Koralina

Autor:

Neil Gaiman

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
112
Inne wersje (1)
Audiobooki mp3
za 19,90 zł
Nasza cena: 18,36 zł 25,00 zł Taniej o: 27%

Jeżeli uwielbiasz niecodzienne łączenie stylów i gatunków, to najnowsza książka Gaimana z pogranicza fantasy z pewnością przypadnie Ci do gustu. To pełna uroku i mroku historia, która sprawi, że nie będziesz w stanie się oderwać od lektury.

Nowe mieszkanie, do którego Koralina przeprowadziła się razem z rodzicami, posiada 21 okien oraz 14 drzwi. Wszystkie oprócz jednych otwierają się bez problemu. Jedne drzwi są zamknięte na klucz. Na pierwszy rzut oka za nimi znajduje się tylko ściana z cegieł, ale Koralina wkrótce odkrywa, że kryje się tam przejście do innego domu. Nowe mieszkanie na pozór nie różni się niczym od domu Koraliny, ale to tylko pozory.

Początkowo bohaterka jest zachwycona nowym mieszkaniem. Jej obiad składa się z samych smakołyków, a zabawki to anioły, które wystarczy nakręcić, aby fruwały po pokoju. To także książki w których ilustracje ożywają oraz małe dinozaury, które na zawołanie klekoczą zębami. Z czasem ta sielanka nieco się komplikuje, kiedy nowi rodzice z nowego domu pragną, aby Koralina została właśnie ich córeczką. Pragną ją zatrzymać już na zawsze. Tymczasem w lustrach kryją się zagubione dusze nieszczęśliwych dzieci.

"Koralina" to bardzo tajemnicza i mroczna opowieść. To idealna książka dla tych wszystkich Czytelników, którzy od lektury oczekują przede wszystkim niecodziennej fabuły oraz dreszczyku emocji. Autor stworzył tekst, który momentami przeraża i zachwyca jednocześnie.

"Koralina" jest opowieścią o dziecięcej ciekawości. Dziecko jest niezmiernie ciekawe, co kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kto z nas by się oparł takiej pokusie? W książce oczywiście nie brakuje tragizmu. Kiedy bohaterka wraca do pierwszego domu spostrzega, że jej prawdziwi rodzice zaginęli. Co zrobić w takiej sytuacji?

Klimat powieści jest niesamowity. Z każdą kolejną stroną robi się coraz mroczniej, a postacie są jeszcze bardziej przerażające i bezwzględne. Tekst można odbierać jako podróż ku dorosłości. To przestroga i przypomnienie, że bardzo łatwo można zabłądzić oraz stracić to, co tak naprawdę miało dla nas wartość. "Koralina" pełna jest nostalgii, napięcia oraz strachu.

Neil Gaiman jest brytyjskim pisarzem. Powszechnie uznanym za jednego z najwybitniejszych twórców fantasy. Do jego najwybitniejszych książek należą "Nigdziebądź", "Gwiezdny pył" oraz nosząca już miano kultowej seria "Sandman".

Pisarz urodził się 10 listopada 1960 r w Anglii. Gaiman odebrał edukację w szkołach prowadzonych przez anglikański duchownych. Początkowo pracował jako dziennikarski freelancer. Jego debiut pisarski miał miejsce w 1984 roku. Było to opowiadanie "Featerquest", które zostało opublikowane w piśmie "Imagine."

Autor jest zdobywcą licznych nagród, a jego powieść "Amerykańscy Bogowie" znalazła się na liście bestsellerów. Autor wielokrotnie łamał tradycyjne konwencje fantasy i z chęcią przeplata ją z innymi stylami i gatunkami.

Zachęcamy do lektury Wszystkich książek autora, między innymi "Amerykańscy Bogowie", "Gwiezdny pył" oraz "Nigdziebądź".
Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można napisać powieść grozy dla dzieci? Czy jest to w ogóle możliwe? Owszem i tego niełatwego zadania podjął się Neil Gaiman. Byłem dość sceptyczny wobec takiego pomysłu, ale po przeczytaniu Koraliny stwierdzam, że autor stworzył świetną historię, która może być czytana zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników i wywoływać u nich dreszczyk grozy, a jednocześnie przekazywać pewne ważne wartości.

  Książka rozpoczyna się banalnie i prosto. Otóż wkrótce po przeprowadzce do nowego domu, Koralina postanowiła zwiedzić wszystkie jego zakamarki. Wśród czternaściorga drzwi, jedne z nich są zamknięte na klucz. Pewnego dnia Koralina otwiera je i odkrywa przejście do innego domu, który na pierwszy rzut oka jest identyczny z jej własnym. Pozory jednak mylą... Zamieszkują go jej nowi rodzice, którzy bardzo chcą, aby Koralina została ich córeczką i na zawsze opuściła swoich poprzednich rodziców. A to dopiero początek tajemnic, jakie skrywają...

  Koralina jest książką krótką, liczącą zaledwie sto stron. Jednak na tak niewielkiej objętości, Gaiman zawarł prostą, ale niezwykle urzekającą opowieść. Przypomina ona w gruncie rzeczy Alicję w krainie czarów Carolla Lewisa. Mamy przejście do mrocznego i fantastycznego świata, w którym dzieją się niezwykłe rzeczy, jak również kota, który przypomina Kota z Cheshire - jest tajemniczy, ironiczny, ale daje również dobre rady i potrafi się przemieszczać pomiędzy tymi dwoma domami. Nie jest to jednak inna wersja Alicji w krainie czarów, lecz zupełnie nowa i niepowtarzalna historia, która jedynie inspiruje się dziełem Lewisa. Koralina zawiera pewne mądre i ponadczasowe idee, jak chociażby zwrócenie uwagi na problem braku czasu dla swojego dziecka przez rodziców, które z tego powodu szuka zajęć na własną rękę i niejako przez to wpada w tarapaty. Jest to jednak przede wszystkim opowieść o odwadze, o pokonywaniu własnych słabości i stawiania czoła lękom. Koralina wykazuje się niezwykłą jak na jej wiek odwagą oraz zrozumieniem zachodzących wokół niej wydarzeń, za co niesłychanie ją polubiłem. Zaś elementy grozy tylko dodają uroku całej historii i powodują, że czyta się ją jeszcze lepiej.

  Z początku nie wierzyłem, że w tak krótkiej książce, można stworzyć tak wiele niezwykle dobrze wykreowanych postaci, które na długo zapadają w pamieć. Gaiman zdecydowanie sprostał temu zadaniu. Koralina, oprócz wspomnianych powyżej cech, jest również osobą niezwykle ciekawą świata, zwiedza ogród i dom, aby lepiej go poznać. Jednocześnie posiada niezwykły hart ducha i wykazuje się ogromną odwagą, by przeciwstawić się swoim nowym rodzicom. Jest i Pan Bobo, który ma mysi cyrk, są również dwie starsze panie, niegdyś znane aktorki. Wreszcie mamy rodziców Koraliny, którzy całymi dniami są zajęci swoją pracą i nie mają czasu dla córki. Odzwierciedleniem tego faktu jest ich słaba kreacja i bardzo ogólnikowe potraktowanie w książce. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to opowieść Koraliny - małej dziewczynki, która zwraca uwagę na to, co ją ciekawi, interesuje i dostarcza jej zajęcia. W tej sposób Gaiman zachował w opowieści sposób postrzegania dziecka, co tylko dodaje dodatkowych walorów książce. Nie sposób nie wspomnieć na sam koniec jeszcze o nowych rodzicach Koraliny. Wyróżniają ich przyszyte do oczu guziki, ale również niezwykła troska i chęć dogodzenia córce, zupełnie jakby czegoś od niej oczekiwali...

  Koralina jest krótką książka o nieskomplikowanej fabule, a jednak zrobiła na mnie największe wrażenie ze wszystkich dotychczas czytanych powieści Gaimana. Niebanalna historia, interesujący bohaterowie, oraz elementy grozy w opowieści dla zdecydowanie młodszego czytelnika, tworzą bardzo spójną i zachwycającą całość. Polecam!

  Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Koralina z rodzicami przeprowadza się do nowego domu, który dziewczynka postanawia zwiedzić. Poznaje sąsiadów i odkrywa drzwi, które są zamknięte. Interesuje ją, co jest za nimi. Gdy dziewczynka odkrywa, że znajduje się za nimi ściana z cegieł, jest rozczarowana, jednak za jakiś czas okazuje się, że to nie koniec tajemnic. Drzwi prowadzą bowiem do innego domu, ściana z cegieł znika. W tym drugim domu mieszka jej druga mama i drugi tata, którzy zamiast oczu mają guziki. Ich marzeniem jest, by Koralina zamieszkała z nimi...

  Koralina Neila Gaimana to chyba najbardziej znana powieść autora. Główną bohaterką jest dziewczynka, która uwielbia badać. Jest ciekawa świata, drażni ją, gdy przekręca się jej imię i nie lubi się nudzić. Niestety w nowym domu rodzice nie mają dla niej czasu, dlatego Koralina nudzi się ciągle, nie pomagają nawet rozmowy z dziwnymi sąsiadami.

  Fabuła skupia się na tym, co dzieje się w drugim domu. Koralina musi poradzić sobie z problemem, który postawiono na jej drodze, a który ma być pułapką, zmuszającą ją, by została w tym drugim świecie. Nie jest to jednak przyjazny świat – jej drudzy rodzice chcą ją kochać i kuszą ją smakołykami i zabawkami, ale dziewczynka czuje, że nie są dobrzy. No i te ich oczy z guzików...

  Koralina odkrywa wiele tajemnic drugiego domu. Jest to przerażający świat, który pełen jest niebezpieczeństw. Mała dziewczynka jest jednak odważna i sprytna, ma też zadanie, który musi wykonać. To od niej zależy, czy jej prawdziwi rodzice będą bezpieczni. W tym drugim świecie dziwne są nie tylko guziki zamiast oczu, lecz także gadające zwierzęta i nieszczęśliwe dziecięce dusze w lustrze. To świat iluzji, który ma specyficzny klimat podsycony grozą i niepewnością.

  Poza niecodziennymi zdarzeniami i postaciami, są tu też wątki bardzo ważne, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest problem braku czasu dla dziecka. Koralina jest doskonałym przykładem córki, której rodzice nie poświęcają uwagi. W rezultacie to ona musi zadbać o ich bezpieczeństwo. Dodatkowo pojawia się też wątek oceniania innych przez pryzmat pierwszego wrażenia – z jednej strony sąsiedzi dziewczynki są specyficzni, z drugiej to oni przeczuwają, że dzieje się coś złego w ich domu.

  Koralina to powieść niezwykła. Bardzo klimatyczna, ale też wywołująca ciarki na plecach podczas czytania. To powieść dla młodszych czytelników, którzy lubią nutkę tajemniczości i grozy. Urokliwa, doskonale napisana i wymyślona, zaskakująca i wciągająca. To krótka lektura, ale niesamowicie treściwa. Jeśli nie mieliście okazji czytać, zachęcam serdecznie do sięgnięcia po tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Mimo niewielkiej objętości, Koralina to wspaniała lektura dla młodszych i starszych, mroczna, lekko groteskowa, wciągająca od pierwszych stron. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zachęcić ją do sięgnięcia po nią, zwłaszcza że niedawno ukazało się jej wznowienie w nowej, cudnej oprawie graficznej.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Koralina jest dziewczynką dla której rodzice nie mają czasu. Znamy to z doświadczenia, jak nie swojego, to bliskich. Takie czasy. Trzeba pracować by utrzymać rodzinę. Nie chodzi tu o zaniedbanie dziecka z powodu lenistwa lecz pracoholizmu. Smutne. Szczęście dziecka powinno być priorytetem każdego rodzica. I nie piszę o tym szczęściu, które się czuje po otrzymaniu prezentu, lecz o poczuciu bliskości, bezpieczeństwa, przynależności do rodziny.

  Książka krótka... Bardzo. 100 stron. Dla mnie mało. Mało opisów okolicy, postaci, uczuć. Oschle. A poczucie pustki przez dziecko jest tak rozległym tematem. Oglądałam bajkę Koralina. Bardziej mi się podobała, była bardziej efektowna, oddawała ból i tęsknotę dziewczynki. W książce było to opisane po macoszemu.

  Koralina z rodzicami wprowadza się do nowego domu. Nudna okolica, zwariowane stare sąsiadki, cyrkowiec z myszami za ścianą, czarny kot, zapracowani rodzice i nudaaaaaaa Koraliny. Dziewczyna nie ma nic do roboty, więc tata proponuje jej policzyć okna i drzwi. W ten sposób bohaterka odkrywa drzwi, które są zamurowane. Jednak po pewnym czasie otwierają się i kuszą dziewczynkę wymarzonym światem. Na początku bohaterka jest zachwycona osobami w nim mieszkającymi, pysznym jedzeniem, a przede wszystkim tym, że ktoś się nią interesuje, mówi jej że ją kocha i jej potrzebuje. Jest jednak w tym wszystkim coś dziwnego... Brak postaciom żyjącym w świecie za drzwiami okien dyszy... czyli oczu. Koralina jest mądrą dziewczynką więc wyczuwa podstęp i stara się wycofać. gdy otrzymuje dość niecodzienną propozycję. Jednak powierzchowne ciepło nowej rodziny ją kusi do tego stopnia, że zaczynają się pojawiać kłopoty. Córka traci prawdziwych rodziców, rusza im na pomoc z wsparciem kota, zwariowanych sąsiadek i szalonego cyrkowca. Koralina mimo braku wsparcia najbliższych instynktownie wiedziała jak się zachowywać podczas starć, więc mimo młodego wieku jest dojrzałą osobą. Świetnie sobie poradziła, nie poddawała się. Wiedziała, że dla rodziny zaciska się zęby i walczy o jej bezpieczeństwo. Na koniec doceniła to co ma, doceniła starania rodziców, wiedziała, że nie można mieć do nich pretensji.

  Książka do jednej kawy, lecz pozostaje w pamięci. Prowadzi do zadumy nad priorytetami ludzi dorosłych. Ważniejsza jest kasa? Zabawki dla dziecka? Czy może poczucie dziecka, że rodzice je kochają? Książka idealna dla tych, którzy nie mają czasu, bo dużo pracują. Jak pisałam 100 stron do kawy i można się zastanowić czy syn potrzebuje kolejki za 400 zł, a córka lalki za 500 zł, a może dzieci potrzebują buziaka, poczytania bajki na dobranoc, wspólnego spaceru czy słów-kocham cię.

  Polecam. Watro.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mroczność historii Koraliny zachwyca czytelnika już od pierwszych stron. Jest to krótka opowieść o dziewczynce, która w nowym mieszkaniu znajduje tajemnicze drzwi prowadzące do... jej mieszkania, tylko w innej, cieplejszej wersji. W nowym świecie rodzice zwracają na nią uwagę, gotują to na ci Koralina ma ochotę, robią wszystko, by zachwycić dziewczynę. Jednak po krótkim czasie Koralina zdaje sobie sprawe, że coś z tym "lepszym" światem jest nie tak i, że jej prawdziwi rodzice ze świata realnego zniknęli bez śladu...

  Po przeczytaniu obejrzałam bajkę na podstawie tej książki. Stwierdzam, ze szeczegolowo poznajemy ten drugi swiat dopiero ogladajac prace reżysera. Polecam przeczytac, następnie obejrzeć i poczuć tą mroczną nutkę, którą w ciekawy sposób zapewnił autor.. Dzięki temu, po takiej lekturze/bajce zgodzimy się ze słowami Koraliny: "Nigdy wczesniej niebo nie było tak bardzo niebem, a świat tak bardzo światem".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nigdziebądź 5/5 Nasza cena:
29,43 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdziebądź

Wersja preferowana przez autora. Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz". Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło. Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do...
Gwiezdny pył 5/5 Nasza cena:
20,83 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdny pył

Młody Tristran Thorn zrobi wszystko, byle tylko zdobyć lodowate serce pięknej Victorii – przyniesie jej nawet gwiazdę, której upadek z nieba oglądali razem pewnej nocy. By jednak to uczynić, musi wyprawić się na niezbadane ziemie po drugiej stronie starożytnego i dobrze pilnowanego muru, od którego...
Rzeczy Ulotne 0/5 Nasza cena:
26,13 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeczy Ulotne

W swoim drugim, oszałamiającym zbiorze ponad trzydziestu opowiadań Neil Gaiman zapuszcza się na niezbadane terytoria pomiędzy życiem i śmiercią, percepcją i rzeczywistością, ciemnością i światłem. Rzeczy ulotne, poruszające zmysły, wyobraźnię i serce, to cudowny dar jednego z najniezwyklejszych...
Amerykańscy bogowie 5/5 Nasza cena:
30,15 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Amerykańscy bogowie

Jeśli myślisz, że znasz już wszystkie motywy, jakie mogą pojawić się w dobrym fantasy lub intrygującej powieści drogi - daj się zaskoczyć Amerykańskim bogom Neila Gaimana. W tej historii autor zawróci w głowie Czytelnika bogactwem postaci i pomieszaniem rzeczywistości z fikcją i emocjami, z których...
Księga cmentarna 5/5 Nasza cena:
24,14 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga cmentarna

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca...
Mitologia nordycka w.2 5/5 Nasza cena:
24,66 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mitologia nordycka w.2

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość,...
Ocean na końcu drogi 5/5 Nasza cena:
19,33 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocean na końcu drogi

"Ocean na końcu drogi" to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka - czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności - owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.
Chłopaki Anansiego 5/5 Nasza cena:
26,13 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopaki Anansiego

Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancy’ego (Anansiego), pajęczego boga, w innej powieści Neila Gaimana pt. „Amerykańscy bogowie”. „Chłopaki Anansiego” to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze. Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę,...
Neil Gaiman. Utwory wybrane 0/5 Nasza cena:
42,63 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neil Gaiman. Utwory wybrane

Niezwykły zbiór w sumie pięćdziesięciu dwóch utworów wielokrotnie nagradzanego, bestsellerowego autora Neila Gaimana, wybranych przez czytelników z całego świata i opatrzonych wstępem zdobywcy Nagrody Bookera Marlona Jamesa. Neil Gaiman: Utwory wybrane, obejmujący całą dotychczasową karierę autora,...
Dzień z życia czu 0/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień z życia czu

Czu to mała panda, ale kicha jak olbrzym.Kiedy Czu kicha, dzieją się straszne rzeczy.Czy kichnie i dzisiaj?Historyjka idealna do czytania na głos, pokazująca, że nawet najmniejsze dziecko może wpłynąć na wielki świat.
Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia 5/5 Nasza cena:
26,13 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia

Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana, jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu...
Drażliwe tematy 0/5 Nasza cena:
30,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drażliwe tematy

Nowy zbiór opowiadań autora „Amerykańskich bogów” i "Nigdziebądź". Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. "Drażliwe...
Wybrane bestsellery
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 4/5 Nasza cena:
27,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
To, co za nami 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co za nami

„To, co za nami” – kolejna niesamowita historia prosto od bestsellerowej Vi Keeland! Zack od małego dobrze wiedział, jak potoczy się jego przyszłość. Miał wizję szczęśliwego życia u boku swojej najlepszej przyjaciółki. To właśnie ona, Emily, była dla niego wszystkim. Los jednak miał wobec niego...
Mursz 5/5 Nasza cena:
23,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Stulecie Winnych. Początek 4/5 Nasza cena:
21,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Almond 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Nigdy 5/5 Nasza cena:
38,68 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy

Wielkie katastrofy zaczynają się od małych problemów, z którymi nie uporano się w porę. Takich jak sploty okoliczności, w wyniku których w różnych miejscach świata wybuchają - wydawałoby się, że niewielkie - konflikty między wojskami różnych państw. A chwilę później prezydent USA trzyma palec na...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 0/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula