Kosogłos igrzyska śmierci Tom 3 okładka filmowa

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
376
Nasza cena: 28,62 zł 34,90 zł Taniej o: 18%

Z okazji filmowej premiery pierwszej części Kosogłosa ostatnia część trylogii Suzanne Collins ukazuje się w filmowej okładce.

Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem - symbolem rewolucji przeciwko Kapitolowi.

Fragment książki


Część 1

Popioły

Wpatruję się w swoje wytarte skórzane buty, na których osiadła cienka warstwa popiołu. Tutaj kiedyś stało łóżko, które dzieliłam z moją siostrą Prim, a tam dalej był kuchenny stół. Cegły ze zwalonego komina leżą na osmalonej stercie i stanowią dla mnie punkt odniesienia, gdy rozglądam się po domu. Niby jak inaczej miałabym się połapać w tym morzu szarości?

Po Dwunastym Dystrykcie nie pozostało niemal nic. Miesiąc temu bomby zapalające Kapitolu zmiotły z powierzchni ziemi ubogie górnicze domy w Złożysku, sklepy w mieście, nawet Pałac Sprawiedliwości. Tylko Wioska Zwycięzców nie poszła z dymem, właściwie nie do końca rozumiem, dlaczego. Może chodzi o to, żeby mieć gdzie ulokować ludzi zmuszonych do przybycia tu na polecenie Kapitolu? Na przykład jakiegoś dziennikarza albo komitet wydelegowany do oceny stanu kopalni węgla, ewentualnie oddział Strażników Pokoju tropiący powracających uchodźców.

Tyle tylko, że poza mną nie wraca w to miejsce nikt, a i ja tu wpadłam na chwilę. Władze Trzynastego Dystryktu sprzeciwiały się moim odwiedzinom. Twierdziły, że to kosztowne i pozbawione sensu przedsięwzięcie, skoro gdzieś nade mną musi krążyć co najmniej tuzin niewidocznych poduszkowców, a do tego wywiadowcy nie mają tu szans na skuteczne działanie. Ja jednak uparłam się, żeby zobaczyć Dwunastkę na własne oczy, i tylko pod tym warunkiem zgodziłam się współpracować przy realizacji ich planów.

Plutarch Heavensbee, Główny Organizator Igrzysk i przywódca rebeliantów w Kapitolu, w końcu wzniósł ręce ku niebu.

— Niech leci — zadecydował. — Lepiej stracić dzień niż jeszcze jeden miesiąc. Może krótka wycieczka po Dwunastce jest tym, czego jej potrzeba, aby mogła się przekonać, że stoimy po tej samej stronie barykady.

Ta sama strona barykady. Czuję przenikliwe ukłucie bólu w lewej skroni i przyciskam dłoń do głowy. Właśnie w to miejsce Johanna Mason grzmotnęła mnie zwojem drutu. Mieszają mi się wspomnienia, kiedy usiłuję oddzielić prawdę od fałszu. Jaki ciąg zdarzeń sprawił, że stoję teraz wśród ruin rodzinnego dystryktu? Trudno powiedzieć, bo objawy wstrząsu pourazowego jeszcze nie całkiem minęły i myśli nadal mi się plączą, w dodatku przyjmuję lekarstwa na osłabienie bólu i na uspokojenie, od których czasami mam zwidy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Wcale nie jestem przekonana, że dostałam urojeń tamtej nocy w szpitalu, kiedy podłoga w moim pokoju przybrała postać dywanu z wijących się węży.

Jeden z lekarzy podsunął mi pewną technikę do wykorzystania w takich sytuacjach — zaczynam myśleć o najprostszej rzeczy, która na pewno jest prawdziwa, a potem stopniowo zastanawiam się nad coraz bardziej skomplikowanymi. Fakt po fakcie, kolejno odtwarzam w pamięci całą historię...
Nazywam się Katniss Everdeen. Mam siedemnaście lat. Pochodzę z Dwunastego Dystryktu. Uczestniczyłam w Głodowych Igrzyskach. Uciekłam. Kapitol mnie nienawidzi. Peeta trafił do niewoli.

Uważa się go za zmarłego. To prawie pewne. Byłoby najlepiej, gdyby zginął...

— Katniss, mam do ciebie zejść? — W słuchawkach rozlega się głos mojego najlepszego przyjaciela, Gale’a.

Rebelianci uparli się, żebym zabrała radiotelefon. Gale siedzi teraz na pokładzie poduszkowca i uważnie mnie obserwuje, gotów natychmiast ruszyć na pomoc, jeżeli cokolwiek pójdzie nie tak. Uświadamiam sobie, że przykucnęłam z łokciami opartymi na udach i dłońmi obejmującymi głowę. Z pewnością wyglądam tak, jakbym znalazła się na skraju załamania nerwowego. Niedobrze. Nie powinnam sprawiać takiego wrażenia, kiedy zaczynają mnie odzwyczajać od lekarstw.

Prostuję się i macham ręką, żeby go uspokoić.

— Nie trzeba, wszystko w porządku — zapewniam.

Na dowód tego oddalam się od szczątków starego domu i kieruję do miasta. Gale chciał zejść ze mną, lecz wolałam zrezygnować z jego towarzystwa, a on nie nalegał. Rozumie, że dzisiaj pragnę być sama, nawet bez niego. Niektóre drogi trzeba pokonywać samotnie.

Tego lata jest nieznośnie upalnie i sucho. Deszcz właściwie nie pada, więc sterty popiołu pozostałe po nalocie są nietknięte, nie ma wiatru, który rozwiałby szary pył. Gdy idę, od czasu do czasu popiół przesuwa się pod naciskiem moich stóp. Z uwagą patrzę na drogę pod nogami, bo zaraz po wylądowaniu na Łące straciłam czujność i nadepnęłam na kamień, który okazał się ludzką czaszką. Potoczyła się i znieruchomiała twarzą do góry, a ja przez dłuższy czas nie mogłam oderwać wzroku od zębów. Zastanawiałam się, czyje były, i przyszło mi do głowy, że w podobnych okolicznościach moje pewnie wyglądałyby tak samo.

Z przyzwyczajenia trzymam się drogi, ale to kiepski pomysł, bo roi się na niej od zwłok ludzi, którzy usiłowali uciec. Część trupów spłonęła doszczętnie, jednak wiele osób uciekło przed ogniem, ale zapewne udusiło się dymem. Leżą teraz w mniej lub bardziej zaawansowanym stanie rozkładu i nieznośnym smrodem przywabiają padlinożerców i chmary much. To ja was zabiłam, myślę, mijając stertę trupów. I was. Was też.

Tak właśnie było. To moja strzała, wycelowana w słaby punkt pola siłowego wokół areny, wywołała mściwy gniew Kapitolu i doprowadziła do tej ognistej masakry. To przeze mnie w całym kraju Panem zapanował chaos.

W głowie pobrzmiewają mi słowa prezydenta Snowa, wypowiedziane rankiem przed zaplanowanym dla mnie Tournée Zwycięzców: „Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, wznieciła iskrę, a ta, nieugaszona w porę, podpali całe Panem i rozpęta piekło”. Wygląda na to, że nie przesadzał i nie usiłował mnie zwyczajnie nastraszyć. Być może szczerze pragnął mojego wsparcia, ale ja uruchomiłam już proces, który wymknął się spod kontroli.

Pożar. Ciągle się pali, myślę niemrawo. Widzę w oddali ogień w kopalniach węgla, z których bucha czarny dym. Nie został już nikt, kto ruszyłby na ratunek. Zginęło ponad dziewięćdziesiąt procent ludności dystryktu, a jakieś osiemset pozostałych przy życiu osób uciekło do Trzynastki. Jak dla mnie, to właściwie to samo co dożywotnia bezdomność.

Wiem, nie powinnam tak myśleć. Powinnam być wdzięczna mieszkańcom Trzynastki za to, że z otwartymi ramionami powitali chorych, rannych, głodujących, pozbawionych dobytku sąsiadów. Mimo to nie mogę pogodzić się z faktem, że Trzynasty Dystrykt odegrał ogromną rolę w zniszczeniu Dwunastki. To nie zwalnia mnie od odpowiedzialności, wina jest tak ogromna, że wystarczy dla wielu. Ale bez Trzynastego Dystryktu nie wzięłabym udziału w spisku mającym na celu obalenie Kapitolu i nie uzyskałabym odpowiednich do tego środków.

[darmowy fragment książki "Kosogłos", strony 7-10]

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. [Wydawnictwo Media Rodzina]

  Przeczytania „Kosogłosa” oczywiście odmówić sobie nie mogłam. Jak można zostawić niedokończoną serię, przecież „W pierścieniu ognia” zostawiło takie zakończenie, że nie sposób tego nie zrobić. Prędzej czy później pewnym było, że książka trafi w moje ręce. Ciągle mając w pamięci ostatnią stronę drugiego tomu trylogii, która mnie wręcz zmiażdżyła, oczekiwałam czegoś, co podtrzyma narzucony wcześniej poziom. NIESTETY, tego poziomu nie znalazłam w „Kosogłosie”.

  „Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.”*

  Cała akcja toczy się wokół Trzynastego Dystryktu, który legendarnie zniknął przed laty z map w całym Panem. Fabuła potrafi wciągnąć czytelnika, jednak nie jest to to, co zaoferowała nam Collins podczas lektury drugiej części (będę się do niej odwoływać pewnie jeszcze nieraz, bo według mnie to najlepsza część trylogii). Sama treść nie tyle mnie znużyła, co może nieco zmęczyła. Brakło mi jednego, kulminacyjnego momentu, który wywołałby efekt wielkiego „łał!”. Sądzę jednak, że był to zamierzony zabieg, zamiast tego, cała książka przepełniona jest przygnębiającymi opisami kolejno ginących osób – mniemam, że autorka chciała przekazać czytelnikowi, jak wielkie spustoszenie i tragiczne skutki przynosi walka (czyli myśl, która ciągnie się przez wszystkie tomy powieści). Książka ma w sobie kilka takich momentów, przy których w głowie miałam „Jak to się mogło stać?”, jednak tym razem w negatywnym tych słów znaczeniu. Byłam trochę rozczarowana po lekturze, ponieważ pisarka uśmierciła mi moje ulubione postaci.

  Jak wcześniej wspomniałam, czuję niedosyt i lekkie rozczarowanie. Nie znaczy to jednak, że książka mi się nie podobała. Akcja tym razem rozwijana jest z większą uwagą, dokładniej i przenosi czytelnika w głąb siebie. Poszczególne jej elementy są naprawdę interesujące, jednak przez to, że rozwijają się bardzo powoli, potrafią miejscami znużyć.

  Co do samej Katniss w „Kosogłosie” działała mi lekko na nerwy; może niekoniecznie była to jej wina, ale jej bezradność, która kontrastowała z tą werwą i zaradnością z poprzednich książek, była dla mnie po prostu irytująca. Mimo, że nie chciała tego, stała się wystawą na publiczną pożywkę – stała się rzeczonym Kosogłosem, wobec którego ja miałam zdecydowanie odmienne oczekiwania. Oprócz tej bezradności jest także ciągłe niezdecydowanie (które z kolei przeszło już z poprzednich części) co do „obiektu westchnień” tej dziewczyny. Tak wiem, wiem, że to ma pokazać niestabilność emocjonalną i złożoność psychiki Katniss, ale dla mnie jest to lekko już drażniące.

  Muszę (znowu) jednak przyznać, że mimo, że liczyłam na coś wielkiego, książka jest naprawdę dobra. To przez nieziemskie oczekiwania przyszło rozczarowanie i niedosyt, a przecież „Kosogłos” to nadal jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w ostatnim czasie.

  Film jeszcze przede mną, dlatego jak tylko będę mogła, obejrzę go, żeby porównać książkową rzeczywistość z wizją reżysera.

  Ostatecznie książkę polecam, seria pióra Pani Collins jest po prostu nieziemska i jestem pewna, że przypadnie do gustu każdemu, nawet tym, którzy na co dzień stronią od tego typu literatury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam trylogię "Igrzysk śmierci", zaproponowała mi ją kupić moja nastoletnia córka. Książki te pochłonęłam w parę dni...Czytało mi się je bardzo dobrze; akcja, miłość, "przygoda", przyjaźń, ma wszystko co potrzebuje dobra książka. Pierwszy i ostatni tom tej trylogii jest niesamowity, drugą część czytało mi się trochę gorzej, ale całość stanowi jedną wielką przygodę. Czytałam i płatałam, denerwowałam się co będzie dalej. Zakończenie również mnie zaskoczyło choć spodziewałam się tego, a może nie...Polecam i to bardzo, warta przeczytania....

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Specjalnie nie opisuję pojedynczych książek, tylko zamykam klamrą trylogię, bo fala emocji, która mi towarzyszyła z każdym tomem była coraz większa i pochłaniałam z zainteresowaniem kolejne części, nie mogąc doczekać się co będzie dalej. Mowa tutaj o "Igrzyskach śmierci", "W pierścieniu ognia" oraz "Kosogłosie" autorstwa Suzanne Collins. Ileż miałam hipotez, ile domysłów - wszystko na nic! Super pomysł, zaskakujące zwroty akcji, humor, niekiedy uśmiałam się do łez 🤣 Język jest prosty, szybko się je czyta ale biorąc pod uwagę, że trylogia została napisana przede wszystkim dla nastolatków, można to potraktować jako plus. Fajnie napisana książka o świecie odległym od rzeczywistości dla społeczeństwa. Czytało się lekko i szybko z ciekawością co czeka dalej głównych bohaterów. Poleciłabym trylogię przede wszystkim młodzieży, ale także osobom starszym. W sumie to każdemu 😆 To nie jest kolejna modna lektura typu "Zmierzch" czy "50 twarzy". Polecam przeczytać a później obejrzeć film :)

  zapraszam na mój profil książkowy: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Szok. Tak się czułam kiedy przeczytałam ostatnie zdanie.

  Kiedy ktoś spyta się, dlaczego moja książka jest tak rozmazana, powiem mu, że jak sam przeczyta to będzie wiedział.

  Czuję się tak strasznie źle, że to jest niedopisania. Cała trylogia była fantastyczna.

  Po godzinie nadal nie mogę dojść do ładu, i ciągle chce mi się płakać.

  Trochę jestem zawiedziona, że w epilogu nie wspomniała o swoich znajomych. Co tam u nich słychać po tych 20 latach.

  Nie wiem co tu już pisać, bo oczy zachodzą mi łzami.

  Pokochałam tą książkę, za to jaka może być prawdziwa. Niedługo to nasze dzieci mogą zostać wykorzystane przez świat, do zbrodni, którymi rządzi chciwość ludzi.

  Na pewno jej nigdy nie zapomnę. Będzie zawsze z moim sercu. A powieść jest napisana po mistrzowsku.

  Warto ją przeczytać.

  PRZYSZŁOŚĆ JEST W NASZYCH RĘKACH, NIE WOLNO POZWOLIĆ, ŻEBY ZNISZCZYŁY JĄ NASZE EMOCJE.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kosogłos igrzyska śmierci Tom 3 biała okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
19,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos igrzyska śmierci Tom 3 biała okładka filmowa

Limitowana edycja trzeciej i ostatniej części trylogii w białej filmowej okładce. Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem ?...
Papierowe miasta 0/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Papierowe miasta

Quentin Jacobsen od zawsze zakochany jest we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły...
Gregor i kod pazura Tom 5 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i kod pazura Tom 5

Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, by Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewał, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobrażał sobie, do jakiego stopnia: przepowiednia zapowiada śmierć wojownika. Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i...
Pakiet Igrzyska śmierci + Ballada ptaków i węży 5/5 Nasza cena:
103,56 zł 149,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Igrzyska śmierci + Ballada ptaków i węży

Ballada ptaków i węży Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła...
Igrzyska śmierci 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Igrzyska śmierci to pierwsza część bestsellerowej serii książek dla młodzieży Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins. Trylogia opowiada o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze. Każdego roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę...
Gregor i tajemne znaki Tom 4 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i tajemne znaki Tom 4

Od wieków myszy – chrupacze – były zmuszone stale uciekać, przeganiane z zajmowanych przez nie terenów przez szczury. Teraz jednak chrupacze znikają, a młoda królowa Luksa, która zawdzięcza im życie, zrobi wszystko, by dowiedzieć się dlaczego. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Gregor i Botka...
Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 4/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem. Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania,...
Gregor i klątwa stałocieplnych Tom 3 4/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i klątwa stałocieplnych Tom 3

Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić... chyba że będzie mogła im towarzyszyć. Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba...
Ballada ptaków i węży 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ballada ptaków i węży

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów...
Kosogłos 5/5 Nasza cena:
23,60 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos

"Kosogłos" - trzeci tom Igrzysk śmierci, bestsellerowej serii książek dla młodzieży, stworzonej przez Suzanne Collins. Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do...
Igrzyska śmierci 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę? Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony...
W pierścieniu ognia 5/5 Nasza cena:
23,60 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula