Królowa zbrodni

Autor:

Andrew Wilson

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2017
Nasza cena: 25,13 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

Opowiem wszystko, ale tylko panu i tylko raz ? oznajmiłam zdecydowanie. ? Później nie będziemy o tym już nigdy rozmawiać, rozumie pan? Nigdy.

Londyn, grudzień roku 1926. Agatha Christie, przyjechawszy do miasta na spotkanie ze swoim agentem literackim, stoi na peronie dworca pogrążona w ponurych rozmyślaniach wywołanych romansem jej męża. Nagle czuje lekkie pchnięcie w plecy i traci równowagę. Już ma upaść na tory, gdy w ostatniej chwili ktoś przytrzymuje ją mocno, ratując przed nadjeżdżającym pociągiem. Tak rozpoczyna się sekwencja przerażających wydarzeń. Wybawca pisarki okazuje się podstępnym szantażystą i manipulatorem. Agatha musi użyć całej swojej inteligencji i pomysłowości, chcąc przechytrzyć przeciwnika, który zmusza ją, by wykorzystała swój geniusz do popełnienia morderstwa.

Kryminał oparty na faktach z życia królowej zbrodni, Agathy Christie, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła na dziesięć dni. Co się z nią działo przez cały ten czas? Osnuta wokół tej do dziś niewyjaśnionej zagadki powieść przedstawia fascynującą historię, w której sama słynna pisarka została uwikłana w sprawę morderstwa.

Niezwykła okazja do spotkania z Agathą Christie jako bohaterką literacką


„Wilson dogłębnie poznał biografię Agathy Christie, ale zdołał swoją powieścią odejść od literackiej sztampy w znacznie mroczniejsze rejony. Świetna rozrywka”. Observer

„Zwodniczy thriller. Wilson w pełni realizuje potencjał tej mrocznej zagadki”. Publishers Weekly

„Królowa zbrodni we własnej osobie jest główną bohaterką tej śmiałej powieści, która w intrygujący sposób wyjaśnia wątek jej tajemniczego zaginięcia”. Guardian
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Agatha Christie jest niekwestionowaną królową powieści detektywistycznych. Bohaterów wykreowanych w jej książkach zna cały świat. Zabawny jegomość z wąsem, dociekliwa starsza pani czy niecodzienne małżeństwo. Jednak ile wiemy o samej autorce takich dzieł jak “Morderstwo w Orient Expressie” czy “Wielka czwórka”? Co wydarzyło się podczas sławnego zaginięcia Agathy w 1926 roku? Andrew Wilson postanowił przedstawić nam jedną z teorii, wyjaśniających tajemnicze 11 dni, podczas których cała Anglia zastanawiała się co się stało z pisarką.

  MMuszę z góry zaznaczyć, że nie znam żadnych potwierdzonych informacji na temat tajemniczego zaginięcia Agathy Christie. Znam tylko twórczość autorki i opisy jej postaci, które pojawiały się w niezliczonych książkach, filmach czy serialach. Z tego powodu historia Andrew nie miała żadnej konkurencji. Nie miałam z czym porównywać jego wizji tego okresu życia autorki oraz nie znam żadnych faktów by podważyć wątki, które znalazły się w książce Królowa Zbrodni.

  Pierwszym, co mnie uderzyło od początkowych stron, był charakter głównej bohaterki - Agathy Christie. Przez lata uważałem ją za kobietę odważną, która mimo życia na początku XX wieku zawsze była poza obecną epokę. Andrew natomiast pokazał ją jako typową Angielkę, nawet wręcz w karykaturalny sposób. Otóż jawi nam się ona jako kobieta, która dowiadując się o niewierności męża, robi wszystko by zapobiec rozwodowi. Nie licząc migren, postanawia nawet popełnić morderstwo, by chronić honor swego męża! Choć postać stworzona przez Andrew jest zdecydowanie inteligentna i sprytna, to jednak wszystko to zostało umieszczone na dalszym planie, gdyż na pierwszy rzut oka ukazana Agatha przejmuje się tylko swoim zakłamanym mężem i niedostatkiem w swoim życiu.

  Jednak jeśli uznać, że bohaterką nie jest słynna pisarka, tylko postać stworzona od podstaw, wtedy cała historia zmienia swój wydźwięk. Przedstawia żonę, która gotowa jest poświęcić własne przekonana, by uratować swoją rodzinę. Do tego dochodzą wątki innych bohaterów, które sprawiają że cała historia jest dynamiczna i z każdą stroną wciąga czytelnika jeszcze bardziej. Postacie są wyraziste, a otoczka lat 30 XX wieku sprawia, że cała historia wygląda nad wyraz realnie.

  Fabuła jest dość przewidywalna, jednak autor zdecydował się na kilka rozwiązań, które mnie zaskoczyły, a wręcz przeraziły! Królowa zbrodni nie trafi na listę moich ulubionych książek, jednak jest ciekawą pozycją. Ilość stron i język sprawiają, że czyta się ją bardzo szybko. Mimo poruszanego tematu i twistów fabularnych jest to książka dość lekka i niewymagająca. Z pewnością zaciekawi fanów twórczości Agathy Christie, jednak osoby nie wiedzące nic o owej postaci również powinny nie być zawiedzione.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ZBRODNIA KRÓLOWEJ

  Biografie
  wielu pisarzy skrywają niejedną tajemnicę. Kto z nas nie pamięta choćby o Arthurze Conan Doyle’u i posądzaniu go o bycie Kubą Rozpruwaczem (o to samo oskarżano Oscara Wilde’a), sądzi się też, że Szekspir w ogóle nie istniał, a J.D. Salinger „Buszującego w zbożu” stworzył jako powieść-zapalnik aktywującą uśpionych zabójców. Podobnych przykładów można by mnożyć, ale jednym z najciekawszych sekretów po dziś dzień, choć od śmierci autorki minęło ponad 40 lat, pozostaje epizod z życia Agathy Christie z roku 1926, kiedy to mistrzyni kryminałów zniknęła w tajemniczych okolicznościach na ponad tydzień. Co się wówczas działo? Tego nikt nie wie na pewno, ale Andrew Wilson postanowił spróbować odpowiedzieć na to pytanie, łącząc fakty z literacką fikcją w całkiem niezłą powieść.

  Grudzień roku 1926, w powietrzu czuć już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i część tego nastroju udziela się Agacie Christie. Pisarka kryminałów od dziecka uwielbia ten okres, jednak tym razem jej myśli zaprząta coś więcej. Pierwszą rzeczą jest fakt, że mąż, którego tak bardzo kochała, ma romans z inną kobietą. Drugą uczucie bycia obserwowaną i zagrożoną, choć nie ma pojęcia dlaczego. Wybrała się do miasta na spotkanie ze swoim agentem literackim, teraz czeka na peronie londyńskiego metra, wszystko idzie dobrze, ale nagle, kiedy nadjeżdża skład, czuje na plecach czyjeś ręce. Ktoś spycha ją na tory, na pewną śmierć, a ona nie ma się czego złapać. Uratowana w ostatniej chwili przez pewnego mężczyznę, który podaje się za lekarza, można chyba tak powiedzieć, wpada z deszczu pod rynnę. Wybawiciel z miejsca okazuje się szantażystą, który wie o romansie jej męża i zamierza zmusić ją by wykorzystała swój talent do… popełnienia zbrodni! Od teraz zaczyna się szalona przygoda Agathy Christie, która trafia w sam środek sytuacji, jak z powieści, które sama pisze, i będzie musiała wykorzystać swoją wiedzę, by wybrnąć z tych kłopotów…

  „Królowa zbrodni” to powieścią, którą czyta się lekko i przyjemnie. Potrafi przy tym autentycznie zaintrygować, ale nie jest też wolna od minusów. Najciekawsza w tym wszystkim jest bowiem nie akcja, a sama tajemnica zniknięcia Christie, a ten wątek nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Autor stara się nas przekonać o autentyczności opisywanej przez siebie sytuacji, ale na staraniach się kończy. Życie pisarki kryminałów nie było tak burzliwe, to w końcu nie jedna z jej powieści. Lepiej wypadłby ten wątek, gdyby ukazać go z innej perspektywy – jako tajemnicę zniknięcia właśnie, połączoną z fikcją, która miałaby szansę okazać się prawdą. Jest jednak, co jest i nie mam większych powodów do narzekań. „Królowa zbrodni” jest lekka pod względem stylu, potrafi wciągnąć i dostarczyć porcji rozrywki. Czasem tyle wystarcza, więc jeśli jesteście miłośnikami twórczości Christie, albo po prostu macie ochotę na niezły kryminał, będziecie bawić się dobrze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  (..)

  Największym atutem
  powieści jest… pomysł. Autor przedstawił w swoim dziele autentyczne wydarzenia, ale jak sam twierdzi w przedmowie, nie wszystkiego udało mu się dowiedzieć. Dziury, które powstały w historii, załatał sam za pomocą fikcji literackiej. Nie jestem ekspertem, jeśli chodzi o Christie, więc nie umiem ocenić, które szczegóły wspomniane w tekście miały miejsce naprawdę, a które zostały po prostu wymyślone. Królowa zbrodni nie jest powieścią licencjonowaną, więc nie brałabym wszystkiego z niej na serio. Andrew Wilson świetnie wymyślił, by na tapetę wziąć zaginięcie autorki sprzed lat i przedstawić je w formie powieści fabularnej.

  (...)

  Największy problem mam z bohaterami. Nie podobały mi się przemyślenia Christie dotyczące jej męża. Jest sobie jakaś tam scena, po czym kobieta tak od czapy zaczyna wspominać coś, co miało związek z jej mężem. Jakby jeszcze do tych rozmyślań zainspirowało ją coś, na co zwróciła uwagę w danym momencie, to by było pół biedy. Ale nie. Te wszystkie rozważania biorą się znikąd, nie prowadzą nigdzie i są zupełnie niepotrzebne, a jest ich tak wiele, że jakby wszystkie przeredagować, powieść byłaby o 50 stron krótsza.

  (...)

  W Królowej zbrodni brakuje mi elementu wciągnięcia się w fabułę i palącej chęci poznania dalszych losów bohaterów. Powieść była okej, przyjemnie się ją czytało, ale to wszystko. Nie umierałam, by przeczytać jeszcze jeden rozdział. Ciekawiło mnie wyjaśnienie sprawy zaginięcia, ale forma, w jakiej podano rozwiązanie, nie wywoływała większych emocji. Czytałam napędzana samą ideą powieści, a nie faktyczną akcją, której wiele tu nie uświadczymy.

  Mimo wszystkich minusów, jakie tu zdołałam wyliczyć, powieść mi się podobała. Liczy sobie raptem 300 stron, więc spokojnie można się z nią rozprawić w 3-4 godziny. Czyta się szybko i niezobowiązująco, ale po skończonej lekturze ma się ochotę na więcej. Ja, na przykład, zaczęłam buszować po internecie w poszukiwaniu większej ilości informacji na temat tajemniczych 11 dni z życia Christie, bo Królowa rozbudziła moją ciekawość.

  Źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu sięgnęłam po dość interesujący tytuł, jakim jest "Królowa zbrodni" Andrew Wilsona. Właściwie, chyba każdemu od razu przychodzi na myśl Agatha Christie, prawda? I słusznie...

  Londyn, 1926. Agatha Christie stoi zamyślona na peronie dworca. W pewnym momencie czuje, że ktoś ją popycha. O mały włos nie upada na tory, gdy z opresji ratuje ją nieznajomy mężczyzna. Jednak czy aby na pewno jest ON wybawcą? Od tej pory nic już nie będzie takie samo, a słynna pisarka przeżyje sytuacje, które z całą pewnością mogłyby się przydarzyć bohaterom jej kryminałów...

  Ta książka jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Czytanie jej było ciekawym doświadczeniem, bo miałam do czynienia z kryminałem połączonym poniekąd z biografią jakże słynnej pisarki. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałam. Tak samo nie spodziewałam się takiego przedstawienia głównej bohaterki. Agatha Christie jest tutaj pokazana jako kochająca matka, żona, przyjaciółka, która tym razem sama pada ofiarą spisku. Jej genialny umysł i stalowe nerwy z pewnością pomogą jej w uwolnieniu się z niebezpiecznej intrygi.

  Muszę przyznać, że autor miał naprawdę świetny pomysł na fabułę. Chociaż momentami można się domyślić, co się wydarzy, zupełnie to nie przeszkadza. Zwłaszcza, że niektóre fragmenty wręcz przeciwnie, szokują. Dobrze poprowadzona akcja biegnie szybko, wciąga i nie pozwala się oderwać, co w przypadku tego typu powieści jest ważne i na pewno zasługuje na plus. Dzięki temu udało mi się całość pochłonąć w trakcie jednej, trzygodzinnej podróży pociągiem.

  Bardzo lubię tego typu książki. Lektura ich sprawia mi niemałą przyjemność. W tym przypadku oprócz przypadającej mi do gustu fabuły i bohaterów, spodobał mi się również styl, jakim jest napisana. Bez zbędnego przynudzania, dużo się dzieje, a w ostateczności wszystko składa się w piękną całość.

  "Królowa zbrodni" to bardzo dobry kryminał, który opowiada przygodę słynnej pisarki, Agathy Christie. Na ile jest to fikcja literacka, a na ile fakty, pozostawiam Wam do przemyślenia. Tak, czy siak, jest to świetna powieść, którą polecam każdemu fanowi gatunku, czytelnikom szukającym dobrej rozrywki z lekkim dreszczykiem, a także wszystkim tym, którzy chcą miło spędzić długi jesienny wieczór z lekturą.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta powieść kryminalna o intrygującym tytule została napisana przez Andrew Wilsona – ambitnego pisarza oraz dziennikarza, o którym na razie raczej mało słychać w mediach, lecz przypuszczam, że bardzo szybko to się zmieni. Napisał między innymi biografię Alexandra McQueena oraz powieść kryminalną „Kłamliwy język”.

  Zima, rok 1926. Znana wielbicielom kryminałów, autorka największej ilości bestsellerów w historii literatury Agatha Christie zostaje zatrzymana przez tajemniczego osobnika, który zmusza ją do odcięcia się od rodziny i „zniknięcia” z ich życia na pewien czas. Pisarka zgadza się pod wpływem gróźb, a nieznajomy mężczyzna odkrywa karty: chce, by Agatha Christie popełniła dla niego morderstwo. Wszystko zależy już tylko od wybitnej autorki... Ulegnie jego naciskom, czy stawi opór?

  Książka jest oparta na faktach – Agatha Christie naprawdę zniknęła w grudniu tamtego roku i nikt nie wie do tej pory gdzie była i co robiła przez całe 10 dni, od momentu zauważenia jej zaginięcia, aż do odnalezienia miejsca jej pobytu – pisarka nawet w swojej autobiografii pominęła ten okres w życiu. Kryminał ten przedstawia zatem rozbudowaną teorię autora na temat zniknięcia pisarki. Na końcu książki Andrew Wilson umieścił imponującą listę źródeł, z których korzystał oraz faktów na temat czasu, w którym zniknęła Agatha Christie. Niesamowite jest to, jak bardzo przygotował się do napisania tej książki.

  Czytaj dalej: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Andrew Wilson
 • Wydawnictwo Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380740693
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A talent for murder
 • Tłumacz: Białoń-Chalecka Magda
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380740693
 • EAN: 9788380740693
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Harmonia zbrodni 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harmonia zbrodni

Arcydzieło carycy rosyjskiego kryminału! W eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży, Elena Dudariewa. W toku śledztwa udaje się dotrzeć do dziewiętnastoletniego chłopaka, który tuż przed wybuchem rozmawiał z jej zabójcą. Artiom nie może jednak opisać wyglądu mordercy. Cierpi na...
Wiwisekcja zbrodni 5/5 Nasza cena:
19,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiwisekcja zbrodni

Czy odważysz się uczestniczyć w wiwisekcji umysłu seryjnego mordercy? W Parku południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Funkcjonariusze zakładają, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, być może...
Śladem zbrodni 4/5 Nasza cena:
26,00 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladem zbrodni

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy… Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił...
Królowa lalek 4/5 Nasza cena:
24,93 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa lalek

Kolejne makabryczne morderstwo w Trójmieście. By rozwikłać sprawę, komisarz Kruk wkracza na coraz bardziej niebezpieczne ścieżki. Towarzyszy mu podkomisarz Paczulski, ale czy w sytuacji zagrożenia życia policjanci będą mogli na siebie liczyć? Młoda kobieta po kłótni z mężem wychodzi nocą z...
Geniusz zbrodni 5/5 Nasza cena:
23,32 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geniusz zbrodni

Detektyw Robert Hunter musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, żeby przechytrzyć najbardziej perfidnego mordercę, z jakim miał do czynienia. W prowincjonalnym miasteczku w stanie Wyoming dochodzi do wypadku. Kierowca ciężarówki, który zasłabł za kierownicą, wjechał do przydrożnego baru, po drodze...
Królowa Pomorza 5/5 Nasza cena:
20,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Pomorza

Co się wydarzy w małym sycylijskim miasteczku, gdy dwóch sprzedawców lodów, o równie bujnej fantazji, co niewzruszonym uporze jest rywalami zarówno w miłości jak w interesach? Lub, gdy w okresie rozkwitu faszyzmu pewien ogrodnik odziedziczy szczególnie upartego osła zwanego "Mussolini"? Albo, gdy...
Projekt królowa 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Projekt królowa

Osiem osób. Tajemniczy ogród zimowy. I eksperyment, którego nigdy nie zapomną... Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Poznaje siedem osób, których nigdy wcześniej nie spotkała. Nikt nie pamięta poprzedniej nocy. Telefony oraz komputery zostały zablokowane. Z każdą...
Wioletka na tropie zbrodni 5/5 Nasza cena:
19,18 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wioletka na tropie zbrodni

Wioletka Koperek, pełna optymizmu i energii życiowej trzydziestolatka i amatorka diet wszelakich, marzy o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się niczym detektyw z prawdziwego zdarzenia. To pragnienie ma w sobie od dziecka, a kryminały z trupem w roli głównej lubi najbardziej. Wreszcie nadarza się...
Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki 0/5 Nasza cena:
22,00 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Sprawa jest zamknięta. Pięć lat temu uczennica Andie Bell została zamordowana przez swojego chłopaka - Sala Singha. Policja wie, że to był on. Wszyscy w mieście to wiedzą. Ale dorastająca w tym samym miasteczku Pippa Fitz-Amobi nie jest tego taka pewna. Kiedy wybiera tę sprawę jako temat swojego...
Dom zbrodni 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom zbrodni

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę –młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni...
Opowiem ci o zbrodni 5/5 Nasza cena:
15,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem ci o zbrodni

Czołowi polscy autorzy kryminałów analizowali głośne sprawy, opierając się na nagich faktach z policyjnych i sadowych akt. Tu nie ma kluczenia ? jest za to próba odpowiedzi na pytanie: co popycha człowieka do popełnienia zbrodni? Najgłośniejsze polskie nazwiska „pióra kryminalne”, czyli Katarzyna...
Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
18,25 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2

To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki "Opowiem Ci o zbrodni“, i programu TV emitowanego w telewizji Crime+Investigation Polsat. W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „,pióra kryminalne“, i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę. Tym razem siedem opowieści...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula