Kości nie kłamią

Autor:

Melinda Leigh

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2020
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Kolejny tom fascynującego cyklu pełnego mrocznych, kryminalnych zagadek. Sprawdź koniecznie, czy jezioro Grey Lake odsłoniło już wszystkie swoje tajemnice.

"Kości nie kłamią" to trzeci tom cyklu kryminalnego o Morgan Dane. Niespodziewanie dla wielu z głębin jeziora Grey Lake zostaje wyłowiony wrak samochodu Victora Krugera. To niecodzienna sprawa dla byłej prokurator Morgan Dane, a w szczególności dla jej życiowego partnera i bratniej duszy, Lance’a. Mężczyzna jest bowiem synem Victora, którego zniknięcie zastanawia go do chwili obecnej. Nikt jak dotąd nie miał pojęcia, co się z nim stało i dlaczego niespodziewanie przepadł.

Tymczasem ponure odkrycie z łatwością burzy dotychczasowe wyobrażenie, jakie Lance miał o swoim ojcu. Oto okazuje się bowiem, że w bagażniku wyłowionego samochodu znajduje się szkielet kobiety. Nie ma pewności, skąd wzięła się w tamtym miejscu, kim była ani jaki miała związek z samym Victorem. Czy ojciec Lance’a był zabójcą? Co jeszcze wyjdzie na jaw, gdy mężczyzna zacznie wnikać w mroczną przeszłość? Problem w tym, że komuś w mieście bardzo zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw, a tajemnice pozostały niezbadane. Czy Morgan uda się pogodzić życie prywatne ze śledztwem, które przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót?


O autorce

Melinda Leigh jest amerykańską pisarką, jedną z autorek bestsellerów "Wall Street Journal". Od zawsze lubiła pisać, a kiedy musiała skupić się na wychowywaniu dzieci, postanowiła znaleźć odskocznię od codziennych obowiązków: padło na pisanie. Z czasem postanowiła oderwać się od dotychczasowej pracy bankiera i zająć się nim zawodowo. Jej książki cieszą się dużą popularnością i były wielokrotnie nagradzane.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kości nie kłamią

  Jest to trzecia część z serii Morgan Dane. I w moim przypadku, jest to dopiero pierwsza, którą czytałam. Świetne jest w tej serii to, że sięgając po trzeci tom nie musiałam znać poprzednich. Jest to osobna sprawa, nad którą pracuje byłą prokurator Morgan wraz z przyjacielem Lancem Krugerem.

  *

  Całość książki obraca się wokół zaginięcia mężczyzny sprzed ponad 20 lat. I nie jest to byle jaki mężczyzna, ponieważ zaginionym jest ojciec Lance-Victor. Sprawa zostaje otwarta ponownie, kiedy z jeziora policja wyławia samochód mężczyzny, a w nim zostają odnalezione szczątki. Młody Kruger chce poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zaginięcia jego ojca, które zadaje sobie już od wielu lat. Równolegle do policyjnego śledztwa on, Mrogan i Sharp rozpoczynają własne.

  *

  Zacznę od budowy książki. Czytanie rozpoczynamy rozdziałem, w którym opisany jest urywek wydarzeń z dnia zaginięcia Vincenta. I te rozdziały z opisem przeszłości pojawiają się co jakiś czas, dzięki czemu możemy zabrać dodatkowe informacje pomagające nam w rozwikłaniu zagadki sprzed lat. Akcja opisywana w książce to głównie teraźniejszość. Śledzimy poczynania i postępy w śledztwie prowadzonym przez Morgan, Lance i Sharpa. Dla jeszcze lepszego oglądu sprawy mamy możliwość co jakiś zerknąć na wydarzenia okiem sprawcy. Dzięki takiej budowie książki mamy możliwość zobaczyć więcej i zebrać więcej szczegółów, które dla innych pozostają ukryte.

  *

  Jak dla mnie i moich standardów to był bardzo dobry kryminał, który czytało mi się niezwykle przyjemnie. Mimo tego, że posiada niewielką czcionkę i trochę ponad 300 stron, to czyta się to całkiem szybko. Okazuję się, że podczas czytania takich książek uruchamiają się we mnie jakieś zakopane skłonności detektywistyczne i śledcze. Może dlatego tak dobrze spędzam przy nich czas i razem z bohaterami szukać nowych tropów i starać się rozwiązać zagadkę.

  *

  Ponadto bardzo podobała mi się relacja pomiędzy głównymi bohaterami. Związek Morgan i Lanca wydaje się być taki prawdziwy. Mimo przeszłości, której nie miałam okazji poznać w sposób bardziej szczegółowy znaleźli sposób by być ze sobą i wspierać się. I nie ukrywam. Jednym z powodów, dla których mam ochotę nadrobić poprzednie części jest chęć poznania ich przeszłością i drogi do związku,w którym są. Oczywiście z wielką przyjemnością poznam ich dalsze losy, gdy tylko będzie okazja.

  *

  Podsumowując. Książka mi się podobała i spędziłam przy niej bardzo przyjemnie czas. Utwierdziłam się w przekonaniu, że słaby byłby ze mnie detektyw ponieważ, nie ogarnęłam kto był sprawcą. Co przełożyło się na moje totalne zaskoczenie pod koniec książki i na wydarzenia, które miały tam miejsce. Bohaterowie dali się lubić i wierzyłam w powodzenie ich śledztwa. Do minusów mogłabym zaliczyć kilka literówek i błędów w druku, które rzuciły mi się w oczy podczas czytania. Jednak nie zaważyły wybitnie na moich odczuciach i całościowej ocenie względem książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajemniczy mężczyzna uwięził w bagażniku pojazdu żywą jeszcze ofiarę, a następnie utopił auto w jeziorze. Woda skrywała tajemnicę przez 23 lata, aż w końcu doszło jej ujawnienia. Po wyłowieniu pojazdu okazuje się, że samochód należał do zaginionego przed ponad 20 laty Victora Krugera. Rodzina mężczyzny nigdy nie pogodziła się z jego nagłym odejściem, a nowe informacje dotyczące zdarzenia wywracają ich życie do góry nogami. Czy Policji uda się ustalić okoliczności w jakich zginęła ofiara? A co najważniejsze – ustalić jej tożsamość? Jaki finał znajdzie kryminalna zagadka sprzed lat?

  „Kości nie kłamią” to trzecia już część serii z bohaterką Morgan Dane, jednak zdecydowałam się sięgnąć po tę pozycję z pominięciem dwóch poprzednich. Ani trochę nie odczułam się zagubiona podczas pochłaniania tej książki, zatem śmiało mogę ją polecić osobom, które również nie miały przyjemności zetknąć się z poprzednimi częściami tej serii.

  Duży plus przyznaję za bohaterów tej pozycji. Zmęczyły mnie już kryminały, w których dominują osoby młode, rezolutne i pełne werwy. Tutaj zdecydowana większość postaci dobiega do wieku średniego i stanowiło to dla mnie ciekawe urozmaicenie. Każda z nich niesie ze sobą pewny bagaż doświadczeń, który ukształtował ich charaktery. Skonstruowane są realnie, bez zbędnego idealizowania. Ponadto kryminał, skupiający uwagę na dwóch prywatnych detektywach i prawniczce to ciekawe trio, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałam. Akcji z perspektywy działania organów ścigania jest tutaj niewiele. Do narracji dopuszczony został sam morderca, co w moim odczuciu wpłynęło pozytywnie na całość akcji.

  Odnosząc się do wad: książka wydawała mi się dość nierówna. Czasami akcja pochłaniała mnie bez reszty, by potem zastopować mój zapał do czytania. W kilku momentach dialogi wydawały się dość sztuczne, jednak było tego stosunkowo niewiele. Mimo wszystko, jest to kryminał, który nie wymaga wiele od czytelnika i gwarantuje szybką lekturę.

  „Kości nie kłamią” swoją premierę będzie mieć 25 lutego. Jeżeli szukacie lekkiego kryminału z zaskakującym zakończeniem – polecam zwrócić na nią uwagę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Kości nie kłamią" to trzeci tom cyklu o prawniczce Melindzie Dane i jej partnerze Lance Kruger. Tym razem fabuła oparta jest na dużo bardziej osobistej historii, przez nieco różni się od dwóch poprzednich. Większą uwagę skupia na postaci detektywa Lance’a oraz jego przyjaciela Sharpa, niż na Morgan. Lance przez przeważającą część swojego życia żył w niepewności nie znając powodów zniknięcia jego ojca. Teraz w końcu nadeszła pora by tę zagadkę rozwiązać. Jest ona również ściśle powiązana ze Sharpem, który 23 lata temu prowadził tą sprawę i nigdy nie pogodził się z niemożnością jej rozwiązania. Teraz, gdy w końcu coś ruszyło z miejsca, pojawiły się nowe dowody, jest szansa, że mężczyźni w końcu będą mogli zamknąć ten rozdział.

  Akcja toczy się nieśpiesznie, ale nie ma czasu na nudę. Razem z bohaterami szukamy nowych tropów, przesłuchujemy ponownie świadków. Zadanie jest ciężkie, bo w końcu minęło już ponad 20 lat. Czy w końcu uda się dojść do prawdy? Po drodze na bohaterów czeka wiele niebezpieczeństw, wręcz bezpośrednie zagrożenia życia...

  Obserwujemy też prywatne życie bohaterów, którzy w końcu zaczynają budować stały, poważny związek, łączyć swoje rodziny. Lubię każdego z tych bohaterów, więc miło było czytać, że w końcu zaczyna im się układać i obserwować ich przemianę :)

  Czekam na tom czwarty!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zacznę od tego, iż prokurator Morgan Dane nie jest mi obca. Swego czasu miałam okazję recenzować pierwszą część opowiadającej o niej serii i przyznam, że wspominam ją dość pozytywnie. Tym razem zrobiłam niewielki przeskok i sięgnęłam od razu po trzeci tom, mając nadzieję, że odnajdę się w fabule, nie znając jej poprzedniczki. Jak się po kilku stronach okazało, na szczęście nie miałam z tym żadnego problemu. I bardzo dobrze, gdyż wizja powrotu do Scarlet Falls wydawała mi się niezwykle intrygująca. Zwłaszcza, że przy okazji odwiedziłabym wtedy znanych i polubionych przeze mnie kilka miesięcy temu bohaterów... Czy jednak ostatecznie było aż tak miło, jak się na pierwszy rzut oka zapowiadało? Cóż, najwidoczniej nie wszystkie znajomości potrafią przetrwać próbę czasu. A szkoda, bo mogło być naprawdę pięknie...

  Pewnego dnia z Grey Lake wyłowiony został samochód należący do zaginionego przed laty Victora Krugera. Partner Morgan Dane, detektyw Lance Kruger od zawsze starał się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia swojego ojca, dlatego też to wydarzenie stanowi przełomowy moment w jego życiu. Dotychczasowy światopogląd mężczyzny oraz spojrzenie na własnego rodzica niszczy jednak jeden szczegół - w bagażniku odnaleziony zostaje szkielet kobiety. Jaki związek miał z nią Victor Kruger? Czy została ona przez niego zamordowana? Odkrycie prawdy nie należy do najprostszych, zwłaszcza, że jest w mieście osoba, która jest w stanie zrobić wszystko, by rozwiązanie zagadki nigdy nie ujrzało światła dziennego... Tymczasem Morgan stara się połączyć rodzicielstwo ze skomplikowanym śledztwem prowadzonym przez jej ukochanego.

  Naprawdę cieszyłam się, gdy zrozumiałam, że w tym tomie być może doczekam się rozwiązania wątku zaginięcia ojca Lance'a. W pierwszym tomie bardzo polubiłam młodego Krugera i przez cały czas kibicowałam mu, gdy poszukiwał odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Mój zapał niestety jednak minął dość szybko... Niestety tym razem wątek romantyczny oraz obyczajowy zdecydowanie spowalnia akcję, która zresztą sama w sobie nie należy do zbyt szybkich. Choć bardzo lubię powolne oraz spokojnie rozwijające się fabuły, tym razem coś mi w tym wszystkim nie pasowało. Klimat najzwyczajniej w świecie był nijaki, a główna zbrodnia zaczęła wywoływać emocje dopiero zaraz pod koniec książki. Perypetie Morgan oraz jej dzieci być może były urocze, jednak nie wnosiły niczego nowego do historii.

  Postacie to najsilniejsza część książki. Choć momentami wciąż czułam, że ich problemy są odrobinę przerysowane i nierealne, nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. Z całego serca im kibicowałam i miałam nadzieję, że wszystko potoczy się w ich życiach dobrze. Poruszał mnie martwiący się o swoją chorą matkę Lance, a także opiekujący się wszystkimi detektyw Sharp. Każdy z bohaterów ma swój własny, być może aż nazbyt wielki, bagaż emocjonalny, z którym musi sobie na każdym kroku radzić. ,,Kości nie kłamią" to pełen zagadek kryminał, jednak protagoniści dodają historii odrobinę domowego ciepła. Książka jest zadziwiająco lekka, a styl autorki powoduje, że czyta się ją wręcz błyskawicznie. Klimat nie należy do najcięższych, przez co trzeci tom serii o Morgan Dane może być dość przyjemną odskocznią od bardziej wymagających historii.

  ,,Kości nie kłamią" to książka dobra, w której zabrakło mi po prostu czegoś wyróżniłoby ją od innych, niezbyt ambitnych kryminałów, które czyta się głównie dla rozrywki. Jest to historia ciekawa, posiadająca wiele interesujących bohaterów, jednak najzwyczajniej w świecie nie należy do najlepszych. Moim zdaniem była ona po prostu zbyt nijaka, choć momentami faktycznie potrafiła wzruszyć i zaciekawić. Dla każdego fana lekkich historii kryminalnych połączonych z romansem i obyczajówką jest to tytuł, który warto poznać. Scarlet Falls to naprawdę intrygujące miejsce, które skrywa w sobie jeszcze wiele innych tajemnic... Ja sama nie powiedziałam jeszcze serii nie. Naprawdę polubiłam się z tym nietypowym trio.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Melinda Leigh
 • Wydawnictwo Editio
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328353558
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Bones don't lie
 • Tłumacz: Kwiecień Olga
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328353558
 • EAN: 9788328353558
 • Wymiary: 14x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Tylko martwi nie kłamią 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko martwi nie kłamią

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.
Czytanie z kości 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytanie z kości

Veii, 421 r. p.n.e. Leochares podejmuje się ostatniego zadania: ma odkryć, kto stoi za zabójstwem etruskiego króla. Nic jednak nie idzie tak, jak powinno. Wspólnik mordercy woli zginąć, niż pomóc w śledztwie, a główny świadek o włos unika śmierci w zamachu. Londyn, 2015 n.e. Inga Szczęsna, młoda...
Leona. Tom 1. Kości zostały rzucone 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Leona. Tom 1. Kości zostały rzucone

Naga, zakrwawiona siedmioletnia dziewczynka wchodzi w biały dzień do banku w centrum Sztokholmu i wychodzi z kilkoma milionami. Ten niezwykły napad, który budzi ogromne zainteresowanie mediów, ląduje na biurku Leony Lindberg, śledczej z Sekcji do Zwalczania Ciężkich Przestępstw. Biorąc pod uwagę...
Prowadź swój pług przez kości umarłych 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Inspirująca, głośno dyskutowana powieść. Thriller moralny z metafizyczną zagadką, zaskakującą pod każdym względem. Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko - miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach...
Czerwień kości 5/5 Nasza cena:
24,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień kości

Trzeci tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem Kiedy młoda kobieta pracująca na wykopaliskach w Whalsay odkrywa pozostawione tam ludzkie szczątki, wieść elektryzuje mieszkańców Szetlandów, zwłaszcza że z początku nikt nie wie, z...
Kości proroka 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości proroka

Nowa powieść autorki słynnej trylogii „Stulecie Winnych” Powieść kryminalna w duchu Dana Browna Silne kobiety od zawsze zmieniały bieg historii. W bułgarskim Płowdiwie, w teatrze antycznym, znaleziono zwłoki polskiego posła. Został ukrzyżowany, jego odciętą głowę postawiono na tacy, a na ciele...
Kości mojej siostry 5/5 Nasza cena:
25,96 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości mojej siostry

Co łączy hygge i Larsa von Triera? Carlsberga i Kierkegaarda? A nawet Szekspira i Metallicę? Odpowiedź znajdziemy w Danii, państwie, które ostatnio zawładnęło naszą wyobraźnią. Okrywamy się ich kocami, oglądamy ich seriale i ustawiamy wieże z ich klocków, ale tak naprawdę ile wiemy o samych...
Kości mówią 0/5 Nasza cena:
20,35 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kości mówią

Temperance Brennan w samym środku świata mrocznych tajemnic i niebezpiecznych wierzeń, w którym zacierają się granice dobra i zła… Temperance Brennan odwiedza niejaka Hazel „Lucky” Strike, przenikliwa detektyw amator poszukująca w Internecie danych na temat umorzonych śledztw w sprawach zabójstw, i...
Ogród kości 0/5 Nasza cena:
28,43 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród kości

Makabryczny sekret, który przeleżał w ziemi prawie dwieście lat. Niezidentyfikowane kości, głęboko pogrzebane sekrety i nierozwiązana sprawa sprzed lat kładą się cieniem na życiu mieszkanki Bostonu. Julia Hamill dokonuje przerażającego odkrycia w ogrodzie swojego nowo kupionego domu. Skalista...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula