole? Przede wszystkim silna i pewna siebie, jest również bardzo lojalna. Sprawia wrażenie odpowiedniej osoby na tak istotnym stanowisku. Nie zawodzi, jest najlepsza w tym, dlatego wkrótce stanie się obiektem wielu intryg. Czy sobie z tym wszystkim poradzi? Czy łatwo jest zdobyć jej zaufanie?

  „Z Nevem było inaczej. On był zbyt skomplikowany. Z jednej strony czułam się dobrze w jego towarzystwie, ale nie znosiłam osoby, w którą się przy nim zmieniałam. Czułam się niemal rozrywana. Jakby to była próba sił pomiędzy silnikami a grawitacją ze mną w środku, a wszystko przez ten g łupi uśmiech i te cholerne oczy”.

  Nev Dracort staje się członkiem załogi Qole, zajmuje się załadunkiem, jednak nie jest szczery ze swoimi współpracownikami. Jego celem jest zaskarbienie zaufania Qole, aby w decydującym momencie ją zwieść. Ukrywa swoją prawdziwą tożsamość, każda tajemnica prędzej, czy później wychodzi na jaw. Tak, jest i w tym przypadku, wiecznie nie można kłamać. Statek poławiaczy zostaje zaatakowany, okazuje się, że Nev jest szlachetnie urodzonym dziedzicem arystokratycznego rodu Dracort. Nie tylko ON jeden ma na celu pozyskanie dziewczyny do własnych potrzeb. Wrogowie depczą im po piętach, czy uda im się uciec? Co zdecyduje Qole, czy podejmie się pomocy w badaniach nad Cieniem? Czy głowa rodu Dracort zdobędzie jej zaufanie? A, co w przypadku, jeśli reszta rodu zamierza poprowadzić sprawę w zupełnie inny sposób? Co zrobi Nev, kiedy się okaże, że życie Qole wisi na włosku? Co jest ważniejsze Cień, czy ktoś na kimś być może zbyt mocno zaczęło mu zależeć? Nev powinien pozostać lojalny rodzinie, w końcu jest jej głową, jest człowiekiem odpowiedzialnym, czy podda się presji, czy sam podejmie się wymyśleniu jakiegoś rozwiązania?

  „Jestem czymś w rodzaju trofeum, które przynosisz do domu, żeby potwierdzić swoją męskość?”.

  Postać arystokraty Neva została przedstawiona bardzo kontrastująco do Qole, nie jest tak mroczny, raczej określiłabym go, jako wyjątkowo optymistycznego człowieka. Nie oznacza to, że jest słaby, czy podatny na wpływy, o nie, Dracort jest silny i twardy, lojalny, skrywa w sobie dumę z powodu rodziny, do której przynależy. Jest jednak życzliwym chłopakiem, nieco lekkomyślnym i raptownym.

  „Cień” jest pomysłową powieścią przepełnioną epickimi bitwami, niesamowitymi scenami akcji, które sprawią, że będziecie zbierać szczękę z podłogi. Niejednokrotnie miałam wrażenie, że pogryzę paznokcie, kiedy postacie, do których się przywiązałam zostają postawione przez autorów w takim niebezpieczeństwie, że ich przeżycie wydaje się mało prawdopodobne.

  Narracja opowieści odbywa się dwutorowo z perspektywy zarówno Neva, jak i Qole, obie bardzo mi się podobały, jak cały wykreowany świat. Muszę przyznać, że jestem nakręcona tą historią w pozytywny sposób, trudno mi zebrać myśli, żeby ukazać jak bardzo mi się podobała bez ochów i wzdychania ku księciu. Postacie zostały ukazane z dbałością o szczegóły, zarówno pozytywne, jak i negatywne dając obraz całości, który na długo zapadnie w mojej pamięci. Oprócz głównych postaci mamy także drugoplanowe, które w niczym nie ustępują, nie są jedynie tłem, są przyjaciółmi gotowymi wspierać na każdym kroku do samego końca. W opowieści każdy ma swoje pięć minut, aby ukazać się w pełnej krasie, gotowi aby zebrać sympatię czytelnika.

  „Cień” najprościej mogę opisać jako, trochę miłości, odrobinę niebezpieczeństwa, mnóstwo sarkazmu i dowcipu, który wypływa z kolejnych stron. Gorąco polecam udać się na wspólny połów cienia z Qole i Nevem, gwarantuję, że będzie ON niezapomniany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Cień. Niestabilne źródło energii, zabójca ludzi. To przez niego najstarsze rody poławiaczy cieni na Alaxaku wygasły. Nawet nabywana od pokoleń odporność nie ocaliła ich. A ci, którzy cudem przeżyli, są chodzącymi bombami. W każdej chwili mogą popaść w obłęd.

  Qole Uvgamunt to najlepsza poławiaczka cienia, substancji stanowiącej źródło tajemniczej energii. Wkrótce do załogi jej statku dołącza Nevrian, dziedzic rodu Dracotre. Ma za zadanie odnaleźć kapitan "Kaitanu", zdobyć jej zaufanie i przekonać do udziału w badaniach nad cieniem. Wszystko idzie dobrze, do czasu gdy zostają zaatakowani przez rywalizujący z Dracotre ród. Cudem udaje im się wymknąć z rąk wroga. Nev zostaje zmuszony do wyznania prawdy o sobie. Mimo to Qole zgadza się wziąć udział w badaniach.

  Kiedy zobaczyłam, ile stron ma ta książka, przeraziłam się, a jednocześnie ucieszyłam. Jeśli by mi się nie spodobała, to czekałaby mnie męczarnia przez wiele dni. Na szczęście stało się inaczej i mogłam rozkoszować się nią. Rozdziały są pisane z perspektywy Neva i Qole, moim zdaniem to świetny zabieg. Możemy poznać przemyślenia, odczucia każdego z osobna. Kiedy u jednego akcja stoi, to u drugiego coś się dzieje, nie musimy czekać. Cieszę się również, że autorzy nie wprowadzili dominującego wątku miłosnego, tylko rozwijał się ON powoli w tle. Chociaż dla mnie to wyglądało bardziej jak budowanie prawdziwej przyjaźni. Wolałabym, aby zostali przy tym, gdyż jakoś nie widzę ich razem. Kto wie, może tak będzie? Całość jest napisana prosto, widać, że autorzy zgłębili temat, a nie wymyślają nie wiadomo czego. Opisy są cudowne, czułam się, jakbym była tam razem z bohaterami. Te dotyczące polityki również są dobre, nie nudzą, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej zachęcają do czytania.

  Na największą uwagę moim zdaniem zasługuje Nev. Mogło by się wydawać, że skoro jest dziedzicem królewskiego rodu, ma życie usłane różami. W pierwszej chwili tak pomyślałam. Wszystko zmieniło się, kiedy przeczytałam o jego dzieciństwie. W wieku ośmiu lat został poddany Przejściu, próbie, w której musiał udowodnić, że jest godny bycia następcą. Musiał utrzymać ogromny ciężar przez całą noc, nie wolno mu było płakać lub prosić o pomoc. Od najmłodszego uczył się, jak być władcą, jego rodzice skupiali się tylko na tym. A teraz musi wybrać. W co wierzy i komu pozostanie wierny. Pod koniec prawie płakałam, nie zasłużył na to, co go spotkało. Bardzo go polubiłam.

  Qole to również interesująca postać. Szesnastolatka, kapitan statku, posiadaczka mocy związanych z cieniem. Straciła prawie całą rodzinę, od najmłodszych lat zdana sama na siebie, a mimo to przetrwała i jest silniejsza niż ktokolwiek w jej wieku. Zrobi wszystko, by chronić swoich przyjaciół, kocha ich bardziej niż siebie i swoje życie. W głębi duszy marzy o szczęściu, rzeczach prostych, takich jak leżenie na łące i patrzenie w niebo. Dziwne, prawda? Kto mógłby chcieć czegoś takiego? Bardzo ją polubiłam, jednak niekiedy zaczynała mnie wkurzać. Jej rozterki miłosne były nie do zniesienia. Niby lubi Neva, ale w pewnych momentach nagle sobie uświadamia, że skoro jest, kim jest, to nie będzie tą jedyną. Na koniec dodam, że ma świetne poczucie humoru.

  Resztę załogi "Kaitanu" polubiłam. Telu to hakerka, prawdziwa mistrzyni, ze smutną historią. Eton skądś znany naszemu księciu, a także Barsa - najbardziej tajemniczy. Nawet do końca nie wiadomo, jakiej jest płci. Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie o nich jeszcze więcej, bo nie wybaczyłabym tego autorom.

  Podsumowując, zakochałam się w "Cieniu". Świetni bohaterowie, pełni tajemnic do odkrycia, zaskakujący na każdym kroku. To coś, co uwielbiam. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Oby był podobnej objętości, wtedy nie będę musiała narzekać na nudę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Kroniki Kaitanu. Cień. Tom 1
 • Autorzy: Michael Miller, Adrianne Strickland
 • Wydawnictwo Uroboros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 523
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328058378
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Shadow Run
 • Tłumacz: Radzimińska Dorota, Radzimiński Jakub
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328058378
 • EAN: 9788328058378
 • Wymiary: 13.5x20 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Port Cieni. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 1.5 4/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Port Cieni. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 1.5

Znakomity powrót kultowych „Kronik Czarnej Kompanii”. Pierwsza po 18 latach powieść z cyklu zaliczonego przez Andrzeja Sapkowskiego do kanonu fantasy. Najemnicy z Czarnej Kompanii nie zadają pytań, biorą zapłatę i robią, co do nich należy. A jednak to, że są faworytami Pani, przyciąga ku nim uwagę...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,22 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru. Tom 1 5/5 Nasza cena:
19,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru. Tom 1

Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie.  Mieszkające w nim siostry wierzą w duchową opiekę Pramatki i siłę wiedzy.  Pewnego dnia do klasztoru przybywa Jai. Maresi zaprzyjaźnia się z nią. Jai w domu rodzinnym przeżyła dramat, który powraca do niej co noc...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
46,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 1

Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma ON szacowne grono obrońców. - To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i...
Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 1 0/5 Nasza cena:
38,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki królobójcy. Tom 2. Strach mędrca. Część 1

Książka polecana przez R.R. Martina! Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu, nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego. Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe`a, który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą. Opowieść o jego wczesnej młodości, wstąpieniu do...
Kroniki Amberu, tom 1 5/5 Nasza cena:
45,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki Amberu, tom 1

Zielone oczy, ciemne włosy, łuskowe rękawice, miecz przy boku i peleryna spięta klamrą. Oto Corwin, książę Amberu. Przeżył kilkaset lat na Ziemi, a dziś wraca, by walczyć o tron prawdziwego świata. Jedynym prawdziwym światem jest Amber, natomiast pozostałe, w tym i rzeczywistość ziemska, to...
Kroniki braci. Tom 1. Upadek Lucyfera 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki braci. Tom 1. Upadek Lucyfera

Trzech Archaniołów... Trzech braci... Jeden zdrajca Saga „Kroniki Braci” to epicka opowieść o wielkich wojownikach, dumie, zwątpieniu, potężnej miłości i zdradzie. Opisując z rozmachem niesamowite krajobrazy Pierwszych Niebios i kreując postacie anielskich bohaterów, Wendy Alec sięga do...
Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1

Pierwszy tom nowego cyklu „Kroniki Nicci” pióra Goodkinda! Terry Goodkind swoim świetnie znanym i mającym wielu fanów cyklem „Miecz Prawdy” stworzył całkowicie nową jakość w literaturze fantasy. Teraz w doskonałym stylu wraca do tamtego intrygującego świata i jego bohaterów. Nowy cykl „Kroniki...
Początek kroniki kolegium Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek kroniki kolegium Tom 1

  Fascynująca powieść fantasy, dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych, w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu, iż magiczny koń, Towarzysz, wskazuje go jako...
Księga luster. Kroniki Jaaru. Tom 1 4/5 Nasza cena:
21,65 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga luster. Kroniki Jaaru. Tom 1

Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander! Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna...
Kroniki rodu Kane. Tom 1. Czerwona Piramida 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki rodu Kane. Tom 1. Czerwona Piramida

Autor bestsellerowej serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" prezentuje pierwszą część "Kronik Rodu Kane", w których wartka akcja, humor i napięcie łączą się w epicką powieść o lojalności i bohaterstwie. Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w...
Wybrane bestsellery
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
O psie, który uratował święta 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Uwikłana 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula