Kosogłos

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Format
13.5x20.5cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2010
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Audiobooki mp3
od 25,42 zł
Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

"Kosogłos" - trzeci tom Igrzysk śmierci, bestsellerowej serii książek dla młodzieży, stworzonej przez Suzanne Collins.

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam tego pecha, że dwie pierwsze części trylogii z rozpędu pochłonęłam najpierw pod postacią filmów, dopiero później książek. Cóż, nie ma co ukrywać, że w pewnym sensie sporo mnie minęło, dlatego stwierdziłam z całą stanowczością, że z "Kosogłosem", stanowiącym zwieńczenie i koronę trylogii, zapoznam się już w należytej kolejności.

  Zaczynając od płytszych, w zasadzie nieznaczących aspektów muszę przyznać, że z początku wydawało mi się, ba, byłam pewna, że z jakiegoś powodu okładka nie pasuje do reszty serii. Szybko doszło do mnie jednak, jak bardzo się myliłam. Być może zabrzmi to nieco dziwnie, ale z każdym przeczytanym rozdziałem nabierałam wrażenia, że niebieskie tło zaczyna stopniowo coraz bardziej jaśnieć, a kosogłos ożywa, by wyrwać się z okręgu, raz na zawsze go rozkruszyć. I wtedy to do mnie dotarło. "Igrzyska Śmierci", czerń, pokazały nam narodziny Kosogłosa, mroczny, trudny do przezwyciężania początek. "W pierścieniu ognia", w czerwieni, nasz ptak się rozbudził, rozpoczął walkę, wzniecił pożar w państwie. Ostatnia część jest uwolnieniem, wzbiciem się w błękit niebios - Kosogłos rozwinął skrzydła i w końcu zaczął śpiewać. Wszystko wskakuje na swoje miejsce, wszystko pasuje.

  A teraz do rzeczy. Od pierwszych stron książki jesteśmy atakowani przez rozmaite wątpliwości wynikające z różnorakich zachowań bohaterów. Jak daleko można się posunąć, żeby wciąż mieć prawo do zachowania przywileju nazywania się człowiekiem? Czy zemsta nie sprawia, że niepokojąco zaczynamy przypominać swoich oprawców? Czy po jej dokonaniu naprawdę różnimy się od nich w jakikolwiek sposób? I jak niby żyć dalej ze świadomością, że bezpowrotnie straciliśmy własne "ja"? Trzynasty Dystrykt, który do niedawna był uważany za zniszczony, przygarnia ocalałych sąsiadów z Dwunastki. Trwa wojna, Panem płonie. Uciśnione i wykorzystywane dystrykty zjednoczyły się, by walczyć z okrucieństwem Kapitolu, jednak niejednokrotnie ich metody można poddawać w poważną wątpliwość moralną. Zdawałoby się, że Katniss w końcu jest względnie bezpieczna, prezydent Snow przecież nie może jej teraz dosięgnąć. Tyle że zagrożenie czyha za każdym rogiem i często nadchodzi ze strony, z której byśmy go nie oczekiwali. Daleko tu do oczywistego podziału na dobro i zło, w pewnym momencie zaciera się absolutnie każda granica. Zdaje się, że bez względu na to, kto zwycięży, gra ciągle będzie rozgrywała się wedle tych samych reguł, te same pionki będą przesuwane dla własnej korzyści rządzących i, w końcu, usuwane na dobre, kiedy przestaną być niezbędne. Okrucieństwo wzbija się na niewyobrażalny poziom, cierpią wrogowie, sojusznicy oraz ci, którzy w żaden sposób nie zaangażowali się w konflikt. W końcu nie wiadomo już, komu wierzyć i po czyjej stronie się opowiedzieć, by mieć jakąkolwiek szansę na normalne życie po wojnie. O ile takie w ogóle istnieje...

  "Kosogłos" jest misternie skonstruowaną powieścią, odzierającą nas ze złudzeń i pozostawiającą trwających w niemal fizycznym bólu. Nie sposób szybko otrząsnąć się po zaserwowanych tam wydarzeniach, nie sposób po prostu zapomnieć i przejść dalej, do kolejnej książki, trylogii, serii. Po skończeniu lektury cały nasz umysł staje się głoskułką, wciąż powtarza przeczytane słowa. Serce natomiast postanawia zostać kosogłosem i śpiewa, długo śpiewa melodię pani Suzanne Collins.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Wciąż nie do końca ochłonąłem po skończeniu ostatniej części z serii "Igrzyska Śmierci" - "Kosogłos". Jestem świeżo po premierze ekranizacji "Kosogłos. Część 1". Zabawny jest fakt, że oglądając film w kinie, wciąż byłem w trakcie czytania książki. Film wyprzedził mnie o parę scen i patrząc na to, jak się skończył, po prostu się bałem czytać powieść dalej. Nie wiedziałem, czego się spodziewać. Co mnie tak przeraziło? Nie wiem. Może "evil Peeta"?

  Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, chociaż w zasadzie nie powinno. Autorka już od samego początku serii zapewniła czytelników, że śmierć któregoś z głównych bohaterów byłaby nader zbyt prosta. Postanowiła poprowadzić losy Katniss, Peety i Gale drogą bardzo okrężną i niebezpieczną. Od początku nie miałem wątpliwości, że Katniss przeżyje, ale nie wiedziałem co z Gale'em oraz Peetą. Było jasne, że straty któregokolwiek z nich by nie zniosła.

  Teraz sądzę, że "łatwiejsze" by było uśmiercenie Gale'a. Po zamknięciu ksiązki w głowie buszowały mi pytania. Dlaczego zostawił Katniss? Dlaczego się z nią nie pożegnał? Dlaczego wybrał Drugi Dystrykt? Czy później jeszcze kiedykolwiek ją zobaczył? Czym było uczucie, którym ją darzył? Ciekawe, czy część druga filmu udzieli tych odpowiedzi.

  Na podsumowanie, chciałbym dodać osobistą część od siebie. R.I.P. dla bohaterów, którzy zginęli na przestrzeni całej serii.

  Rue

  Thresh

  Prim

  Finnick

  Boggs

  Cinna

  Mags

  staruszek z Jedenastego Dystryktu

  Wiress

  "And may the odds be ever in your favor"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu całej trylogii nie wyobrażam sobie żeby Suzanne mogła napisać coś co by takie nie było. Podziwiam tę kobietę jak mało która autorkę, za stworzenie tak zaskakującej akcji, za wszystkie niebanalne pomysły, za przekazanie tak wiele w tak interesujący sposób. Uwielbiam ją za dostarczenie mi tego ogromu emocji jakich doświadczyłam przy czytaniu. I nawet za zakończenia, choć czasem doprowadzały mnie do szału, ale jednak dzięki nim nie zapominałam książek przez cały czas oczekiwania na kolejne części.

  Teraz, po Kosogłosie, mogę powiedzieć że kocham Collins jeszcze bardziej, a jednocześnie jej nienawidzę. Tak, jest to możliwe, Kosogłos skończył się jak skończył, jedni mogą być zadowoleni, drudzy nie. Książka nie kończy się bombą taką jak w częściach poprzednich, wręcz przeciwnie, za to wywołuje lawinę emocji, albo kompletną pustkę. Bo zakończenie można interpretować różnie, czy jest ono szczęśliwe, czy nie, nad tym trzeba się samemu zastanowić, bo każdy może to odebrać inaczej. Ja osobiście, skłaniam się do tego że Happy Endu nie było, ale jak wiem, inni myślą wręcz przeciwnie. Przekonajcie się więc o tym sami.

  Cała treść Kosogłosa skupia się na pokonaniu Kapitolu. Jedni chcą zakończyć jego terror, pragną końca tej nieludzkiej gry jaką są Głodowe Igrzyska, marzą o spokojnym życiu, w którym mogliby w końcu przestać się bać. Jednak nie wszyscy, jak się okazuje, kierują się tylko ku szlachetnym celom. Niektórzy w zniszczeniu prezydenta Snowa widzą tylko przejęcie władzy, wygrana zagwarantuje im władzę, co jak to zazwyczaj bywa, jest pragnieniem tych złych.

  Co najlepsze w książkach pani Collins, choć cała sytuacja na której wszystko się opiera, jest w dzisiejszych czasach niewyobrażalna, to jednak wszystko wydaje się jak najbardziej realistyczne. Wojna nie opiera się na jednej bitwie, którą wygramy lub przegramy, a później będzie albo dobrze albo źle. Tak jest tylko w bajkach. W prawdziwym życiu wojna zawsze niesie mnóstwo cierpienia, utratę bliskich i nieodwracalne zmiany w psychice. Bohaterowie Kosogłosa w tej części zmieniają się niewyobrażalnie. Pod koniec można zapytać, czy to są naprawdę te same osoby co na początku? To jest przerażające co dzieje się z bohaterami w tej części.

  Podsumowując Kosogłos jest wstrząsającą opowieścią, tragiczną, pełną bólu. Wywołuje w niejednym momencie łzy. Po jej zakończeniu myśli nie dają przez jakiś czas spokojnie funkcjonować. Bo jest ich tak dużo. Bo są tak straszne. Jeśli jesteście na to gotowi, przeczytajcie, ale możecie być pewni że po zakończeniu nic już nie będzie takie same. Bo Igrzyska śmierci i W pierścieniu ognia mogą się przy Kosogłosie wydawać sielanką, choć przecież wcale nią nie są.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Zafascynowana stworzonym przez Suzanne Collins światem z ogromną ciekawością zagłębiłam się w lekturze tej części serii Igrzysk Śmierci.

  Po ostatniej walce, na arenie, podczas Ćwierćwiecza Poskromienia, gdzie walczyli zwycięzcy Igrzysk z poprzednich lat, wybuchają bunty w poszczególnych dystryktach. Katniss Everdeen znajduje się w dystrykcie trzynastym, który uważany był za zniszczony. Tam właśnie główna bohaterka staje się twarzą rebeliantów, symbolem wolności, czyli ich Kosogłosem. Wierzą, że dzięki niej, ich życie wreszcie się zmieni i wyrwą się z brutalnych ramion (rządów) Kapitolu. Nie wiem co ta książka ma w sobie, że kiedy tylko zacznie się ją czytać, nie można się oderwać. Cała historia wydaje się wręcz surrealistyczna a zarazem prawdziwa. Miałam ogromnie mieszane uczucia po jej skończeniu. Z każdą kolejną, przewracaną stroną moje emocje szalały. Raz smutek a za moment radość. Nagłe zwroty akcji, które zmieniają całą tworzoną historię o sto osiemdziesiąt stopni sprawiają, że wszystko dzieje się w zaskakującym tempie. Już od pierwszej części jestem największą fanką „Igrzysk Śmierci”, obrazują to, że człowiek jest zdolny do wszystkiego, nawet do najstraszliwszych zbrodni, które jak dobrze wiemy, zdarzały się również w rzeczywistości. Brutalność Kapitolu, który traci swoją władzę w związku z działaniami dystryktu trzynastego staje się rzeczą, od której giną jego mieszkańcy, zgodnie z powiedzeniem „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.” Zakończenie, którego nie chce Wam wyjawiać chociaż z pewnością większość z Was tę trylogię ma już za sobą, było dla mnie miłą niespodzianką. To co stworzyła Suzanne Collins z pewnością zasługiwało również na genialną oprawę filmową, co na szczęście udało się uczynić reżyserom.

  Polecam tę książkę każdemu, kto lubi książki z dość mocnym, tragicznym, ale i dającym do myślenia zakończeniem. Pomimo tego, że powieść ta jest zaliczana do literatury dla młodzieży, to jednak ma w sobie coś, co dorosłego człowieka przyciągnie równie mocno, jak nie nawet bardziej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Po zapoznaniu się z wcześniejszymi częściami Igrzysk śmierci, wiedziałam, że sięgnięcie po ostatnią część jest tylko kwestią czasu. Nie myliłam się, bo po kilku tygodniach koleżanka dostarczyła mi "Kosogłosa" - od razu zatopiłam się w lekturze, chociaż miałam lekkie obawy, nie mając pojęcia, co nowego mogła stworzyć Suzanne Collins. Już teraz przyznam, że ta część przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

  Katniss Everdeen przebywa w Trzynastym Dystrykcie, gdzie znalazła się po tym, kiedy na Ćwierćwieczu Poskromienia udało się jej wycelować strzałę w słaby punkt pola siłowego znajdującego się wokół areny. Jej czyn spowodował przeogromny gniew w Kapitolu, co zaowocowało spaleniem prawie całego Dwunastego Dystryktu, który do tej pory był domem Katniss. Trzynastka to legendarny podziemny dystrykt, który pragnie rozprawić się z władzą w Panem, którego przywódcą jest okrutny i bezlitosny prezydent Snow. Katniss staje przed arcyważnym zadaniem, polegającym na zostaniu Kosogłosem symbolizującym opór przeciw kapitolińskiej władzy. Wypełnienie tej misji zostaje okupione przytłaczającym bólem, wieloma litrami krwi, a także śmiercią ogromnej liczby, często zupełnie niewinnych ofiar. Głównej bohaterce przychodzi się zmierzyć z niemałą ilością dylematów, gdzie każda decyzja ponosi za sobą bolesne konsekwencje. Okazuje się, że zaistniała sytuacja zaczyna przypominać próby przetrwania na arenie z jedną różnicą - podczas Igrzysk Śmierci mogła wygrać tylko jedna osoba, a teraz liczba zwycięzców może być znacznie wyższa. Tylko jak dowiedzieć się, kto jest sprzymierzeńcem, a kto robi wszystko, aby przeszkodzić w dojściu do upragnionego celu?

  "Jego ręce nie są tak pewne jak niegdyś, lecz nadal ciepłe i silne. Przez moją głowę przelatują teraz tysiące wspomnień z czasów, gdy te ręce były moim jedynym schronieniem przed światem. Może dawniej nie dość je doceniałam, lecz zapadły mi w pamięć, a teraz utraciłam je na zawsze." *

  Przyznam szczerze, że miałam pewne obawy przed sięganiem po ostatnią część trylogii, ponieważ nie wiedziałam, co mnie czeka. Pierwszy tom przypadł mi do gustu, gdyż była to powieść z gatunku, po który sięgam rzadko, dlatego wiele z pozoru oczywistych sytuacji, okazywało się czymś zupełnie nowym i świeżym. Druga część również była dobra, ale w moim odczuciu nieco odbiegała od poziomu zaprezentowanego w pierwszym tomie. Bałam się tendencji spadkowej, która nie byłaby pożądana nie tylko przeze mnie, ale z pewnością również przez innych czytelników. Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne. "Kosogłos" został utrzymany na wysokim poziomie, prezentując się jako fantastyczne, aczkolwiek smutne i brutalne zwieńczenie trylogii.

  "Kosogłos" wywołał we mnie lawinę emocji - od podekscytowania i zaciekawienia, poprzez lęk i rozgoryczenie, kończąc na złości, żalu i smutku. Przeraża mnie wizja świata przedstawionego w całej trylogii, bo przecież nikt nie wie, jak będzie wyglądało życie za kilkaset lat. Może świat zacznie opierać się na zbliżonych zasadach? Wierzę, że nigdy nie dojdzie do tego, chociaż patrząc na to, co dzieje się już teraz, sama nie wiem, czy ludzkość będzie miała tyle siły, mądrości i opanowania, aby nie dopuścić do takich sytuacji.

  Powieść jest przepełniona raptownymi zaskoczeniami, sytuacjami pozornie bez wyjścia, a także wzajemnie napędzającymi się zdarzeniami. Bohaterowie są w ciągłym niebezpieczeństwie - nikt nie może być do końca pewien, czy osoba podająca się za przyjaciela, nie zastrzeli go bądź nie wbije noża w plecy. Suzanne Collins tworzy wstrząsające obrazy, naładowane brutalnością i okrucieństwem. "Kosogłos" to zręcznie ułożona historia, trzymająca w napięciu od początku do końca. Trudno oderwać się od tej powieści, która ciągle kusi, aby przewrócić jeszcze jedną kartkę, a potem kolejną i następną...

  * cytat ze str. 322

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
W pierścieniu ognia 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników – Katniss...
Kosogłos okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos okładka filmowa

Z okazji filmowej premiery pierwszej części Kosogłosa ostatnia część trylogii Suzanne Collins ukazuje się w filmowej okładce. Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo...
Audiobook Kosogłos mp3 CD  Media Rodzina 0/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kosogłos mp3 CD Media Rodzina

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi...
W pierścieniu ognia 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia

Listopadowa ekranizacja W pierścieniu ognia Suzanne Collins jest pretekstem do publikacji powieści w ognistej okładce z kosogłosem - odwołującej się do stylistyki filmowej. To drugi tom trylogii o państwie Panem, gdzie co roku odbywają się emitowane przez telewizję krwawe Głodowe Igrzyska....
Igrzyska śmierci 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę? Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony...
Igrzyska śmierci 4/5 Nasza cena:
19,44 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Igrzyska śmierci to pierwsza część bestsellerowej serii książek dla młodzieży Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins. Trylogia opowiada o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze. Każdego roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę...
W pierścieniu ognia - Suzanne Collins Audiobook CD 0/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia - Suzanne Collins Audiobook CD

„W pierścieniu ognia” - drugi tom znakomitej powieści Suzanne Collins o złowrogim Kapitolu, uciskanych mieszkańcach państwa Panem oraz Katniss, młodej dziewczynie, która staje nagle w centrum przełomowych wydarzeń! Tym razem przenosimy się z areny śmiertelnych igrzysk na ulice zniewolonych miast....
Gregor i klątwa stałocieplnych T.3 4/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i klątwa stałocieplnych T.3

Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić... chyba że będzie mogła im towarzyszyć. Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba...
Kosogłos okładka filmowa biała 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos okładka filmowa biała

Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem - symbolem rewolucji przeciwko Kapitolowi.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula